UIT DE OMSTREKEN De Ringrijderij te Santpoort. Enkele opmerkingen over de handelspolitiek van Engeland. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1930 Txcce jeugdige deelnemers van deze ivelge slaagde ringrijderij. Het meisje acht zich ge lukkig dat zij de sabel zoo pmies in den ring ivist te steken. De jonge koetsier ver heugt er zich niet minder over. Zie ook de foto-pagina). Dc ringrijderij, uitgeschreven door het be stuur van bovengenoemde vereeniging, mocht zich, dank zij het fraaie weer, in een groote belangstelling verheugen. Er hadden zich niet minder dan 41 paren aangemeld en al is dit aantal eenige jaren terug zeker al eens grooter geweest, in verhouding tot het vorige jaar was er vooruitgang te bespeuren. De Molenstraat en omgeving, waar de groote strijd om de fraaie prijzen gestreden werd, bood weer hetzelfde aspect als vorige jaren: De ijverige bestuursleden noteerden nauwge zet eiken gestoken ring, de deelnemers (sters) spanden zich tot het uiterste in, „Wllhelmina"' ons fanfare korps, blies er lustig op los en werd in haar muzikaal streven krachtig bij gestaan door de Eerste Santpoortsche Radio.- Centrale, fruitverkoopers trachtten een dag geld je te verdienen enz. Het resultaat van eenige uren strijd was, dat één der wisselprijzen, n.l. de wisselbeker, thans definitief in handen van den eersten prijswinnaar, den heer H. H. Meyer uit Vel- sen-Noord, overging, daar genoemde heer dit kleinood tweemaal achtereen gewonnen had. Tevens legde hij beslag op de prachtige rook tafel, welke de beschermheer der vereeni ging, de heer P. W. Jansen van „Kennemer- gaarde" geschonken had. De dameswisselprijs bleef nog aan de vereeniging. De extra-prijzen, een gouden zweepje en een Delftsche pul, resp. uitgeloofd door „Sant- poorts Bloei" en de firma P. Hoppe voor de dame en den heer, die in één serie de meeste ringen achter elkaar staken, vielen ten deel aan mej. Van Tunen en den heer Meyer Jr. VELSEN DE GESCHILLEN IN HET BOUWBEDRIJF. In de uitsluiting in het bouwbedrijf, die nu al eenige weken voortduurt, is de laatste dagen eenigewijziging merkbaar. Van de ongeveer 140 metselaars en opperlieden, leden van „Ons Belang", hebben zich thans ruim 40 bij een landelijke organisatie aangesloten, waarna zij bij verschillende patroons aan het werk zijn gesteld. De overigen zijn echter nog steeds uitgesloten. Aangaande de staking bij het in aanbouw zijnd sanatorium Heliomare te Wijk aan Zee. vernemen wij dat de arbeiders het werk hebben neergelegd, omdat de aannemer, de heer P. Rings te Santpoort, geweigerd had, aan twee metselaars regenverzuim uit te be talen, waartoe de aannemer meende gerech tigd te zijn, omdat beiden op den bewusten dag niet op het werk waren geweest. Deze staking duurt nog onveranderd voort. BEVERWIJK. VERKOOPING. In het Veilinggebouw „Centrum" werd een verkooping gehouden van huizen en bouw landen: 1. Woonhuis met erf, schuurtje en'pak huis aan den Heemskerkerweg no. 8 groot 2.41 A., bohoorend tot het faillissement van N. Weruke. Kooper P. Boogaard voor f 10. 2. Woon- en Winkelhuis aan de Kerk straat. no. 12, groot 94 c.A. behoorende tot de nalatenschap van F. Markx. Kooper J. van Etten voor 2400. 3. Woonhuis met schuurtje en erf aan dc Adrichemstraat 26, groot 1.37 A. bohoorend tot de nalatenschap van F. P. Smits. Kooper D. Teer voor f 3720. 3a- Woonhuis met schuur, erf en grond te Wijk aan Zee on Duin aan den Ouden Alk- onaarscheweg 98. groot 2.06 A. Eigenaar A. C. den Blanken. Kooper J. Steenbakker voor 3660. 4. Woonhuis met schuur en tuingrond on verde aanhoorigheden w.o. 400 één-ruiters te Heemskerk aan de Luttik Cie, groot 80 A. 30 c.A. Kooper D. Teer voor 11500. 5. Koffiehuis met woonhuis te Wijk aan Zee aan de Voorstraat groot 92 c.A. Kooper J. H. de Swart voor 12100. 6. Een perceel weiland, genaamd dc „Haverkamp" gelegen aan de St. Aagtendijk, groot 1.67.30 H.A. Kooper J. H. de Swart voor 5650. 7. Een perceel bouwland te Beverwijk In den Zuidwijkermeerpolder aan de Vuurlijn, groot 1. H.A. 30 c.A. Kooper J. Visser voor 3260. 8. Idem, groot 1 94.40 H.A. Kooper J. H. de Swart voor f 7600. 9. Een perceel bouwland aan den Noor- derweg groot 96 A. Kooper D. Teer voor 3500. 10. Idem. groot 1.66.20 HJL Kooper D. Teer voor f 5900. 11. Idem. groot 2.02.80 HJV. Kooper D. Teer voor 7100. 12. Idem, groot 1.24.10 H.A. Kooper D. Teer voor 4400. 13. Idem, groot 11.50 A. Kooper D. Teer voor 950. 14. De kapitale schuur, genaamd „Acscu- Ondcr groote belangstelling reikte de heer Witteman als voorzitter, rj. afloop de prijzen in hotel De Weyman over, doch niet dan na dank te "hebben gebracht aan hen, die de vereeniging financieel gesteund hadden, in 't bijzonder de beschermheer. Verder dankte hij de politie en de heeren musici. Hieronder volgen de uitslagen: Ringsteken per rijwiel: Dames: le prijs Mej. Wigchert (dames- taschje), 2e prijs Mej. v. Putten (pul). e3 prijs Mej. Klein koeksehaal) Heeren: le prijs D. Geus (scheergarnituur) 2e prijs Gijs v. Dillewijn (inktstel). 3e prijs H. Hazeborg (portemonnaie). Ringsteken per tibury. Dames: le prijs en wisselprijs Mej. Rutte (theekast) 2e prijs Mej. Uit-endaal (cassett-e) 3e prijs Mej. Schipper (paraplubak) 4e prijs Mej. Rutte (koperen bloempot). 5e prijs Mej. Meyer (koperen kannetje). 6e prijs Mej. Wigchert (koeksehaal). Extra prijs (gouden zweepje) Mej. Van Tunen. Heeren: le prijs en wisselbeker H. H. Meyer (rooktafel) 2e prijs B. Witteman (porte feuille, portemonnaie en sigarenkoker) 3e prijs M. Meyer (gangspiegel), 4e prijs J. v. d. Berg (sigarendoos), 5e prijs H. Heeremans (bitterstel) 6e prijs A. Uitendaal (kistje si» garen). Extra prijs: M. Meyer (Delftsche pul). Na de prijsuitreiking volgde een rondgang met muziek door de plaats. Des avonds werd op het, weiland van den heer Boekei een vuurwerk afgestoken, dat door honderden personen werd bijgewoond. laap" met erf, groot pl.m. 14 A. Kooper D. Teer voor 10450. 15. Perceel bouwland aan den Noorder- weg, groot 2.1.00 H.A. Kooper D. Teer voor 7600. 10. Idem, groot 3.06.70 H.A. Kooper P. Lief- ting voor 10100. 17 en 18- Perceelen» bouwgrond aan den Assen delver Zeedijk, samen groot 6.94.60 H.A. Kooper D. Teer voor 26300. 19 en 20. Idem, samen groot 6.77.10 H.A. Kooper D. Teer voor 25600. De perceelen 920, samen groot 25.03 H.A. werden, in combinatie staande op 100950 niet afgemijnd. HEEMSTEDE CONCERT IN GROENENDAAL. Vrijdag 22 Augustus, des avonds van 8—9.30 geeft de R.K. Harmonie „St. Michaël", direc teur dc heer Hofmeester, een concert in de gemeentelijke muziektent in Groenendaal. Dit is het laatste concert te geven door de 3 plaatselijke muziekvereenigingen. Het programma is als volgt; 1. Marsch Petit Bonnes Langlois 2. Ouverture Fantastfque Alier 3. Au Golfe de Naples, wals 4. Fantasie ballet Montagne 5. Voor 't Vaderland, marsch S. Vlessing 6. Ouverture de Concert Suppé 7. Le Beau Danube bleu, wals Strauss 8. Finale. Wegens de vroeg invallende duisternis zal het programma zonder pauze worden afge werkt. Ondertrouwd: J. J. Staphorst en M. Heezius, G. H. W. Wiebes en M. Zwiers, A. C. Willemse en A. M. W. v. d. Vlugt. Getrouwd- E. D. Brinckman en M. M. v. Helsdingen. P. W. J. Veldt en M. M. Uitendaal. BEVALLEN: M. BroederWeissengruber, z., J. VollengaBeck, d.. W. G. E. Haussccker van Someren Greve, d., H. TillemansSchoo- nersberg d. BLOEMENDAAL DE KONINGINNEFEESTEN. De voorbereidingen voor den Koninginne dag. die op 1 Sept. w«rdt gevierd op dc ter reinen bij Zomerzorg, zijn in vollen gang. Sursum begint 's morgens van Overveen uit een muzikale wandeling door de Gemeente om verder op het feestterrein een concert te geven. Hiet wordt weer kermis gehouden met de bekende attracties, de ouderwetsche draai molen. zweefmolen enz, en onderwijl begin nen de kinderspelen, die zoo noodig 's mid dags worden voortgezet. Het tonsteken een populair waternum mer vindt in ieder geval 's morgens plaats. Dit jaar wordt op den weg een wedstrijd ge houden op rolschaatsen. De jeugd oefent al druk. Jongelui, die met Vacantic geweest zijn, kunnen zich nog tot en met Zaterdag a.s. voor dc verschillende wedstrijden opgeven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel FOTOGRAFISCH ATELIER „RICHE" Gr. Hootstr. 169 T«l. 13472 Hurlta Moderne Dames- en Heerenportretten Na Zaterdag is de inschrijving gesloten. In plaats van den goochelaar komt 's mor gens van 1012 eeen gezelschap, dat volgens de aankondiging heel wat belooft. The fa mous Nelson's Society Equilibrists; H. de Verra, Comedian Juggler en Huibert Korvera, Salon Acrobatic Art klinkt aanlokkelijk ge noeg. 's Middags wordt een groote optocht ge houden, die in Overveen begint. Vele ver- eenigingen dagelijks melden er zich nog aan doen aan dezen optocht mee; een ruiterstoet oefent ijverig: reclame-auto's ont breken niet. Alleen hoopt de Commissie, dat particulieren mee zullen doen. Dit vlot nog niet erg, omdat velen nog met vacantie zijn. B. Bloei heeft voor dit onderdeel een groote verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld. Wie volgt? De bekroningen zullen na aankomst op het terrein worden bekend gemaakt. Het concert te Overveen, dat altijd 's avonds werd gegeven, vervalt. De Afd. van Volkszang geeft 's avonds een zanguitvoering in het Bosch. Als slot komt een mooi vuurwerk. De prijzen van de diverse wedstrijden zul len worden tentoongesteld in de étalage van de firma Ant. Cassee. Vermelden wij nog. dat op het terrein van de B.V.C. wederom atletiekwedstrijden wor den gehouden. EUPHONI A-CONCERT. De R.K. Harmonie-Vereeniging, die Woens dagavond in de tent in het Bloemendaalsche Bosch een concert gaf, heeft wel eens meer luisteraars gehad dan thans het geval was. Ondervond het concert concurrentie van het vuurwerk in Santpoort? We hadden Euphonia in langen tijd niet hooren concerteeren. Kwam ons voor, dat de bezetting minder sterk was dan ze wel eens geweest is en dat er nog al nieuwe krachten bij waren. Toch was 't een concert, dat 1 aanhooren waard was. Evenals vele andere liefhebberij-corpsen la boreert Euphonia eenigszïns aan een minder goede stemming tusschen hout en koper. De clarinetten zijn in de hoogte steeds „er tegen aan" Laten de clarinetten het eens met een harder rietje probeeren en vooral op een mooien, warmen toon letten. Dat kost inspan ning, maar de kwaliteit van de muziek zal er duchtig bij winnen. En ook 't koper zorge er voor, dat 't bij het aanhouden van lange noten niet afzakt, door verslapping der lip pen. „De molen in 't Zwarte Woud", was een ge waagd nummertje, waarbij de directeur, de heer Lefèbre al zijn handigheid moest aan wenden, om gevaarlijke situaties te redden. Wat hem tamelijk goed afging. Het hobo trekje van den inzet was mooi van toon. Het overnemen door clarinet en koper leverde nogal moeilijkheden op. 't Publiek was zoo welwillend de koekoekpartij op zich te nemen, 't Nummer verwierf zooveel applaus, dat de directeur het liet bisseeren, waardoor we een verbeterde editie ervan kregen. Voor een vol gend concert zal 't echter nog eens duchtig onder handen genomen moeten worden. Met een pittigen, frischgeblazen marsch werd het goed geslaagde concert besloten. IJMUIDEN VISSCHERIJ-OPBRENGST. Heden waren aan den Rijksvischafslag 15 stoomtrawlers en 1 motorlogger. De besom mingen waren: Trawlers: Derika 14 f 2600: Derika 15 f 3700, Marie R. Ommering f 3400; Plutos f 1900: Maasmond f 3300; Kamperduin f 2900 Sumatra f 4300: Oceaan n f 4500; Acacia f 2100; Zaanstroom I f 2400; Ita f 2500: Delf land f 1700: Dolfijn f 1900 Raaf f 1300, Pe likaan f 2800. Motorlogger: Cornelis de Boer f 890. DE RAAD VAN BEROEP. GEEN VLUGGE GANG VAN ZAKEN. Tijdens de strenge vorst in het voorjaar van 1929 brak een typograaf zijn arm op het moment dat hij van dc drukkerij naar zijn woning ging en daarvoor het ijs overstak. De Rijksverzekeringsbank gaf in zijn uitspraak te kennen, dat de betrokkene niet voor uit- keering van de Ongevallenwet in aanmer king kon komen. Tegen deze uitspraak ging de betrokkene, die zijn verdediging had op gedragen aan het Bureau voor Arbeidsrecht van den Haarl. Bestuurders Bond, in beroep, welk klaagschrift 29 April 1929 aan den Raad van Beroep werd toegezonden. Hierop werd 31 Mei bericht ontvangen dat de zaak op een nader te bepalen dag zou worden behan deld. Het is algemeen bekend dat men bij den Raad van Beroep geen vlugge uitspraak mag verwachten, doch toen op 5 Augustus ji. nog niets naders bekend was werd eens ge vraagd hoe het nu feitelijk met deze zaak stond. Hierop kwam het antwoord binnen, dat de voorzitter van den Raad van Beroep dezer da gen omtrent bepaalde punten inlichtingen heeft gevraagd aan den Raad van Arbeid te Haarlem. Dit rapport moest nog inkomen. Als men na een termijn van 1 1/2 jaar ten antwoord krijgt „er zijn juist dezer dagen inlichtingen gevraagd" en weet dat de arbei ders in vele gevallen op deze uitkeering zitten te wachten, is het wel in te denken dat be langhebbenden niet al te best te spreken zijn over dergelijke wijze van zaken doen. EEN JUFFROUW. DIE DREIGBRIEVEN SCIIREEF. Een bejaarde dame te Apeldoorn ontving volgens de N.R.Ct. een dreigbrief, waarin zij werd aangemaand op een bepaalde plaats in het Oranjepark een enveloppe met geld neer te leggen. Op aanraden van dc politie heeft zij dit gedaan. De politie stelde zich verdekt op en des avonds begaf zich de 26-jarige mej. W., wonende bij haar ouders aan de Aasselsche straat, naar de aangewezen plek en nam de enveloppe in bezit Mej. W. is onmiddellijk ge arresteerd. Tomateninvoer. De K. v. K. te Manchester. —-De» Norfolksche verkiezing. Omzwenking? Tot een der landen, waar het vrijhandels beginsel hoogtij viert, behoort ongetwijfeld Engeland. De regeering Ramsay Macdonald verzet z:ch tegen alle maatregelen, welke zouden kunnen leiden tot een afwijken van het pad, waarop men zich bevindt. In ons land wordt, vooral door den vrijhandelaar, met angst een ommekeer in EngeLand's han delspolitieke houding tegemoet gezien. Met name geschiedt dit in de kringen van den tuinbouw. Inderdaad bestaat daar aanleiding voor. Op 28 Juli j.L werd immers door een der Engelsche parlementsleden tot den Mi nister van Landbouw de navolgende vraag gericht: „Is het den Minister bekend, dat geduren de de maand Juni 1930, ruim 4.4 millioen K.G. tomaten vanuit Holland in Engeland werden ingevoerd vergeleken bij nog geen 2 millioen K.G. gedurende denzelfden tijd van het vorig jaar en dat de prijzen dit jaar dooi de Engelsche kweekers behaald 1015 cent per pond minder waren dan verleden jaar? Zou de Minister in overweging willen nemen stappen te doen in de richting van invoer» rechten op fruit en groenten, ten einde den EngeLschen kweekers een loonenden prüs te verzekeren?" Waarop de betrokken Minister antwoord de: v. „De hoeveelheden tomaten, vanuit Holland in Juni 1930 en Juni 1929 in Engeland ge ïmporteerd, waren ongeveer als in de vraag vermeld werd. De gemiddelde groothandels» prijs van Engelsche tomaten in Juni 1930, was ongeveer 10 cent per pond minder dan in Juni 1929 Het geheele vraagstuk om den Engelschen kweeker in staat te stellen betere prijzen voor zijn fruit, groenten en andere producten te verkrijgen, neemt de volle aan dacht van den Minister in beslag". Het antwoord van den Minister zegt niets en alles. De vrees bestaat evenwel, dat de Engelsche Regeering, die reeds meer dan eens in uiterst" precaire levensomstandig heden heeft verkeerd, plotseling zal vallen, waardoor op handelspolitiek gebied een al- geheele ommekeer in Engeland mogelijk zou zijn. Voor een zekere kentering zijn reeds aanwijzingen te over. Een der verschijnse len is het resultaat van ©en rondvraag der Kamer van Koophandel te Manchester een bolwerk van den traditioneelen vrijhandel bij haar leden, over de meest wenschelijke handelspolitiek voor Engeland. Door dit in stituut werd daartoe een vragenlijst aan de leden verzonden van den navolgenden in» houd: 1. Spreekt u zich uit ten gunste van een handelspolitiek, die algemeen als vrijhandel bekend is? 2. Spreekt u zich uit ten gunste van eer. bepaalde beschermingspolitiek zooals zij al gemeen als „Safeguarding" bekend is? 3. Spreekt u zich uit ten gunste van een algemeen beschermend recht bij den invoer van grondstoffen en voedingsmiddelen? 4. Spreekt u zich uit ten gunste van een algemeen beschermend recht met uitzonde ring der grondstoffen? 5. Spreekt u zich uit ten gunste van een beschermend recht met uitzondering der levensmiddelen? 6. Spreekt u zich uit ten gunste van eert algemeen beschermend recht, met uitzonde ring van grondstoffen en voedingsmiddel len? De ingekomen antwoorden werden als streng vertrouwelijk beschouwd en werden beoordeeld door twee speciaal daarvoor aan gewezen beëedigde accountants. Ieder lid der Kamer had slechts één der vragen te beantwoorden. Het resultaat van het onder zoek was als volgt: ten gunste van vraag 1: 607, ten gunste van vraag 2 986 ant* woorden. Het spreekt natuurlijk van zelf, dati dit resultaat tot veel commentaar aanleiding heeft gegeven. Het kon ook wel niet anders en het valt niet te ontkennen dat het uiterst gevaarlijk is om uitsluitend aan de hand van deze simpele gegevens vaste conclusies op te stellen. Zoo blijkt oa. dat van het totaal aantal leden der Kamer, ten getale van 3941 slechts een betrekkelijk gering percentage geantwoord heeft, terwijl door enkele Engel-, sche bladen de wijze, waarop de vragen gefor- muleerd zijn minder gelukkig wordt ge noemd. Hoe het in tusschen ook zij, de cijfers geven onmiskenbaar een aanwijzing, dat een; zekere strooming* in Engeland merkbaar is, die een overgang be teekent van den vrij handel in de richting van beschermende maatregelen. Zij, die daaraan twijfelen dienen zich rekenschap te geven van de kortgeleden plaats gehad hebbende verkiezing in Norfolk, waar een socialist, een conservatief, voor stander van protectie.-in-den-nieuwen-vorm, die men vrij hand ekbiimen-het-rijk noemt en een aanhanger van het concern Beaverbroofc. Rothermere elkander de zege betwistten. Politiek gesproken zegevierde de socialist, uit een oogpunt van handelspolitiek zat aan deze overwinning een bijsmaakje: het aantal be haalde stemmen vergeleken bü de laatste maal daalde van 15.544 op 14.821. De con servatieven zagen hun stemmencijfer voor uitgaan van 12661 op 14.642, toch leden zij een politieke nederlaag maar een overwinning voor de protectionistische gedachte en of tenslotte Beaverbrook geen reden heeft hefc meest te lachen zal de toekomst leeren. Ook zijn groep leed een politieke neder laag, maar het aantal stemmen hetwelk ver overd werd, wijst op een toeneming van het aantal personen, die verder willen dan het protectionisme van Baldwin. Ongetwijfeld is er aanleiding om de ont wikkeling der handelspolitieke gebeurtenis sen in Engeland nauwkeurig gade te slaan. MOLLERUS. NIEUWE ONTSLAGEN BIJ „DE SPHINX". De glas- en aardewerkfabriek de „Sphinx" te Maastricht heeft Woensdag wederom aan 42 arbeiders ontslag aangezegd. Voorts wordt overwogen óm voortaan slechts drie dagen per week te werken. De directie van de „Sphinx" deelde aan het Hbld. mede, dat dit bericht juist is en dat zij bovendien ontslag van meer arbeiders zeer spoedig zal moeten bewerkstelligen. De maatregel om voortaan sle'chts drie dagen per week te werken, zal door haar in nadere overweging worden genomen. Men hoopt hiertoe echter niet behoeven over te gaan. PROGRAMMA DER ZUIDERZEE - TENTOONSTELLING. Maandag wordt te Enkhuizen de Zuiderzee, visscherij-tentoonstelling geopend. Woensdag 27 Augustus: OucLHollandsche harddraverij; Donderdag 28 Augustus: Con- cours-Hippique, Handicapdraverij om den grooten prijs van West»Friesland. Vrijdag 29 Augustus: Urkerdag; Zaterdag 30 Augustus: Spakenburgerdag en Zangdemonstraties; Maandag 1 September: Zanghulde Oranje vereniging; Dinsdag 2 September: Bloemen corso; Woensdag 3 September: Markerdag; Donderdag 4 September: Zeilwedstrijden; Vrijdag 5 September: Bezoek van H.M. de Koningin aan Enkhuizen en de Vlootrevue: Zaterdag 6 September: Zwemwedstrijden; groot vuurwerk. JONG ENS-UITSTAPJE: ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Men schrijft ons: Nadat reeds de overige afdeelingen van het Haarlemsch St. Franciscus Liefdewerk uitstapje gemaakt hadden, kwam. Dinsdag de laatste afdeeling aan de beurt. 95 jongens dier afdeeling uit de Zoete- straat, aangevuld met 29 van de nog jeug dige S.F.L.-nederzetting van Haarlem-Noord, trokken om half tien per trein naar Am sterdam. In prettige stemming werd de wandeling naar Artis ondernomen; onder weg vonden de begeleiders dankbaar gele genheid de voornaamste bezienswaardig heden van Amsterdam aan te wijzen. In verschillende ploegen verspreidde het gezelschap zich over Artis. Des middags trokken allen per extra tram naar den speeltuin ..Schinkelhaven", waar men zich danig amuseerde. Tegen half zes wandelde de opgeruimde groep naar het gebouw der Amsterdamsche zust-ervereeni- ging aan den O.Z. Voorburgwal, waar sta pels smakelijke boterhammen wachtten. Even vóór acht uur rolde de trein met het alleszins tevreden gezelschap het Haarlemsch station binnen, waar de dankbare ouders op hun kinderen stonden te wachten. JUBILEUM. Heden Donderdag herdacht de heer Bier, assistent-werkmeester aan de Centrale Werkplaats, den dag. waarop hij vóór 25 jaar in dienst kwam der Nederl. Spoorwegen. Namens de directie ontving de jubilaris het gebruikelijke geschenk in enveloppe en een oorkonde. Namens het toezichthoudend per soneel werd hij toegesproken door den werk tuigkundige. den heer Kununel, die hem een fraaie rooktafel aanbood. In de wa genmakerij, waar de jubilaris de leiding heeft, werd hij toegesproken door den heer Huijbers, die hem na een waardeerende toe spraak namens het. personeel dezer afdee ling een eiken hangklok en bloemen aan bood. De jubilaris dankte voor het fraaie geschenk en bracht verder den dag in den huiselijken kring door, waar hij nog vele blijken van belangstelling ontving. Donderdag 28 Augustus hoopt de heer H. de Jong, bedrijfschef der boekbinderij W. W. Knoop en Zonen, den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij boven genoemde firma. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Blijkens opgave in de Staatscourant kwa men in de week van 10 tot en met 16 Aug, te Haarlem voor: 3 gevallen van roodvonk, 1 van diphteritis, 1 van meningitis en 1 van typhus. Te Beverwijk kwam eveneens een geval van menigitis cerebrospinalis epidemica voor, te Zandvoort deden zich 2 gevallen van roodvonk en 2 van diphteritis voor. Het totaal aan roodvonk bedraagt voor dé provincie Noord-Holland 53, aan diphteritis 14, aan kinderverlamming 5, waarvan 3 ge vallen te Amsterdam, 1 te Koog aan de Zaan en 1 te Zaandam. Het totaal voor het Rijk was voor kinderverlamming 30 tegen 38 ge vallen in de vorige week. COöP. WONINGVEREENIGING „EIGEN WONING". AANBESTEDING 56 WONINGEN. Namens zijn principaal, het bestuur van- de Coöp. Woningvereeniging „Eigen Woning" heeft de architect, de heer P. H. van Niftrik, Woensdagmiddag in Hotel Lion d'Or, alhier aanbesteed: het bouwen van 56 eengezinswo ningen op een bouwblok aan en nabij de Bataviastraat te Haarlem-Noord. Ingekomen waren 21 biljetten. Ingeschreven was door: M. Fokkens, Groningen f 197.450. Bouw- en Aannemersbedrijf J. Bakker, Zaanda mf 206.860. Chr. Eskes, Amsterdam f 199.870. N.V. Robex. Rotterdam f 213.000. J. D. van der Linden en F. Sayes, Amster dam f 201.474. A. Botjegort, Groningen f 194.842. Mij. tot Aanneming van Bouwwerken „Keoi nemerland" te IJmuiren f 208.100. S. Rinkema, Aerdenhout f 208.442. Zaansche Coöp. Bouwersbond, Wormer- veer f 190.830. L. Beetstra en Co.. Sneek f 199.700. Verheydt en Smit, Haarlem f 169.000. Sluiters en Holleman, Zandvoort f 173.000, J. Huyberts Jr., Alkmaar f 194.347. P. Christiaanse, 's-Gravenhage f 195.590. W. Ypma, Hoorn f 189.543. G. Hellenberg, Haarlem f 199.857. Hetem, Haarlem f 186.800. H. Borkhuizen, Groningen f 199.900. H. Huizenga en J. Amerika, Groningen, f 207.847. Harm Fokkens, Groningen f 189.707. Fa. Verhoest en Lafebcr, Amsterdam, f 210.200. De gunning zal nader bekend gemaakt worden. BUURTVEREENIGING „DE VIJFHOEK". Evenals vorige jaren houdt de buurtver- eeniging Vijfhoek ook nu haar jaarlijksch kinderfeest op 1 September. Van 2 tot 7 uur hebben Kinderspelen plaats op een afgezet gedeelte der Raamgracht, op geluisterd door muziek. Ook zal aan de ver siering en verlichting veel zorg worden be-! steed..

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12