Wed-strijd. A HAARLEM S DAGBLAD DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1930 SPORT EN SPEL VOETBAL. BONDSELFTAL—RAPID 2—3 Woensdagavond vond In het Sparta- stadion te Rotterdam de wedstrijd plaats tusschen Rapid en het Bondselftal, die door ongeveer 10,000 toeschouwers werd bijge woond. Rapid verscheen in de zelfde opstelling als j.l. Zondag tegen Philips. Het Bondselftal was als volgt samenge steld Doel: Van den Bergen (V.O.C.). Achter: De Bruin (Hermes D.V.S.) aanvoerder en Hoogesteegen (Excelsior). Midden: Sterk (Gooi), Paauwe (Feyenoord) en Van Oyen (Feijenoord). Vóór: Hendriks 'Feijenoord), Vente (Neptunus), Schoemaker (Quick Haag) Van Everdingen (Fortuna) en Van Nellen (D.H.C.) Direct na het begin gaf Hendriks een voor= zet, maar Van Everdingen trapt over. Rapid onderneemt eenige goede aanvallen, uit een waarvan Weselik na 10 minuten spelen den Oostenrijkers de leiding gaf. Rapid deed het vrij gemakkelijk aan, technisch spelen ze zoo goed dat de Nederlanders geen voet aan den grond krijgen. Als Van den Bergen op den grond ligt en Sterk den bal over de lat slaat, maakt Weselik uit den toegestane penalty 0—2. Hoewel Rapid nog aanmerkelijk sterker blijft blijft de stand tot rust 20. Na de rust hebben Vente en Schoemakers van plaats verwisseld. Na verloop van eenige minuten kopt Weselik een voorzet van links in, doch scheidsrechter van Bisselick geeft'buitenspel. Het B..-elftal geeft den moed niet op en na 20 minuten slaagt Van Everdingen er in om met een hard schot den achterstand te ver kleinen (12). Direct daarop krijgt het Bondselftal een strafschop te nemen, maar tot groote teleur* stelling mist Van Everdingen dien. Even later plaatst Hendriks met een verrassend schot van den vleugel af den gelijkmaker in doel. Van Everdingen geraakt geblesseerd en wordt vervangen door J. Paauwe van Feijenoord- Weselik geeft uit een vrijen schop Rapid an dermaal de leiding. Het spel wordt door ruw heid ontsierd, scheidsrechter van Bisselick ziet zich kort voor het einde genoodzaakt Weselik en Hoogesteegen van het veld te verwijderen. Direct daarop komt het einde. BILJARTEN. MASSAKAMP „D. E. S."„INSULINDE". De ontmoetingen van dezen geanimeerden kamp zijn Woensdagavond met een 14-tal partijen voortgezet en hadden den volgen den uitslag: De strijd werd geopend met de partij v. d. Putten (D.EJ3.)Sweering (Insulinde). De eerste was aanvankelijk slecht, terwijl zijn partner goed aanpakte. Na 9 beurten was het: 13 om 47 voor Sweering. De Haarlem mer raakt meer en meer achter en nadat Sweering op de 21ste beurt 34 heeft gescoord, luidt het: 72 om 133. Daarna weet v. d. Put ten prachtig op te halen en tegen ieders ver wachting zelfs te winnen met 175 om 167 in 38 beurten. Nobels (D.EB.) en Bijleveld (Insulinde) spelen een zeer spannenden wedstrijd, waar in de eerste echter voortdurend een kleinen voorsprong had. Heel op 't laatst maakt Bij leveld uit, als Nobels nog 1 moet maken: 149 om 150 in 48 beurten. I Roosen (D.E.S.) was ver in de meerderheid tegen Schmidt (Insulinde) en won onbe dreigd met 65 om 42 in 37 beurten. In de partij Kuiper Sr. (D.E.S.)de Geest (Insulinde) was de Haarlemmer eerst in de meerderheid, maar zijn partner wist ten slotte vóór te komen en te winnen met 43 om 50 in 38 beurten. De strijd tusschen Ronde (D.E.S.) en C. S. Blom (Insulinde) was zeer spannend. Aan het einde liep Ronde uit en won: 100 om 82 in 36 beurten. Ook Kuiper Jr. (D.E.S.) en L. Blom (In sulinde) leverden een mooien kamp. Zij gaven elkaar niets toe. Een oogenblik leek het er naar, of Kuiper onbedreigd zou win nen. maar zijn tegenstander maakte van een inzinking van den Haarlemmer een goed ge bruik en sleepte de partij uit het vuur: 91 om 100 in 32 beurten. De partij Tuninga (D.E.S.)Esser (Insu linde) was eveneens vol strijd. Tenslotte won Tuninga met 75 om 68. Dekker (D.E.S.) was in t begin bij Peters (Insulinde) achter, doch haalde fraai op. Heel op 't laatst kreeg hij een inzinking en verloor met 45 om 50. Daarna bonden Tuninga (D.EB.) en Fer ment (Insulinde) den strijd aan. De' eerste nam onmiddellijk de leiding en won met 65 om 56 in 41 beurten. Nu traden v. Amstel (D.E.S.) en Esser (In sulinde) in het strijdperk. De D.E.S.-man zette er een goeden gang in. die Esser niet kon bijhouden. Het einde kwam met 100 om 82 voor v. Amstel. Bottelier (D.E.S.) was dadelijk in het voor deel tegen W. Helle (Insulinde) en wist zijn voorsprong tot het einde te bewaren: 75 om 68 in 38 beurten. Het verloop der partij de Nijs (D.E.S.) en Pieters (Insulinde) was zeer spannend. Heel aan 't eind wist Pieters iets uit te loopen en te winnen met 114 om 125 in 47 beurten. Kuiper Jr. (DES) raakte na een slecht begin tegen C. S. Blom (Insulinde) achter. Wel haalde hij op 't laatst wat op. doch kon de partij niet meer redden. Het einde kwam met 89 om 100 in 34 beurten. De slotpartij tusschen Vlug Sr. (D.E.S.) en Pier (Insulinde) verliep geheel in 't voordeel van den D.E.S.-man. Deze behaalde met goed spel een onbedreigde overwinning met 100 om 64 in 42 beurten. De stand van den avond was: „D.E.S." 1286 en „Insulinde" 1204 caramboles. Na 38 partijen luidt het: .RES." 3679 en „Insulinde" 3559. De volgende week Woensdag de laatste 10 partijen. BOKSEN. EISCH TEGEN SCHMELIXG. NEW-YORK, 20 Augustus. (V. D.) De vroe gere manager van den wereldkampioen Max Schmeling. Arthur Bülow heeft bij de recht bank te New-York een eisch tot schadever goeding ingediend tegen Schmeling, groot 69.360 dollars, een derde gedeelte van de opbrengst van den bokswedstrijd Schmeling- Sharkey. (Bij de Europeesche roeikam- pfoenschappen te Luik had den de Belgen ook een pari mutuel ingericht. H. D. 20 Augustus) Laat de Belgen vroolijk fuiven Als zij jubel jarig zijn, Laat ze hun programma sieren Met een grootscheepsch roeifestijn. Laat ze wedden als zij willen Als zij daar dan zoo op staan. Maar dat roeien en dat wedden Kan bezwaarlijk samengaan. Wedden doe je op een renbaan. Waar toch alles draait om geld, Maar roeiers amateursport Daar is 't anders mee gesteld. Sport-wedsport is, en gelukkig, In ons land nog geen gebruik, Als we al een keertje gokken, Is het niet bij openluik. Want zooiets is ontoelaatbaar Voor een goed sportleven geest. Hun beschouwing van een u;ed-strjjd Is te letterlijk geweest. KANOSPORT. DE „ZAANRACE 1930". In de laatste vijf jaren is het aantal ka- noisten hier te lande gegroeid tot een res pectabel aantal. Alleen de Zaanstreek telt circa 3 a 400 kanosportbeoefenaars. Geen wond gr dat zich hier in 't brandpunt der kano sport een streven ontwikkelt om elkanders sportieve prestaties te meten. Het succes, dat bereikt werd in den onlangs gehouden landen wedstrijd „West-Duitsch- landHolland", te Duisburg, is het resultaat hiervan. Nu organiseert de Zaansche Watersport- vereeniging „Stormvogels" een „Zaanrace", waaraan alle Hollandsche kanoïsten onver schillig van welken leeftijd, kunnen deel nemen. Deze zal worden gehouden op Zon dag 7 September a.s. De afstand bedraagt circa 10 K.M. De wedstrijd wordt gehouden in kano's waarin zich slechts één persoon mag bevinden. Tevens vindt op dien Zondagmorgen de strijd om het Nederlandsch kampioenschap voor dames op 300 Meter plaats. Deze wed strijd wordt uitsluitend gehouden in de S.S.R. kano's (Stormvogels. Standaard Race klasse). Kano's hiervoor worden beschikbaar ge steld door leden der Zaansche Kano-vereeni- gingen. Hoofdprijs hiervan is de „Kemphaan" wisselbeker, welke in 1928 gewonnen werd door mej. J. Bakker en het vorige jaar door mej. A. Honig. ZWEMMEN. PLANNEN VAN ARNE BORG. STOCKHOLM, 20 Augustus (V. D.) Arne Borg, die tegenwoordig prof. is. zal een de zer dagen een grootsch zwemfeest organi- seereft in een zweminrichting te Stockholm, waarvan hij directeur is. Met de Amerikaansche zwemster Eileen Riggins zal hij trachten nieuwe wereldre cords te vestigen op de 800 yards en de 1000 Meter. De Amerikaansche zal springdemon- straties geven. DRIE NIEUWE AMERIKAANSCHE RECORDS. NEW-YORK. 20 Aug. (V. D.) Dezer dagen werden in de Vereenigde Staten drie nieuwe records gevestigd. Miss Goraghty legde den afstand 200 yards borstzwemmen af in 3 mi nuten 10.6 sec., terwijl Miss Holm een tijd maakte van 4 min. 44.2 sec. op de 300 M. rugzwemmen. Tenslotte werd de 700 yards vrije slag gewonnen door Miss Lindström in 10 min. 27.2 sec. ZWEMTOCHT STAVOREN—ENKHUIZEN. Zondag a.s. organiseert het weekblad Het Leven een zwemtocht over de Zuiderzee, van Stavoren naar Enkhuizen. Het blad heeft daarvoor uitgenoodigd de twee meest ge trainde lange-afstandzwemmers van Neder land: den Amsterdammer F. Kuiper en de Rotterdamsche zwemster mevr. Brouwer. De heer Piet Ooms is technisch leider van den tocht; een medisch adviseur zal de zwem mers op de volgboot vergezellen. Van Sta voren wordt met het oog op het tij reeds vroegtijdig vertrokken: ongeveer tegen den middag worden de beide zwemmers te Enk huizen verwacht. De tocht is bedoeld als proeftocht voor een zwemtocht over het Kanaal: CalaisDover, die onder de auspi ciën van het weekblad Het Leven in Sep tember zal worden beproefd. HET ZWEMFEEST VAN H.P.C. As. Zondag zal de Heemsteedsche zwem en Poloclub een nationaal zwemfeest geven in de zweminrichting aan den Glipperweg te Heemstede. Zooals bij H. P. C. te doen ge bruikelijk is, werd een aantrekkelijk pro gramma samengesteld, zoodat de toeschou- weers weer van fraaie en spannende sport zullen kunnen genieten. Het programma zal ditmaal worden ge opend met den polowedstrijd tusschen H P C I en A. Z. I voor de promotie-eerste klasse NZ.B. Het behoeft geen betoog dat deze wed strijd reeds een gang naar de zweminrich ting waard is. Liefhebbers van spel zullen volop kun nen genieten. Der traditie getrouw zal er wederom een pantomime worden opgevoerd welke tot titel draagt: „De gestoorde picnic, of de wraak van den watergod." De aankleeding is heel goed verzorgd en een groot aantal dames en heeren verleent medewerking. Voor het eerst is ook H. P. C. er toe over gegaan een Zweedsche estafette op het pro gramma te plaatsen, en wel met de volgende banen: 50, 100. 200, 50 en 50 Meter vrije slag. Een demonstratie schoonspringen is niet vergeten. De 10 x 50 M. estafette vrije slag word'- eveneens op het programma gevonden. Deze estafette geniet bij het publiek altijd een bijzonder goed onthaal, want voor de laatste deelnemers te water gaan, is de uitslag meestal nog onzeker, cn blijft er spanning heerschen. i INGEZONDEN MEDEDEELINCEN 60 Ct». re**!. CRICKET. ROOD EN WIT-COMB.—KOLIBRI'S. Hagenaar scoort wederom een century. In een wedstrijd mét hooge totalen zijn de Kolibri's er tenslotte nog in geslaagd een draw te forceeren. Het was weer eens een goede dag voor Hagenaar, immers nadat hij eerst 142 runs gescoord had, nam hij ook nog 3 wickets. Ook v. d. Togt gaf weer blijk er volkomen in te zün door een goede 50 te scoren. R. en W. had een sterk elftal op de been gebracht, terwijl bij de gasten Greimering plotseling verhinderd was, waardoor de aan val wel heel zwak geworden was. waarvan dan ook door de R- en W.'ers danig geprofi teerd werd. Over het verloop het volgende: Schmeink Sr. wint de toss en stuurt We- gerif en Dorsman naar de wickets op het bowlen van v. Herwaarden en den Sparta- speler v. Leeuwen. Eerstgenoemde, die giste ren zoo safe had staan spelen, wordt ditmaal met den eersten bal van den wedstrijd door v. Herwaarden gebowld. Hagenaar heeft ab soluut geen ontzag voor de bowlery. speciaal nadat hij op 3 gemakkelijk gemist wordt, vliegtt de score omhoog, waarbij Dorsman al leen maar verdedigt, zoodat als laatstgenoem de op 50 gevangen wordt, hij er slechts 13 heeft. Met v. d. Togt op de mat gaat het dan. nog sneller en weldra verschijnt de 100 op het scoring-bord. Beiden slaan de bowlery naar alle kanten, verschillende bowlers be proeven hun geluk, echter voorloopig zonder succes. Op 159 doet Kleefstra een gemakke- lijken vang op het bowlen van v. Dalsum waardoor v. d' Togt kan vertrekken, v. Baas- bank en Hagenaar houden dan stand tot de lunch, laastgenoemde 85 not out. Na de lunch Is v. Baasbank vrij gauw ver dwenen, terwijl ook Schmeink het niet lang maakt. Met Bogaardt op de mat maakt Hage naar dan zijn century vol. De 200 gaat op zonder verder wicketverlies. Hagenaar blijft hard slaan terwijl ook Bogaardt zich niet on betuigd laat. Speciaal het runnen valt op. Op 250 wordt Hagenaar echter gevangen op het bowlen van Healy. Zijn krachtige niet ge heel kanslooze 142 bevatte niet minder dan 17 vieren, 6 drieën en 11 tweeën. Op hetzelfde ttotaal verdwijnen ook Bogaardt en Kruyt nog zoodat dan de stand 8250 Is. v. d. Berg forceert dan de zaak nog even en als zoowel Schouwenburg als Bok door Wunder gestumped zijn, is het totaal nog 280 gewor den, een zeer hoog totaal das. Hiervan hadden N. Dorsman 13, P. G. Ha genaar 142. A. v. d. Togt 50. J. W. v. d. Bo gaardt 15. H. v. d. Berg~18 not out en extra's 20. Bowlingcïjfers: J, v. Henvaarden 286. H. v. Leeuwen 2—44. F. v. Dalsum 2—39, H. Healy 232, Drs B. Kleefstra 035, A. Bos boom 07 en L. W. Ingelse 217. Kleefstra en v. Herwaarden openen hierna op het bowlen van v. d .Togt en Schmeink. Het runnen is vrij scherp. Kleefstra heeft echter niet over pech te klagen als hij eenige gelukkige slagen geeft. Op 26 doet Wegerif een goeden vang op mid-off op het bowlen van Schmeink, die met den volgenden bal v. Leeuwen l.b-w. krijgt. Vanhorick en Bos boom zijn ook spoedig verdwenen zoodat de statnd 533 is, Ingelse en Healy sttuiten dan de collapse waarbij vooral eerstgenoemde heel goed staat te spelen. Als het totaal 87 is probeeren de batsmen een scherpe run, v. Baasbank gooit ineens in het wicket, en Healy is run out. Ingelse en Wunder voeren de score op tot 124. op welk totaal IngeLse eindelijk gebowled wordt voor een uitsteken de 48. Dalhuyzen is direct gebowld terwijl ook Kramer vrij spoedig verdwijnt. Inmiddels had Wunder niet over pech fe klagen als hij eenige malen gemist wordt terwijl hij ook eenige stumpkansen geeft, die niet geaccep teerd worden. Met v. Dalsum als laatste man, slaagt hij er dan in den tijd uit te spelen. Het totaal was nog 181 geworden. Hiervan hadden: Drs. B. Kleefstra 15, L. W. IngeLse 48, H. Healy 22, F. Wunder 53 not out en extra's 25. Bowlingcijfers: A. v. d. Togt 034, J. E. C. Schmeink 4—45, J. Kruyt 0—14. P. C. Hage naar 345, N. Dorpman 04, H. v. d. Berg 113, en A. v. Baasbank 0—2. Deze aardige wedstrijd eindigde dus In een draw. CRICKET IN ENGELAND. DE LAATSTE TESTMATCH. AUSTRALIë 695 ALL OUT\ Het was te voorzien dat deze eerste Austra lische innings in den laats ten toetswedstrijd tot een machtig totaal zou groeien en Woens dag hebben de Australiërs er dan ook op een prachtig droog wicket weer geducht het hout op gelegd. Begonnen op een stand van 403 voor 3, overschreden zij onverwijld het Engelsche totaal en zetten er zich toe, de handicap waarmede Engeland zijn tweede innings zou moeten beginnen zoo groot mo gelijk te maken. Bradman en Jackson speel den dadelijk het bowlen weer met groot ver trouwen cn in de vredige rust die een „match to a finish" mogelijk maakt. 2jij behoefden zich niet te bekommeren om den tijd, na men het dus kalm op en vermoeiden de En gelsche ploeg, voroal de bowlers natuurlijk, physiek en moreel. De Engelsche captain deed wanhopige pogingen om succes te be halen door telkens de bowlery te wijzigen, maar voorloopig had dit geen resultaat en het publiek aanschouwde het verloop lank moedig en ontmoedigd. Bradman haalde zijn tweede honderd en kreeg applaus. Jackson scoorde regelmatig en op, voor de Engcl- schen, buitengewoon afmattende wijze, tot hij tenslotte voor 73 werd gevangen. Een prachtig test-debuut van dezen jongen Australiër, die zooveel tijd noodig heeft ge had om zijn vorm te vinden. Het was toen 4 voor 506. Bradman werd eindelijk toen de stand 5 voor 575 was. achter het wicket in gepikt door Duckworth. Hij had een prach tige 232 achter zijn naam en verbeterde hiermede alweer een record. Verscheidene Australiërs voegden hierna nog nuttige sco res aan het geheel toe. zooals MacCabe 54, Oldfield 34. Fairfax 53 not out, terwijl Hor- nibrook voor 7, Grimmett voor 6 en Wall voor 0 verdween. Zoo werd het totaal 695 all out en Engeland kon zijn tweede innings aanvangen met den vrijwel hopeloozen ach terstand van precies 290 runs op de eerste. Er moet wel een wonder gebeuren, als de Engelschen ditmaal de Ashes zullen behou den en zelfs de grootste chauvinist in En geland kan niet zeggen, dat de Australiërs onverdiend aan hun succes gekomen zijn. Kort geleden schreven de Engelsche experts nog dat de Australische ploeg eigenlijk niet vL veel meer was dan een ..one-man team" en die eene man was natuurlijk Bradman. Maar hoe prachtig Bradman ook heeft gespeeld, als hij geen enkele run gescoord had. zouden de Australiërs, naar de cijfers berekend, nog een voorsprong van 53 runs op de eerste in nings hebben gehad. Wij geven toe. dat zulk een berekening natuurlijk niet zuiver op gaat. maar de eenige batsman van belang is Bradman toch stellig niet- Peebles had van de Engelsche bowlers ver reweg het meeste succes met den bal. Op zijn bowlen vielen zes wickets, verder namen Larwood, Hammord, Wyatt en Tate er elk een. Tegen het eind van den speeltijd trok Engeland nog naar de wickets. Hobbs kreeg van de Aus traliërs een speciale hul diging, toen hij aan het wicket verscheen, omdat men algemeen aanneemt ..dat de groote Jack hier mede zijn laatste innings tegen Australië speelde. .Het zou voor hem. zoowel als voor Engeland, glo rieus geweest zijn als hij Hobbs. met een knaleffect zijn testcarrière had be sloten. Maar dit heeft niet mogen zijn. Toen hij 9 runs had gescoord werd hij door Fair fax gebowld. Toen de tijd verstreken was. waren Sutcliffe met 8 en Whysall met 6 not out en met een extra stond Engeland 24 voor 1 wicket. Tenslotte is het nog wel aardig te vermel den dat den vorigen dag bij den stand van 403 voor 3 in de Australische innings, het aantal extra's niet minder dan 38 bedroeg, in het totaal van 695 waren tenslotte 44 extra's begrepen, zoodat de laatste 292 runs slechts 6 extra's bevatten. Dit kwam door dat- wicketkeeper Duckwarth veel beter op dreef was gekomen. WIELRIJDEN. DE STADION-WIELERWEDSTRIJDEN. Hedenavond vinden op de Stadionwieler baan te Amsterdam sprintwedstrijden plaats, o.m. twee matches a deux tusschen Moeskops en Michard en de finale om het sprintkam pioenschap van Nederland. Tenslotte wordt nog een stayerswedstrijd gehouden tuuschen Paillard en Grassin (beiden Frankrijk), Krewer en Sawa 11 (Duitschland) Linart (België) en de Neder landers Schlebaum en Blekemolen, dus een soort voorproefje voor de wereldkampioen schappen. DAMMEN. HANDICAP-TOURNOOI ..HAARLEMSCHE DAMCLUB". Maandagavond a.s. vangt in de „Haar. lemsche Damclub" de vijfde ronde van net handicap-tournool aan. In deze ronde spelen tegen elkander: Groep I: J. Wieienga—H. Greeuw. Groep II: A. de Jong—H. de Boer; J. W. van Darte lenH. Berghuis (1); J. v. d. GiessenH. J. Stok (1); J. H. Reedijk is vrij. Groep III: K. LeibbrandtP G. van Engelen; J. Ot» torJ. van Steenwijk; J. BalkG. A. Otto. lini Jr.; J. C. van Waard—H. van Lunenburg Jr.; F. W. de Pater—W. van Pelt. Joh. Fabel Jr. is vrij. Groep IV: J. Winkel (1)—J. P. van Eijk; J. B. Sluiter Jr.—B. Dukel; J. van Looij (1. R.W.)F Moerbeek; W. J. A. Mat-la (1)J. Poppen (1) één schijf voorgift. R.W. remise geldt voor winst. MASSAKAMP „D.O.S."HAARLEMSCHE DAMCLUB". Woensdagavond 27 Augustus a.s. zal de „Haarlemsche Damclub" te Amsterdam een massakamp spelen tegen de Amsterdamsche Damvereeniging „D.O.S." Voor den winnaar van dezen kamp heeft „D.O.S." een fraaie medaille beschikbaar ge steld. SPRINGER TE IJMUIDEN. Oorspronkelijk zou de wereldkampioen B. Springer Jr. uit Lyon op Donderdagavond 4 September a.s. te IJmuiden in de Damclub „IJmuiden" een blindpartij spelen en eene simultaanséance geven. Aangezien echter juist op dezen dag de feesten ter gelegenheid van H.M. de Ko ningin zullen plaats vinden. Is Springer's komst bepaald op Vrijdag 5 September as. Wij veriwmen verder nog dat Springer te IJmuiden \fficieel zal worden ontvangen. HANDICAP-TOURNOOI DAMIER PARISIEN. Wij vernemen uit Parijs dat het grand- tournool handicap der Damier Parisien thans geëindigd is. Het t-ournooi werd gewonnen door den ex- wereldkampioen Stanislas Bizot. Verder was de volgorde van aankomst: No. 2 Gautherin. no. 3 Marius Fabre 'ex- wereldkampioen en kampioen van Frank rijk), no. 4 Finance; no. 5 Bernard (15 jaar); no. 6 Rey; no. 7 Herman de Jong (ex-kam- pioen van Nederland)no. 8 Ir. Paul Sonier. GYMNASTIEK. DUALMEET. Voor de dualmeet in athletïek van den Ken- nemer Turnkring tegen het Zuiderkwartier wordt in den K.T.K. een nadere selectie ge houden. Wel gelden de beste prestaties behaald in de verschillende reeds gehouden wedstrijden van dit jaar. maar voor enkele nummers be staat nog geen zekerheid. Deze betreffen voor dames 50 M. hardloopen. speerwerpen, kogel- stooten en discuswerpen en voor heeren hink- stapsprong, polshoogspringen, discuswerpen, 200 M. en 1500 M. hardloopen. Op deze nummers vindt een nadere proef plaats op Vrijdagavond 29 Augustus en op Zondagmorgen 31 Augustus op het terrein aan de Kleverlaan. ATHLETÏEK. DE JAARLIJKSCHE RECORDWEDSTRIJ DEN „TE WERVE". De Haarlemsche recordwedstrijden welke ..Te Wcrve" organiseert op hot schitterend gelegen sportterrein „Te Werve" te Rijswijk en wel op Zaterdag en Zondag' e.k. beloven een bijzonder succes te worden. Meer dan 300 dames en heeren komende uit 40 ver- eenigingen hebben ingeschreven waaronder vrijwel alle Nederlandsche kampioenen en recordhouders(sters). De slntelbaan op be doeld sportterrein is in een uitstekende con ditie zoodat meerdere aanvallen op de be staande records zullen worden ondernomen. Reeds r.u Ls bekend dat de navolgende re cordpogingen zullen worden gedaan: Jan Zeegers Jr. op de 3000 Meter, W. Effern en A. Hoogerwerf op de Engelsche Mijl; N. G. Baars Steineman op de 4000 Meter en A. Wolf op de 5000 en 6000 Meter. Gezien het schitterend resultaat van Chr. Berger bij de P. H.-Beker wedstrijden te Hilversum is het niet onmogelijk dat ook een aanval op het wereldrecord 100 Meter zal worden gewaagd. De wedstrijden vangen Zaterdag om 3 uur aan. Zondag zullen de wedstrijden voor da mes om half elf, voor heeren om 1 uur aan vangen. UIT DE STAATSCOURANT. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Op verzoek is eervol ontslagen met ingang van 1 Nov. dr. J. Thie als directeur cn leeraar aan de Rijks HBS te Hoorn., wederom tij. deltjk benoemd tot leeraar aan de Rijks HJBB. te Dregten H. K. Schippers: idem tot- leerares aan de Rijks HB.S. te Helmond mej. C. M. Rivière; idem tot- leeraar aan de Rijks H.B.S. te Veendam C. Hollander; benoemd tot leeraar aan de Rijks H.B.S. te Coevorden P. v. Biezen thans tijdelijk wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks H.BB. te Sappemeer G. J. v. d. Linde. ONVOLWAARDIGE ARBEIDERS. Benoemd Is tot lid van de Staatscommis sie Inzake onvolwaardige arbeidskrachten dr. J. M. Kyzer, advlseerend chirurg van Centraal Beheer en op verzoek eervol ontsla gen als lid dier commissie dr. L. M. Metz. AUDIëNTIES. Op Vrijdag 22 Augustus as. geen audiëntie van den minister van Koloniën. Op Woensdag 27 Augut-sus as. geen audiëntie van den minister van Waterstaat. STAATSBLADEN. Woensdag zijn af ge kon dl gü de Staats bladen No. 350 K. B. van 11 Augustus 1939. houden de bekendmaking van den tekst van de Uit voeringsregeling voorwaardelijke veroordee ling, zooals deze luidt- na de laatste bij het K.B. van 17 Mei 1930 daarin gebrachte aan vullingen en wijzigingen. No. 361. K B. van 11 Aug. 1930 houdende bekendmaking van den tekst van de Uit voeringsregeling voorwaardelijke invrijheids- stelling zooals deze luidt na de bij het K B. van 17 Mei 1930 daarin gebrachte aanvullin# gen en wijzigingen. No. 362 K.B. van 11 Augustus 1930, houden, de bekendmaking van den tekst van de Reclasseerlngsregeling, zooals deze luidt na de laatstelijk bij het KB. van 17 Mei 1939 daarin gebrachte aanvullingen en wijzin gen. JUWEEI.EXDÏEF VOOR DE RECHTBANK. Voor de Rechtbank te Amsterdam heeft Woensdag terecht gestaan een 40-jarig maga zijnbediende verdacht van diefstal van een aantal juweelen voorwerpen ter waarde van f 6000 uit een juwelierszaak te Amsterdam, waar hij werkzaam was. Hij had de diefstal gepleegd ten behoeve van een vriend, een ver zekeringsagent te wiens behoeve verdachte reeds eerder zijn geheele kapitaaltje van f 5000 had opgemaakt. Verdachte stond ge# heel onder invloed van dezen verzekerlngs# agent. Wegens diefstal requireerde het O. M. 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Van Zeggelen vroeg een psychiatrisch onderzoek. Uitspraak 2 September. en In de zaak van den verzekeringsagent tegen wien het O.M. reeds eerder terzake van heling een jaar gevangenisstraf geëischt had, ge lastte de Rechtbank reeds op 12 dezer een nader onderzoek. Scheepvaartberichten (Zie ook elders in dit nummer). Alphacca p. 19 Aug. Ouessant, Buenos Aires, n. Rotterdam. Andijk 20 Aug. n.m. te Rotterdam van Bombay. BLitar 20 Aug. te New York van Batavia. Boskoop p. 19 Aug. 24 u. Flores, Amsterdam n. Chili. Billiton 20 Aug. te Beira van Rotterdam. Bintang 18 Aug. van Seattle naa Batavia. Batoe 18 Aug. te Macassar, Gemma 19 Aug. v. Hongkong n. Sjanghai Rotterdam n. Japan. Khpfontein 29 Aug. v.m. te Amsterdam v. Hamburg. Kot-a Baroe 20 Aug. te Londen verm. 21 Aug, n.m. van Londen, Batavia, naar Rotter dam. Oldekerk 20 Aug. v. Wladiwostock naar Rotterdam. Ridderkerk 20 Aug. njn. van Rotterdam naar Calcutta. Stadsdijk p. 20 Aug. 2 u. 30 m. Kaap Guar- dafui, Rotterdam n. Calcutta. TJitaroem 18 Aug. te Ccbu. Tjlbadak 18 Aug. van Hongkong naar Manila. OH2E GROEMTUE.5 DlM5DAG j DONDE.RDA3 ZATERDAG f

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7