liyry5 HET ZWEMFEEST VAN H.P.C. H.P.C. 1-A.Z. 1 (5-3) WATERPOLO. KRACHTSPORT. SCHIETEN. HENGELEN. G. A. BROEKMAN GYMNASTIEK. HONKBAL Davis Cup probleem. Het jaarlij ksche tennistournooi om den Davis Cup wordt te groot, dat is ontegen zeggelijk waar. Vroeger toen er een tien tal landen aan deelnamen, was het goed. prachtig zelfs maar met 30 deelnemende naties is het te omvangrijk geworden. In het toch al zeer volgeladen internationaal tennisprogramma brengt het voor de spelers der landen, die succes hebben, groote ver moeienis en voor de bonden niet geringe kosten. Het is duidelijk dat er een andere en betere regeling zal moeten worden gevon den. De Amerikanen hebben er al dit op bedacht, dat het een tweejarig tournament moet worden, zoodat de beschikbare tijd dubbel zoo groot wordt. Maar in alle be scheidenheid meenen wij, dat er nog een beter middel is. ZooaLs het nu gaat, schrijft elke lande lijke tennisbond maar voor den Davis Cup in en niemand kan geweigerd worden. Maar is het nu werkelijk interessant of prettig voor de spelers van landen als Cuba, Polen, Mexico, Monaco, om een volkomen kans- loozen wedstrijd te spelen tegen Frankrijk of Amerika, Duitschland, Engeland of Japan? Zou het niet veel beter en aardi ger zijn als er een soort van tweede klasse voor den Davis Cup werd ingesteld met een afzonderlijken wisselprijs, waarvoor door de zwakkere broeders gestreden werd? Het moet toch waarlijk niet zoo moeilijk zijn in eerste instantie uit te maken, wie in deze tweede klasse zouden thuishooren. Wij heb ben er al eenige genoemd en er zijn er meer, zooals België, Noorwegen, Zwitser land. Ons eigen land zou wellicht nu nog verdienen in den grooten strijd te komen mis schien later niet meer.En waarom zou men 't niet zoo regelen, dat de beide finalisten van de „tweede klasse" het volgend jaar in den Davis Cup mogen spelen en dat de als zwakst beschouwden (een moeilijker keus) van den Davis Cup het volgend jaar zou den degradeeren. Waarlijk, wij meenen dat zoowel het nieuwe tournament als de Davis Cup zelf bijzonder interessant zouden kunnen wor den en ook dat de spelers van de „tweede klasse landen" er qua oefening veel meer aan zouden hebben. Tennis Upper Ten. Tilden vermaakt zich en de lezers van American Lawn tennis reeds sinds jaren met een klasssering van 's werelds tien beste spelers en speelsters op de zelfde wijze als Wallis Myers dit in Enge land pleegt te doen. Ditmaal is hij tot de volgende waardeering gekomen: Spelers: 1. Borotra, 2. Cochet, 3. Allison, 4. Doeg, 5. Lott, 6. Timmer, 7. de Morpurgo, 8. Lytlleton Rogers, 9. Hopman, 10. Moon. Speelsters: 1. Helen WillsMoody, 2. Cilly Aussem, 3. Miss Ryan, 4. Mrs. Watson, 5. Miss Jacobs, 6. Mme. Mathieu, 7. Sen. de Al varez, 8. Betty Nuthall, 9. Joan Ridley, 10 Miss Mudford. Deze belde lijstjes zullen den belangstel lenden genoeg aanleiding tot commentaar geven. Het kan ons genoegen doen dat Til- 4en zijn Wimbledonschen partner Tim mer een plaats heeft waardig gekeurd, hoe- vye 1 wij ons afvragen of deze niet wat te geflatteerd is. Verder zouden wij Cochet nog steeds nummer éen zetten, niettegen staande Wimbledon en terwille van den Davis Cup eindstrijd. De opneming van.detl Ier Lyttleton Rogers verwondert eenigs- zins, terwijl Hopman als enkelspeler nau welijks een plaats verdient. Doeg lijkt ons te hoog geplaatst, Moon te laag en wij mis senTilden zelf. De bescheidenheid heeft het hier bij den samensteller blijkbaar van de rechtvaardigheid gewonnen. Want Til den kan toch stellig nog steeds Timmer en minstens zes anderen .van de hier genoem den aan. En hij won toch maar te Wim bledon. Tenslotte heeft hij Japan ook wel wat te kort gedaan. Van de dames valt minder te zeggen. Mis schien krijgt Frl. Aussem, ook al een partner van Tilden, meer dan haar toekomt, de En- gelsche Miss Mudford daarentegen krijgt zeker minder dan zij verdient. Geweigerde luchtreis. Toen het Engelsche luchtschip de R 100 in Canada aankwam, bood een New-Yorksch million air de kleinigheid van 24.000 gulden voor de eer om met het luchtschip mee te rug te zweven. Dit is de hoogste prijs, ooit voor een overtocht van Amerika naar Euro pa aangeboden. En nu is het merkwaardige dat dit aanbod door den commandant van het luchtschip niet werd geaccepteerd. In tegendeel het werd met de meeste •beslist heid afgewezen en ook met eenige Engel sche humor. Neen, zei de commandant, dit is geen passagiorsvlucht, doch een technische proef tocht. Er gaat geen enkele passagier mee' al bood hij een millioen. Er zal later daar voor nog wel gelegenheid komen en aange zien de kaartjes dan ongetwijfeld belangrijk goedkooper zullen zijn, zou het zonde we zen, er nu zulk een hoog bedrag aan te be steden. Zoo moest een Amerlkaansch geldmag naat ondervinden, dat tenslotte zelfs niet elke reis voor goud te verkrijgen is. Sportgroeten. Het is in de Jaren gewoonte geworden dat sportvrienden elkaar over aangelegenhe den die de sport betreffen schrijvende, ein digen „met sportgroeten", of meer gedefi nieerd met zwemgroeten, met voetbal-, tennis-, cricket-groeten. Het is een on schuldige gewoonte en overigens een pret tige, gemoedelijke, vriendschappelijke. Maar zelfs op dit rustig pad liggen gevaren ver borgen. In het laatste nummer van De Ne- derlandsche Sport was een brief afgedrukt van een liefhebber der hondensport aan een mede enthousiast. En deze brief eindigde „met- Griffon-heil". Dit wordt te erg. Als het zoo doorgaat komen wij tot de vreemdste combinaties. Wij zien al: met witvischgroet, met zeilheil en het.zal nog eindigen met een paardensportllefhebber die aan het slot van zijn collegialen brief aan een an der minnaar van deze tak van sport in vollen ernst neerschrijft: met paarde- poot Een zeer goed geslaagd feest. Gisteren heeft H.P.C. het tweede zwem feest van dit seizoen gehouden. Het weer, dat zich Zaterdag zeldzaam ongunstig had laten aanzien, was voor een zwemfestijn prachtig. Dientengevolge was de publieke belangstelling wederom zeer goed, en heb ben de vele H.P.C.-supporters meermalen ge legenheid gehad tot juichen, daar de organi- seerende vereeniging, behalve den promotie wedstrijd tegen A. Z. I, alle estafettes won. Even na 2 uur nam de afwerking van het programma een aanvang met den waterpolo- wedstrijd tusschen H.P.C. I en A. Z. I voor de promotie- en degradatie eerste klasse. De opstelling der zeventallen was als volgt: A. Z. I: Jager, Boddeke, Markus, Goedings, v. d. Ley, Hoogesteyn, Scholte. H. P. C. I: H. Eldering, J. Kooijman, Uitendaal, Moolenaar, Leijenaar, Braam, B. J. Moolenaar. Onmiddellijk na den uitgooi bemachtigt H. P. C. den bal, en na even doorzwemmen, begrijpen.de spelers der thuisclub elkander niet, waardoor Hoogesteyn, via de zijlat voor Pi. Z. scoort. (01). Vervolgens krijgt, na een vlotten aanval van H.P.C., Eldering den bal. Hij wordt echter binnen het beruchte gebied ongeoorloofd aangevallen en weet den toegestanen straf- worp niet te benutten. A. Z. verdedigt nu taai, doch de H.P.C.'ers stellen zich juist op en Eldering kan nu scoren. (11). Het spel is voor beide doelen uiterst ge vaarlijk. Opzwemmen van Braam leidt tot niets en ook Kooyman schiet een keer jam merlijk naast. Braam probeert het weer met opzwemmen en een center naar Uitendaal, benut laatstgenoemde. Een voor Jager ou- houdbaar schot. (21). Dadelijk hierna schiet Kooyman en als Marcus den bal van richting doet verande ren, leidt H.P.C. met 3—1. Een hachelijke toestand ontstaat dan voor het doel van H.P.C. als Leyenaar het water moet verlaten. Scholte mist den strafworp, doch de H.P.C.'ers houden tot de rust den ongelijken strijd vol. Na de hervatting halen de H.P.C.'ers den bal. De A. Z.-menschen laten Moolenaar rus tig in den linkerhoek opzwemmen, waai-door hij in de gelegenheid komt, met een hard schot de leiding te vergrboten. Dit wordt den Amsterdammers te bar. Heftig vallen ze aan, en weten een tweetal misverstanden in de H.P.Q.-verdedigingte doen ontstaan, welke evenzoovele doelpunten opleveren. Beide goals werden gescoort door Scholte. De H.P.C.'ers pakken nu weer wat beter aan. Het samenspel Vlot beter/ en Kooyman, welke dezen middag weinig sucC^s had met zijn 'schotërt wëet via keeper'JSgör een vijf de doelpunt voor H.P.C. te maken. De verdedigingen blijven nu verder de voorhoeden de baas, en 't einde komt met een welverdiende overwinning voor H.P.C. (5—3. Snel werden nu de zwemlijnen uitgelegd en een aanvang 'gemaakt met het baanzwem- men. Allereerst kregen de adspiranten een kans op de 50 M. schoolslag. De beide Ingeschreven D.J.K.-leden zwom men zeer goed. De 50 M. vrije slag voor adspiranten van H. P. C. werd op vlotte wijze gewonnen door L. Stuut. Daar hij echter niet beneden den vorig jaar gemaakten tijd van J. Uitendaal kwam, bleef de beker in diens bezit. In verband met het feit, dat er slechts één dame had ingeschreven voor de 200 M. schoolslag, kampioenschap van den Haar- lemschen Zwembond, werd dit nummer ge combineerd met dat van de heeren. Daardoor kon mejuffr, Kollerie D.W.R., strijd leveren. Zij zwom fraai, en eindigde in 3.27.6. Van de heeren was C. H. Vrugt de beste. ZooaLs mocht worden verwacht zwom hij goed, en eindigde in 3.3.4, gevolgd door zijn clubgenoot de Bruyn in 3.9.6 Ellinckhuyzen, welke eerst heel goed partij had gegeven, zakte later wat af. Voor de 100 M. vrije slag nieuwelingen werd een felle strijd geleverd tussohen Kemper en Suerhoff, in de eerste serie. Het verschil was slechts een handslag. De tweede serie gaf een spannende kamp te zien tusschen de beide H.P.C.'ers Philippo en van Zadel. Door het slecht nemen van een keerpunt moest van Zadel met 4/5 sec. verschil het on derspit delven. Deze serie bleek nog een viertal seconden sneller te zijn geweest dan de vorige. Hierop volgde meteen dezelfde baan voor seniores. De bekerhouder, van Voorst, A. Z., liet zich dit niet afsnoepen en bleef de beide „Haarlem"-leden, van Hemsbergen en Zee man voor. Deze beide laatsten tikten gelijk aan. De loting besliste ten gunste van v. Hemsbergen. Een aantal dames en heeren gaven daarna een goed geslaagde demonstratie schoon- springen. Vooral van mej. Rooyaards en de heer Denneboom hadden groot succes. De estafette 5 maal 50 M. vrije slag, na tionaal, werd een zege voor H.P.C. met een gemiddelde van 32 sec. In aanmerking ne mende dat van de ploeg alle zwemmers reeds minstens 100 M., resp. een polowedstrijd had den gespeeld, is dit een heel goede tijd. Zwemclub Haarlem, volgde 'op de tweede plaats en D.W.R. waren derde. De estafette 5 maal 50 M. voor andere le den van den Haarlemschen Zwembond werd verzwommen tusschen de Hillegomsche Zwemvereeniging en de Halfwegsche Zwem- vereeniging. De bewoners van Halfweg wa ren het best; zij leidden van het begin, en toen Jacobszoon te water ging. was het voor H.Z.V.. heelemaal niet meer op te halen. We constateerden overigens bij beide vereenigin- gen een aanmerkelijken vooruitgang in het zwemmen. Vervolgens kregen de damesleden van H. P. C. een kans op 50 M. vrije slag. De beide prijswlnsters zwommen een aardige crawl- slag. die zeker nog wat meer kan worden uitgewerkt en dan verder succes zal opleve ren. Een interessant nummer was de Zweed- sche estafette, welke diende te worden ge zwommen over 50, 100. 200 50 en 50 Meter. Jammer, dat slechts „Haarlem" en H.P.C. hadden ingeschreven. Deze twee ploegen hebben echter een voor al in het begin spannenden strijd geleverd. De „Haarlemmers" namen aanvankelijk de leiding door Tierie en Zeeman. Voor de 200 M. startten v. Hemsbergen en Braam. Deze laatste vermocht op den Haarlemmer iets in te loopen, doch Kemper trok bij H.P.C. een harden spurt over de eerste 50 M., waardoor de Heemsteders leidden en Heerkens Thijs- sen zorgde voor de rest. Tenslotte was het verschil nog 7 seconden. Alvorens nu tot de estafette 10 maal 50 M. vrije slag tusschen D. W. R. en H. P. C. werd overgegaan, zwom men een aantal damesleden van H.P.C. nog over 50 Meter schoolslag. Annie van Lent, in de eerste serie was hier de beste in 50 4/5 seconden. Voor de nu volgende estafette 10 maal 50 M. vrije slag hoopte een ieder op groote spanning. Helaas is die achterwege gebleven, doordat de H.P.C.'ers onmiddellijk de leiding namen, om die niet meer af te staan. Zij deden nog heftige pogingen om een baan uit te loopen, doch D.W.R. hebben dit weten te voorkomen. Het publiek werd nu onthaald op een aar dige pantomime. Over het algemeen was het vertoonde spel heel goed. en de aankleeding, zooals we dat van H.P.C. nu langzamerhand gewend zijn, uitstekend verzorgd. Het is haast jammer, dat al die fraaie pakjes tenslotte in het water moesten terecht komen. Het publiek amuseerde zich dikwijls kos telijk, en dit was een verdiend succes voor de medespelenden. In verband met het feit, dat de waterpolo- commissie van den N.Z.B. tenslotte den be kerwedstrijd D.J.K. I—Dolfijn I niet heeft vastgesteld op dezen Zondag te Heemstede, speelde H.P.C. n een friendly-game tegen een D.W.R.Haarlem-combinatie. Er werd aardig snel gespeeld en de thuisclub wist ook nu. met 43 te winnen. Na afloop reikte de voorzitter van H.P.C., de heer B. J. Moolenaar de prijzen uit. Verscheidene raadsleden, alsmede de me dische advisur van H.P.C.. arts J. G.M. van Walsem, woonden het feest bij. De jury bestond uit den heer Dr. M. J. Huizinga voorz. kamprechter, mej. M. van Ommeren en de heeren E. W. Venema, G. R. Hemsing, A. B. Markus, tijdopnemers, B. J. Moolenaar, starter, V. Visser, secretaris der jury, en zorgde voor een vlot verloop. De volledige uitslagen zijn: 50 M. schoolslag adsp. nationaal: 1 A. v. Kalken, D.J.K., 42.8; 2 H. Boas, D.J.K. 43.2; 3. Seubering. D.W.R., 45.8 50 M. vrije slag H.P.C. adsp.: 1 L. Stuut 36.4. 2. J. Peters 40.4 200 M. schoolslag, dames, kampioenschap H.Z.B.: 1 mej. L. Kollerie 3.27.6. Idem heeren: 1 C, H. Vrugt. D.W.R., 3.3.4: 2 A. C. de Bruyn. D.W.R., 3.9.6. 3 v. Ellinck- huizen, Haarlem 3.17.8. 100 M. vrije slag nieuwelingen, heeren: 1 D. Philippo, H.P.C., 1.14, 2 J. v. Zadel, H.P.C. I.14.8, 3 J. C. Laddé, D.J.K. 1.16.4. 100 M. vrije slag seniores heeren: 1 G. van Voorst, A.Z. 1.8.4; 2 J. v. Hemsbergen, Haar lem 1.10.2. Estafette 5 maal 50 M. vrije slag nationaal: 1 H.P.C. 2.40.6; 2 Haarlem 2.50.8, 3 D.W.R. 2.55.6. Idem voor andere vereenigingen H.Z.B.: 1 Halfwegsche Z. V. 3.22.8; 2 Hillegomsche Z.V. 3.33.4. 50 M. vrije slag voor damesleden H.P.C.: 1 C. Kann 39.4; 2 H. de Carpentier 44.8. Zweedsche estafette: 1 H.P.C. 5.40.6; 2 Haarlem 5.47.4. 50 M. schoolslag damesleden H.P.C. 1 A. v. Lent 50.8, 2 D. v. d. Jagt 51. 3 H. de Carpentier 51.4.- Eestafette 10 maal 50 M. vrije slag natio naal: 1 H.P.C. 5.39.4; 2 D.W.R. 6.11.4 Polowedstrijden: H.P.C. I—A.Z. I 5—3. H.P.C. II—D.W.R.-Haarlem-comb. 4—3. De Zwemtocht StavorenEnkhuizen. Uitgesteld wegens slecht weer. Zaterdagavond had zich een gezelschap verzameld in hotel „Schram" te Stavoren, bestaande uit een aantal journalisten, be langstellenden en last not least de bekende wemster, mevrouw Brouwer uit Rotter dam en het Amsterdamsche Dolfijnlid Kui per en hun helpers, die, op initiatief van het weekblad „Het Leven" zouden trachten van Stavoren naar Enkhuizen te wemmen, om, als deze tocht zou slagen, voor genoemd weekblad een poging te doen om over het Kanaal te wemmen. Het weer was niet be paald fraai, regen en wind, en naarmate het later in den avond werd, kwam de wind feller opzetten. Inmiddels was met de schip pers van de volgbooten langdurig gediscus sieerd over stroom en tij. Het bleek, dat tegen 12 uur bij Enkhuizen hoog water zou zijn, zoodat de wemmers voor dien tijd den overkant bereikt zouden moeten hebben. Er werd dus besloten om 5 uur Zondagmorgen te starten. Toen tus schen half vier en vier uur het gezelschap gewekt zou worden, gierde er echter een stevige Zuid-Wester storm om Stavoren's havenhoofd. De zee stond hol en was met dikke schuimkoppen bedekt. Onder deze omstandigheden viel er voor de wemmers niet aan te denken ook maar een poging te doen om de Zuiderzee over te wemmen. Besloten werd dat gunstiger weer zou wor den afgewacht. Zoo mogelijk zal nog in den loop van deze week een poging gedaan wor den of anders Zondag a.s. A. Z. P. C. I—H. V. G. B. I (2—5) Het wil dezen zomer met het weer niet vlotten en dat de waterpolocompetitie hier de nadeelen van ondervindt spreekt vanzelf. Het komt niet veel voor dat H. V. G. B. half Augustus nog een competitiewedstrijd moet spelen. Vlak »oor den wedstrijd werd de tem peratuur van het water gemeten en na di verse proefnemingen met 3 thermometers gelukte het eindelijk de temperatuur zoo hoog te krijgWi, dat de minimumtempera tuur bereikt (61l/3 graden Fahrenheit). Intusschen is het H. V. G. B. gelukt dezen wedstrijd verdiend te winnen, zoodoende de laatste plaats op de ranglijst aan het Amers- foortsche A. Z. P. C. over te laten met een voorsprong van 3 punten. Daar één der H. V. G. B.'ers den trein ge mist heeft en niet meer tijdig aanwezig kan zijn, laat A. Z. P. C. een speler uitvallen. Onder de leiding van den heer Carton stelt H. V. G. B. zich als volgt op: A. Boeree, G. Boot, J. Brouwer, W. Holdrinet, H. Nieuwenhoff, P. v. Ommeren Direct na het uitzwemmen bemachtigt H, V. G. B. den bal en een stroef schot van Nieuwenhof ketst van de lat terug. P. v. Om meren weet echter den bal te bemachtigen en stelt den zich inmiddels vrij make: .Uen Nieuwenhoff in staat de score te openen (10) De stand is weldra gelijk als A. Z. P. C. van het midden van het veld een schot in zendt dat een halven Meter voor Boeree op het water ketst en de bal opspringend over Boeree's handen in het doel verdwijnt. De scheidsrechter was dit niet ontgaan en hij neemt een proef met den bal door hem eeni ge malen over het water te gooien. Per slot van rekening keurt hij de goal goed. O.i. geen goede beslissing, daar de bal duidelijk waarneembaar over het water „butterde", waar een waterpolo-keeper machteloos te genover staat. H. V. G. B. laat het hier ech ter niet bij zitten en Holdrinet weet goed bij Nieuwenhoff te plaatsen en H. V. G. B. scoort wederom (21). Voor rust verricht Nieuwenhoff den hattrick door den bal vrij te zwemmen en onhoudbaar te doelpunten (3—1). H. V. G. B. blijft in de meerderheid en weet dit door een goed doelpunt van Holdrinet met een schot van voor de helft van het veld uit te drukken. Rust 41 voor H. V. G. B. Na de rust pakt H. v. G. B. de zaken we derom energiek aan, doch ook A. Z. P. C. laat zich niet onbetuigd en Boeree moet er- een paar malen aan te pas komen, doch doet dit op solide wijze. Van Ommeren lost dan van verren afstand een goed schot, dat de A. Z. P. C. keeper echter laat glippen (3—1). A, Z. P. C. komt echter steeds weer te rug en al zijn de Amersfoortsche aanvallen niet zoo gevaarlijk als de Haarlemsche, het gelukt den jongsten v. Ommeren (A. Z. P. C.) te doelpunten als hem een vrije worp wordit toegespeeld (52). „Haarl. Krachtsportvereeniging" tegen „Sandow" Zaandam. Het bestuur der Haarlemsche Kracht sportvereeniging heeft de Zaandamsche Athletiek Club „Sandow" Zaandam uit- genoodigd een vereenigingswedstrijd met haar aan te gaan. „Sandow", Zaandam heeft deze uitnoo- diging aanvaard en „Haarlem" tevens ultge- noodigd na den wedstrijd te Haarlem die op 13 September zal plaats vinden in het ge bouw „Olympia" een returnwedstrijd te wil len aangaan te Zaandam, waarvan de da tum nog niet kon worden vastgesteld. Voor deze belde wedstrijden wordt door de heeren C. N. Bekker en H. Kokkelkoren een beker beschikbaar gesteld. De vereeniging die over beide wedstrijden het hoogst aantal punten zal weten te be halen komt in het bezit van dezen beker. Aan deze wedstrijden zullen alleen worste laars deelnemen, omdat „Sandow" Zaan dam over geen gewichtheffers beschikt. De deelnemers der beide vereenigingen zulien de volgende week worden vermeld. Het staat yast dat het een spannende strijd zal worden, daar „Sandow" Zaandam over verscheidene worstelkampioenen van Noord-Holland en Nederland beschikt. Haarl. Schietbond. Uitreiking van prijzen. Vrijdagavond j.l. vond in Hotel Lion d'Or aan den Kruisweg de uitreiking plaats van de prijzen gewonnen in de Wintercompetitie, Voorjaarswedstrijd, wedstrijd om den Bloe- mendaal Commando Beker en den Prov. In vitatiewedstrijd .van den Haarlemschen Schietbond. De voorzitter begon met de prij zen, gewonnen op de Inv. wedstrijd, en wel eerst met het Korps revolver. De gouden medaille, geschonken door den heer Posthumus was gewonnen door de Rijks- veldwacht afd. Noord-Holland. De voorzitter vond het een verblijdend teeken dat de veld wachters buiten het dienstoefenenook het schieten nog als sport beoefenen, ten einde het steeds beter te leeren. Spreker memo reerde het gebeurde in het Noorden van het land, waar vier veldwachters dood werden geschoten, onder anderen omdat de aanvaller beter schoot. Verdere prijzen, waaronder een krans, geschonken door de firma Kreek en een ets, geschonken door den heer Prenen, werden met een toepasselijk woord uitgereikt, waarna nog een uurtje gezellig werd gekiend om prijzen. De Grundel. Zondag hield bovengenoemd college zijn kaswedstrijd op witvisch in de Ringvaart te Aalsmeer. Hoewel de vangst niet al te best was werd er toch met veel animo gevischt. Eerste prijs (grootste) H. v. Woningen, 2e prijs (meeste) J. v. d. Voort,"tevens held van den dag, 3e prijs B. Duits, 4e prijs Chr. Duits. 5e prijs H. Koelemij, 6e prijs O. v. d. Pol, 7e prs R. Papenburg, 8e prijs A. Eerhart, 9e prijs D. Meijs, 10e prijs Chr. Schouten. Des avonds werden de prijzen in het clubgebouw door den voorzitter uitgereikt. Men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen. De Dageraad. Zondag 24 Augustus hield het vischcollege „De Dageraad" haar eersten jaarlij kschen kaswedstrijd op witvisch te Aalsmeer. Er werd ditmaal niet in de Ringvaart, doch op de Aalsmeersche plassen gevischt, hetwelk begrijpelijkerwijze in bootjes geschiedde. Na de gebruikelijke tweemaal anderhalf uur gevischt te hebben, was de stand als volgt: 1 M. Koedijker, 2 P, Janssen, 3 Chr. Schilt- man, 4 B. Larssen, 5 J. Pieters, 6 A. Bom. 7 P. J. Louwkamp, 8 C. A. Larssen, 9 L. Ko ning, 10 Warmerdam. n- Ja maar BROEKMAN kleedt u toch beter KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELEF. 12225 "ompetitie K. T. K. Namen oorspronkelijk aan de athïetiek- competit-ie K. T. K. voor dc 2e klasse 10 dames- en 10 heerenpl^gen deel, in den laatsten (derden) wedstrijd bleek dit aantal te zijn geslonken tot 6 dames- en 7 heeren- ploegen. Bij dezen wedstrijd bleek (vermoe delijk door de weersgesteldheid) het B.G.V.- terrein minder zwaar te zijn dan den vorigea kee.. De prestaties waren daardoor beter. In de volgorde van de ploegen kwam niet weinig verandering. Eendeels was dit een. gevolg van betere prestaties en anderdeels van onvolledigheid. Bij de dames werd de uitslag: 1. T. V. IJmuiden I, 2. Turnlust Beverwijk, 3. Bloe- mendaalsche G. V.. 4 T.V. IJmuiden II, 5 Turnlust Haarlem III, 6 Turnlust Haarlem I. De beste prestaties waren: C. Tol (Turn lust Beverwijk) 100 M. in 14.8 sec., hoog springen m. a. 1.25 M. en kogelstooten 7.7L M.; R. Licht (T. V. Y.) vèrspringen 3.88 M.; M. Bakker (B.G.V.) discuswerpen 17.60 M. Als best-geplaatste werd genoteerd C. Tol van Turnlust Beverwijk. De totaal-uitslag van de geheele compe titie 2de klasse dames is: 1. Turnlust Bever wijk 1286.9 punt, 2. T.V. IJmuiden I 1042.5 p., 3 Turnlust III Haarlem 925 p., 4 T. V. IJmuiden n 872.1 p. 5. Bloemendaalsche G. V. 839.05 p., 6 Turnlust 1, Haarlem 612.58 p., 7. Concordia 254 p., 8. Turnlust IV Haar lem, 9. Turnlust V Haarlem, 10s Turnlust II, Haarlem. Het hoogste aantal punten over de 3 wedstrijden werd behaald door C. Tol van. Turnlust Beverwijk met 550 punten. Het resultaat van de heerenploegen in den 3en wedstrijd was: 1. Bloemendaalsche G.V.; 2 T. V. Santpoort; 3. Turnlust Beverwijk, 4. T.V. IJmuiden, 5. Bato, 6. Turnlust n, Haarlem, 7. Concordia. De beste prestaties luiden als volgt: G. Dekker (T.V. IJmuiden), 100 M. 12 sec., ko gelstooten 8.57 M.; P. v. d. Klinkenberg (B. G. V.) vèrspringen m. a. 5.83 M., speerwer pen 36.60 M.; K. Legult, C. Tabak en P. Olthoff (allen Turnlust Beverwijk) 1.40 M. Het hoogste aantal punten behaalde P. v. d. Klinkenberg (B. G. V.). De totaal-uitslag van de geheele compe titie 2e klasse heeren is: 1. Bloemendaalsche G. V. 238.8 punt, 2 Turnlust Beverwijk 218.5 p., 3. T. V. Santpoort 206.5 p., 4 T. V. IJmui den I 173.1 p., 5. Bato 136 p., 6. Concordia 121.1 p., 7 Turnlust II Haarlem 113.8 p. 8. Turnlust I, Haarlem 57.6 p., 9 T.V. IJmuiden II, 10 Turnlust III Haarlem. Best geplaatste is P. v. d. Klinkenberg (B.G.V.) met 95.6 p. Tot slot volgen nog de beste prestaties uit de geheele competitie (2e klasse) 100 M. dames 14.7 sec., heeren 12 sec. Hoogspringen m. a. dames 1.25 M., heeren 1.45 M. Vèrspringen m. a. dames 3.88 M., heeren 5.98 M. Speerwerpen dames 16.04 M., heeren 37.16 M. Discuswerpen dames 17.60 M. (bij heeren geen wedstrijdnummer). Kogelstooten dames 7.72 M., heeren 9.28 M. Grens- en Slingerbalwedstrijd.en. Zondagmorgen hield Concordia op het ge meentelijk sportterrein aan de Kleverlaan een grensbal- en een slingerbalwedstrijd te gen Turnlust uit Beverwijk. Na enkele woorden van den heer D. Jan sen, voorzitter van Concordia, die zeide het) houden van dergelijke vriendschappelijke ontmoetingen steeds te zullen aanmoedigen, werd begonnen met den slingerbalwedstrijd. Daarbij kwamen de volgende ploegen in het veld: voor Concordia W. C. de Reus, F. v. d. Berg, F. Bischot, J. Balder en C. Blazer, voor Turnlust K. Leguit, F. v. d. Wel, P. Olthoff, G. Tabak en M. Veenstra. De heer C. Pater trad als scheidsrechter op. Concordia kwam niet met zijn sterkste ploeg in het veld, wat de spanning danig verhoogde: Turnlust bezit n.l. nog geen oefenterrein (al zal dit spoedig veranderen na de a.s. opening van het Sportpark). Het vangen door Turnlust was niet slecht, maar het werpen kon beter. Vóór de rust doel puntte Balder voor Concordia. Na de pauze was van Turnlust een doelpunt te verwach ten, maar zoover wisten de Beverwijkers het niet te brengen. Concordia won tenslotte welverdiend met 10. i Daarna kwamen de grensbalspeelsters on der leiding van den heer W. C. de Reus in 't veld. In verband met den tijd duurde de gransbalwedstrijd, evenals de slingerbalwed strijd, slechts 30 min. inplaats van 50 min. Turnlust verscheen met slechts 4 dames, n.l. J. Visscher-Hofland, C. Tol, A. Koomen en J. v. d. Hoven. Daar Concordia met een vol ledig zestal vertegenwoordigd was, voegde mej. A. Wielart van die vereeniging zich bij Turnlust, waarna de strijd aangebonden werd tegen de dames Jos. en S. de Bruin, G. C. van Huizen, J. de Reusv. Eskert en A. Rookhuizen. De strijd golfde gelijk op, maar éénmaal dachten we Turnlust te zien doelpunten, wat evenwel bij gebrek aan routine mislukte. De ploegen bleken vrijwel aan elkaar gewaagd, zoodat het gelijke spel van 00 in de lijn lag. Het OosterkwartierHaarlem combinatie. Hoewel het Zomerfeest van de Speeltirln- vereeniglng Het Oosterkwartier uitgesteld was tot 7 September, is de honkbaldemon stratie Zondagmiddag toch doorgegaan. Hoewel Haarlem met eenige nieuwelingen verscheen was de wedstrijdroutine der ove rigen groot genoeg om met flinke cijfers te winnen. Toch was wel te zien dat de spelers van Het Oosterkwartier goed geoefend had den. Eén veroorzaakte zelfs door een goeden vang en een keurigen aangooi naar het eerste honk een „double play". Haarlem IQuick I. Zonder slepen werd deze wedstrijd Zondag morgen door Haarlem gewonnen. Van Quick verschenen namelijk slechts vijf man. h. h. c.—v. v. g. a. iii. Voor de tweede klasse B, werd deze wed strijd, daar V.V.G.A. niet over een terrein beschikt, Zondagmiddag op het terrein van H.H.C. aan de Kleverlaan gespeeld. Het spel stond niet hoog. Hoewel H.H.C. eenige weken niet gespeeld had, slaagde zij er toch al spoedig in een kleinen voorsprong te behalen. Na de vijfde innings scheen de vacantie weer geheel vergeten te zijn en werd er aardig op ios geslagen. Na zeven innings was de tijd verstreken en had H.H.C. den wedstrijd gewonnen met 21—11. I De cijfers der innings zijn: V.V.G.A. III 0-2-0-1-1-5-2 - II. I H.H.C, 3-0-2-3-0-8-5 21.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10