ATHLETIEK. De record wedstrijden van te Werve. WIELRENNEN. De Wereldkampioenschappen te Brussel. Haarlem wint met grooten voorsprong. Gubbels verbetert twee records. Het vorige jaar opende te Werve het sei zoen met haar jaarlijksche wedstrijden od zeer verdienstelijke wijze. Thans zijn de te Werve-wedstrijden een waardig slot van het athletiekseizoen 1930 geworden. De heer Veen c.s. kunnen met voldoening op de zeer keurige en vlotte organisatie van dezen grooten wedstrijd terugzien. De sintel- baan der Bataafsche Petroleum Maatschappij was in zeer goede conditie, helaas was de sterke wind oorzaak dat verschillende re cordpogingen niet met succes bekroond werden. Toch werden drie Nederl. records verbeterd, n.l. Gubbels bracht het record 5 K.M. snel wandelen in. fraaien stijl en mede dmk zij de goede concurrentie der andere deelnemers een flink eind omlaag en ging in 23 min. 6.8 sec. als eerste door de finish. Het record op de 4 K.M. verbeterde hij eveneens en bracht dit van 18 min 47.2 sec. terug op 18 min. 36.4 sec. Het derde record brak Mej. Schuurman. Een pas ontdekte Friezin, die zonder een zweem van stijl een zeer sterke 80 Meter liep en het record op 10.4 sec bracht. Een tweede goede prestatie der dames was het discuswerpen van Mej. Bakker, Concor dia, Haarlem met 29.21 M. als eerste. De ove rige uitslagen der dameswedstrijden die in den morgen plaats vonden geven in verband met de uitzending naar Praag geen reden tot optimisme. Mej. Gisolf won met slechts met 1.55 M. het hoogspringen. Haar training en de goede ac- comodatie doen meer verwachten. Mej. Budding gooide de speer slechts 26.28 M. en bleef 10 Meter onder het record van Mej. Rom bouts. De tijd van 53.4 sec. op de 4 x 100 M. is voor Hygiëa zeker voor verbetering vatbaar. Zeer vlot verliepen do wedstrijden der heeren, zoodat scheidsrechter Huizinga géén enkel protest te behandelen kreeg. Het naar schatting 5000 man sterke pu bliek kreeg spannende races te genieten en het chronologisch overzicht was voor de deel nemers zeer tactisch gekozen Al inzet stond de te Wervebeker op het spel. Haarlem zegevierde met 76 punten over Pro Patria dat er slechts 38 verkaardc. Vlug en Lenig bezette met 211/2 de derde plaats, terwijl A.A.C. en de gastvrouwe te Werve r resp. 14 en 12 veroverden. Evenals bij de P.II. beker kunnen wij dus van een sterke „Haarlem"-dominatie spreken. Haarlem heeft thans de te Werve beken de finitief gewonnen en met grooter voorsprong dan'de beide vorige jaren. Over de sportieve prestaties op de diverse nummers melden wij het volgende: De 100 Meter werd een eclatante Haarlem- zege daar vier Haarlemmers zich bij de eerste zes plaatsten. Benz plaatste zich in de eerste serie tweede achter Bergmann, M. v. d. Berge had de Boer en Jansen in zijn serie zoodat hij geen risico nam en met een snelle start in de eer ste gelederen kwam. In de laatste 20 Meter bleef hij de Boer goed de baas. Berger en v. Welsenes wonnen ieder hun serie waarbij de goede stijd van de laatste opvielen. Op even vlotte wijze won Rinus zijn demifinale voor Benz. Berger en v, Welsenes leggen op de beide 'eerste plaatsen in de tweede demifinale be slag, waarbij Berger met flinken voorsprong won. De laatste 10 Meter werkte v. Welsenes zich los en eindigde keurig als tweede. In de halve finale spaarde de Boer zich voor het verspringen, dus plaatste zich niet. Vier Haarlemmers met Bergman en Boot kwamen ais finalisten aan de start. Berger won met grooten voorsprong terwijl Benz en v. d. Berge en Bergman om de twee de plaats vochten. De geroutineerde v. d. Berge had de beste finish terwijl Benz door den P.P.'er geklopt werd. Van Welsenes bracht als vijfde man nog twee punten voor Haarlem aan. De 400 Meter lieten de Haarlemmers vrij wel schieten, daar zoowel Paulen als v. d. Booren zich spaarden voor de estafettes. Rin kel werd derde in de demifinale en voegde als zesde een punt aan het totaal toe. Prins had in de finale een uitmuntende start doch moest in de eindspurt de meerder heid van den Feyenoordlooper Visser erken nen. Op de 1500 Meter was een flinke deel name. Zeegers laten wij buiten beschouwing daar hij zich door een mislukte recordpoging op de 3000 Meter aan een strijd met Hooger- werf en Effern onttrok. Brandenburg sprak een krachtig woordje mee en trok op 600 Meter van de finish met Hoogerwerf en Effern er tussehen uit. Du Hen kon het snelle tempo niet volgen en bleef de vierde plaats bezetten. Na de bel liep Hoogerwerf meer en meer uit, en was de sterke wind er niet geweest dan had men stellig een nieuw record geno teerd. Met 4 min. 13 sec. bleef de Haarlem mer er slechts weinig van af. Effern en Brandenburg werden twee en drie, zoodat onze stadgenooten 14 punten in de wacht sleepten. Het snelwandelen en de 5 K.M. hardloopcn waren twee nummers die bij publiek zeer in den smaak vielen daar zoowel Gubbels op 't wandelen als Baars op de 5 K.M. ettelijke deelnemers lapte. Nog spannender waren de estafettes. Speciaal de 4 x 400 M. was een van de spannendste races van het seizoen. De beide vorige malen zegevierde A.V. 1923 met een uitgeruste ploeg over het Haarlem-vier tal. Thans kwamen Paulen, Effern, v. d. Booren en Hoogerwerf zeer fit aan de start. Paulen bezette direct de eerste plaats en gaf met goeden voorsprong het houtje aan Effern, stand van circa 10 Meter op v. d. Booren. De die geen moeite had Oostermeyer de baas te blijven. De vechter Bergveld had een achter- tactische Haarlemmer gaf hem echter geen kans zoodat Bergveld geen meter won. Sierhuis slaagde er evenmin in den Haar lemmer Hoogerwerf te achterhalen, zoodat onder groot enthousiasme Haarlem eerste werd. Vlug en Lenig was den heelen wedstrijd een zeer gevaarlijke derde De Olympische estafette bracht circa 10 ploegen aan de start. Haarlem had reeds een grooten voorsprong en kwam met de volgen de B-ploeg aan de start: Brandenburg, v. d. Berge, Benz, Berger. Pro Patria bleek bijna een seconde sneller, hoewel ware Berger er niet geweest de achterstand zeker 20 Meter grooter was geweest. Eysker won het discuswerpen met een woro die slechts enkele centimeters onder de 40 Meter bleef, terwijl v. d. Zee bij gebrek aan Polsstok de speer ruim 49 Meter gooide. Cos- ter gooide ruim 47 Meter. Het hoogspringen was quantitatief zeer goed. Zeven deelnemers passeerden de 1.70 M., waaronder de Haarlemmers Schenk en Korver. Van Welsenes moest op het vèrspringen de eerste plaats aan den te Werve-springer de Boer afstaan. Met 6.88 M. was hij tweede. Daar hij eveneens in de 100 M^de finale liep is deze prestatie zeer goed. Schenk en v. Musscher brachten het respectievelijk tot de 4e en 6e plaats. N. H. A.. B.-wedstrijden te Weesp. Op de. nieuwelingen-wedstrijden boekten de Haarlem-juniores de volgende successen: Het viertal Kaan, Erlings, Hoogekamp en Over de Linden wist zich op de 4 x 400 Meter tweede te plaatsen. Hoogekamp plaatste zich tweede op de 400 M., waar 42 deelnemers ingeschreven hadden. W. Kaan werd in de demifinale gedisqualifi- ceerd. Erlings was met een spx-ong van 6.13 M. op verspringen en een 100 Meter in 11.7 sec. eveneens goed op dreef. De A.V.A-C.'er Snijder won de 100 Meter in 11.2 sec. Hier verschenen 40 deelnemers aan de start. Buiten de Competitie. N. A. C.—E. D. O. (2—3) Een overwinning welke E.D.O. het zelf vertrouwen terug geeft, na het heel slechte resultaat tegen N.O.A.D.. E.D.O. bestreed N.A.C. met hetzelfde wapen dat voor geen gering gedeelte bij de strijdwijze der Zuide lijke Clubs behoort, nl. de vurigheid en met succes E.D.O. wist niet alleen het tempo van N.A.C. te benaderen, doch het spel was van dien aard dat de overwinning ten volle verdiend was. Door het verhinderd zijn van Dinkla en Steffens was de opstelling als volgt gewij zigd: E. D. O.: de Waard, Kuyl, Zandstra. Perukel Sr., Jansen, v. Weeren, Koene, Koppen, Schumacher, Perukel Jr., Oomen. Vol vuur valt N.A.C. aan en de E.D.O.- verdediging is direct in volle actie en vooral de aanvallen van rechts, waar Kools de rechtsbinnenplaats bezet, zijn zeer gevaar lijk. E.D.O. laat zich geenszins terugdrin- drlngen en beider achterhoeden nemen le vendig deel aan den strijd. De bal wordt vooral door N.A.C. te hoog gehouden en ook het doel wordt te hoog gezocht. Perukel Jr., heeft alle zelfzuchtigheid van zich at ge schoven en zijn afgeven is voortreffelijk. Als Melis een bal niet met zijn voet bereiken kan slaat hij hem met de hand in doel wat den scheidsrechter gelukkig niet ontgaat. Ofschoon E.D.O. heel goede kansen heeft gehad Is het toch onverwacht als zij de lei ding neemt. Perukel Jr. geeft aan Koene, welke direct voorzet, Vijgeboom onder schept slechts half en Oomen heeft maar voor het intrappen. Enkele minuten na dc rust maakt N.A.C. gelijk. Het wordt fana tiek, zonder dat het spel daardoor te lij den heeft, van E.D.O. wordt het zelfs veel beter. Op keurige wijze hergeeft Koppen de leiding door ineens in te trappen. Verlegh krijgt weer last van zijn enkel en valt uit. Tillo neemt zijn' plaats in. Kools verwisselt met v. d. Linden van plaats, waardoor de kracht der N.A.C.-voorhoede minder wordt. Vijgeboom, die een uitstekend doelverdedi- ger is, maakt nu een geweldige fout. Geheel onnoodig loopt hij uit, terwijl Pe rukel Jr., met den bal nog ver buiten het doelgebied is, als hij dezen genaderd is, plaatst Perukel den bal over hem heen in doel 3—1. Er is geen sprake van opgeven doorN.A.C. en als v. Iersel uit een voorzet van rechts den achterstand verkleind heeft, begont het publiek N.A.C. luidt aan te moe digen. Snel wisselen de aanvallen elkaar af, doch verder succes blijft uit en als het tijd is heeft E.D.O. wel geen kostbare punten binnen, maar toch zal blijken dat de laatste wedstrijden tegen Noad en N.A.C. uiterst nuttig zijn geweest. W. F. C.—Haarlem (1—2) Haarlem speelde gisteren een oefenwed strijd in Wormerveer tegen W. F. C. Uit het oorspronkelijke elftal waren eenige spelers verhinderd zoodat niet met de bedoelde op stelling kon worden gespeeld. De opstelling werd nu: De Vries, P. v. Daalen, W. v. Daalcn, Vos, Vreeken, v. d. Valk, Iseger, Verwaal, Breeuwcr, Huysmans, v. Polanen v. Daalen heeft den toss gewonnen en de roodbroeken genieten het voordeel van den wind. W. F. C. schijnt daar echter weinig hinder van te hebben en zij is het eerst aan vallend, maar vindt de Haarlem-verdediging op haar post. De aanvallen van Haarlem worden niet goed afgewerkt en hoewel de rechtervleugel aardig spel te zien geeft, is het op de linkervleugel te onbesuisd. Verwaal komt alleen voor den keeper, maar schiet tegen dezen op. De roodbroeken blijven het beste deel van het spel houden, maar met het schieten is het zwak. Ten slotte weet Huysmans uit een scrimmage te doelpunten. Het lukt W. F. C. niet voor rust te doelpunten, zoodat bij de rust Haarlem met 1—0 de leiding heeft. Na de hervatting komt W. F. C. met windvoordeel in het offensief, maar ook nu geeft de Haarlem-achterhoede niet thuis. De Haarlem-aanvallen zijn nu wel minder, doch meer gevaarlijk en een goed schot van Iseger wordt schitterend gestopt. Aan den anderen kant heeft men het intusschen zwaar te verantwoorden. De Vries stopt al vallend een goed schot van den uitstekend spelenden middenvoor. Bij een Haarlem- aanval zet Iseger goed voor en Breeuwer scoort ineens ^02). Dit wordt W. F. C. te bar en Haarlem wordt nu geheel teruggedrongen, maar er wordt lierdnckkis verdedigd. Door goed spel van den middenvoor maakt de linksbinnen 1 van W. F. C., er. 2—1 van, maar alle pogin gen om den gelijkmaker te scoren blijven tevergeefs en Haarlem wint dezen wedstrijd met 21. KennemersFeyenoord-comb. (51) Een versterkt Feijenoord 2 was Zondag de gast van de Kennemers. In een vooral van Ken nemers-zij de zeer goed gespeelden wed strijd moesben de Rotterdammers met 5—1 het onderspit delven. De voorhoede der wij kers was prachtig op dreef, en goed gesteund door de halflinie, waar de jeugdige Steeman keurig werk verrichtte, deden de Wij kers aanval op aanval. 15 minuten voor de pauze ziet Horeman kans de score te openen (1—0). De laatste 1.5 minuten zijn voor de Rotter dammers. doch Lindner en Duiveman ontne men hun elke kans. Rust 10. Na de rust als de Kennemers windvoordeel hebben, gaat het zoowaar nog beter en met een weet Groot uit een pass van Horeman de voorsprong te vergroot?)} (20). Telkens komt de rood-zwarte voorhoede terug en met een schitterend schot vergroot Steeman Sr. den voorsprong (30). Even later is het door toedoen van den zelfde 40, doch eindelijk weet ook Groe nendijk voor Feijenoord tegen te scoren. (4—1). Voordat het eindsignaal klinkt heeft Stee man er 5—1 van gemaakt. A. F. C.Bloemendaal (53) Nu de zomersporten langzamerhand voor king football het veld moeten ruimen, be gint men zich ook in het Bloemendaalkamp op het as. seizoen voor het bereiden. Zoo speelde Bloemendaal met een 3-tal invallers aan den Zuidelijken Wandelweg een oefenwedstrijd tegen A. F. C. De onge oefendheid in aanmerking genomen speelden de witten vooral in de eerste helft uitste kend, doch na de thee deed de vermoeid heid zich bij diverse spelers eerst recht gel den, zoodat de A. F. C. kans zag een 31- achterstand in een 53-overwinning om te zetten. R. K. VOETBAL. BEKERWEDSTRIJDEN BIJ T.IJ.B.B. T.IJ.B.B. uit Haarlem heeft een beker wedstrijd georganiseerd, waaraan behalve T. IJ. B. B. ook deelnam H. B. C. uit Heem stede. V.I.C. Amsterdam, Graaf Willem den Haag. Gisteren is aangevangen met den wed strijd T.IJ.B.B. I—V.I.C. I. De gastheeren zijn over het algemeen iets sterker en al spoedig nemen zij uit een pe nalty de leiding 10. V.I.C. hierdoor wat meer tot actief werken aangespoord, weet het spel voorloopig te verplaatsen tot na een half uur van Leu ven den voorsprong vergroot 2—0. Dan is T. IJ. B. B. meest in den aanval, en als de stand 3—0 is scoort V.I.C.waarna voor rust T.IJ.B.B. den stand op 5—1 brengt. Na rust is het spel meer verdeeld en na dat T.IJ.B.B. nog eenmaal scoort weet ook V.I.C. eenmaal den Boyskeeper te passeeren. Met 6—2 komt het einde. T.IJ.B.B. Jun.R.K.V.Z. Jun.: RE.V.Z. niét opgekomen. HET 1ste LUSTRUM VAN O. G. O. G. uit I-Iaarlem-N. wist zich het vorige jaar een plaats in de 2e kl. R. K. F. te veroveren, een reden te meer om het eerste lustrum feestelijk te herdenken. Dit feit had gisteren plaats, met eenige wedstrijden en een feestavond. Voor den aanvang van den eersten wed strijd om half 1 had de inwijding plaats van het nieuwe kleedhuis op het nieuwe ter rein aan den Vergierdeweg. Namens het Lustrumcomité werd de jubi- leerende club een clubvlag aangeboden. Namens de club dankte de secretaris, de heer Loerakker, voor de groote belangstel ling, bij deze plechtigheid ondervonden. Hierna vingen de wedstrijden aan. Aller eerst de wedstrijd O. G. JunioresGeel Wit Juniores 3—2 De gasten zijn in de eerste helft meer productief, dank zij de hulp van wind en zon, waardoor zij met rust een 20 voor- sorong hadden. Maar in de 2de helft komt O. G. los, weet driemaal den Geel-Wit-keeper te passeeren, terwijl de O. G.-verdedïging haar doel ver der weet schoon te houden, waardoor O. G. beslag legde op het fraaie kruis, voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld. O. G. I—D. E. M. I (3—4) O. G. speelt eerst met wind en zon in den rug. Toch neemt D. E. M. na 5 minuten de leiding, maar dan komt O. G. los, en Elfring weet den stand op 3—1 te brengen. Rust 3—1. Na rust blijft O. G. sterker, doch D. E. M. is gevaarlijk, ook al daar O. G. soms te veel opdringt. D. E. M. weet door een goed schot, en daarna door een misverstand in de O. G.- verdediging den stand op 33 te brengen. Tenslotte kopt de O. G. back in eigen doel (3—4). Hoe O. G. ook zwoegt, scoren blijft uit, zoodat D. E. M. nog vrij gelukkig beslag legt op den fraaien beker. Om 4 uur had nog een gecostumeerde wedstrijd plaats. Zondagavond werd de feestdag van het lste lustrum besloten met een feestavond in het gebouw van den R. K. Volksbond aan de Kerklaan in Haarlem Noord. De zaal was geheel gevuld met leden en genoodigden. In zijn openingswoord bracht de geeste lijke adviseur dank aan allen die hebben medegewerkt om dit eerste lustrum op zoo waardige wijze te vieren, en de leden voor hun werken om O. G. op de plaats te brengen waarop zij nu reecis staat. In ge dachte ziet spr. O. G. reeds als kampioen van Nederland (applaus). Daarvoor vraagt spr. aller medewerking. Nadat een jazzband en de humorist v. d. Wal uit IJmuiden er de vroolijke stemming hadden ingebracht, sprak de voorzitter van het district Haarlem-O. eenige waardeeren- de woorden aan het adres van O. G. Namens den R. K. Volksbond biedt de voorzitter de jubileerende vereeniging een herinneringsbeker aan. Vervolgens ontvingen bestuur en leden een clubinsigne, Zwart-Wit, met de letters O. G. en het jaartal 19291930. Nadat cle aanvoerders van het 1ste elftal en de secretaris, de heer Loerakker, dank hadden gebracht voor de medewerking om dit feest zoo schitterend te doen slagen, werd het clublied gezongen, dat voor deze gelegenheid was bewerkt door den heer W. de Zwager. Na het optreden van jazzband en humo rist volgde als laatste verrassing de aanbie ding van een medaillekast, een geschenk vn de donateurs, waarmede het officieele ge deelte was geëindigd, waarna men nog eeni- gen tyd gezellig bijeen bleef. Michard en Gérardin kampioen der profs, en amateursMoeskops weer tweedeEen gloriedas; voor Frankrijk Zaterdag zijn te Brussel de wereldkampioen schappen wielrennen aangevangen met cle series, repêchages en achtste finales van de sprints voor profs zoowel als voor amateurs. Bij de amateurs werden onze representanten v. d Linden en v Steenbergen, die beiden blijk gaven van ongeToutineerdheid er vierkant uitgereden. De een zoowel als de ander werd derde. Wel een heel verschil met het vorig jaar, toen Mazairac den titel won. Bij de profs wonnen Moeskops en Meyer hun series respectievelijk van den Italiaan Bossi en den Belg Arlet, terwijl zij ook in de achtste finales beiden de zege wegdroegen, tegeA Spears (Australië) en Oszmella (Duitschland), Pijnenburg werd :n de serie geklopt door den Amerikaan Honeman en v. d. Leur moest de meerderheid erkennen van Faucheux, maar terwijl v. d. Leur zich in de repêchage niet wist to plaatsen, slaagde Pijnenburg erin, fraai van Degraeve, Moretti en Engel te winnen, zoodat hij de achtste finale nog bereikte. Hierin werd hij tegen Michard geplaatst en kreeg geen schijn van kans. De winnaars der amateurseries waren: Trauden (Duitschland). Perrin (Frankrijk), Knudsen (Denemarken), v. Massenhove (België), Sibbit (Engeland), Beaufrand (Frankrijk), Cozens (Engeland), Beaufrand1 (Engeland), Malatesta (Italië), Pelizzari (Italië), Andersen (Denemarken), Gervin (Denemarken), Dïnkelkamp (Zwitserland). De repechage=ritten werden gewonnen door Dash (Duitschland) Gérardin (Frankrijk), Evenson Noorwegen De achtste finales waren voor: Perrin, Pe lizzari. Theaker, Malatesta, Beaufrand, Gérar din, Cozens en Andersen. Bij de profs waren de series voor: Engel (Duitschland), Spears (Australië), Meyer (Nederland), Kaufmann (Zwitserland), Michard (Frankrijk), Faucheux (Frankrijk), Moeskops (Nederland), Honeman (Amerika), Bergamini (Italië) Piani (Italië), Falck Han sen (Denemarken), Steffes (Duitschland), Oszmella (Duitschland)' Re pechagewin naars: Arlet (België), Pijnenburg (Nederland), De- bruyne (België). De achtste finales werden gewonnen door: Piani, Steffes. Meyer, Moeskops, Michard, Falck Hansen, Kaufmann en Honeman. Opmerkenswaard is, dat geen enkele Belg zich in de achtste finales kon handhaven en dat Faucheux (door Falck Hansen) en Bergamini (door Honeman) werden geëlimi neerd. Zondag was de dag, waarop de sprints be slist zouden worden en het resultaat is ge weest dat Frankrijk op beide titels beslag heeft gelegd. Een vrijwel onbekend Fransch- man, Gérardin genaamd, werd primus van de amateurs in finale tegen den Engelsch- man Cozens, die waarlijk geen veine heeft en Michard werd voor de vierde achtereenvol gende maal kampioen der profs. Zijn tegen stander in den eindstrijd was zoowaar op nieuw Moeskops en onze groote man heeft het Mifchard moeilijk genoeg gemaakt, want er waren drie ritten noodig, voor de Fransch- man de kampioenstruï ontving. Het verloop der wedstrijden was als volgt: Amateurs. Kwartfinales: le Serie: 1 Andersen (Dene-* marken), 2 Beaufraud (Frankrijk). 2e Serie: 1 Gérardin (Frankrijk), 2 Mala testa (Italië). 3e Serie: 1 Cozens (Engeland) 2 Perzin (Frankrijk). 4e Serie: 1 Pelizzari (Italië) 2 Theaker (En geland). Eerste demi-finale; 1. Cozens, 2. Andersen. Tweede demi-finale: 1. Gérardin, 2. Peliz- zari. Eindstrijd: Eerste rit: 1 Cozens, 2 Gérar din (1 lengte). Tweede rit: 1. Gérardin, 2. Cozens (3/4 lengte). Beslissing: 1. Gérardin, 2. Cozens (band dikte). Beroepsrijders. Kwartfinales: Eerste series: 1 Moeskop^ (Nederland) 2. Steffes (Duitschland), gewon nen met driekwart lengte. Tweede serie: 1. Piani (Italië) *2. Kauff- mann (Zwitserland). Derde serie: 1 Falck Hansen (Denemarken)] 2. Honeman (Amerika). Vierde serie; 1 Michard (Frankrijk), 2 Meyer (Nederland). Door Meyer met een leng te verloren. Halve eindstrijden: Eerste 1 Moeskops, 2 Falck Hansen. Een zeer spannende race, die met uïterstë krachtsinspanning en zeer gering verschil door Moeskops werd gewonnen. Tweede: 1 Michard, 2 Piani. Het kostte Michard enorme inspanning om den Italiaan met een kwartwiel te slaan. Zoo kwamen, evenals het vorig jaar, Mi chard en Moeskops in den eindstrijd. De span ning was in het stadion bijzonder groot en men kon een speld hoorenvallen, toen het vertreksein voor de eerste manche werd ge geven. Moeskops zette het eerst de spurt in, Michard hield zijn wiel en staagde er ten slotte in driekwart lengte voor te komen. In den tweeden rit verrast Moeskops Mi chard door plotseling snel weg te loopen. Wel haalt de Franschman nog een groot deel van achterstand in, maar „Piet" weet een half wiel voor te blijven. Onder enorme spanning wordt twintig mi nuten later voor de beslissing gestart. Iri dezen rit wist Michard op zijn beurt Moes kops te verrassen, en zelfs zoo, dat onze land genoot met eenige lengten wordt geslagen. Zoo won Frankrijk op dezen dag de beidé titels, maar speciale hulde komt toch ook toe aan Piet Moeskops, die dan toch altijd nog maar een ster van de allereerste grootte is< niettegenstaande de jaren bij hem zwaar be ginnen te tellen. De stayers wereldkampioenscKappen. j Donderdag a.s. worden te Brussel de series verreden voor de wereldkampioenschappen der stayers. Deze series zijn aLs volgt inge deeld: Eerste serie: Grassin, Möller, Blekemoleri en Manera. Tweede serie: Krewer, Süter, Schlebaum, Benoit en Szekeros. Derde serie: Paillard, Linart, Cap. Engel en Lauppi. j Jaarvergadering K. N. V. B. Zaterdag werd te Amsterdam de jaarver gadering van den K. N. V. B. geopend. De agenda bevatte weinig punten van belang, maar toch is er nog veel gepraat, zoodat de zitting zelfs Zondagmorgen werd voortgezet en nog tot den middag duurde. De voorzitter Ir. J. W. Kips gaf een over zicht van de gebeurtenissen van het vorig jaar en kondigde aan dat hij zal aftreden zoodra de competities weer goed en wel aan den gang zijn. Een voorstel om bij wijze van uitzondering 1000.subsidie te verleenen aan de K. N. A. U. werd afgestemd omdat de bond in principe geen steun verleent aan bonden, die andere takken van sport beoefenen. Een voorstel omtrent herkiesbaarheid van zittende bestuursleden werd eveneens ver worpen. De conclusie van het rapport uitgebracht door de commissie inzake medische sport keuring luidde dat aan nieuwe bondsleden de verplichting moet worden opgelegd zich aan medische keuring te onderwerpen. Het bestuur verklaarde zich in meerder heid tegen aanneming van deze conclusie. Uit de besprekingen bleek dat de meer derheid der vergadering voor medische keu ring was, doch een bepaald resultaat werd nog niet verkregen. Het bondsbestuur zal zich nader met de medische commissie en geschikte personen over deze zaak beraden. E. D. o. Het E.D.O.-bestuur is thans samenge steld uit de volgende heeren: v. d. Harst, voorzitter; D. Pigge 2de voorzitter; W. Hirs, secretaris Hieronymus van Alphenstraat 1; W. v. Zeijl, penningmeester, C. v. d. Laan, 2de penningmeester. Een 2de secretaris is nog niet aangewezen; commissarissen de heeren Fuchs en P. Luyken. „Zandvoort". De lieer C. Siegers, secretaris van de voet balvereniging „Zandvoort", was zoo vriend e« lijk ons eenige mededeelingen voor liet nieuwe voetbalseizoen te doen. Zandvoort heeft dezen zomer niet stil ge zeten. Het terrein vroeger altijd zoo goed, had het vorig jaar heel veel te lijden gehad, zoo dat verbeteringen dringend noodig waren. Ondanks het feit, dat Zandvoort er financieel niet zoo goed voor staat, is het bestuur zoo verstandig geweest om de noodige verbete ringen grondig aan te brengen. Men heeft graszaad gezaaid, nieuwe zooden gelegd en mede door den regen der laatste weken ziet het veld er mooier dan ooit uit. Er zijn nog arbeiders bezig om het veld vol komen in orde te krijgen. Bovendien worden rondom liet veld ver beteringen aangebracht. Er komt een groote monumentale houten poort, waarop de woor den: „Z. V. V. Zandvoort", met aan weers* zijden de wapens van de gemeente Zand voort. Verder worden er gemetselde controle huisjes gebouwd, terwijl voor de staan* en zitplaatsen aparte in- en uitgangen komen. Een groot deel van deze veranderingen wordt geheel gratis door leden aangebracht: eert bewijs dat Zandvoort nog steeds leden heeft, die veel voor de vereeniging over hebben. Over de samenstelling van het eerste elftal valt nog niet veel met zekerheid te zeggen. Zondag trok het volgende, sterk verjongde elftal naar den Helder, om aldaar een oefen wedstrijd te spelen: W. Paap, J. Weber, A. Molenaar, G. Keur, P. Schaap, L. v. d. Werf, D. Koning, Scheffer, G. Koper, Rinkel, G. Paap, Verder zijn nog beschikbaar: E. Keur, J, Water, v. d. Mey, J. Paap, A. Paap, C. Schuit, en anderen. Het meespelen van Keesman is. nog onzeker. Zandvoort heeft dus keus uit een flink aantal spelers, zoodat er wel een ploeg ge* vormd kan worden, die in staat moet zijn in de bovenste helft van de ranglijst te eindigen, 'De lagere elftallen zijn evenals het vorig jaar; alleen zullen dit jaar twee junior-elf tallen aan de competitie deel nemen. Zeemeeuwen. Ook bij „Zeemeeuwen" zijn we inlichtingen; gaan inwinnen, die de heer W. Rauch ons bereidwillig verschafte. Ook Zeemeeuwen heeft den zomer niet on gebruikt voorbij laten gaan. Eiken Vrijdag avond hebben de spelers van de verschil lende elftallen getraind onder de voortref felijke leiding van den enthousiasten Roelfse* ma, die zich geheel belangeloos daarvoor be schikbaar stelde. Deze training wordt waarschijnlijk nog eenigen tijd en 's winters misschien in een zaal, voortgezet. Het is niet te verwonderen dat bestuur en spelers den heer Roelfsema, zeer dankbaar zijn. Voor Zondag was een oefenwedstrijd ge organiseerd tegen T.O.G., den nieuwen Am* sterdamschen tweede-klasser, Deze Wed strijd ging niet door, daar T.O-G. bericht van verhindering stuurde. Zeemeeuwen zou als volgt uitkomen: De Jong, D. Moolenaar, J. Keur. De Munck, Rem, J. Paap. Drommel, J. Paap, Koper, Keur, Franssen. Misschien wordt dit elftal nog iets ge wij* zigd, maar in hoofdzaak is dit toch de ploeg waarmee het seizoen begonnen zal worden. „Zeemeeuwen" zal het dit jaar niet ge makkelijk krijgen, daar ze is ingedeeld bij vereenigingen als Lugdunum, Alphen, etc., vooral de uit-wedstrijden zullen dikwijls heel lastig blijken te zijn. Maar toch heeft de heer Rauch hoop, dat eindelijk dit jaar het zoozeer begeerde plaatsje in de tweede klasse veroverd zal worden. Van de lagere elftalen spelen er nu drie in de tweede klasse van den H.VB., terwijl de jongeren ondergebracht worden in een adspiranten- en junioren elftaL

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12