ARTS TERVOÖREN WEERBERICHT Thermometerstand BURGERLIJKE STAND DANKBETUIGING Tandarts Paërl STER-TABAK TAMKUNDIGE ZIEKEHFQNQSTAR1EI P. DE WILDE P. DE WILDE IMMER Zn. HAARLEM'S DAGBLAD Heringa Wuthrich, Haarlem Oliestookinrichtingen Heringa Johnson (Adv. Ingez. Med.) KONINGINNEDAG. DE SPROOKJESOPTOCHT. Hot Centrum Comité schrijft ons: Koninginnedag belooft in het Centrum inzonderheid een grootsche feestdag te wor den. Des morgens 7 uur zal de muziekvereni ging Harmonie-Crescendo van het Stations plein af en de Kathedrale Harmonie „Ko ning David*' van de Houtbrug af een muzi kale reveille houden door het Centrum dei- stad. Te 9 uur wordt de aubade op de Groote Markt gehouden, van 10,30 tot. 12 uur zal een muzikale wandeling door de binnenstad plaats vinden. Des middags half tv/ee wordt een kerk- concert gegeven in de Groote Kerk, te half drie vertrekt de Sprookjes Optocht van de Nieuwe Gracht. Doordat verschillende afdeelingen hier ter stede op moeten komen, konden in de kazernes geen lokaliteiten afgestaan wor den voor het klecden en kappen van de deelnemers aan den optocht. Het hoofd van de St. Jozef school op de Nieuwe Gracht was zoo welwillend in zijn school de benoodigde lokaliteiten beschik baar ie stellen, waardoor de stoet thans op gesteld zal worden op den Koudenhorn en de Nieuwe Gracht tegenover de Infanterie- kazerne. De Sprookjesoptocht zal zeer mooi zijn. Reeds weken zijn tal van vereenigingen be zig een driehonderdtal costuums te vervaar digen, tenvljl de costuums van de hoofdper sonen geleverd worden door de bekende costumiers A. J. Bakker en Zoon te Am sterdam; aan het kappen en grimeeren der deelnemers is eveneens de meeste aandacht gewijd. Deze taak is opgedragen aan den tooneelkapper A. Steenman te Amsterdam, die met een staf kappers en de benoodigde pruiken op 1 September tijdig zal beginnen. De betimmeringen van de zegewagens worden uitgevoerd door de heeren G. Metse laar Zn., de decoratieve beschilderingen zijn opgedragen aan het schildersatelier J. Misset Zn., de stoffeering der zegewagens is in handen gesteld van den heer F. Duijn alhier. De directie van de Singer Maatschappij bood welwillend een tiental electrische naai machines in bruikleen aan voor het ver vaardigen van de costuums. Verzuimen we niet te melden, dat de ver schillende requisieten door diverse firma's hier ter stede geleverd worden. Het is voor het eerst in de geschiedenis van Haarlem dat een sprookjesoptocht zal gehouden worden. Zooals bekend is Is de op tocht het ontwerp van den kunstschilder Herman Moerkerk. De optocht zal door het grootste deel trekken van het centrum der stad en ook langs het St.. Elisabeth's Gasthuis komen. In prettigen sprookjestrant is de optocht beschreven in het programma, wij kunnen dan ook niet genoeg onze stadgenooten aan sporen om zich vooral tijdig te voorzien dit jaar van het programma, dat overigens alle feestelijkheden in de verschillende dee- len van de stad vermeldt en dat verkrijg baar gesteld wordt bij de stedelijke concert- bureaux, den boekhandel en verschillende sigarenwinkeliers. Met het oog op een vastgesteld aantal exemplaren wordt een ieder geraden ten einde teleurstelling te voorkomen, zich voor al tijdig te voorzien van het programma. Zooals uit bovenstaande blijkt, is alles ge daan om d.en sprookjesoptocht zoo luister rijk mogelijk te doen zijn. Er zijn maatrege len getroffen dat niemand ongecostumeerd in den stoet zal medegaan. De optocht-commissarissen en allen die belast zijn met het onderhouden van de af standen tusschen de groepen, loopen allen ter weerszijden van den stoet. Het Centrum-comité doet dan ook een vriendelijk beroep op het publiek en ver zoekt de stadgenooten langs den geheelen weg, dien de optocht zal volgen, op de stoepen te blijven. Dank zij de welwillende toezegging van den directeur van Den Hout en de Plantsoe nen zal op het gazon van het Kenaupark een huldiging plaats vinden aan Koningin Wilhelmina. Het Kenaupark wordt afgezet en zal voor deze plechtigheid toegankelijk worden gesteld voor de leden van Koningin nedag op vertoon van het diploma 1930. Er wordt op het gazon een borstbeeld van de Koningin in een zuil geplaatst; de Prins uit Sprookjesland zal met zijn gevolg en ge- fankeerd door kapellen en libellen hier een hulde komen brengen. Het gazon als plankier, de boomen als ach tergrond, de kleurrijke costuumpjes, dit alles belooft een lust der oogen te worden. Ten einde teleurstelling te voorkomen, wordt een leder alsnog in de gelegenheid ge steld, lid te worden van de vereeniging Ko ninginnedag. De penningmeester heeft een geheele staf van helpers, die gereed staan om zoo noodig nog eenige duizenden nieuwe léden ln te schrijven. De contributie bedraagt slechts minimum een gulden per jaar, wat het Centrum-co mité Ver, Koninginnedag u hiervoor geeft is het tiendubbele waard. Met dankbaarheid kunnen wij mededeelen dat tal van voor aanstaande stadgenooten en groote instel lingen zoo welwillend waren het Centrum- comité te begunstigen met extra giften, doch de kosten aan onzen prachtigen op tocht verbonden zijn zeer groot., zoodat wij ons verzoek nog eens herhalen: „Die vor deze speciale gelegenheid onzen penning meester, den heer J. J. A. van der Linden, een extra bedrag toekomen en zljt ge nog geen lid, sluit u aan". Het adres is Kleine Houtstraat no. 8. wacht echter niet tot den laatsten dag, doch besluit nog heden, na het lezen van enkele details van ons schitterend programma, tot het zenden van een bedrag. Als extra steun is uit den aard van de zaak elk bedrag, groot, of klein, hartelijk welkom, doch „Do It Nowl". Het feest der schoolkinderen. Koninginnedag wordt, zooals bekend, dit Jaar op Maandag 1 September gevierd. Voor de aubade staan '4718 kinderen van Openbare en Bijzondere scholen geno teerd. Ze zal staan onder leiding van den heer R. van der Hart, hoofd der openbare school in de Schoterstraat. Zooals altijd, wordt, met den zang vóór het Stadhuis om 9 uur begonnen. Ook nu is het verzamelpunt de Jacobij ne straat. Door deze straat en de Gierstraat wordt opgemarcheerd naar de Groote Markt, nadat eerst op het Prinsenhof de vlaggetjes zijn uitgereikt. Op de Groote MAANDAG 25 AUGUSTUS 1930 Markt zal de heer Martin de plaatsen aan wijzen. Voor de kinderfeesten in den Hertenkamp ontving elke school een plattegrond met aanwijzing van de gereserveerde speelruim te. De kinderen ten Noorden van den Klop persingel zullen samenkomen op het voor malige Cavalerieterrein van kwartier over 8 af. De kinderen ten Oosten.van den Heeren singel komen samen op het Teylerplein en trekken met muziek op naar de Groote Markt. Na afloop der aubade om ongeveer 9.40 heeft de aftocht plaats en gaan de kinderen naar den Hertenkamp. De scholen van Haarlem-Noord evenwel gaan naar het R.C.H.-terrein. Ook daar worden de kinde ren bezig gehouden met zakloopen, blokra- pen touwtrekken enz. Ook kan voor eigen speeltuig worden gezorgd. Om half twaalf worden na elkaar twee signalen gegeven. Het eerste is voor het be ëindigen der spelen. Na het tweede volgt voor de kinderen een blijde verrassing. Voor elke schoolgroep worden twee prijzen be schikbaar gesteld. De zangrepetities hebben o.a. Woensdag morgen 27 Augutus in de Doelenzaal plaats. De generale repetitie wordt Vrijdagmid dag 29 Augustus gehouden op het Doelen- veld. Bij ongunstig weer worden de kinder feesten afgelast. De bekende vlaggetjes op den toren van de Groote KeTk zijn daar van het teeken. De tractaties worden in dat geval den volgenden dag naar de scholen gebracht. DE 14 SEPTEMBER-BETOOGING. OOK HUISVESTING TE HAAftLEM EN TE ZANDVOORT. Voor de 14 September-betoogingen der moderne arbeiders beweging, welke in Rot terdam en Amsterdam zullen worden ge houden, bestaat overal in den lande buiten gewone belangstelling. Teneinde de kemsb van uit de verre hoeken des lands te ver gemakkelijken, werd aan de Amsterdam mers verzocht de betoogers, welke reeds Za terdags aankwamen, voor den nacht van Zaterdag op Zondag huisvesting te willen verschaffen. De aanvrage om huisvesting uit Groningen, Friesland, Limburg en elders is evenwel zoo groot, dat men allen niet in Amsterdam kan onderbrengen en naast Zaandam en Zandvoort is nu ook een beroep op Haarlem gedaan, waar 8u0 demonstran ten zullen gehuisvest worden. ONS ELECTRICITEITSBEDRIJF. naar waarnemingen, verricht in den morgen van. 25 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te J3e Bilt. Hoogste barometerstand 771-7 te Frank fort. Laagste barometerstand 752.5 te Nordöjan. Verwachting tot den avond van 26 Aug.: Zwakke tot matigen Oostelijken tot. Zuide lijken wind, aanvankelijk licht tot halfbe- wolkt, later toenemende bewolking, aanvan kelijk droog, later toenemende kans op regen. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Stand van heden 770 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van Fa. KEIP, Groote Houtstraat 137, Telefoon no. 11640. 25 Augustus. Hoogste gïsteren 64 F. Laagste hedennacht 56 F. Hoogste heden tot 12 uur 65 F. Haarlem, 25 Augustus. Ondertrouwd: 23 Aug. J. J. P. Peltenburg en N. W. Botje; B. Glazenborg en H. J. Kik kers. Bevallen; 21 Aug. E. M. S. Langenegger Schrijver, d.; E. KleijneKorte, d.; A. C. Ffb- beBak, d.; T. v. d. VoetWijnands, z.; M. G. Schaapv. Wooning, z.; 22 Aug. C M. PelserDreef, z.; L. Hartendorpv. Wijri- gaarden, d. Overleden: 22 Aug. A. P. M. PortegiesVer dam, 28 j., L. Boogaardstraat; W. D. de Bruin. 15 j., Emmapléin, J. F. W. v. d. Most van Spijk, 45 j, Bosch en Hovenstraat; J. G. Koe- lemeijer, 66 j., L. Molenstraat: J. S. Gieliam, 87 j.. Slagerspoort; H. A. Koelhuis, 27 j., Flo- resstraat; P. Lelyveld, 60 j., Kamperlaan; 23 Aug. E. de Lange, 79 jWarmoesstraatj GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: v. Zijlberg. L. Vlamingstraat 20, autodop; Bur. van Politie, Smedestraat idem; gewicht, herdershond, roeden v. d. markies, sleutels, Molenaar, Wald. Pyrmontstraat 29, broche; De Haas, Sclioterweg 164, cape; Nieuwenhui- zen, Spionkopstraat 36, hondenpenning, v. Looy, Dijk 73, insigne; Jansen, KI. Houtstraat 18, kouw; Kennel Fauna, zwarte kat en bon te kat, Borst Spaarnwouderstraat 51, onder- kleeren; Reineri, Teijlerplein 25, portomon- nale met inhoud; Giesselbach, Pol 10, idem; Meier, Nagtzaamstraat 41, idem; Ploeg, Bak kerstraat 70, rijwielbelastingmerk; Augus tijn, Engelszstraat 23, sleutels; Schoonhoven Slaperdijk 60, tang; Jansen, Spaarnwouder straat 61, zweep. VOORBEURS TE AMSTERDAM. Aan de koersdaling was ook heden nog geen einde gekomen. Zoowel de arbitrage als de beroepshandel was met materiaal aan de markt en ofschoon de opening hier en daar wat hooger afkwam, liepen de noteeringen weer spoedig terug. De Philips' aandeden stelden zich ten slotte beneden 290, Marga rine Unies kwamen beneden 220. H. V. A.'s reageerden tot 382, terwijl Koninklijken weer stand boden en betrekkelijk prijshoudend wa ren. De markt beweegt zich thans op het laagste punt. PROVINCIAAL ZIEKENHUIS. Verbetering der verpleeg- methoden. Wij ontvingen het verslag betreffende het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort over het jaar 1929. Het volgende is er aan ont leend. De meening dat een prettig, gezellig milieu invloed ten gunste oefent op de geesteszie ken, werd door de ervaring bewaarheid en in verband hiermede werd op den ingesla gen weg met het aanbrengen van allerlei verbeteringen doorgegaan. De nieuwe ontspanningszaal voorziet ln een lang gevoelde behoefte en menig goed geslaagd en ordelijk ver loopen feest is door de verplegenden voor de patiënten ln het af- geloopen jaar gearrangeerd. Eveneens kon den daar vele gymnastiekoefeningen, ook met de ernstige geestesgestoorden, gehouden worden. De voormalige afdeeling voor permanente baden en de kleedkamers werden verbouwd tot ruime* werkplaatsen. De werkplaats van de heeren afdeeling zal worden bestemd voor het vervaardigen van speelgoedartikelen etc. en de werkplaats van de damesafdeeling tot het vervaardigen van raffia- en andere ar tikelen. De verbouwing in het nieuwe gedeelte Vrouwen- en Mannenafdeeling, waar nu een breede ruime gang toegang geeft tot een ruime eetzaal kwam. op het verven en de fij - nere afwerking na, gereed. De vroegere tuinbaaswoning werd tot patientenafdeeling verbouwd. Op de verdie ping bevinden zich thans 19 slaapkamers en beneden een eetzaal en een leeskamer. Deze voor het ziekenhuis voor het eerst genomen proef om rustige mannenverpleegden, die als gevolg van hun ziekte nog niet in de maatschappij kunnen terugkeeren, zonder blijvend toezicht alleen te laten wonen, waarbij iedere verpleegde een eigen kamer tje heeft en de patiënten onderling het huishoudelijke werk verrichten, is zeer goed geslaagd en zal in 1930 ook voor de vrou welijke patiënten genomen worden in „Meer zicht". De bovenverdieping van het gebouw „Meerzicht", waarop tot nu toe de carton- nage afdeeling en de mattenwerkplaats voor vrouwen was ondergebracht, zal voor boven genoemd doel geheel worden ingericht. Met den bouw van een nieuwe weverij werd een begin gemaakt. De voormalige vrachtrijderswoning werd door het aanbrengen van enkele kleine ver bouwingen veranderd in een lokaal met buf fet en waranda, om de bezoekers in de ge legenheid te stellen daar 's middags thee of een verfrisschenden drank te gebruiken. Tot nu toe was dit „Theehuis" slechts des Zon dagsmiddags geopend. Een lokaal in de vroegere gasfabriek werd ingericht tot schaftlokaal en werkplaats. De aangekochte 15 H.A. grond, aan den Noordkant van het aan het Ziekenhuis be- hoorende terrein, zal bestemd worden voor den buitenarbeid der verpleegden. De bevolking bedroeg op 31 December 1929: 1475 verpleegden (420 m. en 1055 vr.) en 548 personeel (172 m. en 374 vr.; in- en uitwonend). Bij deze betuigen wij onzen har.- tel ijken dank voor de vele bewij zen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen ge« liefden Vader, wijlen den heer J. DRUPSTEEN FAMILIE DRUPSTEEN. Haarlem, 25 Auig. 1930. Coltermanstraat 14 Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het over, lijden van onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer WILLEM LUDOVICUS RANDOE betuigen wij onzen welgemeenden dank. Mevr. de Wed J. L. BANDOE, DE HESSELE. en Kinderen. Haarlem, Augustus 1930. Gierstraat 22. FONGERS D. EN SIMPLEX H. RIJWIEL beide als nieuw. Moeten weg. Te zien Breestraat 3. 4 Ovcrvccn, PRAKTIJK HERVAT INGEZONDEN MEDEDEËLINGEN a 60 Cts. per regel Ziet gij liet verschil tus schen aen rooker van en dengene, die zich dat genot ontzegt? Ook hierin ligt voor U een sterk mo tief om voortaan uitslui tend Ster-tabak te rooken. SANTPOORT KONINGINNEDAG. Het feest ter eere van den verjaardag van. de Koningin wordt hier ter plaatse op Maandag 1 September gehouden, op een terrein, gelegen achter het woonhuis van cfen heer Rulgvoorn. In de morgenuren vinden de kinderspe len plaats, nadat de jeugd eerst een rond gang door het dorp heeft gemaakt. Des middags en des avonds worden volks spelen gehouden, o.a. ringsteken per fiets en kinderwagen-race. Van 810 uur geeft „Wilhelmina" een concert op het feest terrein. Tot besluit der feestelijkheden wordt een vuurwerk afgestoken. ZANDVOORT AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Twaalf met vlaggen versierde auto's, voerden Zaterdagmiddag de oudjes van het Oude Mannen en Vrouwenhuis en het Dia coniehuis van het in regen badende Zand voort naar Amsterdam. Over den Zeeweg ging het via Haarlem naar Schiphol, waar het gezelschap het buitenkansje had twee passagiersvliegtuigen van Hamburg en van Parijs te zien landen. Met enthousiasme nam het geheele gezelschap plaats in de vliegmachines, verrukt en in de wolken over de fijne zitplaatsen, al blev-en de toe- stellen dan ook op den beganen grond. - Na in het restaurant voor den inwendig, gen mensch gezorgd te hebben, werd de te rugtocht door den Haarlemmermeer aan-v vaard. Omstreeks 7 uur arriveerde de stoet wel- gemoed in volle gezondheid weer in Zand voort, wel vermoeid, maar zelfs de 90-jarige mej. H. glunderde over den mooien tocht, dien ze zeker hun leven lang niet zullen, vergeten. De Zandvoortsche Feestcommissie heeft eer van haar werk, maar niet minder de eigenaars van de voor dit doel beschikbaar gestelde auto's. i IJMUIDEN VISSCHERIJ-OPBRENGST. Heden, Maandag, waren aan den Rijks- visehafslag te IJmuiden 16 stoomtrawlers en 2 loggers. De besommingen waren: Trawlers: Ewald f 4300. Catania f 2200, Alma f 3800. Jacqueline Klazina f 4000, Am sterdam IJ.M. 58 f 4200, Derika 12 f 1600, Pan f 1500, Alga f 2200. Atalante f 5500. Mag pie f 2200, Pieter Cornelis f 4200, Petten f 4700, Bergen f 4900, St. Theresia f 1200, Liesbeth Betty f 5400. Victor f 5936. Loggers: K W. 24 f 880, K.W. 65 f 645. PRAKTIJK EN KLINIEK Kennemerplcin 5 Tel. 1514 Spreekuren: v. 9—11, Maandag avond v. 7—9. Partic. v. 1—3 KUNSTTANDEN EN GEBITTE voor fondsleden en minverm. Voor 16 j. meisje, N. H. word! betrekking gezocht ais MEISJE-ALLEEN zoo mogelijk met huiselijk verkeer. Brieven letter T. B. J NIJGH VAN DITMAR's Adiv. Bur. A» sterdam. HUISHOUDSTER 32 jaar, P.O. biedt zich aan teee 1 Oct. hulp v. ruw werk. Brieve: No. 4004 Bur. van dit Blad. 1 Mevr. KNAAP vraagt voor d! reet een NET MEISJE voor dag en nacht of voor den ris: PG. Overbosohlaan 7 b, d. Blairoi Brug. Gevorderde Coiffeuse gevraagd Maison GLATZ, Tele! 10412. Oude Groenmarkt 24. NET MEISJE gevraagd voor halve dagen in S gezin. BispinckJaan 18, Bloemen- daal. Trappen van vergelijVn op het gebied der reclamt goed, beter, HwUtn'» Dagblit DE VOORDEELEN VAN DE TECHNISCHE VERBETERINGEN. In ons nummer van Vrijdag maakten wij, in verband met cijfers die wij aan de Statis tische gegevens der gemeente Haarlem ont leenden, eenige opmerkingen over het be- mèentelijk elecfcriciteitsbedrijf, o.a. over de uitbreiding die reeds tot stand gekomen is en die nog wordt voorbereid, Wij zijn thans in staat daaraan nog Qcnig,e belangwekkende bijzonderheden toe te voegen. De nieuwe turbine die in het voorjaar in gebruik genomen is, voldoet uitstekend. Om dat de vraag naar electriciteit steeds toe neemt wordt nu een bestaande een aggre gaat van verouderd systeem en verouderde constructie weer vervangen door een nieu wen generator met een capaciteit van 10.000 K.W. Deze nieuwe machine, die f 360.000 kost is dezer dagen besteld, f 300.000 wordt in Nederland besteld en verwerkt, alleen de generator van f 60-000 wordt in Duitschland gekocht, omdat de Nederlandsche industrie nog geen generators van die groote capaciteit geleverd heeft. Vermoedelijk zal de nieuwe turbine over 10 maanden in gebruik genomen kunnen wor den. Dan is het bedrijf weer geheel naar de mo derne eischen ingericht. Dit uitbreidings werk zal dan.ongeveer een mlllioen gulden gekost hebben. Natuurlijk wordt de nieuwe begrooting van het G. E. B. daardoor zwaar der belast met rente en aflossing, maar daar tegenover staat, dat dan veel economischer gewerkt kan worden. De verwachting bestaat dat het steenkolengebruik wel met 20 pet. zal verminderen. Dit beteekent op een kolen- rekening van f 400.000 dus ongeveer f 80.000. Dit dekt dan ruimschoots de verhooging van de posten voor rente en aflossing van dat mlllioen. In ons stukje van Vrijdag werd er op ge wezen, dat de P. E. G. E. M. in de eerste 6 maanden van 1930 2.517.560 K.W. stroom van het G. E. B. te Haarlem betrokken heeft. De opmerking werd gemaakt, dat de gemeente als de P. E. N. weer een eigen centrale heeft, zijn grootsten afnemer zal gaan verliezen. Nu werd ons evenwel verzekerd, dat met stellig heid daarvan nog niets te zeggen is. Aller eerst is het de vraag of de P. E. N. centrale te IJmuiden al in 1932 zal draaien. Boven dien is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de P. E. N. ook nadat de.eigen centrale in werking gesteld zal zijn, stroom van Amster dam en Haarlem ter aanvulling zal noodig hebben. Bovendien zal Haarlem blijven deel nemen aan de stroomlevcring door de P. E. G. E. M. aan de spoorwegen. Nu levert de.P. E. G E. M. ongeveer 18.000.000 K.W. aan de spoorwegen, maar na de uitbreiding van dc electrificatie zal de levering in 1931 35.000.000 a 40,000.000 K.W-U. bedragen. Haarlem moet daarvan 1/10 leveren. Haarlem is nu vrijwel geheel van den ge lijkstroom af. Alleen eenige industrieën-ge bruiken nog wat gelijkstroom, maar binnen kort zullen die inrichtingen ook alleen met wisselstroom werken. De Haarlemsche cen trale zal dan in het vervolg alleen wissel stroom leveren. TERAARDEBESTELLING DR.A.H.GARRER Hedenmiddag vond onder groote belang stelling te Heemstede de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van Dr. A. H. Garrer, oud-rector van het Gymna sium te Haarlem. In de aula merkten wij o.m. op mr. J. N. J. E. Heerkens Thljssen, president van het college van curatoren van het Gymnasium, het bestuur van dc Re monstra ntsche Kerk te Haarlem, waarvan de overledene eere lid was. Verder vele vrienden, oud-collega's, en oud-leerlingen van den overledene. Namens het gymnasium voerde de rector dr. C. Spoelder het woord, waarna namens de Remonstrantsche gemeente dr. A. H. Haentjens eenige woorden ter herdenking sprak. DE WEDLOOP DOOR IJMUIDEN-OOST. De ter gelegenheid van de winkelweek uit geschreven wedloop door IJmuiden-Oost, die Zaterdagmiddag onder ongunstige weersom standigheden werd gehouden, had het vol gende resultaat: Afd. veteranen: afstand 4 K.M.: 1 G. va der Kolk in 17 min, en 3 sec.. 2 Repko, 3 Visscher, 4 H. Groen, 5 Walraven, 6 G. Schilling. Afd. Vrije deelneming: 1 J. van Hesselin- 1 gen in 13 min. en 38 2/5 sec. 2 K. Aalbersber'g, 3 W Döhningsen, 4 P. Heyligers, 5 P. van der Does' 6 G. Wigman, 7 Vermeer. ERNSTIG ONGELUK TE WADDINXVEEN. DERTIENJARIGE KNAAP OVERLEDEN. WADDINXVEEN, 25 Aug. (V.D.) Bij den spoordijk van den nieuwen spoorweg Goudv Alphen, waren onder Waddinxveen, gisteren avond eenige jongens aan het spelen. Onder aan den spoordijk lagen eenige vaten ben zine en de jongens hadden de onvoorzich tigheid om met vuur te spelen Waarschijn lijk hebben zij dicht bij een der vaten een vuurtje gestookt, want plotseling sloeg een vat uit elkaar. Van een der jongens, den 13-jarigen Nijhoff, werd een been afgerukt. De jongen werd in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar .hij hedenmorgen is over leden. DE ZUIDERZEE VISSCHERIJ TENTOONSTELLING. OPENING. Men seint ons uit Enkhuizen: Heden heeft alhier de opening plaats ge had van de Zuiderzee-visscherij-tentoonstel- ling. Te 11 uur vereenigde zich een groot aan tal autoriteiten en genoodigden in het op het tentoonstellingsterrein gelegen restaurant „De drie haringen". Daaronder waren Jhr. Mr. Dr. A. RÖell, commissaris der Koningin in Noord- Holland, Ch. L. van de Bilt, lid der Tweede Kamer, wonende te Haarlem, verder de leiders van het Zuiderzeewerk, vertegenwoordigers van het departement vnn Waterstaat, Mr. H. Smeenge, lid der Eernte Kamer, Terwijl het stedelijk muziekkorps het oude Wilhelmus speelde, betrad de minister van Waterstaat, Mr. P. J. Reijmer. de zaal. De zangvereeniging „Inter Nos" zong eenige liederen. Het woord werd gevoerd door den burge meester van Enkhuizen, tevens eere-voorzitter van het uitvoerend comité, den heer J. A. R, Bosma. die zijn vreugde uitsprak, dat de ten toonstelling gereed komen was. Daarna werd de tentoonstelling geopend door den minister Reijmer, die de geschiedenis van de drooglegging der Zuiderzee memo reerde. Veel wat verdwijnt zal men met wee moed gedenken. Spreker achtte het een ge lukkige gedachte, dat de Zuiderzee Visscherij Tentoonstelling juist ln dezen tijd gehouden wordt. De regeering hoeft niet geaarzeld haar steun in deze te verleenen. De tentoonstelling zal veel te aanschouwen geven, wat ter ver dwijning is voorbestemd. Daartegenover staat, dat ons land vele voordeelen zal genieten ten gevolge van de drooglegging. Na de opening maakten de aanwezigen een rondgang dooi de tentoonstellingsgebouwen. DE OPSTAND IN PERU. BUENOS AIRES, 25 Aug. (B. T. A.ï De telegrafische verbindingen met Peru zijn verbroken. Volgens berichten ontvangen van de grens van Arica breidt de opstand zich uit in de streken ten oosten en ton noor den van Arequipa. Hét gerucht gaat, dat alle militaire scholen cn ook verschillende regi menten zich bij de beweging hebben aange sloten. Men verwacht dat de regeeringsvloot een aanval sal doen op Mollendo. PRAKTIJK HERVAT. KENNISGEVING Geslaagd Voor het buitengewoon Tandheelkundige examen te Utreoht, gevestigd LORENTZPLEIN 1 rood te Haarlem. Lorcntzplein 1 rood HERVAT 2 SEPT. DE PRAKTIJK Begrafenis Vereen. KOUDENHORN 16 KOKSTRAAT 21 Telef. 10610 BEGRAFENISSEN CREMATIE TRANSPORTEN Gevraagd: een NET MEISJE als hulp in de huishouding. Gene gen ook in den winkel te helpen, van 8 tot 5 uur. Zondags vrij. Tem peliersstraat'22. 5 NETTE DIENSTBODE gevraagd van 's morgens 8 tot 's avonds 8. burgerpot kunnende koken Hoog salaris. Aanmelden tussohen 7—8 uur. liesker, Ged. Oude Gracht 73 zwart.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 2