UIT DE OMSTREKEN Fietstochten PUROL Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1930 BEVERWIJK. Raadsvergadering Geen Gemeentelijke radiodistributic. De Dinsdagavond geschorste vergadering van den Gemeenteraad werd Woensdagavond voortgezet, ter behandeling van de Radiodistributie. Men zal zich herinneren, dat het oor spronkelijke voorstel van B. en W., om over te gaan tot het instellen van een gemeente lijke radiodistributie, overeenkomstig de plan nen van den heer H. J. de Groot, was aan gehouden, ten einde den particulieren radio, handelaren gelegenheid te geven, zeil een plan in te dienen. Dit plan is inmiddels verschenen, doch het kon de goedkeuring van B. en W. niet weg» dragen, omidat het veel minder biedt dan het gemeentelijke plan. Het college achtte het echter, in verband met de inmiddels geregel de verdeeling van den zendtijd en de te ver. wachten groote concurrentie van handelaren van radiotoestellen, niet gewenscht het ge meentelijke plan te handhaven. B. en W. wenschten opnieuw een uitspraak van den Raad. De Voorzitter verwacht, dat de leden niet zullen doen, alsof het voorstel voor het eerst aan de orde komt. Hij verwijst naar het stenografisch verslag van de desbetref fende Raadsvergadering. De heer Visser begint, met er op te wijzen, dat hij de bezwaren van B. en W. tegen de gemeentelijke distributie niet deelt (Spreker is, door het vele lawaai, dat van de drukke Breestraat door de wijd geopende ramen tot de raadszaal doordringt, bijna niet verstaanbaar). Het blijkt, dat hij van meening is, dat het distribueeren van radio in han den van het gemeentebestuur behoort te zijn. De heer Tromp is voorstander van radio distributie. Hij acht deze echter safe in ham den van de radiohandelaren en stelt voor, al dus te besluiten. De heer Maters is blij, dat B. en W. niet komen met het voorstel, de radiodistributie- in handen van de gemeente te nemen. Hij wijst op het rapport van Ir. Moens, waarin wordt gezegd, dat de gemeente zich wel twee maal moet bedenken, alvorens gelden uit de gemeentekas voor dit doel beschikbaar te stellen en er alle waarschijnlijkheid bestaat-, dat het bedrijf met verlies zal werken. Hij dient een motie in, waarin tot uit drukking komt, het radio-distributiebedrijf aan particulieren op te dragen. De heer Groot zegt, dat. op een conferentie Ir. Moens zoowat alles wat er in het rapport staat, heeft teruggenomen. Hij vermoedt, dat het rapport per ongeluk bij de stukken is ge komen. Spreker meent, in tegenteslling met Ir. Moens, dat er behoefte is aan een radio, centrale. In alle omroepvereeni,gingen geeft anen aan raddodist'ributie van gemeentewege de voorkeur. Spreker verwacht, dat het niet lang meer zal duren, dat van Rijkswege zal worden geëischt, dat de radiodistributie in handen der gemeente komt. Hij deelt mede, dat een vertegenwoordiger van Philips onge vraagd inlichtingen heeft verstrekt, echter met het verzoek, aan deze inlichtingen geen ruchtbaarheid te geven. Philips verzet zich tegen centrales en doet z'n best ze overal tegen te houden. De heer Groot bestrijdt de meening van B. en W. dat de zendtijdverdeeling nadeelig zal werken op de resultaten der radio.distri- butie. Zeker 70 a 75 pet. der bevolking van ons land is tevreden met deze zendtijdver deeling, hetgeen de radiodistributie ten goede komt. De heer Groot hoopt, dat de Raad er toe over zal gaan, de radioddstribubie zelf ter hand te nemen. De heer E ij k i n g zegt dat de heer Groot heeft zitten preeken „als de Apostel Paulus". Maar hij weet er net zoo min iets van als spreker. Spreker uit dan verdachtmakingen aan het adres van den directeur der Licht- bedrijven en verwondert zich er over, dat de heer Groot het voor den directeur opneemt. De heer Groot: „Maar ik beleedig nie mand". De heer Eykin g: „Neen, maar jij wilt de geheele gemeente beb De heer Groot protesteert tegen deze uitdrukking. De voorzitter laat den heer Eyking voortgaan, in plaats van hem tot de orde te roepen. Als de heer Eyking is uitgesproken, zegt de Voorzitter, dat hij niet heeft ge hoord, de woorden waarmede de heer Eyking den heer Groot heeft beleedigd. De voorzitter zegt, dat als hij dit gehoord had, hij den heer Eyking het woord zou hebben ontno men. De heer Groot vraagt het woord voor een persoonlijk feit. De heer Eyking heeft woor den geuit, waarmede hij spreker heeft be leedigd. Hij vraagt den heer Eyking, de door hem geuite woorden terug te nemen. Als hij dit niet doet, zal hij een motie voorstellen. De heer Eyking trok daarop zijn woor den in. Verschillende spreker voeren daaroo npg het woord. De heer Zwager zegt, dat het schrijven van Ir. Mcens per ongeluk bij de stukken is gekomen. De heer Zwager bespreekt daar op nader het rapport van Ir. Moens, alsmede het voorstel van „Asto", waarvoor hij wel iets schijnt te gevoelen. De heer Visser houdt ten slotte nog een uitvoerig pleidooi voor gemeentelijke distri butie. daarbij den wensch uitsprekende, dat de zaak spoedig tot uitvoering komt. De* heer Braun zegt. tegenstander te zijn van gemeentelijke exploitatie. De heer Steyn wijst er op dat in het tweede praeadvies tot uiting is gekomen, dat de omstandigheden zich na het eerste prae advies gewijzigd hebben. Spreker zet uiteen, om welke reden bij voorstander van een ge meentelijk distributiebedrijf is. Hij meent, dat een particuliere onderneming niet kan geven, wat de overheid geeft. De heer Maters wijzigt daarop zijn mo tie in dien zin, dat besloten wordt, de radio- distributie op te dragen aan particuliere firma's hier ter plaatse met steun van Phi lips te Eindhoven onder voorwaairie, £at de gemeente geen risico loopt en zij het recht behoudt, het bedrijf over te nemen. De heer Visser doet mede namens den heer Groot het voorstel, de radiodistributie niet te geven in handen van. particulieren öoeh deze zelf ter hand te nemen. Er ontspint zich thans een discussie over de vraag, welk voorstel den voorrang ver dient. De Voorzitter wenscht. bij stemming uitspraak van den Raad, of men de motie- Maters vóór wil laten gaan. Met 7 tegen 6 stemmen spreekt de Raad zich uit, dat de motie-Maters het eerst in behandeling dient te komen. De motie van den heer Maters wordt aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. „Goed Wonen". B. en W. hadden voorgesteld na nadere inlicht in gem te hebben ingewonnen, voor kennisgeving aan te nemen een adres van „Goed Wonen" waarin medewerking wordt verzocht voor den bouw van arbeiderswo ningen. Op verzoek van den heer Visser gaat het adres naar B. en W. om praeadvies. Een adres inzake de hagelslagschade gaat eveneens naar B. en W. om praeadvies. Be heer Eyking verzoekt den Voorzit ter, het praeadvies in de volgende verga dering uit te brengen. De Voorzitter kan dit niet toezeggen. Hij zegt toe, den meesten spoed te zullen betrachten. Op een adres van een aantal winkeliers, waarin verzohet wordt te verbieden het ver- koopen van visch op feestdagen aan dege nen, die niet in Beverwijk woonachtig zijn, stellen B. en W. voor, afwijzend te beschik ken met het oog op practische bezwaren. Adressanten venten toah ook op andere plaatsen. De heer Groot meent, dat een regeling heel gemakkelijk te vinden is. De venters moeten toch een vergunning hebben. Als men dus menschen, buiten de gemeente woonachtig zijn op feestdagen geen vergun ning geeft, is de zaak in orde. De heer Maters meent, dat men den verkoop niet aan banden kan lege-en. Een handelaar van buiten kan met behulp van een strooman de verordening ontduiken. De heer Eyking wenscht een bepaling in de politieverordening, waarbij het venten in deze gemeente alleen wordt toegestaan aan ingezetenen van de gemeente. De heer Steyn merkt- op. dat het niet in het belang is van het publiek wanneer kooplieden van buiten geweerd worden. De Voorzitter stelt voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Bij de e.v. wijziging der politieverordening kan deze kwestie onder de oogen worden gezien. Aldus wordt besloten. Na een korte rondvraag gaat de Raad over in een zitting met gesloten deuren. VELSEN BOUW VAN EEN OPENBAAR SLACHTHUIS. KOSTEN GERAAMD OP 450.000. In de Raadsvergadering van 1 Maart 1627 werd in beginsel besloten tot de stichting van een openbaar slachthuis en werden B. en W. uitgenoodigd een plan met kostenbereke ning in te dienen. Naar aanleiding van dit besluit hebben B. en W. aan den directeur van openbare wer ken. den Keuringsveearts, Hoofd van dienst en Ir. D. J. Mink te Haarlem, deze laatste als adviseur voor het koeltechnisch gedeelte, op dracht verstrekt om in gezamenlijk overleg de verlangde gegevens op tc maken. Inmiddels werde den 2en October 1929 door den Raad besloten den voor de stichting van een openbaar slachthuis noodigen grond aan te koopen, waarmede tevens de vraag, waar het slachthuis zou moeten worden gevestigd, was opgelost. Ter voldoening aan de bij het eerstgemelde besluit gedane uitnoodiging bieden B. en W. thans een plan met globale raming van kos ten en exploitatierekeningen aan. Volgens deze stukken zal voor de stichting van het slachthuis c.a. noodig zijn een ter rein van 120 x 150 M. of 1.8 H.A., terwijl de kosten van bouw en installatie worden be groot op ongeveer 450.000. B. en W. stellen thans voor, hun onder toekenning van het noodige crediet de ver- eischte machtiging tot utvoering van het plan en tot het aanvragen van een vergun ning, ingevolge de Hinderwet, te verleenen. De commissie van bijstand in het beheer der openbare werken kan zich met het plan in hoofdzaak vereenigen. Met reserveering van terrein voor even- tueele stichting van een woning voor den Directeur kan zij echter niet accoord gaan. aangezien zij een zoodanige woning ten eenenmale ongewenscht acht. Ten slotte behoort naar hun oordeel nabij den ingang een gebouwtje voor een portier te worden gesticht. De commissie meent derhalve te moeten ad- viseeren, het plan, voor zooveel betreft de bovenstaande punten en in verband daar mede de bebouwing langs den openbaren weg, nog in nadere overweging te nemen. Ten opzichte hiervan deelen B. en W. mede, dat er hunnerzijds geen bezwaar tegen bestaat, dat geen terrein wordt gereserveerd voor eventueele stichting van een woning voor den Directeur. Een gebouwtje voor een portier kan ten ailen tijde, zoodra zich de behoefte daaraan doet gevoelen, nabij den ingang worden aan gebracht. De commissie van bijstand voor de finan ciën adviseert gunstig. EXPLOITATIE VILLAPARK VELSERBEEK In verband met de voortschrijdende be bouwing in het villapark „VeLserbeek" en teneinde een verdere exploitatie te bevor deren komt het B. en W. gewenscht voor, dat thans wordt overgegaan tot het aan leggen van de ten noorden van de Ver Loren van Themaatlaan geprojecteerde we gen. B. en W. hebben dan ook tot dat doel het plan doen opmaken, dat bij de stukken is gevoegd. Hieruit zal blijken dat de we gen een breedte zullen verkrijgen van 12 Meter (6 Meter rijweg en 2 maal 3 Meter trottoir) met uitzondering van een tweetal secundaire verbindingswegen, welke op een breedte van 10 Meter zijn ontworpen. De rij wegen zullen worden behard met gesloten asphalt-beton, zooals bij de bestaande we gen in „Velserbeek" is geschied. Omtrent de beharding der voetpaden zal nog nader een beslissing worden genomen, omdat de toe passing van tegels, waarop bij de begroo ting is gerekend. B. en W. in een landelijke omgeving niet gewenscht voorkomt, terwijl grind ook niet het aangewezen materiaal lijkt. De kosten van uitvoering van dit plan worden geraamd op f 126.000. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken stellen B. en W. voor hun de voor den aanleg van de bedoelde wegen noodige machtiging te verleenen en voor dat doel een crediet tot gemeld bedrag toe te staan. De commissie van bijstand voor de fi nanciën adviseert gunstig. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN. In gemeenteblad no. 67 van 1930 deelden B. en W. mede, dat de afdeeling Velsen van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" voorloopig niet over kon gaan tot de oprichting van een consultatiebureau voor zuigelingen te Santpoort, omdat zich moeilijk heden voordeden bij het vinden van een ge schikt lokaal. Bij schrijven van 2 Juli j.I. be richtte de vereeniging evenwel, ook in Sant poort een geschikte localiteit voor het onder havige doel te hebben gevonden, n.l. in het café „De Weijman" aan de Hoofdstraat. Daar B. en W. van oordeel waren, dat een café niet de juiste plaats is voor een consul tatiebureau voor zuigelingen boden zij de Vex-eeniging het gebruik aan van een lokaal van school F. te Santpoort, op de uren waar op na afloop der zittingen weder in den- zelfden toestand zou worden gebracht als daarvoor. Hoewel dit lokaal zeer geschikt werd ge acht, had het bestuur der vereeniging toch bezwaar om op het aanbod in te gaan. omdat de consulent verhinderd is op Woensdagmid dag zitting te houden en de Zaterdagmiddag voor het beoogde doel niet geschikt is. Het bestuur verzocht daarom nogmaals, goed te keuren, dat het. consultatiebureau ge vestigd wordt in „De Weijman". Aangezien de localiteit, welke zal worden gebruikt, geheel afgescheiden is van het café en een ander geschikt lokaal nog niet is te bekomen, meenen B. en W. voorloopig hun bezwaar terzijde te moeten stellen. De meerdere exploitatiekosten worden dooi de Vereeniging geraamd op f 210.— voor dit jaar. Het Ts n.l. de bedoeling het Bureau 1 September a.s. te openen. Het bestuur verzoekt dit bedrag beschikt baar te stellen. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand voor de financiën stellen B. en W. voor, het reeds voor 1930 toegekend subsidie ad f 1250.met f 210.te verhoogen. SANTPOORT CONCERT „WILHELMINA". Onder begunstiging van heerlijk zomer weer gaf het fanfare-korps „Wilhelmirxa" ten aanhoore van een vrij talrijk publiek, gister avond een concert in de muziektent aan den Terrasweg. Na den vrij goed uitgevoerden „Electric Marsch" van Gadenne volgden de beide nummers van het concours te West- zaan, „La Reine tragique" van Popy en „Oreste" van Sam Vlessing, die minder zuiver werden uitgevoerd dan we verwacht hadde-n. Meer genoten we van „Feeërie Ballet" van Alyre Delhaye en „Door Bosch en Veid" van v. d. Glas. ZANDVOORT DE DORPSLEVENMAKER. Kan in Haarlem gesproken worden van den Stadslillikerd, Zandvoort wil niet ach terblijven en beroemt zich op den dorps levenmaker. De graafmachine, die te werk gesteld is bij den aanleg van liet nieuwe kanaal door het duin in de nabijheid van den Tonnen- berg aan de Zandvoortschelaan, zendt zijn daverend geluid over 't heele dorp.Vooral bij zoo'n prachtvond is dat gedaver van 'n hin derlijke opdringerigheid. Eenigen tijd gele den is er reeds in den Gemeenteraad over gesproken, maar wethouder Padt verklaar de, dat er niets aan te doen is. A.V.R.O.-ACTIE. Het A.V.R.O.-comité Zandvoort deelt inede, dat in verband met de demonstratie ten gunste van de A.V.R.O. op 6 Sept. eJï„ evenals dit in andere plaatsen het geval is, ook van Zandvoortsche zijde met auto's en autobussen des namiddags om 1 uur van het Stationsplein alhier, via Haarlem, naar Den Haag zal worden gereden. De te volgen roue zal wezen Zandvoortschelaan, Leid- schevaart, Schouwtjesbrug, Hazepaterslaan, Dreef, Linnaeuslaan, Spanjaardslaan, waar de stoet zich zal aansluiten bij de uit Am sterdam komende auto's. Vaxxdaar zal wor den gereden naar Den Haag, ter aanslui ting bij de overige daar aanwezige A.V.R.O.- meixschen om deel te nemen aan de groote A. V. R. O,-demonstratie en A.V.R.O.-mee- ting, welke zal plaats hebben op Houtrust, des middags tusschen 4 en 5 uur. DE WARMTE. Voor zoover ons heugt is het nog niet ge beurd, dat zooals Woensdagavond aan het, strand, gedrongen wordt om een plaatsje te krijgen in de motorboot. Om half tien werd nog een nieuwe lading ingenomen. Aan het strand was het op dien tijd nog INGEZONDEN MEDEDEELINÓEN a 60 Cts. per regel VOORKOMT TANDBEDFRF en poetst 's-morgens en Vavonds met NI VA TANDPASTA 7ö cts.per '/i tube. <25ds p. 'A tube Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 39, CC, Tube 80 ct. verbazend druk, terwijl van Haarlemmer straat en Zeeweg nog rijen auto's kwamen met avond gas texx. Met het tentenkamp aan het Zuider- strand gaat het nog steeds af en aan. Niet tegenstaande de slechte weken is dit jaar de opbrengst van het tentenkamp grooter dan de vorige jaren. UIT DE STAATSCOURANT. Tuinbouwscholen. Voor het tijdvak van 1 Sept. 1930—1 Sept. 1931 zijn wederom benoemd tot leeraar aan de rijkstuinbouwschool te Boskoop G. Bleeker te Santpoort en A. Frank te Boskoop en tot leeraar aan de rijkstuinbouwschool te Aals meer J. Schaper te Kudelstaart, gem. Aals meer, J. A. Zoutendijk te Haarlem. UIT EEN SEINPAAL GEVALLEN. Op het stationsemplacement te Arnhem Is een schildersknecht uit een seinpaal geval len en met ernstige wonden In het zieken huis opgenomen. Baarn, 27 v Rotterdam naar Duinkertcen. Bengkalis 27 te Amsterdam v Hamburg. Buitenzorg 27 n.m. v. Rotterdam n. Batavaa, vla Antwerpen. Ohristiaan Huygens 26 v. Belawan-Dell naar Singapore. Edam 27 n.m. v. Rotterdam naar New Orleans. Hermes 27 te Nantes, Guantanamo n. Amster dam. Hoogkerk 27 n m. v. Genua. Rotterdam naar Karatsji. Insulmde 27 v. Batavia n. Rotterdam. Johan de Witt, 27 te Southampton. Amsterdam naar Batavia. Johan van Olöonbarnevelt 27 v. Suez, Amster< dam naar Batavia. Klipfontein p. 26 Dungeness, Rotterdam naar Zuid-Afrika Kola Pinang 26 v. Colombo, Batavia naar Rot* terdam. Meerkerk 27, 16 u, 45 m. v. Antwerpen. 27, 30 u. 30 nx. Vlissingen, Calcutta naar Rotterdam. Meiiskerk 25 v Lorenzo Marques, Rotterdam naar Zuid-Afrika. Oldekerk 26 te Shanghai v. Wladiwosbock. Polydorus 27 te Suez, Batavia n. Amsterdam, Poelau Bras 26 te Sabarxg, Amsterdam naar Batavia. Singkep van Batavia naar Amsterdam. Saleier p. 25 Gibraltar, Java n. New York Salawati 27 v. Madras, Britsch-Indië naar Rot» terdam. Tjisalak 25 v. Hongkong naar Munfcok. Venezuela 27, 12 u. van Hamburg n. Am6ter, dam. Alcyone 27 te Rotterdam v. Antwerpen Aludra p. 26 Togo. Buenos Aires n. Rotterdam Algorab 2o te Santos. Buenos Aires n. R'dam Alphacca 26 te Hamburg 3'. Rotterdam Biiderdijk 28 v.m te Boston v. Rotterdam Bovenkerk p. 26 Perim, Bombay n, R'dam Ccmmewyne 27 tc Amsterdam v. W. Indlë Delfland 27 te Amsterdam v. Antwerpen Eemland 26 v. Rio de Janeiro, B.-Aires naar Amsterdam Heemskerk 26 v. Genua n. Marseille, Beira naar Rotterdam Haarlem 26 v. Cristobal n. Benaventure. Jason 24 te Talcahuano v. Valparaiso Koudekerk 27 te Antwerpen, Bombay naax Rot terdam Kota Gede p. 26 19 u. Suez, Rotterdam naar Batavia. Kota Baroe 26 n.m. v. Rotterdam n Hamburg Leerdam 26 n.m. te Havana, Rotterdam naar New Orleans Lochgoil 26 te San Francisco n Rotterdam Nieuwkerk 26 v. Suez n. p. Soedan Nicker ie 24 te Barbados v. Amsterdam Ridderkerk p. 26 v.m. Gibraltar, Rotterdam n. Karatsji. Rijnland 26 17 uur van Santos, Amsterdam naar B.-Aires Rondo p. 25 Perim. Batavia n. Amsterdam Randfontcin 25 v- Mombasa n. Tanga Springfontein 25 t eDaressalaam, Beira naar Rotterdanv Sumatra 27 te Antwerpen, Amsterdam n. Antw. Slbajak 27 8 u. 30 m. v. Cowes. Batavia naar Rotterdam Texelstroom 25 v. Teneriffe n. Havre, W.-Afrika n. Amsterdam Titus 26 te San Juan de Porto Rico v. A'dam - Uluah p. 23 Fiixisterre, Buenos Aires naar R'dam Venezuela 26 6 u. te Havre v. W.-Indlë. vertrekt 27 12 uur n. Amsterdam. Randfonteln 25 V. Mombasa n. Port Natal Springfontein 25 tc Dar es Salaam v. Beira Siglt 24 te Belawan Dcli Conunewijne verm 26 v. Havre. W.-Indlë naar Amsterdam. Delfland 26. 16 u. van Antwerpen n. Amsterdam en p. Vlissingen. Glekerk 26 v. Kaapstad n. Mosselbaai. Grijpskerk 26 te Amsterdam v Hamburg. INDRAPOERA p. 26 16 u. Kaap Guard aJui, Ba* tavia n. Rotterdam. Kota Tjandi 26 v. Bataria n. Rotterdam. Koudekerk p. 26, 19 u. 45 m. Dungencss, Boca, ba n. Rotterdam. Maasdam p. 26 17 u. 25 m. Ouessant 28, 3 u.. voorgaats van den N. Waterweg verwacht. Tam-* pi co naar Rotterdam Phrontis 25 1 u. 44 m. 100 mijl Zuid van Land'a End. Amsterdam naar Batavia. Rhea 36 v. Amsterdam naar Hamburg. Sumatra 36 v. Amsterdam na&r Antwerpen. Sibajak 28, 7 u. v Batavia te Rotterdam ver# waoht. Simaloer 25 v, Marseille, Batavia naar Am* sterdam. Slamat 26, 13 u. te en 15 u. van Gibraltar, Rot# terdam naar Batavia. Venezuela 26 6 u. te Havre v. Barbados, 27 12 u v. Havre naar Amsterdam. Waterland 26. 8 u., v. Rio Grande. Amsterdam naar Buenos Ayres. IJstroom, 25 v. Freetown n Cherbourg. West- Afrika naar Amsterdam. VRIJDAG 29 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 !*f. 8.— Vara. Orgelspel door Joh. Jong. 9 VARA Gramofoonpla ten10— VPRO.' Mor genwijding. 10.15 VARA Voordracht, door David Premseler. 10.30 VARA. Zlekenuurtje. 11.30 VARA Gramofoonplaten. 12— VARA Politieberichten. 12.15 AVRO. Concert. AVRO- Vacantie Orkest. 2.AVRO Gramofoonpia- ten. 3AVRO Concert AVRO-Kwintet. 4 VARA „Onze keukeiF, door P. J. Kers. 4.45 VARA Actueel allerlei door het N.V.V. 7.05 VARA. Vervolg concert. 7.45 VARA. Politie berichten. 8.01 VPRO. Concert. Het Amster- damsch Vocaal Kwartet. 8.45 VPRO. Ds. G. Horreus de Haas: De religie in de moderne wereld. 920 VPRO. Vervolg concert. 10— VPRO. Persber. 10.03 VPRO Persber. 10.10 VPRO Mevr. Jodjana: -Iets over Perzische taal, geschiedenis, dichters en dichtkunst. 10.30 VPRO Gramofoonplaten. II.— VARA. Gramofoonplaten. HUIZEN 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen. Gramofoonplaten. 11.30 Ziekenhalf- uurtje. 12.—Concert door het KK.O. sextet. 1.Gramofoonplaten. 2— Causerie pver ouderlijke macht en voogdij. 2.30 Solisten concert (sopraan, piano, viool, fluit). 5.— Gramofoonplaten. 8.Concert door solisten (sopraaji, alt. piano.) 7.15 Boekbespreking door T. de Witte. 7.45 Gramofoonplaten. 8 Concert door het K.R.O.-orkest o. 1. v. Joh. Gerritsen. Maartje Offers, contra-alt.. F. Boshart a. d. piano. 9.30 Persber. 11.-12 Gramofoonm uziek. DAVENTRY. 1554.4 M- 10.35 Morgenwijding. 12.20 G. Fuller (vioax, M. Mulllnar (piano). 12,50 Orgelconcert. M. Renton. B. Bowen (sopraan). 150 Gramo foonplaten. 4.20 Orkesteoncert. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Lezing. 635 Nieuwsber. 6.55 Be richten. 7— Zang door StilesAllen. 7.20 Lezing. 7.50 Dansmuziek. 8.20 Concert. J. Coxon (sopraan), J. Chlng (piano), Symphonie Orkest. 10— Nieuwsber. 10.15 Lezing, 10.30 Marktber. 10.40 Orkestconcert. 11.20 Dans muziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli. 7.4Q Gramofoonplaten. 9.05 „De Doch ter van den Tambour.Majoor" van Offen bach. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.25 Gramofoonplaten. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonpa- ten. 1.25 Orkest-concert. 5.50 Orkestconcert. 7.20 Uit Salzburg: „Don Giovanni". Opera in 2 bedrijven van W. A. Mozart. Daarna tot 12.20 Orkestconcert. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 3.20 Orkestconcert en voordracht. 5.20 Kinderuurtje. 820 „Valby. gaasen". Vaudeville in 1 acte van E. Bögn, 9.20 Cello-recital. 10.30 Concert door Banjo- Kwartet. Zang. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 M. 3.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende Orkest, José Iturbl (piano). 5 20 Trioconcert. 8.35 Gramofoonplaten. 8.50 Concert. Orkest en piano, 8.35 «338.2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV). ZEESEN 1635 M. 6.05 Lezingen. 7.20 Gramofoonplaten. 9.20 Lezingen. 12.20 Gramofoonplaten. 1.15 Lezin gen. 2.20 Gramofoonplaten. 3,20 Lezingen. 4.50 Concert, 5 50 Lezingen. 8.20 Concert, 8.50 De clamatie. 9.40 Orkestconcert. Daarna: Berich ten ei> tot 12.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Doch de vos, een groot en sterk dier, gaf geen kamp. Hij viel woedend, omdat hij al menigen slag met de sabel had ge kregen, op Keesje aan. Doch juist teen hij, hoog opgericht, den agent bij dc keel wou grijpen, gelukte het een kabouter, de lus over zijn kop te werpen, terwijl dc andere hem aan zijn staart trok. Met een ruk werd hij achterover getrokken. „Zoo, dat valt je niet mee, leelijkert," zei het verkccrsagentje, „wie het laatst lacht, lacht het best,'' Toen de vos, half gewurgd door het touw, cp den grond lag, trad Keesje naderbij. Hij drukte hem de punt van de sabel op zijn buik en hij zeide: „Als je nog een kik durft geven, dan steek ik je dood, leelijke spion. Als je een kreet geeft om de heks, jc meesteres tc waar schuwen, dan is je laatste uur geslagen. Zoo," zeide het vcr- keersagentje, „dat zal hem wel den mond snoeren."

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11