UIT DE OMSTREKEN MARKTNIEUWS SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1930 VELSEN Raadsvergadering v Openbare vergadering van den gemeentc- Iraad van Velden op Dinsdag 2 September, des avonds zeven uur. Voorzitter: de heer R. G. Rij kens, burge meester. Alle leden zijn aanwezig. Geheime zitting van bijna twee uur Dadelijk na de opening gaat de raad in geheime zitting. Te 8.45 uur wordt de openbare vergadering heropend. Ingekomen stukken De heer H. van Dijk verzoekt eervol ont slag als onderwijzer aan de openbare lagere school A I te IJ muiden. Wordt verleend, t De kwestie d'er schoolkleeding In behandeling komen de door B. en W. ter beschikking van den raad gestelde stuk ken betreffende de bekende kwestie der schoolkleeding. De heer R o e 1 s e is van oordeel, dat de raad niet voldoende is ingelicht over het begin van deze kwestie. Hij stelt voor, aan den Minister van Justitie te verzoeken, inza ge van alle rapporten toe te staan, nu de Commissaris van Politie dit niet doet. De Voorzitter wil het wel probee- ren, maar hij verwacht er niet veel succes van. De heer Vermeulen zegt dat deze treurige geschiedenis een lesje voor het col lege is geweest, om voortaan voorzichtiger te wezen. Erkend moet echter worden, dat de gemeente er in is geloopen, omdat iemand, die veel vertrouwen genoot, dit niet waard is gebleken. Het gaat hier intusschen niet meer over de schuldvraag, maar over de wijze waarop de behoeftige kinderen geholpen moeten worden. De Voorzitter wil de schuld niet van de schouders van het college afwentelen. Het college is te lichtgeloovig geweest. Dat is de heele zaak. De heer Bosman meent, dat voortaan niet meer aan particulieren, maar aan amb tenaren deze werkzaamheden moeten wor den opgedragen. De heer R o e 1 s e betreurt het, dat B. en W. vertrouwen schonken aan iemand, tegen wien het college nog wel door belang hebbende personen gewaarschuwd was, o.a. in geheime raadszitting door het raadslid Mevrouw Van Veen, De Voorzitter antwoordt dat hij toen hij van deze kwestie hoorde, reeds den vol genden dag aan den Commissaris van Politie heeft opgedragen een onderzoek in te. stellen. Spreker betreurt het, dat de heer Roelse zoo in tweede instantie gesproken heeft na de woorden van spreker en van den heer Ver meulen. De heeren Baarda en Homburg meenen eveneens, dat het college te licht geloovig is geweest. De Voorzitter zegt, dat hij, hoewel hij geen bewijzen had, den bewusten persoon nooit vertrouwd heeft. Mevrouw Van Veen spreekt in den zelfden geest als de heer Roelse. Wethouder Tusenius vindt het ook Jammer dat het debat zulk een loop genomen heeft, vooral omdat het hem nu gebleken is, dat de heer Roelse onoprecht is geweest en pertinente onjuistheden heeft gezegd. Spre ker zegt, dat hij inderdaad door den heer De W. is bedrogen. Dit mag men evenwel aan spreker niet verwijten, want die man genoot ook het vertrouwen van Kinderrechter en van andere hooggeplaatsten in den lande. Mag een wethouder er dan niet inloopen? De heeren Roelse c.s. hebben met opzet lang met waarschuwen gewacht voor hun politie ke propaganda; zij verwaarloosden daarmee de belangen van de arbeiderskinderen. Als deze heeren eerder gewaarschuwd hadden, dan zou aan deze onverkwikkelijke zaak spoediger een einde gemaakt zijn. Wethouder Schilling spreekt in den zelf den geest. Ook hij verwijt den heeren Roelse c.s. politieke oogmerken. Toen op een bijeenkomst aan den heer Van Nifterick ge vraagd werd, de twee oude kousen, die hij bij zich had, aan den burgemeester te over handigen, weigerde hij dit De heer Van Nif terick: „Dat is pertinent gelogen!" De Voorzitter: „Ik heb den heer Van Nlfterick gevraagd, mij die kousen te overhandigen, maar hij weigerde dit. De raad moet nu maar uitmaken, wien hij ge- looven wil!" Wethouder Schilling zet zijn rede voort. Hij merkt op, dat het den heeren Roelse c.s. om een lelletje te doen was en niet om de arme arbeiderskinderen te hel pen De Voorzitter verzoekt den heer Van Nifterick, zijn woorden terug te nemen. Spreker heeft hem wel om die twee kousen gevraagd, maar de heer Vanfr Nifterick wei gerde dit. Spreker heeft toen dadelijk hier van wethouder Tusenius telefonisch op de hoogte gesteld. Als de heer Van Nifterick zijn woorden niet wil herroepen, dan valt hij voortaan buiten de sfeer van sprekers be langstelling. De heer Van Nifterick weigert dit. Hij meent, dat de Voorzitter hem niet goed begrepen heeft. De Voorzitter antwoordt, dat het precies gegaan is, zooals spreker gezegd heeft. De heeren De Nobel en Roelse merken op, dat wethouder Tusenius voldoen de bijtijds gewaarschuwd is. Weer in geheime zitting Te 9.35 uur schorst de Voorzitter de open bare vergadering. Te 9.40 wordt de vergadering weer her opend. De heer Schaar bestrijdt de rede van wethouder Tusenius. Hij herinnert er aan dat de heer Roelse in Februari al per motie geprobeerd heeft, de zaak in der min ne te schikken. Toen was er van die twee kousen nog lang geen sprake. Men heeft ech ter er niet aan gewild, omdat de waarschu wing van de sociaal-democraten kwam, de zondebokken in den raad. De heer Groeneveld wil aan een gewond mensch geen genadetrap geven. Hij accepteert, dat B. en W. erkend hebben, dat zijer in gevlogen zijn. Maar men moet nu den heer De W. buiten het debat laten. Hij zal wel door de Justitie gestraft worden. Mevrouw Van Veen is het met den heer Schaar eens, dat wethouder Tusenius al in Februari gewaarschuwd is. Wethouder N ij s s e n herinnert er aan. dat hij in een conferentie aan den heer Van Nifterick den raad gegeven had. van deze kwestie geen politiek relletje te maken. pe heer y. au Niftorick zegt, dat wethouder Nijssen zich vergist. De heer Vermeulen geeft den heer Van Nifterick in overweging, zijn woor den, tot den Burgemeester gesproken, in te trekken. Als de heeren Visser Tusenius en Schilling nog eens het woord vra gen, brengt de Voorzitter in stem ming de vraag, of het debat al dan niet ge sloten moet worden. Met groote meerderheid besluit de raad, het debat voort te zetten. Genoemde heeren voeren daarop weer het woord. Zij handhaven het in eerste instan tie gesprokene, waarbij door eenige leden heftig geïnterrumpeerd wordt. De heer Maas stelt voor, om het pre sentiegeld, dat voor deze vergadering be taald moet worden, voor nieuwe kousen te bestemmen, want men mag dit geld niet voor dit eindeloos „gezwam" uitgeven. De heer Bosman bestrijdt de rede van den heer Schilling. De heer Vermeulen zegt, dat voor deze raadsvergadering 150 presentiegeld betaald moet worden. „En wat heeft men er voor gekregen?" roept spreker. „Vodden!" Boos werpt hij zijn potlood op tafel. De Voorzitter merkt op, dat dit een onverkwikkelijk debat geweest is, De heeren van alle partijen zijn onvriendelijk geweest en hebben zelfs gescholden. Over sommige uitdrukkingen heeft hij zich ge schaamd. Hiermee sluit hij de discussie over deze zaak. Het is dan half elf. Benoemingen. Benoemd worden tot tijdelijke leeraren aan de Handelsavondschool: C. E. Coppée, Neder- landsche taal en handelscorrespondentie: W. Ren es, Engelsche taal; F. de Vries, boek houden; S. van der Werff, handelsrekenen. Verder hebben de jaarlijksche benoemingen van leden der commissies van bijstand voor de verschillende bedrijven plaats. Een uurwerk in den Watertoren B. en W. deelen mede, dat de kosten voor het aanbrengen van een uurwerk in den Watertoren 6000 bedragen. Zij laten aan den raad de beslissing over om al dan niet tot de aanschaffing van dit uurwerk over te gaan. De heer Baarda vindt het bedrag te hoog. De heer Ten Broeke stelt er prijs op, dat de watertoren van een uurwerk voor zien wordt. De heer Maas zegt, dat die klok in dit deel van de gemeente een behoefte is. De heer Schaar verklaart zich ook voorstander van de klok. Wethouder -Tusenius, zegt dat het de bedoeling is om bij deze klok twee wijzer platen te maken. De heer Bosman vraagt of d$ vlie gen tegen de verlichte klok zullen vliegen. Wethouder Tusenius antwoordt, niet te weten wat de vliegen van plan zijn te doen. (Gelach). Hij geeft echter- de ver zekering, dat de klok' geheel lucht- en wa terdicht zal zijn. De raad besluit tot aanschaffing van de klok. Alle overige agendapunten worden aan gehouden. Te kwart voor elf wordt de vergadering gesloten. BOUWVERGUNNINGEN. Burgemeester en wethouders van Velsen verleenden de volgende bouwvergunningen -aan Joh. van der Horst te IJmuiden, tot het bouwen van een garage met twee boven woningen aan de Oranje- en Annastraat, aldaar; aan het Provinciaal Electriceitsbedrijf van Noord-Holland te Bloemendaal tot het houwen van een hoogspannmggebouwtje nabij de Hobbemastraat te Umuiden; aan dezelfde tot het bouwen van een lft.000 volt schakelhuis op het fabriekster rein te Velsen; aan J. C. Duller, te IJmuiden, tot het bou wen van een garage bij het perceel Fr. Naereboutstraat 17, hoek de Ruyterstraat, aldaar; aan de Kon. Nederl. Hoogovens en Staal fabrieken te IJmuiden, tot het-bouwen van een uitbreiding ketelhuis, op het fabrieks terrein, aldaar; aan dezelfde tot het bouwen van een acetyleen- en zuurstofflesschengebouwtje; aan dezelfde tot het bouwen van een pri vaatgebouwtje; aan de Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovengassen te IJmuiden (M.E/K.O.G.) gevestigd te 's-Gravenhage, tot het bouwen van een zuurstofflesschen bergplaats op het terrein, te IJmuiden; aan dezelfde tot het bouiwen van een pompen gebouwtje bij de salpeterzuurfa- briek; aan dezelfde tot het bouwen van een blowerhuisje; aan dezelfde tot het bouwen van een gas- monster kamer; aan dezelfde tot het bouwen van een wasch-'en kleedlokaal; aan dezelfde tot het bouwen van een pri vaatgebouwtje; aan J. Rooker, te IJmuiden, tot het bou wen van 8 woonhuizen aan de Tuinders- en Popelstraat, aldaar; aan P. W. van Amersfoort, te Velsen, tot het bouwen van een winkelhuis met boven woning aan den Wijkerstraatweg, aldaar; aan den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk te IJmuiden-Oost, tot het aanbouwen van een bijkeuken aan de pastorie aan den Velserduinweg te IJmuiden; aan P. van den Berg, te IJmuiden, tot het verbouwen van een koffiehuis aan den Zee weg, no. 4 aldaar aan A. M. Tusenius, te Amsterdam, tot het bouwen van een garage bij een woonhuis aan den Rijksweg te Santpoort; aan de Kon. Nederl. Hoogovens en Staal fabrieken te IJmuiden, tot het bouwen van een laboratorium op het fabrieksterrein, al daar; aan L. Menist, te IJmuiden, tot h6t ver bouwen van twee woonhuizen tot woon winkelhuizen, aan den Zeeweg, nos. 99 en 103, aldaar. WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN. In verband met het voorstel van B. en W. tot wijziging van het uitbreidingsplan is een adres aan den Raad verzonden door het bestuur der Vereeniging tot behartiging van bouwbelangen in de gemeente Velsen. Ver zocht wordt het ontwerp niet goed te keu ren. Gemeend wordt dat door aanneming de bevoegdheid om een uitbreidingsplan te wijzigen, van den Raad naar het College van Burgemeester en Wethouders overgaan. Hiermede wordt de mogelijkheid gescha pen, dat voortaan B. en W. buiten den Raad om, bouwverboden kunnen leggen, straten uit het uitbreidingsplan kunnen lichten, straten kunnen invoegen, benevens de bestemming van gesloten-, half- open- en openbebouwing kunnen wijzigen, kortom het geheele uit breidingsplan tot een willekeurig ofc«ect, bui ten den Raad kunnen brengen. SANTPOORT CONCERT. We worden den laatsten tijd wel met concerten overladen. In enkele dagen tijds gaf „Wilhelmina" twee concerten en „Soli Deo Gloria" één. Hedenavond treedt „Wil helmina" nogmaals op, ditmaal echter te Santpoort-station in den tuin, behoorende bij café-Dekker. Hetzelfde programma van Santpoort-dorp wordt ten gehoore ge bracht. JUBILEUM PROV. ZIEKENHUIS. Zuster H. J. H. Leonhard herdacht den dag waarop zij voor 25 jaren als verpleeg ster werd aangesteld in het Prov. Zieken huis te Santpoort. Omstreeks negen uur werd zij eerst ge complimenteerd door den directeur dr. Kraus, die zijn groote waardeering uitsprak voor de correcte wijze, waarop de jubilaresse steeds met volle toewijding haar werk had, en nog verricht. Hij overhandigde haar na mens de directie een enveloppe met inhoud. Hierna sprak de afdeelingsgeneesheer dr. Mees in zeer waardeerende woorden de ju bilaresse toe, haar bijzonder goede kwali teiten als eerste verpleegster op een onder - afdeeling op een fijngevoelde wijze hierbij in het licht stellend. Daarna stond Ds. Visser in het bijzonder stil bij het zeer mooie wat er is gelegen in het beroep van verpleegster. Voorts mocht de jubilaresse van velerlei zijden tal van gelukwenschen in ontvangst nemen, welke gepaard gingen met stoffe lijke blijken van erkentelijkheid. Zeer onder den indruk dankte zij voor de haar bewezen eer.' De dag werd verder gezellig met de fami lie doorgebracht. Den volgenden dag was er een gezellig samenzijn met de patiënten der afdeeling en de daar werkende zusters. BEVERWIJK. KONINGINNEFEEST. Het Koninginnefeest, dat hier met groote opgewektheid is gevierd, werd, zooals dat ge bruikelijk is, ingezet met koraalmuziek, door eenige leden van de Beverwijksche Harmonie kapel van den Wijkertoren af ten gehoore gebracht. Om 9 uur volgde de aubade der school kinderen voor het raadhuis onder leiding van den heer D. van Veen, met beleiding van de Beverwijksche Harmoniekapel. Een groot aantal belangstellenden woonde de aubade bij. Na afloop sprak de burgemeester, Jhr. J. C. Strick van Linschoten, een kort dankwoord voor de aan Hare Majesteit gebrachte hulde, Voorafgegaan door de muziek trokken de kinderen vervolgens naar het land vóór Schey- beeck waar de kinderspelen plaats vonden. Onnoodig te zeggen dat ook hiervoor groote belangstelling was. Des middags werden er op verschillende punten van de plaats spelen gehouden, zoo als een watersteekspel, ringsteken op rijwie* len, tonrollen, mastklimmen enz. Met groote animo werd eraan deelgenomen en met nog veel meer vermaak was het publiek toe schouwer van den hevigen strijd, die door de jeugd op verschillend terrein gestreden werd. Ook de gymnastiekdemonstratie door „Turn- lust" slaagde uitste.kend. De R.K. Harmonie „St. Jozef" en de Beverwijksche Harmonie* kapel zorgden op verschillende punten voor de muzikale opluistering. Den geheelen middag maar vooral des avonds heerschta er een zeer groote drukte, die, dank zij de vele muzikale ommegangen een zeer gezellig karakter droeg. DE HARDDRAVERIJ. Naar wij vernemen zijn voor de a.s. Don derdag alhier te houden harddraverij reeds 23 paarden ingeschreven, w.o. „Madrigal" van de stal Ockhorst in den Haag, houder van het kampioenschap korte baan 1929. BEVERWIJK. GROENTENMARKT. 1 September 1930. Spinazie, per kist 6580. Postelein, per kist 1535. Andijvie, 100 str. f 2—f 3. Wortelen, 100 bos f 7f 16. Komkommers, per 100 f 8f 10. Augurken per kistje 30f 1.80. Doppers, per Kilo 2024. Capucijners, per Kilo 1828. Raspers, per Kilo 2036. Tuinboonen, per Kilo 410. Snijboonen, per Kilo 1024. Heerenboonen, per Kilo 311. Trosbóonen, per Kilo 1030. Roode kool, per 100 f 4f 6. Bloemkool, per 100 f 3f 10. Uien, per Kilo 45. Sla per 100 krop f 4—f 6. Pieterselie, per bos 3. Selderie, per bos 45. Appelen, per Kilo 722. Peren, per Kilo 820. Pruimen, per Kilo 2030. Frambozen, per doosje 70. PURMEREND. 2 September. Kaasaanvoer 44 stapels kleine, f 40 per 50 K.G. Boteraanvoer 1904 K.G. prijs f 1.40 a f 1.65 per K.G. Vee. 476 runderen waaronder zijn 320 vette en 60 stieren. 17 paarden f 100 a f 200 per stuk. 34 vette kalveren f 1.10 a f 1.30 per K.G. 184 nuchtere dito, f 12 a f 40 per stuk. 42 magere dito, f 28 a f 46 per stuk. 252 biggen f 18 a f 27 per stuk. 365 schapen f 34 a f 43 per stuk. 353 lammeren f 23 a f 31 per stuk. Kuikens f 0.25 a f 2 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 5.25 a f 6.25. Vette koeien, prijshoudend f 1 a f 1.20 per Kilogram. Gelden koeien prijshoudend f 160 af 325 per stuk. Melkkoeien prijshoudend f 260 a f 425 per stuk, VOETBAL. SPIEL UND SPORT '05—KENNEMERS (6-0). De Kennemers kregen Zondag in Essen, Duitschland, een geweldig pak slaag, deels door onvolledigheid, deels door het uiterst harde terrein. Voor veel publiek trapt de Duitsche mld- voor af, doch de eerste aanval is voor de Kennemers. Toch is het te zien, dat de com binatie het niet kan bolwerken. Na een half uur weet de mid-voor der Duitschers onhoud baar te scoren (1—0). Met dezen-stand is het rusten. Na de thee zijn de gastheeren sterker; wel dra is de stand tot 30 opgevoerd. De Kenne mers doen dan enkele goede tegenaanvallen, doch tot een doelpunt komt het niet. Voor dat het einde daar is weet de linksbuiten met twee en de midvoor met een doelpunt de score op te voeren tot 60. Hiermee komt het einde. SCHAKEN. NEDERLANDSCHE SCHAAKBOND. Ter jaarvergadering van den Ned. Schaak bond waren vele gedelegeerden der clubs ver schenen; voor Haarlemsch Schaakgezelschap H. D. v. d. Oud en voor de Haarlemsche Schaakvereeniging A. A. J. Ridderhof. De voorzitter/mr. G. C. A. Oskam, wenschte de afgevaardigden van de winners de com petitie-wedstrijden geluk met het behaalde succes, resp. de heeren Reeders (Amsterdam- sche Schaakclub, le klasse kampioen), Zitter- steijn (Dïscendo Discimus, reserve le klasse kampioen) en Felderhof (Bussum's Schaak genootschap, 2e klasse kampioen). Medege deeld werd, dat het bondsbestuur besloten had dat de schaakclub „Utrecht" (die met Bus- sum een degradatiewedstrijd had gespeeld) in de le klasse ingedeeld blijft. Meer dan 6 clubs zullen er echter niet kunnen worden toege laten, zoodat het volgend jaar één der zes ingedeelde clubs kans heeft te degradeeren. Bij de vaststelling van de begrooting voor 1931 werd door den voorzitter opgemerkt, dat onmogelijk bezuinigd kan worden. De aftre dende hoofdredacteuren Dr. M. Euwe en G. W. J. Zittersteijn werden herkozen, evenals de heer W. A. T. Schelfhout als Vice-voorzit- ter. Inplaats van de heer O. Bening, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd tot bonds- penningmeester gekozen, de heer H. J. Robijns te Utrecht. Mr. Oskam bracht een woord van danfc aan den afgetreden penningmeester voor zijn nauwkeurige administratie. Na een gedach- tenwisseling van bijna 2 uren, werd besloten de regeling van de compeftitïe der reserve 10-tallen van de le klasse clubs aan het hoofdbestuur over te laten. De contributie der clubleden werd tot f 1.25 verhoogd, echter werd het bedrag van het abonnement en masse van f 1.75 tot f 1.25 verlaagd. Als plaats voor de groote bondswedstrijden in 1931, werd Zeist aangenomen, DAMMEN. Door W. van Daalen (oud-lid der „Haar lemsche Damclub") werd een match van 5 partijen gespeeld tegen Chr. F. Visse (Dam club .Haarlem). Deze match werd door Van Daalen gewonnen met 64. Thans speelt Van Daalen een match van 5 partijen tegen G. P. Heek (Damclub „Haarlem"). De stand van deze match is momenteel 51 (2 gewonnen en 1 remise-partij) voor Van Daalen. SPRINGER TE IJMUIDEN. In verband met de te verwachten groote belangstelling voor de blindpartij en simul- taanséance van den wereldkampioen B. Springer op Vrijdagavond 5 September, heeft het bestuur der Damclub „IJmuiden" alsnog besloten voor deze gelegenheid beslag te leg gen op de concertzaal van het Thalia-Theater te IJmuiden. DAMKAMPIOENSCHAP VAN IJMUIDEN. t>e stand van den wedstrijd om het dam kampioenschap van Groot-IJmuiden luidt thans: gesp. gew. rem. verl. pnt. 1. H. 'de Boer 9 8 0 1 16 2. Barend Dukel 9 7 1 1 15 3. J. Smit 9 6 0 3 12 4. L. Koetsier 9 2 3 4 7 Thans resteeren nog alleen de partijen DukelDe Boer en SmitKoetsier. Woensdagavond a.s. zullen deze partijen gespeeld worden. Wanneer de Boer Slechts remise speelt, legt deze definitief beslag op den kampioenstitel. De partij SmitKoetsier heeft dus geen in vloed meer op het eind resultaat. WIELRIJDEN. H. S. V. DE KAMPIOEN. Van Egmond Kampion 1 K.M. Onder groote belangstelling hield De Kam pioen haar kampioenschapswedstrijden over den korten afstand, nl. 1 K.M. Na zeer spannende ritten plaatsten de volgende renners zich voor de fihale: Van Egmond, Coster, Sijpestein, Fabel. Deze ren ners reden de finale. De uitslag was: 1 Van Egmond, kampioen; 2. Coster, 3 Fabel. 4 Sijpestein. Door den voorzitter werd aan den kam pioen een fraai bloemstuk aangeboden. A.s. Zondag laatste rit om den Kikkert- beker. POSTDUIVEN. HARWICH—CENTRUM HAARLEM. Aan de deelnemers aan het op Zondag 7 September a.s. te houden concours, uitge schreven door de „Nieuwe Baronie" te Breda, wordt medegedeeld, dat zij Vrijdagavond a.s. te half zeven in de gelegenheid gesteld wor den om hun vogels in te korven voor ge-- noemde liefdadigheidsvlucht in café JrDe Korenbeurs" aan het Spaarne. POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Lier, afstand 138 K.M. Los te 9,50 uur. Wind: Oost. De prijzen werden als volgt behaald: P. J. van Daalen 1, 4, 6, 9, 10; H. V. Roos dorp 2, 7; W. Petri 3, 11, P. Dik 5, 8. Eerste duif 12.58, COLUMBA. De Postduivenvereeniging „Columba" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven van Lier, 138 K.M. Los 9.50. Aankomst eerste duif 12.52. De prijzen werden behaald als volgt: P. Boeree 1 6, J. Bonke 2 3 5 8 9 12 13 16, F. Neuman 4, H. Bewarder 7 15, L. Gimbrère 10 11 14. ATHLETIEK. WERSTRIJDEN TE BRUSSEL. Het nieuwe Brusselsche Stadion wordt op 14 September met den voetbalwedstrijd BelgiëHolland ingewijd, u Ongetwijfeld heeft de Belgische Athletiek- "Bond goed gedaan om van deze gelegenheid te profiteeren en eenige athletieknummers voor en na den wedstrijd in te lasschen. Een Fransehe en Hollandsche ploeg zullen aan de Belgen partij geven. Vóór den voetbalwedstrijd wordt gehouden de 4 x 200 M. estafette. De Belgische ploeg met Dujardin, Brochart, Brouwer, v. Schep- deal, zal het zwaar hebben tegen het Hol landsche viertal Benz, Berger, v. d. Berge, Paulen. De Fransehe ploeg is nog niet definitief op gegeven. De 1000 Meter met voorgift vindt eveneens vóór den voetbalwedstrijd plaats. Oorspron» kelijk zou Hoogerwerf onze nationale kleuren vertegenwoordigen, doch wij apprecieeren het meer dat hij de recordpoging op de 1500 M. boven een buitenlandschen wedstrijd ver koos. Hoogerwerf loopt dus op 14 September te Amsterdam; Effern neemt zijn plaat: in de ploeg in. Daar Effern op 31 Augustus de 1000 Meter in 2 min. 42 sec. liep dit is tegen het Ned. record aan geven wij hem een goede kans te Brussel. Zijn Belgische concurrenten zijn: Visseur, Beekman, v. Achten, Coenjaerts, Hesbeen, Langerius, Mostert Chappelle, v. Durme. Na den wedstrijd wordt 100 Meter geloopen. De estafetteloopers nemen hieraan deel en bovendien de volgende Belgen: Tchopp, Zinner, Damby en Gairain. Ja, Zeegers zal op de 5000 Meter een zwaren strijd hebben om zich tusschen de volgende Belgen van een goede positie te verzekeren: v. Rumst, Linsen, Christiaens, Servy, Orozé, Goetleven, v. d. Velde, Derom, Crabbe, Defleurquin, Leclerq. Op het speerwerpen is Holland niet ver tegenwoordigd. Behalve Zeegers zijn alle Hollandsche deela nemers lid der HA..V. Haarlem. Wel een be wijs van de kracht dezer vereeniging. De deelnemers vertrekken Zaterdags on der leiding van den heer G. Hillebrand, LAWNTENNIS. HET TOURNOOI DUINWIJCK. De uitslagen van Maandag waren als volgt:) Heeren-enkelspel: v. d. Stadt slaat v. Bel len 63, 63, De Kamper slaat Swolfs 61, 63, Reuvekamp Gille slaat Klok 97, 63. De Ruiter slaat Verwey 63, 62, Blom slaat Verroen 6—3, 86, Groenewegen slaat van Beaumont 63, 63, L. v. Tetering slaat Weiffenbach 36, 61, 63, L. v. Tetering: slaat Ferwerda 75, 36, 7—5. 1 Dames-enkelspel: mej. v. Nop slaat A', Vliegen, w.o. mej. M. de Jong slaat mevr, Spruyt 63, 60. Gemengd dubbelspel: inej. Grimberg er£ Borgerding slaan mej. dr. Ten Broeke en Boerée 46, 60, 75, mej. Bies en A. van Tetering slaan mevr. G. v. Hezel en Wiers 75, 97, mevr. Willemse en v. Hezel slaan mevr. Niehorster en Stokmans 41, 86, 65, mej. Borggreve en M. de Groot slaan mej. Vliegen en Verroen, mej. en de heer v. Beaumont slaan mej. en den heer Reyenga 64, 62, mej. Verste» en G. Aanstoot slaan, mej. De Jong en Reuvekamp Gille 64, 97, mej. Langendonk en Frant slaan mej. eni den heer Plak 26, 64, 64, mevr. v. Huys- stee en dr. Eysvogel slaan mevr. en den heer Spruyt 64, 63, mej. Renses en v. d. Stadt slaan mej. v. d. Stadt en Roeland 36, 64, 10—8. Heereri-dubbelspel: Reuvekamp Gille èrf Verroen slaan Smit en Boerée 75, 62, Reu vekamp en Verroen slaan De Lugt en Huize* 75, 64, Verwey en Verhagen slaan Plak en L. v. Tetering 60, 60, Klok en Nieman slaan v. Hezel en Wiers 60, 75, Reuve kamp en Verroen slaan Verwey en Verhagen 62, 64. De Ruiter en Melse slaan Blom en v. d. Stadt 6—2, 10—8. Dames-dubbelspel: mevr. Spronk en mej. v. Nop slaan mej. Reyenga en mej. Grï m- berg 26, 64, 61, mevr. Melse en mevr. Kühn slaan mej. Plok en mevr. Fokker 63, 6—4. ZEILEN. HAARLEMSCHE JACHTCLUB. De Haarlemsche Jachtclub houdt Zater dag 13 en Zondag 14 September nationale zeilwedstrijden op het Noor der Euiten- spaarne. MOT OR WIF.LR T 'DF.N. „ARIEL" WIMRELTOCHT NAAR DOMBURG. Men schrijft ons: Een Koninginnedag om nooit te vergeten voor hem, die het Ariel motorrijwiel gewon nen heeft in den Wimpeltocht naar Domburg, die Maandag jJ. georganiseerd was door de Zeeuwsche Ariel Club. Het was geen slecht idee, om dezen dag voor zulk een wedstrijd te benutten, want thans waren alle rijders uit alle oorden van ons land in de gelegen heid om mede te dingen. Er waren inschrij vingen van rijders uit Groningen en Fries land, alsmede uit Zuid-Limburg, Noord- Holland en zelfs uit het buitenland. De heer Siemensuti Groningen won den prijs voor degenen, die 's morgens gestart zijnde, den grootsten afstand had afgelegd, hij kwam n.l. van Hrmburg, terwijl de heer Kakebeek* den prijs won voor den grootsten afstand met onderbreking, dcor in Parijs te starten. De gelukkige winnaar van het motorrijwiel was de heer F. J. Weychert lüt Haarlem, ter wijl resp. 2e en 3de Polderman uit Koude- kerke en Lindenberg uit Wolversdijk waren. In totaal werden 30 prijzen uitgereikt. GOLF. KENNEMER GOLFCLUB. Dinsdag is te Zandvoart de wedstrijd tusschen de heeren jhr. P. N. Quarles van Ufford en J. H. Koning om den Van der Vliet-wisselbeker overgespeeld. Zondag ein digden beiden gelijk. Thans won jhr. Quarles van Ufford met een netto score van 76

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 8