CRICKET VAN EEN VERHUISD TOURNOOI. OPENING GEMEENTELIJK SPORTPARK TE BEVERWIJK. G. A. BROEKMAN Haarl. Cricketbond. Cricket in Engeland! Burgemeester Jhr. Strick van Linschoten spreekt de openingsrede. Uitstekend geslaagde wedstrijden. Het Gemeentebestuur van Qfverwijk heeft bij vele gelegenheden getoond, dat het de cLschen van den tegenwoordigen tijd op al lerlei gebied met blijken van zelfvertrouwen en met de noodige durf, die het kenmerk dient te zijn van het bestuur eener ge meente met een toekomst, tegemoet durft treden. Deze betrekkelijk kleine gemeente ■telt binnen hare grenzen instellingen waar op een gemeente met twee- of driemaal zoo- ,veel inwoners trotsch zou kunnen zijn. Het Gemeentelijk Sportpark, dat Zater dagmiddag onder groote belangstelling door burgemeester Jhr. Strick van Linschoten of ficieel werd geopend, is de kroon op het werk van de Commissie voor de Lichamelij ke Opvoeding, bestaande uit de heeren Jhr. Strick van Linschoten, voorzitter, J. G. van Zanten, secretaris en J. C. Boon, J. Th. van Lent en W. M. Ragut, leden. Dat het ge meentebestuur ten slotte na langdurige en grondige voorbereiding door genoemde com missie zijn goedkeuring aan hare plannen hechtte en de benoodigde gelden voteerde, mag door de leden der commissie worden beschouwd als een bewijs van vertrouwen niet alleen, maar tevens als een belooning voor de vele moeite, die zij zich hebben ge geven. De officiëele opening geschiedde onder groote belangstelling. Op de tribune, van waar men een prachtig uitzicht heeft niet alleen op het sportveld, maar ook op de schilderachtige omgeving, merkten wij o.a. op de heeren H. Rothe, burgemeester van Wijk aan Zee en Duin, W. Vreugde, burge meester van Heemskerk, K. Steyn, wethou der van Beverwijk, vele raadsleden, besturen van verschillende voetbal- en gymnastiek- „vereenigingen enz. Tegen half vier trad de burgemeester naar voren tot het uitspreken der openingsrede. Bij ons, aldus spr., die leven in een tijd, waarin de lichamelijke ontwikkeling een voorname rol gaat spelen, waarin de licha melijke oefening ook op de scholen tot haar recht komt, is dc behoefte ontstaan, of wel versterkt, aan sportterreinen en zwemin richtingen. De vraag, die zich hierbij voor doet, of de gemeente in de behoefte zal voorzien, of dat dit aan het particulier ini tiatief zal worden overgelaten, is, wat het eerste betreft, door den Raad van de ge meente Beverwijk beantwoord. Over het laatste de zweminrichtingen heeft hij zich nog niet uitgelaten. Na deze inleidende woorden heette de Burgemeester allen hartelijk welkom. Ver volgens gaf spreker een overzicht van de totstandkoming van het gemeentelijk sport terrein. Op 30 Juni 1927 besloot de Raad, op voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot aankoop van het terrein ter grootte van ongeveer 2 1/4 H.A. waarvoor gevoteerd werd de som van 25.929.15. Aanvankelijk was het terrein bestemd voor woningbouw. Op 15 Maart 1929 adviseerde de Commissie voor Lichamelijke Opvoeding B. en W. een ge deelte van dit terrein te bestemmen voor speelterrein. De commissie adviseerde, het andere deel te bestemmen tot algemeen speelveld voor voetbal, lichte athletiek enz. De totale kosten hebben, met Inbegrip van een tribune voor 400 personen 55.711.55 be dragen. Spreker bracht dank aan den heer Boeljoen, hoofdconsul van den Nederland- echen Voetbalbond voor diens aanwijzingen en anderen, die medewerking verleenden. Met veler medewerking is het geheel tot stand gekomen, waarin de gemeente, naar spr. hoopt en vertrouwt, zich thans kan ver heugen, waarop een gemeente van een om vang als Beverwijk met eenigen trots kan wijzen en op neerzien. Tot besluit sprak de Burgemeester den wensch uit, zoowel wat betreft het gebruik van het speelterrein bestemd voor de school kinderen, als voor het gebruik van het ter rein bestemd tot algemeen speelveld voor voetbal, lichte athletiek. dat van de terrei nen een zoodanig gebruik zal worden ge maakt. dat het aan de verwachtingen die de Raad en Burgemeester en Wethouders en de Commissie voor Lichamelijke opvoeding zich hiervan voorstellen, mag beantwoorden, het mede moge werken, de sport in goede banen te behouden, (luid applaus). De heer Jansen, voorzitter van de voetbal- vereen igfhg „De Kennemers", richtte daarna een woorcl van dank tot het Gemeentebe stuur en de Commissie voor de Lichamelijke Opvoeding. Speciaal moet het voor den Bur gemeester een groot genoegen zijn, in zijn laatste bestuursjaren in Beverwijk een der gelijk sportpark te hebben zien verrijzen. Spreker gal' de verzekering dat „de Kenne mers" hun best zullen doen het veld produc tief te maken. Na de opening werd het veld door een aantak scholieren ingewijd. Een groep meis jes voerde vrije oefeningen uit, terwijl twee groepen jongens een partijtje „Kastie" en slagbal speelden. Na afloop hiervan bedankte de burge meester de leidster en de leiders en de kin deren. Het openingsfeest werd opgeluisterd met muziek van de Bevcrwljksche Harmonie- kapel. SPORTMIDDAG IN HET SPORTPARK. Het leek er Zondagmiddag op, alsof heel Beverwijk zijn ingenomenheid met het Ge meentelijke Sportpark wilde uiten met een bezoek aan den sportmiddag, die volgde op de officieele opening. Reeds om kwart over twee ongeveer, toen de beide dames-elftallen van Turnlust Beverwijk, en Hygiëa, Krom menie, het schitterend grastapijt betraden voor het spelen van een grensbalwedstrijd was de tribune zoo goed als geheel bezet en stonden vele honderden langs het ijzeren „lijntje" En nog steeds stroomden de bezoer kers door de hekken. Deze sportmiddag is voor den hoofdleider den heer B. J. Wieland Los en zijn helpers een groot- succes geworden. De organisatie klopte als een bus en aide wedstrijden en demonstraties hadden een vlot verloop. Het aantal personen dat iZondagmiddag de wedstrijden bijwoonde, bedroeg zeker meer dan drie duizend. De grensbalwedstrijd. ongetwijfeld voor velen iets nieuws, werd met aandacht ge volgd. Beide ploegen bleken tegen elkaar opge wassen, wellicht was Hygiëa iets steker. Het einde kwam echter met een blanco score. Gymnastiek-demonstraties werden, voorts nog gegeven door de' R.K. Gymnastiekver- eeniging S. S. S. te Beverwijk en door de Beverwij ksche Gymnastiekvereniging Turn lust. Vooral het werk van laatstgenoemde vereeniging trok aller aandacht, niet het minst het „staafzwaaien" der damesafdee- ling. Tusschen de verschillende nummers door vond de eerste helft (30 min.) plaats van den voetbalwedstrijd tusschen De Kennemers I en Stormvogels I, onder leiding van den heer Boeree te Haarlem. Het begin beloofde voor de gasten niet veel goeds, want reeds binnen één minuut zag Horemans kans. met een mooi schot zijn club de leiding te geven. Spoedig kwam Stormvogels los en op enkele uitvallen dei- thuisclub na. bleven de blauw-witte vogels in de meerderheid. Het einde kwam met 1—3. In de tweede helft, die het slot van den middag vormde doelpuntte „De Kennemers" uit een penalty wegens hands van één der Stormvogels (2-3). Kuikens bezorgde de gasten het vierde doelpunt. Met 24 kwam het einde. Alhoewel de gasten over het algemeen een beter spel vertoonden, gaf de thuisclub goed partij. Stormvogels zal echter in de competitie uit een ander vaatje moeten tap= pen, wil zij in haar afdeeling een behoorlijk figuur maken. De verdere wedstrijden hadden het volgen de resultaat: Polsstokhoogspringen 1. P. Slljkerman D.E.M. 3.20 M. 2. W. Kaptein D. E M. 3.10 M. 3. N. de Zwager „Holland" 2.80 M. Speerwerpen: 1. J. Klauwers V.I.C. 40.47 M. 2. N. de Ruyter D.E.M., 39.41 M. 3. N. de Zwager „Holland", 37,82 M. Klauwers bleef dus 0.89 M. beneden het D. H.A.K. record dat met 41,36'M. op zijn naam 100 M. Hardloopen (7 deelnemers): 1. D. Ronde „Holland" 11,6 sec. (D.HA.K.-record), 2. W. v. d. Schot U.D.Z. 11,8 sec., 3. P. v. d. Meer „Holland" 12 sec.. 800 M. hardloopen (12 deelnemers): 1. C. Henneke „Holland", 2 min. 12,2 se., 2. W.Vogel „Holland", 2 min. 14.2 sec., 3. H. Smit „Leo- nidas 2 min. 15.6 sec., 4. F. Oostermeijer V.I.C. (geen tijd). „Dwars door Beverwijk", pijn, 5 K.M. (12 deelnemers). Voor dezen wegwedstrijd was zoowel in als buiten het .Stadion" groote be langstelling. Hij eindigde met een schitte rende overwinning van den favoriet W. Ves- sies van D. E. M. De wedstrijd ving aan op het sportveld. Verder liep de baan door de Corn. Amsestraat, Alkmaarsche Straatweg, Hoflanderweg, Kerk- Beecksanghlaan, Vondellaan, Halve Maan, straat, Koningstraat, Zeestraat, Zeeweg, Stationsplein, Meerstraat, Adrichemstraat, Assumburgstraat en Corn. Amsestraat, waar na 2 1/4 maal rond het sportveld moest wor den geloopen. Onder luid gejuich kwam Vessies ongeveer 16 minuten na het startschot het terrein bin nen. Ongeveer 60 M. achter hem volgde H. Smit. Met 'n schitterende eindspurt wist Ves sies zijn voorsprong nog belangrijk te ver- grooten. De vijf eerstaankomenden waren. 1. W. Vessies, D. E. M.. 16 min. 48 sec., 2. H. Smit. Leonidas, 17 min. 9 sec., 3. G. Haack. idem, 17 min. 27 sec., 4. A. Mulders A. C. E., 5. A. Kluyskens .Holland". Na afloop reikte burgemeester jhr. Strick van Linschoten de prijzen uit. Het uitstekend geslaagde sportfestijn werd opgeluisterd met muziek van de Beverwijk sche Harmoniekapel en van de Harmonie St.- Jozef. SCHIETEN. Generaal van Merlen. Zondag hield de schietverceniging „Gene i-aal Van Merlen" haar Jaarlijkschen wed strijd om het gouden horloge. De wedstrijd werd gehouden op groot geweer en had een vlot verloop. Het horloge werd dit jaar ge- wónnen door C. Kok met 47 punten. Inder daad 'n fraaie prestatie. De wedstrijd om de wisselmedaille gaf, wat de geschoten series betreft, wel cenige teleurstelling; dc medaille (een geschenk van den eere voorzitter Jhr. van Merlen) kwam met 45 punten voor een jaar in het bezit van P. A. Deken. De strijd om de porsoneele prijzen was vinniger en gaf dan ook veel betere resulta ten te zien: de eerste prijs werd gewonnen door P. A. Deken met een maximum. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Woensdag 10 September in het schietgebouw aan de Schouwtjeslaan. De uitslagen luiden als volgt: Gouden horloge: C. Kok met 47 punten. P A. Deken met 45 punten. Personeel 1ste klas: 1 P. A. Deken. 50 pun ten. 2. L. de Raad, 49 punten. 28 steun. 3 D. W. Duiker, 49 punten, 27 steun. 4, O. J. Kcy- ser 46 punten, 5 A. Mos 45 punten. 25 steun. 6 A. v. d. Weijden 45 punten, 23 steun. 7. A. v. d. Burg 42 punten, 27 steun. 8 W. dc Boer 42 punten, 19 steun. 9 D. J. v. Rijn 41 pun- Jen. 2e klas: 1. A. Hoogeboom 39 punten. Veteranen: l R. B. A. Theel 41 punten. Extra medaille: L. de Raad, 109 punten. Vrije baan 1ste klas: 1 L. de Raad 60 pun ten. 2 A. v. d. Welde 58 punten. 2827. 3. O J. Keyser 58 punten 28—25. 4 P. A. Deken 57 punten. 5 D. W, Duiker 55 punten 2 x 27, 6 J. J. Blauwhof 55 punten 27 25. 7 A. v. d. Burg 55 punten 26. 8 H. Bouman 55 pun ten 22. 2e klas: J. J. Verzijlbergen 54 25. Veteranen M. A. Paap 52 24. Vrijwillige Burgerwacht. De provinciale wedstrijd van de Vrijwillige Burgerwacht zal gehouden worden op Zee burg te Amsterdam op 13, 14 en 15 Septem ber aanstaande. f n- Ja maar BROEKMAN kleedt U toch beter! KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELEF. 12225 ZWEMMEN. Zwemfeest te Hillegom. De onderlinge zwemwedstrijden van den Haarlemschen Zwembond, als gast van de Hillegomsche Zwem Vereeniging, zijn Zater dagmiddag gehouden fn de Gemeente-Zwem inrichting te Hillegom. Er was veel belang stelling. De inrichting was voor zoo ver mogelijk in een feestelijk pakje gestoken, en het weer was vrij gunstig. Aan de wedstrijden werd deelgenomen door D.W.R. Haarlem. H.P.C. Heemstede, H-Z.V. Hillegom, H.V.G.B. Haarlem. Halfweg, Zignea Haarlem en H. C. „Haarlem" te Haarlem. Medailles waren uitgeloofd door Burge meester Pont en de H.Z.V. te Hillegom, be nevens eenige kunstvoorwerpen. Het was een geanimeerd zwemfeest. De jury kende de volgende prijzen toe: 200 M. vrije slag heeren; 1. J. v. Hemsber- gen, Haarlem, 2-49-4; 2. S. A. Liezenberg, Haarlem 2-54-3. 100 M. rugslag dames: 1. L. Kollerie D. W. R. 1-44-1; 2. R. v. Spaendonck, Zignea 1-50-2. 100 M. schoolslag heeren: 1. C. H. Vrugt, DWR. 1-23-2; 2. H. C. J. Nieuwenhoff HVGB. 1-24-4. 100 M. rugslag heeren: 1. A. J. v. d. Meer, HVGB. 1-22-4; 2 C. Zeeman, Harlem 1-32-1. 5 X 50 M. estafette dames: Ploeg HZV. I- 100 M. schoolslag dames: 1. L. Kollerie, DWR. 1-37; 2. P. Bongertman, Zïgnea. 1-43-3. 100 M. vrije slag heeren; 1. J. v. Hemsber- gen, Haarlem, 1-10-4; 2. S. v. d. Meer, HVGB. 1-12. 3 X 50 M. wisselslag dames: 1. Zignea 2-16-1 2. D W R. 2-18-1. 50 M vrije slag dames nieuwelingen: 1. M. Paardekooper HZV. 0-45: 2. N. Paardekooper, HZV. 0-51; 3. J. Paardekooper, HZV. 0.51-1. 3 X 50 M. Wisselslag heeren: 1. HVGB. 1-45-1; 2. Haarlem, 1-51-1. 100 M. vrije slag dames: 1 K. Kan HPC-, 1-33-2; 2. R. v. Spaendonck, Zignea 1-33-3. 50 M. schoolslag HZV-dames: B. Walraven 0-50-1. Idem heeren; P. Velthuys, 047.4. Schoonspringendames: 1. B. Venema, Zig nea 44.62; 2. T. Beun, Zignea 41.65. Schoonspringen heeren: 1. G. L. Boot, HVGB. 51.45. 8 X 50 M. estafette: 1 Halfweg, 5-41-3; 2. HZV. 6-31. 3 X 50 M. vrije slag heeren: H.V G.B. 2-42. 50 M. vrije slag dames: Zignea I 3-25-1. 50 M. vrije slag heeren nieuwelingen; 1. J. Timmers HZV. 0-40, 2. J. Britzei, HZV. 0-41; 3. J. v. Roon, Halfweg 042-4. 50 M geblinddoekt zwemmen dames: 1. Gr. Knuyt, Zignea 1-91-2; 2. L. Bouckaart DWR. 1-03-1, Idem heeren: R. Broers, Halfweg 0-50-1; K. Rol. HVGB. 0-51-1. Het slot was een waterpolodemonstratie. Wedstrijden voor Zwemonderwijzer^ Zondag werden in Den Haag nationale wed strijden voor zwemonderwijzers en -onder wijzeressen gehouden. In het nummer 50-M. rugzwemmen heeren werd H. Renout te Haarlem No. 3; in het nummer popduiken heeren was hij eveneens no. 3. Het personeel van de Zweminrichting aan de Houtvaart was no. 3 fn het nummer 75 M. gemengd wisselslag estafette. N.V. „De Sportfondsen". AFDEELING HAARLEM Men schrijft ons: Als sprekend bewijs hoezeer door inwoners van Haarlem, Heemstede en Aerdenhout naar het Sportfondsenbad verlangd wordt, kan het zeer verheugende feit worden ver meld dat thans het bedrag van f 75.000 als ingeschreven kapitaal werd overschreden verdeeld over ruim 200 spaarder s(sters). Voor hen die zich met den opzet van dit grootsche bedrijf bezighouden, meer speciaal voor de leidster der afd. Haarlem, Mevr. C. E. Schmidt-Musler, is de gang van zaken, vooral wat de medewerking van de zwem- enthousiasten betreft dan ook werkelijk be moedigend. Van zelf sprekend zijn er nog velen die wel zouden willen mee doen, als maar eerst dit of dat blijkt, als de gemeente maar eerst zus of zoo een besluit genomen heeft enz. alle maal bezwaren van menschen, die beweren „reuze" enthousiast voor de zaak te zijn, maar liever eerst de kat uit den boom kij ken, al beweren ze zelf dat dit niet zoo is. „Je hoort er zoo niks van" werd ons dezer dagen toegevoegd terwijl weer een ander wist te beweren dat „men zegt dat het niet doorgaat". Inderdaad veel ruchtbaarheid is er aan onze zaak in de laatste maanden niet ge geven, maar dat kon ook niet anders. Wat geeft het of we het bericht lanceeren dat er brieven geschreven zijn, dat er con ferenties zijn geweest, dat we een onderhoud hebben gehad met de een of andere autori teit, die bij de bouw of exploitatie betrokken is of zal worden. Wat geeft het of we dat alles met franje er aan wereldruchtbaar maken, zonder iets de finitiefs te kunnen mededeelen omdat het in- de gegeven omstandigheden beter is op bepaalde zaken niet vooruit te loopen. En daarom li ebben we in zoo langen tij d gezwegen: wat niet wegneemt dat er ook gedurende dien tijd voor dat groote belang van zwemmend Haarlem, Heemstede en Aer denhout intens gewerkt is. Zooals gezegd, een bedrag van f 75.000 is reeds als ingeschreven kapitaal overschre den en wanneer we dan daarbij aannemen dat dit in ruim 6 maanden bereikt is, een ter mijn die elke vergelijking met elders kan doorstaan, dan zal het duidelijk zijn dat de Haarlemsche afdeeling, dank zij de mede werking van het publiek, er buitengewoon gunstig voorstaat en de leiding ook vol opti misme de toekomst tegemoet ziet. GOLF Kennemer Golfclub. Zaterdag werd op haar terrein te Zandvoort gehouden de maandelijksche wedstrijd van de Kennemer Golfclub en Country Club. Als winnaar trad de heer B. Dorhout Mees uit het strijdperk te voorschijn met een netto score van 68. De heer P. Dyserinck legde met 69 beslag op den 2en prijs. Tweede klasse Kampioenschap Haarl. Damclub. Voor bovengenoemdon wedstrijd speelde Joh. Fabel Jr. tegen G. A. Ottolini Jr. Deze partij eindigde in een overwinning voor Fa bel. De strijd om den clubkampioenstitel is nog steeds bijzonder spannend. Hartgerink heeft nog één partij te spelen tegen v. d. Giessen. Wanneer Hartgerink zou winnen, legt deze definitief beslag op den titel. Bij gelijk spel echter bestaat de mogelijkheid op een her- kamp tusschen Fabel, Hartgerink en v, d. Giessen. LAWNTENNIS. Tennis op een soort ijsbaan. Het tournooi Duinwijck bevredigend geëindigd. Er was tijd te over voor het tournooi Duin wijck te Santpoort. Op den verjaardag van de Koningin maakten veel deelnemers van hun vrijen dag gebruik, door naar de tennisbanen te gaan. Het was daarom niet noodig om spoed te betrachten; 's avonds werden slechts enkele partijen gespeeld. Voor Zondag stonden nog maar weinig wedstrijden op het programma, die op de drie keurige banen spoedig uitgespeeld konden zijn. Maar zooals wij allen aan den lijve onder vonden, waren de weergoden Zondag weer aardig aan het spoken. Zondagmorgen goot het eenige keeren en telkens stonden groote plassen op de banen. De Ruiter werd de dupe van deze omstan digheden. Om niet achterop te geraken lie ten de wedstrijdleiders tusschen de buien zooveel mogelijk spelen en zoo gebeurde het dat De Ruiter op een spiegelgladde baan in het krijt trad tegen Blom die op het nip pertje (57, 63, 75) Van der Stadt ge slagen had. Het spel van De Ruiter is geheel ingesteld op het aanhouden van rallies, door zóólang terug te spelen tot zijn tegenpartij mist. Op deze ijsbaan gelukte dit uiteraard niet en Blom. wiens spel scherp en aanval lend is, profiteerde ervan door met 63, 62 te winnen. Te elf uur plensde weer een ratelende re genslag en een kwartier later stonden de banen blank. Met dweilen en bezems tracht te men het water weg te werken, maar toen mevrouw Van -Huysstee met den auto even was gaan zien of de banen van „Vijverhoek" te Heemstede in orde waren en zij daarna gastvrij aanbood om het heele tournooi te laten verhuizen naar Heemstede, aanvaard den de heer Stokmans en De Groot, die de leiding hadden, dit gaarne. Binnen korten tijd was een autobus gechar terd en hutje en mudje werd in de autobus het Duinwijck-tournooi verhuisd naar „Vijverhoek". Daar kon tot 6 uur maar op een baan gespeeld worden en de regen deed het spel eens afbreken, maar het tournooi had tenslotte een bevredigend verloop. Blom behaalde in het heerenenkelspel een onverwacht, maar verdiend succes. Hij ont moette in de finale dr. Eysvogel, die in dit tournooi niet zoo goed speelde als wij wel verwachtten, na zijn prestatie in Bergen en op D. D. V. Tegen Roeland en daarvoor ook al tegen een speler waarvan hij zonder meer had moeten winnen, had hij drie sets noodig. In den eindstrijd begon hij met groot ver trouwen. Zijn drives hadden een goede leng te en werden vrijwel voortdurend naar Blom's backhandhoek gedirigeerd. De T. C. H.'er raakte gedeprimeerd; zijn service was mid delmatig en zijn gekapte backhand, die haast nooit gevaarlijk is en zeker niet aanvallend, werd aldoor slechter. Dat duurde voort tot hij in de tweede set met 31 achter stond. Plotseling had hij nu zijn vechtlust te pak ken en het lukte. Hij kwam gelijk en met 64 won hij de tweede set. Toen de stand in de derde set 33 was, bleek het, in verband met den tijdduur, noodzakelijk, best of three sets te spelen. Blom zette er nu alles op en plaatste uitmuntend. Hij won met 64, na ettelijke set-points den wedstrijd. Het heerendubbelspel bracht. Reuvekamp Gille en Verroen in den eindstrijd tegen „den muur" De Ruiter en Melse. Daarvoor hadden ze, en vooral Verroen, een wedstrijd uit het vuur moeten sleepen tegen dr. Eysvogelen Roeland, die met een score van 86, 57, 7-5 sneuvelden. Ook deze finale was zeer spannend. In de eerste set scheen het of de T. C. H.'ers geen voet aan den grond zouden krijgen. De Ruiter en Melse wachtten rustig hun' kansen af en laatstgenoemde was prachtig aan het net. Zooals deze beide spelers van Terry volhiel den deden zij waarlijk denken aan het hon densoort van hun clubnaam. Smashes speel den zij met gemak terug en in de rallies delf» den Reuvekamp en Verroen telkens het on derspit. Ook in de tweede set domineerde' Terry en kwam met 52 voor. Toen gebeur de het wonder dat T. C. H. ophaalde,zich, door de service van De Ruiter onder anderen, heensloeg en eindelijk de tweede set in de wacht sleepte met 108 na matchpoints van Terry. In de final-set ging de strijd gelijk op tot 33, maar met 64 wonnen De Ruiter en Melse tenslotte toch door hun ontzaggelijke vasthoudendheid. Mej. Verster heeft kans gezien de flinalé van het damesenkelspel te winnen voor mej, M. de Jong en wel met 64, 63. Te zamen met haar oud-clulbgenooit <3. Aanstoot won mej. Verster ook het gemengd dubbelspel na een hardnekkigen strijd tegen mej. Renses en v. d. Stadt, 79, 62, 79. Het is jammer dat het weer de organisato ren tenslotte nog in het nauw gedreven heeft, maar desondanks mag het open tournooi op Duinwijck volkomen geslaagd heeten. Er wa ren zeer fraaie en smaakvolle prijzen, waar onder twee goede rackets, beschikbaar ge steld door mevr. Otten en door den heer Kroskinsky van het Sporthuis „Haarlem". De uitslagen luiden aldus; Heerenenkelspel Blom slaat v. d. Stadt 57, 63, 75. Dr. Eysvogel slaat Groenewegen 61, 16, 63. Blom slaat de Ruiter 63, 62. Dr. Eysvogel slaat L. v. Tetering 62, 62. Eindstrijd: Blom slaat Dr. Eysvogel 36, 6—4, 6—4. Damesenkelspel. Mej. de Jong slaat mej. Borggraven 60, 6—0. Eindstrijd: Mej. Verster slaat mej. de Jong 6—4, 6—3. Gemengd Dubbelspel. Mej. Beyer en Welffenbach slaan mej. en den heer v Beaumont 60, 63. Mej. Renses en v. d. Stadt slaan mej. Borggreve en de Groot 63, 75, Mej. Grimberg en Borger - ding slaan mej. Beyer en Weiffenbaoh 64, 61, mej. E. Renses en J. v. d. Stadt slaan mevr. v. Huystee en Dr. Eysvogel 64, 86, Mej. Verster en Aanstoot slaan mej. Grim berg en Borgerdang 1210, 61. Eindstrijd: mej. Renses en v. d. Stadt ver liezen van mej. Verster en Aanstoot 79, 6—2, 7—9. Heerendubbelspel. De Ruiter en Melse slaan IJzer en Aan stoot 64, 64 Reuvekamp Gille en Verroen slaan Dr. Eys vogel en Roeland 86, 57, 75. De Ruiter en Melse slaan Meyer en Wyt 63, 62. Eindstrijd: Reuvekamp Gille en Verroen verliezen van De Ruiter en Melse 63, 110 6—4. Damesdubbelspel Mej. Vlieger en mej. de Jong slaan mej. Verster en Mevr. de Ruiter w. o. De eindstrijd was gisterenavond tegen donker nog bezig. Haarlem 4Bloemendaal 2. HAARLEM 4 BEHAALT HET KAMPIOEN SCHAP DER 2E KLASSE H.C.B. Op het Gemeentelijk speelterrein aan den Middenweg had Zaterdag de beslissings wedstrijd tusschen Haarlem 4 en Bloemen daal 2 plaats. In de competitie had Haarlem 4 reeds twee keer van Bloemendaal 2 verlo ren, doch nu in den beslissenden wedstrijd waren de rollen omgekeerd. Haarlem 4 be haalde een verdiende overwinning, waarmee tevens het kampioenschap der tweede klasse werd veroverd. Aangezien dit elftal uitslui tend uit adspiranten en junioren is samen gesteld, kan Haarlem met trots op dit en thousiaste elftal neerzien. Bloemendaal ging eerst batten, hetgeen nagenoeg alleen het werk werd van Bosse, daar alle andere spelers, behalve nog Wille (13) het er bij lieten zitten. Bosse viel ten slotte als laatste slachtoffer van Kramer, na op goede wijze 35 runs te hebben bijeen ge bracht. Dank zij nog 17 extra's, was het totaal 71 geworden. Bowllngcijfers: Kramer 526, De la Mar 312, v d. Bosch 015 en Heimig 01. Haarlem begon daarna zeer langzaam, zoo dat voorloopig nog niets van den uitslag was te zeggen, daar voor weinig runs reeds eenige wickets waren gevallen. W. Kramer en K. Heimig wisten echter voor de runs te zorgen, zoodat captain v. Zutphen met een harde vier de winninghit kon slaan, toen er 6 wickets neer waren. Direct hierop werd op een stand van 76 voor 6 gestopt. W. Kramer (24) en K. Heimig (21 not out) hadden uit stekend staan spelen. Extra's 16. Bowling- cijfers: In den Bosch 436, Wille 08, Cas- sce 08 en Bosse 18. De Engelschen zijn op het gebied van cricket wel verwend! Precies 1 Mei wordt be gonnen en eerst in den loop van de maand September worden de stumps opgeborgen. Verleden week zijn nog verschillende inte ressante wedstrijden gespeeld; zoo slaagde Gloucester er in door een overwinning op Derbyshire de tweede plaats te veroveren met slechts 3 punten achterstand op de kampioenen en 2 punten meer dan Yorkshire No. 4 is Notts, de kampioen van verleden jaar met 149 punten, dus 6 minder dan Lan cashire. Parker boekte weer fraaie successen, vooral in de tweede innings, toen hij 8 wickets nam voor 62 runs uit een totaal van 182. Hammond legde verder den grondslag voor de overwinning door 84 not out te scoren. Yorkshire besloot het seizoen met een in- nings-overwinning op Kent, dat 187 en 211 scoorde, maar danig gehandicapt was, door dat Woolley een vinger brak. Yorks maakte er 443, waarvan Ley land 112 en Mitchell 101 Ook Notts won met groot gemak (10 wickets) van Worcester, dat in de tweede innings voor 60 werd uitgegooid. Larwood bowlde buiten- gewoon snel en was practisch onbespeelbaar, getuige zijn cijfers 833 in 19 4/6 overs! De wedstrijd Somerset-Hampshire was merkwaardig door de geweldig hooge tota len: de thuisclub begon met 545 voor 9 (White 88), waarop Hampshire met 459 ant woordde (Kennedy 93). In het gehetl vielen! slechts 19 wickets voor 1004 runs! Australië speelde zonder Woodfull erf Bradman tegen Sussex; Tate begon zeer goed en nam de eerste 6 wickets, maar Kippax speelde een fraaie innings (158) en de laat ste 3 spelers scoorden resp. 39; 61 en 59 not out, Dat heeft de staart van het Engelsche elftal nog niet klaargespeeld. Ook in de tweede innings scoorde Kippax een century (102 en is de eenige, die tijdens deze toer een dergelijke prestatie verrichtte. Het resul taat van den wedstrijd was een tamme draw. Een sterk Engelsch elftal onder den naam van An England XI ontving in de tweede helft van de week de Australiërs. Het elftal van Chapman, die wederom als captain fun geerde, batte uitstekend: bijna alle spelers maakten runs, maar vooral de Kent-keeper Ames was op dreef en scoorde een fraaie century (121). Op 403 voor 8 werd gesloten. Voor de zooveelste maal bleek de Engelschd aanval, die nu eens uit andere spelers be stond. niet in staat de toeristen voor eeri laag totaal uit te krijgen. Ponsford (76), Bradman (63) en Jackson (78) lieten uit stekend batten zien; toch werd het 345 voor 9. maar Hornibrook en Wall de laatste was tot nu toe slechts 1 maal in de dubbelé cijfers geweest passeerden het Engelsche totaal met gemak. Het laatste wicket viel eerst op 432! Allom nam de 4 kopstukken voor 94, Freë'w man 4—131, de overige 8 bowlers hadden' maar matig succes. In de resteerende 50 minuten scoorde En geland 46 voor 1. Drie dagen blijkt inderdaad te kort te zijn voor een dergelijken wed strijd. Uit de verschillende club-gemiddelden ko men interessante cijfers naar voren en wel in de eerste plaats het schitterende seizoen, dat Freeman gehad heeft. Hij leidt de bow ling-averages van Kent met de volgende vooi* zich zelf sprekende resultaten: 1642.3 overs, 426 maiden-overs, 3850 runs, 249 wickets, gem. 15.46, Ook de cijfers van Parker mogen er zijn, nl. 162 wickets voor 1929 runs. gem. 11.90. Het is werkelijk vreemd, dat Freeman noch Parker dit jaar een kans in 't vertegenwoor digende elftal heeft gehad! UMPIRE,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 8