VOETBAL België—Nederland (4-1). VOETBALBOND DE UITSLAGEN. ONZE TWEEDE-EN DERDE-KLASSERS. Reserve le klasse. Buiten de Competitie. VOETBAL. De Belgen veel sterker dan de Hollanders. (Van een specialen medewerker). Erg aanlokkelijk was Zondag het weer in België niet. Toen wij 's middags aan de Gare du Nord arriveerden, bleek ons uit ingewon nen informaties, dat het ook hier voort durend geregend had. Reeds vroegtijdig gingen wij op weg naar het „Stade Centenaire", dat buiten Brussel in het plaatsje Beysel ligt .Het geweldige stadion, dat ongeveer 75000 bezoekers kan bevatten, maakte wel een droefgeestlgen Indruk onder den donkeren hemel. Het voor spelde weinig goeds. Het terrein is voor driekwart omgeven door staantriibunee, zoodat dit stadion slechts 10% zitplaatsen telt. Op de wielerbaan, waar eenige weken ge leden de motoren bromden, is in het midden een groote tribune en koninklijke loge ge ïmproviseerd, waar aanstonds de prinsen Leopold en Karei zullen plaats nemen. Om 2.15 bood in den foyer van de perstribune do Voorzitter van de Belgische beroepsjournalis- ten, Victor Boin, den burgemeester van Brus sel den heer Max een souvenir aan uit naam van de journalisten. De Burgemeester dank te in een geestige speech, in het bizonder da Hollandsche journalisten. Te 2.80 vangt het défilé aan. Onder de tonen van een muziekcorps marcheeren de groepen met vlag en wimpel het terrein op en stellen zich, verdeeld over het geheele veld, voor de tribune op, hetgeen een fraai gezicht opleverde. Te 3.05 komt Z.K.H. Prins Leopold, Hertog van Brabant, onder bazuin geschal het terrein oprijden. Hij wordt ontvangen door Burgemeester Max en graaf Baillet de la Tour, waarna Z.K.H. de hand drukt der oorlogsinvaliden. De officieele opening van het stadion ize schiedt door den Burgemeester, terwijl ka nonschoten bulderen en honderden duiven worden losgelaten. Onderwijl klinkt bazuin geschal. Onder de tonen van de Braban^onne gaan de Belgische en Brusselsche vlaggen de hoogte in en het stadion is officieel geopend Om even over vier komen de Hollanders het veld op. voorop aanvoerder Vermetten, terwijl het Wien Neerlandsch Bloed weerklinkt. De zoontjes van Ir. Kips en Staal en het dochter tje van K. Lotsy bieden aan Z.K.H. Pi-ins Leopold gelukwenschen aan en overhandigen uit naam van den K.N.V.B. bloemen, bestemd voor de Koningin van België. De Belgen worden luide toegejucht door de ca. 50.000 toeschouwers en na het spelen van de Braban?onne bieden een jongen en een meisje gelukwer.schen aan den Prls na men; den Koninklijken Belgischen Voetbal- bond, bestemd voor Prinses Astrid. Scheidsrechter Cejnar laat tassen, waarbij blijkt, dat Vermetten niet zoo gelukkig is als penis, hij verliest den toss. Te 4.17 stellen de volgende elftallen zich op: België: Badjou, Nouwens, Hoydonckx, Vanpoucke, Hellpmans, Moeschal, Versyp, Voorhoof, Vanderbauwhede, Secretin, Bastin. Nederland: v. d. Heyden, Strijbosch, v. Reenen, Tap. Landaal. Van Heel, Van der Wildt, Kools, Van Kol, Vermetten, Van der Meulen De eerste kans is voor ae Belgen, als Ver syp laag voorgeeft en Vanderbauwhede hoog overschiet. Van Reenen komt al spoedig in actie en geeft mooi door naar Landaal, die voorzet, maar Badjou kan redden. Na acht minuten krijgt v. d. Heyden de eerste corner te nemen, die evenwel niets op levert, terwijl even later de Oranje aanval op Badjou stuit. Aan den anderen kant schiet de Belgische midvoor naast. Van der Meulen schijnt het met Bastin niet goed te kunnen vinden en veroorzaakt weer een vrijen trap; de Antwerpenaar zet laag voor doch Heliemans schiet over. Van Reenen schiet eens juist naast, evenals Bastin kort daarop. De Belgen krijgen de beste kansen, vooral de beide vleugelspelers weten kansen te scheppen. Over het algemeen wegen de par' tijen goed tegen elkaar op, maar de Belgpn zijn gevaarlijker voor doel en schieten vaicer. Er zijn nog vijf minuten te spelen als Tap den bal fraai voor van Reenen vrijmaakt. Deze geeft door aan zijn clubgenoot Strijbosch die echter mist. Wij verzoenen ons reeds met dubbel blank, als vier minuten voor rust Van Reenen een geweldig schot lost, dat tusschen de handen van den verrasten Badjou in het net verwtfnt. (0—P, Holland leidt. De Belgen beantwoorden dit doelpunt met eenige energieke aanvallen. In de laatste minuut voor rust plaatst Versyp fraai voor het doel, neemt den bal op zijn hoofd, deze zweeft voor het Hollandsche doel en Vander bauwhede kopt het leder achterwaarts in het net, (1—1). Kort hierop is het rust. De tweede helft. Te 5 uur 15 wordt weer begonnen. Tap plaatst naar Landaal die met een boogschot voor doel zet, waar v. d. Heyden zijn schot niet onder controle heeft, zoodat Nouwens kan wegwerken. Als Versyp een hoekschop neemt, stompt van der Meulen weg. De bal belandt bij Moeschal en over een aantal Hollandsche en Belgische spelers heen belandt het leder in het doel (2—1). De tweede helft is dan pas 6 minuten oud. Versyp doet in snelheid niet onder voor Bastin; zijn rennen stichten verwarring in de Hollandsche achterhoede. Landaal is de eeni ge Hollander die tegen de Belgen is opge wassen. Van der Heyden lost van verre een schot, dat Badjou kan stoppen. De Belgen blijven het beste van het spel behouden. Na een botsing moet Van Kol even „bijge werkt" worden. Voorhof knalt dan in v. d. Meulen's handen, waarna van Reenen het alleen eens gaat probeeren, maar zijn schot faalt. Het initiatief blijft aan de Belgen. Zes minuten voor het einde weten de Belgen hun voorsprong te vergrooten als Versyp zich heeft vrijgemaakt, doorgeeft aan Vander bauwhede, die niet aai-zelt en den stand op 31 brengt. Nog is het gejuich niet van de lucht, als Bastin een vrijen schop krijgt te nemen, even buiten het srafschopgebied. Door goed op stellen der Hollanders gaat deze goede kans voor België verloren. Als aan den anderen kant Tap heeft naastgetrapt, zitten de Belgen weer voor het Hollandsche doel, waar van Kol slechts door corner schoppen kan redden. Deze hoekschop fraai voor doel ge plaatst, kopt Voorhoof verrassend in (4V en een minuut later fluit scheidsrechter Cejnar het einde. De kroonprins komt het ter rein op, om zoowel de winnaars als de ver liezers de hand te drukken. De competitie van den K. N .V. B. begonnen. Haarlem begint met een 31-overwinning tegen Spartaan en Bloemendaal met een-2—3- nederlaag tegen Baarn. Zandvoort lijdt tegen Velox in Utrecht een gevoelige 51-ne- derlaag. Schoten verspeelt tegen het DelftscKe B. E. C. het eerste punt. AFDEELING I. Tweede klasse A: Z. V. V.—West Frisia D. E. C.—A. F. C. ZeeburgiaH. R. C. Tweede klasse B: HaarlemSpartaan BloemendaalBaarn VeloxZandvoort V. V. A.—Hercules D. W. S.—B. F. C. Derde klasse A: K. V. V.Amstel Helder-TCinhe lm Derde klasse B: A. P. G. S.Meervogels De KennemersO. D. E. Reserve eerste klasse: Ajax 2—Blauw Wit 2 R. C. H. 2Stormvogels 2 Reserve tweede klasse A. V. S. V. 2—Alcm. Victrix 2 H. R. C. 2—V. V. A. 2 Ajax 3-D. E. C. 2 Spartaan 2K. F. C. 2 AFDEELING II. Tweede klasse A: V. I. O. S.—B. M. T. Steeds HoogerUnitas Tweede klasse B: OvermaasV. D. L. R. F. C.—C. V. V. O. D. S.—D. C. L. S. V. W.—Gouda Derde klasse A: SchotenB. E. C. U. V. S.—T. H. B. ZeemeeuwenL. F. C. 2—2 1—2 7—0 3—1 2—3 5—1 4—2 3—2 3—1 3—5 4—2 9—1 3—1 2—3 1—1 7—3 3—1 3—4 3—4 2—3 2—0 1—1 2—3 0—3 3—3 2—0 1—1 HaarlemSpartaan (31) De roodbroeken hebben de eerste twee pun ten binnen na een verdiende overwinning op Spartaan. Hoewel het spel van Haarlem over het ge heel onze tevredenheid had, moeten we er toch op wijzen dat men in de voorhoede voor al niet te vpel pingelt. Hoe mooi het dik wijls ook is voor de toeschouwers, het zal toch altijd onproductief blijven en voor de mede spelers heel onprettig. Als men hierin ver andering weet te brengen, dan gelooven wij, dat de roodbroeken nog wel een woordje mee spreken in deze competitie. Haarlem verscheen in de volgende opstel- „ling: Hoeben W. v. Daalen Hulsmans v. d. Valk P. v. Daalen Vreeken Iseger Oldenburg Breeuwer Verwaal R. Kammeijer Het terrein verkeert in een buitengewoon goeden toestand en nadat Haarlem den toss heeft gewonnen, trapt om over tweeën de Spartaan af. Er wordt van beiden zijden di rect enthousiast aangepakt en dat voorspelt veel goeds. De roodbroeken hebben den schuin over het veld staanden wind gedeeltelijk tegen, wat hun toch niet belet om het beste van het spel te nemen: de voorhoede komt dikwijls gevaarlijk dicht bij Oerlemans in de buurt, maar deze, geholpen door Ohm en Walst weet steeds de situatie te redden. In deze periode valt het toch reeds op dat er bij Haarlem te veel short-passing wordt gespeeld, terwijl Spartaan juist het tegen overgestelde laat zien en dan ook gevaarlijke aanvallen doet. In de Haarlemverdediging gaat het echter naar behooren; Hoeben krijgt geen gevaarlijk werk. Breeuwer weet ten slotte uit een voorzet van Kammeijer aan Haarlem de leiding te geven, waarna wegens een flinken plasregen wordt gestopt (10). Als weer begonnen is, blijkt het terrein zeer glad geworden te zijn. Huisman wordt hier enkele malen de dupe van, maar het loopt goed af. Spartaan krijgt een goede kans om gelijk te maken, doch accepteert deze niet. De rust komt met 10 voor Haarlem. Spart,aan komt in de tweede helft even opzetten en tracht het verloren terrein te herwinnen. Dit lukt haar niet, haar spelpeil zakt dan zoodanig, dat Haarlem geheel in de meerderheid komt. Vooral het trappen van de beide Amsterdamsche backs is nu heel onzuiver; door de voorhoede van Haarlem wordt hiervan niet voldoende geprofiteerd. P. v. Daalen is er nu beter in. dan in de eerste helft. De vleugels krijgen nu volop werk. Na goed spel van Kammeijer en Ver waal vergroot de laatste den voorsprong, ter wijl Kammeijer kort hierop Haarlem in veili ge haven brengt en den stand op 30 brengt. Wel geeft Spartaan niet op, doch tot scoren komen zij niet en eerst kort voor het einde is het Vreeken, die hun aan een doelpunt helpt. Het einde komt zoodoende met 3-1 voor Haarlem. BloemendaalBaarn (23) Na de gunstige uitslagen in de oefenwed strijden moet het resultaat van deze ont moeting voor de Bloemendaal-supporters wel een desillusie zijn. In zekeren zin is dit in derdaad het geval, hoewel de overwinning van Baarn voor ons toch geen verrassing is. De witten beschikken momenteel over een elftal, waarin vele jongere spelers. Deze ploeg houdt weliswaar gunstige perspectieven in voor de toekomst, doch de Bloemendalers zullen er toch rekening mee moeten houden dat de jeugdige krachten niet alleen in rou tine vaak te kort schieten, doch bovendien het stevige 2e klasse spel niet altijd kunnen volgen. De witte aanvallers b.v., die in wed strijden van minder beteekenis gunstig debu teerden kregen thans tegen het fair, doch stevig spelende Baarn. geen voet aan den grond. De overwinning van deze, overigens zeer matig spelende tegenstanders, zal het Bloe- mendaal-bestuur wel tot de overtuiging heb ben gebracht, dat oppassen de boodschap is. Het begin van den strijd deed veel goeds verwachten. De tactisch beter spelende Bloe mendalers hielden de meer enthousiaste ploeg van Baarn vrijwel in bedwang, hoewel het stevige backstel der gasten het aanvals- quintent der witten niet de luxe van het los sen van gevaarlijke schoten veroorloofde. Dit laatste bleek trouwens ook Baarn niet te kunnen. Lever had het uiterst kalm in de witte veste, zoo kalm, dat tenslotte een schot van den midhalf der gasten hem een half uur na den aanvang volkomen verraste en de bal onder zijn handen door in het witte doe] verdween (11). Even te voren had n.l. Beijk Jr. uit een hoekschop met een kopbal de score geopend. Verder onderging het resultaat van den weinig beteekenisvollen strijd voor de rust geen wijziging. In de tweede helft bleek al spoedig, dat Bloemendaal het windvoordeel tijdens het eerste gedeelte niet voldoende had uitgebuit. De gasten slaagden er althans ln, het spel ge- ruimen tijd op de helft der witten te houden, doch het schieten der Baarnsche voorspelers liet ook danig te wenschen. Toch namen de gasten de leiding toen Lever een ingekopten bal van de lijn af in eigen doel werkte (12). Lang zouden de Baarnsche gasten echter geen plezier van dezen voorsprong hebben. Toen Kammeijer n.l. een bal goed voor het doel der tegenstanders plaatste, constateerde scheidsrechter Zanten plots een overtreding en konden de witten zich uiterst gelukkig achten zich een strafschop toegewezen te zien, waaruit Immer de partijen op gelijken voet bracht. (22) Zoo bleef het nog ge- ruimen tijd. Kohier had eens geen geluk, toen bij een goed schot van hem de bal van den paal in het veld terugketste. Overigens behield het spel van Baarn het meest verrassende ele ment, doch dank zij goed verdedigen van Bakker en IJfs brachten ook zij het maar zelden tot een goed schot Tot tegen het einde bleef de stand ongewijzigd. Een minuut voor tijd kreeg de goed spelende midvoor van Baarn den bal te pakken. Hij zond van grooten afstand een welgeplaatst schot af op het Bloemendaalsche doel, dat in den uiter sten hoek verdween, ondanks de poging van den witten doelman om het noodlot af te wenden. (23). Direct hierop floot de heer Zanten inrukken. De witte ploeg is als volgt samengesteld: H. J. Lever, J. IJfs, C. A. Bakker, J. Cassee, H. Beijk, D. Kuiper, J. Kammeijer, Ch. de Bock, Ph. Immer, J. Kohier, M. Strik. VeloxZandvoort (51) Het is Zandvoort in haar eersten wedstrijd niet mee^eloopen. Het was bekend, dat de wedstrijden tusschen beide vereenigingen nu juist niet van de zachtzinnigste soort zijn. Velox speelt niet onberispelijk (om het voor zichtig uit te drukken!) en daar de Zand- voorters over 't algemeen ook hun mannetje staan, ging het hard tegen hard. En zooals dat zeer dikwijls gebeurt: de lichte spelers worden de slachtoffers. Na een hevige botsing bleef rinkel liggen; het was noodig om hem van het veld te dragen. Ondanks de vele geruchten, verscheen Zandvoort met een elftal, dat niet noemens waardig met dat van verleden jaar verschilde. De opstelling was; H. Paap J. Water Keesman J. Water P. Schaap A. Moolenaar Koning Scheffer Koper Rinkel G. Paap Voor rust was Zandvoort over het geheel genomen sterker. Toch was het te merken, dat de Zandvoorters last hadden van het het gladde veld, waarop de natte bal de meest onverwachte schuivers maakte. Spe ciaal de voorhoede had daar merkbaar last van; haar spel was in het veld niet slecht, maar als het op het afwerken aankwam, was het mis. Dikwijls vielen de spelers op het moment van schieten, of de gladde bal ging half geraakt, een verkeerden kant op. De enkele goede schoten, o.a. één van Koper, werden alle gestopt. Aan den anderen kant wist Velox éénmaal den invaller-keeper Paap te passeeren, doordat Velox een penalty ten deel viel, zoodat de rust, tegen de verhouding, kwam met een 1—0 voorsprong voor de Utrechtenaren. Na rust waren weer de eerste aanvallen voor Zandvoort. Heel handig wist Koper, de uitstekenden middenvoor, met een hoog scho.t de partijen op gelijken voet te brengen. Voetbal is geen salon-spelletje, maar de wijze waarop het spel nu ontaardde, was be neden alle critiek. Zandvoort werd teruggedrongen, en door enkele doelpunten van korten afstand wist Velox een veiligen voorsprong te behalen. Ook het feit dat de Zandvoort-backs van meening waren, dat één hiervan in buitenspelpositi© gescoord was, verbeterde de stemming niet. Het einde kwam tenslotte met een groote 51 nederlaag voor Zandvoort. SchotenB. E. C. (33) De eerste competitiewedstrijd van Schoten is niet geëindigd, zooals wij wel verwacht hadden. Zij moest zich na een 3—0 voor sprong met een 3—3 gelijk spel tevreden stel len. Scheidsrechter Hendriks blaast om even over tweeën beginnen. Direct pakken beide partijen flink aan. Schoten is het meest in den aanval. Na tien minuten geeft Eijkhof Jr. aan zijn club met een goed schot de lei ding. (1—0). Dikmans redt eenige malen, door op den keeper terug te spelen. Hetem krijgt een fraaie kans tot scoren, maar zijn schot gaat naast. Dan maakt de regen verder spelen on mogelijk; er wordt even gestaakt. Er zijn dan. nog twaalf minuten te spelen. Na de hervatting verloopen deze zonder doelpunten. In de tweede helft is Schoten weer sterker. Een handsgeval even buiten het strafschop gebied zet J. Koeleman keurig in een doel punt om. (20)., B. E. C. heeft geen geluk, als een hard schot via de lat achter gaat. Dan weer een Schoten-aanval; F. Koeleman doelpunt fraai. (3—0). We denken reeds aan een fraaie overwin ning voor Schoten maar B E. C. denkt er an ders over. Zij gooit er nog een schepje op en Schoten zakt merkbaar af. Spoedig heeft de Delftsche midvoor, succes. (31). In de Schoten-voorhoede gaat het niet zoo goed meer; B.E.C. is nu meer aanvallend. Wederom doelpunt de linksbinnen der gas ten, na treuzelen van de Schoten-defensie. (3—2). B. E. C. speelt fanatiek verder; de Schoten voorhoede brengt geen opluchting genoeg. Tien minuten vóór het einde maakt B. E. C. gelijk. (33). We vreezen reeds een neder laag, maar gelukkig is het zoover niet ge komen. Het einde komt met een verdeeling der punten. ZeemeeuwenL. F. C. (11) Zeemeeuwen stelde eenigszins teleur door in den eersten thuiswedstrijd slechts één punt te behalen. Als men echter bedenkt dat Zeemeèuwen met invallers voor keeper en linksbuiten verscheen tegenover een nage noeg volledig L.F.C., valt het resultaat toch niet zóó tegen. Zeemeeuwen stelde zich als volgt op; G. Moolenaar, D. Molenaar, J. Keur, De Munck, Rem, J. Paap, P. Drommel, W. Keur, J. A. Paap, A. Koper, J. Koper. Het eerste kwartier was het heelemaal mis. Wanhopig liepen de Zeemeeuwen naar hun vorm te zoeken en het zag er naar uit dat L.F.C. een groote overwinning ging behalen. L.F.C. wist vele gevaarlijke aanvallen op te zetten, zonder nochtans den uitstekend spe lenden keeper Moolenaar te kunnen passee ren. Eindelijk, na ongeveer een kwartier, wist Zeemeeuwen de overmacht af te schud den; enkele uitvallen volgden, die een pe riode inluidden waarin de partijen elkaar weinig ontliepen. Rust kwam met 00, een resultaat waar Zeemeeuwen tevreden mee kan zijn, gelet op het slechte spel in het be gin van den wedstrijd. Na rust speelde Zeemeeuwen weer haar oude spel: goed verdedigen en onverwachte aanvallen. Uit één hiervan wist Zeemeeuwen de leiding te nemen. Maar daarmee was de wedstrijd nog niet gewonnen! Bij een aanval van L. F. C struikelde de altijd eerlijk spe lende Keur, en vlak voor de achterlijn viel hij een tegenstander in den rug. De scheidsrechter kon moeilijk anders dan een penalty toestaan en tot groote te leurstelling van den talrijken Zeemeeuwen- aanhang werd de bal onhoudbaar ingescho ten. (11). Wel deed Zeemeeuwen nog vele pogingen om het jyerloren terrein te herwinnen, maar het mocht niet meer gelukken. KennemersO. D. E. (91). De Kennemers hebben Zondag de compe titie in het gemeentelijk Sportpark te Bever wijk op éclatante wijze geopend. Met 91 bleven de rood-zwarten de Amsterdammers de baas. Behoudens het eerste kwartier zijn de Wij kers ger egeld sterker geweest. Na 15 minuten kopt Van Stralen een corner goed in (10L De rechtsback der O. D. E.'ers verricht uit muntend werk, doch kan niet verhinderen, dat Horeman en Steeman de rust doen in gaan met 30. Na de rust zijn de Kennemers direct weer aan het woord. Toch weet O. D. E. uit een strafschopde eer te redden (31). Dan is het de Kennemers linksbinnen Steeman die met mooie schoten den stand tot 61 op voert. O. D. E. werkt zich los, doch Lindner en Duiveman weten van geen wijken. Onder groot enthousiasme van het talrijke publiek weten Horeman, Groot en Van Stralen den stand tot 91 op te voeren. Het geheele Kennemers-elftal speelde een geestdriftige partij, teTwijl O. D. E. ondanks de groote nederlaag moedig vol hield. R. C. H. 2Stormvogels 2 (23) R.C.H. 2 zette de competitfe eenigszins on fortuinlijk in, door haar eersten wedstrijd on verdiend te verliezen. De Racing kiest het eerst het windnadeel, wat evenwel niet verhindert, dat de eerste aanvallen voor haar zijn. De keeper en beide backs blijken echter van goede hoedanigheid, zoodat doelpunten voorloopig uitblijven. Aan den anderen kant stellen de backs zich wel eens wat onoordeelkundig op, waardoor Radsma zich eenige keeren voor moeilijke problemen ziet gesteld. Bij' een R.C.H.-aan- val weet Kedde, die een uitstekenden wed strijd speelde, na flink doorzetten Wagenaar te passeeren. Ook hierna krijgen de R.CH.-voorwaartsen nog eenige gemakkelijke kansen om de score te verhoogen, maar door noodeloos getreuzel gaan die kansen te niet. Inmiddels heeft Stormvogels door Plokker gelijkgemaakt en even voor rust geeft Langebroek aan Storm vogels de leiding (12). In de tweede helft vergroot Stormvogels al gauw haar voorsprong als Radsma een bal niet goed kan wegwerken en Plokker ge makkelijk kan doelpunten. R.C.H. geeft den moed echter nog niet op en wordt geleidelijk sterker. Uit een harer aanvallen geeft Nachtegeller met een hard schot Wagenaar opnieuw het nakijken. R.C-H. blijft fanatiek aanvallen, maar hoe Nachtegeller ook werkt, de Stormvogels-ach terhoede weet verdere onheilen te voorkomen, zoodat, als de arbiter einde fluit, R-C.H. een nederlaag heeft geleden. Districtswedstrijden te Rotterdam. De uitslagen van de Zondag gespeelde districtswedstrijden luiden als volgt; Wit—Groen 3—3 RoodBlauw 41 Wit—Blauw 5—2 RoodGroen 82 StormvogelsK. F. C. (52) Stormvogels heeft haar supporters getrac- teerd op een uitstekende partij voetbal. Nog maals ahd de elftal-commissie wijziging in de ploeg gebracht en dezen keer met succes. De ploeg vormde tenminste nu een eenheid en het combineeren geschiedde vaak in een snel tempo, waartegen K.F.C. niet bestand bleek. Stormvogels speelt aanvankelijk met den wind in den rug en is dan ook aanstonds in den aanval. Hierdoor echter niet alleen maar ook, doordat er direct goed wordt samenge speeld. Een paar keer brengt keeper Van 't Hoff.1 op lastige momenten redding, maar tenslotte is een schuiver van Tol hem te machtig (1—0). O.i. had dit doelpunt wegens buitenspel echter niet toegekend mogen worden. Even schijnt het, dat K.F.C. beter gaat spelen. Haar voorhoede onderneemt ten minste enkele uitvallen, maar ze zijn te slecht opgezet om bij Haak en Koster succes te hebben. De wijze waarop Stormvogels haar aan vallen opzet, is heel wat beter. Ook de mid denlinie heeft hierin een werkzaam aandeel. In korten tijd is de 10 dan ook veranderd in een 30 voorsprong. Tot de rust 2a n toe blijft Stormvogels het spel in handen houden, hoe hard de Koogers ook werken. Laatstgenoemden spelen echter, zools we dat os. de Stormvogels ook tegen de Kennemers zagen doen. Het begin van de tweede helft is een ge trouwe copie van de eerste. Ook tegen den wind in spelen de Stormvogels stukken beter dan de Koogers. Na twee minuten heeft Effern reeds succes, als hij een voorzet van Boekelaar mooi langs Van 't Hoff trapt, (4—0). Het vijfde doelpunt laat niet lang op zich wachten. Wanneer de goed op dreef zijnde v. d. Steen zijn zooveelsten mooien voorzet geeft,, is het Muller, die Van 't Hoff geen kans geeft (50). Ondanks het feit, dat de K.F.C.-doelman nu al vijf keer gepasseerd is, blijkt hij toch goed te spelen. Voorloopig moet hij er nog her haaldelijk aan te pas komen, want Muller j' en v. d. Steen blijken goed op schot te zijn. Tetgen. het einde gaat K.F.C. zich wat meer roeren. En komt thans wat gang in haar aanval. Tenslotte kan Visscher na goed werk van Bouthoorn er 5—1 van maken. Nu zijn de nieuwe eerste klassers niet meer te houden en stichten verwarring in de Stornv vogels-gelederen. Spoedig hierna is het 5—2 door toedoen van Bouthoorn. Met dezen stand komt het einde. HillinenE. D. O. (25) Het was jammer voor het ijverige Hil« linenbestuur dat de weergoden zoo ongunstig gestemd waren. Thans trotseerden slechts enkele honderden de hevige regenbuien, die den kamp veronaangenaamden. E.D.O. kwam met een sterk elftal, zoo dat het een knappe prestatie van de onver moeide Hillegommers was om een kwartier na rust nog gelijk te staan. Er waren ver schillende spelers in het Hillonenteam die de vergelijking met de E.D.O.-spelers konden doorstaan, doch aan de combinatie, die bij ED.O. goed vlotte, ontbrak nogal iets. Ten slotte wonnen de Haarlemmers dezen propa- gandawedstrijd met 52. E.D.O. speelde in de volgende opstelling: De Waard, Joosten, Boeree, Steffens Jr., Dinkla, Caland/, Koenen, Koppen, Perukel Jr., Oomen, P. v. d. Laan jjf, Haarlem 2E. D. O. 2 (10) (GESTAAKT). Deze vriendschappelijke wedstrijd, die 20 minuten duurde, werd op een uitstekend te bespelen veld in den gietregen gespeeld, zoo dat hiervoor nog tweemaal gestaakt werd. Toen het er nu eenigen tijd niet naar uitzag, dat het spoedig droog zou worden, heeft men ten slotte den wedstrijd gestaakt. Haarlem 2 begon met tien spelers, daar Snooy niet gekomen was; hiervoor viel Kühl na eenigen tijd in. Rest nog te vermelden dat Schornagel na goed werk van rechts, den eenlgsten goal met een keurig schot wist te fabriceeren. H. F. C. 3Bloemendaal 2 (51) Een aardige oefenwedstrijd, die echter grootendeels door den hevigen wind bedorven werd. Niettegenstaande het feit, dat het hier slechts een oefenwedstrijd gold, speelden beide partijen een enthousiast partijtje, waar zelfs de hevigste regenslagen niets aan kon den veranderen. H.F.C. was doorloopend iets sterker; haar spelopvatting was beter, ter wijl het afwerken van haar aanvallen op merkelijk veel beter was. Toch speelde het geluk een groote rol, want een dergelijke groote overwinning had H.F.C. toch zeker niet verdiend. Met rust was de stand reeds 40. Na rust deed Bloemendaal herhaaldelijk goede din gen; er werden ook wel kansen geschapen., maar slechts één hiervan werd door de oogenschijnlijk zoo sterke Bloemendaal-voor hoede benut. Keeper Jonker van H. F. C. hield er enkele ballen goed uit. Het einde kwam met 5—1. V. O. G.lZwaluwen 1 (47) Deze wedstrijd die in een aanhoudenden regen gespeeld werd, is in een alleszins ver diende, doch geflatteerde overwinning voor de jonge Haarlemsche club geëindigd. Zwaluwen trapt tegen den straffen wind in af. Doch V.O.G. weet den aanval te onder breken. Na circa 10 minuten weet V.O.G. te scoren (10). Direct hierna maakt Zwalu wen gelijk (11). Het wordt dan 12, doch ook V.O.G. laat het er niet bij zitten en maakt weer gelijk (22). Het spel gaat gelijk op, met Zwaluwen voor het doel gevaarlijker. De rust breekt aan met 35. Na de rust weet Zwaluwen nog twee keer te doelpunten tegen V.O.G. één maal, zoodat deze wedstrijd met een 74 overwinning voor de Zwaluwen ein digde. H. B. C. I—O. G. I (0—3) Na een vrij zenuwachtig begin is O. G. er het eerst in en dringt H. B. C. op haar helft terug .Later is het spel wel meer verdeeld, doch de O. G.-verdediging is safe. Ook de aanval van O. G. 's veel gevaarlijker. Voor rust scoort Lindstr&m uit een voorzet (01). Na rust blijft O.G. iets gevaarlijker; P. Elffers scoort tweemaal, zoodat O. G. met 30 wint en daardoor in de finale komt. GEEL WIT I—T. Y. B. B. II (3—0). Geel Wit geeft een betere partij voetbal dan de T. Y. B. B.-reserves. In de eerste helft maakt zij het de T. Y. B. B.-verdediging zeer moeilijk; zij scoort twee maal. (20). Na rust is T. Y. B. B. er iets beter in, doch kan niet verder dan de keeper komen. Geel wit scoort nog eenmaal en komt met 30 in de finale. VICTRIX I—CONSTANTIUS (4—0). Victrix is iets sterker, zelfs in de eerste helft tegen den wind in. Rust 10. Na rust krijgt zij nog menig kansje, waar bij nog drie maal gescoord wordt. Einde 40, zoodat de finale komt tusschen Geel Wit en Victrix. T. Y. B. B. I—GRAAF WILLEM (5—5) Voor rust is T. Y. B. B. met het voordeel van den wind iets fortuinlijker en weet een maal te scoren (10). Na rust gaat het spel mooi gelijk op. Even voor het einde is de stand 54, doch op het laatste oogenblik maakt Graaf Willem gelijk. Door dit gelijke spel heeft H. B. C., die de vorige week met 3—0 won, aan T. Y. B. B. de grootste nederlaag toegebracht, zoodat H. B. C. den. fraaien beker heeft gewonnen,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6