UIT EN OM DE ELFDE ASSEMBLEE. BUITENLAND De arbeid in Genève. tweede blad LANGS DE STRAAT. SPORT EN SPEL AGENDA. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1930 Benoemingen en andere voorbereidende werkzaamheden. Nieuwe functie voor Kellos INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Sto'zuigerhuis MAERTENS B ARTEL JORIS STRAAT 16 TEL. 10756 PHILIPS1 RADIO TOESTELLEN Wereldreiziger. Na den grooten strijd in Duitschland. De reorganisatie van het V.-B. secretariaat. De derde commissie van de Volkenbonds vergadering, die de onfcwapenings- en veilig heidsvraagstukken behandelt kwam voor het eerst bijeen onder voorzitterschap van Poli- tis. Op voorsteil van Holsti (Finland.) werd Piip (Estland) tot vice-voorzitter benoemd. Als rapporteur voor het verdrag tot voor koming van oorlogen en voor de verbinding tusschen de Staten en den Volkenbond in vredestijd werd Lange (Noorwegen) aange wezen, terwijl den Spaanschen gedelegeerde Cobian werd opgedragen een rapport uit te brengen over den financieelen bijstand. De gedelegeerde van Guatemala (Matos) zal over de geheele ontwapeningstowestde rapport uitbrengen. De commissie noodigde jhr. Lou don uit aan de besprekingen deel te nemen als voorzitter der voorbereidende ontwape ningscommissie. Verder meldt de Tel.:' Nadat deze besluiten waren genojnen be gon de commissie direct met de behandeling van de ontwerp-conventie voor den finan cieelen bijstand. Den Hongaarschen en Oos- tenrijkschen gedelegeerden werd gelegenheid gegeven in het algemeen hun standpunt ten opzichte van de conventie uiteen te zetten, aangezien zij geen deel uitmaken der com missie voor arbitrage en veiligheid. Namens beide landen werd verklaard, dat de con ventie niet aanvaard kan worden. Hongarije voerde aan, dat de Raad een politiek lichaam is en de vraag wie de aanvaller is, steeds een juridische kern heeft. Oostenrijk gaf als rdeen zijn financieelen toestand, aangezien dit land geen nieuwe leenimg kan sluiten zonder toestemming van de staten, die de Oostenrijksche volkenbonds leening gegarandeerd hebben. In de vierde of begrootingscommlssie, on der voorzitterschap van graaf Carton de Wiart werd op voorstel van den Oubaanschen gedelegeerde Aguerra y Bethancourt de Bul- gaarsche minister van Financiën Molof tot vice-voorzitter gekozen. Bij de behandeling der agenda deed prof. Rappard uitkomen, dat hij niet veel hoop heeft, dat de commis sie tot een besluit zal komen in zake de reor ganisatie van het Volkenbondssecretariaat, terwijl de Britsche vertegenwoordiger Dalton verklaarde, dat zijn regeering er op staat, dat gedurende deze zitting de kwestie tot een oplossing wordt gebracht. De verkiezingen voor den Raad van den Volkenbond. GENèVE, 17 Sept. (V. D.) De verkiezingen voor den Raad van den Volkenbond hebben het verwachte verloop gehad. Aan de ver kiezing namen 52 delegaties deel, zoodat de meerderheid van stemmen 27 bedrog. Gekozen werden Guatemala met 41 stem men, Ierland met 36 stemmen en Noorwegen met 38 stemmen. Portugal kreeg 30 stemmen, doch viel, daar reeds drie leden gekozen wa ren, als overtollig af. De president van de Volkenbondsvergade ring wenschte de nieuw gekozen staten met hun verkiezing geluk. De Pari-Europa resolutie aangenomen !De Dinsdag bij de Assemblée ingediende resolutie inzake de te volgen procedure voor de voorbereiding van een nauwere aaneen sluiting der Europeesche staten is Woensdag morgen met algemeene stemmen door de As semblée aangenomen. Hierna vond de stemming plaats over de her kiesbaar hei d van China voor een niet-per- manenten Raadszetel. Een meerderheid van tweederden was hiervoor vereischt, en China behaalde slechts 27 stemmen, d.wjz. juist de absolute meerderheid, zoodat hierdoor China niet meer voor een Raadszetel in aanmerking kwam en de kansen voor Noorwegen stegen. De uitslag der verkiezingen voor de drie nieuwe niet-permanente Raadsleden was als volgt: Guatamala 43 stemmen. Noorwegen 38 stemmen en Ierland 36 stemmen. Portugal behaalde nog 30 stemmen en men kan hierin, behalve de hand van Aguero y Bethancourt, tevens een soort protest zien tegen het schep pen van een precedent, dat een der niet-per manente Raadsleden altijd aan een der Brit sche dominions zou worden toegekend. De groote meerderheid, welke de onbelangrijke midden-Amerikaansohe staat Guatamala heeft behaald, is vooral te verklaren uit de hoop der Volkenbondsvergadering, dat men door eenige conces- cies aan de La- tij nsch -Amerikaan - sche staten Brazilië tot terugkeer tot den Bond zou kun nen bewegen en wel licht ook Mexico zou kunnen aanspo ren, zich candidaat te stellen voor het Kellogg. lidmaatschap. Met 30 van de 47 stemmen heeft Woensdag de As semblée nog Frank Kellogg, den auteur van het pact van Parijs en oud-minister van Buitenlandsche Zaken der Vereenigde Staten, tot plaatsvervanger van Charles Evans Hughes gekozen, die wegens hoogen leeftijd zijn ontslag als rechter in het Permanent Hof had ingediend. Kellogg is dus thans tot 1 Januari benoemd, wanneer de nieuwe, ojf de huidige Volkenbondsvergadering te kie zen rechters in functie treden, doch men kan wel als zeker aannemen, dat Kellogg tot de vijftien nieuwe rechters zal behooren. De Int. Vredespolitiek. Naar uit Noorsche kringen wordt vernomen, stelt de Noorschen delegatie zich ten doel de vredespolitiek, die tot heden door Zweden, Nederland en Finland is gevolgd, zoo sterk mogelijk te bevorderen. De Noorsche delegatie bedoelt hiermede niet, dat Noorwegen en de andere genoemde staten een blok zullen moe ten vormen, maar wel schijnt zij te meenen, dat er een zekere mate van overeenstemmng van belangen en denkbeelden bestaat, die ten gevolge heeft, dat deze landen eikaars voet spoor volgen. Van de genoemde landen staat Noorwegen het dichtst bij Finland, aldus meldt de Tel. Marconi als Fascist. ROME, 17 Sept. (V. D.) De Italiaansche aca demie zal morgen bijeenkomen, teneinde de lijst van nieuwe leden-candfdaten op te maken. Deze lijst moet dan aan den premier worden overgelegd, die een definitieve keuze zal doen. Naar verluidt zal morgen echter slechts een enkele naam op de lijst voor komen, en wel die van Marconi. Verscherpte stakings-actie in Barcelona. MADRID. 17 Sept. (V. D.) De stakingsactie te Barcelona is opnieuw verscherpt. Nadat Dinsdag de havenarbeiders in staking waren gegaan, hebben heden ook de arbeiders der stadsreiniging het werk neergelegd. Men vreest, dat ook de taxi-chauffeurs en arbeiders en employés van de metro zich bij de staking zullen aansluiten. Er deden zich verschillende kleine incidenten voor. Japansch advies tot ratificatie van het Vlootverdrag. LONDEN, 17 Sept. (V. D.) Volgens semi- officieele berichten uit Tokio heeft de bij zondere commissie van den Staatsraad den staatsraad geadviseerd het Londensche vloot verdrag te ratificeeren. Er bestaat hoop, dat men in de eerstko mende weken den staatsraad zal kunnen be wegen tot ratificatie van het vlootverdrag over te gaan. BILJARTEN. JUBILEUMWEDSTRIJDEN ,,'t SPAARNE". De Haarlemsche biljartvereeniging ,,'t Spaarne", gevestigd bij den heer P. Brug man in de Dubbele Buurt, viert haar 5*jarig bestaan en heeft bij die gelegenheid jubi leumwedstrijden uitgeschreven in 4 Mas- sen. De teams bestaan ieder uit 4 spelers. Voor deze wedstrijden zijn clubprijzen, be staande uit bekers, en vele persoonlijke prijzen voor series en moyennes uitgeloofd. Aan deze ontmoetingen nemen deel: „Flora", „Vriendenkring II", „O.M.S.", „T. O. G.", „Sportlust", alle te Haarlem en „D.O.K." uit Heemstede. De speelavonden zijn: Woensdag en Vrij dag, te beginnen op 24 September o k. tus schen „Flora" en ,,'t Spaarne" met de eerste viertallen. POSTDUIVEN. COLUMBA. Uitslag der wedvlucht met jonge en oude duiven van Halle (163 K.M.) Gelost om 11.50 arriveerde de eerste duif te 2.17; laatste prijswinner 2.21.57. De prijzen werden behaald als volgt: J. Bonke 1 2 3 5 6 7, P. Boeree 4 8 9. Aan het eind van de Spuistraat, bij het Spui, ging hij staan en deze simpele hande ling was al voldoende om te maken, dat zich een groep om hem heen verzamelde, zooals meen ik, alleen maar de hoofdstad van Nederland leveren kan. De slagersjongen, met zijn rechterbeen nonchalant over zijn fietszadel geslagen en met zijn linker steunend op den trottoirrand de hemel weet, waar hij altijd vandaan komt, maar hij was er natuurlijk bij. En de oude juffrouw met de paraplu en het ka- pothoedje. En de opgeschoten jongens met de bleeke brutale gezichten, de geruite petten op en de sigaretten in het hoofd. En de jeugdige dochters van het Amsterdamsche volk, de haren kortgeknipt, de jumpers kleurig en fel en de oogen glin sterend van jool en levenslust- En de tahooze kleine jongens met fietsen, die tegenwoordig het voornaamste bestanddeel van elk men- schenkluwen vormen en dan den ongelukki- gen voetgangers het vooruit- en het achter uitgaan zoo goed als onmogelijk maken. En het juffertje, dat even een boodschap doet voor kantoor. Zij allen waren er en zij keken op naar den slanken jongen man, die het middelpunt van hun groep was. Hij zag er schilderachtig genoeg uit, van zijn grooten Tom Mix hoed af, tot zijn leeren beenbekleedsels boven zijn zware schoenen. Aan zijn donkerbruin leeren pak had de tand des tijds danig geknaagd, maar onge schonden, hoewel vuil, was nog de groene bandelier, met het opschrift: „Around the world", die schuin over zijn borst hing. Behalve dat hij één keer tot de verzamelde menigte deze gedenkwaardige woorden sprak: ,J've been everywhere and I speak fourteen different languages", (Ik ben overal geweest en ik spreek veertien verschillende talen) speelde hij een stil spel. Hij haalde een beduimeld boekje, met ezels- ooren, voor den dag, bladerde er in en duwde het dan dezen, dan genen onder den neus om de handteekeningen en de misschien wel officieele stempels te laten zien, die vele bladzijden van het boekje vulden. Tot de veertien talen die hij meester was, be hoorde niet de onze, want slechts door te zwaaien met een potlood, en het daarna aan verschillende omstanders aan te bieden, wist hij uiting te geven aan den wensch, zooveel mogelijk handteekeningen in het boekje te verzamelen, ook dïe van de om hem staande Amsterdammers. Bij de ouderen had hij niet veel succes maar onder de jongeren waren er een paar die met graagte en eerbied hun namen schre ven bij de vele, die al in het boekje stonden. Dan ging de man maar weer beurtelings manoeuvreeren met zijn potlood en bladeren in het mengelwerk, tot hij eindelijk bedacht hij eens wat afwisseling in zijn spel moest brengen. Plotseling nam hij met een breeden zwaai zijn Tom Mix hoed af voor een jeugdige Amsterdam sche, die met een stofdoek in de hand voor een bovenraam van een der huizen geïnte resseerd stond toe te kijken. Het was toen, dat een Amsterdamsch straatjog de nooit verflauwende opmerkings gave, die zijn ras eigen is, toonde door te schreeuwen: „Hij hep 'n kaole kop!" De eerbied voor den man van de veertien talen was inééns verdwenen. Velen uit de tot nu toe zwijgende groep barstten in lachen uit. En na eenige oogenblikken stond de wereldreiziger ongeveer alleen in de Spui straat: de belangstellenden waren weer in het stadsgewoel opgenomen. Maar lang zal de eenzaamheid van den globe-trotter wel niet geduurd hebben J. C. E. enkele zomermaanden ln het Sportpark uit sluitend athletiek en spel te beoefenen. De vergadering besloot het 20-jarig bestaan te vieren met een receptie op 7 Februari, feest-uitvoeringen op 11 en 12 Februari, en een feestavond op 28 Februari. VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDEELING L Eerste klasse. Hermes-D.V.S.Stormvogels (scheidsrech ter W. C. Laar mans.) AjaxExcelsior (scheidsrechter C. Vrugt). D. F. C.H. B. S. (scheidsrechter W. Breet- hoff). H. F. C.—V. U. C. (scheidsrechter J. F. van Moorsel) 't GooiZ. F. C. (scheidsrechter J. J. F. van Gessel). Tweede klasse A: L GENèVE, lö September. De Nederlandsche delegatie ter Volken bondsvergadering is verdeeldschrik niet lezers, er komt heelemaal geen pijnlijke ont hullingwat, betreft haar onderdak te Genéve. Van de elf personen waaruit zij, secretarissen en deskundigen inbegrepen, be staat, zijn er zes in het oude stamhotel des Bergues, drie in Bellevue en twee in Carlton- hotei, een verdeeling, die samenhangt met het feit, dat er in des Bergues alleen nie: voldoende plaatsen beschikbaar zijn. Welnu, het Carlton-Hotel. waar de heeren Loudon en Soejono vertoeven, ligt vlak bij de plaats, waar eenmaal het Volkenbondsgc bouw zal verrijzen en nu zou het me niets verwonderen, zoo de heer Loudon onder den indruk van den werkelijk zeer droeven aan blik van den nog altijd eenigen eersten steen, die er een paar geleden gedeponeerd is, de attentie van Minister Beelaetrs op dit som bere feit gevestigd zou hebben. Of dat ge beurd is, weet ik niet. Mogelijk is natuurlijk ook, dat onze eerste gedelegeerde zich reeds in Den Haag over dien eenzaam en verla ten steen ontfermd heeft, toen hij zijn reis voor de Assemblée opstelde. Een feit is in- tusschen, dat deze steen des aanstoots want werkelijk geeft het aanstoot, dat men met den bouw niets en ook niets is opge schoten Minister Beelaerts een pracht- gelegenheid bood om dezen teleurstellenden gang van zaken te critiseeren en tevens als symbool te beschouwen van wat er in het afgeloopen jaar heiaas niet door den Volken, bond bereikt is. Zoo mag het niet langer blijven, luidde zijn vermanend parool in zijn ln menig opzicht scherp critLseerende rede voering, die grooten indruk maakte, om haar eerlijkheid en juist ook om den aandrang waarmee op een zich zelf herzien van de Volkenbondsleden werd aangedrongen. Dat er in den laatsten tijd ln het bijzonder op economisch terrein duchtig gezondigd wordt en men maar al te zeer in gebreke is het goede pad van nauwe internationale samen werking in te slaan, dat plannen in die rich ting niet door daden zijn gevolgd en bij kans alle schoone voornemens tot niets dan de hel van het protectionisme en een kort zichtig nationalisme leidden, heeft Minister Beelaerts zijn mede-afgevaardigden eens goed voor oogen gehouden. Het goede in de redevoering was bovenal, dat zij duidelijk blijk gaf het resultaat te zijn van welover wogen kritiek van iemand, die met zijn kritiek opbouwend werk wil verrichten. Geen wonder dan ook dat de meest warme en op* rechte Volkenbondskampioenen hun in stemming met dit betoog niet onder stoelen of banken staken. Met name behoorde b.v. Cecil tot een van diegenen, die bij tal van passages duidelijk blijk gaf van zijn volledige instemming. En na afloop van de rede liet hij zich dan ook in zeer loffelijke bewoor dingen over dit optreden uit, een optreden, waaraan de Volkenbond momenteel onge twijfeld 'behoefte had. Trouwens, ook speeches als die van Hymans en van Graham, welke beide den noodigen Derde klasse B. MeervogelsQ. S. C. D. J. K.—A. P. G. S. O. D. E.—S. D. W. Assen delftDe Kennemers D. W. V.—O. S. V. Vierde klasse C. W. M. S.—Halfweg. Reserve eerste klasse: Z. F. C. 2—H. F. C. 2 Blauw Wit 2Haarlem 2. E. D. O. 2Ajax 2 Stormvogels 2A. F. C. 2. Hilversum 2R. C. H. 2. Reserve tweede klasse A: Blauw Wit 3—V. S. V. 2. V. V. A. 2—W. F. C. 2 D. E. C. 2—H. R. C. 2 K. F. C. 2—Ajax 3. Alcm. Vlctrix 2—Spartaan 2. AFDEELING DL Eerste klasse: R. C. H.K. F. C. (scheidsrechter Mr. E. G. van Bisselick.) A. D. O.Hilversum (scheidsrechter J. Grootmeijer) H. V. V.—E. D. O. (scheidsrechter Ch. L. Aerts). V. S. V.Blauw Wit (scheidsrechter M. Bos.) Tweede klasse A. UnitasSteeds Hooger. QuickNeptunus D. H. C.—Xerxes. B. M. T.VJ.O.S. Tweede klasse B. C.V.V.Overmaas. D. C. L.—R. F. C. Gouda—O.D.S. FortunaS.V.W. V. D. L.—S. V. V. Derde klasse A. B. E. C.—A. S. C. T. H. B.Schoten. L. F. C.—U. V. V. LugdunumZeemeeuwen. HlllinenAlphen. Reserve eerste klasse Feijenoord 2D. H. C. 2. Xerxes 2Sparta 2. H. B. S. 2—Gouda 2. V. O. C. 2—Unitas 2. Excelsior 2—C. V. V. 2 Af deeling III: Eerste klasse. EnschedéRobur et Velocitas. TubantiaWageningen. Go aheadP. E. C, Z. A. C.—Vitesse. A. G. O. V. V.—Heracles. Afdeeling IV. Eerste klasse. M. V. V.—N. A. C. P. S. V.L.O.N.G.A. N.OAD.Eindhoven. De Valk—-Wilhelmina. nadruk lieten vallen op de noodzakelijkheid eindelijk eens tot een deugdelijke economi sche samenwerking over te gaan, gaven blijk van een groeiend besef, dat men op het oogenblik ontegenzeggelijk wegen bewandelt die ten spoedigste verlaten dienen te wor den. Merkbaar verrast was men door en over Henderson's rede. Jongen, jongen, dat. was ook lang niet malsch en daar zat een kracht in, als men in den regel van Henderson niet verwacht. Onomwonden gaf Engeland's eer ste gedelegeerde te verstaan, dat de Vol kenbond op het stuk van de vermindering van bewapening schandelijk in verzuim is. En wanneer men van bepaalden kant nu nog verder wil gaan ten opzichte van de veiligheid, dan moet men daar, aldus on geveer de strekking van het Engelsche be. toog, wel weten, dat thans veiligheid boven al verkregen moet worden, door uitvoering te geven aan de in artikel 8 van het Hand vest neergeschreven verplichting tot ver mindering van bewapening. Eerst als dat zal zijn geschied, zal Engeland bereid zijn nog nadere uitwerking te geven aan het veiligheidsbeginsel o.a. in den vorm van toe treden tot een verdrag tot het verleenen van financieelen bijstand aan den aangeval len staat en in den vorm van het aanpassen var. het Handvest bij het Kellogg-pact. A ha, zoo mompelde men, dat gaat du* precies tegen de Fransche stelling in. Inderdaad, van den kant van Frankrijk wordt steeds de veiligheid op den voorgrond gesteld en in zijn Memorandum inzake Europeesche samenwerking zweeg Briand zelfs heelemaal over het ontwapenings- vraagstuk. Van Europeesche samenwerking gesproken zeldzaam mat was feitelijk het speech je van Briand, waarmee hij namens 27 Europeesche staten, het vraagstuk van die samenwerking tot punt van debat ln de Volkenbondsver gadering gemaakt wenschte te zien. Het was zoo merkte een ondeugend hoorder op, een discours d'Elysee, dat de Fransche Minister van Buitenlandsche Zaken had geleverd. De eenige verklaring hiervoor is nU. gelegen ln de omstandigheid, dat men Briand heel dui» delijk had laten voelen, thans niet bereid te zijn hem geheel en al te volgen op dit punt. Blijkbaar achtte hij het dan nu maar veili ger een werkelijk pleidooi voor zijn denk beeld achterwege te laten. Terwijl ik u dit schrijf is. nog niet bekend, hoe men intus- schen de heele kwestie eener cventueele Europeesche samenwerking verder tijdens deze Assemblee aangepakt wenscht. Doch wat er ook gebeurt, de meesten reke nen thans niet meer op een werkelijk groote redevoering van Briand, tenminste in deze aangelegenheid. Gezien het feit, dat er hier nog al eens wat surprises voorkomen, zou men er dus juist wel op bedacht moeten zijn dat misschien het onverwachtsche toch nog gaat gebeuren! Maar hoe dat zij, momenteel is het plan-Briand op den achtergrond ge raakt en vlast men zich vooral op een dis cussie in de derde commissie, discussie over.* ontwapening. Dat belooft dus wat. DR. E. VAN RAALTE. Afdeeling V. Eerste klosse. Be QuickLeeuwarden. G.V.A.V.M. S. C. AlcidesFris ia. VeendamFriesland. AchillesVelocitas. VOETBAL. H.G.W. Op 1 Juni 1930 werd te Heemstede uit ge meentelijk overheidspersoneel opgericht een voetbalclub onder den naam H.G.W. Het doel dezer vereeniging was onderlinge oefen wedstrijden te houden, met zoo mogelijk en kele vriendschappelijke wedstrijden. Op de Dinsdagavond gehouden ledenver gadering werd besloten te trachten nog dit seizoen in den Haarl. Voetbalbond in te schrijven. Het bestuur kreeg opdracht de noodlge stappen te doen. Ook zal getracht worden een eigen veld te krijgen. Dank werd gebracht aan de vereeniging „Spaarnevogels" voor de groote medewerking, waardoor het mogelijk was tot stichting van de club over te gaan. Het secretariaat ls gevestigd Wipperplein 11. Heden: DONDERDAG 18 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Schouwburg Jansweg: Renée de Vos' revue „Doe me een lol". 815 uur. Concertgebouw: Nazorgbazar 25 en 8—10 uur. Gebouw Protestantenbond: Protestvergade ring tegen vlootuitbreidlng. 8 uur. Krelagehuis (Leidsóhe Vaart) Bloemen tentoonstelling. 2.306 uur. Palace: „Het verlangen van iedere vrouw". Tooneel B. H. Matthée (Jongleur). 7 en 915 uur. Luxor Theater: „De witte non van Sint Veith", en „Beschermers der wet". Tooneel: The Evelis (acrobatiek). 8 uur. Rembrandt Theater: „Kleine Stadsluoht". Tooneel: The Cantors (paper manipulators). 7 en 9.15 uur. Bloemendaal: Raadsvergadering. 3 uur nam. VRIJDAG 19 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: Renée de Vos' revue' „Doe me een lol". 815 uur. Concertgebouw: Nazorgbazar 25 en 610 uur. Krelagehuis (Leldsche Vaart): Bloemen tentoonstelling 1010 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. GYMNASTIEK. VERGADERING TURNLUST. De Beverwijksche Gymnastiekvereniging Turnlust hield onder leiding van den heer J. Honig haar halfjaarlij ksche vergadering. Besloten werd tot aanschaffing van een vlag voor de dames-afdeeling. Ingekomen was een schrijven van het ge meente-bestuur betreffende huur van zalen en terreinen. Als gevolg daarvan zullen de uitgaven van Turnlust belangrijk stijgen. Uit het verslag van de kas-commissie bleek een klein voordeelig saldo, In het bestuur werden herkozen de dames ,T. Visscher-Hofland en D. Hoogland (com missarissen) en de heer R. Gerssen (pen ningmeester) In verband met de wedstrijden van den Kennemer Turnkring zullen dit jaar geen onderlinge wedstrijden voor dames en heeren worden gehouden. Besloten werd, voortaan elk jaar gedurende Z. V. V.—Alcm. Victrix. A. F. C.West Fris ia. H. R. C.—D. E. C. W. F. C.Zeeburgia. Hollandia-r-T. O. G. Tweede klasse B. BaarnSpartaan. ZandvoortBloemendaal (scheidsrechter J. Versteegh Meulemans). HerculesVelox. D. W. S.—V. V. A. Haarlem—B. F. C. (scheidsrechter W. Ka toen). Derde klasse A. De Meteoor—K. V. V. KinheimOranje Zwart. D. S. V.—Hélder. WatergraafsmeerOosterpark. AmstelHortus» Marconi,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5