EERSTE KAMER UÏT DE PERS INGEZONDEN Tijdschriften. RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1930 17 September. •De senaat heeft vandaag zijn huishou delijke commissie weer samengesteld en de leden aangewezen, die zitting hebben zullen in de gemengde commissie voor de Stenogra fie. De huishoudelijke commissie is blij ven bestaan uit den voorzitter en twee leden. Is b 1 ij v e n bestaan De heeren Slingenberg en Mendels hadden nl. voorgesteld het aantal leden van twee op vier te brengen, om te zamen met den voor zitter de huishoudelijke commissie te vormen. En dat om alle politieke groepen zooveel mo gelijk vertegenwoordigd te zien. Prof. Lobman was de eerste die dat voor stel bestreed. Kij zag geen enkele zakelijke reden, waarom de huishoudelijke commis sie van 3 op 5 moet gebracht worden. Tot nu toe was toch alles goed gegaan! Voor het toe zicht op de boekerij en voor de benoeming der bedienden was toch geen commissie noo- dig, samengesteld naar de geestestroomingen in de Kamer? zoo vroeg hij. De heer Van Lanschot zocht het motief van het voorstel in de bedoeling om den heer Polak in de commissie te krijgen. Welnu zei hij de heer Polak zou daarin een uit muntend figuur maken met zijn historische en oude-kunst-kennis. Maar zulk een strikt persoonlijke reden mag geen reden zijn aldus Mr. van Lanschot om de samen stelling van de huishoudelijke commissie voor de toekomst, buiten de persoon van den heer Polak om, te veranderen, zonder nood zaak in het werk der commissie zelf gelegen. Prof. Anema maakte het heel kort hij zag geenerlei reden om de huishoudelijke commissie, die geen andere dan een intern- administratieve taak heeft, uit te breiden zeker niet op grond van een politiek motief: het motief dat zooveel mogelijk de groepen van de Kamer in de huishoudelijke commis sie moeten vertegenwoordigd zijn. De heer Slingenberg verdedigde heit voor stel. Zijn voornaamste argument was, dat. de Eerste Kamer een college is met een politiek doel, zoodat alle vormen, waarin de werk zaamheid van de Kamer zich ontplooit, poli tiek karakter hebben. Waarom dan ook de samenstelling van commissies een zoo zui ver mogelijke afspiegeling moet zijn van de samenstelling der Kamer. Mr. Pollema de jonge C.H. Senator ■week af van de meening van zijn fractie voorzitter en stemde vóór de uitbreiding. En wel, omdat hij voor een vruchtbaar gemeen schappelijk overleg een goede verstandhou ding van meerderheid tot minderheid ge- wenscht achtte. Door aanvaarding van het voorstel, dat van een minderheid kwam, zag hij het, gemeenschappelijk overleg bevor derd en dus adviseerde hij tot aanvaarding van het voorstel-Slingenberg. Het voorstel werd echter verworpen met 2716 stemmen. Voor waren de v.d., de s.d. en de r.k. heer'de Bruin met den cA. heer Pollema. Zoodat de huishoudelijke commissie is blij ven bestaan uit den voorzitter met twee le den. Die werden gisteren aangewezen. Er was een vacature-van Voorst tot Voorst en een vacature-Rink. De oude generaal wenschte niet meer in aanmerking te komen en in zijn plaats koos toen de Kamer n i e t wat we verwacht hadden na de loftuitin gen op dezen Senator den heer Polak, maar den heer van Lanschot! En in de vaca ture-Rink den heer Rink opnieuw. In de gemengde commissie voor de Steno grafie werden aangewezen de heeren Haff- mans, Polak en Slingenberg. De voorzitter wees voor het verzoekschrif ten -onderzoek san mevrouw Pothuis-Smit en o'e heeren v. d. Hoeven, Briët, van Sasse van IJsselt en Kranenburg. Morgen wordt het adres van Antwoord op de Troonrede behandeld. Dat zal tot langdurige besprekingen wel geen aanleiding geven. INTIMUS. DE TROONREDE. „Ulevel-wijsheid". Weer één van de magere koeien uit Jozefs droom noemt de Rotterdamsche s.d. „V oor- waarts" de Troonrede en het orgaan gaat verder: Wat een ulevel-wijsheid is die ge heel e langademige en preekerige Inleiding! De toestand des lands is niet onverdeeld gun stig, heet het, maar over het werkloosheids vraagstuk preekt deze Troonrede met geen woord. De Regeering komt er zelf niet toe te verklaren, dat het „haar aandacht heeft". En natuurlijk ontbreekt alle aanwijzing, dat zij zich onledig zou houden met het voorberei den van een wettelijk geregelde werkloos heidsverzekering, door nagenoeg geheel de georganiseerde arbeidersbeweging van ons land noodzakelijk geacht. „Er moet dus bezuinigd worden. Maar dat in deze bezuiniging ook de defensie-uitgaven zullen deelen, daarover zwijgt deze Troonrede in alle talen. Wel wordt te verstaan gegeven, dat het akelig langzame tempo, waarmee sociale politiek wordt gevoerd, nog meer zal worden vertraagd. Maar met geen woord wordt verklaard, hoe diezelfde Regeering, die den economischen toestand van ons volk zoo donker inziet, vrijheid kan vinden om aan de 'volksvertegenwoordiging een 120 miljoen plan voor te leggen tot uitbreiding van de vloot." Iets verder zegt het blad, na geconstateerd te hebben, „het uitblijven van de wetelüke werkloozenverzekering, van de verzorging der vijftigduizend oudjes, die nog altijd geen ouderdomsrente ontvangen, van een billijke salarisregeling voor het personeel in 's Rijks dienst." „Zoo is deze Troonrede de aankondiging van een Regeerbeleid, dat we kennen sinds de heer Colijn tot redder des Vaderlands is uitgeroepen. Het kenmerkte zich door bezui- ninging „met het domme potlood" en de In diening van een Vlootwet. Deze politiek is gestrand op den tegenzin van ons volk. Maar zij is, schoon gecamoufleerd, door het drie manschap Ruy?De Geer—Colijn voortgezet. En zij is in 1930 weer ongeveer op hetzelfde punt gekomen,, als waar zij In 1923 strandde. De vraag is. nu alleen maar: zal de Regeering Ruys—De Geer thans een meerderheid vin den in dc 2de Kamer?" KANTONGERECHT. Drie dagen dronken negen dagen zitten. Het was eigenlijk een zeer tragische ge schiedenis, maar de hoofdpersoon vatte het niet zoo op. De verdachte bezag het met een wijsgeerige kalmte en een rustige zelfkennis. Hij kwam binnen in gezelschap van een veld wachter, hetgeen nooit een goed toeken is, want het is op deze wereld nu eenmaal beter zich in gezelschap te bevinden van een ban kier, een staatsman, een onderwijzer, dan van een veldwachter, tenminste als de ver houding een strikt zakelijke is Verdachte gaf de volgende schets van zijn beroep: „Als je op zee bent-, lig je als een hond aan de ketting en als je aan wal komt, dan breek je los". Het was niet mild uitgedrukt, maar het was waar in alle opzichten. Het losbreken bestond hierin, dat de zeeman een borrel ging drinken, en nog een borrel, en zooveel borrels, tot hij in staat was de onaangename dingen dezes levens geheel te vergeten. Zoo volledig vergat hij ze, dat hij zich zelfs niet herinnerde in den avond van 5 Augustus op de Trawlerkade te IJmuiden gearresteerd te zijn. „Het leven is er betrekkelijk naar", ver* klaarde hij zich tegenover den ambtenaar van het Openbaar Ministerie. „Maar ze doen toch allemaal niet zoo als u", merkte de magistraat op. „Ze loopen er ook niet allemaal in", ver zuchtte de verdachte. Als het mij een beetje tegen loopt in het leven, zeg ik: „Vooruit ik neem een borrel". Maar, dat hij er aan verslaafd was, ontkende de zeeman. Als hij niet wil, neemt hij er geen. eHt was dronkenschap bij zooveelste her* haling en het Openbaar Ministerie eischte 3 dagen hechtenis. Verdachte wist er niets op te zeggen. De kantonrechter wel, hij veroordeelde den zeeman conform dien eisch. In den middag van 6 Augustus is hij weer dronken geweest. Ze hadden hem zijn roes van den vorigen avond niet laten uitslapen, zei verdachte. Op die manier kon hij wel tien politie-agen- ten achter zich aan krijgen en als ze hem toch niet opsloten, konden die hem wel alle tien bekeuren. De kantonrechter vond, dab de politie zoo* ver wel niet gaan zou. Verdachte is een spiritusdrinker, dat wijst toch op verslaafd heid. Volgens verdachte wees het alleen maar op minder financiën dan noodig zijn om borrels te koopen. Drie dagen hechtenis, zei de ambtenaar. Drie dagen hechtenis luidde de uitspraak. 3 Augustus is verdachte ook dronken ge weest. Het O. M. veronderstelde, dat het mis schien de vrienden waren, die hem in ver zoeking brengen. Heeft u vrienden? vroeg de ambtenaar. De verdachte verklaarde, dat hij alleen op de wereld stond. Maar, wij zijn betrekke - kelijk allemaal vrienden onder mekaar en wij helpen elkaar allemaal". Het O.M. vond, dat de hulp ten aanzien van borrels beter achterwege kon blijven. Verdachte doet pogingen om uit IJmuiden weg te komen. Het O.M. zei, dat hem dit best zal lukken, als hij maar op den ingeslagen weg voort gaat. Dan komt hij in Hoorn terecht. Voorloopig zal hij negen dagen uit IJmui den weg zijn, want de eisch luidde ten derden male 3 dagen hechtenis en het vonnis werd weer conform gewezen. Verdachte aanvaardde het met groote blij moedigheid. De kantonrechter hoopte hem niet weer te zien. Verdachte wenschte hetzelfde, maar er was weinig zekerheid in zijn stem. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: De Jong, Grebberstraat 31. actetasch; Rem- mé, Gierstraat 76, boekje R.K.; v. Deursen, Kruisstraat 30. broche; Cortissels, Timor-» straat 53, idem; Prinsen. Zomerkade 229, cein tuur; Sikking, Tulpenstraat 17h, donker bruine hond; Meeuwenoord, Iepenrodestraat 5, hondenpennning; Kennel Fauna, grijze kat, wit-grijze kat, zwarte kat; Mulder, Pa- Patriarchstraat 18, kwitanties; Ran. Olycan- straat 33, kwartiermuts; Groeneveld, Begijn hof 27, melkbus; Hoefgeesterweg 9, Velsen, portemonnaie met inhoud; Woudenberg, Kor te Hofstraat 7, portefeuille met inhoud; Alt hof, Schouwtjeslaan 43, potloodhouder; Schaap, Rozenpriëelstraat 61, portemonnaie; Tanis, Oranjestraat 162, parapluie; Zwïers, Kennemerstraat 38, kinderportemonnaie; Roode Winkel, Paul Krugerstraat 14, para pluie; Linzen, Hofdijkstraat 17, kinderporte monnaie; Person, Berkenrodestraat 7, pet; Otten, Graafschapstraat 107rd., rijwielbelas- tingmerk; Arïnk, Esschilderstraat 23, idem; Diermanse, Dr. Leijdsstraat 38, idem; Brug wachter, Lange Brug, regenmantel; De Vries, Voorzorgstraat 7A rood, taschje. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De 77-ste vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken wordt gehouden op Dinsdag 23 September 1930, des namiddags te 7 30 uur. in het gebouw der Kamer, Nassauplein 6, Haar lem. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Benoeming van den heer J. M. van Seggelen met ingang van 1 October 1930. 5. Concept-schrijven Bureau aan Kamer van Koophandel te Amersfoort inzake instel ling Borgtochtenregister. 6. Rapport Commissie Onderwijs over het verloop der cursussen 1929,1930 en voorstel tot voortzetting. 7. Voorstel Af deeling Kleinbedrijf en Com missie Onderwijs, Inzake cursus opleidingWin- kelpersoneel. 8. Voorstel Afdeeling Kleinbedrijf, inzake enquête incasseeren van kleine vorderingen. 9. Rondvraag. 10. Besloten zitting. OhZE GROEMTJE5 i DIN5DAC5 DONDERDAG ZATERDAG LERE-DOCTORATEN VAN DE VRIJE UNIVERSITEIT. Ter gelegenheid van het jubileum van de Vrije Universiteit zullen volgens senaatsbesluit 20 October de eere-doctoraten worden uitge- rekit aan de heeren H. Colijn to de rechts geleerdheid en ds. D Bakker te Santpoort, ds. J. C. Rullman te Wassenaar en prof. Seve- steyn te Boedapest in de theologie. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk- Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug* gegeven. DE CHRISTELIJKE OUDERS EN HET ONDERWIJS. Geachte Redacteur, Als abonné van uw veel gelezen blad, zag ik gaarne onderstaande regels geplaatst. Met gemengde gevoelens heb ik het in gezonden stuk van den heer de Rooy gelezen gaarne wilde ik eenige dingen trachten recht te zetten. Ten eerste n.l. dat de ontzettende oorlog tusschen Engeland eenerzijds en Transvaai anderzijds juist in de eerste plaats bij het Christelijk deel onzer natie weerzin gewekt heeft, omdat volgens de geschiedenis, deze monsterachtige moordpartij geheel voort kwam uit Engelschen „landhonger"; de Boeren konden dan ook met een vrij geweten om God's hulp en om de zege bidden. Maar in de tweede plaats dit: De heer De Rooy beweert dat een Christelijk onderwijzer uit zijn ambt is gezet omdat hij lid werd van „Kerk en Vrede", hij wilde volgens zijn be ginsel de kinderen opvoeden en zou als plaatsvervanger der ouders zijn opgetreden, hetgeen hem werd verboden. Neen, mijnheer de Rooy, niet omda/t deze onderwijzer' optrad als plaatsvervanger der ouders, maar juist omdat hij hier ophield plaatsvervanger te zijn voor de Chris- ten-ouders. Indien het hier gold een „open baar-onderwijzer had ik mij (en met mij velen) verwonderd. Wij .die als Christen-ouders, het Christe lijk onderwijs voor onze kinderen zoeken, wenschen dan ook dat dat onderwijs hun gegeven wordt overeenkomstig den wil der ouders, en niet naar den wil en het inzicht der onderwijzers. Een Christen-onderwijzer kan nu eenmaal geen lid zijn van een ver- eeniging die het gezag ondermijnt, trots de beweringen dat de religie veilig is bij het socialisme. Toen destijds de heer Oversteegen overging naar het communisme hield hij op vertegen woordiger te zijn voor de groep, die hem in den gemeenteraad bracht en had hij der halve ook volgens het oordeel der s.d.-ver tegenwoordigers zijn mandaat moeten neer leggen. Deze onderwijzer ds dus ontslagen omdat hij niet meer plaatsvervangend kon optreden voor Christen-ouders. U bij voorbaat beleefd dankend, Uw abonné, J. MEIJER, Schreveliusstraat 66. DE VLOOTWET. Haarlem, 16 Sept. 1930 Geachte Redactie, Naar aanleiding van een ingezonden stuk in Uw blad d.d. 16-9-'30 onder den titel „De Vlootwet" van den heer De Rooy, ben ik zoo vrij plaatsing van het onderstaande te ver zoeken. In bedoeld stuk liggen aanklachten tegen verschillende categorieën van personen en richtingen. Het ware daarom m.i. beter ge weest, dat inzender zich met een stuk van dergelijken inhoud niet had geriolit tot een blad, dat lezers van allerlei richting onder zijn abonnés telt. Bedoelde aanklachten zal ik dus buiten beschouwing laten, alsmede de op het ge moed werkend bedoelde voorstellingen van oorlogsellende enz. Ik zal mij enkel bepalen tot de z.g. Vloot wet zelve. Houd alle gemoeds-inwerkingon hier buiten, en besohouw enkel de finan- cieele kwestie. De vlootuitbreiding is onnuttig, volgens de Vlootwet-tegenstanders Immers zij ver klaren, dat wanneer het tijdstip nadert, dat bedoelde oorlogsschepen gereed zijn, zij weer reeds van zoo'n verouderd type zijn, dat zij als oud roest beschouwd kunnen worden en dus practisch nooit dienst zullen doen. Door deze redeneering kan meteen wor den geconstateerd, dat het oorlogszuchtig karakter der Vlootwet-voorstellers toch zoo groot niet is. De sterkte der Nederlandsche vloot blijft met of zonder vlootwet dus hetzelfde. We zouden dus alleen kunnen spreken van een mogelijk onnuttige uitgave. Doch is die uitgave zoo onnuttig als wordt voorgesteld? Hoeveel menschen zullen gedurende 8 jaren hierdoor werk vinden? Is deze schepenbouw vooral op heden geen schitterend object uit een oogpunt van werkloosheidsbestrijding? lNGt.Z.ONDc.N M-D._D.-j-G.i-.wi-;. oU CU. per regel. En wat is, daar de schepen immers toch nooit zullen worden gebruikt, een werkver schaffing van onschuldiger aard? Beter dan een ten koste leggen van het bedrag aan het aanleggen van auto-renbanen door het gansche land, wat werkelijk slachtoffers vraagt. In deze zaak kan wel een nationalistische gedachte op den voorgrond gezet worden en de eisch gesteld worden, dat het vastgestelde bedrag in Nederland besteed wordt. Een andere vraag kan gesteld worden, of het bedrag, doch dan vastgekoppeld aan de werkloosheidsbestrijding, nuttiger besteed kan worden. Doch laat dan de oorlogsver schrikkingen, aanvallen op personen en rich tingen buiten beschouwing. Stel uw actie in op de zuivere financieele kwestie van deze zaak en onthoud u van het inwerken op het gemoed. Dat de actie, zooals zij is opgezet, dan ook in conflict komt met zichzelve, spreekt sterk uit een courantenbericht, dat aan de artillerie-inrichtingen, de fabriek van oor logstuig, aan de Hembrug 22 werklieden zijn ontslagen, terwijl ontslag aangekondigd is aan ongeveer 450 man. Het hoofdbestuur van den Bond van Personeel in Overheids dienst (aangesloten bU het vlootwetactie- voererAe N.V.V.) zal aan den Minister maat regelen voorstellen. In een dergelijk geval, hetwelk wijst op een streven tot mindere aanmaak van oor logstuig, zouden de anti-vlootwet ters, in dien men in alle opzichten consequent was, een dergelijken maatregel van harte moeten toejuichen. Dank zeggende voor de plaatsing, Hoogachtend, B. VAN DIEMEN „Het Vliegveld". Naar aanleiding van het Vijfde Inter nationale Luchtvaartcongres, dat van 1 tot C September te 's Gravenhage werd gehouden is een congresnummer verschenen van boven genoemd maandblad. Het nummer wordt geopend met een artikel van den president van het Algemeen Comité, ir. J. F. de Vogel, die daarin de bc- teekenis van het congres uiteenzet. De vice- president, jhr. J. L. van den Berch van Heem stede, geeft een overzicht van de verschil lende organisaties, die zich thans met dc luchtvaart bezighouden, terwijl verscheidene andere deskundigen besprekingen wijden aan de belangrijkheid van het congres of van de hedendaagsche luchtvaart. Zoo schrijft A. Plesman over de ontwikke ling van het vliegtuig als verkeersmiddel en haar beteekenis voor den handel. In de rubriek „Britsche varia" vinden we bijzonderheden over den wedstrijd om den Koningsbeker en een praatje over die ver maarde vliegster Anny Johnson. Voorts komt in dit nummer voor een in terview met den bekenden piloot Geysendorf- fer, die vertelt van zijn reizen met den lucht- pionier Van Lear Black. Er zijn verscheidene afdeelingen bij, die óns het driemanschap Geysendorffer, Scholte en Van Lear Black op verschillende plaatsen van den wereldbol toonen. Een interessant artikel is de beschrijving van de technische organisatie der Fransche Compagnie Générale Aéropostale evenals die over de vlucht van de gebroeders Hunter. Tenslotte noemen we het stuk van John Rozendaal, die schrijft over de „Challenge de Tourisme International", de geweldige Euro- peesche rondvlucht die in Juli gehouden werd. Scheepvaartberichten Amstelland 16, 17 u, 30 m. van Hamburg naar Amsterdam Amstelkerk 17 v. Lagos n. Port Harcourt Alcinous 15 te Batavia v. Liverpool Bovenkerk 17 te Rotterdam v. Karachi Boskoop 16 v. Callao n. Mollende Bilderdijk 16 v.m. te Newport News v. Rotterdam Buitenzorg p. 17 1 uur Suez, Rotterdam naar Batavia Cottioa 14 v. Barbados n. Paramaribo Damsterdijk p. 16 Be achy Head, Londen naar Swansea. Flandria 17. 9 u. v. Lissabon, Buenos Aires n. Amsterdam Gaasteiland 17 v. Lagas n. Kotnoou, W.-Afrika n. Amsterdam Garoet 17, 10 u. van Singapore, Batavia naar Rotterdam Hoogkerk 16 n.m. v. Colombo, Rotterdam naar Calcutta, Haarlem ]4 v. Antofagasta n. Coquimbo J. P, Coen 16 v. Tanger, Batavia n. Amsterdam Jason 14 v. Guayaquil n. Manta Klipfontein 16 te en v. Walbisbaai n. Lude- ratschbaai. Karimoen 17 te Genua, Batavia n. Amsterdam Minerva 17 te Abonema, Amsterdam n, W. Afrika Merauke p. 17, 2 uur Pcrim. New York n. Java Moerdijk 15 n.m. te Los Angelee. Antwerpen n. Pacifickust. Nieuw Zeeland 16 v. Melbourne n. Singapore Oostkerk 16 v. Suez. Rotterdam n, Japan O nulla 17 v, Amsterdam n. Zuid-Amerika P. C. Hooft 16 v. Algiers, Amsterdam n. Batavia Palria 16. 2 u. v. Port Said, Rotterdam n. Batavia Rlouw 17 v. Colombo. Batavia n. Amsterdam Randfontein 16 te Durban, Beira n. R'cam Rijnland 13 v Buenos Aires n. Amsterdam (Verb.) Singkep p. 16 Pertm, Java n. New York Springfontein 10 v. Port Said n. Genua, Beira naar Rotterdam Slamat 17. 7 u. te Be la wan, Rotterdam n. Ba tavia Tjik&rang 15 v. Hong Kong n. Manila. VRIJDAG 19 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 M. 8.00 VARA. Orgelspel door Joh. Jong, af- gew. door gramoloonplaten. 9.00 VARA. Gra- mofoonplaten. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15, VARA. Nelly Oosthout: Voordracht. 10.30 VARA. Ziekenuurtje. 11.30. VARA. Gra- mofoonpiaten. 12.15 AVRO Concert. Omroep orkest. Eddy Kareisen, saxofoon, Adolphe Kareisen, harmonica, Achille Douhard. pia no. 2.00 AVRO. Gramofoonplaten. 3.00 AVRO. Concert. AVRO-kwintet. 4.00 VARA. ..Onze Keuken" door P. J. Kers. 4.45 VARA. Actueel allerlei, te verzorgen door het N. V. V. 7.05 VARA. Vervolg concert. 7.45 Politieberichten. 8.01 VPRO. Herdenkingsavond der Vereen, van Vrijz. Hervormden te Groningen. Spre kers. koorzang en orgelspel. 9.00 VPRO. Luuk .Willink: „Wat Ls film?" 9.30 VPRO. Gramo- foonpl. 10.00 VPRO. Persber. 10.03 Vaz Dias. 10.10 VPRO. Voorlezing uit het werk van Arth. v. Schendcl door Ds. E. D. Spelberg. 10,30 VPRO. Gramofoonplaten. 11.00 VARA. Gramofoonplaten. HUIZEN, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. Algemeen Programma Uitsluitend NCRV-Ultzending 8.15 Concert. 10.30 Bijbellezen. 12.30 Con cert. De heeren Hermann, viool. D. Vos, viool. H. v. d. Horst Jr., cello. Mevr. v. d. Horst—Bleekrode, piano. 2.00 Gramofoonpl. 4.00 Concert. Amsterdamsch Vocaal Kwartet 5.30 Orgelconcert door Ant-h. v. d. Horst. 6.30 Gramofoonplaten. 7.00 A. J. Herwig; Mooie Dahlia's en andere herfstplanten in den tuin". 7.30 Bezoek van den Radiodokter. 8.00 Prof. Dr. J. Watertak: „Onbegrepen kinde ren". 10.45 Gramofoonplaten. 10.00 Persbe richten. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. H. Luard, cello, M. Dixen, plano. 12.50 Orgelspel door L. H. Warner, H. Maple sopraan. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Orkest- concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 7.00 Pianospel door F. Da- vies. 7.20 Lezing. 7 45 Lezing. 8.05 Liederen- voordracht door L. Gowings (tenor) 8.20 Concert. I. Morden, alt, Lamond. piano. Or kest. 10.00 Nieuwsberichten. 10.15 Lezing. 10.30 Marktberichten. 10.40 Concert. Orkest. E. Furmedge, alt. 11.20 Dansmuziek. 11.35 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert en soli. 9.05 Concert. Instrumentale en vo cale solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.25 Gramofoonplaten. 7.50 Orkestconcert 10.35 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Orkestconcert. 5.50 Orkestconcert. (Gra- mofoon). 8.20 Orkestconcert. 9.20 „John D. erovert die Welt". Daarna tot 12.20 dansmu ziek. KALUNDBORG, 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 3.20 Orkestconcert en lezing. 8.20 Concert. Strijkorkest. 9.05 „Cou- sine Lotte", klucht van Chr. Molt Wengei- 10.20 Orkestconcert. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Kamermuziek 6.50 Gramofoonplaten, 8.35 Gramofoonplaten. 8.50 Concert. Orkest en orgel. 8.35 (338.2 M.) Concert georgani seerd door de SAROV. ZEESEN 1635 M. 6.05 Lezingen. 7.20 Gramofoonplaten. 10.50 Berichten. 12.20 Gramofoonplaten. 1.15 Be richten. 2.20 Gramofoonplaten. 2.50 Lezingen 4.50 Gramofoonplaten. 5.50 Lezingen. 8.50 Schrammelmuziek. 9.05 Lezing. 9.25 Concert. Orkest, bariton en spreker. Daarna: Concert Orkest, sopraan. Een dageiyksche Kindervertelling. Toen de witte vogel, die ook eens een gelukspoppctj'c was geweest en door dc heks was betooverd, zag hoe de heks op haar bezem dc lucht inging, dacht hij„zij is er zeker weer op uit om kwaad te doen, maar dat zal jou ncu eens niet giad zitten, leelijke heks.'' En de vogel bedacht zich niet lang. „Dat laat ik niet op me zitten," zeide hij en hij vloog de heks achterna. Dc hCks. nog altijd op haar bezem, vloog door het luchtruim als een kanonskogel, met moeite keu dc witte vogel haar bij houden Doch hij gaf geen kamp. Al spoedig had de heks de boot ingehaald en wilde den tooverring om het hoofd van het verkcersagentje gooien, toen de witte vogel zijn werk deed. „Ik zal maar van den nood een deugd maken," zcidc de vogel en.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7