DANS ACADEMIE BINNENLAND N. V. J. G. MARTIN ZONEN LAATSTE BERICHTEN HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1939 VIERDE BLAD DE BEGROOTING VAN HET WEGENFONDS. De wegen Haarlem-Alkmaar en Amsterdam-Sassenheim. BRUGGEN OVER DE GROOTE RIVIEREN. De ingediende begrooting van het Wegen fonds voor 1931 beloopt: gewone dienst 22.100.000, kapitaaldienst 8.640.000. Het eindcijfer bedraagt 30.740.000 of 5.290.000 meer dan dat der begrooting voor 1930. Dit wordt voornamelijk veroorzaakt door den wensch van de regeering om de wegenverbetering en met name den bouw van onze rivieroverbruggingen zooveel moge lijk te bevorderen. Voor de wegen is in 1931 uitgetrokken 17.847.000 en voor de bruggen 3.750.000. Daarbij komt ten minste 5.400.000 als uit- keering aan de provinciën en 350.000 aan uitkeeringen voor onderhoud en verbetering van bij anderen in beheer en in onderhoud zijnde wegen van het Rijkswegenplan, welke bedragen ook dienen voor wegverbetering. Voorzichtigheid gewenscht. Medegedeeld wordt verder, dat, wanneer in een volgende vijfjarige periode voor de Rijkswegen jaarlijks ongeveer eenzelfde be drag als in 1931 mocht worden besteed en voor bruggenverbetering een bedrag van on geveer 6 millioen en wanneer aangenomen wordt, dat de inkomsten van wegen- en rij wielbelasting jaarlijks met 1 millioen stij gen, het tekort van het Wagenfonds einde 1936 een bedrag zal aanwijzen van ongeveer 70 millioen. Dit cijfer toont aan dat voor zichtigheid gelboden is, in het opdrijven der uitgaven voor het Wegenfonds. Het toegezegde herziene Rijkswegenplan, dat reeds geruimen tijd in voorbereiding was, zal naar gehoopt wordt,- nog tijdens de be handeling dezer begrooting ter kennis van de Kamer kunnen worden gebracht. De wegen om Haarlem. In de verschillende provinciën wordt de verbetering van verschillende wegen voort gezet. O.m. is met de gemeente Haarlem een re geling getroffen om verbetering te brengen in het dwarsprofiel van het gedeelte van den 1 rijksweg HaarlemVelsen tusschen de Jan Gijzenvaart en de grens tusschen de gemeen ten Haarlem en Velsen. Gelden zijn uitgetrokken voor verderen 'grondaankoop langs den rijksweg Velsen Alkmaar en voor verbetering van den rijks weg AlkmaarNieuwediep. Voor den aanleg van den rijksweg Amster damZuld-Hollandsche grens richting Sas- senheim wordt 130.000 aangevraagd voor grondaankoop en 80.000 voor den aanleg van de aardebaan van Amsterdam tot Schip hol. Voor den 'bouw van de brug te Sloten over de Ringvaart van de Haarlemmermeer, waarvan de aanbesteding vermoedelijk eerst in het laatst van 1930 zal kunnen volgen is 10.000 opgenomen. Het ligt in het voornemen den aanleg van het wegvak bewesten Oegstgeest krachtig ter hand te nemen, alsook de voortzetting der geleidelijke verbetering van den bestaanden rijksweg Den HaagN oord-Ho llandsohe grens. Een Rijkskweekerij. Er wordt 150.000 aangevraagd voor ver betering van den weg op den afsluitdijk door het Amsteldiep, van welken weg alle verkeer naar Wieringen gebruik maakt. Voorts is 30.000 uitgetrokken voor het inrichten eener kweekerij voor plantsoen voor de Rijkswegen. De veren in het Noordzee kanaal. Voor de vervanging van de kabel-pontve ren over het Noordzeekanaal bij de Hembrug en te Buitenhuizen door veren met vrij va rende stoomponten is 600.000 uitgetrokken. Afkoop van tollen. De uitgaven betreffende den afkoop van tollen zijn afhankelijk van nog te voeren on derhandelingen. Er is voor dit jaar, evenals v/>o- 1930 300.000 uitgetrokken. De weg langs het Noordzee kanaal. Voor den aanleg van het gedeelte van den Rijksweg AmsterdamVelsen van de Hem brug tot zijkanaal F zal voor 1931 720.000 noodig zijn, terwijl voor den verderen bouw van bruggen 212,000 is opgenomen. Voor verbetering van den Rijksweg Am sterdamAmersfoort wordt 30.000 aange vraagd. Vermoedelijk kan met de overbrugging van het Merwede-kanaal, waarvan de kosten op 2.250.000 worden geraamd, begin 1931 wor den aangevangen; voor in 1931 vervallende termijnen wordt 600.000 gevraagd. Een brug over de Lek. Met het maken van' den onder- en boven bouw van de brug over de Bergsche Maas bij Keizersveer en het grondwerk voor den toe- leidenden weg aan de Zuidzijde wordt in 1931 voortgegaan; er wordt 773.000 aangevraagd. Met den bouw van de brug over de Waal bij Zaltbommel zal worden voortgegaan. Er wordt in 1931 1.800.000 hiervoor aange vraagd. Het ligt in het voornemen om in 1931 een aanvang te maken met den bouw van de brug over de Lek bij Vianen, met den bouw der brug bij Arnhem en zoo mogelijk, indien overeenstemming met de geemente Nijmegen kan worden bereikt, met den bouw der brug over de Waal bij die plaats. Op deze begroo ting is hiervoor 1.100.000 400.000 plus 450.000 plus 250.000) uitgetrokken. Echter moet 'o.a. de plaats van de brug bij Vianen nog worden vastgesteld, in overeen stemming met de nieuwe sluis- en kanaal- werken te Vreeswijk, verband houdende o.m. met den kanaalaanleg van Amsterdam naar den Bovenrijn. Ook omtrent de overbrugging bij Arnhem moeten de plannen worden opge maakt in verband met uitbreidingsplannen der gemeente Arnhem aan den Zuidelijken DE MOORDZAAK-LANS VOOR HET HOF. VERSCHEIDENE POLITIE-AMBTENAREN GEHOORD. De volgende getuige is mej. Chr. G. W. Lans de oudste dochter. Ook zij legt verklaringen af over het uur van weggaan van verdachte. Getuige heeft gezien, dat verdachte op den dag van den moord een scheur in zijn broek had. Dat was echter ook wel eerder gebeurd. Getuige zegt voorts, dat haar vader op den dag van den moord bezig was met een Cuba- order. Hiermede was geen haast.. Den vol genden ochtend heeft getuige deze order ge vonden. Hij was geheel af en lag open en bloot op het kantoor. Dit was in strijd met de gewoonte, want steeds werden dergelijke orders in de brandkast weggesloten. Op een vraag van mr. Kokosky antwoordt getuige, dat zij op de mat in het beneden- portaal geen bloed heeft gezien. Even voor de pauze, terwijl men bezig was met het uitpakken van overtuigingsstukken, kreeg mevr.. Lans het te kwaad, en moest snikkend de zaal worden uitgeleid. Daarna wordt als getuige gehoord de com- missionnair J. J. Lans. Getuige heeft den dag na den moord des middags met verdachte getelefoneerd. Ver dachte heeft toen gezegd, dat hij het ver schrikkelijk vond, wat gebeurd was, en dat dit nooit door één persoon kon zijn gedaan, omdat het lijk nog heelemaal naar boven was gesleept. Getuige J. R. Valk is op 29 November om 10 minuten over half zes van het kantoor der N.V. de Haas weggegaan. Getuige bediende daar o.m, de telefoon en voor haar vertrek heeft zij de stoppen van de telefoon er in ge daan, zoodat het privékantoor met de stad verbonden was. Toen zij 's avonds op het kantoor kwam, waren de stoppen er uit ge trokken, zoodat genoemde verbinding was verbroken. Dit zou dus gedaan moeten zijn door iemand, die ter plaatse op de hoogte was. Voorts deelt getuige mede, dat verdachte bij het koffiedrinken steeds het mesje met witbeenen heft gebruikte. Den dag na den moord heeft getuige dat mesje niet gezien. Wel was het mesje de volgende week terug. Dat was eenige dagen na de begrafenis. Op een vraag van mr. Kokosky antwoordt getuige, de politieagent Zandman, dat het bloed in het benedenportaal eenigszins ver spreid op den grond lag. Mr. Kokosky: Heeft agent Brons U dien avond gezegd, dat er op de handen van ver dachte roode vlekken waren? Getuige: Ja, maar toen ik er op heb gelet, kon ik er niets van ontdekken. Mr. de Visser: Hoe laat was het, toen Te Korte belde? Getuige: Ongeveer 10 minuten over zeven. Volgende getuige is de agent van politie M. A. de Graaff, die op 29 November tusschen 6.10 en 6.12 licht heeft zich branden op het kantoor van de Haas. Getuige kan zich niet meer herinneren, dat agent Brons tegen hem gezegd heeft, dat hij een paar dagen voor den moord een man op verdachte wijze op de Admiraliteitskade heeft zien loopen, die voortdurend naar het per ceel van de Haas keek. Mr. Kokosky: U heeft dat toch voor de rechtbank verklaard. Getuige: Dan zal het wel zoo zijn. Vervolgens is als getuige aan de beurt com missaris S. Dijkstra, die de situatie in het kantoor van de Haas eveneens heeft opgeno men. Toen verdachte verscheen, vroeg deze, wat er aan de hand was, hoewel hij dit al lang had kunnen hooren van de vele men- schen die buiten stonden en die wisten, wat er gebeurd was. Getuige heeft daarop aan verdachte gezegd, dat Lans vermoord was. Verdachte schrok in het geheel niet en hij gedroeg zich niet als iemand, die zoo'n feit voor het eerst hoort Mr. Kokosky: Wie had bij het onderzoek, dat dien avond is ingesteld, de leiding en wie is dus verantwoordelijk voor alles wat ver zuimd is? Getuige: Ik weet van geen verzuimen. Mr. Kokosky: Daar zullen we het nog wel over hebben. Maar wie had de leiding? Getuige: De rechter-commissaris. Mr. Kokosky; Waarom is de mat niet on derzocht? Getuige: Omdat daar niets op lag. Mr. Kokosky: Maar hebt U dan nooit van een stille getuige gehoord? Er hadden toch haartjes op de mat kunnen zitten of vinger afdrukken! Getuige HermansDat bestaat niet, Vin- ge: if drukken op een mat! Daarna werd gehoord de agent van politie G. de Jong, die ter plaatse een onderzoek met den politiehond heeft ingesteld. Het spoor leidde door het achterhek naar de Admirali teitskade. Ook heeft get. den hond laten rui ken aan een handdoek, welke over het lijk van den heer Lans lag. Mr. de Visser: Het spoor heeft geleid eerst langs de brandkast en het opengebroken bu reau. In het systeem van de verdediging zou Lans daar later dus nog geweest zijn. Mr. van der Meer: Het is toch mogelijk, dat Lans voordat hij vermoord is, naar het ach terhek is geweest, en dat de hond zijn spoor heeft gevolgd, nadat hij aan de doek had geroken. Getuige de Jong: Neen, de hond heeft het spoor gevolgd van den man, die het laatste bij de brandkast is geweest. Getuige L. H. H. J. Vermaas, expeditiechef, sloot in den regel het achterhek. De vijlen, die gebruikt werden, werden op verschillende plaatsen bewaard, veelal op de plaats, waar men ze gebruikt had. Ook deze getuige heeft in het beneden- portaal een vlek bloed links op den grond gezien. Op de mat heeft hij echter niet gelet. Na een opmerking van verdachte geeft ge tuige toe, dat de vijlen ook wei beneden wer den gebruikt. GetuigeNeen. De president deelt mede, dat nog 2 getui gen zullen worden gedagvaard. De zitting wordt hierna geschorst tot Vrij dagochtend 10 uur. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Te Laren heeft izch een geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan, dat een villa bewoner het leven heeft gekost. In de slaap kamer van den heer J. E. de Jong aan den oud-Blaricummerweg is kolendamp ont staan. 's Morgens werd mevrouw E>e Jong bewusteloos gevonden naast een ruit. die zij nog had kunnen inslaan. Mevrouw De Jong is met moeite tot bewustzijn terug ge brac de heer De Jong overleed, naar de Tel. rrr kort na de ontdekking var - INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Wij vestigen de bijzondere aandacht op de te geven lessen in rhythmische dansen (Greek en Laban methode), Operatic (Cecchetti methode), Musical Comedy en Stepdancing onder leiding van Miss Mary Leslie van de Cone School of Dancing te Londen. Spreekuur dagelijks van 2— Telefoon 10S06 ■5 en 79 Schagchelstraat 29 Wie de Kamer voor haar leiding! koos. Van links naar rechts de heeren; Mr. J. R. H. van Schaick, J. H. Schaper en* Mr. Dr. E. J. Beumer, respec tievelijk eerste, tioee- de en derde voorzitter van de Tweede Kamer, GEHEIME DRAADLOOZE TELEFONIE. Een automatische cadeering. NIEUW SUCCES VOOR DEN RIJKSDIENST. Gisteren had van het hoofdbestuur van de P. T. T. uit, het eerste geslaagde kruisge- sprek met Indië plaats, waarbij men gebruik heeft gemaakt van geheime telefonie, meldt de N. R. Ct. De rijkstelegraafdienst is er nl. in geslaagd het gesproken woord in een zoodanig an deren vorm te brengen, dat dit voor een mede-luisteraar volkomen onverstaanbaar wordt. Bij de ontvangst wordt het geluld dan we der in verstaanbaren vorm teruggebracht. Het systeem heeft het voordeel, dat de om zetting automatisch tot stand wordt gebracht en dat geen wijziging aan toestellen of lij nen noodig is. De proefnemingen worden voortgezet. De Rechtbank te Rotterdam heeft een 37-jarig leeraar wegens trigamie veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf. DE NOOD DER MUSICI. REGEER1NGSMAATREGELEN GEVRAAGD. Woensdag vergaderden te Amsterdam werk- looze musici, georganiseerd in den Ned. Toom kunstenaarsbond. Beslote nis een telegram te zenden aan den minister van Binnenlandsche Zaken, waarin de aandacht gevestigd word top den nood toestand van honderden Nederlandsche mu sici ten gevolge van tewerkstelling van buitenlanders en mechaniseering. In het tele gram wordt verzocht in overleg met de des betreffende andere ministers maatregelen te treffen tot behoud van de arbeidsgelegen heid. Voorts wordt er op gewezen, dat b.v. te Amsterdam in het hotel-café- en restau ratiebedrijf wekzaam zijn 168 musici, van wie slechts 58 Nederlanders. Tenslotte wordt er op gewezen, dat regeeringen van andere landen voorgeschreven hebben, dat eerst geschikte landgenooten in aanmerking be- hooren te komen en wordt gevraagd om spoedmaatregelen. DIENSTVOORWAARDEN BIJ DE SPOORWEGEN. CONFERENTIE MET DE ORGANISATIES. Reeds gedurende eenigen tijd zijn bespre kingen gevoerd tusschen de directie der N.S. en den Personeelraad over de herziening van het reglement dienstvoorwaarden, voor welke herziening een tweetal gemengde commfssie's zijn benoemd nl. een voor de tekst van het R-D.V. en een voor de loonregeling. Echter lijkt het in verband met den heer- schenden economischen toestand thans weinig wenschelijk een contract voor de komende vijf jaar af te sluiten. Daarom zijn onderhandelingen gaande tus schen de directfe en den Personeelraad om de herziening van het R.D.V. gedurende één jaar uit te stellen. Onder welk beding zulks zal geschieden, maakt nog een punt van over weging en onderhandeling uit. Ten einde deze belangrijke vraag fn haar vollen omgang met de erkende vakorgani saties van Spoor- en Tramwegpersoneel te be handelen, zijn de Hoofdbesturen door den Raad uitgenoodigd tot een gecombineerde ver gadering op 6 October. De besprekingen ter zake tusschen de di rectie en den personeelraad zullen plaats hebben op 7 October d.a.v. DE MARGARINEFABRIEK AAN DE LEIDSCHEVAART. DE VEILING UITGESTELD. De veiling van de fabrieksgebouwen, kan toren en woonhuizen aan de Leidsc'ievaart, voorheen in gebruik bij de N.V. Margarine- fabriek v.h. Cohen en van der Laan, die Don- rdag 18 September in het Notarishuis zou hebben plaats gehad, is naar wij vernemen •j es te ld tot 2 October as. DE WINKELSLUITINGSWET. Naar onze Haagsche correspondent ver neemt zal de Eerste Kamer weer bijeen ge roepen worden in het laatst van October. Op de agenda zal dan de wet op de Winkel sluiting komen te staan. HET CONFLICT IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF. Door de gezamenlijke organisaties van ar beiders, werkzaam in het visscherijbedrijf is een brief gezonden aan het bestuur van de reedersvereeniging met het verzoek, mede te deelen welke maatregelen overwogen worden, wanneer tot een algeheele boycot door den vischhandel mocht worden overgegaan, zulks in verband met de belangen van de ar beiders die daarbij betrokken zijn. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat alhier aanbesteed: het maken van een bergplaats voor 2 sluisdeuren en een afsluit- caisson, met bijkomende werken, te IJmui den, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal en van de werken voor den bouw eener schutsluit c.a. te IJmuiden. in gevolge de wet van 2 Januari 1917; raming 36.000. Ingekomen waren 16 biljetten. Laagste in schrijver was de firma Gebrs. Luppers te IJmuiden voor 32.500. Verder werd aanbesteed: het leveren en stellen van vier beweegbare ijzeren bruggen voor de aanleginrichtingen ten behoeve van eene veerverbinding over het Noordzeeka naal nabij de Hembrug, behoorende tot de werken tot wijziging en verbetering van de pontveren bij de Hembrug en te Buitenhui zen; raming f 37.750. Ingekomen waren 23 biljetten. Het laagst werd ingeschreven door de Ma chinefabriek en Constructiewerkplaats Gebrs. Klinkenberg te Wormerveer voor 29.750. KINDERKOOR O. O. G. Nu besloten is, dat het kinderkoor der ontspanningsvereeniging Onderling Genoe gen onderafdeeling blijft van die vereeni- ging, gaat de leiding met vertrouwen de toe komst tegemoet. As. Zaterdagmiddag wordt een jeugdmid- dag in Olympia gehouden. Het plan is zoo spoedig mogelijk te operette „Reepelsteeltje" op te voeren. Verder staan nog meer jeugdmiddagen en avonden op het programma. UITSLAG VEILING Uitslag van de veiling der perceelen, ver kocht in ,,'t Notarishuis", op Donderdag 18 September. Een pand met open plaats, kantoor, wa- genloods, stalling en erf te Haarlem aan de Raamvest no. 29, met afzonderlijk opgaande bovenwoning, bergplaatsen, zolders en uit gang naar de Popelingstraat, 31.800.H. Brouwer q.q. Een bakkerij met heeteluch'toven en ver deren inventaris, met afzonderlijk opgaande bovenwoning en erf te Haarlem aan de Tey- lerstraat no. 38 a. 8300 A. Meyer. Een Heerenhuis en erf te Haarlem aan de Brouwerskade no. 13 10.000. B. W. Las- schuit q. q. Het huis met erf en grond te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht no. 62 en de garage, bergplaats en bovenwoning te Haarlem aan de Gasthuisstraat. Gecombineerd 24.915. J Inpijn q.q. De villa met tuin en bouwterrein te Heem stede aan de Van Merlenlaan no. 6. 40.575. P. H. Vermeulen. Een bakkerij met ruim bovenhuis, erf en open grond tc Haarlem aan de Ben Viljoen- straat no. 62. 10900 opgehouden. Het winkelhuis met werkplaats, bovenwo ning en erf te Haarlem aan de Bakkerstraat no. 17. 6995. H. Th. Fibbe q.q. Het woonhuis en erf te Haarlem aan de Raamsteeg no. 6 1965.D. Barends. Een winkelhuis en erf te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht no. 80 zwart en rood, hoek Botermarkt, 65000.Opgehouden. Een perceel land in den Veerpolder aan den Oudenweg tegenover Koning's Hoender park 26900. Niephaus en Blansert q.q. Een heerenhuis, erf en tuin te Haarlem aan het Kenaupark no. 17 21.500. A. A. M. Bruning q.q. Het Heerenhuis met voor- en achtertuin te Haarlem aan de Mecklenburgstraat no. 6 nabij het Lorentzplein 10.000 N. N. Een heerenhuis te Haarlem aan de Molen straat no. 24 met het voortdurend recht van erfpacht van den grond 7300. Opgehouden. Een winkel- en woonhuis met schuurtje, erf en tuin, te Haarlem aan den Kleinen Houtweg no. 7. 15000. G. B. Meerman. Een huis en erf te Haarlem aan de Glas blazerstraat no. 16. 2825. P. N. Rieu. Een heerenhuis met grooten tuin te Heem stede aan de Kerklaan no. 45. 7950. Opge houden. STORMACHTIGE VERKIE ZINGEN IN BOMBAY. LONDEN, 18 Sept. (V D.) De verkiezingen voor de wetgevende vergadering te Bombay zijn bijzonder stormachtig verloopen. De po litie zag zich genoodzaakt 382 vrouwen en 18 mannen, welke tot de congrespart-ij behoor den, te arresteeren. In totaal werden 250 personen gewond. Vrouwen stonden als boy- cotposten voor de stemlokalen en deden al het mogelijke om de kiezers te verhinderen hun stemplicht uit te oefenen. Na beëindi ging der verkiezingen trad de politie tegen de menigte op. De vrouwen werden na het val len der duisternis grootendeels weer op vrije voeten gesteld. HET GEMEENTE-GASBEDRIJF. VERSLAG OVER 1929. Wij ontvingen het verslag over den toe stand en de exploitatie van het gemeente gasbedrijf over het Jaar 1929, waaraan het volgende is ontleend. Het jaar 1929 is voor het bedrijf, wat de technische resultaten betreft, alleszins gun stig geweest. Afgeleverd werd 24.557.624 M3. gas, aantoonende een stijging van 5 pCt. boven 1928. Het aantal geplaatste gasmeters bestond op 1 Januari 1929 uit 13.375 gewone, waar van 10 stuks aan gasverbruikers toebehoo- rende en 16.869 muntmeters, alsmede 159 muntmeters geplaatst bij gewoon-gasver- bruikers. In 1929 vermeerderde het aantal gewone meters met. 496 stuks; het bedroeg op 31 De cember 13.871 (waarvan 9 stuks aan gas verbruikers toebehoorende). Het aantal muntmeters verminderde met 84 stuks, zoodat hiervan op 31 December 16.776 in gebruik waren, benevens 317 munt meters, geplaatst bij gewoon-gasverbruikers. Het batig saldo over 1929, aan de gem-ente Haarlem afgedragen, was 479196.38. PAST OP DE ZAKKENROLLERS! Een juffrouw deed Donderdag bij de poli tie aangifte dat haar in den winke! van Vroom en Dreesmann aan de Groote Hout straat een portemonnaie met f 55 ontsto len Is. VOORBEURS TE AMSTERDAM. BELANGSTELLING GECONCENTREERD OP H. V. V. De belangstelling ter beurze concentreerde zich hedenmorgen bijna uitsluitend op H. V. A.'s, die van een bepaalde zijde tegen oploo- pende koersen uit de markt werden geno men. Het fonds opende op 368. steeg tot 379, maar toen de kooper bevredigd was had een reactie van enkele punten plaats. Margarine Unies verloren enkele punten, evenals de Philips aandeelen en Koninklijken. AMSTERDAMSCHE BEURS. VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1930 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIC.ING, KANTOOR HAARLEM- Staatdeeningen 4HpCt.Nederl. 1917 5 pCt. Nederl. 1919 Schaapvaart Oude Vaart....: Ned. Scheepv. Unie Oude Boot Stoomvaart Nederl. Marine Industrieën Alg. K.zijde Unie... Intern. Viscose Margarine Unie Calvé Delft van Berkei's Patent Accoustiek Ultraphoon Aniem Gem. Bezit Philips Ford Auto Ind. Ond. Buitanl. Anaconda Copper... United States Steel Bethlehem Steel... Fokker Aircraft U.S. Leather Kol. Bank Indische Bank Cert Handel Mij... Petroleum Koninkl. Pelroleun Continental Oil...— Shell Union Perlak Prolongatie Cultuur Mijen H.V.A lava Cultuur N.l.S.U. Mijnbouw Algem. Exploratie Boeton Tabak Mijcn Deli Mij Senenibah Mij Deii Batavia Tabak Oostkust Rubber Mijen Vico Deli Bat. Rubber- Amsterdam Rubber lntercont. Rubber.. Amerika Fondten Wabash Railway.. Comm. Milwaukee Pref. idem Comm. Cities Service Cy Middle West Utilities 101% 101% 23H 1*5 20H 77 243 115 74 99-100 97 282—284 218 22G 256 90^-91 170 80 \m 9h IPO 12 149 762 18*i 15 140 \H% 3-'5V4 378 291 175 80 293 326 29 64 56 53 94 3 H 24 28% 28*/e 28H-28V# 7777*i 243 - 24.H 2l8h 321 138V4 93-94»

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 13