HANDELSBLAD DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1930 UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL Raadsvergadering 30.000 voor werkverschaffing. Drie boomcn aan den Zandvoort- schen Weg worden geveld. De Zeeweg wordt verbreed Er komt schooltandverzorging. Vergadering van den Raad der gemeente Bloc-mendaal, onder leiding van den burge meester, Jhr. A. Bas Backer. Aanwezig alle leden. De openbare vergadering wordt te kwar tier vóór 3 uur geopend, nadat eerst een ver gadering met gesloten deuren is gehouden. Ingekomen stukken Ingekomen is een verzoek der Woning- bouwvereeniging „St. Jozef", om in beginsel te besluiten medewerking te verleenen tot stichting van een 10-tal arbeiderswoningen op het aan de gomeente toebehoorend ter rein aan de Leidsoh©vaart. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschik ken. Aldus wordt besloten. Getracht zal wor den een ander terrein te vinden. Voorts is ingekomen een verzoek van ze ven gemeentelijke chauffeurs om restitutie van 40 (per persoon) chauffeurscursusgeld Wordt toegestaan. De „Kuil". Wethouder Van Nederhasselt geeft in overweging een begrooting te laten maken voor de kosten, die verbonden zullen zijn aan het omwerken van de z.g. kuil (te genover 't Raadhuis) tot een tuin of plant soen. De tuinarchitect, de heer Springer, ad viseert gunstig in dezen. De heer Cassée wil liever dat de kuil Speelterrein blijft. De Voorzitter zegt, dat er be hoefte is aan een terrein, waar muziekuit voeringen gegeven kunnen worden. De Raad wil voorloopig van het denkbeeld van den heer Van Nederhasselt niet weten. Werkverschaffing Aan B. en W. wordt een crediet van 30.000 toegestaan voor weikverschaifing, nadat wethouder Laan heelt medege deeld dat op deze wijze de voetpaden in de gemeente uitstekend Va orde zullen komen en de gemeente de uitgave wel kan bekos tigen, daar da belasting dit jaar 120.000 ine er heeft opgebracht dan geraamd was. De gemeenterekening. Na benoeming van leden der verschillende raadscommissies wordt aangeboden de ge meenterekening over 1929. De wethouders Laan en Van Ne derhasselt verdedigen hun beleid in verband met een opmerking van de finan- clëeie commissie over overschrijding van de begrooting voor wegen en plantsoenen. De heer K r e m e r vraagt of er na het overlijden van den heer Vermeer geen voor ziening kan worden getroffen, zoodat diens werk, dat nu eigenlijk ook door den wethou der wordt gedaan, door een ander wordt overgenomen. Wethouder Van Nederhasselt zegt dat het werk heel goed gedaan wordt door besprekingen tusschen dan wethouder en een voorman. De heer Hogenbirk constateert dat er dan toch eigenlijk een dienst is zon der een hoofd voor de dagelijksche leiding. De heer S c h u 1 z zegt, dat deze zaken bij de begrooting besproken moeten worden en wijst er op, dat niet alle eventueel toe komstige wethouders de vakbekwaamheid van den heer Van Nederhasselt zullen heb ben. De heer Hogenbirk merkt op da^ het dan December zal worden. Man neme nu het besluit, een hoofd van den dienst van de plantsoenen te benoemen. Er wordt veel over gesproken, dat er geen voldoende toe zicht bij plantsoenen is. Wethouder Laan wil aanhouden tot de begrooting. Tegen den winter behoeft er toch aan de plantsoenen niets gedaan te worden. De heer S c h u 1 z zegt dat de wet houder toch eerst een andere organisatie van den dienst kan overwegen met de be staande krachten. De heer K r e m e r stelt voor, een ad vertentie te plaatsen voor een plantsoen - opzichter. Tenslotte wordt besloten dat B. en W. de zaak onder de oogen zullen zien tegen de volgende vergadering. De Zeeweg B. en W. stellen voor, den Zeeweg te ver- breeden tot 40 M. uit de as van den weg ge meten en deze strook van 80 M. te bestem men voor den openbaren dienst. Wethouder Laan zegt dat het de be doeling is aan twee kanten een wandelweg te maken van 2 M. breed. De heer Prlnsenberg wil eerst weten wat het zal kosten. Hij acht die wan delpaden ook niet bepaald noodig. De heer S c h u 1 z, ofschoon niet af- keerig van wandelpaden, had bij het voor stel meer toelichting willen hebben, ook wat betreft de kosten. Wethouder Laan zegt, dat de kosten niet zoo groot zullen zijn. In principe wordt besloten de breedte vast te stellen overeenkomstig het voorstel van B. en W. Dezen zullen nog komen met een kostenberekening voor de voetpaden. Geen gymnastieklokaal voor school E. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken op het verzoek van de oudercommissie van de openbare lagere school E te Vogelen zang om medewerking te verleenen voor den bouw van een gymnastieklokaal. De heeren Cassée en Schulz willen die school wel een gymnastieklokaal geven. Wethouder Laan is hier beslist tegen. Het onderwijs te Blosmendaal gaat te veo) geld kosten. De ouders vragen maar scholen aan of het kippenhokken zijn. Er zijn in de gemeente 19 scholen en dat bij 13000 in woners! De kinderen van school E kunnen gebruik maken van een gymnastieklokaal van een school in de buurt. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 10 tegen 4 stemmen. Schooltandverzorging B en W. geven den Raad in overweging een door hen gemaakt ontwerp voor school tandverzorging te bekrachtigen. De heer Dor hout Mees verzet pich tegen het voorstel op grond van zijn bezwaren tegen de zich steeds uitbreidende overheidszorg. Dr. Bornwater en de heeren Schulz en Luden pleiten voor het voorstel van B. en W. Wethouder Laan vindt Bloemendaal geen gemeente voor tandverzorging op school. In een stad is dit iets anders. Taridcontrole Ls goed, maar spr. vindt tandverzorging geen voorwerp van overheidszorg. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 10 tegen 4 stemmen. De booraen langs den Zandvoort- schen Weg. B. en W. willen verschillende boomen la ten rooien aan den Zandvoortschen Weg bij de Sparrelaan. De heer Dorhout Mees wil de boomen laten staan tot ze dood zijn. Boo men die ziek zijn kunnen nog beter worden. De heer Schulz zegt dat de (in dit blad vermelde) adviezen Van den heer Springer en van het Staatsboschbeheer lijn recht tegenover elkaar staan. Hij weet dus niet, hoe hij oordeelen zal en wil de zaak aan B. en W. overlaten. Wethouder Van Nederhasselt vindt dat de boomen daar niet meer op hun plaats zijn. Het schilderachtige, waarvan in een adres gesproken is, behoeft niet in aan merking t-e komen voor een geasfalteerden hoofdweg. Overigens moet de Raad maar be slissen. Spr. heeft 13 boomen aangewezen, die z.i. geveld kunnen worden. De heer Prinsen berg stelt voor, 13 boomen te vellen. Dit voorstel wordt ver worpen. Het voorstel van het Staatsboschbeheer (3 doode boomen te vellen) wordt aangenomen. Ontheffing bepalingen der Bouw verordening B. en W. stellen voor ontheffing van arti kel 7 der Bouwverordening A. te verleenen aan: a. Jkvr. J. Schorer voor verbouw van per ceel Parkweg 5a; b. P. Verdegaal voor verbouw van perceel Vogelenzangscheweg 182; c. R. Hauptmann voor bouw eener garage aan den Mr. H. Enschedéweg: d. P. L. Kerkvliet voor verbouw van per ceel Heuvelweg 9; e. W. L. Cohen voor verbouw van perceel Heuvelweg 9b; f. J. Frensel Wegener voor bouw eener ga rage aan de Westsrlaan; g. H. Kwak voor bouw eener garage aan de Distellaan; h. J. Verhagen voor bouw eener garage aan de Bahllalaan: i. Mevrouw M. Schaaper voor bouw eener villa aan den Van Lannepweg op Sectie C no. 1004; B. te weigeren aan: a. G. Resting voor bouw van drie enkele of een enkele en een dubbele villa aan den Kweekduinweg, daar de welstand van Kweekduin dan of door den te geringen on- derlingen afstand of door het aaneenbou- wen te loor zou gaan: b. de directie van den Rijksgebouwendienst voor verbouw van het postkantoor te Aer denhout, daar door dezen verbouw perceel Aerdenhoutsduinweg no. 3 nagenoeg op de grens zou komen te staan, n.l. op ongeveer 0.80 Meter, terwijl die afstand moet bedra gen 20 Meter: c. W. L. Cohen voor bouw eerier garage met bovenwoning aan den Heuvelweg, daar het te stichten gebouw op 0.60 Meter van de grens zou worden geplaatst, terwijl de voorgeschreven maat ten minste 10 Me ter is; d. P. D. San-tilhano voor bouw eener ga rage bij perceel Bellamy laan 5, daar de aangevraagde plek ongewenscht is; e. J. M. Kakebeeke voor bouw eener gara ge aan den Schulpweg, om dezelfde reden als voor sub d. geld; f. het bestuur der Vereeniglng tot oprich ting eener Christelijke school te Aerdenhout voor bouw van een school aan den Van Len- nepweg en een dubbele villa aan de Van Vollenhoven Laan, omdat gebouwd zou war den aan een onverharden weg een dubbele villa (terwijl er slechts een enkele gesticht mag worden) en de voorgeschreven zijde- lingsche scheidingen resp. 20 Meten en 35 Meter bedragen, terwijl 10 Meter verzocht wordt. Te over half zeven wordt de vergadering gesloten. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der zitting nog aange nomen de in ons blad vermelde voorstellen betreffende: onteigening van terrein voor doortrekking der Oranje Nassau laan; ver huur van een theehuisje aan den Hoogen Duin en Daalschen weg aan G. Hoffschlag; vergunning aan Haarlem voor het leggen van een transportleiding in de Julianalaan; vaststelling der voorwaarden voor den aan leg van wegen in het Rijnegompark; ver hooging der bijdrage aan Haarlem voor toe lating van leerlingen tot het M. O. en voor bereidend H*. O. aldaar; verleening van me dewerking voor den bouw eener R.K. School voor L. O. In Aerdenhout: wijziging der Alg. Politi everorden in gvast l elling le supple toir kohier der Hondenbelasting 1930 en ve-leening van afschrijving van den aanslag in diezelfde belasting. DE NIEUWE MONTESSORISCHOOL. Namens het bestuur van de vereeniging „De Bloemendaalsche Montessorischool" ver zoekt men ons mede te deelen. dat de offi- cieele opening der school aan den Vijverweg te Bloemendaal op Zaterdag 20 September a.s. alleen toegankelijk is voor genoodigden. Gaarne zal men echter op een nader te bepalen datum de gelegenheid bieden de school dood belangstellenden te laten bezich tigen. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Westerhof. Brederodeweg 31b, Santpoort, een damestasch met inhoud; Jansen, Bloemen- daalscheweg 263, Overveen. een gouden ket tinkje met slootje en een dameshandschoen; J. Koning, Alb. Th ij m la an 39, Bloemendaal, een kinder lakschoentje: E. Gomperts. Julia nalaan 47. Overveen, een potlood; Batenburg, Bosch en Dulrilaan 10, Bloemendaal, een dames-portemonnale met inhoud; Bouwman, Zandvoorterweg 84. Aerdenhout, een im. paar- len collier; W. Vleghert. Stolberglaan 17, Aer denhout, een passer en een Engelsche sleu tel; G. K. Togtema, Zomerzorgerlaan 14b, Bloemendaal, een parapluie; van Riessen, Boschlaan 12, Bloemendaal, een kinder-para- pluie (tompouce); Barnhorn. Middentuin- dorplaan 18, Haarlem, een gebit; aan den politiepost Aerdenhout, een blauwe ceintuur; aan het bureau van politie Overveen, een rood wollen kindermanteltje, een kindermuis, een zeildoeken schooltasch. een damesschoen, een kinder pet, een R.K. bijbeltje; politiepost Aerdenhout, een koralen snoer met groene en witte koralen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 69 Cts. per regel Eau de Cologne Opwekkend en Geurig! VOORKOMT TANDBEDERF en poetst s morgens en Yavonds met NI VA TANDPASTA 75 cts.per '/itube, Z5ds p. 14 tube. VELSEN HET GEMEENTELIJK GRONDBEDRIJF EN, VELSERBEEK. Het is niet gemakkelijk e lezen in de be schikbare gegevens omtrent de aan de ge meente toebehoorende gronden. Dit zoo be langrijke gemeentebedrijf is voor den niet- ingewijde als een gesleten bcèk, in tegen stelling met de ge?.evens van andere bedrij ven, waarvan in de verschillende begrootin gen de winst- of verliesrekeningen en andere bijzonderheden als het ware voor het grijpen liggen. Voorts vindt men in de jaarversla gen omtrent den toestand der gemeente over de bedrijven nog vele zaken vermeld. In de begrooting van het grondbedrijf ls bijna alles „p. m.". Alleen door groepeering van verschillende cijfers voorkomende ln de rekeningen van het bedrijf kan men eenlg houvast krijgen. Alhoewel de gemeente Velisen reeds sedert vele jaren een afzonderlijk beheerd grond bedrijf bezit, kreeg dit bedrijf eerst eenige commerciëele beteekenls na den aankoop van „Velserbeek". Na deze aanzienlijke uitbreiding van het grondbezit der gemeente zien we onder de lasten van het bedrijf enorme bedragen ver meld wegens kosten van het voor bouwt-rrein geschikt maken van gronden. Van 19$5 tot en met 1929 zijn voor dit doel uitgegeven resp. 38.627, 117.958, 134.783, 260.590 en 23.409 of totaal in 6 jaar tijds rond f 600.000. De rekeningen van het grondbedrijf, opge nomen in de memories van toelichting van de verschillende begrootingen geven geen specificatie van deze bedragen. Het ls dus niet te zien, voor welke gronden („districten" zegt de verordening) deze gelden zijn uitge geven. Men mag echter veilig aannemen, dat 9,10 van het totaal van zes ton is besteed voor het bouwriip maken van het voor bouw- terreip bestemde deel van „Velserbeek", zoo wel ten Oocten als ten Westen van de spoor lijn. Op bijna geen andere, gronden van de gemeente wordt thans gebouwd. t Gelukkig voor de belastingbetalers van Velsen zijn deze uitgaven te beschouwen als „de cost die vóór de baet uit gaet". We zien, dat in de jaren 1925 tot en met 1929 is ontvangen als opbrengst van de ver kochte gronden resp. 1981, 341.286, 285.775, 126.712 en 234.075 of totaal bijna 1.100.000! Op vele der verkochte gronden heeft de ge meente een aardige winst gemaakt. Alhoewel het woordje „winst" in geen enkele begroo ting en in geen enkele rekening van het grondbedrijf is te vinden, kan men aan de hand van de betreffende verordening deze toch ontdekken. Immers wordt volgens art. 13 dezer verordening bij verkoop het bedrag, dat een gedeelte grond méér opbrengt dan de boekwaarde geschatte waarde plus bij geschreven rente en aflossing) bestemd tot reserve. Uit de rekeningen zien we dan, dat bij de reserve is gevoegd in 1925 367, in 1926 49.691, in 1927 64.625, ln 1928 f 14.560 en in 1929 138.281 of in totaal in 5 jaar rond 265.000. Het jaar 1929 was al bijzonder gun stig: de boekwaarde der verkochte gronden bedroeg slechts 9.5793. De winst bedroeg derhalve bijna 15%. Alhoewel, zooals reeds werd opgemerkt, deze becijfering niet slaat op „Velserbeek" alléén, is het toch „Velserbeek" dat den boventoon voert. Thans, na een exploitatie van 5 a 6 jaar, zijn de gronden ten Westen van de spoorlijn nagenoeg uitverkocht. Maar in het deel ten Oosten daarvan, in het „villapark" liggen nog kostbare terreinen braak, zoodat de eindafrekening nog wel eenige, ja zelfs vele jaren op zich zal laten wachten. Veel hangt af van het tempo, waarin de gronden in het villapark worden verkocht, terwijl bij een be oordeeling der resultaten van de exploitatie van deze gronden rekening moet worden ge houden met de schuldenlast, die op den grond alleen per 1 Januari 1931 271.612 be droeg, waarvan in 1931 13.580 rente be taald moet worden. Hierbij komt voorts nog de rente van de voor bestrating en rioleering verbruikte kapitalen, die wellicht bijna het dubbele van genoemd bedrag is. Als men rekening houdt met deze bedra gen, dan komen de eerder genoemde winst cijfers in een ander licht te staan. Maar het feit, dat in het villapark nog gronden voor verkoop beschikbaar zijn, waarvan de con tante waarde zeker op minstens 750.000 is te schatten is een duidelijk oow;.., d..de gemeente Velsen aan Velserbeek geen „rouw koop" heeft. En „last not least": het mooie park krijgen we dan op den koop toe. Inclusief het pluim en ander gedierte. HÏLLEGOM PERSONALIA. Tot lid van den Bondsraad in den Ned. R.-K. Bond van P. T. T.-pcrsoneel „St. Pe trus" is herkozen de heer F. C. van Lierop Jzn. alhier. SCHIETWEDSTRIJD. De afdeeling Hillegom van Bijz. Vrijw. Landstorm hield een schietwedstrijd met scherp op de baan der Bloemendaalsche Burgerwacht te Vogelenzang. Aan dezen wedstrijd was verbonden een medaille voor den hoogsten scherpschutter, geschonken door den heer G. Bakker, lid van den B. V. L. Hoewel genoemde afdeeling steeds haar oefeningen houdt met K. S. O. patronen, mogen de resultaten van het met soherp schieten zeer bevredigend genoemd worden. De hoogste serie behaald door den heer P. Engel met 46 punten, die dois als zoodanig winnaar werd van de medaille. Vervolgens behaalde H. Potman 45 punten; P. A. van Resteren 41 p., G. Bakker 41 p., J. van Roode 40 p., G. Schrama en J. van Kampen 39 p.; P. van der Drift 38 p.; Th. van de Reep 34 p., A. Potman 32 p., C. Weyers 26 p. DRONKEN IN EEN AUTO, BOVENDIEN SLECHTE REMMEN. Een bestuurder van een kleinen vracht auto, die dezer dagen een aanrijding in de Hoofdstraat veroorzaakte, bleek in kennelij- ken staat van dronkenschap te verkeeren. De wagen is door een deskundige onder zocht; er werden gebreken gevonden aan de handrem, de voetrem en de stuurinrichting. De voorloopig in beslag genomen auto is door de politie weer vrij gegeven, met de meedee- ling, dat er voldoende hersteld moet worden, vóór de man, zekere v. d. W., die natuurlijk een proces-verbaal kreeg, er weer mee mag rijden. HET AUTO-RITTE VAN OUDEN VAN DAGEN. De tocht van meer dan 50 auto's met ouden van dagen naar Groenendaal en Zandvoort ls Donderdag gehouden onder betrekkelijk goed weer. Warm weer is niet goed voor zulke autoritjes, maar de wind was helaas te krach tig voor Zandvoort. Er is onder groote belangstelling van het publiek afgereden in de van den Endelaan, waar de genummerde en met een strikje ge tooide auto's klaar stonden voor de com missieleden, eenige dames waarinder twee verpleegsters, en de ongeveer 160 ouden van dagen. Vóór het vertrek werd aan de oude dames eau de cologne aangeboden. Bij de terugkomst in de gemeente werden de tochtgenooten met muziek van de Hille- gomsche Harmoniekapel ingehaald. Dat gaf natuurlijk een feestelijk karakter aan het uitstapje en een groote drukte bij den weg. Dank zij den financieelen steun van inge zetenen en de vriendelijke medewerking van automobilisten is dit uitstapje, het eerste hier in Hillegom, goed verloopem Scheepvaartberichten Algorab p. 17 Las Palmas, Buenos Aires n. Rot terdam Alpherat 17 v. Bahia, Buenos Aires n. Rotter dam Abbakerk p. 18 vm. Dover, Rotterdam naar Australië Arendskerk 18 te Duinkerken, Australië naar Rotterdam Baam 18 te Amsterdam van Hamburg Boskoop 16 v. Callao n. Chili Brielle 15 te Colon, v. Amsterdam Boloeran 17 22 u, v. Colombo, Batavia naar Rotterdam Damsterdljik p. 17 Lizard, Londen n. Swansea Gemma 18 te Chefoo, Japan n. Rotterdam Haarlem 16 te Coquimlbo v. Amsterdam Insuünde p. 17 22 uur Kaap del Armi, Batavia n. Rotterdam Insulindie 19 14 u. te Marseille verwacht, Bata via naar Rotterdam Kinderdijk 17 mm. te Portland (O.) v. Ant werpen Kota Pinang 18 v.m. te Londen, Batavia naar Rotterdam Kennemerlamd 17 18 u. v. Pernambuco, Amster dam n. Buenos Aires Lochkatrine 17 v. Colone Rotterdam aar de Pa- ciflckust Maasdam 18 11 uur te Ontwerpen, Rotterdam n. New Orleans Meerkerk 17 n.m. v. Hamburg n. Antwerpen Meliskerk 17 te Mombasa, Beira n. Rotterdam Orania p. 18 10 u, 20 m. Portsmouth, Amster dam n. Buenos Aires Orion 13 v. Port au Prinoe n. Kaap Haitien RUperkerk p. 16 Gibraltar, Beira n. Rotterdam Sibajak 18 9 u. 30 m. te Southampton, Rotter dam n. Batavia Texel 18 1 u. te Hamburg v. Rotterdam Titus 13 v. Santo Domingo n. Macoris Tjibadak 16 te Hong kong v. Batavia Zeelandia p. 17 12 u. Fernando Noronha, Am sterdam n. Buenos Aires MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. HAAE0EN Fa. GEBZZs. BKAKEL SOPH1APLEIN 6-12 TEL. 10533 Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeenc GROOTE dagblad der beschaafde kringen. AL.LE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMP ELI ERSSTR. 32 Telefoon 10209 RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 20 SEPTEMBER HILVERSUM 1875 RL VARA-Uitzending. 8.Orgelspel door Joh. Jong, afgew. door gramofoonpl. 9.Gramofoonpl. 10.Mor genwijding (VPRO) 10.15 Voordracht door Huib Orizand. 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Gra mofoonpl. 5.Voor onze fotografen door D. v. Kreveld. 5.30 J. v. d. Tempel: „De econo mische crisis en de arbeidersklasse". 6Mej. M. W. v. d. Heide: ,.Vacantiezorg en Speel tuinwerk". Medew. der Mondorgelclub der vereen. „Kattenburg". 6.40 Kinderuurtje. 7-45 Politieber. 8.Uuurtje voor de arbeiders, door den Centr. Bond van Transportarb. 9.— „Hel" Tooneelstuk in l bedrijf van Miles Mal- leson. Opgevoerd door „Het Groot Volkstoo- neel". 9.30 Concert VARA-Orkest. 10.Pers- ber. 10.25 Vervolg concert. 11Bij de Pomp. Teun de Klepperman. 11.15 VARA-Varia. 11.25 Gramofoonpl. KUIZEN 298 M. Na 1 uur 1071 M. Uitsl. KRO-Uitz. 8.— Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig half uurtje. 12Concert KRO-Trio. 1.30 Gramo foonpl. 2.Kinderuurtje. 3.15 Vragerihalf- uurtje voor jeugdige personen. 3.45 Praatje door Steenhof ter inleiding Spaansche cur sus. 5.Gramofoonpl. 6.01 S. P. J. Borsten: „Korfbal" 6.15 Gramofoonpl. 6.30 Gedachten- wisseling over het nut van Radiouitzendingen voor ons R.K. Lager Onderwijs, te voeren door 2 onbekenden, 7.Journal. Weekoverzicht. 7.20 Gramofoonpl. 7.30 Huib en Theo Luns: „Het Rijksmuseum", in. De Italiaansche zaal 8.01. Concert. KRO-Orkest. 8.45 Radio-Blij spel. 9.Vervolg concert. 9.30 Nieuwsber. Daarna: Vervolg concert. 11.Gramofoan- platen. DAVENTRY, 1554.4 RL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.50 Concert. Orkest. T. Mat thews (viool) 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Liederen door D. Smith (bariton). 6.35 Nieuwsber. 7.Sportber. 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.05 Con cert. Orkest. B. Hooper (tenor) 10.Nieuws ber. 10.15 Lezing. 10.30 Berichten. 10.40 Dans muziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 RL 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Dansmuziek. 9.05 „Les Vendanges". Poëzie en kamermuziek. LANGENBERG, 473 M. 7.25 Gramofoonpl. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.25 Orkest- concert. 10.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramo foonpl. 1.25 Orkestconcert. 5.50 Orkestcon cert. 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek (Gramofoonpl.) 12-20 Gramo foonpl. KALUNDBORG, 1153 RL 12.05 Gramofoonpl. 3.20 Kinderuurtje. 3.50 Concert. Orkest en zang. 8.20 Dansmuziek. 9.20 Declamatie en zang. 10.35 Orkest- en so listen-concert. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Orkestconcert. Zangeres. ZEESEN 1635 RL 6.05 Lezingen. 7.20 Gramofoonpl. 10.50 Le zingen. 2.20 Gramofoonpl. 2.50 Lezingen. 4.50 Concert. 5.50 Lezingen. 8.50 „Das schlesische Jalir". Cantate van E. Schenke. Koor, orkest en solisten. 9.40 Vroolijke avond. Daarna: Be richten en Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Hij pikte de heks, die haar ring wilde uitgooien in het hoofd en zij wierp daardoor verkeerd, zoodat het agentje vrij bleef. De heks was woest, terwijl Keesje met getrokken zwaaW haar stond af te wachten. „Dank je, lieve vogel," riep hij, toen hij zag wat de vogel ha^ gedaan, „ik weet, dat je een vriend van ons bent, in ncod leert men zijn vrienden kennen." Terwijl de heks zoo gauw mogelijk naar huis **cugvloog, vloog de witte vogel in een hoogen boom. En h Vzag met vreugde, dat zijn vrienden waren gered, doordat hij hen had geholpen de heks aan te vallen. „Tk zal hier maar de bui afwachten, voer ik naar het huis van de heks terugkeer," dacht de vogel.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14