BUITENLAND HERFSTTIJD IS VERFTIJD ANTWOORD VAN BRIAND AAN HENDERSON TWEEDE KAMER. Nieuws uit Indië. LANGS DE STRAAT. MARKTNIEUWS BURGERLIJKE STAND J. LOTTGERING HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1930 TWEEDE BLAD De critiek op de ontwapeningspolitiek van den V.B. Uitwisseling van gedachten noodzakelijk geworden. Wat -er verder te Genève gedaan werd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Briand. In het eerste overzicht van onzen Geneef- schen correspondent werd reeds gewag ge maakt van Henderson's kradhtigen aanval op de ontwapeningspolitiek van den Vol- kenbond; in genoemd artikel schreef •Dr. v. Baalte: „Onomwonden gaf En geland's eerste gedelegeerde te verstaan, dat de Volken bond op het stuk van de vermindering van bewapening schandelijk in verzuim is. En wanneer men van bepaalden kant nu nog verder wil gaan ten opzichte van de veiligheid, dan moet men daar, aldus ongeveer de strekking van het Engelsche betoog, wel weten, dat thans veiligheid bovenal vexkregen moet worden, door uitvoering te geven aan de in artikel 8 van het Handvest neergeschreven ver plichting tot vermindering van bewape ning. Eerst als dat zal zijn geschied, zal Engeland bereid zijn nog nadere uitwer king te geven aan het veiligheidsbegin sel oa. in den vorm van toetreden tot een verdrag tot het verleenen van finan- cieelen bijstand aan den aangevallen staat en in den vorm van het aanpassen yan het Handvest bij het Kellogg-pact. A ha, zoo mompelde men, dat gaat dus precies tegen de Fransche stelling in. Inderdaad, van den 'kant van Frank rijk wordt steeds de veiligheid op den voorgrond gesteld en in zijn Memoran dum inzake Europeesche samenwerking zweeg Briand zelfs heelemaal over het ontwapeningsvraagstuk", t En thans wordt gemeld, dat het waan- ischijnlijk is, dat de Fransche Minister van Buitenlandsche Zaken, Briand, wanneer de werkzaamheden der verschillende commis sies geëindigd zijn, in de slotzitting een groo- te rede zal houden over de ontwapenings kwestie. Daar de Ministers voor Buitenland sche Zaken gewoonlijk bij de Algemeene Be schouwingen een groöte rede plegen te hou den, neemt men thans aan, dat de ongewoon scherpe kritiek op de tegenwoordige ontwa peningspolitiek van den Volkenbond, vooral van Engelsche en Duitsche zijde, een uiteen zetting van Fransche zijde noodzakelijk maakt, in het bijzonder nadat de meerder heid der andere bij den Volkenbond aange sloten staten eveneens op meer spoed met betrekking tot de ontwapeningsonderhande lingen hebben aangedrongen. De Fransche Regeering wil klaarblijkelijk tegenover den door deze redevoering op de publieke opinie gemaakten indruk het Fransche standpunt inzake de ontwapeningskwestie door de groote rede van Briand versterken. Men ziet hieruit, dat een openhartige uit wisseling van gedachten, over de allerbe langrijkste kwesties, niet langer uitgesteld kan worden. L. A. De commissie vergaderingen. GENèVE, 18 Sept. (VD.) De Tweede commissie van de Volkenbondsvergadering besloot in de eerste plaats het vraagstuk van intellectueele samenwerking te behandelen, en zoo spoedig mogelijk een beslissing te ne men over het rapport van de hygiëne com missie. Het rapport bevat belangwekkende mededeelingen over de bestrijding van mala ria op verscheidene continenten. De door den Nederlandschen gedelegeerde Colijn gepresi deerde commissie besloot de kwesties inzake de uitwisseling van landbouwproducten op de agenda te plaatsen. In de eerste commissie veroorzaakte de Grieksche gedelegeerde Politis een incident doordat hij heftige critiek oefende op de hou ding van de Cubaansche regeering, die door haar oppositie verhinderde, dat het pro tocol inzake de herziening van het statuut van het Permanente Hof van Internationale Justitie te Den Haag reeds thans in werking treedt. Verschillende sprekers hoopten, dat het protocol minstens op een later tijdstip in werking zou kunnen treden. Dr. Limburg wederom benoemd. GENèVE, 18 Sept. (V.D.) Onder voor- zitterschap van den Italiaamchen Senator Scialoja heeft de eerste commissie inzake constitutioneele en juridische vraagstukken vergaderd. De commissie koos den bekenden Ned er landschen jurist, Staatsraad Dr. Lim burg, tot vice-president. 1 Op de agenda van de commissie staan ver schillende belangwekkende kwesties als de reorganisatie van het Permanente Hof van Internationale Justitie te Den Haag, de aan passing van het Pact van den Volkenbond aan het Kellogg-Pact, het rapport van de Commissie, welke zich met de oorzaken der moeilijkheden bij de ratificatie van interna tionale conventies en overeenkomsten heeft bezig gehouden, en een voorstel van de Fin- sche delegatie om het Permanente Hof van Internationale Justitie te Den Haag tot be roepsinstantie te maken voor door interna tionale scheidsgerechten gevelde vonnissen. De Commissie heeft zich allereerst bezig gehouden met de reorganisatie van het Per manente Hof van Internationale Justitie te Den Haag. De Grieksche gedelegeerde Politis wilde nader de redenen leeren kennen, waar om de herziening van het statuut van het Gerechtshof, waartoe het vorige jaar door den de Volkenbondsvergadering werd beslo- ten, niet in werking kon treden. De Cubaansche ambassadeur te Washing ton, Ferrara betoogde, dat de redenen ter kennis zijn gebracht van den Raad van den Volkenbond en dat deze zaak als afgedaan kan worden beschouwd. Belangrijk Ned. amende ment aangenomen. De ontwapeningscommissie nam het amendement aan van den Hollandschen ge delegeerde Van Eysinga, volgens hetwelk de financieele hulp ook kan worden verleend aan den met een oorlog bedreigden staat, voor het geval de financieele hulp er toe zal kunnen bijdragen den oorlog te verhinderen. Zitting van den Volkenbondsraad. GENèVE, 18 September (V.D.) In de zitting van den Volkenbondsraad werden heden eenige kwesties op snelle wijze afge handeld. Besloten werd de algemeene conferentie tot bestrijding van den sluikhandel in Opium bijeen te roepen tegen Mei 1933. Verder zal tegen Maart een Europeesche Wegenconferentie worden bijeengeroepen, welke zich zal bezig houden met de vraag stukken van de unificatie van verkeersaanwlj zingen, verkeer van vrachtauto's unificatie van de wegen- en autobelastingen enz. Ter behandening van de reclames van ver schillende Hongaarsche districtsspoorwegen werden scheidsgerichten ingesteld. Vervolgens verklaart de Raad het verdrag tusschen Zwitserland en den Volkenbond ten aanzien van de installatie van een Volken bondsradiostation bij Genève, na beslech ting van eenige meeningsverschillen, welke haar oorzaak vonden in de grondwettelijke neutraliteit van Zwitserland, definitief aan genomen. Nationaal-socialisten verklaren den Berlijnschen Raad onbevoegd. BERLIJN, 18 September (V.D.) In de buitengewone zitting van den Berlijnschen Gemeenteraad, werd namens de Nationaal- Socialistische fractie een verklaring afgelegd waarin er de 1 nadruk op wordt gelegd, dat de samenstelling van den Gemeenteraad niet meer overeenkomt met den wil der Ber* lijnsche bevolking. Aangezien de meerderheid der vergadering het den Nationaal-Socialisten onmogelijk maakt den goeden gang van zaken te hand haven en in het belang van 'n vruchtdragend- den arbeid op te kunnen treden, zal de fractie der Nationaal Socialisten de beraad slagingen niet verder bijwonen. De Berlijnsche Nationaal Socialistische Raadsleden verlieten hierop de zaal. De staking in Barcelona PARIJS, 18 Sept. (V.D.) Uit Barcelona wordt gemeld, dat de toestand aldaar ten gevolge van de algemeene staking steeds ernstiger wordt. Wegens ophitsing van de arbeid ex's werden de directeur en de re dactie van een socialistisch blad gearresteerd. Bevel tot arrestatie is uitgevaardigd tegen verschillende stakingsleiders. In verband met den ernstigen toestand is "het garnizoen van Barcelona geconsigneerd. 12.2 milliard francs voor de Fransche veiligheid. PARIJS. 18 September (VD.) De door den ministerraad definitief vstgestelde be grooting voor 19311932 trekt voor leger en beveiliging der grenzen in totaal 12.2 mil liard francs uit. De uitgaven voor de na tionale veiligheid wijzen, vergeleken met het voorgaande jaar een verhooging aan van 125 millioen francs. Daarbij komen dan nog de door een bijzondere:, wet vastgestelde uit* gaven voor de versterking der grenzen. GROOTE ENGELSCHE VLIEG- BOOT IN AANBOUW. LONDEN, 17 September (V.D.) Op de „Supermarine Works" te Southampton is thans een vliegboot in aanbouw die zeer groot zal worden. Het luchtschip zal worden uitgerust met zes Rolls-Royce motoren van 3700 P.K. schitterende accomodatie bieden voor 40 personen en zeer lange trajecten kunnen af leggen zonder tusschenlandingen te doen voor bijvulling ven brandstof. 18 September. Een presidiale rede. De publicatie van den heer Drop. Benoemingen. De Vlootwet op de agenda van October. De neer J. R. H. van Schalk is opnieuw benoemd geworden tot voorzitter van de Tweede Kamer. Gisterenmiddag heeft hij zijn ambt aan vaard' met een rede, die wel getuigenis heeft afgelegd, niet alleen van de geestelijke gaven waarmede Mr. van Schaik gesierd is, maar ook van de ernst, waarmede de moeilijk heden van den tijd, waarin we leven door hem worden bezien. Na de Kamer-.bedankt te hebben voor het vertrouwen dat in hem werd gesteld, ver volgde hij aldus: „Verschillende vraagstukken zullen tot leven dige discussie ln ons midden aanleiding geven. Als immer zullen deze beraadslagin gen in overeenstemming met onze traditie het karakter dragen van ernst en waardig heid. Dat zij ook vruchtdragend moge.zijn! Wanneer men in de wereld rondblikt, ont komt men niet steeds aan den indruk, dat in sommige parlementen de vermenging van partijschap en vertegenwoordiging eenigs* zins belemmerend heeft gewerkt of werkt op de mogelijkheid, dat men, zij het op den grondslag der verdeeldheid, geraakt tot ge meenschappelijke oplossingen door 's lands belang gevorderd. Vooral in landen, waarin gecompliceerd- politieke tegenstellingen zich doen gelden,, is het gevaar van vermindering der parle mentaire vruchtbaarheid niet geheel denk beeldig gebleken. Symptoom, dat de kiemen in zich kan bevatten van afnemend ver trouwen van het volk in het parlement als zoodanig en van nog meer ernstige gevol gen. Wij kunnen dit rustig aanzien, omdat soortgelijke verschijnselen zich gelukkig ten onzent niet vertoonen. Maar daarom temeer mogen wij erop bedacht zijn, dat de volks vertegenwoordiging de haar toekomende en noodzakelijke plaats in ons staatkundig leven slechts zal kunnen blijven innemen indien al haar leden en groepen bezield blij ven door de gedachte, dat met volledige handhaving van beginselen gezamenlijke op bouwende arbeid noodig en mogelijk is. Aan zoodanigen arbeid toch heeft de rvolksge* meenschap, zoo ooit, dan stellig in de tegen woordige tijden dringend behoefte. Het gist en woelt in menige staatsgemeenschap. Sinds den oorlog vertoont zich zelfs dan hier, dan daar een rossige gloed aan den politieken wereldhorizon. Voor ons behoeft daarin niets verontrus tends te zijn gelegen, mits men waakzaam blijve, dat zich geen gevaarlijke stoffen op- hoopen en men zijn voorzorgen neme. Er is gestadige drang en groei in het eco nomische en sociale leven. Iedere tijdsperiode heeft haar nieuwe behoeften. Niet in de laatste plaats de organen van wetgeving en bestuur zijn geroepen de christelijke eischen der rechtvaardigheid en der orde in den staat bij voortduring tot verwezenlijking te helpen brengen. Het ontstaan van openingen is gemak kelijk te voorkomen dan kloven zijn te over bruggen. Indien wij dat bedenken, beseffen wij tevens hoe moeilijk, maar tevens hoe be langrijk het vertrouwenswerk is waartoe de Grondwet ons roept Ik ben dan ook diep overtuigd, van de groote verantwoordelijkheid, die na de re geering, op de volksvertegenwoordiging rust met betrekking tot de beschaving der rede lijke volkswaarden en de vreedzame en or* delijke ontwikkeling, van onze staatsinstel lingen en ons maatschappelijk leven. Zonder u te vragen deze zienswijze te wil len deelen, moge zij er echter tot bewijs strekken van de gevoelens die in mij leven nu ik andermaal het voorzitterschap van dit college aanvaard. Indien Hooger Hand ook dit jaar u en mij zal willen geleiden,* zullen wij naar ik ver trouw in onderlinge samenwerking ons land en hen, die wij vertegenwoordigen, naar beste krachten weten te dienen. (Applaus). Het duurde niet lang of de Kamer maakte nog een belangrijke episode mee, die zoo wel door den president als door de Kamer zeer sober werd behandeld maar daarom toch niet naliet indruk te maken. De Voorzitter n.l. heeft een verklaring af gelegd ten aanzien van de publicatie van gedeelten van het rapport van den advocaat- generaal van 's Hertogenbosch, over de rel letjes in Maastricht, door het Kamerlid Drop. De voorzitter kenmerkt 't als ongeoorloofd, dat een lid bij wien de vraag rijst of be paalde stukken, voor de leden der Kamer op de Griffie ter inzage gelegd, niet aan publicatie moeten worden prijsgegeven, die vraag zelf gaat beantwoorden en niet het oordeel der Kamer vraagt. Immers: de stukken werden ter inzage gelegd voor de Kamer en niet voor de leden individueel. En de bedoeling van den minister in casu was: niet-publiceeren. De voorzitter gaf uiting aan zijn gevoelen dat de Kamer zich terecht gegriefd kon gevoelen door de handelwijze van den h gevoelen door de handelwijze van den heer Drop. De voorzitter der s. d.*fractie heeft 't opgenomen voor zijn partijgenoot, heeft zich met zijn geheele fractie achter den heer Drop geplaatst. Ir. Albarda merkte op, dat er omstandigheden zijn en gevallen, waarin publicatie geboden kan zijn uit, ter inzage voor de leden, gelegde stukken. Een uit zondering op deze regel maakte de heer Albarda scherp voor stukken, waarop „ge heim" stond. Maar voor de overigen wensch- te hij vrijheid te hebben om. in bepaalde ernstige gevallen tot publicatie over te gaan. Een daarvoor was nu aanleiding geweest, zei de heer Albarda, omdat de heer Drop uit de stukken indrukken kreeg, die hem overtuigden, dat er smetten kleefden en verantwoordelijkheden waren opgelegd in de Inlichtingen, die de' minister van Justitie gaf, welke niet gerechtvaardigd konden wor den geacht en daarom zoo spoedig mogelijk moesten worden weggenomen. De voorzitter tselde nog eens daartegen over, dat niet de heer Drop, maar de Kamer heeft uit te maken of gepubliceerd mag worden of niet. En dat de heer Albarda dat niet had bestreden. De heer Albarda merkte nu op, dat niet uitdrukkelijk is gebleken, dat de minister geen publicatie wenschte van de ter inzage gelegde stukken. Hoe men ook over de daad van den heer Drop denken moge, deze laat ste zienswijze van den heer Albarda is niet geheel juist. De uitdrukkelijke wensch van den minister tot niet-publiceeren blijkt wel duide lijk uit het feit, dat de minister t-ot publi catie van de Kamerstukken niet is overge gaan. Een merkwaardige verklaring kwam van den communist de Visser. Deze zelde er hoe genaamd geen bezwaar tegen te hebben, ook uit stukken, gekenmerkt met „geheim'" te publiceeren. En wij kunnen ons zeer goed begrijpen, dat de voorzitter met een zeer ernstig gelaat zeide te moeten overwegen, welke conse quenties aan deze verklaring van den com munist zullen moeten verbonden worden. Zulk een verklaring merkte de heer Van Schaik terecht op kan, evenals de daad van dep heer Drop een zeer slechten in vloed hebben op de bereidheid der regeering om tot overlegging van stukken oyer te gaan. Op 30 Sept. houdt de Kamer afdeelings: onderzoek. Op 14 October beginnen de open bare vergaderingen. Alsdan zullen behandeld worden de Zuider- zeesteunwet, de Vlootwet en de radio-inter- pelLatie van den heer Albarda, die gisteren werd toegestaan. Ook de interpellatie-Cramer over een e.v. opheffen van het kamp bij boven-Digoel, is toegestaan. Behandeling later. De interpellatie-aanvrage van den heer Vliegen over het gebeurde te Maastricht heeft de aanvrager ingetrokken, nadat de voorzitter had medegedeeld alles zoo in te zullen schikken, dat daarover bij de begrooting van Binnenlandsche Zaken ruimschoots kan wor den gediscussieerd. Wat het voordeel heeft van schriftelijke voorbereiding tevens. Op 14 October dus komt de Tweeed Kamer weer bijeen. EERSTE KAMER Zonder discussie heeft de Eerste Kamer vanmorgen haar adres van antwoord op de Troonreede samengesteld. Nieuws valt er niet van <te melden. Het is een staatsstuk der beleefdheid, zonder markante punten, een eenvoudige terugslag op den inhoud van de Troonrede. De heer Wibaut vroeg stemming: het adres van antwoord werd aangenomen met 299 stemmen. INTIMUS. INLANDSCHE BESTUURDERS OVER DE P. N. L De Landraad te Bandoeng zette, naar Aneta meldt, Woensdag de behandeling van de P.N.l.-zaak voort. Gehoord wordt getuige Raden Kandoe- roean Ardiwilaga, wedana van het district Bandjaran, regentschap Bandoeng. De P.N.I. had, aldus getuige, een ongunstigen invloed, bezorgde het bestuur en de politie echter geen last. Getuige Raden Sadell, wedana van het district Tjltjalengka, regentschap Bandoeng kreeg nimmer klachten over het optreden van leden der P.N.I. Getuige haalt typische staaltjes aan van den invloed der P.N.I. Een volgende getuige legt overeenkomstige verklaringen af, waarna de zitting wordt verdaagd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON 10756 VAMPYR Stofzuigers f98— Het Strand. Langzamerhand begint de winter zfch weer aan te kondigen op het Zandvoortsche strand. Bij een wandeling langs de zee op zoo'n regenachtigen middag, kan men zich soms moeilijk voorstellen, dat de zomer ons offi cieel nog niet heeft verlaten. Zóó uitgestorven doet de verlaten vlakte zich dan aan ons voor. Het lijkt wel of de stoere schelpenvisscher, die op de grens van zee en land zijn klette rende koopwaar binnenhaalt, het rijk alleen heeft. Zou de zomer werkelijk afscheid gaan nemen? Het naargeestige gekrijsch van de meeuwen verplaatst ons in onze fantasie reeds naar het rijk van „Vorst Thialf". Die meeuwen vooral waren het, die mij haast deden besluiten mijn oude. trouwe regenjas weer op te sporen. Want er zat daar, rondom en op een halfvergane bierton een heele troep van deze gevederde ongeluks boden. die bij elkaar waren gekropen, net als een gezelschap oude juffrouwen 's winters bU de kachel. Ze drukten hun vleugels dicht tegen zich aan en staarden wezenloos naar het weemoedige brok romantiek in hun mid den, dat in zulke treurige omstandigheden zijn laatste levendagen moest slijten. En terwijl ik dit groepje filosofen een tijd lang min of meer verwijtend had aangekeken, kwam stil-aan een andere gedachte in mij op. Ik begon mijzelf egoïstische te noemen. Want wordt het eigenlijk geen tijd. dat het strand vacantie gaat nemen, na al de drukte die de vacantles van anderen hem heeft bezorgd? Wordt het geen tijd, dat we zijn taak zoo langzamerhand eens gaan verlich ten door de badkoetsjes en strandstoelen zp te bergen, die het, tezamen met hun luid ruchtige inhoud, gedurende de zomermaan den te torsen heeft? Ik geloof van wel. Het strand zal er ln schoonheid op winnen. Zandvoort is zoo dikwijls voor ons niet veel meer dan een publieke vermakelijkheid, een plaats, waar we onze vacantiedagen doorbren gen, plezier maken of 's avonds naar toe gaan om er te dansen. Een enkelen keer denken we ook wel aan de natuur, dan gaan we „de zon zien ondergaan". Maar daar blijft het dan ook doorgaans bij. De winter, de vacantietijd van het strand, zal binnenkort weer zijn intrede doen. Dan zullen zee en strand weer ontvolkt zijn en het zal er lederen dag eenzaam uitzien. Maar zullen we dan niet, meer dan ooit, van de natuur zelf kunnen genieten? .BUILENPEST TE SOEKABOEML Aneta seint uit Soekaboemi, dat Dinsdag definitief builenpest geconstateerd is te Tandjoer, bij een oppasser van de gevange nis aldaar en bij diens echtgenoote. EEN NIEUWE PARTIJ Zondag werd te Batavia opgericht de partij Ra jat Indonesia onder voorzitterschap van den journalist Tabrant, meldt Aneta. Het doel der partij is het bereiken van de onaf hankelijkheid van Nederlandsch-Indië langs wettelijke wegen. De vereeniging draagt geen non-coöpera tief karakter. Een zestigtal personen trad als lid toe. In verband met het feit dat de actie der P. N. I. bijna tot stilstand is geko men, kan een snelle groei der nieuwe partij verwacht worden. TWEE MIJNONGELUKKEN IN DE U.S.A. TIEN DOODEN. POTTSVILLE (Pennsylvania) 18 Sept. (Reuter)Op het oogenblik der wisseling van dag- en nachtploeg had hier gisteren een ontploffing plaats in een der kolenmijnen. Vier mijnwerkers zijn daarbij om hot leven gekomen. RIVER HERBETT (Nieuw Schotland). 18 Sept. (Reuter). In een der diepere galerijen van een steenkolenmijn alhier had gisteren een ontploffing plaats van mijngas. Op het oogenblik der ontploffing waren daar ter plaatse zeventien werklieden aan den arbeid Eenige hunner werden door neervallend ge steente bedolven of ingesloten. Het is reeds zeker dat er zes dooden zijn. MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 17 September. Spinazie, per kist 60—f 1. Postelein, per kist 0575. Wortelne, 100 bos f 10—f 18. Komkommers, per 100 f 3—f 12. Aardappelen, klein per Kilo 4—6. Capucijners, per Kilo 2030. Raspers, per Kilo 3037. Tuinboonen, per 1000 12—20. Snijboonen, per 1000 1428. Heerenboonen, per 1000 1012. Tros, per 1000 12—22. Spruitjes, per K.G. 16—20. Roode kool, per 100 f 3f 8, Savoye kool, per 100 f 5—f 8 Bloemkool, per 100 f 6—f 12. Uien, per K.G. 3—6. Sla. per kist 40—70. Pieterselie, per bos 4. Selderie, per bos 45. Appelen, per Kilo 20—32. V. HEEMSTEDE. SOCIëTEIT „BOSCHEN EN HOVEN". Naar ons wordt medegedeeld ls deze so ciëteit vroeger gevestigd in het dezer da gen gesloten café „De Oude Beuk" aan de Zandvoortsche laan te Heemstede, op 15 dezer overgegaan naar de bovenzaal van het Res taurant „Boekenrode", tegenover het station Heemstede-Aerdenhout. Deze club heeft een ledental van ongeveer 50. BENNEBROEK. Getroirwd: G. v. Altena en M. J. de Goede. Ondertrouwd: J. v. Houweningen en G. M, Viersen. A. Lex en E. A. v. Brussel. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: Th. J. Chrispljn—M. v. d. Horn; A. Deelissen— P. J. Fransen. Bevallen: J. v. d. Vlugt—Bierman, z.; H. GlendenningWatson, d,; H. J. Gozellng— Lammers. z. Overleden: W. F. A. Kaag. 76 J., geh. met M. N. Schaaps; C. Weljers 63 j.. geh. met G. J. v. d. Putten; G. K. v. d. Sluijs,15 j. Heden: VRIJDAG 19 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: Renée de Vos' revue „Doe me een lol". 815 uur. Concertgebouw: Nazorgbazar 25 en 810 uur. Krelagehuis (Leidsche Vaart)Bloemen tentoonstelling 10—10 uur. Palace: „Goud". Tooneel: The 7 Marivllla's 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De Spullebaas" en „Een lied van den arbeid." Tooneel: The 2 Barze- nis. 8 uur. Rembrandt Theater: „Adoration". Tooneel:; Yolanta Lang en Anton Dirks in „Die Opern- mixters". 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 20 SEPTEMBER Gebouw ProtestantenbondVolksuniversi teit. Lezing over Egypte. 8 uur. Gebouw Olympia (Kinderhuissingel): Kin derkoor O. O. G., Jeugdmiddag, 3 uur nam. Stadsschouwburg: Het Amsterdamsch Too neel: „Hedda Gobler", 8 uur. Schouwburg Jansweg: Renée de Vos' revue „Doe me een lol". 8-15 uur. Concertgebouw: Nazorgbazar 25 en 8—10 uur. Krelagehuis (Leidsche Vaart) Bloemen tentoonstelling. 1010 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan-» dags, toegang vrij. In de onderscheidene Kamercommissies zijn geen veranderingen gekomen. De com*- missie voor de buitenlandsche aangelegen heden, voor het Privaat- en Strafrecht, voor de Belastingen, voor de Openbare Werken, de Verkeers- en Waterstaatsaangelegenheden bleven samengesteld als zij waren. Ook de huishoudelijke commissie en de commissie voor de Stenografie ondergingen geen ver andering door stemming. In de eerste zitten met den voorzitter de heeren Beumer en Vliegen en in de tweede de heeren Van Vuuren, Schokking en Marchant. Het verven Uwer Mantels, Jassen, Costuums enz. enz., geschiedt bij ons op de meest deskundige wijze. VERVERIJ CHEM. WASSCHERU Gr. Houtstraat 5a - Tel. 1077111561

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5