WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND. TWEEDE KLASSE. OVERZICHT. DE UITSL; VOETBALNIEUWS. Stormvogels en Ajax deelen met 22 de punten. Ook H.B.S. en H.F.C. spelen gelijk. R.C.H. lijdt op eigen terrein een groote nederlaag tegen Sparta. Bij E.D.O.V.S.V. blijft scheidsrechter Tetxner voeg. Haarlem wint den uitwedstrijd tegen Baarn. Bloemen- daal speelt 22 gelijk tegen Hercules. Zandvoort verovert tegen Spartaan het eerstq punt. Het begin van deze competitie is al heel weinig bemoedigend. De regen heeft nu al eenlge weken velden onbespeelbaar ge maakt en tot overmaat van ramp krijgen E. D. O. en V. S. V. óók al een ongewenschten achterstand omdat scheidsrechter Tetzner zonder kennisgeving weg bleef. De spelers besloten er toen maar een friendly game van te maken welk partijtje door V.S.V. met 51 gewonnen werd. E.D.O. mag dus wel heel blij zijn, dat dit geen competitiewedstrijd was. H.F.C. heeft het eerste puntje binnen uit een wedstrijd zonder doelpunten tegen H.B.S. in Den Haag. Als het eerste schaapje over den dam is De Stormvogels hebben verdienstelijk werk geleverd door tegen Ajax 22 gelijk te spe len. Wat R.C.H. mankeert, weten we niet. In- plaats van een verwacht klein succesje tegen Sparta, leed onze Racing een groote neder laag. We hopen, dat zij haar ouden goeden vorm weer gauw te pakken heeft. De groote strijd tusschen Blauw Wit en Feijenodrd is op normale wijze door de Am sterdammers gewonnen. K.F.C. leed op eigen terrein een kleine nederlaag tegen A.D.O. De overige eerste klasse wedstrijden ver liepen vrijwel zooals verwacht was. Haarlem stelde ook ditmaal niet teleur, door den lastigen uitwedstrijd tegen Baarn met 3—2 te winnen, zoodat de roodbroeken al een moolen voorsprong hebben gekregen. Bloemcndaal speelde een uiterst pittigen wedstrijd tegen Hercules. Het einde bracht een 22 gelijk spel, maar met wat meer ge luk hadden de witten wel kunnen winnen. Zandvoort verblijdde haar supporters, door in Sloterdijk aan Spartaan het eerste puntje te ontfutselen. AF D KL LING I. Eerste klasse Hermes-D.V.S.'t Gooi StormvogelsAjax Excelsior—D.F.C. H.B.S.H.F.C. V.U.C.Z.F.C Tweede klasse A: Z.V.V.—Hollandla Alcmarla VlctrlxA.F.C. D.E.C.—W.F.C. Tweede klasse B. Baarn—Haarlem De SpartaanZandvoort BloemendaalHercules Velox—D.W.S. V.V.A.B.F.C. Derde klasse A. K.V.V.—Kinheim Oranje-ZwartD.S.V. Helder—Watergraafsmeer OosteryarkHortus Derde A.P.G.S.O.D.E. De KennemersO.S.V. 2—1 2—2 3-1 0—0 1—2 4—1 2—6 2—2 2—3 1—1 2—2 4—1 0—2 5—0 8—0 2—1 2—0 1—1 6—5 Vierde klasse C. ElectraSloterdlj k Reserve eerste klasse Z.F.C. 2Hilversum 2. H. F. C. 2—Blauw Wit 2 Haarlem 2—E.D.O. 2 Ajax 2Stormvogels 2 A. F. C. 2R.CH. 2 Reserve tweede klasse A: Blauw Wit 3Aicmaria Victrix 2 V.S.V. 2—V.V.A. 2 W.F.C. 2—D. E. C. 2 H.R.C. 2—K.F.C. 2 Ajax 3de Spartaan 2 AFDEELING II Eerste klasse R. C. H.Sparta K. F. C.—A.D.O. Hilversum—H.V.V. Blauw WitFeljenoord Tweede klasse A: De HollandiaanB.M.T V.O.C.—Unitas Tweede klasse B V.D.L.C.V.V. O.D.S.Fortuna S.V.W.S.V.V. Derde klasse B.E.C.—Hillinen A.S.C.—T.H.B. SchotenL.F.C. U.V.S.Lugdunum ZeemeeuwenAlphen Reserve eerste klasse Feljenoord 2Excelsior 2 D.H.C. 2—Xerxes 2 Sparta 2H.B.S. 2 Unitas 2—C.V.V. 2 \FDEELING III Eerste klasse. WageningenGo Ahead P.E.C.Z.A.C. Vitesse—A.G.O.V.V. HeraclesEnschedé AFDEELING IV Eerste klésse. N.A.C.—P.S.V. L.O.N.G.A.—B.V.V. Willem II—de Valk EindhovenM.V.V. Wilhelmina—N.O.A.D. AFDEELING V. 6—3 1—2 0—1 10—0 0—3 1—2 2—2 4—0 2—1 5—6 2—7 3—4 3—2 2—1 0—2 3-2 4—2 1—2 1—1 2—1 5—1 3—4 4—1 3—1 1—5 3—1 2—3 5-0 2—5 5-0 0—3 1—1 3—3 1—5 5—1 1-1 3—5 Eerste klasse. G.V.A.V.Veendam 0—2 Friesland—Leeuwarden 33 Ons Racing Nieuws. We ontvingen het September-nummer van „Ons Racing Nieuws", het orgaan der Racing Club Haarlem Het bevat de gewone artikelen en rubrieken, o.a. Onze Maandelijksche Re vue; Bij het jubileum van voorzitter H. Scheen; Het Nederlandsch elftal, oefenwed strijden en R.C.H.; Naklank (een rijm van Joost v. d. Vlonder); De R.C.H.-leerschool; Het Persduiveltje; Clubnieuws, enz. R. C. H.-Sparta (2-7) „Waar moet het met de Racing heen?" zullen haar vele aanhangers angstvallig vra gen. Inderdaad, waar gaat dat heen? Dat verloren wordt, is natuurlijk niets bij zonders, speciaal niet tegen een elftal, dat speelde als Sparta gisteren, doch we zijn het zoo geheel anders van R. C. H. gewend. Zeven doelpunten tegen een verdediging, als die van de Racing, is toch wel wat te veel en wijst ó.i. op fouten, die gemaakt worden. Inderdaad is de verdediging van de Racing momenteel niet meer van die kracht, als te gen Rapid bijv,, of als het vorige seizoen. Krom, die een zoo uitnemend verdediger kan zijn, dwaalt veel te ver van zijn doel, vooral als het elftal een achterstand heeft. Het lijkt wel of hij dan zijn geheeLe elftal tot aanvallen wil dwingen, doch hij vergeet dan tegelijkertijd dat er ook verdedigd moet wor den. Dat geeft gapingen in de achterhoede. De taak van Pre vost wordt er daardoor niet gemakkelijker op en met een voorhoede als die van Sparta gisteren, begint men dan niet veel. Kos heeft gehouden wat mogelijk was, misschien wel een enkel foutje gemaakt, doch ook zulke uitstekende dingen gedaan, dat hij een nog grootere nederlaag voorko men heeft. Sparta speelde over alle linies een mooi spel, snel, open en robust. Het verdiende de overwinning dan ook volkomen, al geven de cijfers wel wat al te duidelijk het krachts verschil aan. Hoewel het weer regelmatig geregend had in de morgenuren, bleek het R. C. H.-terreïn in goede conditie te zijn, zoodat het geen twijfel liet, of er zou gespeeld worden. Even twee uur wordt getost en Krom wint, zoodat Sparta kan aftrappen. R. C. H. is het eerst ingespeeld en het be gin doet het beste verwachten. De achter hoede van Sparta krijgt volop werk, doch reeds direct blijkt het geluk niet met de thuisclub. Toch blijven de R. C. H.'ers voor- loopig het meest in den aanval, al zijn de uitvallen van Sparta in tusschen menigvul- diger en gevaarlijker geworden. Formenoy schiet eens hard langs het doel; eenige corners op het R. C. H.-doel volgen, waaruit de bal bij de R. C. H. voorhoede komt.; Paape geeft een voofzet, Van de Werve kopt in, doch Cohen redt. Het eerste doelpunt komt voor Sparta als een voorzet van den linksbuiten wordt be nut door Viergever (01). R. C. H. valt clan heftig aan; Van de Wer ve krijgt weer eèn goede kans, doch ook nu wordt de bal weggewerkt. Sparta doet het beter, als Formenoy in buitenspel positie nummer twee maakt, welk doelpunt terecht wordt afgekeurd. Kos heeft het druk, doch hij houdt zich voorloopig staande; de R. C. H.-voorhoede gaat er weer op los. Een voorzet van Paape wordt door Hanse ingekopt, doch het is buitenspel volgens Prof. Snapper. Tweemaal mist dan de linksbuiten een goede kans 'om te scoren, waarna kort na elkaar Viergever en Wendt nog vóór de rus+ de score op 03 brengen. De tweede helft begint R. C. H. met een gewijzigde opstelling. Vrugt staat rechts back; Muller is uitgevallen. Van den aftrap af lost Verkerk een schot, waarbij een corner ontstaat, doch zonder resultaat. Cohen redt eenige malen zeer fraai. Ein delijk maakt Ruis dan een tegenpunt, doch in de volgende minüut ligt nummer vier achter Kos, gevolgd door nummer vijf, beide van Wendt (15). Van grooten afstand schiet dan Viergever het zesde gat' in het R. C. H.-doel en als dan R. C. H. weer eens aanvalt, kopt Van de Werve een voorzet van De Geus in (2—6). De Spartanen werken door, alsof ze nog maar net begonnen zijn, Het zevende doel punt van Wendt laat niet lang op zich wachten. Geheel R, C. H. valt thans aan, zonder resultaat echter; steeds weer staat een Rot- terdamsch been in den weg. Geen der partijen weet dan meer te sco ren en met een groote nederlaag voor R. C. H. breekt het einde aan van dezen wed strijd, die gespeeld werd tusschen de vol gende ploegen; R. C. II.: Kos, Krom, Prevost, Geutsk'ens, Ruis, Muller, Hanse, Van de Werve, Verkerk, De Geus, Paape. Sparta: Schoonhelm, Formenoy, Wendt, Viergever, Voormolen, Wilson, Van de Berg, Van de Eerd De Geest, van Swieteren Cohen Stormvogels-Ajax (2-2) Ten aanschouwe van een minder talrijk publiek dan wij verwacht hadden, zijn de Stormvogels er in geslaagd, aan het volledig verschijnende Ajax een punt te ontfutselen, ondanks het feit, dat ze geducht gehandi capt waren door het niet mogen spelen van Tol en het uitvallen van Kuikens na een half uur spelen. De IJmuidenaren hebben zelfs het stoute staaltje uitgehaald om tot tweemaal toe de leiding te nemen. Even zooveel malen maakte echter Ajax weer gelijk, en het dient erkend, dat die gelijkmakers volkomen verdiend waren, want Ajax speelde in het veld vaak een keurige partij voetbal. Allereerst Haak en vervolgens De Waard en Koster waren echter geweldige struikelblokken. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: De Waard, Haak, Koster. Kuikens, Pronk, v. d. Velde, v. d. Steen, Effern, Groeneveld, Muller, Boekelaar A ja: Ten Have, Strijbosch, Van Reenen, Volkers, Hamel. Andriëssen, Den Boer, Martens, Van Kol, Diepenbeek, Bonneveld. Stormvogels begint goed door den toss te winnen, hoewel dit in de gegeven omstandig heden geen voordeel beteekent. Ajax trapt af, maar Pronk zet direct Boe kelaar aan het werk. Deze gaat er snel van door, lost een schot. Bonneveld grijpt mis, maar de bal rolt achter. Dan gaat ook Ajax zich roeren. In de Am- sterdamsche gelederen schijnt men nog al van den through-pass te houden, doch de Stormvogels-verdediging is er voorloopig althans op ingesteld. Toch ontstaat er een gevaarlijk moment, als De Waard een bal niet ver genoeg weg- stompt. De bal komt bij Ten Have, die mooi voorzet; Hamel kogelt ineens in, doch De Waard redt heel goed. Een kogel van Van Reenen weet Pronk on schadelijk te maken. Na dit Ajax-offensief werkt Stormvogels zich los en krijgen we van beide zijden keu rige aanvallen te zien. Bij Stormvogels is het de wing EffernVander Steen, die zich weert. Bonneveld en De Waard krijgen vrij druk werk, maar zij weren zich goed. Zelfs als De Waard Volkers alleen op zich af ziet komen, blijft de IJmuidenaar de situatie meester. Toch schijnt er een doelpunt op komst te zijn, want de uitstekend opgezette Ajax-aan- vallen worden steeds menigvuldiger en in de Stormvogels-middenlinie wordt Tol gemist. Plotseling een uitval van Stormvogels. Muller centert mooi naar Van der Steen, die een zuiveren voorzet geeft; Effern mist, maar Diepenbeek neemt zijn taak over. (10). Kuikens valt dan uit, Groeneveld gaat rechts-half spelen en Prins midvoor. De Ajax-aanvallen blijven gevaarlijk, maar speciaal Haak is een struikelblok. Als hij eens gepasseerd is, en Volkers alleen op De Waard afgaat, neemt v. d. Velde zijn taak over. Direct hierna is het rust. (10). Na een korte rust wordt begonnen. On middellijk schiet Volkers van dichtbij hard over de lat. Stormvogels kan er voorloopig niet inko men. Speciaal haar binnentrio, en dan in 't bijzonder Muller presteert weinig. Ajax speelt stukken beter, een gevolg van het verschil in tempo en beter „plaatsen". Na tien minuten maakt Volkers dan ook gelijk. (1—1). Ajax blijft sterker, maar gelukkig brengt de IJmuider voorhoede af en toe opluchting door toedoen van Prins en Boekelaar. Jammer genoeg krijgt van der Steen weinig te doen. Eens schiet Effern tegen den paal. In de Stormvogels-verdediging is het werk, dat Haak verzet, enorm. Plotseling trekt Van der Steen er tusschen uit. Een mooie voor zet volgt en Muller doet de rest. (21). Ajax geeft niet op. Snel trekken de Amster dammers ten aanval. De Waard weert zich geweldig en ook Koster treedt nu steeds meer op den voorgrond. Een snelle uitval van Ten Have wordt Stormvogels echter noodlottig. Met een geweldig hard schot passeert hij De Waard. (22). De laatste minuten brengen groote span ning. Om beurten valt men aan. Nog een halve minuut. Prins krijgt den bal, richt, een kogel, maar de bal gaat tegen de lat. Direct hierna kondigt de heer Israëls het einde aan. H. B. S.-H. F. C. (0-0) H. F. C. heeft Zondag dus het seizoen in gezet met den wedstrijd tegen de Kraaien in Den Haag. Zag het er vóór den wedstrijd naar uit dat de regen weer spelbreker zou zijn, op het terrein aangekomen bleek dit echter in zeer goeden staat te zijn. H. F. C. heeft dit eene punt vooral weer te danken gehad aan haar verdediging, waarin Smit dé plaats van Van Baasbank, die ver hinderd was, innam. Hij paste zich goed aan bij Van der Meulen en Wamsteker, zoo dat de H. B. S.-voorhoede niet veel kansen tot scoren kreeg. In de halflinie speelde Van der Lee een goede, stevige partij voetbal, hoewel het gladde veld voor hem wel zeer zeker een nadeel was. Hij werd goed gesteund door de gebroeders P. en R. Jongeneel, van wie voor al de laatste weer door zijn uitstekende bal techniek opviel. Vormden dus de achterhoede en halflinie een vrij goed geheel, de voorhoede kon ons nog steeds niet bekoren. Hagenaar links buiten en Dorsman middenvoor bleek geen slechte keus, doch Lamp, Reydon en in mindere mate De Ruyter hadden Zondag blijkbaar een off-day. Bij H. B. S. bleek vooral de balbehandeling heel goed te zijn, speciaal de beide binnen - spelers, Van Kesteren en Van Romondt, hadden dit volkomen in hun macht. Ook hier was de verdediging het beste deeil van de ploeg, vooral Vermetten had er goed het oog in, hoewel hij ook nog wel eenige fouten maakte. In de halflinie was Reeder, de oud-H. F. C.-speler, nog wel de beste, ofschoon hij op het eind wel uitgespeeld was. De beide kant- halves waren matig, evenals in de voorhoede de vleugelspelers. Over het verloop van den strijd het vol gende Te twee uur roept scheidsrechter Lissauer de volgende elftallen in het veld: H- B. S.: Rambonnet, Diehl, Vermetten, v. d. Bergen, Reeder, Schoerel, De Vries, v. Romondt, Ophorst, v. Kesteren, d'Fouseca. H. F. C.: Hagenaar, Lamp, Dorsman, Reydon, de Ruyter, P. Jongeneel, v. d. Lee, R. Jongeneel, Smit, Wamsteker, Van der Meulen Het begin is zeer kalm, eenige schermutse lingen in het middenveld, doch verder dan de resp. verdedigingen komt men niet. Wamsteker aan den eenen en Vermetten aan den anderen kant treden reeds dadelijk op den voorgrond. Het samenspel der Hagenaars is veel be ter, korte tikjes en snel afgeven, wat vooral op dit veld de aangewezen weg is. Toch wordt het te ver doorgevoerd, zoodat succes uitblijft. Na een goed half uur spelen zet de H. F. C.-voorhoede een mooien aanval op; de bal komt bij De Ruyter, deze geeft heel goed af aan Dorsman, doch diens schot gaat net naast. Het H. F. C.-doel ondergaat eenige zeer gevaarlijke situaties, waarvan een aantal corners het gevolg zijn, die echter niets op leveren. Het spel gaat snel op en neer, het eene oogenblik is het H. B. S.-doel in gevaar, het volgend oogenblik moeten Van der Meulen c.s. alle zeilen bijzetten om een doelpunt te voorkomen. Zoo verstrijkt langzaam de tijd; met H. B. S. in den aanval kondigt de scheidsrech ter de rust aan. De stand is dus nog steeds 0—0. Na de hervatting krijgen we hetzelfde spel te zien: ongevaarlijke voorhoeden tegen al- les-retourneerende verdedigingen. Toch krijgen beide partijen wel eenige kansen, doch er wordt geen gebruik van gemaakt. In deze periode is het vooral Ha genaar, die met zijn snélle rennen en goe de voorzetten; verwarring tracht te stichten. Dorsman en De Ruyter schieten beiden een keer in de handen van den keeper, ter wijl bij een dadelijk daarop volgenden aan val van H. B. S. v. d. Meulen al gepasseerd is, doch waarbij de bal vlak naast gaat. Beide partijen leggen er dan nog eens een extra schepje op, de strijd wordt spannen der, doch niets helpt, de verdedigingen zijn en blijven meester van het terrein, zoodat als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, partijen de punten broederlijk deelen, wat een goede verhouding van dezen span nen den doch uiterst fairen strijd is. BaarnHaarlem (23) Het terrein te Baarn bleek tegen aller verwachting in uitstekend bespeelbaar. Wel was het door den aanhoudenden regen nogai glad; dit speelde over het geheel wel een groote rol, daar het af en toe een glijpartij was. Haarlem heeft een zwaar bevochten over winning behaald welke echter veel grootei had kunnen zijn als er bij Haarlem wat meer werd geschoten en van de kansen werd ge profiteerd. Aan den anderen kant heeft de keeper van Baarn zijn doel uitstekend verdedigd, hoewtl enkele malen tegen den paal werd ge schoten. De overwinning kwam Haarlem toe, daar de roodbroeken bijna doorloopend sterker wa ren. Haarlem is zonder P. van Daalen in de volgende opstelling: Hoeben, W. van Daalen, Huysmans, v. d. Valk, Buissink, Vreeken, Iseger, Verwaal, Breeuwer, Oldenburg, R. Kammeijer, Baarn begint onmiddellijk na den aftrap met eenige uitvallen, die door de Haarlem- verdediging worden afgeslagen. Hierna komen de roodbroeken in cle meer derheid; er volgen steeds gevaarlijke aanval len op het doel van Baarn, maar door de gladhoid kunnen de spelers meestal den ba! niet Kocd in hun macht krijgen, waardoo: het doel van Baarn nogal eens aan een groot gevaar ontsnapt. Kammeijer schiet van den vleugel hard tegen de bovenlat, tevwijl Oldenburg en Breeuwer eenige malen juist naast schieten. Tenslotte heeft laatstgenoemde succes met een hard schot in den benedenhoek (0—1). De vreugde is echter van korten duur want yrij spoedig maakt de rechtsbinnen der tegen partij gelijk (1—1). Ondanks vele pogingen van beide zijden om te scoren blijft de stand tot rust ongewij- Evenals In het begin van den strijd begint ook in de tweede helft Baarn met de eerste uitvallen. Hoeben moest er al spoedig aan te pas komen, maar hij is op zijn post. Dan neemt Haarlem het spel weer in han den en de Baarn-keeper moet dikwijls hande lend optreden, wat hij steeds goed doet. Een plotselinge uitval van Baarn wordt be sloten met een voorzet van den linksbuiten en de toestormende, rechtsbinnen geeft Baarn de leiding (21). De roodbroeken blijven toch steeds in de meerderheid, maar in het bijzonder valt op met hoe weinig enthousiasme Verwaal speelt, wat toch wel jammer is van dezen speler met zijn goede capaciteiten. Hij speelt vrij wel steeds al.s vierde halfback. Het doel van Baarn wordt nu steeds belegerd en Baarn is geheel teruggedrongen, maar onbegrijpelijk ontkomt het doel stee.ds aan een doorboring. Een kwartier vóór het einde is het einde lijk Breeuwer die den stand gelijk maakt (2—2). Baarn tracht nu wel het spel te verplaat sen, maar de Haarlem-verdediging geeft geen gelegenheid. Een serie hoekschoppen wordt op het Haar- lemdoel genomen. Van der Valk schiet eenige malen goed in, maar de keeper redt tel kens. Eindelijk, vijf minuten vóór het einde, heeft Breeuwer ten derden male succes, als een voorzet van Kammeijer door een back voor doel wordt gekopt en de roodbroek in eens inschiet (23). Hierna volgen eenige benauwde oogen- bllkken voor het Haarlem-doel, maar er wordt niet gescoord. Iseger schiet tegen de boven lat en dan wordt het einde aangekondigd. Haarlem wint verdiend met 3—2. SpartaanZandvoort (11) Na de beide nederlagen tegen Velox en Bloemendaal ging Zandvoort verre van ge rust naar Amsterdam om daar Spartaan op eigen veld te ontmoeten. Maar het viel mee! Alle Zandvoorters schenen den strijd te be ginnen met het vaste voornemen om geen duimbreed gronds cadieau te geven. Het heele elftal heeft zich kranig geweerd en als men nagaat dat er een groot verschil is tusschen een modderballet in de Amsterdamsche klei of een wedstrijd op het mooie Zandvoort- terrein, verdienen de spelers zeker een pluim voor het harde werken en taaie volhouden tot de laatste minuut. Spartaan speelde weer hetzelfde stevige, maar volkomen eerlijke spel als altijd, terwijl er ook van Zandvoort- zijde fair werd gespeeld. Zandvoort had v. d. Mey weer onder de lat; zijn wederoptreden was een groot succes. Zandvoort heeft nu weer een doelman, waarop zij vertrouwen kan. Aan zijn spel heeft Zandvoort Zondag heel veel te dankën gehad, Zandvoort verscheen in de volgende op stelling: v. d. Mey J. Water, Keesman, E. Keur, P. schaap, Moolenaar, Schut, Scheffer, Koper, Rinkel, Paap. Direct pakt Zandvoort enthousiast aan. Het samenspel in de voorhoede vlot boven ver wachting zoodat het Spartaan-doel eenige malen ternauwernood ontsnapt. Vooral heeft Zandvoort pech met mooie kopballen van Scheffer, die óf langs het doel gaan, óf ge stopt worden door keeper Oerlemans, die zijn doel op meesterlijke wijze verdedigt. Heel vlug weet hij zich in den modder-goal te verplaatsen, om nu eens uit den eenen dan weer uit den anderen hoek de harde schoten der Zandvoorters t'e grabbelen, zoodat Zand voort voor rust geen kans ziet hem te pas- seeren. Aan der anderen kant weet Spar taan door weinig talrijke, maar zeer gevaar lijke aanvallen het Zandvoort-doel te nade ren, maar zoowel Water als Keesman grij pen steeds op het juiste moment in en spe len een zeer tactische partij. En dan in Jaat- ste instantie keeper Van der Mey! Helaas was Water zoo ongelukkig, één maal in eigen doei te werken, toen hij een bal ver keerd raaktRust kwam zoodoende met 1—0 voor Spartaan- Na rust weer dadelijk snelle aanvallen van Zandvoort. Speciaal Koper is nu goed op dreef; zijn openen naar de vleugels en goede throughpasscs bezorgen Ohm en Walst moei lijke oogenblikken. Maar goals blijven voor loopig uit, hoewel er heel wat corners op het Amsterdamsche doel genomen worden. Vijf minuten voor tijd werkt Koper zich door de verdediging. Hij geeft over aan Rin kel, die het zoozeer verdiende doelpunt scoort. Nauwelijks is afgetrapt, of Koper schiet keihard tegen den paal. Tot doelpun ten komt het niet meer. Het einde komt met een verdeeling der punten. BloemendaalHercules (22) Bloemendaal's tweede thuiswedstrijd heeft een gelijk spel opgeleverd en het zou ditmaal in het geheel niet vreemd zijn geweest wan neer de beide punten bij de witten waren gebleven. Althans, Bloemendaal heeft heel wat meer kansen gehad dan de Herculanen, bij wie Balt gedurende heel den speeltijd in actie is geweest en de beide backs met de snelle aanvallen der thuisclub vaak de groot ste moeite hadden. Bij Hercules wordt het gemis van Wout Buitenweg terdege gevoeld. De Bloemendaal- sche backs gaven het blauw witte binnentrio slechts hoogst zelden gelegenheid tot schie ten, zoodat de ballen, die Lever te verwerken kreeg, meest van de vleugels kwamen. Onder leiding van den heer Broeksmit werd even na twee uur begonnen. De thuisclub pakt direct geducht aan en het duurt dan ook niet lang of Balt kreeg zijn eerste werk te verrichten. De aanvallers der thuisclub hielden het spel het meest open. De verdediging van Hercules zag zich hierdoor herhaalde malen voor lastige pro blemen geplaatst, welke diverse malen slechts ten koste van hoekschoppen konden worden opgeost. Gevaarlijke schoten bleven echter uit en daar aan den anderen kant Bakker en IJfs er voor zorg droegen, dat men het Lever niet te lastig maakte, werd met een blanco stand gedraaid. In de tweede helft waren de doelpunten heel wat goe^kooper. Het eerste kwam on middellijk na" de hervatting. Immer slaagde er toen in om, na diverse tegenstanders te zijn gepasseerd, een goed schot te lossen, dat door Balt werd gestopt. De Utrechtsche doelman kon echter het leder niet meer weg werken en Kohier profiteerde hiervan door snel inloopen den eersten goal te scoren (1-0). De vreugde in het witte kamp is echter van korten duur. Bij een snellen aanval van rechts werden de Bloemendaalsche backs gepasseerd en scoorde de vleugelspeler met een hard schot (11). De strijd bleef hierna zijn snel en span nend karakter behouden. Eens kopte één der Utrechtsche backs den bal bijna in eigen doel. Twintig minuten na rust loste Parson een schot, dat Balt voor de voeten van De Bock werkte, die geen fout maakte en Bloe mendaal de leiding hergaf. (21). Een derde doelpunt van de witten werd wegens buitenspel afgekeurd. Hercules gaf echter niet gewonnen. Bij een snellen aanval van links kreeg D. Buitenweg het leder toegespeeld. Deze snelle Utrechte naar, die van de rechtsbuitenplaats naar het midden was verhuisd, maakte geen fout en passeerde Lever met een onhoudbaar schot. (2—2). Er restten hierna nog tien minuten. De strijd bleef spannend, doch het tempo daalde tengevolge van de vermoeidheid der spelers toch beduidend. Vooral de uitstekende links half der witten bleek wal teveel van zijn krachten te hebben gevergd en werd dan ook nu herhaaldelijk gepasseerd. De verdedigin gen bleven echter meester van het terrein. Goede schoten bleven achterwege. Bij het eingsignaal was de stand nog gelijk, een re sultaat, dat tenslotte de verhouding wel het best weergeeft, hoewel wij herhalen dat het beste aanvalswerk door de witten werd ge leverd en zij zich ook de meeste kansen schepten, Bloemendaal speelde met het volgende elf tal: Lever, ÏJfs, Bakker, J. Cassee, H. Beijk, D. Kuiper, J. Kammeijer, de Bock, Immer, Kohier, Parson,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10