RESERVE EERSTE EESRBE KLASSE. HAARL. VOETBALBOND. Reserve 2e A. Buiten de Competitie. R. K. VOETBAL. DIOC. R.-K. HAARL. VOEl BALBON D. Voethal in Engeland. ZWEMMEN. ZEILEN. Haarlem 2E. D. O. 2 (01) Deze derby van reservespelers is in een kleine overwinning voor de roodzwarten ge ëindigd. De opstellingen waren als volgt: Haarlem: W Moolenaars,. Boot, Tiggelman, De Vos, Kühl, Levy, Klipp, Tuinman, Bieshaar, Van Polanen, On- kenhout E. D. O.: Koene Jr., Calandt, Schumacher, Cornet, De Waard, Koene Sr., Pennaerts, Gerritsen, Swart, Zoet, Van Rood. Haarlem wint den toss. De eerste aanvallen zijn voor de roodbroeken, waarbij Van Po- lanen een hard schot lost, dat juist naast gaat. Langzamerhand wordt E.D.O. sterker; vele goede aanvallen worden door haar onder nomen; het beslissende schot ontbreekt ech ter. Bij een Haarlem-aanval komt Van Polanen alleen voor den keeper; deze stopt het schot echter. Vele Haarlem-aanvallen gaan door bui tenspel verloren. Rust komt met blanken stand. Na de hervatting komt het Haarlem-doel eenige malen in gevaar, zonder dat ED.O. echter de leiding weet te nemen. Een voorzet van Klipp schiet Van Polanen even naast. Dan maakt E. D. O. een doelpunt dat we gens buitenspel wordt afgekeurd. Het is ech ter uitstel van executie; even later maakt de linksbuiten Koene met een mooi schot E. D. O.'s eenige doelpunt. (01). Even hierna geeft Klipp een uitstekenden omhaal, die echter buiten bereik van den keener naast gaat. Geheel onnoodig begaat een ED.O.-soeler dan een overtreding, waarvoor de scheids rechter hem een waarschuwing geeft. Haar lem stelt alles in het werk om gelijk te ma ken. maar keeper Van Roon staat uitstekend' te spelen. Het einde komt tens'otte met een verdien de overwinning voor E.D.O. De scheidsrechter leidde correct. A. F. C. 2—R. C. H. 2 (0—3) R. C. H. 2 heeft het rechte pad gevonden en is met een verdiende overwinning op de A F. C.-reserves huiswaarts gekeerd. Het geheele elftal heeft een goeden wed strijd gespeeld, speciaal Radsma was weer zeer goed. Ook de Amsterdammers beschik ten over een goed elftal, doch ditmaal toon de de voorhoede van R. C. H. weer eens over een goed schot te beschikken, waarvan drie doelpunten het resultaat waren. Nachtegeller kopte het eerste in het A. F. C.-doel, terwijl Hoogendoorn met een zeer hard schot de score verhoogde. De achterhoede gaf geen enkele behoor lijke kans aan de A. F. C.'ers om tegen te scoren en toen Kedde nummer drie in het Amsterdamsche doel joeg, was de overwin ning een feit Met het volgende elftal werd dit goede resultaat bereikt: Radsma, Van Es, Kuit. Prevost, Wiekamp, Van Dam, Nachtegeller, De Vries, Hoogendoorn, Kedde. Spoor. H. F. C. 2—Blauw Wit 2 (1—2) Ook de tweede wedstrijd is met een minimum verschil door de H.F.C.'ers verloren, al was he,, gehalte van het spel thans veel beter, dan de vorige week. De opstelling luidde: Perre, Engelberts, v. d. Bogaardt, Schnerr, Reuvekamp Gille. v. Riemsdijk, Verhagen, v. Zwijndrecht, Van Pareeren, Dijkhuizen, v. Beem. Het spel gaat direct gelijk op; misschien is H.F.C. iets sterker. Voorloopig wordt er echter niet gescoord, hoewel beide partijen wel eenige kansen missen. Langzamerhand wordt H.F.C. echter sterker, wat ten gevolge heeft, dar Van Pareeren na eenigen tijd met goed schot de eerste goal maakt (10). Blauw-Wit zat echter ook niet stil en doet eenige goede aanvallen, doch de H.F.C.-ver- dediging geeft geen krimp. Ook H.F.C. kan niet meer scoren, zoodat als de rust intreedt, de stand nog steeds 10 is. Na de hervatting houden de gastheeren nog eenigen tijd stand, doch langzamerhand wordt Blauw Wit sterker. Het uithoudingsvermogen speelt den H.F.C.'ers thans parten; het duur: dan ook niet lang meer of Blauw Wit maakt door middel van haar rechtsbuiten gelijk (1—1). Nog houden de H.F.C.-reserves stand, doch als de gasten er dan 2—1 van maken is het afgeloopen. Het spel wordt steeds minder en het is dan ook een wonder, dat de Blauw Witters niet meer scoren. De strijd gaat uit als een nachtkaars, zoodat wanneer de scheidsrechter het einde aan kondigt, Blauw Wit twee punten mee naar Amsterdam kan nemen. Schoten—L. F. C. (3—4) Na een zeer snellen en spannenden wed strijd, heeft L.F.C. met één goal verschil van Schoten gewonnen. Schoten speelde nietminder, maar het liep den gasten iets meer -mee. Óm twee uur blaast de heer Kok beginnen; direct zien wij een vluggen wedstrijd. Jam mer dat de bal glad van den regen was en zoodoende verraderlijk doorschoot. Een goeden aanval van Schoten maakt de Leidsche keeper onschadelijk. De Leidsche voorhoede bezorgt aan de Schoten-defensie handen vol werk, maar door een fout van J. van Roon weet zij de leiding te nemen. (01). Het spel verplaatst zich vlug; Cuijon krijgt eenige goede kansen, die hij niet weet te be nutten. Toch maakt Schoten gelijk door Oorthuis, na goed doorzetten. (11). Dan is L.F.C. weer aan het woord; haar rechtsbuiten doelpunt met een o.i. houdbaar schot. (1—2). Uit een goed opgezetten aanval van Scho ten veroorzaakt L.F.C. een penalty; Hetem voltrekt het vonnis keurig. (22). Hiermede is het rusten. In de tweede helft zien wij denzelfden aantrekkelijken wedstrijd; beide elftallen la ten goede staaltjes voetbal zien. Door een misverstand tusschen Dikmans en Dekker rolt de bal in het Schoten-doel. Een gelukkig doelpunt. (23). De Schoten-ploeg werkt hard, maar heeft het geluk niet aan haar zijde. Een snelle uitval der gasten, en de door tastende midvoor scoort. (24). Schoten verkleint den achterstand met een kopbal. (34). Beide elftallen doen flink hun best, maar gedoelpunt wordt er dan niet meer. ZeemeeuwenAlnKen (31) Zeemeeuwen verrichtte heel goed werk, door het sterke Alphen op overtuigende wijze te kloppen. Bij Zeemeeuwen is keeper De Jon g vervangen. Deze talentvolle speler voelde zijn tijd gekomen om plaats te maken voor een jonger clubgenoot. Zijn vervanger heeft, vooral als het hooge ballen betrof meermalen goede staaltjes van keepen ver toond, zoodat hij zijn plaats zeker wel waard Is. Alphen was dadelijk sterker. Het schijnt, dat Zeemeeuwen steeds even tijd noodig heeft, om op gang te komen. Ook nu was het eerste kwartier verre van fraai, en spoedig stond Alphen met 01 voor. Van dit mo ment af kwam Zeemeeuwen beter opzetten, en toen bleek dat Alphen steeds maar weer door kort samenspel trachtte de Zeemeeu wen-verdediging te passeeren, werd haar voorhoede steeds in bedwang-gehouden. Na een mislukt schot van Paap kwam de bal bij Koper, die voor den gelijkmaker zorgde. Franssen had geen geluk toen een hard schot van hem tegen den paal belandde; wel werd de terugspringende bal nogmaals inge schoten, maar nu ging 't schot rakelings naest. Voor ïust wist- Zeemeeuwen de leiding te ne men, wederom door Koper. Rust 21. Na rust bleef Alphen doorloopend iets ster ker, maar de verdediging van Zeemeeuwen had al heel weinig moeite met het peuterige aanvalsspel. Dan een plotselinge aanval van Zeemeeuwen, waaruit het mooiste doelpunt van den wedstrijd ontstond. Een mooie voor zet werd op grooten afstand door Koper in gekopt; de bal verdween onhoudbaar in den uitersten bovenhoek. Hiermede was de over winning behaald. Wel deed Alphen nog hard nekkige pogingen, maar dit kon den uit slag niet meer wijzigen. Deze was en bleef 31 voor Zeemeeuwen. KennemersO. S. V. (65'). In een zeer doelpuntrijken wedstrijd zijn de Kennemers maar juist in de meerderheid over de forsche Oostzaners gebleven. Het begin is voor O.S.V. en het duurt niet lang of een der voorhoedespelers doelpunt on houdbaar. (01). De Kennemers komen dan opzetten en na fraai spel weet Kluft onhoudbaar gelijk te maken. (11). Direct hierna weet Steeman na goed spel van den rechtervleugel met een schitterend schot de Kennemers de leiding te geven. (2—1). üfcog voor de rust ziet Horeman kans den stand op 31 te brengen. Rust 31. Na de rust blijkt dat O.S.V. zich niet ge wonnen geeft en toch weet na een vluggen aanval Groot den stand op 41 te brengen, doch even hierna is het alweer 42. De Oostzaners voelen zich op het uiterst zware veld beter thuis, dan de thuisclub. Als Groot handig een O..S.V.-back passeert, is het 52, doch O.S.V. dient weer van repliek door 53 te maken. Wanneer Schippers een hoek schop forceert schiet Van Stralen deze keurig in. (6—3). Nog geeft O.S.V. niet op; vijf minuten voor tijd heeft zij den achterstand tot 65 ver kleind. Verder laat de thuisclub het niet ko men; zij wint dus op het nippertje. V. S. V. 2—V. V. A. 2 (2—2) De V.S.V.-reserves bespeuren wel, dat ze in een hoogere af deeling zitten want boekten ze het vorige jaar overwinning op overwinning, thans hebben ze na 3 wedstrijden nog geen enkelen wedstrijd gewonnen, hoewel dient gezegd, dat het resultaat 2 punten uit 3 wedstrijden toch ook weer niet al te slecht genoemd kan worden. Wie gedacht had, dat V.V.A, II. na de min der goede resultaten van d vorige Zondagen, het ook in Velseroord niet ver zou brengen, heeft zich vergist. Integendeel, de Amster- mers, die met de rust een 10 voorsprong hadden, hadden qua spel wel een kleine over winning verdiend. Toch zagen ze zich na de rust voor de taak gesteld een 21 achter stand in te halen, een gevolg van het feit, dat v d. Griendt, die thans linksbinnen speelde, twee mooie doelpunten scoorden. Toen kwamen de Amsterdammers verwoed opzetten. Vooral hun uitnemende linkerwing weerde zich geducht en bracht de V.S.V.- defensie vaak in 't nauw. 't Gevolg was, dat Van Goethem nog eenmaal moest visschen en de punten dus eerlijk verdeeld werden. (2-2). E. D. O—V. S. V. (1—5) Zag het er in de morgenuren al niet aan lokkelijk uit, voor het bijwonen van een voet balwedstrijd, zeker werd de stemming er niet beter op, toen reeds langen tijd na twee uur de spelers maar aan het doeltrappen bleven, zonder dat met den wedstrijd werd begon nen. Het bleek dat om onbekende reden de aan gewezen scheidsrechter de' heer Tetzner niet kwam. Volgens het reglement moet er ge wacht worden tot half drie. Toen werd, om althans het publiek niet geheel teleur te stellen, besloten om den wedstrijd vriendschappelijk te spelen. Tevens werd door het ED.O.-bestuur bekend gemaakt, dat zij die wilden vertrekken, hun toegangs bewijs konden laten afstempelen, daar het dan voor een volgenden wedstrijd geldig is. Onder leiding van den oud E.D.O.-speler C. van der Laan, wordt dan begonnen. De volgende elftallen komen in het veld: E. D. O.: De Waard, Kuyl, Boeree, Steffens Jr., Dlnkla, Perukel Sr., Koene, Koppen, v. d. Hurk, Perukel Jr., Oomen. V. S. V.: Leyenaar, De Koning, Meyer, de Wolf, Bakker, Heyerman, Alfrink, Suurbier, v. d. Griend, v. d. Pieterman, v. d. Wint. EJD.O. heeft den aftrap, maar V.S.V. neemt den aanval over en bestookt het eerst het EJDO.-doel. Voor een vriendschappelijken wedstrijd worat er door beide partijen serieus aange pakt, waarbij de thuisclub het beste van het spel heeft, althans meer in den aanval is en het meest in het bezit van den bal is. Dit is trouwens den geheelen wedstrijd zoo geweest. Toch heeft E.D.O. met groote cijfers verloren. Dit vindt in hoofdzaak zijn oorzaak in het ver doorgevoerde samenspel en het zwakke schieten van de E.D.O.-voorhoede. Bij V.S.V. is het schot althans veel beter; een schot van Wolf vliegt onhoudbaar langs De Waard in het doel (01). Lang plezier heeft VS.V. niet van haar voorsprong; als Perukel eenmaal een ferm schot inzendt, dat doel treft, is de stand gelijk (11). Uit een corner, mooi door Leyenaar voor doel geplaatst, kopt De Koning onberispelijk in (1—2). De V.S.V.-aanvallen zijn sporadisch, daar E.D.O. steeds het spel beheerscht, zonder noch tans te scoren. Als het spel nauwelijks is hervat, krijg. Dinkla een vrijen trap te nemen op den rand van het strafschop-gebied; keihard schiet hij den bal in den doelmond, maar v. d. Wint's vuisten zenden het leder retour; den terug- springenden bal kopt Dinkla wederom -in. Nu trapt een back den bal uit het doel. Direct daarop heeft VB.V. meer succes, als Wolf goed doorloopt op een vooruitgespeelden bal en met een ferm schot den voorsprong vergroot (13). E.D.O. speelt in het veld heel goed, schept verschillende kansen, maar zonder succes. Zelfs als Koppen de verdediging is gepas seerd, schiet hij tegen den uitgeloopen Van den Wint aan. Aan de overzijde gaat het gemakkelijker, vooral als de E.D.O.-verdediging zich niet geheel meer geeft. Bakker weet nog tweemaal te scoren, zoo dat met een verdiende doch geflatteerde 1—5 overwinning voor V.S.V. het einde komt. UlyssesG. W. Heemstede (42) Ulysses trapt af. Het.terrein is door den regen der laatste dagen vrij slecht bespeel baar. Het duurt geruimen tijd. eer een der partijen kan doelpunten. Vooral de doelman der gasten verricht goed' werk. Doch 20 mi nuten voor rust- moet hij zwichten voor een schot van den Ulysses-linksbinnen. Niet ontmoedigd trekt G. W. H. ten aanval; de druk wordt zoo groot op het Ulj'sses-doel. dat de halfback van Ulysses het niet meer met zijn beenen af kan. en den bal met zijn handen keerde. De toestane penalty wordt onhoudbaar ingekogeld. (11). Even hierna is het rusten. Direct na rust valt Ulysses een penalty ten deel, die door den midvoor Duin keihard wordt in geschoten. Bij een algemeenen aan val scoort Ulysses nogmaals. Dan verslapt het spel eenigszins, waarvan GW.H. profiteert door ook nog een doelpunt te maken. Er zijn nog enkele minuten te spelen, waar In Ulysses haar vierde en laatste doelpunt maakt en alzoo verdiend wint met- 42. De leiding berustte in de goede handen van den heer S. de Boer. De Uitslagen. 0—3 1—0 4—2 2—2 9—5 3—0 3—7 0—3 44 4—2 2—0 2—6 6—3 3—2 1—4 2—7 53 2—4 en n.o 4—8 7—3 20—0 5—1 13—3 I A: E.HB.D.I.O. SpaarnevogelsHaarlem 3 H.F.C. 3—R.C.H. 3 Stormvogels 3—Kennemers 3 I B: R.C.H. 4R.C.H. 5 E.D.O. 3Bloemendaal 2 Beverwijk 2-Haarlem 4 D.W.O.—Ripperda II A: Haarlem 3a—HF.C. 4 Zeemeeuwen 2E.D.O. 4 II B: Bloemendaal 4D.S.K. Schoten 2aD.I.O. 2 II C: R.C.H. 7Bloemendaal 3 Zandvoort 3Schoten 3 Hillinen 2Zeemeeuwen 3 II D: E.D.O. 5Zeemeeuwen 4 Zandvoort 2T. H. B. 2 E.T.O.Haarlem 5 uitgesteld. III A: Hillegom 3—Zandvoort 4 T.H.B. 3—Zandvoort 5 uitgesteld Ripperda 3Zeemeeuwen 3 Zeemeeuw III E: Zwaluwen 2D.I.O. 3 Kennemers 5E DO. 6 uitgesteld. Schoten 4Swastika 2 uitgesteld. HI G: H.F.C. 5R.C.H. 8 Hl H: Droste 2Zandvoort'5 uitgesteld. Haarlem' fiRipperda 4 uitgesteld. JUNIOREN Aid. A; HaarlemH.F.C. R.C.H.—E.D.O. Afd. B.: Bloemendaal bR.C.H. b Kennemers— D.W.O ui'gesteld Afd. C: ZandvoortD.I.O. ZeemeeuwenT.HB. b Eerste klasse A: E. H. S.—D. I. O. (1—3) E. H. S., dat in de competities van den K, N. V. B. al bitter weinig succes behaalde, pro beert het dit jaar eens in den H. V. B. Maar ook dit debuut viel niet mee! Zij moest de meerderheid van D. I. O. erkennen, die haar een verdiende nederlaag op eigen veld toe bracht. E. H. S. viel geweldig tegen en mocht nog blij zijn er met 13 af te komen. Reeds binnen een kwartier had D. I. O. zich door uitstekend spel van haar linksbuiten een 02 voorsprong veroverd. Eerst schoot hij hard tegen den paal, den terugspringenden bal schoot hij onhoudbaar in. Even later nam hij een hoogen voorzet van rechts direct op z'n sclioen: de keeper had zelfs geen tijd zijn handen uit te steken. Door een fout van den links-back kwam E. H. S. aan haar tegen doelpunt. Na de rust bracht een kopbal van den middenvoor van D. I. O. den stand op 13. E, H. S. wist het ook nog één maal tot scoren te brengen, maar de scheidsrechter zag zich genoodzaakt dit doelpunt wegens buitenspel te annuleeren. H. F. C. 3—R. C. H. 3 (4—2) Eén dier aardige Zondagochtendwedstrij den, die nog vrij veel publiek weten te trek ken. Onmiddellijk speelden beide partijen met meer dan genoeg enthousiasme, maar het bleek dat het groote terrein van H. F. C. uiterst moeilijk te bespeln was. Er was in de eerste helft weinig krachtverschil. R. C. H, leek technisch en tactisch wel wat beter, maar haar verdediging liet zich door de toch heusch niet zoo sterke voorhoede van H. F. C. wel wat heel gemakkelijk passeeren. Het was dan ook door een misverstand in de R.CH.-verdediging, dat H.F.C. gelijk wist te maken, nadat al kort na het begin Blan- kenstein aan R.C.H. de leiding had gegeven (11). Nog vóór rust maakte de rechtsbuiten van H. F) C. een fraai doelpunt. Na de rust begon R.C.H. krachtig aan te vallen en al spoedig werd geappelleerd voor goal, maar de scheidsrechter had niet kun nen constateeren of de bal inderdaad de lijn was gepasseerd. Toen H. F. C. den voorsprong tot 31 had vergroot, was het toch niet niet te zeggen wie tenslotte zou winnen, want R. C. H. kwam geleidelijk in de meerderheid. Enkele goede kansen uit mooie voorzetten werden niet benut maar uit een strafschop verkreeg R. C. H. haar tweede doelpunt. H.F.C. zag het gevaar in. Er werd weer flink aangepakt en na een doelworstelinfg waarbij de bal na herhaalde malen schieten, In doel verdween, was de stand weer 42. Tegen het einde kwam R. C. H. in de meerderheid, maar verandering kwam er niet meer. Eerste klasse B: Beverwijk 2Haarlem 4 (37) Haarlem trapt af en al dadelijk Ls de Haarlem-voorhoede in de buurt van het Beverwijk-doel dat ternauwernood aan een doorboring on;snapt. De voorhoede van Haarlem speelt goc samen en vormt een voortdurend gevaar voor de achterhoede van Beverwijk. Met regelmatige tusschenpoozen scoort Haarlem door toedoen van Hetem (2) Paar- debek (2) en Mos uit een penalty. Beverwijk doet enkele uitvaller die meestal door den snellen linksbuiten worden geleid, doch hel resultaat is slechts één doelpunt van den linksbuiten, zoodat rust ingaat met een 51 voorsprong van Haarlem. Na de rust doet Haarlem te kalm aan. waardoor Beverwijk wat meer in den aanva komt. Zij weet tweemaal te scoren. Haarlem doet er dan weer een schepje oy met als resultaat twee doelpunten, van Hetem en Gala. Paardebek mist nog twee opgelegde kansen voor open doel. Verder wordt niet meer gescoord, zoodat het einde komt met een verdiende 7—3 overwinning voor Haarlem. Beverwijk dien; heel wat beter te gaan spelen, wil zij zich in de eerste klas hand haven. D. W. O.Ripperda (03) Het debuut van D.W.O. in de eerste klasse was niet schitterend te niemen. want na een slechten wedstrijd verloor zij op regelmatige wijze van Ripperda. Het veld was moeilijk te bespelen, terwijl de gladde bal het vooi de spelers ook niet makkelijker maakte. Open prei was dus de aangewezen weg tot succes; beide elftallen schenen dit niet te weten en probeerden door steeds herhaald kort samen spel en eindeloos pingelen hun doel te be reiken. Dit lukte Ripperda vóór rust slechts één maal. Het spel was overigens alles be-, halve zachtzinnig, zoodat scheidsrechter Cas- sée zich tot streng optreden gedwongen zag. Vooral D.W.O. zag zich door al te enthousiast ■pel nog al eens bestraft. Rust 01. Na de rust was het- voorhoedespel van Rip perda aanmerkelijk beter. Zij kwam nu meer in den aanval en toen Ripperda spoedig een tweede doelpunt maakte, was de uitslag niet meer stijfelachtig. Rustig speelde Ripperda door om nog vóór het eindsignaal een derde doelpunt aan haar to:aal toe te voegen. Het einde kwam dus met 03 voor Ripper da. E. D. O. 3Bloemendaal 2 (30) De thuisclub heeft de competitie met een mooie overwinning ingezet. De overwinning was in alle opzichten ver diend, al dient erkend, dat de bezoekers ze ker een tegenpunt verdienden. In de eerste helft was E. D. O. steeds haar tegenstanders de baas, waardoor zij dan ook viermaal wist te scoren. Maar de scheidsrechter annuleerde twee goals, zoo- dat met een 20-voorsprong de rust in ging. De makers van deze goals waren Schulz en Frenegoor. In de tweede helft gaf Bloemendaal beter partij, maar de E. D. O.-verdediging is van uitstekende kwaliteit. De E. D. O -uitvallen zijn niet van gevaar ontbloot. Als een dei- bezoekers een overtreding begaat even bui ten het strafschopgebied schiet Frenegoor ten derden male langs den witten keeper (30). Spoedig hierop is het tijd. R. C. H. 4—R. C. H. 5 (9—5) Het vijfde, het veteranen-elftal loopt bij zonder hard van stapel en reeds in de eerste minuten kan Maarse, met medewerking van den keeper, de score openen. De pas gepromoveerden kunnen er nog niet goed inkomen; zelfs verhoogen de „oudjes" de score door middel van Zwart. Dit is het sein voor het vierde elftal om beter aan te pakken en werkelijk wordt het nu sterker. Van Es ziet kans om Schoustra met een goed geplaatst schot te passeeren, maar van den aftrap neemt Warren den bal mee, waarna Roelfsema kalm nummer drie scoort. Even later stopt Sernee een penalty, door Roelfsema genomen. Dti is het keerpunt in den wedstrijd; van nu af aan voetbalt slechts het vierde.. Wel blijven in de eerste helft doelpunten nog uit, hoewel er enkele niet te missen kansen on benut worden gelaten, maar na rust werd dat dubbel en dwars goedgemaakt. Eerst profiteert Scheen van een slecht weg werken van Schoustra om opnieuw tegen te scoren en even daarna komt door middel van Pais de gelijkmaker. Goed opgestuwd door de uitstekend spelen de middenlinie, moet de voorhoede steeds aanvallen .en geleidelijk wordt dè score ver hoogd. Nadat de Zwart de balans in het voor deel van het vierde heeft gebracht, brengen Pais en Scheen den stand op 73. Dan eerst ziet Roelfsema kans om van dichtbij tegen te scoren. Scheen en Zwart maken dan nog ieder een doelpunt voor het vierde; waarna 1 in de laatste minuut Roelfsema den stand brengt op 9—5. SANTPOORT—ONZE GEZELLEN (2—4). Op het het T. IJ .BB.-terrein tc Schoten had bovengenoemde eindstrijd plaats. O.G. toonde zich al direct do meerdere; de Santpoorische verdediging wordt aan het werk gesteld. Stoer verdedigen de Santpoorters, maar zij kunnen niet verhinderen dat de veel tac- tischer spelende O. G.'ers voor rust 3 maal scoren, waartegenover Santpoort slechts eenmaal het net kan vinden. Na rust. pakt O. G. met haar nuttigen voor sprong het gemoedelijker aan. Beide partijen scoren nog eenmaal, zoodat als het einde komt O. G. met 4—2 wint. Na afloop overhandigt do* heer H. van Turnhout als Voorzitter der Commissie den beker aan den aanvoerder van O. G. H. B. C. II—GEEL WIT I (2—1). Daar het H.B.C.-terreln onbespeelbaar was, werd besloten dezen wedstrijd op het Sport park te spelen. Rust kwam met 1—1 en het einde met 21. ONZE GEZELLEN I—SANTPOORT I (4 2. Voor het kampioenschap van den l .oc. H.V-B. speelden bovengenoemde elftallen tegen elkander op het terrein van T.Y.BB. Aanstonds ontwikkelt zich een vlot open spel met O.G. iets in de meerderheid. De backs der tegenpartij zijn trapvast. Toch ziet O.G. kans de leiding te nemen, als de bal mooi wordt ingekopt (10). De uitstekende linksbinnen der Santpoorters weet echter ge lijk te maken ,11). Bepaald een handicap voor Santpoort is het, als deze speler moet uitvallen. Tot de rust speelt zij met 10 man verder, in welke periode O G. de leiding her neemt. Rust 21. Na de thee is Santpoort weer compleet, daar een speler van een lager elftal is Ingevallen. O.G. Is nu stukken sterker en weet den stand tot 4—1 op te voeren. Ze vindt het dan wel letjes en Santpoort kan zich loswerken Ver der dan 4—2 brengt ze het echter niet, zoodat O.G. na afloop den kampioensbeker in ont vangst mocht nemen. DE I''TSLAGEN. II C: R.K.V.Z. I—H.B.C. Ill uitgesteld. Ill E. Geel Wit n—H.B.C. IV 2—7 IV F. Geel Wit III—R.K.V.Z. II uitgesteld. B. S. M. IISantpoort III, Santpoort n.o. JUNIORES. Geel Wit ni—R.K.V.Z. IH uitgesteld. T.IJ.B B.rV—B.S M. in 2—4 T.IJJ3.B V—O. G. VI 1-4 Uitslagen van Zaterdag J.I.: Birmingham—Arsenal 2—4 LiverpoolChelsea 31 West Ham USheffield Wednesday 3—3 Leeds U.—Huddcrsfleld T. 1—2 Derby County—Manchester City 1—1 Manchester U.—Grimsby Town 0—2 Sunderland—Blackpool 24 MiddlesbroughAston Villa 31 Bolton WanderersNewcastle U. 03 Leicester C. Blackburn R. 31 Door het gelijke spel van Aston Villa staat de Londensche Arsenal nu onbetwist boven aan met het prachtige resultaat van 15 punten uit 8 wedstrijden. De Arsenal is nog nimmer kampioen geweest, zou het ditmaal werkelijk lukken. Het begin is ln elk geval prachtig, maar het is ook nog niet meer dan een begin. Zwemfeest van Zignea. Op Donderdag 16 October zal in Stoop's Ba:l door de Haarlemsche Dames Zwem- en Poloclub een zwemfeest gegeven worden. Het programma vermeldt twaalf nummers, waar onder eenige zeer belangrijke. Ook zal er een nummer figuurzwemmen gegeven worden, wat steeds opnieuw groot succes heeft. Als nieuw nummer voor Zignea staat vermeld stijlzwemmen. Het H.Z.B.-aevental zal een wedstrijd spelen tegen het Nederlandsche Jeugdzevent-al. Met een programma als dit zal het zwemfeest zeker een groot succes wor den. Het oefenuur van Zignea is weer vastge steld op Donderdagavond van 8—9 uur in Stoop's Bad. De leiding is als steeds in han den van de heeren Hulzlnga, Venema en Van Om meren .zoodat de training in deskundige handen is. De eerste oefenavond is vastgesteld op Don derdag 2 October. Nederïandsche zwemsters naar Afrika. Op 19 November a.s. zullen vier Nederland- schc zwemsters naar Zuld-Afrika vertrekken om daar op verschillende wedstrijden uit te komen, aldus De Crt. Aangezocht zijn de dames M. Braun, J. Grendel, van de O.D.Z. te Rotterdam en M. Vierdag en C. Huijbers van „Het IJ" te Am sterdam. Mevrouw Braun te Rotterdam zal zich met de leiding van den tocht, die circa drie cn een halve maand zal duren en juist in het Zuid-Afrikaansche zomerseizoen valt, belas ten. Van de vier genoemde dames hebben Zus Braun, C. Huijbers en J. Grendel verklaard, beschikbaar te zijn. De deelneming van mej. Vierdag, die te Amsterdam leerares is, zal geheel afhangen van de vraag of zij ruim drie maanden verlof kan krijgen. Mocht dit verlof niet worden toegestaan dan zal een andere zwemster in haar plaats worden aan gezocht. Haarl. Zeilvereeniging. Op de ledenvergadering der H. Z. V. deed de voorzitter talrijke belangrijke mededee- lingen in verband met den havenbouw. De medewerking der verschillende autori teiten loopt naar wensch, zoodat de plannen verder uitgewerkt kunnen worden. De tweede kopsteiger zal eerstdaags ge slagen worden. Na het bezien der teekeningen, waarop havenbouw, benevens gebouwen op den wal aangegeven waren, werd met algemeene stemmen bes'oten, onder nadere goedkeuring der autoriteiten, dat het bestuur de zaak verder ter hand kan nemen. Over 't „Groote Plan", dat het bestuur met medewerking der leden op touw zal zetten, volgen spoedig nadere gegevens. Er bleek, dat weer een half dozijn nieuwe scheepjes onder de H. Z. V.- vlag het volgend seizoen in de vaart zullen komen,

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11