Apropos WIELRIJDEN. POSTDUIVEN. GOLF ATHLETIEK. HENGELEN. HOCKEY. BILJARTEN. UW KORFBAL. Haarl. Korfbalbond, en Hitomi. Een der merkwaardigste figuren in het Athletiekwereldje der dames sde Japansche Hitomi. Meer dan dat eigenlijk, zij is de veel eydigste vrouwelijke athleet ter wereld. Wij vinden juist thans aanleiding om over haar te schrijven, omdat de Japansche meisjes- ploeg die zij aanvoerde, een tournee van twee maanden langs de athletiekcentra van Europa heeft beëindigd en op deze sportreis heeft zij getoond niet alleen met hoofd en schouders boven haar landgenooten te staan, maar ook de meeste Europeesche sportmeisjes bazin te kunnen blijven en dat op verscheidene uit- eenliggende nummers. Dat „hoofd en achouders" is overigens als beeld niet alleen figuurlijk aanvardbaar, want mej. Hitomi is van een lengte, die in Europa niet opvalt, maar haar in het land van kleine mensohen dat Japan heet, tot een soort reuzin moet stempelen. Een foto van deze Japansche damestoerploeg geeft bijna den indruk van de kloek Hitomi met haar kuikens. Hitomi is wereldrecordhoudster (en dat reeds sinds eenige jaren) in het vèrspringen en op de 200 meter hardloopen. Zij heeft zich in Europa voor het eerst als een geducht vrouwelijk athlete doen kennen op de Vrouwen-Olympiade te Gothenburg (Zweden) in 1926, toen zij de gouden medaille verwierf, uitgeloofd voor de beste allround prestatie. Overigens spreken de prestaties die wij hier laten volgen en die haar topprestaties op elk onderdeel beteekenen voor zichzelf: 50 meter hardloopen: 6.8 sec. 60 meter hardloopen: 7.8 sec. 100 meter hardloopen: 12 sec. 200 meter hardloopen: 24.7 sec. 100 meter horden: 15.8 sec. 80 meter horden: 13.8 sec. 800 meter hardloopen: 2 min. 18 sec. Hoogspringen: 1.45 meter. Vèrspringen: 6.07 meter. Speerwerpen: 37.80 meter. Discuswerpen: 34.18 meter. Kogelstooten9.29 meter. In den driekamp heeft zij 217 punten be haald en cok dit is een vrouwelijk wereld record. Een merkwaardige figuur, dat zult u moeten toegeven. Op de Olympische Spelen te Am sterdam toonde zij zich ook een geduchte con currente, zooals velen onzer zich nog kunnen herinneren. En in deze Japansche tournee veroverde zij een groot aantal prijzen. Hoewel in de beide plaatste 'wedstrijden BelgiëJapan en FrankrijkJapan zich de vermoeidheid zeer liet gelden (hetgeen geen wonder is, als men bedenkt, dat zij steeds aan vrijwel alle nummers deelnam) was het geheel aan haar te danken dat België de vlag moest strijken en het scheelde maar zeer weinig of zij had te Parijs het ook weer klaar gespeeld. Op beide meetings wou zij drie num mers en nog een paar tweede prijzen. Hitomi is 23 jaar oud en zij heeft ver klaard. dat zij nu niet meer in athletiek- wedstrijden zal uitkomen, doch zich geheel zal gaan wijden aan de sportieve opvoeding van de vrouw in haar eigen land. Voor dit laatste werk is zij ongetwijfeld de aange wezen persoon, maar zij is nog zoo jong en kan nog zoovel triomfen behalen, dat het ons zeer onwaarschijnlijk lijkt dat zij haar besluit gestand zal blijven. Dit is ook niet te hopen, want met de glimlachende zelfbe- heersching van haar ras, ook in den tegen slag, haar vechtlust en talenten is zij een sympathieke figuur in het wereldje der athle- tiek. T oeschouwers-boycot. De EngeLsche beroeps voetbalclub Man chester United maakt geen plezierigen tijd door. De eerte acht wedstrijden die deze club speelde heeft ze alle verloren en ze bungelt thans in het ranglijstje zielig onder aan. De toekomst ziet er voor haar slecht uit. Reeds voor het seizoen aanving hebben de voetbal-deskundigen, die in de Engelsche bladen hun leunstoelcritiek ten beste geven, dit voorspeld. Waarlijk, zij hebben ook eens gelijk gekregen. En hun critiek ging tegen de directie van de club, die er niet voor ge zorgd heeft, het elftal met nieuw bloed te versterken, terwijl bovendien verscheidene beproefde krachten naar andere clubs over gingen. Nu is er eenige dagen geleden te Manches ter een door ongeveer 500 personen bezochte vergadering geweest van supporters der club en op deze vergadering zijn andere soortge lijke gevolgd. Men nam een motie van wan trouwen in het bestuur van Manchester United aan en besloot door huisbezoek dui zenden supporters te bewegen, den wed strijd Manchester UnitedArsenal op 18 October a.s, niet te bezoeken. Men verwacht dat ongeveer 10.000 volgelingen der club aan dezen boycott gehoor zullen geven. Ziedaar een blik op het Engelsche be roepsvoetbal. Want er komt nog iets bij, dat de houding van deze supporters, zooal niet sympathiek, dan toch verklaarbaarder maakt. Het grootste deel der ter vergadering aanwezigen bestond tevens uit aandeelhou ders van de club. En zij slingerden hun ver wijten en hun boycott-dreigement dus naar de leiders van een onderneming die door slecht beheer de winsten in gevaar brengen en een dividend onmogelijk maken. Het is weieens goed, dat het beroepsvoetbal door dit incident ook eens van deze zijde belicht wordt, omdat er zoo duidelijk uit blijkt, dat de sportgedachte bij deze voetbalvennoot schappen wel erg in het gedrang moet ra ken. Gelukkige besturen van amateurvoetbal clubs, die althans deze zorgen niet hebben. Vergaderingen K. T. K. Zaterdagavond vergaderde de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer P. Dijkstra. Besloten werd de gymnastiekwedstrijden voor dames en heeren uit den kring in Haar lem te houden en wel resp. op Donderdag 6 en Zaterdag 8 November. Leiders zijn resp. de heeren C. F. Smit en J. J. van Doorn. Tot 23 October is de aangifte bij den kring secretaris opengesteld. Aan het op 8 November te houden gym nastisch gedeelte van de wisselprijs-wedstrij- <len (het athletisch gedeelte vond reeds plaats) zullen deelnemen de heeren P. J. v. d. Klinkenberg, A. v. Zadel en W. Pronk van de Bloemendaalsche G. V., en L. Silvis en B. Suurland van Turnlust, Haarlem. De gymnastiekwedstrijd tegen het Zuider kwartier zal op Zaterdag 14 Maart in Haar lem worden gehouden. Voor het dameskeurkorps zal een leider worden gezocht. Besproken werd de mogelijk heid van de inrichting van een cursus voor athletiek-juryleden. Deze T. C. vergadering werd voorafgegaan door een bijeenkomst onder leiding van den heer J. Hop van den communist voor de viering van het 20-jarig bestaan, welke vie ring op Zaterdag 7 Maart zal plaats vinden Cs middags receptie in de zijzalen van het Gemeentelijk Concertgebouw, 's avonds keur- uitvoering in de groote zaal). De bedoeling van de uitvoering is het beste te laten zien op het gebied van het moderne mannen- en vrouwenturnen. Gerekend wordt op medewerking van twee zeer bekende dames-afdeelingen en één dito heeren-afdeeling. Voor toestelturnen zal een buitenlandsche al'deeling worden gevraagd. H. S. V. „De Kampioen". Onder groote belangstelling hield De Kam pioen een gecomblneerden 34 K.M. rit met De Bataaf, boor het slechte weer was de op komst der amateurs niet groot. Er werd dan ook besloten om alleen dc juniores te laten rijden. Direct na den start werd een snel tempo gereden: vele weglooppogingen werden onder nomen, maar zonder succes. Opvallend was het zeer goede rijden van Vrijland, die dan ook welverdiend als winnaar de finish passeerde. Zeer goede 2de werd Moerkerk. 3de Oleeren. 4ck- Michel. 5de Ooms. 6de He turn. Tijd van den winnaar 59 min. 28 scc De Bonte Duif. Wedvlucht van Mons (220 K.M.) De uitslag is als volgt: Joh. L Heemskerk 1. 2, 4. 6. 8 F, M. Hccr- kens Thijssen 3, 5, 13, 15: B. Hilbrink 7, 10, jDj J. J. Lasschuit 9; J. J. Kan 12, 14. KennemerDen Haag. Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort had gisteren de competitiewedstrijd plaats tusschen boven genoemde ploegen. 's Morgens werden de foursomes verspeeld, waarvan de uitslag luidt: Jhr. mr. A. Snouck Hurgronje en G. W. J. Putman Cramer spe len all square met M. Wetselaar en W. Bois- sevain. Jhr. H. Trip en H. Horstmann ver liezen van P. Dyserinck en W. F. Looman 43. R. Schill en jhr. C. L. Quarles van Ufford winnen van W. van Waveren en Ch. E. Veltman 54. Des namiddags werden singles gespeeld. Hiervan luidt de uitslag: Jhr. mr. A. Snouck Hurgronje wint van M. Wetselaar 21. G. W. J. Putman Cramer verliest van W. Boissevain 86. Jhr. Trip wint van W. van Waveren 64, R. Schill verliest van P. Dyserinck 21. H. Horstmann verliest van W. F. Loo man 1 down. Jhr. C. L. Quarles van Ufford wint van Ch. E. Veltman 53. De einduitslag is dus een gelijk spel. Kennemer Golfclub. FINALE WISSELBEKER. Zaterdag werd op de banen van de Ken nemer Golf en Countryclub te Zandvoort de eindwedstrijd gespeeld om den Wisselbeker, uitgeloofd door den heer W. Boissevain. In de finale kwamen W. F. Looman en S. Ma- neck. Voor dit jaar legde W. F. Looman beslag op het kleinood, door te winnen van S. Ma- neck met 8 en 7. Bekerhouder 1929 was de heer E. Vas Visser. Jeugdwedstrijd Kennemer Golfclub. Zondag werd op de banen van de Kenne mer Golf en Country Club te Zandvoort een jeugdwedstrijd voor leden onder de 25 jaar gehouden. De wedstrijd werd gewonnen door den heer B. Dorhout Mees met een netto score van 66. Tweede werd de heer P. Dorhout Mees met 69 en derde mej. H. Diemer Kool met 75. De heer B. Dorhout Mees won tevens den prijs voor de beste bruto score van 90. De wedstrijden van „Pro Patria". De Rotterdamsche Athletiek Vereeniglng Pro Patria hield Zondag wedstrijden snel wandelen over 10 K.M. om het kampioenschap van Nederland De uitslag luidt: 1. C. A. Gubbels, Pro Patria, in 47 min. 9.9 sec. Nieuw record. Het oude record is 48 mn. 17.6 sec., terwijl het wereldrecord 45 min. 26 4 sec. bedraagt. 2. P. Engelman, 3. M. Engelman (beiden P.P.). 4. A. Toscani (A.A.C.). 5. E. J. Wijburg (P.P.), 6. D. Toet, 7. F. Berghout (belden Te Werve). Leden wedstrijd van „Frisia". Onder zeer ongunstige weersomstandighe den had Zondag als officieel besluit van het seizoen de tweede ledenwedstrijd van de kaatsvereeniging „Frisia" plaats. Ondanks den gestadigen regen hield het uitstekend gedraineerde terrein aan de Kleverlaan zich best. Bovendien kaatsten de vele opgekomen le den met veel animo, zoodat deze kaatsdag nog een succes geworden is. Toch verdient het o.i. aanbeveling dezen wedstrijd een maand vroeger vast te stellen, mede in ver band met de temperatuur, die tegen October voor de kaatssport ongeschikt is, al dient gezegd, dat het Zondag nog al mee viel. De loting had het volgende resultaat: 1.) Groenewoud, T. de Wal. 2.) S. Broersma, C. van der Meulen. 3.) Goinga, W. Grenzenberg. 4.) K. Rypma, J. van der Heyde. 5.) J. Rypma Sr., P. Bokma. 6.) W. Zwiers, Veenhof. 7.) N. Bosma, M. van Waard. Zooals uit bovenstaande lijst blijkt, werd met twee in partuur gekaatst, waarvan één uit de A-klasse te zamen met één uit de B-klasse. De eerste wedstrijd tusschen No 1 en 2 had al een zeer onzijdig verloop, door fraai spel van partuur No. 2. De veteraan T. de Wal bood weliswaar krachtigen tegenstand, maar No. 2 behaalde al spoedig een grooten voor sprong, zoodat er geen redden meer aan was. De eindstand luidde 51, 64. De wedstrijd in het andere perk (No. 3 No. 4) geeft meer spanning. Beurtelings ver overden beide partijen een eerst. Partuur 3 neemt aanvankelijk de leiding met 32, waarbij Grenzenberg en Goinga "toonden wat zij waard waren Dan beginnen v. d. Heide en Rypma Jr. er echter zoodanig op los te slaan, dat hun voorsprong in een achterstand van 35 omgezet wordt. Op 66 kan partuur No. 3 de kaats niet passeeren en No. 4 zegeviert met 53, 66. Tegen aller verwachting !n weet partuur No. 6 na kranig spel de overwinning te be vechten tegen No. 5, van welk partuur het spel van Bokma ditmaal tegenviel. Daaren tegen kaatste de honkballer Veenhof met veel élan en tal van herculesslagen kwamen van zijn hand. Daar laatstgenoemde boven-, dien goeden steun ondervond van den tacti cus Zwiers, is de nederlaag van No. 5 dus alleszins verklaard. Het verloop was als volgt: No. 5. 8 2 6 4 4 6 2 32 punten. No. 6. 4888888 52 punten. Partuur 7 bleef staan, dus zag de tweede lijst er als volgt uit: No. 2—No. 7; No. 4—No. 6. In den eersten wedstrijd van dezen omloop toont Broersma wederom over welke uitste kende kaatserscapaciteiten hij beschikt. Al vormde No. 7 ook een kranig partuur als te genpartij, zij kunnen het tegen de combina tie Broersma en v. d. Meulen niet bolwerken. Slechts een spel wordt hun deel, hetgeen uit onderstaand schema blijkt. Schema: No. 2:4 8 4 8 6 44 6 44 p. No. 7: 8 6 8 2 8 8 8 8 56 p. De volgende strijd tusschen No. 46 blijkt de mooiste wedstrijd van den dag te worden, ondanks den regen, welke bij stroomen neer viel. Door eenige missers in het perk van No. 6 en een tweetal bovenslagen van No. 4, weet laatstgenoemd partuur een spel te ver overen. Vervolgens maakt Veenhof gelijk met een bovenslag, terwijl het volgende eerst dan weer aan No. 4 komt. door dat van der Heyde op fraaie wijze de kaats weet te pas seeren. Dan volgt een inzinking van partuur No. 4, waarvan de tegenpartij handig gebruik maakt en spoedig is de stand 53 in het voordeel van No. 6. Rypma c.s. zien echter het gevaar in en door krachtigen uit- en opslag weten zij onweerstaanbaar gelijk te maken. Tenslotte kost het partuur No. 4 nog weinig moeite om ook het beslissende eerst te veroveren. Eindstand 55, 62. Met het oog oo den tijd wordt besloten de finale onmiddellijk te doen volgen, zoodat partuur No. 4 opnieuw „in touw" moet. Aan vankelijk laat het zich aanzien, dat Rypma en van der Heyde een geweldigen voorsprong zullen nemen. In een minimum van tijd hebben, zij een spel veroverd, maar dan doet de vermoeidheid van twee partijen achter een op- en uitslaan zich bij partuur No. 4 gelden. Zij moeten het dan ook lijdelijk aan zien, dat partuur No. 2 niet alleen gelijk maakt, maar bovendien de leiding met 5—2 weet te nemen. Dan nog even een opleving van No. 4. Door eenige bovenslagen van Rypma Jr. loopt partuur No. 4 tenslotte nog In tot 54. Het laat zich aanzien, dat de eindstand in de finale nog 5—5 zal worden, doch op 54, 64 komt de overwinning reeds aan No. 2 door een buitenslag van No. 4. De einduitslag luidt dus: le prijs: C. v. d. Meulen en S. Broersma. 2e prijs: K. Rypma en J. v. d. Heyde. 3e prijs: W. Zwiers en Veenhof. In een kernachtige speech reikte de voor zitter van „Frisia", de heer C. v. d. Meulen, de prijzen aan de overwinnaars uit. Hij me moreerde nog even de keurige prestatie van Broersma te Zwolle, waar deze eenige weken geleden tot koning uitgeroepen werd en wees verder op het succesvolle seizoen, dat „Fri sia" achter den rug heeft. De voorzitter sprak tenslotte de hoop uit, dat het seizoen 1931 voor „Frisia" even fraai zou zijn als het huidige en verwachtte dan meer mede werking van het weer. De Morgenstond. Zondag hield het vischcollege „De Mor genstond" zijn tweeden halfjaarlij kschen wedstrijd op baars in de Ringvaart bij Fort Schiphol. Met veel animo is er gevischt. Den eer sten prijs won A. Zoet, een prijs geschonken door de heeren A. Donkervoort, en de Boer, 2de prijs T. Heesemans. 3e prijs J. Steen ken, 4de prijs N. v. d. Erf, 5de prijs C. Greu ter, 6de prijs A. v. d. Schaar, 7e prijs Hei koop, 8ste prijs P. Brouwer, 9e prijs E. Vier hout, terwijl Steenken en A. Zoet een bij - pfijs hebben gewonnen, geschonken door den heer van Zomeren. A. v. d. Schaar had een prijs voor het kleinste baarsje, geschonken door mevrouw Van Zomeren. De controleurs A. J. Dekker en J. Heerschap kregen ook een mooien prijs. A.s. Zaterdagavond zullen de prijzen uit gereikt worden in de zaal van den heer A. Slot aan het Pretorlaplein, waar het 20-jarlg bestaan van het vischcollege „De Morgen stond" gevierd zal worden. Algemeene vergadering Ned. Hockey en Bandybond. (Van onzen medewerker). Zaterdagavond hield de Nederlandsche Hockey- en Bandybond te Amsterdam zijn jaarlijksche druk bezochte vergadering. Als een der eerste punten der agenda kwam de bestuursverkiezing ter tafel. De voorzitter, de heer J. D. Tresling, die 26 jaar zitting in het bestuur heeft gehad, stel de zich niet meer beschikbaar. De heer Mr. J. W. Schuit werd nu als bestuurslid gekozen en de heer Baron R. van Pallandt tot praeses. Namens de vergadering bracht Mr. Hoyer (Victoria) den scheidenden voorzitter dank en stelde voor hem tot eerelid te benoemen, waartoe de vergadering bij acclamatie be sloot. Een lang debat betreffende het vergoeden van reis- logieskosten van spelers bij inter nationale wedstrijden, had tot resultaat dat het bestuur deze moeilijke klip omzeilde, waardoor tenslotte de bestaande toestand (vergoeding van reiskosten bij hooge uil- zondering ook van verblijfkosten) gehand haafd bleef. Eenige vacatures in de elftalcommissie en de technische commissie (die is de nieuwe naam van de scheidsrechtercommissie) wer den aangevuld. De medische keuring van spelers die in het nationale elftal uitkomen, werd verplicht gesteld en de keuring speciaal vant juniorle den, den vereenigingen warm aanbevolen. Een wijziging van het huishoudelijk regle ment in dien zin dat alleen lid van den tjond kunnen zijn vereenigingen die uitsluitend het hockey en bandyspel beoefenen in het winterseizoen, deed jhr.Elias Noord-Holland- sche Hockeybond) vragen stellen omtrent de hockeyclubs A. M. V. J„ Famos en Kameleon die ook een voetbalvereeniging hebben. Het bestuur is hieromtrent in onderhandeling met de Maatschappij voor Jonge Mannen. Voorloopig blijven deze vereenigingen lid van de Noord-Hollandsche Hockeybond. Bij de rondvraag stelde de heer André de la Porte (Bloemendaal) voor om bij de a.s. stedenwedstrijden het Haarlemsch Elftal eventueel te versterken met Haagsche spe lers. Dit zal door 't Bondsbestuur overwogen worden. Daarna ging de vergadering over in een huishoudelijke. Het internation. Hockey-programma. 1 Februari West-Du itschlandNederland B-elftal. 8 Maart: FrankrijkNederland. 22 Maart: BelgiëNederland. 19 April: NederlandBelgië. De wedstrijdenreeks tegen Engeland en Duitschland is dus afgebroken. Eerste klasse. M. H. C„ Bloemendaal, Amsterdam, Hil versum, 't Gooi, H.O.C., H.D.M., Haagsch- Lyceum. Promotieklasse. Bloemendaal 2, Amsterdam 3, Hilversum 2, Utrecht, T.O.G.O., Haagsch Lyceum 2, Vic toria. Tweede klasse A: H. B. S„ M. H. C. 2, Amsterdam 2, 't Gooi 2, Hilversum 3 en 4, Amersfoort. Jubileumwedstrijden bij ,,'t Spaarne". De nederlaagwedstrijden ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van ,,'t Spaarne" zijn in haar clublokaal voortgezet. Op bezoek was de club „D. O. K." uit Heemstede met haar 2de viertal. De eerste partij liep tusschen P. v. Straten (D.O.K.) en Van Beek ,'t Spaarne). De gast heer nam al spoedig met vast spel een voorsprong. Later haalde de bezoeker mooi op en het werd een spannende kamp naar het eind. Toen v. Straten de 100 vol had in 45 beurten, noteerde zijn partner 98, hoog ste series 14 en 9. Nu bonden J. Spek (D. O. K.) en Vermeu len ('t Spaarne) den strijd aan. Terwijl de gast aanvankelijk niets maakte, nam zijn te genstander de kans waar, om met regelmatig spel uit te loopen. Wel werd Spek later be ter, maar het was te laat. Het einde kwam met 73 om 100 voor Vermeulen in 43 beur ten, hoogste series 9 en 10. Dan volgden Klashorst (D.O.K.) en Van Gurp ('t Spaarne). De gasten hadden allen last van de grootere tafel en speelden daar door beneden kracht. Bij Klashorst kwam dit bijzonder uit. Zijn partner was goed^op dreef en liep ver uit, zoodat hij onbedreigd wan met 46 om 100 in 27 -beurten, hoogste series 6 en 15. De slotpartij tusschen v. Trigt (D. O. K.) en v. Deurzen ('t Spaarne) werd aan het eind spannend. De gasLheer behaalde de zege met 91 om 100. Het eindresultaat was: „D. O. K." 310 en ,,'t Spaarne" 398 caramboles. Om den „Haarlem-Noord"-beker. De afgebroken partij tusschen A. Swart (Vriendenkring) en G. Vos, (Haarlem-Noord), is uitgespeeld. Het is, ook in de voortzetting, een sukkelpartij geworden. Beide spelers hebben we vaak stukken beter gezien. Vooral voor den Haarlemschen kampioen 2de klasse Vos was deze partij ver beneden peil. Na 10 beurten was de stand 16 om 11 voor Swart. Daarna liep Vos wat uit en na 20 beurten luidde het 32 om 52 voor hem. Een oogenblik kwam er wat beterschap. Swart scoorde o.a. 13, 13, en 10. Vos bleef verder voortsukkelen en bij de 30ste beurt noteerde men 85 om 1Ó2 voor Vos. Dan haalde Swart weder wat op, doch het bleef min. De stand was na 40 beurten 132 om 135 en na 54 oeur- ten was het gelijk 176. Daarna kwam Swart er wat beter in en eindigde de partiij met een slotserie van 17. Het was toen: Swart 200 in 58 beurten. Vos 182 in 57 beurten. Het is de B. V. „Vriendenkring" dus niet gelukt de gastheeren in deze ontmoeting te verslaan. De stand er van luidde: „Vriendenkring" 456, „Haarlem-Noord" 582 caramboles. Heden komt „Ons Genoegen" uit Zaandam op bezoek. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 aura telefoon 12225 KLEERMAKER De overdekte Zwem en Badin rich ting. Zwempropaganda. Er is tegenwoordig bij de sportbonden in den lande een loffelijk streven om propa ganda voor hun bepaalden tak van sport te maken op even nuttige als verstandige wijze. Zoo heeft de Nederlandsche Zwembond thans een brochure het licht doen zien, waarin twee onderwerpen met betrekking tot de overdekte zwem- en badinrichting wor den behandeld. De ingenieur D. J. Midden dorp schrijft over de stichting van zulk een inrichting en Dr. J. Idzerda over het daarin te gebruiken water. Beide uiteenzettingen kunnen voor hen die zich opwerpen tot het vermeerderen van het aantal overdekte zweminrichtingen in ons land grooten steun geven. De aloude Amsterdamsche Zwemclub, die thans reeds zestig jaar bestaat, laat zich in de propaganda voor het zwemmen ook niet onbetuigd. Zij werkt thans met gratis zwem les voor jongens-scholieren en doet dit, ge steund door een aardig versje dat Clinge Doorenbos voor het jubileumnummer van het cluborgaan der R. Z. C. schreef: ZWEM!! Heele einden kon hij fietsen Wel van Dokkum naar Maastricht; Afstandmarschen kon hij loopen Met een opgewekt gezicht: Voetbal in het éérste elftal, Nummer één der tennisbaan, En op schaatsen kwamen de and'ren Altijd mijlen achteraan. Roeien kon hij als de beste, Zeilen deed er geen als hij; Als hij vischte was er meestal Een gewichtig snoekje bij. Springen? Drie, vier, vijf, zes meter; Hij was klaar voor Marathon, Niemand was er die zoo prachtig Hindernissen nemen kon. Voor de mooie, fijne zwemsport Had hij nimmer veel gevoeld; Op een avond is zijn petje Op zijn eentje aangespoeld. Overzicht. Weer een schrale oogst! 't Grootste deel der velden moest afgekeurd worden. Het Haarlem-veld was bespeelbaar; de tegen partij liet echterop zich wachten! Advendo II, dat Zaterdagmiddag tegen Decka speelde, onder moeilijke omstandighe den verloor met 111. Sport VereentReady-Tekca 2. Door het niet verschijnen der Amsterdam mers is deze wedstrijd niet doorgegaan. De scheidsrechter, de heer W. van Lohui- zenw as aanwezig, het veld was in goede con ditie en het weer droog. De reglementaire twee verliespunten zullen den Ready Tekca reserves dus wel worden opgelegd. Ook hier veel afkeuringen. De oefenwed strijd tusschen twee H.K-B.-twaalftallen op 't K.V.-veld ging door. De uitslag was 30 voor de sterkste ploeg. Tweede klasse: D. S. V. 2S. V. 2 0—3 Haarlemsch K. B-twaalftal. Op het daartoe beschikbaar gestelde K.V.- terrein had de wedstrijd plaats tusschen twee proef-twaalftallen, teneinde te komen tot samenstelling van het vertegenwoordigend twaalftal, dat op 5 October tegen den N.K.B. zal uitkomen om den Honig's Maizena Beker. Bijna alle uitgenoodigden hadden den regen getrotseerd, zoodat de twaalftallen behoudens een kleine wijziging, konden spe len in de gepubliceerde opstelling. De aanval van wit schept zich de eerste kansen en reeds na vijf minuten heeft Groe- neveld, jammer genoeg op gedekte wijze, succes (10). Ook de zwarte aanval laat zich niet onbe tuigd, doch krijgt bijna geen kans tot schie ten. Kalf vergroot dan op fraaie wijze den voorsprong voor wit (20). Na de vakverwisseling wordt er, ondanks het gladde veld, enthousiast gespeeld, en de strijd gaat nu vrij gelijk op. Broekhuizen krijgt dan een mooie gelegenheid die hij be nut (30). Daarna wordt gerust. Intusschen is het weer gaan regenen en als de ploegen, iets gewijzigd, opnieuw beginnen, blijkt de animo verdwenen, hetgeen niet te verwonderen is. Hoewel aan beide zijden nog enkele goede kansen werden verkregen, komt in den stand geen verandering meer. Ieder is tenslotte blij als de heer D. Doornebosch, die goed leidde, het einde aankondigt. Samenstelling H. K. B.-twaalftal. Na den wedstrijd tusschen 2 proef twaalf tallen is het H.K.B. twaalftal, dat op 5 Oc tober zal spelen om den Honig's Maizena Beker tegen het N H.K.B. twaalftal, als volgt samengesteld: i Aanval: Dames: L. Prins (Haarlem), W. de Korte (Oosterkwartier). Heeren: J. Kalf (Haarlem), P. de Cock (S.V) Midden: Dames: M. J. Bakker en J. Bos man, beiden S.S.H. Heeren: J. v. d. Kolk en G. Bosman, beiden S S.H. Verdediging: Dames: R. v. Asselt (S.V.), A. v. Kesteren (Animo); Heeren: G. Broek huizen en J. Kuné, beiden K.V. Van het twaalftal, dat op 25 Mei j.l. met 41 van den N.H.K.B. wist te winnen en daardoor den Honig's Maizena Beker voor de eerste maal in het bezit van den H. K. B. bracht, zijn thans door diverse omstandig heden nog slechts twee heeren beschikbaar. Vossenjacht. Zondag werd door de Motorclub Haar lem een Vossenjacht georganiseerd, iwelke ondanks het zeer slechte weer een flink aan tal deelnemers aan den start riep. De route, welke door pijlen aangegeven was, liep over den Zeeweg naar Zandvoort, vandaar naar Bentveld en door een Zandweg naar Aerden- hout, verder naar Vogelenzang en weer terug naar Aerdenhout waar de vos zich listig ver scholen had. Ondanks de gladde wegen kwa men geen valpartijtjes voor, terwijl het voor zichtig rijden der deelnemers hen behoedde voor bekeuringen of anderszins, Gestart werd om half elf en precies twaalf uur werd de vos gevonden, resp. door de heeren H. W. Maarschalk, H. Boesmans en J, Peetoom. Het was een welgeslaagde rit.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12