WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND. TWEEDE KLASSE. De overige Eerste"Massers. OVERZICHT. DE UITSLAGEN De regen nu al spelbreker. O.a. de wed strijden H. F. C.V.U.C. en AjaxExcelsior uitgesteld. R. C. H verliest op eigen terrein haar eersten competitiewedstrijd tegen den nieuwen eerste-klasser K. F. C. met 13. E. D. O. verliest van H. V. V. en V. S. V. van Blauw Wit. Bloemendaal brengt aan Zand- voort de tweede nederlaag toe. Haarlem wint haar tweeden wedstrijd met 30 van B. F.C. De eindstrijd om den Zilveren Bal wordt door Feijenoord met 20 van Sparta gewonnen. Reeds op den eersten competitiedag van de eerste klasse Is de regen al als spelbreker opgetreden. Zoo moesten o.a. de wedstrijden H. P. C.V. U. C. en AjaxExcelcior worden uitgesteld. Het uitstellen van eerstgenoemden wed strijd zal R. C. H. niet onwelgevallig geweest zijn, tenminste voor den penningmeester, want daardoor gingen vele voetballiefheb bers, die oorspronkelijk naar de Spanjaards laan hadden willen gaan, naar den Midden weg. In onze progTammabespreking van Zaterdag merkten we al op, dat een nieuwe eerste-klasser la den regel In het begin van het seizoen hard van wal steekt. K. F. C. heeft hierop geen uitzondering gemaakt, wat R. C. H. In haar nadeel ondervonden heeft: met 31 werd de Racing op eigen veld geklopt. H. V. V. heeft niet gedaan zooals ln vele vorige seizoenen; zij heeft namelijk reeds in den eersten wedstrijd flink partij gegeven en E. D. O. met een kleine eervolle nederlaag naar Haarlem teruggestuurd. V. S. V. Is ons, eerlijk gezegd, bijzonder te gengevallen. We hadden gehoopt, haar op eigen terrein een kleine overwinning op Blauw Wit te zien behalen, maar het tegen deel was het geval: de Amsterdammers won nen met niet minder dan 41. In de tweede klasse B. zorgde Bloemendaal voor de verrassing, door den uitwedstrijd te gen Zandvoort te winnen, zij het ook met een verschil van slechts één goal. De jongens van onze badplaats hebben hiermee intus- schen reeds hun tweede nederlaag te pak ken. Aan den Schoterweg heeft Haarlem kans gezien, om ook haar tweeden wedstrijd thans tegen B. F. C., te winnen. Dit hebben de xoodibroeken voor een flink deel te danken aan W. van Daalen en aan Oldenburg. Voor al de laatste heeft weer een schitterend par tijtje voetbal laten zien. AFDEELING L Eerste klasse. D. F. C.—H. B. S. Gooi—Z. F. C. Tweede klasse A. Z. V. V.Alcm. Victrix 20 W. F. C.Zeeburgia 06 HollandiaT. O. G. 4—1 Haarlem—B. F. C. (3—0) De roodbroeken zijn op den ingeslagen weg voortgegaan en behaalden thans een alles zins verdiende overwinning op B. F. C. Toch had het spel nog niet onze tevredenheid; het enthousiasme zit nog niet voldoende in de ploeg. Spelers als Verwaal kunnen met hun capaciteiten met wat meer combinatiespel het geheel productiever maken. Oldenburg speelde op de linksbinnenplaats schitterend; met twee goede doelpunten zag hij zijn werk bekroond. Verder laat het afge ven van Van der Valk te wenschen over.' B. F. C. Ls een hardwerkende ploeg die haar weg in de tweede klas wel zal vinden. Haarlem kwam met dezelfde spelers van den vorlgen Zondag, terwijl in de opstelling Oldenburg en Verwaal van plaats waren ge wisseld. De opstelling was dus als volgt: Jan Hoeben. W. van Daalen. Huismans, Van der Valk. P. van Daalen, Vreeken, Isegev, Verwaal, Breeuwer, Oldenburg, R. Kammeijer. Haarlem wint den toss; B. F. C. trapt af en heeft den schuin over het veld staanden wind in haar voordeel. B. F. C. begint dan ook onmiddellijk met den aanval, die echter op niets uitloopt. B. F. C. houdt voorlooplg het beste van het spel, maar de verdediging van Haarlem is op haar post en daar het spel van B. F. C. dikwijls ook te kort is, kunnen de roodbroeken tel kens ingrijpen. De Haarlem- voorhoede zit inmiddels niet stil. maar ook hier schijnt men nog niet het begrip van longpassing te heb ben .waardoor ook de verdediging van B.F.C. steeds het gevaar kan keeren. Het gaat Inmiddels geducht regenen, maar er wordt verder gespeeld. He-t doel van B. F. C. ontsnapt tot twee maal toe aan een doorboring. Het laatste kwartier van de eerste speel- helft ls geheel voor B. F. C.; met het voor dcel van den wind en den regen valt zij steeds aan. In deze periode heeft de Haar lem-verdediging een moeilijke taak, maar zij weet zich staande te houden. Met blanken stand komt de rust. Wegens den regen wordt er vrij lang gepau zeerd Als weer begonnen wordt, komt Haar lem direct in de meerderheid. Tweede klasse B. ZandvoortBloemendaal 34 HerculesVelox 32 HaarlemB. F. C. 30 Derde klasse A. De MeteoorK. V. V. 04 KinheimOranje Zwart 42 WatergraafsmeerOosterpark 33 Ams tel—Hortus 2—9 Derde klasse B: OD.E.S.D.W. 4—1 Vierde klasse C. W. M. S.Halfweg 13 Reserve eerste klasse Z. F. C. 2—H. F. C. 2 2—1 Blauw Wit 2Haarlem 2 l4 E. D. O. 2Ajax 2 14 Stormvogels 2A. F. C. 2 41 Hilversum 2—R.C.H. 2 1—0 Reserve tweede klasse A: Blauw Wit 3—V.S.V. 2 5—2 V.V.A. 2—W. F. C. 2 0—3 DJE.C. 2-Hk.C. 2 5—1 Alcm. Victrix 2Spartaan 2 22 AFDEELING 11- Eerste klasse: R.C.H.—K.F.C. 1—3 A.D.O.Hilversum 02 H.V.V.E.D.O. 2—1 VJS.V.—Blauw Wit 1—4 Tweede klasse B: Gouda—O.D.S. 9—3 FortunaS.V.W. 6—2 Derde klasse A: T. H. B.—Schoten 1—3 L. F. C.—U. V. S. 5—1 Reserve eerste klasse: Feijenoord 2—D. H. C. 2 7—3 Xerxes 2Sparta 2 23 H. B. S. 2—Gouda 2 1—5 V. O. C. 2—Unitas 2 1—2 Excelsior 2—C.V.V. 2 3—0 AFDEELING III. Eerste klasse. EnschedéRobur et Volocitas 41 Go aheadP. E. C. 14 Z. A. C.—Vitesse 0—3 B—2 2 '--3 Eerste klasse Be QuickLeeuwarden 21 G. V. A. V.—M. S. C. 1—4 AlcldesFrisia 70 Veen damFriesland 12 R. C. H.-K. F. C. (1-3) Weinigen zullen vermoed hebben en de R. C. H.-spelers zeker wel het minst, dat R. C. H. het tegen het pas gepromoveerde K. F. C. zou hebben moeten afleggen in een wedstrijd die achteraf beschouwd door de Koogers verdiend gewonnen is. Het elftal van KT.C. is ons althans zeer medegevallen en ver toonde een spel dat in vele opzichten waar deering verdient. Een van de belangrijkste factoren was wel het enthousiasme waarmede gedurende den geheelen strijd is gespeeld en waartegen R. C. H. het moest afleggen. Doch ook spel- technisoh was er nu en dan veel goeds te bespeuren ln het elftal; meermalen werden goede aanvallen opgezet door den mid half, waarbij de bal heel goed geplaatst werd en bovendien goed langs den grond. Het geheele elftal heeft hard voor de over winning gewerkt, waarbij de rechtsbuiten wel het minst opviel. Het slechte weer ten spijt waren nog wel een paar duizend toeschouwers aanwezig, toen even na tweeën Verkerk voor de Racing den bal aan het rollen bracht. De Koogers loopen echter hard van stapel en binnen enkele oogenblikken heeft Kos reeds het eerste schot moeten verwerken, terwijl al spoedig de eerste comer op het R. C. H.-doel volgt. Een uitval van R.C.H. levert ook een cor ner op, doch daaruit belandt de bal bij de Kooger voorhoede, die een aanval opzet, waaruit de midvoor plotseling van grooten afstand hard inschiet, hetgeen Kos verrast. Na zes minuten spelens heeft K. F. C. dus de leiding. Voorloopig zijn de gasten het meest aan het woord en bij R. C. H. werkt dat doelpunt niet bepaald kalmeerend. Inte gendeel wordt er eenige oogenblikken raar geschutterd ln het elftal, totdat men weer zijn vorm te pakken krijgt en er onder een geweldige regenbui, die tot de rust aanhoudt, een offensief op het K.F.C.-doel wordt inge leid dat het ergste doet vreezen voor de Koogers. Sporadisch komen dezen nog bij het R. C. H.-doel; regelmatig bestaat er gevaar voor het doel van K. F. C. Er worden eenige om zoo te zeggen niet te missen kansen onbenut gelaten, terwijl ook een enkele maal tegen de lat geschoten wordt. Eindelijk ziet Ruis kans om tusschen tal van beenen door den gelijkmaker te scoren en nog meer dan daarvóór komt R. C. H. dan in de meerderheid. Van 't Hof, de keeper der Koogers, weet echter zijn doel verder schoon te houden en met den voor K. F. C. gunstigen 11 gelijken stand wordt dan gedraaid. De rust duurt in verband met den nog steeds neerstroom en den regen ongewoon lang, doch als aan de tweede helft begonnen wordt, is het droog en ook daarna bleef het gelukkig droog. K. F. C. schijnt beter uitgerust te zijn dan de R. C. H.'ers want onmiddellijk wordt weer hard aangepakt en heeft R. C. H. weer alle moeite om zich staande te houden. Het ge lukt geruimen tijd, doch als K. F. C. in de elfde minuut onder heftig appèl van Krom voor buitenspel nummer twee scoort, komen de K. F. C.'ers geleidelijk meer in den aan val. Weliswaar hebben Verkerk en Van de Werve nog enkele zeer goede kansen gehad om de score voor R. C. H. te verhoogen, doch de Koogsche keeper keerde alles. Daarentegen maakte K. F. C. uit een cor ner nog een derde doelpunt, doordat Kos den bal niet voldoende kon wegwerken. Het elftal van R. C. H. werd eenige malen veranderd in de opstelling; zelfs zagen we Krom tegen het einde in de voorhoede, doch niets hielp en als scheidsrechter Kaptein, die goed floot, het einde aankondigt, heeft K. F. C, een verdiende overwinning te pakken. De elftallen speelden als volgt: R. C. H.: Kos, Krom, Prevost, Geutskens, Ruis, Muller, Hanse, van de Werve, Verkerk, De Geus, Paape K. F. C.: Kruyver, Visser, J. Mol, Bouthoorn, van Wensveen Timmer. Nieuwenhuizen, J. Veen, W. Mol, K. Veen, Van 't Hof V. S. V.-Blauw Wit (1-4) Ten aanschouwe van een paar duizend kijkers heeft V.S.V. van de Amsterdammers een lesje gekregen; tevens heeft zij getoond, dat het elftal, waarmede de competitie werd geopend, van dien aard is, dat de V.S.V.- vrienden er goed aan doen niet al te veel te verwachten van de „rood-witte leeuwen". Rood-wit waren ze bovendien slechts ln de eerste helft. Na de rust hadden ze hun natte roode shirts door droge blauwe vervangen en waren het blauw-wittelammetjes ge worden. De volgende elftallen stellen zich op: V.S.V.: v. d. Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, de Bakker, J. Wey, P. Wey, Koning, Heyerman, Wolf, de Koning, Leyenaar. Blauw-Wit: Homborg, Rohde, Dorenbos, Smit, Gerritsen, Ferwerda, de Boer, Sitters Sr., Lietzen, Asselt, Barend. v. d. Pieterman wint den toss, hij verkiest met den feilen wind in den rug te beginnen. Dorenbos leidt den eersten aanval der gasten. Smit schiet keihard op het doel van V.S.V., maar v. d. Wint kan den bal nog juist over de lat tippen. De hierdoor ontstane hoekschop levert niets op. Van der Wint's uittrap verplaatst het spel naar de helft van Blauw Wit, maar spoedig komen de Amster dammers weer terug. Inmiddels begint het hard te regenen. Scheidsrechter Bos laat echter doorspelen. Ofschoon het veld goed bespeelbaar blijft, hebben de spelers veel last van de gladheid. Bij V.S.V. komen de sporadische aanvallen van links. Leyenaar, die een goeden indruk maakt, plaatst eenige malen goed vóór, maar de kansen worden niet benut. Als Sitters eenmaal mist en Leyenaar naar binnen plaatst, ontstaat een schermutseling voor het doel der gasten, maar het leder wordt weggewerkt. Koning, die al eenigen tijd niet veel meer doet dan meehuppelen, verlaat het veld. Heiligers komt hem vervangen. Even moet wordengestopt wegens een defect aan een onmisbaar kleedlngstuk van Asselt. Met een riem wordt het euvel ver holpen. Ondanks dat V.S.V. door den wind goed wordt geholpen, ziet niemand kans, Barend te passeeren. Wolf probeert het met een ver schot, maar de keeper vangt den bal. Rust komt zonder doelpunten. Na de thee is het wolkendek gescheurd; later komt nog het zonnetje doorbreken. Blauw-Wit profiteert nu van den wind. Homborg drijft het leder langs eenige V.S.V.'ers en Smit werkt den bal in het net. De vele Amsterdammers rond het veld juichen, maar terecht kent Bos het doelpunt wegens buitenspel niet toe. Blauw-Wit komt geducht opzetten. De voorhoede speelt goed samen. Dorenbos is hier echter de zwakke plek. Nochtans is hij het, die het eerste doel punt weet te maken, nadat Gerritsen en Smit goed hebben opgebracht 01. Het spel van V-S.V. wordt er niet beter op. Leyenaar presteert thans niets meer. Alleen v. d. Pieterman en v. d. Griendt zijn in goede conditie. Laatstgenoemde weet Gerritsen en Smit den bal voortdurend afhandig te maken. Hij is overal waar gevaar dreigt. Bij een hoekschop op het doel der thuisclub komt de bal bij Ferwerda, die onhoudbaar voor v. d. Wint het tweede doelpunt maakt. (02>. Door een fout van J. Wey krijgt Smit den bal, hij schiet tegen den staander en de bal ketst langs v. d. Wint in het net. (03). v. d. Griendt krijgt geen steun van P. Wey, zoodat hij het zwaar te verantwoorden heeft. Wolf doet af en toe goede dingen. Ferwerda probeert het met een ver schot op doel, maar v. d. Wint weet den gladden bal, zij het met moeite te keeren. Even later brengt Rhode den stand op 04. Tegen het einde komt de thuisclub nog even geducht opzetten. Leyenaar en Heyer man trekken gezamenlijk naar voren, zij passeeren Gerritsen en Smit en na een scher mutseling vóór het doel van Blauw-Wit werkt Leyenaar den bal in het doel. De eer is gered. Met 14 komt het einde. wind hoog fneens in het doel waalde. Voor alle zekerheid gaf Immer hem nog een duwtje toe (1—4). Bij een uitval van Zandvoort, werd een penalty toegekend; keihard schoot Koper in (24). Over de tweede helft kunnen we kort zijn. Gesteund door den steeds aanwakkerenden wind kwam Zandvoort's aanval telkens te rug, om echter steeds weer opgevangen te worden door de stevige backs IJfs en Bakker. Met den striemenden regen in het gezicht verrichtten zij bewonderenswaardig werk; aan 't Gooi—Z. F. C. (1—1) Het Gooi wint den toss en speelt geduren de de eerste helft met den hevigen wind in den rug, waarbij het over het algemeen aan vallend optreedt. Toch is het resultaat der vele aanvallen gering, hetgeen toe te schrijven is aan het feit, dat de spelers te weinig rekening met de windrichting houden. Tegen het einde komen de Zaankanters opzetten; de Gooiers moeten hard werden om de aanvallen, die af en toe een zeer gevaarlijk karakter hebben, af te kunnen slaan. Even voordat de scheids rechter het rustsignaal geeft, weet Steens uit een voorzet van links de score te openen (0—1). Na de pauze is Z.F.C. in de meerderheid. Het terrein is door den hevigen regenval uiterst glad geworden. Na 25 minuten maakt Wentink een tegenpunt, waardoor de stand op 11 wordt gebracht. Gedurende de laatste 20 minuten ontstaat een hevige strijd om de overwinning, waarbij vooral het uitstekend spel der Gooi-verdedi- ging opvalt. Doelpunten worden niet meer ge scoord. D. F. C—H. B. S. (3—2) Eerst zijn de Hagenaars in de meerderheid. Zij hebben den wind in den rug en zijn her haaldelijk in den aanval. De doelverdediger van D.F.C. staat echter op zijn post en doet zijn plicht. Na 20 minuten ondernemen de H.V.V.-E.D.0. (2-1) Zoo is dan weer de eerste competitiewed strijd door E. D. O. gespeeld. Het was voor haar een heel onfortuinlijke wedstrijd. Maar niet alleen aan pech is deze neder laag te wijten. Onze meening is dat ook thans weer het spel veel te kort gehouden wordt. En daar er bovendien veel te weinig en bovendien slecht geschoten werd heeft het elftal ook wel eenige schuld. H. V. V.: Rekkers, De Granade, Neuerberg, Calthof, Roelfsema. v. Staag, Snouck Hurgronje, v. d. Bosch, Pasteur Jan sen, Vermeer. E. D. O.: Oome, Perukel Jr., Steffens, Koppen, Koene, Perukel Sr., Dinkla, Steffens Jr., Boeree, Kuyl, De Waard. E.D.O. heeft den aftrap en begint tegen den wind in de eerste helft. Voorloopig is het nog een verkennen van eikaars krachten, zoodat het spel het meest op het midden veld wordt gestreden. Geleidelijk aan neemt E.D.O. het beste van het spel; het H.V.V.-doel komt in gevaar; eenmaal kan Rekkers ternauwernood redden na een uitstekend ingeschoten bal van Kop pen. Maar ook H.V.V. komt er beter In; eenig gevaar levert een voorzet op, als Kuyl en De Waard elkaar niet begrijpen, waarna een corner ontstaat, die niets oplevert. Het spel is niet hoogstaand, wat zijn oor zaak vindt in te kort spel ^n beide zijden. Dit blijkt uit een scherpen center, dien Oomen krijgt te verwerken, waardoor het spel direct een open karakter krijgt, wat heel gevaarlijk blijkt voor de H.V.V.-veste. Bij H.V.V., bij wie het in de voorhoede weer van Max Jansen moet komen, gaat het ook nog niet naar wensch. Dit komt omdat de E.D.O.-verdediging uitstekend op dreef is; vooral Kuyl is er weer geweldig in; hij smoort iederen aanval in de kiem, zoodat De Waard dikwijls rustig kan toezien. Toch wordt hij een enkele maal op de proef gesteld, en dan blijkt dat hij zijn werk vastberaden doet. Als Koene eens keurig den bal opbrengt en een schot lost, dat niet voldoende wordt weg gewerkt, komt de bal op den linkervleugel, waar Perukel en Oome handig door de ver dediging gaan; laatstgenoemde brengt met een keurig schot via den binnenkant van den paal den stand op 01. E.D.O. blijft hierdoor even in de meerder heid, maar een snelle uitval wordt haar noodlottig; Pasteur schiet onhoudbaar den gelijkmaker langs De Waard. (11). Met dezen stand wordt van doel verwis seld. De tweede helft begint met een fiksche regenbui, maar E.D.O. lie eft het voordeel van den wind. Steffens werkt zich resoluut door de ver dediging heen, maar zijn schot komt in het zijnet. Steeds is ED.O. in de meerderheid, maar de legio kansen om te scoren, die zij krijgt, weet zij niet te benutten. De oorzaken zijn hoofdzakelijk de gladde bal en veld. Intusschen zijn de H.V.V.-aanvallen min der talrijk, maar uiterst gevaarlijk. Nadat De Waard eens uitstekend heeft ge red, moet hij zwichten voor een schot van Max Jansen, ontstaan uit een scrimmage voor doel. (21). Eenigszins tegen de verhouding In neemt H.V.V. op deze wijze de leiding. Dan breekt een ware wolkbreuk los en moet er eenigen tijd gestaakt worden. Als eindelijk weer begonnen wordt lijkt het wel waterpolospel. H.V.V. legt zich hoofdzakelijk toe op ver dedigen; eenige malen loopt het E.D.O. niet mee, als de bal rakelings langs het verlaten doel rolt. De stand blijft ongewijzigd en als scheids rechter Aerts voor het laatst fluit, heeft E.D.O. haar eerste match verloren. hen dankt Bloemendaal de overwinning. Wel werd het Bloemendaal-doel drie maal getrof fen maar twee doelpunten werden wegens buitenspel geannuleerd. De laatste paar mi nuten, toen het eindelijk even droog was, volgde nog een serie aanvallen van Bloemen daal en juist toen Zandvoort een gevaarlijken aanval opzette, floot de scheidsrechter onder de hevigste spanning het einde. Wat zullen de Bloemendaal- en Zandvoort- adspirantjes vandaag schor naar school zijn gegaan! Dordtenaren een aanval. Schleiger zet voor, (1—0). Even later heeft deze speler den bal op nieuw te pakken en scoort ten tweeden male (2—0). In de tweede helft is H.B.S. weer in de meerderheid, terwijl in de Dordtsche linies een verslapping optreedt. Bij een aanval der „kraaien belandt de bal via den paal ln den vijandelijken doelmond (21). De H.B-S.'ers gaan, aangemoedigd door dit succes, opnieuw ten aanval en weten gelijk te maken (22). De rood-witten laten zich nu niet onbetuigd en na een prachtigen aanval kopt De Smit na een voorzet van Wester in (32). In de laatste minuten komt er geen wij ziging meer in den stand. A. D. O.Hilversum (02) Bij het begin hebben de beide doelverde- digers weinig werk. Na 23 minuten neemt Hilversum te leiding door Van Eek (01). A. D. O. komt daarop menigmaal in den aan val, doch de beide Huizinga's zijn op hun post en weten het leder weg te werken. De rust gaat in met 01. Na de pauze vergroot Van Poolen den voor sprong. (0—2). Het spel moet dan worden onderbroken door een ongeval van Loysen, terwijl tevens een hevige donderbui losbreekt, zoodat het spel niet minder dan 12 minuten moet wor den gestaakt. Als het spel hervat wordt is het terrein nagenoeg onbespeelbaar geworden. Verandering komt er niét meer. De B. F. C.- verdediging moet nu steeds handelend optreden. Telkens valt de Haar lem-voorhoede aan. Eenige hoekschoppen van Kammeijer leveren gevaar op, maar tel kens is er een B. F. C.-speler, die redding brengt. De Haarlem-verdediging heeft thans weinig te doen; zij weet met de uitvallen van B. F. C. wel raad. Eindelijk heeft Haarlem succes als Verwaal goed voorzet en Olden burg Ineens scoort (10). Haarlem blijft nu steeds aanvallend; het gaat nu voornamelijk tusschen de voor hoede van Haarlem en de verdediging van B. F. C. Het is weer Oldenburg, die den stand op 20 brengt. B. F. C. tracht het spel te verplaatsen en komt dan ook enkele malen gevaarlijk bij Hoeben, maar tot scoren komt zij niet Breeuwer scoort met een mooi schot, maar Oldenburg liep buitenspel. Dit doelpunt wordt dus geannuleerd. Kort hierop stopt de keeper van B. F. C. een bal achter de lijn, maar dit ontgaat den scheidsrechter, doch het ls uitstel van executie, want direct hierop scoort Iseger no. 3. Het einde brengt Haarlem een 30-over- winning. Scheidsrechter Katoen leidde correct. ZandvoortBloemendaal (34) Eén van de „big-matches" in de tweede klasse en daarom kon het slechte weer niet beletten, dat half Zandvoort uitliep om hun favorieten aan te moedigen ln den zwaren strijd tegen de al-oude tegenstanders „Bloe mendaal". Maar ook de Bloemendaal-aan- hang was talrijk, zoodat het. hoe de regen ook zijn best deed om de stemming te be derven, gezellig was in de duinpan aan de Zandvoortschelaan Precies twee uur stelden zich de elftallen als volgt op: Zandvoort: H. Paap. J. Water E. Keur Rinkel Schaap A. Moolenaar Schut, Scheffer, Koper, Keesman, Paap Bloemendaal. Parson, Kohier, Immer, De Bock. J, Kammeijer J Kuiper H. Beijk J. Cassee C. Bakker IJfs Lever Zandvoort, dat den toss gewonnen had, was zoo verstandig om eerst tegen den ster ken wind in te spelen. Bloemendaal had dus tot taak in de eerste helft zooveel mogelijk goals te maken, om dan ïn de tweede helft door stug verdedigen te trachten de over winning te behalen. Bloemendaal pakte de zaken energiek aan. De Bock begon met een mooien center naar zijn vrijstaanden vleugelman; een voorzet volgde, een korte, heftige schermutseling, waaruit Kohier hard inschoot. Binnen één minuut 01! Bloemendaal was zóó verrast door dit on verwachte succes, dat zij zich nu herhaalde lijk in het nauw gedreven zag door vlugge aanvallen der Zandvoorters, die kranig tegen den wind optornden. Het was speciaal G. Ko per, de Jeugdige aanvoerder, die door zuivere passes steeds weer zijn vleugels aan het werk zette. Zoolang echter Zandvoort zulke zwak bezette buitenplaatsen houdt, kan open spel niet den aangewezen weg tot succes zijn. Dat begreep Koper blijkbaar ook, want een goed gecombineerde aanval van het uitstekend spelend binnen-trio leverde meer resultaat. Scheffer kreeg, na een lange through pass van zijn middenvoor, een uiterst moeilijke kans. Op handige wijze wist hij den bal over Lever heen in het doel te plaatsen (11). Na dit mooie doelpunt was het woord voor loopig aan Bloemendaal, dat door snel, en thousiast spel de Zandvoort-defensle meer malen voor moeilijk op te lossen problemen stelde. Vooral de jonge keeper van Zandvoort H. Paap, beleefde moeilijke oogenblikken. Hij verrichtte meermalen zeer goed werk, hield bijvoorbeeld met een mooien uitval een hard schot uit den beneden hoek en verwerkte eenige moeilijke hooge ballen, Ovdr het al gemeen werd hij echter door zijn backs on voldoende beschermd. Toen Bloemendaal bij een vrijen trap haar achterspeler Bakker naar voren haalde, was het bezrün^mv- dat een hard schot op het Zandvoort-doel zou volgen; niet zoozeer om direct te scoren, als wel om een gevaarlijke scrimmage uit te lok ken. Natuurlijk hield Paap het verre schot, maar het kan hem niet kwalijk genomen worden, dat hij den keihard ingeschoten, bovendien gladden bal, niet direct klemvast had, De backs verzuimden af te houden; Bloe mendaal had dit beter voorzien en Ch. de Bock. had weinig moeite om van dichtbij te scoren. Even later ontstond Bloemendaal's derde doelpunt op bijna dezelfde wijze (13). Vervolgens nam de tacticus Parson een corner, waaruit de bal met behulp van den AFDEELING IV. Eerste klasse. P. R. V.—L. O. N. G. A. N. O. A. D.Eindhoven De ValkWilhelmina AFDEELING V.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 18