PHILIPS^ RADIO WORDT HET LEVEN GOEDKOOPER? Er is slechts één lamp die een Philips„Miniwatt" vervangen kan en wel een nieuwe Philips „Mini watt" SPORT EN SPEL Zaterdagmiddag' Competitie. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 3 OCTOBER 1930 VIERDE BLAD Een enquête levert belangrijk materiaal op. In vorige nummers Heten wij het woord aan een bakker, een slager, een groentehandelaar, een brandstoffenhandelaar, een confectie- handelaar en een manufacturer. Bovendien deelden wij bijzonderheden mede over woning huren. Een schoenwinkelier vertelt. Ziehier wat een schoenenwinkelier ons zeide: „Zeer zeker zijn de prijzen sedert het begin van 1919 belangrijk gedaald. Een paar luxe schoenen kostten toen inkoop f 45 a f 50. Die bedragen zijn sedert dien tijd zeker wel met 300 a 400 pet. gedaald. Ik verkocht in die dagen heel veel een zeker soort schoenen voor f 14.55; thans kost die zelfde soort f 6.50. En voor de gewone goede dualiteiten van schoenen geldt hetzelfde. Toch moet u niet vergeten, dat het vooral bij schoenwerk, altijd ten zeerste aankomt op de qualiteit. Men kan tegenwoordig zeer goedkoope schoenen koopen, omdat de fabri kanten in den laatsten tijd veel meer „kunst jes" (het verven van leer, het fabriceeren van allerlei „leer" enz.) geleerd hebben. Maar van zulke schoenen moet dan ook niet veel verwacht worden. Kwaliteit en pasvorm spelen nog altijd een groote rol en wie hier aan hooge eischen stelt moet een flinken prijs 'betalen. Een eigenaardig feit is, dat „gewone" menschen, bij voorbeeld fabrieksmeisjes, tegenwoordig ik zou haast zeggen: brutaal- duur koopen en zij hebben een goeden kijk op de qualiteitsverschillen, dat verzeker ik u!" „Verwacht u. dat de prijsdaling nog verder zal voortgaan?" „Daarvoor zie ik geen enkele aanleiding", was het antwoord. „Ik verwacht dat de prij zen in ons vak behoudens bijzondere om standigheden, natuurlijk nu wel stabiel zullen blijven". Een schoenmaker. Een schoenmaker vroegen wij naar de prij zen voor het repareeren van schoenen. „In den duren tijd", zeiae hij. „kostten zolen en hakken f 6 a f 8. nu kost datzelfde in goede qualiteit geleverd toch nog wel f 3 en heel goed werk f 4. Er is goedkooper leer te krijgen, maar het goede is nog duur en de qualiteit is tóch minder dan vóór den oorlog. Vooral geldt dit voor zoolleer; het Amerikaansch chroom is even goed als vroe ger. Er kan moeilijk van ons verwacht worden, dat wij goedkooper gaan werken, want het publiek eischt meer dan vroeger. Wachten willen de menschen niet meer. alles gaat minder gemoedelijk dan eertijds en die veel- eischendheid kost ons tenslotte tijd en geld. Wie niet heel vlug bediend wordt, gaat naar een ander. Ik geloof dan ook niet, dat de tegenwoordige prijzen voor reparatiewerk aan schoenen nog verder zullen dalen". Een kruidenier. Een kruidenier dien wij om inlichtingen vroegen, verklaarde dat de kruidenierswaren in 1914 veel goedkooper waren, dan tegen woordig. Behalve suiker. Sinds de belasting van f 4.50 per baal er af is, ging de prijs naar beneden. Van 22 a 23 cent per pond is de prijs nu al gedaald tot 20 cent. Ik herinner mij tenminste, dat ik voor den oorlog de suiker op het goedkoopst voor 21 cent heb verkocht. Met de zeep en soda is het iets anders geloopen. De soda is verhoogd van 2 1/2 tot 4 cent per pond. De prijs van de zeep bedroeg in den distributietijd 14 cent per pond; dat kost ze nu gemiddeld ook. De beschuit is van 10 cent per rol tot 11 cent gestegen. De prijs van de koffie is tegenwoordig niet veel hooger, dan vóór den oorlog, maar de thee is heel veel duurder geworden". „Waar zit 'm dat in?", vroegen we. „Door de belasting, die er op gelegd is. Vroeger kon men voor 16 cent al een ons goede thee koopen. Nu kost ze meer dan het .dubbele en zelfs wel 40 a 42 cent. Natuur lijk de goede soorten. Men kan wel goed- koopere thee krijgen, maar alle waar is naar zijn geld! De menschen drinken tegenwoor dig veel meer thee, dan vroeger. Dat is een verschijnsel, dat in het heele land is waar genomen. Zelfs in Brabant, het „koffie-land" bij uitnemendheid. Dat is ook nog een ge volg van den distributietijd. Toen kon men immers van een half ons thee meer doen, dan van een ons koffie. Ook de olie is duurder geworden. De juiste oorzaak daarvan weet ik niet, maar dat zal wel verband houden met de schommelende prijzen van de vetsoorten, wat ook bij het artikel zeep tot uiting komt. Wat de grutterswaren betreft verwachtte onze zegsman een stijging van den prijs der boonen en erwten, want door het natte weer, dat we in dezen zomer gehad hebben, zijn er haast geen goede peulvruchten ge oogst. „Hoe ziet u de toekomst in?" „Heel optimistisch", aldus eindigde deze kruidenier. „Ik geloof stellig, dat we weer naar den ouden toestand terug gaan. Het zal misschien nog wel enkele jaren duren, maar het komt vast. Bn als we eventueel weer den vrijen handel naar Duitschland krijgen, dan zal het met het zakenleven weer heel wat beter gaan". Melk, boter en kaas. Voor de melk wordt thans 15 cent per Liter betaald. In den af geloopen zomer was de prijs 14 cent. Na den oorlog is 17 cent de hoogste prijs Ook de prijs van boter en kaas is na 1918 en 1919 eenigszins gedaald. Vergelijkingen zijn evenwel moeilijk te maken omdat de prijzen in de verschillende deelen van het jaar nog al ui tee nloopen, vooral van de boter. In kaas is bovendien" veel verschil in kwaliteit, Gas, electriciteit en water. In 1919, dus nadat de rantsoeneering een poosje tot het verleden behoorde, berekende de gemeente Haarlem aan particulieren voor electriciteit 32 per K.WU. en voor gas 15 cent per M3. Nu zijn de prijzen 23 cent en 15 cent. Maar daarbij moet bedacht worden, dat een veelvuldig gebruik gemaakt wordt van de huishoudt ar ie ven, waardoor de prij zen nog belangrijk lager worden. Ook zeer vele arbeidersgezinnen gebruiken nu 'zooveel gas en electriciteit, dat zij huishoudtarief genomen hebben. Voor den oorlog kostte het gas 7 cent per M3., electriciteit 17 cent. Er werd toen even wel nog zeer weinig electriciteit door parti culieren gebruikt. Voor 1914 was de raming van dit gebruik slechts 800.000 K.W.U. Nu wordt in een wintermaand al veel meer ge bruikt! Eerst in den oorlogstijd en vooral kort daarna is het particulier verbruik van electriciteit geweldig gaan toenemen. Sinds 1919 is (het huishoudtarief niet mee gerekend) de gasprijs met 33 1/3 pet. gedaald en de electriciteitsprijs met 35 1/2 pet. Het duinwater kostte in 1914 bij een ge bruik van 30 M3. in het jaar f 7.50 In 1919 was de prijs gestegen tot f 11.40. Nu wordt daarvoor f 8.64 berekend. Een bestuurder van een vakcentrale aan het woord. De bestuurder van een vakcentrale dien wij naar zijn meening vroegen, verklaarde, dat het inderdaad juist is, dat de kosten voor noodzakelijk' levensonderhoud sinds 1918 en 1919 gedaald zijn. Maar daarnaast moet men ook rekening houden met het feit, dat het inkomen van zeer veel arbeiders en ambte naren sindsdien belangrijk verminderd is. In de jaren van de hoogconjunctuur ver dienden de bouwvakarbeiders soms wel 60 of 70 gulden per week. Nu zijn de loonen van de bouwvakarbeiders tegen de 40 gulden, maar het gemiddelde loon per jaar is nog veel minder, omdat zij nu veel met werkloos heid te kampen hebben. Kort na den oorlog was er een gebrek aan werkkrachten, nu is het juist andersom, er is nu veel meer aanbod dan aanvraag. In 1918 en 1919 was het gemiddelde loon van de arbeiders uit het transportbedrijf f 45 per week. Nu is dit gedaald tot gemiddeld f 30. Het transportbedrijf krijgt steeds de ergste klappen als er een malaise komt, want alles slaat op dit bedrijf terug. De loonen in de metaalindustrie zijn ook belangrijk gedaald, daar wordt nu niet meer dan f 25 a f 30 betaald. Het is niet te ontkennen, dat het be grip „noodzakelijk levensonderhoud" voor de arbeiders thans iets anders inhoudt dan daaronder voor 1914 verstaan werd. Maar ook is het een feit, dat vele arbeiders door de inkrimping van hun loon, gedwongen wer den hun verlangens ten opzichte van dit „noodzakelijk levensonderhoud" lager te stel len dan in 1918 en 1919. Alleen die arbeiders en ambtenaren die in 1918 en 1919 een behoorlijk loon hadden en sindsdien niet in inkomen achteruitgegaan zijn, profiteeren van de verlaging van den levensstandaard. Er zijn evenwel menschen die meer in inkomen achteruitgegaan zijn, dan de levensstandaard verlaagd is. In het algemeen stellen de arbeiders thans ook hoogere eischen voor hun ontwikkeling en hun ontspanning. Vroeger werd slechts in een enkel arbeidersgezin een courant ge lezen, nu is er geen enkel gezin meer zon der courant, terwijl er bovendien nog tijd schriften en vakbladen gelezen worden. Een radiotoestel wordt door velen een noodzakelijk middel voor ontwikkeling en ontspanning ge noemd. Tenslotte kan ook niet ontkend worden, dat de mentaliteit der arbeiders en ook van de arbeidersvrouwen na 1914 gewijzigd is. Er worden nu meer eischen aan de kleeding gesteld. De tijd, dat de arbeider 's avonds in zijn boezeroen naar een vergadering ging en dat de vrouw met een bont schort boodschap pen ging doen is voorbij. Thans komen krui denier, slager en groenteboer ook bij de ar beiders om bestellingen op te nemen. Een en ander heeft evenwel gemaakt, dat de exploitatiekosten van de winkeliers gestegen zijn, wat natuurlijk in den prijs teruggevon den wordt. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Het winterseizoen wordt ingezet met een concert in de tuinzaai van het Concert gebouw, op Woensdag 8 October. Medewer king wordt verleend door de Zangvereeniging De Stem des Volks en de heerem Jan Hoeben en Roelof Rijshagen (viool en piano). Door den voorzitter van het Instituut, den heer N. Lindeman, zal een causerie gehouden worden. GERED. Donderdag tegen den middag geraakte een 4-jarig kind, dat aan het spelen was op een hoop zand op de opslagplaats voor de Van Ostadestraat, in het water van den Schoter singel. Wandelaars op het Bolwerk aan de overzijde zagen het ongeval en vestigden door hard schreeuwen de aandacht daarop van een voerman die bij deze opslagplaats een kar met zand laadde. De man moest zich tot aan zijn middel in het water begeven om het kind te kunnen grijpen. Het kind werd naar de ouderlijke woning in de Tetterodestraat gebracht. „HET VADERLAND GETROUW". B. en W. van Haarlem hebben vergunning verleend aan de Nederlandsche Vereeniging van Oud-strijders der zee- en landmacht uit Ned.-Indië, „Het Vaderland Getrouw",, voor het weduwen- en weezenfonds een collecte te houden op Maandag 5, Dinsdag 6, Woensdag 7, Donderdag 8 en Vrijdag 9 October. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cl», per regel. SKSMSU&fifetKcrxrtjni DE NACHTPOST-TREINEN. OVER BUSLICHTING EN BESTELLING. De Directeur van het Postkantoor te Haar lem maakt bekend dat met ingang van 6 Oc tober in het binnenlandsch verkeer verschil lende nachtposttreinen worden ingevoerd, waardoor wordt verkregen, dat de correspon dentie, alhier ter post bezorgd na sluiting van de handelskantoren en bestemd voor de voornaamste plaatsen in Nederland, aldaar nog in de 1ste bestelling worden opgenomen. Omgekeerd wordt de correspondentie uit bedoelde plaatsen te dezer stede, alsmede te Heemstede, Bloemendaal, Overveen, Sant poort-station, Bennebroek, Vogelenzang en Spaarndam, ln de bestelling opgenomen. De lichting van de brievenbussen, welke aansluit op den nachtposttrein, waarmede de correspondentie van hier wordt vervoerd, vangt te Haarlem aan om 19 uur 45 min., te Bloemendaal en Overveen om 19 uur 30 min. te Heemstede, Bennebroek en Vogelenzang om 19 uur 50 min., terwijl de laatste buslich ting aan het hoofdkantoor is bepaald op 22.30 uur. Voorts is in de busllchtingen eenige wij ziging gebracht. Voor de brievenbussen te Haarlem is deze met ingang van 5 October as. gesteld op 9.—, 11.20, 13.15, 15.30. 19.45 en 22.30 uur. Op Zon- en feestdagen op 20 uur. Voor Bloemendaal en Overveen vangt de buslich ting aan om 8.30, 13.15.30, 19.30 en 21.30 uur. Op Zon- en feestdagen om 18 uur. In de lichtingen voor Bloemendaal en Over veen worden, met uitzondering van de laat ste lichting op werkdagen, ook opgenomen de brievenbussen aan de Spaarnhovenstraat, Kastanjeplein en Kweektuinstraat, die boven dien om 1120 en 22.30 worden gelicht, en met uitzondering van de laatste lichting op werk dagen tevens de bussen in Aerdenhout en Bentveld. De laatste buslichting voor Aerden hout en Bentveld vangt aan om 22.30; de bussen voor het bijkantoor en aan de tram halte Aerdenhout worden bovendien om 10.30 uur gelicht. Voor Heemstede vangt de buslichting aan om 8.30, 12.30, 15.15, 19.50 en 22 uur. Op Zon en feestdagen om 19.20 uur. In de lichting voor Heemstede wordt ook opgenomen de brievenbus aan de Maxwell straat. Deze brievenbus, alsmede de brieven bussen aan de Zandvoortschelaan (post agentschap), Adr. Pauwlaan en Blauwebrug. worden bovendien om 11 20 gelicht. Met ingang van 6 October a_s. zullen de briefpostbestellingen op werkdagen aan vangen om 7.—, 14.30 en 18 uur. PERSONALIA. De nagenoemde gediplomeerden der Mid delbare Technische School te Haarlem, zijn benoemd in de onderstaande betrekkingen: Afdeeling Bouwkunde: de heer D. C. Bus, als opzichter-teekenaar bij de gemeente Krommenie; de heer C. Th. Steffelaar, als opzichter-teekenaar bij den bouw van een beschuitfabriek te Heerde (Geld.) Architect; W. A. Lensvelt te 's-Gravenhage. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: de heer R. H. van der Hulst, als buitengewoon opzichter bij den Rijkswaterstaat, dienst der groote rivieren, Rotterdam. Afdeeling Werktuigbouwkunde: de heer F. J. J. Feirabend, als teekenaar bij de N. V. Braat, Delft. KIND TUSSCHEN EEN BRUG DOODGEKNELD. Toen de brugwachter bij de electrlsche hef- brug nr. 6 over de Dedemsvaart in den Hulst bij Nieuw Leusen Woensdag den brug open- draafde, hoorde hij een kind gillen. Onmid dellijk zette hij de brug stop en zag. dat het G-jarige kindje B. in de Dedemsvaart viel. Het kind werd spoedig op het droge gebracht, het bleek reeds te zijn overleden. Het had een ernstige hoofdwonde en is waarschijnlijk tusschen den brug beklemd geraakt, waardoor het een schedelfractuur bekwam, de door fs vermoedelijk onmiddellijk Ingetreden. De burgemeester heeft het lijkje in beslag genomen, daar schuld van den brugwachter nis is uitgesloten. Het parket te Zwolle werd gewaarschuwd, VOETBAL. Dit seizoen nemen de volgende elftallen aan bovengenoemde competitie deel; Afdeeling A: Kennemerland 1, Tweede Jeugd, Ulysses 1, LJ.F.C. 1, U-F-C. 2, V.VJJ. 1 en V.VJJ. 2 Afdeeling B: Kennemerland 2, Kennemerland 3, Ulysses 2, Ulysses 3, V.V.IJ. 3, Telefonfa, Z.S.V. 1 (Half weg) en Z.S.V. 2 (Halfweg). Debutanten zijn IJ.F.C. 2, alsmede de belde elftallen van Z.S.V. De vereeniging V.E.W., die het vorige seizoen met één elftal ln de eerste en één elftal fn de tweede afdeeling uitkwam, heeft niet Ingeschreven Men heeft zich blijk baar al te zeer door de slechte resultaten, welke het vorige seizoen werden behaald, laten beïnvloeden. Ook R.C.V. uit Velsen is opge heven; dat is niet geheel als een verlies te beschouwen, daar een groot deel der R.C.V.'ers zich bij IJ.F.C. heeft aangesloten, waardoor die club ln staat was, met twee teams in te schrijven. Voorts ls uit afdeeling B „Vliegende Vogels" verdwenen, welke vereeniging thans op Zon dag speelt. Evenals het vorige seizoen zijn ook ditmaal verschillende goede spelers naar K.N.V.B.- clubs vertrokken. Zoo moest IJ.F.C. haar rechtsbuiten K. v. d. Steen, die bijna van de oprichting af voor IJF.C. heeft gespeeld, af staan. V.V.IJ. heeft nog meer verliezen te zoeken, daar drie harer beste krachten, n.l. Plokker, Ketting en Dalmeijer bedankten. Niettegenstaande deze verliezen hebben IJ.F.C. en V.VIJ. toch nog een goed eltal; het zou ons al heel erg verwonderen, als deze clubs dit seizoen nfet den boventoon voerden, zooals in de voorafgaande jaren. Ook IJ.F.C. 2 en V.VJJ. 2. dat reeds twee maal kampioen van afdpeling B. is geweest, zullen hun weg wel vinden. Tweede Jeugd komt dit seizoen veel sterker uit dan voorheen: speciaal de middenvoor plaats ls eoed bezet door Hodde. die vroeger voor een Rotterdamsche KH.V.B vereeniging speelde. Kennemerland mist haar goalgetter P. Ver woerd. die voor IJ.F.C. gaat spelen, doch heeft J. Lodder Jr. wederom ln de gelederen. Men neemt thans een proef met verschillende jonge spelers; er moet nog worden afgewacht, wat zij zullen presteeren. In het Ulysses-elftal is bijna geen wljzfging gekomen: de oranje-zwarten zullen op eigen terrein wel weer voldoende punten behalen. Zaterdag wordt de competitie geopend met de volgende wedstrijden: Afdeeling A: KennemerlandTweede Jeugd. IJ.F.C.—Ulysses. V.VJJ. 1—V.VJJ. 2. Afdeeling B: Kennemerland 2Kennemerland 3. Ulysses 2Ulysses 3. ZJ3.V. 1—Z.S.V. 2. POSTDUIVEN. „HAARL. AMSTERDAMSCn KWARTIER" Bovengenoemde vereeniging hield haar laatste wedvlucht ln dit seizoen en wel van Quevrain '228 KNI.De uitslag Ls als volgt: De eerste duif werd geconstateerd te 4 uur 53 minuten. C. Koning 15. H. de Droog 2—3, H. J. Petter 4. Kampioen na vlucht werd C. Koning. Beker Yoor vijf aangewezen winner H. de Droog, BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND Voor bovengenoemde wedstrijden hebben in het ressort Haarlem de volgende vereenl- gingen ingeschreven: ,D- E. S." in klasse D met één team. In klasse F: „Vriendenkring", „D. E. S ..Haarlem Noord", „B. C. H alle uit Haarlem en „Excelsior" uit Velsen Noord, elk met twee teams. Voor deze klassen bestaan de teams uit vier spelers. De besturen van deze vereeniglngen zullen binnenkort door den consul samengeroepen worden tot het benoemen van een commis sie, die het programma voor deze wed strij den zal opmaken en deze ln Haarlem lelden. Zij duren van half October tot half Ja nuari voor wat de eerste ronde betreft, die plaatselijk ls. MASSAKAMP B.C. „HAARLEM"„VRIEN DENKRING". In het clublokaal van laatstgenoemde ver eeniging zijn de ontmoetingen tusschen bo vengenoemde clubs met drie partijen voort gezet, H. Smit (B.CJI.) en N. Duik (Vrienden kring' moesten resp. 70 en 60 caramboles ma ken. Aanvankelijk was Duits ln de meerder heid, doch later komt de gast voor. Evenwel kon hij de 70 niet halen. Ais Duits de 60 pun ten bijeen had in 38 beurten, noteerde hij 67. In de partij Verdonk (B.C.H.)Kelderman (Vriendenkring) moest de eerste 52 tegen zijn partner 76 maken. Het begin was voor beiden zwak. De gast was eerst voor, maar Kelderman is een vasthouder en wist fraai op te halen en de partij te winnen. Op do 40ste beurt had hij de 76 bij elkaar. Zijn partner had er pas 44. Rlebeek (B. C. H.) was spoedig achter bij G. Duits (Vriendenkring), die 50 en 60 nad- den te maken. Met series van 10 en 12 was Duits flink ln de meerderheid. Rlebeek kon er niet Inkomen. Toen Duits de 60 carambo les gemaakt had in 29 beurten, noteerde, had hij er 33 verzameld. VIERTALLENKAMP „DE DOELEN"— „KLEINE VEREENIGING". „Kleine Vereeniging" was met haar vierde viertal de gast van ..De Doelen". Het eerst traden N. Deen (K V.) en C. Drayer (DD.) ln het strijdperk. De gast was ln het begin slecht. Na een goed begin verflauwde ook de gastheer, doch hij wist de leiding te behou den en te winnen60 om 75 in 50 beurten. De party Jansen (K.VJ—Kaar (D.D.) oe- gon eveneens slecht. Terwijl de bezoeker zwak bleef, verbeterde de gastheer aanmer kelijk. Later verminderde hij wel. maar zijn tegenstander wist er geen gebruik van *e ma ken. Toen Kaar de 75 in 59 beurten vol had, stond Jansen op 43. Toen traden W Koper (K V en B. Zijlstra (D.D.) ln het strijdperk. Eerst gingen ze ze- lijk op. Daarna liep de Doelenman uit, maar later kwam de bezoeker fraai opzetten. Zijl stra bereikte in 63 beurten de 75, terwijl Ko per 74 had. Hartman 'K.V.) en v Es (D.D.) kampten fel. Tenslotte behaalde van Es de zege met 75 in 58 beurten. Hartman stond op 70. De uitslag was. dat „Kleine Vereeniging" 247 en „De Doelen" 300 caramboles behaalde. De totaalstand luidt: „Kleine Vereeniging" 2077 en „De Doelen" 2335 caramboles. PROF KOEIIOF IN HAARLEM. Donderdagavond gaf prof. Koehof ln het lokaal van den heer Rodenberg een biljart séance van 500 caramboles cadre. Na een tastend begin van 11, 5 en 19 komt de meester op de 6de beurt los en scoort met mooie trekstooten, rappels op langen en kor ten band een fraaie serie van 141 en reeds op de 8ste beurt overtreft hij deze prestatie door een sublieme 157, waarbij ook zeer veel mooie massés gemaakt werden. Op de 9de en 10de beurt waren het er al weer 8 en 86 en daarmede was de partij uit. Dus een gemiddelde van 50! Daarna werden kunst- en fantaslestooten te aanschouwen gegeven. OM DEN n.B.C.-BEKER. In lokaal Metz zijn de bekerwedstrijden met drie partijen vervolgd. Boerwinkel begon tegen de Jager zeer sterk en maakte oa. 24. 20, 11 en 15 en na 8 beur ten luidde het 80 om 44 voor hem. Als hij nog eens 13. 12 en 18 maakt, komt ook de Ja ger opzetten en scoort 25 en 24.Na 16 beurten is het 122 om 108. Dan ls het met de Jager uit. Boerwinkel blijft goed en op de 20ste beurt maakt hij een fraaie 40 om met 16 op de 23ste beurt de 200 caramboles cadre vol te maken. De Jager noteerde toen 127. Dan treden D. Metz en Verheide in het krijt. Aanvankelijk was Metz met een serie van 39 ln de meerderheid, maar dat duurde niet lang. achtereenvolgens maakte Vcrhey- de 11, 33. 10. 22, 11. 10 en 11 Na 16 beurten is het reeds 114 om 171 voor hem. Wel scoort Metz nog 23. 12 en 13, maar de Haarlcmsche kampioen blijft domineeren en op de 21ste beurt heeft hij de 200 vol, als Metz 137 schrijft. Tenslotte binden de Jager en H. J. M°tz den strijd aan. In deze nartlj laat M«t" '^n, waartoe hij nog steeds ln staat is. Oo een goed begin volgen achtereenvolgens 10. 17, 14. 43, 13 en 10 en na 15 beurten luidt het 89 om 150 Met de Jager wil het niet vlotten. Jan Metz blijft uitstekend en scoort nog eens een serie van 44 en op de 19de beurt heeft hij de 200 caramboles cadre gemaakt. De Jager stond op 123. LAWNTENNIS. TIMMF.R IN ENGELAND LONDEN. 2 Oct, (V.D.) BIJ de internatio nale tenniswedstrijden om het kampioen schap van Schotland heeft onze landgenoot Timmer succes gehad. In het heerenenkel spel sloeg hij in de finale Lester met 16; 61; 63. Het heerendubbelspel werd door TImmer-Fisher met 64, 86 gewonnen vaD Rester-Shcrpe. SNELWANDELEN. SUCCESSEN VAN HAARLEMMERS Aan den Zaanschen Zesstedenloop namen 9 leden van de Haarlcmsche Wandelmort- Vereeniging deel met den volgenden uitslag: 5e pr. A. Govers, 7e D. Bosse 9e A de Nils, terwijl de overige leden, ook de 54-jarige heer J. van den Bor?. den afstand binnen den bepaalden tijd aflegde. Bij een vorigen snelwandelwedstrijd te Zaandam ontving TV. Kooien een medaille van prof. Dr. C. Zwikker; thans werd hem zulk een prijs toegezegd door den bekenden „HaarlenT'-looper j. Brandenburg.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11