sanatogen BUITENLAND Duitschland's financieel program. bij neurasthenie AGENDA. VAMPYR Stotzuigers 198.- LANGS DE STRAAT. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 3 OCTOBER 1930 TWEEDE BLAD Coolidge is ten aanzien van Brüning's plannen optimistisch. De gang van zaken in Oostenrijk. Strafella toch benoemd tot directeur van de Bondsspoorwegen. De conferenties in Genève en Londen, HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Coolidge. De Rijkskanselier heeft zijn besprekingen met de partijleiders over het regeeringspro- gram voortgezet. Er werd onderhandeld met de leiders van Landvolk- en Staatspartij. In den Rijksdag werd voorts geconfereerd met de leiders der Economische Partij. In een verklaring werd gezegd, dat het regeerings- program ten deele rekening houdt met de desiderata van de Economische partij, doch dat deze niet kan instemmen met nieuwe be lastingen, die het economisch leven zullen drukken. De Telegraaf weet voorts mede te deelen dat Coolidge die sedert een half jaar onder den titel „Calvin Coolidge says" dagelijks voor de „New York Herald" en een syndicaat van 300 kranten, artikelen van circa 200 woorden schrijft over algemeene kwesties en daarvoor een jaarlijksch honorarium van on geveer 125.000 dollar ontvangt, zich bezig heeft gehouden met het hervormingsprogram van Brüning. „Coolidge zeide o.a.: Ieder waar vriend van Duitschland en ieder voorstander van ge zonden, menscheiijken vooruitgang, zal Brü ning en zijn medewerkers succes wenschen met hun pogingen om de begrooting in even wicht te brengen en de rijksfinanciën op sta biele basis te plaatsen. Zij beproeven door groote spaarzaamheid de nationale ver plichtingen na te komen". Prins Stahrheviberg, één der leiders van de Fascistische Heimwehren, die ook in het nieuwe Oostenrijksche kabinet zitting genomen heeft. Een autoriteit als Parker Gilbert was nog onlangs van meening, dat dit mogelijk is, mits men vastberaden is. Zeker kunnen de herstelbetalingen, die nu minder dan 400 mil- lioen mark beloopen, geen ondragelijken last- vormen voor een land van 65 millioen inwo ners, dat geen groote buitenlandsche schul den noch een groot leger noch een marine heeft. Duitschland heeft het vertrouwen der wereld weer snel hei-wonnen. De controle op zijn militaire zaken en de bezetting zijn vrij wel opgehouden. Bepaalde redevoeringen voor binnenlandsch gebruik behoeven niet al te ernstig genomen te worden. De verant woordelijke autoriteiten der republiek ko men haar belofte na. Moet deze welwillendheid beschouwd wor den, als een ironisch antwoord, op de onwel willende ontboezeming van den leider der Duitsch-nationalen Hitler die onlangs de com promittante pers van Hearst noodig had, om zijn meening te uiten? Een prozaïsch bericht uit Weenen meldt, dat Dr. Strafella tot directeur van de Oos tenrijksche bondsspoorwegen is benoemd. Wie zich onze vroegere uiteenzetting her innert, zal echter beseffen, dat achter dit bericht de oorzaak schuilt van den zeer emo- tioneelen strijd die de kabinetscrisis tot ge volg had. Strafella was de directe aanleiding van de ruzie. Vaugoin, de rechtsche minister, die on verholen sympathiek voor de Heimwehren koestert, stelde voor Dr. Strafella. lid van de Heimwehren te benoemn als opvolger van den scheidenden directeur. De gematigde ex- bondskanselier Schober voelde niets voor een dergelijke benoeming, die een min of meer fanatiek Heimwehr lid aan het hoofd van een instituut zou plaatsen, waar voor het meerendeel soc.-democratische arbeiders hun brood verdienen. De ruzie om deze benoe ming liep zoo hoog dat het kabinet er om moest aftreden. Intusschen was Vaugoin in het heetst van den strijd er mee begonnen, den vorigen Directeur te beschuldigen van corruptleve handelingen, wat tot gevolg had tot de oppositie een campagne tegen Dr. Strafella opende. Strafella werd gebrand merkt als diegene die in den tijd van de erg ste Oostenrijksche misère, zich schuldig had gemaakt aan zwendelarijen ten koste van de bevolking van Weenen. Het doet er niet toe wat er van de beschuldigingen van Vaugoin of van diens tegenpartij waar is. In ieder ge val nam men aan. dat Strafella gecompro mitteerd was en zijn kans op het directeur schap van de Bondsspoorwegen glad verke ken was. Schober de gematigde bondskanse lier werd gewipt en Vatigoin volgde hem op. Hij wist zich de medewerking te verzekeren van de fascistische Heimwehren, wat echter met zware offers aan deze groep gepaard ging, daar de Heimwehren aanvankelijk het oude standpunt aannamen om aan geen en kele Oostenrijksche regeering voorloopig me dewerking te verleenen. Wij wisten dus al dat de kabinetscrisis in Oostenrijk feitelijk een fascistische overwinning is. Het feit dat de gecompromitteerde Strafella toch directeur van de bondsspoorwegen is geworden, bewijst wel dat de overwinnaars a tort et a travers hun zin zullen blijven doordrijven! Strafella. Daarom is Strafella's benoeming zulk een belangrijke gebeurtenis. L. A. Volkenbond. De Volkenbondsvergadering. GENèVE, 2 Oct. (VD.) Bij den aanvang van de vergadering van den Volkenbond, deelde de president Titulescu 'hedenmorgen mede, dat Albanië de facultatieve clausule van het verplichte scheidsgerecht 'heeft aanvaard en dat Spanje zich heeft aangesloten bij het algemeen verdrag inzake de vreedzame bij- legging van conflicten. Alle op 25 September gekozen rechters en plaatsvervangende rechters van het Perma nente Hof van Internationale Justitie te Den Haag hebben medegedeeld dat zij de benoe ming aanvaarden. Daarop werden de debatten over de eco nomische vraagstukken voortgezet, waarbij de Bulgaarsche Minister van Financiën Molofr liet doorschemeren dat bij een verder aan houden van de economische crisis Bulgarije niet meer in staat zal zijn zijn verplichtingen na te komen, hetgeen tot een crisis zal moe ten leiden. Daarom hecht ook Bulgarije groote waarde aan de voorkeurrechten. Osuski (Tsjecho-Slowakije) eischte dat met zekere oude doctrines en theorieën gebroken zal worden. Nieuwe ideeën in de economische politiek zullen steeds sterker worden. GENèVE, 2 Sept. (V.D.) In de verga dering van den Volkenbond heeft Donderdag ochtend een groote demonstratie ter eere van Bolivar plaats gehad, den 100-jaar ge leden overleden voorvechter voor de onaf hankelijkheid van de Latijnsch-Amerikaan- sche staten. Verschillende sprekers o.w. de Spaanse he gedelegeerde Quinones de Leon, de Zwitser- sche Bondsraad Motta en de Roemeensche dichteres Vakaresco, herinnerden aan het levenswerk van den grooten strijder voor vrij heid, die de grondslag geiegd heeft voor de thans bloeiende Zuid- en Middel Amerikaan- sche Staten. De conventie inzake financieele hulp geteekend. GENèVE, 2 Oct. (VD.) In de vergade- ring van den Volkenbond van heden heeft de plechtige onderteekening plaats gehad van de conventie inzake financieele hulpver leening aan bedreigde staten. De conventie werd onmiddellijk.door 28 staten geteekend, w.o. Frankrijk en Groot-Brlttannië. De conventie werd niet onderteekend door INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. „Ik heb Sanatogen als een zeer goed preparaat leeren kennen bij gebrek aan eet lust, neurasthenie, enz.'* •chreef Prof. Dr. Ncitser Hooglceraar te Brealau. Gedurende de ruim dertig jaren, dat Sanatogen bestaat, is het duizen den malen onderzocht en telkens goed bevonden. Meer dan 24.000 doktoren hebben de moeite geno men ons schriftelijk mede te deelen. welke gunstige resultaten zij met Sanatogen hebben bereikt. Sana togen sterkt de zenuwen, overwint zenuwstoomissen en geeft frisch, rood bloed. Begin nog vandaag Sanatogen te gebruiken, dan zult gij U spoedig gezonder en krachtiger voelen. Het Zenuwsterkend Voedsel. In alle Apoth. en Drog vanaf f Ip. bus. Duitschland, Italië, Zwitserland en een aan tal andere staten. De Grieksche afgevaardigde Politis en de Finsche afgevaardigde Erick wezen op de groote beteekenis van de conventie. Voorbereidende ontwapenings commissie bijeengeroepen. GENèVE, 2 Oct. (V.D.) De voorbereiden- de ontwapeningscommissie is op 6 November as. bijeengeroepen. Volgens het besluit van de Volkenbondsver gadering zal dit de laagste zitting van ae voorbereidende ontwapingscommisise zijn voor ae bijgenroeping van de algemeene ontwapeningscommissie. De ont wapeningscommissie zal thans een ontwerp moeten gereed maken ter behandeling op de algemeene ontwapeningsconferentie. Engeland, De Imperiale Conferentie. LONDEN. 2 Oct (V.D.) Hedenmorgen vond een bijeenkomst plaats van de leiders van de delegaties ter Imperiale Conferentie ter be spreking van de wijze van behandeling van verschillende agendapunten. Inmiddels is een der belangrijkste lichamen, die de conferen tie heeft in het leven geroepen, reeds aan het werk gegaan, nl. het algemeen economisch comité van deskundigen, dat. onder voor zitterschap van Sir Sidney Chapman, den voornaamsten economischen adviseur der re geering. de technische zijde van de aan de orde komende economische problemen zal onderzoeken. LONDEN, 2 Oct. (V.D.) In de bijeenkomst der leiders van de delegaties ter imperiale conferentie van heden werd beraadslaagd over de beste methodes ter behandeling van de verschillende punten der agenda. Een voorbespreking van verschillende con stitutioneel punten werd aangevangen en zekere onderdeelen werden verwezen naar een subcommissie onder leiding van Lord Sankey. Naar verluidt betroffen de besprekingen van heden over het geheel meer in het bij zonder de gouverneurs generaal met betrek king tot hunne positie gelijk deze door de verklaringen van 1926 geraakt wordt inzake de gelijkheid van status, welke bestaat tus- sohen de leden van het Britsche gemeenebest Verder werd heden nog-'besproken de in stelling van een Rijkshof voor het slechten van geschillen, die tusschen leden van het Rijk mochten rijzen. Duitschland. Vervolging van een Rijksdag afgevaardigde. BERLIJN. 2 Oct. (V. D.) Het Rijksweerml- nïsterie heeft verzocht een strafvervolging in te stellen tegen den sociaal-democratischen Rijksdagafgevaardigde Kuenstler omdat Kuenstler beweerd heeft dat bij een bespre king tusschen den Sovjetrussischcn militairen attaché en officieren van de Rijksweer de communistische verkiezingsoproep is vastge steld. Böss verontwaardigd. De commissie uit den Pruisischen landdag die een onderzoek instelt naar het wanbeheer bij liet Berlijnsche stadsbestuur heeft nog maals burgemeester Böss gehoord over het totstandkomen van de uitgaven door eenige speciale fondsen. Böss, die zichtbaar opgewonden was, gaf meermalen zoo heftige antwoorden, dat er botsingen ontstonden tusschen hem en de vertegenwoordigers der regeeringspartijen eenerzijdn en de Duitsch-nationalen ander zijds. Hij ontkende, dat ook maar in één enkel geval aan een leverancier zou zijn te kennen gegeven, dat hij orders zou krijgen, indien hij geld ter beschikking zou stellen en noemde het een schandaal, dat dergelijke beweringen werden verspreid, die de stad en hem zelf op de laagste wijze in een kwaad licht stellen. Naar aanleiding van de verklaringen om trent de door Böss uit de verschillende fond sen verleende ondersteuningen aan armen en noodlijdenden zeide hij, te allen tijde met ge noegen daarmede te zullen voortgaan. Hij gaf de commissie den raad te informeeren bij Duitsch-nationalen en communisten, om zich te vergewissen, dat hij onpartijdig steun verleende. Een der leden stelde in een geheime zitting de ontbinding der commissie voor, daar deze haar taak heeft vervuld. Oostenrijk. Heimwehren niet in het perk getreden zijn om de Christ. Soc. Partij te versterken, doch om het roer in handen te nemen, met het vaste besluit zich dit niet meer te laten ont nemen De aanhangers van de Heimwehr zul len als ..Heimatsblock" onafhankelijk van iedere politieke partij in alle bondslanden den verkiezingsstrijd meestrijden. China. Heimwehr en de nieuwe verkiezingen. WEENEN, 2 Oct. (V. D.) De bondsleiding van de Heimwehren heeft 'n proclamatie uit gevaardigd, waarin verklaard wordt, dat dc Aanslag op „Putnam Weale". Wij ontvingen berichten over een aanslag, die to Tientsin is gepleegd op den Engelschen schrijver Lenox Simpson, die een kenner was van de Chineesche geschiedenis en de Chi- neesche toestanden. HU heeft over de Chi neesche vraagstukken heel wat geschreven meestal onder den schuilnaam „Putnam Weale". Lenox Simpson was den laatsten tijd ver wikkeld geraakt in de onderlinge geschillen der Chineezen. De N. R. Ct. meldt nog: Men weet, dat zoowel de regeering te Nan king als de (voormalige) machthebbers der Noordelyken. o.w. den Sji-sjan, er over in ge schil lagen aan wie het surplus op den doua nedienst in de noordeUjke provinciën moest worden afgedragen. Daar Jen geen instem ming vond by den betrokken hoofdambte naar te Tientsin, die naar Nanking wilde blij ven remiteeren, zette Jen dezen ambtenaar af en stelde Lenox Simpson in zijn plaats. Deze heeft niet veel genoegen gehad van het ambt. Jen legde het af en trok zich terug; en Tsjang Sjoe-llang deelt nu te Peking en in Tientsin de lakens uit, in goede harmonie i zoolang als het duurt) met Nanking Tsjang Sjoe-liang wilde echter den ambtenaar, door Jen Sji-sjan benoemd tegen den wil en te gen het financieele belang van Nanking in, niet handhaven; en Lenox Simpson weigerde zijn positie prijs te geven. Van wat er toen gebeurd is bereikten ons twee lezingen. Volgens de eerste zou de be roemde schrijver in het tolkantoor, dat hij niet had willen verlaten, door een Chinee- schen bezoeker in den rug zijn geschoten. Daarna was Putnam Weale naar het Duit- sche hospitaal te Tientsin overgebracht. Er was heette het geen levensgevaaar, wel bestond de vrees, dat Lenox Simpson zijn verdere leven verlamd zal blijven, wat het benedengedeelte van het lichaam betreft. Een ander bericht spTeekt niet van één kogel en ook niet van ernstige verwonding; maar van drie schoten, die den dood hadden veroorzaakt. Het Reuter-bericht laat „Put nam Weale" leven, het N.T.A.-bericht meldt zijn dood. Een opheldering zal wel spoedig volgen. Lenox Simpson was een zoon van een hoofdambtenaar bU den Chineeschen douane dienst HU studeerde in Zwitserland. Duitsch land, Frankrijk, Italië en China en kende vijf talen. In 1896 werd hij zelf bij den douanedienst in China benoemd. In 1900 maakte hU te Pe king den Boksers-opstand en de belegering van de gezantenwijk mee. Na eenigen tijd al.s Chineesche tolk te zUn toegevoegd geweest aan de Britsche troepenmacht In China, trad hij uit den actieven douane-dienst, om zich geheel te gaan wijden aan het schrijven en het reizen. HU stond met zyn sympathieën aan den Chineeschen kant, hoewel hij, naar toevallig een dezer dagen in onze courant naar voren werd gebracht, een voorstander was van een China, met althans voorloo pig een regeering te Nanking en een regee ring te Peking. De werkelyke eenheid zou dan in latere jaren kunnen komen. Men zie ook onder de Telegrammen. Dwight Morrow treedt af als gezant in Mexico. WASHINGTON. 2 Oct. (N T. A.) President Hoover heeft de ontslagaanvraag van Dwight Morrow als gezant in Mexico aanvaard. Mor row vertrok Dinsdag uit Washington om zijn verkiezingscampagne in New-Jersey te be ginnen, waar hU republikeinse!) candidaat Is voor den Senaat. TROUWPARTIJ ONDERBROKEN Eenige weken geleden kwam een dertig jarige Duitsche, Anna Meyer, te Brussel wo nen. De politie was van meening dat het ver- bUjf van deze vrouw in België ongewenscht was en Anna Meyer moest het land verlaten. Maar eenige dagen geleden vernam de po litie, dat zU met- het doel de Belgische natu ralisatie te verkrygen, in het huwehjk zou treden met een Belg. die 35 jaar ouder was dan zij. Het huwelijk zou gisteren op het stadhuis te Brussel voltrokken worden. Maar toen om elf uur ongeveer het paar in de trouwzaal kwam, werd Anna Meyer door twee agenten aangehouden, ondanks de smeekbe den van haar aanstaanden echtgenoot om haar eerst te laten trouwen. Zij werd naar het politiebureau overge bracht, waarna zU in de gevangenis te Vorst werd opgesloten, in afwachting over de grens te worden gezet. (Hbld.) Heden: VRIJDAG 3 OCTOBER Brongebouw: Tentoonstelling „Het Kind" 2—5 en 8—9.30 uur. Stadsschouwburg: Gezelschap .De Fliere fluiters" in „Flierefluiters Oponthoud". 8 u. Schouwburg Jansweg: Kon. Ver. Het Ne- derlandsch Tooneel in „De man, die zUn naam veranderde". 8 15 uur. Gebouw „Zang en Vriendschap": Volksuni versiteit; cursus „Wandelingen in Rome". 8.15 uur. Raakskerk: Prof. G. Wisse over „Het nade rend wereld-onweder 8 uur. Palace: „Ich glaub' nie mehran eine Frau" Tooneel: Beatrice Kay cn Etienne d'Artois. 8.15 uur. Luxor Theater: „Het kind van de Zee" en „Dorine en het toeval". 8 uur. Rembrandt, Theater: „Liefdes-Parade". Tooneel: 3 Lionidas, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 4 OCTOBER Stadsschouwburg: Het Schouwtooncel, „Als je maar een verleden hebt." 8 uur. Gebouw Protestantenbond: Filmvoorstel ling ter gelegenheid van den Dierendag. 5.30 uur. Brongebouw: Tentoonstelling „Het Kind" 25 en 89.30 uur. Bioscoopvoorstelling 's middags en des avonds. Beverwük, Raadsvergadering, 7.15 uur. INGEZONDEN Ml D F. I> F KLING EN a 60 Cts. per regel Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJOR1SSTRAAT 16 TELEFOON 10756 - In Aerdenhout. Misschien ware het juister hier boven te zetten „Open Brief aan het Gemeentebe stuur van Bloemendaal". Maar dat is zoo lang en zoo formeel. Ook gemeentebesturen hebben tegenwoordig weinig tyd, en slaan de lange titels over. Maar het is wel als een Open Brief bedoeld. Het was avond, de regen viel in stroomen, en ik tramde naar Aerdenhout-. Naast mUn druipende regenjas, op het achterbalcon, be vond zich een tweede, eveneens met een man erin. Ook van zUn hoedrand vielen druppels op zyn sigaret, en lekten erdoor op zUn schoenpunten. Dezelfde zorgen kwelden ons beiden. Tenslotte mompelde hU: ook naar Aerdenhout?" ,,'üm. Jy ook?" ,,'Ura. Weet jU waar de man woont?" „Nee. das te zeggen: wel het adres". Hij lachte spottend. „Zoover ben ik ook. Iets verder zelfs. Ik weet het gedeelte waarin het is. Hoe heet die weg van jou?" „Ocsterduinweg. Ooit van gehoord?" „Nooit. Vraag den conducteur 'es". De conducteur wist het niet. Er droop nog een derde regenjas op het achterbalcon. De inhoud gaf te kennen, dat hU het evenmin wist. Myn moed zakte. Ik had hetzelfde vroeger ook wel ondernomen, en dat schoot my opeens te binnen. Toen wij uitstapten', daalde een ware Nia gara op ons neer uit een van die boomen, die een regenbui telkens even vast schijnen te houden om hem verder te expedleeren in zware stortbaden. Ik sprong eronder uit en zag een bordje aan een paal. Er stond Oos terduinweg op. Zoo n staaltje van stom geluk maakt over moedig. Ik zei luchtig: „Nu. Ik ben er" en de andere man verdween ln stroomenden re gen en duisternis, ergens ln de hoogt* oranjeachtig bestipt met de nachtlichtjes die gU, gemeente Bloemendaal, hier hebt opge hangen. Ze zijn wel aardig als verlichting a giorno, of zooiets, op een schoonen lente avond, als ge geen haast hebt en geen huls hoeft te zoeken. Maar doen die noodzaken, zich wel voor, dan hebt ge er niets aan. Eer ik tien meter verder was besefte ik at, dat pas de eerste en gemakkeiykste helft van het raadsel was opgelost. Ik moch* dankbaar zyn den Oosterduinweg te hebben gevonden, die van het Zuiden naar het Noorden loopt, niets m?t een duin uitstaan de heeft en zelfs zoo plat als een polderweg is, zoodat de naam ietwat misleidend mag heeten. Maar nu het huis! Er staan eenige tientallen huizen aan dien weg. Hun nummers evenwel loopen tot in de honderden. ZU staan niet op de tuinhekken. Vóór die hekken liggen, als het een poosje geregend heeft, veel diepe plassen. Meestal zag lk ze niet, of te laat, vanwege den regen cn de bedriegciykheld van de nachtpit- verlichting. De nummers staan op de huizen, naast de voordeuren. Sommige zijn verdwenen onder klimop. Andere bleken alleen leesbaar, als de bewoner bezerk verwachtte en daarom het licht boven zyn voordeur had aangedraaid. Biykbaar verwachtten de meeste bewoners op dezen avond niemand. Met de overigen heb ik kennis gemaakt. Dat wil zeggen: telkens met een lid des ge- zlns, en dan nog alleen met zyn of haar hoofd, dat wantrouwig achter een raampje in de deur verscheen, en teleurgesteld was als het mij zag zeer brgrUpeiyk overigens, want het verwachtte iemand anders. Honden sloegen aan. als ik mUn weg tas tend door den tuin zocht. Ik bezit een paar uitstekende oogen. maar alleen een kat kan by maanloozen avond in Aerdenhout zonder aarzeling voorwaarts gaan. Enfin. Ik trapte in die plassen, morrelde aan die hekken en sloop over die paden, met alle allures die des Inbrekers zijn, wekte overal achterdocht, trachtte het met bijzon dere hoffelykheid jegens de diverse hoofden te vergoeden, en bereikte tenslotte myn doel. na nog ontdekt te hebben dat „hiernaast" niet het belendende perceel, maar „eenige huizen verder" beteekent. Het kostte onge veer een kwartier, twee natte voeten, een totaal-slapgcregenden hoed en vrUwat last en onrust voor de halve bevolking van den Oosterduinweg, en haar honden. Het is niet myn eerste Aerdenhoutsche ervaring van dezen aard. Anderen zullen haar volledig onderschrijven. Het schoone oord is overdag al vry ingewikkeld, maar 's avonds een soort van doolhof. Heeft deze toestand, gemeente Bloemen daal, uw instemming? Houdt gtfj hem mis schien liever zoo? Als dat zoo is, zouden de bewoners dan niet iets kunnen doen. om ons te helpen? Byvoorbceld door huisnummers op hun hekken te zetten liefst phospho- resceerend? Drie kennissen verzekerden mU sinds dien avond, dat zy in dep laatsten tUd dergeiyke exploratietochten in Aerdenhout hadden on dernomen. Twee hadden het als hopelo<xs moeten opgeven. De derde had tenslotte ge boft was onbewust gaan schuilen onder het voordeur-afdak van het huis waar hij zyn moest, en had aangebeld omdat de hond hem gebeten had. Misschien overdreef die laatste man dit laatste punt. Maar het i s erg. R. P. TOONEELVEREENTG ING T.O.N.E.V.O. Wij ontvingen het programma voor het aanstaande speelseizoen van de Haarlem- sche Tooneelvcreeniging ,.T O. N. E. V. O." Dc vereeniging heeft gepoogd dit jaar zooveel mogeiyk stukken van Nederlandschen bodem te geven; van de vijf op te voeren werken zyn er vier van Nederlandsche auteurs. Alle opvoeringen worden gegeven in den Schouwburg Jansweg evenals het kinderfeest en het ba!-masqué. Het programma luidt: 7 October: Openingsvoorstelling „Vadertje Langbeen". 13 October: Propaganda-avond. Opvoering van hetzelfde stuk. 22 November: „Het Handschoentje" van Henri van Wermeskerkcn (herdenking van het 24-jarig bestaan 3 Januari 1931: Groot gecostumcerd kin derfeest. 21 Januari: ,-De armen van geest" van Henri van Wermeskerken. 14 Februari; Groot bal-masqué. 11 Maart: ..De roof der Sabijnsche maag den", door F. Schonthan. Mei: Slot-voorstelling. „Vrijgezellen" door M. H. du Croo. Op Zondag 5 Juli organiseert het bestuur een auto-tocht door Arnhem en Omstreken.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5