KOOT PIANO'S VART A-DIENST BUITENLAND HET VOLKENBONDSWERK. Radiomaziek der week. EEN VOORBESPREKING N.V. KELLER MACDONALD Scheepvaartberichten Nieuws uit ledië. Haarlem Zijlweg 57 L2I K!„p-veeg-Stofzuiger$ f 175. LANGS DE STRAAT. AGENDA. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 4 OCTOBER 1930 TWEEDE BLAD Het einde nadert. Bruening's positie versterkt. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het rapport van de begTOotingscommissie van de Volkenbondsvergadering over de re organisatie van het Volkenbondssecretariaat is in de Volkenbondsvergadering zonder de bat aangenomen. De debatten van de politieke commissie van het Volkenbondssecretariaat zijn uitge steld. De vergadering Weeft besloten tot in stelling van een nieuwe commissie, welke rapport moet uitbrengen over het eventueel behoud of het eventueel afschaffen van Vol kenbondssecretarissen en de daaruit voort vloeiende gevolgen voor de leiding van net secretariaat. De Volkenbondsraad heeft besloten ln een laatste openbare zitting de regeeringen uit te noodlgen voor de op 17 November a.s. te Genève, onder voorzitterschap van Colijn (Nederland) bijeenkomende Economische Conferentie en niet slechts de kwestie van de in werking treding van de handelsconven tie van 24 Maart 1930 te bestudeeren, doch ook de kwestie van de komende economische en douane besprekingen te behandelen. BERLIJN. 3 October (V. DIn de heden gehouden bijeenkomst van de Sociaal-Demo cratische Rijksdagfractie werd een besluit genomen waarin o.a. het volgende tot uiting wordt gebracht: „Het resultaat der laatste verkiezingen legt de Sociaal-Democratische Rijksdagfrac tie als eerste taak de plicht op te strijden voor behoud van de democratie welke van verschillende kanten ernstig wordt bedreigd en wel in de eerste plaats door de Nationaal Socialisten en door de Communisten. Vervolgens wordt in het besluit uiteengezet dat men de huidige algemeene crisis niet be strijden kan door maatregelen welke de koopkracht van het volk verminderen, doch dat men in tegendeel alles in het werk moet stellen om zooveel mogelijk werk te ver schaffen. Daarom is het noodzakelijk dat de sociaal democratische fractie in den Rijksdag strijdt voor het doorvoeren van verlaging van ar beidstijd, waardoor weer voor meer arbeideTS gelegenheid tot werken zal ontstaan het geen de koopkracht ten goede zal komen. In regeeringskringen wordt het besluit der Sociaal-Democratische Rijksdagfractie be trekkelijk gunstig beoordeeld. Men gelooft met eenige recht te kunnen aannemen, dat de meerderheid der sociaal democratische Rijksdagfractie volgens dit be sluit geneigd is haar steun te onthouden aan de in de Volksvertegenwoordiging voorstellen tegen de Noodverordeningen. Deze gematigde houding der Sociaal-De mocraten, maakt de positie van het Kabinet Bruening zonder twijfel sterker! L. A. Frankrijk. Betoogingen tegen Briand. Te Parijs is het bij den terugkeer van Briand uit Genève tot een incident gekomen Toen Briand aan het Gare de Lyon uit den trein stapte, kwam een oud-strijder naar hem toe. die hem luide verweet dat hij een nieuwen oorlog met Dultschland zal veroor zaken. De demonstrant, die oorlogsinvalide en lid va nhet legioen van eer is, werd ge arresteerd. Hij moet behooren tot de ca- melots du roy. Inderdaad komen zijn uitla tingen volkomen overeen met wat Léon Daudet en zijn medewerkers dag in, dag uit den lezers van de Action Fxansaise trachten in te hameren. Toen Briand het station verliet meldt voorts de N.R.Ct. hebben een veertigtal camelots du roy getracht een betooging te gen hem op touw te zetten. De politie joeg de demonstranten echter uieen. Verschei- denen zijn gearresteerd. Vereenligingen van oud-strijders hebben hun leden opgeroepen om tegen d^ buiten- landsche politiek van Briand te protestee ren. Groote biljetten zijn overal aange plakt, waarin deze vereenigingen verklaren, dat Briand een politiek van toegeven voert en daarmee een nieuw oorlogsgevaar uit lokt. Voorts wordt een groote straatbetoo ging aangekondigd Engeland. De Engelsche Mijnwet in gevaar? LONDEN, 3 October (N.TA.) De mijn- wet die in Juli 1.1. na een moeilijke parle mentaire behandeling, door Hooger en La gerhuis werd aangenomen, schijnt thans gevaar te loopen nooit tot uitvoering te ge raken. Het doel der mijnwet was den afzet der steenkolenproductie beter te regelen en eventueele loonconfiicten op te lossen. Voor de oplossing van loon- en arbeids conflicten voorzag de wet in de instelling van een lichaam, waaraan in eventueelen strijd de beslissing zou worden opgedra gen. Volgens de wet zullen zoowel van de mijn eigenaars als van de mijnwerkers ieder zes gedelegeerden in dit orgaan zitting ne men. Nu heeft de Bond van Mijneigenaars gis teren op een vergadering besloten, geen ver tegenwoordigers in dit orgaan af te vaardi gen. Volgens de bladen stellen de mijneige naars zich op het standpunt, dat voor de verschillende mijndistricten bijzondere loonovereenkomsten moeten worden geslo ten, en vreezen, dat het n te stellen or gaan zou ijveren voor een voor de geheele mijnindustrie geldende loonovereenkomst. In politieke kringen verluidt, dat de re geering zich heden met den, tengevolge van de houding der mijneigenaars, ontsta- nen toestand zal bezighouden. tNGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct«. p«r pegel. door KAREL DE JONG. Wat bij het doorbladeren der radioprogram- mas voor de komende week wel het eerste in 't oog valt is de hulde die van vele zijden ge bracht wordt aan de nagedachtenis van Jacques Offenbach, die den 5 Oct. 1880, dus een halve eeuw geleden in den ouderdom van 61 jaar te Parijs overleed. Of deze posthume hulde geëvenredigd is aan "s mans plaats in de muziekhistorie? Er is zeker een tijd ge weest, dat Offen's muziek meer algemeen bekend en geliefd was dan die van Johann Sebastiaan, maar dat bewijst nog niet dat zij werkelijk groote waarde bezat. De persoon lijkheid en de levensloop van Offenbach sluiten elke gedachte aan hoogere, meer ideale bedoelingen in zijn werken volkomen uit. Zijn roem berust op zijn succes als operettecomponist. Geboren te Keulen als zoon van den voorzanger der Joodsche ge meente aldaar ging hij reeds als knaap naar Parijs, studeerde violoncel aan het Conser vatorium, werd cellist in een opera-orkest, vervolgens kapelmeester aan het Thé&tre fransais, waar hij met „Chanson de Fortu- nio" debuteerde en werd in 1855 oprichter van de „Bouffes parisiens"; in 1866 legde hij de directie daarvan neer. Hij schreef niet minder dan 102 tooncel-muziekwerken, be- hoorend tot een genre dat de Franschen „musiquette" noemden, aanvankelijk van onschuldigen aard, spoedig echter met pi kante saus overgoten. Zijn „Orphée aux En- fer", „La belle Hélène", „La Grande-duchesse de Gérolstein" en andere operettes hebben hem beroemd gemaakt. Men kan in vele dezer werken een satire op Parijsche toestan den in den tijd van het tweede keizerrijk zien, en er daarom een zekere cultuur-histo rische beteekenis aan toekennen, doch dient daarbij in 't oog te houden dat de satire van Offenbach minder uit verontwaardiging en streven naar verbetering dan wel uit zucht naar pecuniair succes voortsproot. Zijn mu ziek is doorgaans oppervlakkig, doch niet zonder pikanterie; onbetwist in zijn parodis tisch talent. Dat hij tot werkelijk artistieke praestaties in staat was, bewijst zijn eerst na zijn dood opgevoerde komische opera „Les Contes d' Hoffmann". Na mij van mijn plicht jegens de nage dachtenis van Offenbach gekweten te heb ben, wijd ik eerst mijn opmerkzaamheid aan Johann Sebastiaan Bach, van wien men met meer recht zou kunnen zeggen dat hij „toch de beste van de twee blijft" dan Anna Bijns dat deed van Maarten van Rossum ln haar vergelijking van deze met dien anderen Maarten, wiens leer voor den grooten Leip- ziger Cantor van zooveel beteekenis is ge weest. Hamburg zendt Zondagavond een con cert uit, waarop de beroemde vlolist Carl Flesch, dien ik 1.1. Zondagmiddag in den Haag op onovertrefbaar magistrale wijze Bachs eerste solosonate hoorde spelen, diens vioolconcert in E zal voordragen. Ook dit werk hoorde ik vroeger van Flesch; zijn weer gave van het heerlijke Adagio behoort toz mijn schoonste concertherinneringen. Men lette op den „basso ostinato", den obstinaten bas, die in een deel van dit Adagio als fun dament dient, en waarboven de soloviool de aangrijpendste melodieën als het ware im proviseert. Doch niet minder merkwaardig is het daaropvolgende Concert voor 3 cembali, strijkorkest en continuo, dat men, in tegen stelling met het vioolconcert, slechts zeer zelden te hooren krijgt. En ook de Sonata voor blaasorkest van Giovanni Gabriell, geb. 1557 te Venetië en aldaar in 1612 overleden, eerste organist der San Marco-kerk, een van de grootste meesters van zijn tijd. Hij schreef, behalve vele vocale werken, „sonates" voor 322 instrumentale stemmen, en legde daar mede den grond voor de latere orkestbezet ting. Zijn sonates werden ook „Canzoni da sonar", dus zooveel als „instrumentale zan gen" genoemd. Het slot van het programma vormt de ook door de H.O.V. wel gespeelde Suite in D (trompetsuite) van Bach, met het beroemde Air, dat door Wilhelmy voor de g-snaar der viool gearrangeerd, vroeger in deze bewerking veel meer bekend was dan in zijn oorspronkelijk»gewaad. Dinsdagavond zal men uit den Stads schouwburg te Amsterdam een opera van Alban Berg kunnen hooren en zich aldus een denkbeeld vormen van de beteekenis der mo derne muziek op dramatisch terrein. Voor bijzonderheden verwijs ik naar de inleiding van Casper Höweler, voorkomende in de Radiobode. De opera „Hans Heiling" van Marschner zal men Donderdagavond uit Hamburg in haar geheel kunnen hooren; in de vorige be spreking stipte ik een en ander over dezen componist aan. Het programma van het Concertgebouw voor dien avond is nog niet bekend gemaakt. Ik wil voorts nog wijzen op het Paedago- glsch concert dat Hilversum Zaterdagmiddag uitzendt en op de schoone kamermuziek werken. die men 's avonds zal kunnen hoo ren: Beethovens strijkkwartet op. 95 (Stutt gart 6.50); diens Septet op. 20 en het Octet van SchuberU beide Londen 9.2010.35). KAREL DE JONG. STARTER - BATTERIJEN VOORRAAD REPARATIE JANSWEG 42 Telefoon 14759 ZIJLWEG 326 Telefoon 11828 HET GEM. GROND- EN WONINGBEDRIJF. DE TAXATIE GAF OVERSCHOTTEN VAN 907-346 EN 14.145 AAN. Ter voldoening aan art. 7 der verordeningen betreffende het gemeentelijk grondbedrijf en woningbedrijf is ae waarde van de in die be drijven aanwezige gronden en gebouwen ge schat door drie daartoe door ons aangewezen deskundigen. De taxatie-rapporten zijn, ter voldoening aan art. 8 dier verordeningen, voor den raad ter inzage gelegd. Zooals uit het taxatie-rapport betreffende de perceelen, ingebracht in het gemeentelijk woningbedrijf, blijkt, is de waarde, welke thans aan die perceelen wordt toegekend f 14.145 hooger dan de boekwaarde. In het taxatie-rapport betreffende de per ceelen, ingebracht in het gemeentelijk grond bedrijf, is de tegenwoordige boekwaarde niet vermeld. B. en W. hebben daarom een staat laten opmaken, waarin naast de getaxeerde waarde, de boekwaarde is vermeld. Uit dezen staat blijkt, dat het totaal der getaxeerde waarde van alle in het grondbedrijf aanwezige gronden de somma van f 11.314.635.30 be draagt. De boekwaarde van die gronden bedraagt in totaal f 10.407.288.72. De getaxeerde waarde der in het grond bedrijf ingebrachte gronden is derhalve f 907.346 hooger dan de boekwaarde. De boekwaarde zal thans in overeenstem ming met de getaxeerde waarde moeten wor den gebracht en het verschil tusschen de bestaande en de nieuwe boekwaarde, zijnde derhalve voor het Woningbedrijf f 14.145 en voor het grondbedrijf f 907.346 in de balans moeten worden overgeboekt op een post: „Reserve, voortspruitende uit het voordeelig verschil van de taxatie en de boekwaarde". Onder verwijzing naar de daarvoor bij de ontwerpbegrooting voer 1931 aangevoerde motieven stellen B. en W. aan den raad voor te bepalen, dat van genoemd bedrag van f 907.346 een bedrag van f 453.673-29 zal wor den overgeboekt naar het reservefonds voor bijzondere doeleinden. Baloeran 3 7 uur te en 8 u van Gibraltar, Ba tavia n. Rotterdam Boschdijk 3 v. Batavia n. New York BrieÜe 1 te Mollende v. Amsterdam, vertrok n. Arica Flanaria p. 3 Ouessant, Amsterdam naar Buenos Aires Gelria 7 v. Buenos Aires te A'dam verwacht. Haarlem 1 v. Corral n. Tocopilla Jagersfontein 1 v. Beira n. Mozambique Kota Tandji p. 2 20 uur Kaap del Armi. Batavia naar Rotterdam Lochgoil 1 te Par.ama, Paciflckust n. R'dam Ouderkerk p. 2 Gibraltar, Amsterdam n. Japan Poelau Bras 2 te Belawan Deli, Batavia naar Amsterdam Patria 3 8 uur te Batavia v. Rotterdam Rhea 2 v. Port au Prince n. Oap Haitlen Rietfontein p. 1 Gibraltar, Amsterdam n. Z. Afrika Soekaboeml p. 2 18 uur Gibraltar. Rotterdam n. Batavia Saleier 2 v. New York n. Java Salawti 2 n.m. te Hamburg v. Rotterdam Statendam p. 2 12 uur Cape Race, Rotterdam n. New York Siantar 29 v. Los Angeles naar Batavia Tjipondonk i te Hongkong Tjlsalak l te Hongkong v. Batavia Tiberius 4 5 u. te Havre verwacht. Sanchez n. Amsterdam Texel p. 2 v.m. Dungeness. Rotterdam n. Bombay VOORTGEZET GETUIGENVERHOOR IN HET P.N I.-PROCES. Voor de voortzetting van de behandeling der P.N.I.-zaak door den Landraad waren Donderdag tien getuigen opgeroepen. Medegedeeld werd dat getuige Moersal krankzinnig is geworden. De voorgeroepen getuigen deelen mede wat op de cursussen werd besproken: vrijheid, koloniaal systeem, de suikerfabrieken, impe rialisme, afschaffing van belasting, aanspo ring tot oorlog, enz. enz Beklaagde Soekarno blijft al die verhalen ontkennen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Vleugels en Piano's van Biüthner Aug Förster Pleyel J P. Schiedmayer Petrof Lipp Gors Kallmann Gerbstadt Fer. Karl DE ROTTERDAMSCHE MOORDENAAR ZEER CYNISCH. NADER VERHOOR IN HET HUIS VAN BEWARING. De Tel. meldt, dat de moordenaar G. M. te Rotterdam Vrijdag aan een nader ver hoor is onderworpen. Hij toonde zich zeer cynisch en kalm. Hfj gaf een omstandig en nauwkeurig verhaal van zijn verblijf te Rotterdam. Zoo verklaarde hij o.a. naar Rotterdam gekomen te zijn om zijn moeder die Zondags Jarig was, te fellciteeren. De gedachte aan een moord was hem toen nog geheel vreemd. Wel liep hij reeds gerui- men tijd rond met het voornemen bij zijn broer zijn slag te slaan. Hij zelf leefde nl. in benarde financieele omstandigheden, terwijl zijn broer er betrekkelijk goed voor zat. Dit had kwaad bloed bij hem gezet. Bo vendien stak hij nogal in ae schuld bij ver schillende afbetalingsmagazijnen, aange zien hij van een loon van ca. f 20 per week moeilijk kon rondkomen. Zondag reeds rijpte het plan om van de gelegenheid dat hü in Rotterdam vertoefde gebruik te ma ken, den diefstal te plegen. Zoo toog hij Maandagmorgen naar de Willebrordus- straat in plaats van naar het station. Toen hij aanbelde deed zijn schoonzuster hem open. Hoewel hij geen gramofoonplaat bij zich had, zeide hij: „Ik kom de van Jan geleende gramofoonplaat terugbrengen". Zijn werkelijk doel was echter het geld te rooven. Voor dien tijd had hij evenwel er reeds op gerekend, dat zijn schoonzuster getuige van zijn daad kon zijn. Daarom had hij in een winkel een bijl gekocht. Aan gezien hij vermoedde, dat zulks bij den win kelier argwaan zou wekken, daar hij ge kleed was in een splinternieuw pak, kocht hij er tevens vier koperen deurplaten bij. Na het volvoeren van de gruwelijke daad verpakte hij de bijl en de beide kistjes in pakpapier, dat hij in huis vond en ver liet de woning. Dit was omstreeks 10 uur. In de Noordmolenstraat kocht hij een nieuwen koffer deed in den winkel reeds de pak jes, die hij onder den arm gedragen had, ln den koffer. Met verschillende trams kruiste hij daarna een tijd lang door de stad, totdat hij ten slotte tegen 12 uur op den Coolsin- gel terecht kwam. Hier verzond hij het be kende telegram aan zijn vrouw, waarna hij weer per tram naar zijn schoonouders ln de Hudsonstraat ging. Hij vertoefde daar tot ongeveer half drie. Van de Hudsonstraat ging hij naar het station ten einde te infor- meeren hoe laat een trein in de richting Oss vertrok. Hij besloot dien van halfzes te nemen. Ten gevolge van de drukte in ver band met het bezoek van de Koningin aan Rotterdam verspeelde hij echter dezen trein en zoo vertrok hij pas om halfzeven, waarna hij te 's-Hertogenbosch werd ge arresteerd. HEDEN DIERENDAG. EEN SYMPATHIEKE GEDENKDATUM. Vandaag is het „Dierendag". Het is zeer zeker een sympathieke gedachte geweest van het Internationaal Dierenbescher mingscongres, dat van 7 tot 11 Mei te Wee- nen gehouden werd, om ieder jaar een dag te bepalen, waarop wij het dier, met zijn nooden en belangen eens extra gedenken. Het denkbeeld van den Dierendag komt uit Tsjecho-Slowakije cn men koos den datum van vier October omdat dit de sterfdag is van St.-Franciscus van Assisié, den grooten vriend en beschermer van het dier. Mis Margaret Ford. secretaresse eener En gelsche vereeniging tot bescherming van dieren, die indertijd ook de herdenking van Engeland's eerste wet op dit gebied (Martin's Act) zoo krachtig organiseerde, nam het denkbeeld over, dat dadelijk weer klank vond in Engeland Amerika en Austra lië, later ook in Dultschland, Oostenrijk en Indië. zoodat reeds in 1929 Dierendag in en buiten Europa ln verschillende steden herdacht werd. Dit jaar wordt allerwege op veel grooter schaal gewerkt; de Dierendag belooft popu lair te worden, men acht juist voor de die renbescherming zulk een enkelen propa- gandadag in het jaar practisch gezien en rekent op medewerking ook bulten den en- gen vereeniglneskrins, immers, daar door gaans zoovele belangrijke onderwerpen de aandacht vragen van den sociaal voelenden mensch, zal deze ook voor zoover hij niet bij het eigenlijke werk der Dierenbescher ming betrokken is dien enkelen dag gaarne gunnen aan den arbeid voor het meest weerlooze en onmachtige onzer medeschepselen, wier lotsverbetering ook voor onze waardigheid als mensch een eere zaak is. Niet ten onrechte hebben wijsgeer en dichter voor een volk de behandeling van het dier een graadmeter zijner bescha ving geacht. Dc Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren roept op dezen Die rendag nog eens in het bijzonder de mede werking in van allen, die de wereld Iets te zeggen hebben, van schrijvers, kunstenaars, predikanten en onderwijzers, ouders, om het kind te wijzen op wat een groot dieren beschermer genoemd heeft „onze vertrou wenspositie" tegenover het dier. En daar nog herhaaldelljk blijkt, dat niet leder zich de verantwoordelijkheid bewust is, die zulk een vertrouwenspositie mee brengt. wekken ook wij gaarne onze lezers op, om de beteekenis van dezen Dierendag zich eens ten volle duidelijk te maken. Opdat de Dierendag zijn nut hebbe. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS B ARTEL JORIS STRAAT 16 - TEL. 10756 Het Zandbergje. Hoe onaangenaam het opbreken van stra ten en pleinen ook voor de voorbijgangers moge zijn en welke strubbelingen het ook in het verkeer te weeg moge brengen, men zal moeten toegeven, dat ook dit obstakel, even als alle andere minder prettige gebeurtenis sen in het leven, zijn humoristische zijde heeft. Men heeft, om zich hiervan te o\'er- tuigen in deze dagen, slechts een wandeling te maken over het Plein. Een merkwaardig avontuur beleefde mijn tante toen er eenige herstellingen verricht moesten worden aan het plaveisel van de straat, waarin zij woont. De stratenmakers hadden op geringen afstand van haar wo ning een berg zand gedeponeerd en tante, die eer. practische vrouw is. maakte van deze gelegenheid gebruik om dit zand ten eigen bate te benutten. Volledigheidshalve moet ik vertellen, dat tante het rustige bestaan deelt met een kanarievogel en een grooten vad- sigen kater. Zoodra de duisternis ingetreden was. ver liet tante heimelijk maar woning teneinde zich op gemeentekosten te voorzien van schoon zand voor haar gevederden huis genoot en diens natuurlijken vijand. Op haar vilten slofjes sloop zij. gewapend met een emmer en een schepje, over de spaarzame meters particulieren grond naar de bewuste plaats, tegelijkertijd links en rechts spiedend, of soms een „surveilleerend diender" haar tijdens het plegen van deze onrechtmatige daad zoo kunnen betrappen. Ik wil deze handelwijze geenszins goed praten. Wanneer tante het terrein aldus verkend en veilig bevonden had, waagde zij den bc- sli&senden stap naar het lokkende bergje met het verleidelijke goud-gele zand. Zij zette den schep erin. haalde ijlings den buit binnen en aanvaardde den terugtocht. Het groote succes van deze strooptochten maakte miin goede tante steeds overmoedi ger, doch dit zou haar noodlottig worden. Evenals zoovele andere tantes beschikt ook deze over een aantal neven, die zoo nu en dan in haar eentonig leven wat kleur bren gen. Toevalligerwijze was een hunner, die het crenoegen had in die dagen ,,'s Konings rok" te dragen, achter dit geheim gekomen. Deze berioot hiermede een grapje uit te halen. Op een avond, tegen het tijdstip, dat tante gewend was haar dagelijkschen slag te slaan, posteerde neef zich in de schaduw van een boom dichtbij de berg. Het duurde niet lang. of zij verscheen in de deuropening, teneinde het gewaagde plan opnieuw ten uitvoer te brengen. Juist toen het eerste schepje zand in den emmer afgedaald was, deed neef een stap in haar richting en riep geheel in den geiikten polltloneelen vorm: ..Heidaar. dame. wat mot dat!" Daarbij hadden dc glinsterende knorroen van zijn uniform eveneens de gewenschte uitwerking, zoodat tante geheel in de over tuiging verkeerde door een afgezant van den heilieen Hermandad gesnaot te zijn. De on- gclukkiee stamelde allerlei tegenstrijdige verklaringen, die haar slechts verder in het nauw dreven en tenslotte, het honelooze van den toestand inziende, greeo zij den noodlot- tigen emmer en het schepje beet om in een overhaaste vlucht naar de veilige haven haar heil te zoeken. Op dat moment viel neef helaas uit zijn rol en barstte ln luid schater lachen uit. Tante had de ..stem des bloeds" verstaan, hetgeen bleek uit eenige opmerkingen, waar aan zij uiting gaf. alvorens de deur met een smak in het slot te werpen. Na dezen gedenkwaardlgen avond heeft tante haar huishoudboekje met een post „zand voor kat cn kanarie" moeten uit breiden. J. H. V. BESPPFKTW^N OVER HET GOOI-RESERVAAT. DE BELANGHEBBENDEN BIJEEN. Naar de Tel. verneemt zullen op 7 October op uitnoodiging van den Commissaris der provincie Noord-Holland ten raadhuize van Amsterdam besprekingen gevoerd worden tus schen de burgemeesters der gemeenten Laren, Hilversum, Blaricum. Bussum. Hulzen. Naar- den en Amsterdam cn den Commissaris over den grondverkoop door dc vereeniging Stad en Lande van Gooiland aan eerstgenoemde contractanten in verband met het op 20 Sept. genomen besluit door de algemeene leden vergadering van genoemde vereeniging. Heden: ZATERDAG 4 OCTOBER Stadsschouwburg: Het. Schouwtooneel, „Als Je maar een verleden hebt." 8 uur. Gebouw Protestantenbond: Filmvoorstel ling ter gelegenheid van den Dierendag. 5.30 uur. Brongebouw: Tentoonstelling „Het Kind" 25 en 8—9.30 uur. Palace: „Ich glaub' nie mehr an elne Frau" Tooneel: Beatrice Kay cn Etlenne d'Artols. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: ..Het kind van de Zee" en „Dorine en het toeval". 2.30 en 8 uur. Rembrandt Theater: .Liefdes-Parade" Tooneel: 3 Lionidas. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 5 OCTOBER W; Iminastraat 22 (Remonstrantenhuis) Solfi-beweglng; kerkdienst 11 uur v.m. Stadsschouwburg: Een avond van vroolljke kunst door N.V. „De Witte Raaf". 8.15 uur. Concertgebouw: Cabaretavond door het Ensemble Pruis. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 6 OCTOBER Wilhelmlnastraat 22 (Remonstrantenhuls) Volksuniversiteit. Cursus ..De kuituur cn hare werkkrachten", 815 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5