WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN KOMo INI EO. OVERZICHT. DE UITSLAGEN. TWEEDE KLASSE. RANGLIJSTJES. Het veld van H. F. C. wederom onbespeelbaar gebleken. Stormvogels verliezen met den oneven goal in Dordt. R. C. H. lijdt in Den Haag tegen A. D. O. weer een gevoelige nederlaag. V. S. V. zegeviert met 20 over Hilversum. E. D. O. niet tegen Feijenoord opgewassen. Het speltempo van D W. S. Bloemen- daal te machtig. Haarlem schudt ook V. V. A. van zich af. Zandvoort ontfutselt een puntje aan Baarn. Het schijnt met de draineering van het terrein aan de Spanjaardslaan niet in orde te zijn. Hoewel het niet buitensporig hard ge regend had, was de consul Zondagmorgen verplicht, het veld af te keuren, zoodat de wedstrijd H.F.C.—Excelsior moest worden uit gesteld. We hebben het nog niet veel eerder meegemaakt, dat H.F.C. in het begin van het seizoen al zulk een grooten achterstand heeft. Zij heeft nu nog pas één wedstrijd gespeeld. In een wedstrijd, dre met een 00 gelijk spel scheen te zullen eindigen, heeft D.F.C. zoowaar in de laatste minuten nog kans ge zien. om Stormvogels met 1—0 nederlaag naar IJmufden terug te sturen. Tot onze teleurstelling hebben we de derde nederlaag in successie van R.C.H. moeten no- teeren en dat was nog niet eens een heel kleine. Met niet minder dan 41 wist A.D.O. op eigen veld over de Racing te zegevieren. R.C.H, maakt blijkbaar een tijd van malaise door, zooals alle clubs die wel eens meemaken. We wenschen haar spoedige beterschap toe. Zooals we verwacht hadden heeft V.S.V. met 20 van Hilversum gewonnen, wat een mooie prestatie Is. omdat Hilversum als een gevaarlijke outsider beschouwd werd. Ook E.D.O. heeft nog geen kans gezien om een overwinning te behalen. De traditie, dat zij In Rotterdam tegen Feijenoord gelukkig pleegt te spelen, is zooals we eigenlijk al vreesden, gebroken. De Rotterdammers heb ben geen halve maatregelen genomen; zij wonnen met 42. Haarlem gaat op den weg der overwinnin gen voort. Nu werd V.V.A. met 3—1 het slacht offer. De Amsterdammers hebben den rood- broeken anders de overwinning niet cadeau gegeven., want ze beten vinnig van zich af. Vooral hun keeper en backs waren uitstekend op dreef. Aan hen heeft V.V.A. het te danken, dat de nederlaag niet grooter werd, vooral omdat haar voorhoede erbarmelijk slecht schoot. Dank zij het uitstellen van den wed strijd H.F.C.Excelsior woonde een talrijk publiek den wedstrijd aan den Schoterweg bij. Ook tegen Baarn heeft Zandvoort geen kans gezien om een overwinning te behalen. Met een 1—1 gelijk spel moesten de Zandvoorters zich tevreden stellen. Bloemendaal heeft voor een leelijke verras sing gezorgd. Het was te verwachten, dat zij aan D.W.S. geen gemakkelijke tegenpartij zou hebben, maar dat het 40 zou worden, zal zeker niemand verwacht hebben. Een troost is de wetenschap, dat de witten het beter kunnen. Dat zullen ze a.s. Zondag op eigen terrein tegen B.F.C. wel laten zien. AFDEELING I. Eerste klasse. AJaxHermes-D. v. S. 2—0 D. F. C.Stormvogels 10 Z. F. C.—H. B S. 3—2 't Oooi—V. U. C 1—0 Tweede klasse A: H. R. C.—Alcm. Victrix 2—2 T. O. G.—D. E. C. 1—1 Tweede klasse B. ZandvoortBaarn 11 HerculesSpartaan 10 D. W. S.Bloemendaal 4—0 B. F. C.—Velox 2—5 Haarlem—V. V. A 3—1 Derde klasse A. KinhelmDe Meteoor 42 WatergraafsmeerOranje Zwart 61 Hortus—Helder 04 AmstelOosterpark 35 Derde klasse B D. J. K.—Meervogels 20 O. D. E.—Q. S. C. 2—3 AssendelftA, P. G. S. 25 O. S. V.—S. D. W. 4—0 D. W. V.De Kennemers 14 Vierde klasse C. BeverwijkW. M. S. 1—1 Reserve eeTste klasse Blauw Wit 2—Z. F. C. 2 1—1 E. D. O. 2—H. F. C. 2 1—0 Stormvogels 2—Haarlem 2 31 R. C. H. 2—A-jax 2 1—5 Hilversum 2—A. F. C. 2 40 Reserve tweede klasse A: V. V. A. 2—Blauw Wit 3 1—3 D. E. C. 2—V. S. V. 2 2—7 K. F. C. 2—W. F. C. 2 2—2 Spartaan 2H. R. C. 2 23 Alcm. Victrix 2Ajax 3 01 AFDEELING II Eerste klasse A. D. O R. C. H. 4—1 H. V. V.—K. F. C. 1—1 V. S. V. —Hilversum 2—0 FeijenoordE D. O. 42 Sparta—Blauw Wit 01 Tweede klasse A: UnitasDe Hollandiaan 84 Quick—V. O. C. 5—4 D. H. C.Steeds Hooger 5—1 B. M. T.—Xerxes 1—4 Tweede klasse B. D. C. L.—C. V. V. 0-0 GoudaOvermaas 21 S. V. V.—O. D. S. 4—0 V.. D. L.— S. V. W. 1—1 Derde klasse A. T. H. B.—B. E. C. 2—5 L. F. C.—A. S. C. 1—1 LugdunumSchoten 32 Alphen—U. V. S. 5—2 AFDEELING III. Eerste klasse. Enschedé—Tubantia 5—2 Go ahead—Robur et Velocltas 53 A. G. O. V. V.—P. E. C. 1—5 Heracles—Vitesse 32 AFDEELING r\' Eerste klasse. Eindhoven—N. A. C. 2—3 De Valk—N. O. A. D. 2—4 B. V. V.—P. S. V. 2—6 L. O. N. G. A.—Willem II 1—6 AFDEELING V. Eerste klasse Leeuwarden—G. V. A. V. 8—2 VeendamAchilles 40 V. S. V.-Hilversum (2-0) V. S. V. heeft gistermiddag meer gekregen dan haar toekomt. Met een gelijk spel had de thuisclub zeer wel tevreden kunnen zijn. Indien v. d. Wint niet zoo schitterend in vorm was, zou het wel eens op een flinke ne derlaag voor de thuisclub uitgeloopen kun nen zijn. Adriaan stompte met z'n moker knuisten alle ballen weg, die hem te na kwamen. Op sommige momenten was hij zco bezet, dat hij geen tijd had om om te kijken. Naast hem dient weer v. d. Griendt genoemd te worden die ook nu weer een struikelblok voor de soms zeer goed opgezette aanvallen der gasten was. Het tweede doelpunt van V. S. V. was een zuiver buitenspel-puntje. Onder leiding van Boekman staan tien mi nuten over twee de volgende elftallen gereed om elkaar te bekampen: V. S. V. v. d. Wint v. d. Pieterman, v. d. Griendt Zuurbier, Alfrink, Heyerman De Bakker, Wolf, Meyer, de Koning, Leyenaar Hilversum: Van Eek, v. Polen, v. Heeren, Krampo, Fokking, Oudenakker, F. Huizinga, v. Gelder, Loysen, Th Huysenga, Bottenberg De middenlinie van V. S. V. is dus gèheel nieuw. Haar werk was ongetwijfeld beter dan dat van de vorige. Zuurbier was echter zwak. v. d. Pieterman wint den toss en laat Hil versum het voordeel van den vrij sterken wind. De eerste aanval is voor V. S. V. en spoedig oefent de thuisclub eenigen druk uit op het doel der gasten. Dan krijgt het pu bliek een aanval van Hilversum te zien. Fok king mist echter en het gevaar ls geweken. Beurtelings vallen beide partijen aan. On danks dat Hilversum het voordeel van den wind heeft, is er van een overwicht der Gooi en Eemlanders geen sprake. F. Huizenga ver deelt het spel uitstekend en wel met een bui tengewone kalmte. Van der Wint krijgt eenige schoten van van Heekeren te verwer ken. Bij V. S. V. is vooral de Koning actief, vooral doordat Alfrink steeds goed opbrengt. Hij wil alles te veel alleen doen, waardoor hij meestal den bal kwijt raakt. Als het spel een half uur oud is, krijgt V. S. V. een hoekschop te nemen. De bal komt bij de Bakker, deze plaatst het leder naar den vlak voor het Hilversumsche doel staan- den de Koning, die met een goed gericht schot z'n club de leiding bezorgt 10. Dan zien we Hilversum, goed combineerend herhaaldelijk naar voren trekken. Van der Wint krijgt het in deze periode zwaar te ver antwoorden, maar steeds stompt of trapt hij het leer terug. Even voor de rust neemt van Heekeren een strafschop vlak buiten de gevaarlijke zone. Hij lost een fel schot, dat van der Pieterman met een acrobatische toer met de beenen in de lucht opvangt. Rust komt met 10. Na de rust gaat het spel weer op en neer. Technisch is Hilversum beter. Het plaatsen laat aan beide zijden nog al iets te wenschen over. Eens zien we een uittrap van v. d. Wint bijna in het Hilversumsche doel terecht ko men. De voorhoede van V. S. V. staat nu en dan raar te schutteren, hetgeen voor v. d. Griendt aanleiding is, het ook eens te pro- beeren. Hij drijft handig om eenige tegen standers heen, maar ten slotte schiet hij den bal tegen een der gasten. Een tijdlang is Hilversum ingesloten. Loy sen en Th. Huizinga, krijgen het volihandig. Gevaarlijk zijn de aanvallen der rbod-witten niet. Na een korte periode van overwicht van V. S. V. komt Hilversum weer opzetten, vooral door het goede werk van den spil, die met z'n lange beenen z'n tegenstanders steeds de baas is. Zijn plaatsen is onverbeterlijk, v. d. Wint krijgt het weer druk, doch hij laat zich niet verschalken. Steeds geeft hij niet thuis. Als hij weer eens uit moet trappen, doet hij dit met zooveel élan, dat de bal in de buurt van Bottenberg terecht komt. Meyer lokt den doelman van Hilversum uit z'n veste; hij staat buitenspel, doch dit belt hem niet, het doel te doorboren. Boekman kent tot veler verbazing het doelpunt toe. Met 20 komt het einde. Feijenoord-E. D. 0. (4-2) Ieder, die dezen uitslag ziet, zal misschien het hoofd schudden en denken: „het is met E.D-O. ook niet veel meer!" Integendeel, de roodzwarten hebben met hun verjongde ploeg een uitstekenden wed strijd gespeeld; zij hebben den Rotterdam mers het vuur na aan de schenen gelegd. Er werd door het geheele Haarlemsche elftal met geestdrift gespeeld. We hoorden dan ook menig maal een zucht van verlich ting slaken op de tribune, wanneer de Feijenoord-achterhoede met de grootste krachtsinspanning weer een aanval had af geslagen. Het geheele elftal heeft goed voldaan en geeft hoop voor de toekomst. Er is vrij veel publiek aanwezig, aLs scheidsrechter Grootmeijer de volgende elf tallen laat aantreden: Feijenoord v. d. Male, Bul Jr., Bul Sr., Pauwe Sr., Pauwe Jr., Van Heei, Hendriks, De Greef, Barendrecht, Duinhouwer, Burg. E.D.O. Oome, Perukel Jr., Schumacher, Koppen, Koene. Perukel Sr., Dinkla, Steffens Jr., Boeree, Zoet, De Waard. BIJ Feijenoord missen we dus Van Dijke. E.D.O. heeft eerst het voordeel van den wind. Feijenoord trapt af en onderneemt direkt ten gevaarlijken aanval, dien Perukel Sr. af slaat. Het spel is nog maar kort aan den gang; men is het er echter algemeen over eens, dat men een spannenden kamp te zien zal krijgen. Het spel van de roodzwarten valt erg mee. Er worden verrassend snelle aanvallen on dernomen, zoodat het aan de Feijenoord- achterhoede de grootste inspanning kost om erger te voorkomen. En daar ook het Feijenoord-elftal beant woordt aan de verwachtingen, is het een op hoog peil staande strijd. Het spel gaat snel van doel tot doel; nau welijks heeft De Waard keurig gered, of v. d. Male moet op zijn qui vive zijn bij een kopbal van Perukel Jr. E.D.O. is steeds een tikje in de meerder heid, maar de Feijenoord uitvallen zijn uiterst gevaarlijk. De E.D.O-verdediging is uiterst betrouwbaar, zoodat we gerust kunnen zijn. Toch kan zij niet verhinderen, dat De Greef zijn club de leiding geeft (10). Even hiervoor was Schumacher door de verdediging heen, maar hij werd door Bul Sr. gehaakt, waardoor een vrije trap ontstond. Een zekere kans werd echter toch aan E.D.O. ontnomen. Maar ais Bul Sr. weer een fout begaat, weet Perukel Jr. hiervan te profiteeren. De stand is gelijk (1—1). Nadat ettelijke hoekschoppen op het Feijenoord-doel zijn genomen, komt eerst na ruim een half uur de eerste hoekschop op den E.D.O -goal. Een klein misverstand in de E.D.O.-verdediging komt haar duur te staan; Duinhouwer maakt er 2—1 van. De tweede helft begint E.D.O. wat te slap, zoodat Feijenoord het initiatief tot den aan val noemt. Gelukkig speelt de achterhoede van E.D-O. weer haar goede spel; vooral De Waard stopt fraai eenige kogela'van Baren drecht en De Greef. Toch is het de laatste, die op gelukkige wijze nogmaals scoort (31). E.D.O. pakt de zaken weer ernstig aan en de voorhoede valt keurig aan. Bij een fraai stukje spel van Schumacher en Perukel Jr. schiet laatstgenoemde keurig langs v. d. Male (3—2). Eenige ongevallen in de E.D.O,-achter- hoede met Steffens en De Waard werken wat ontmoedigend op het geheel. Feijenoord weet dan nog eenmaal door Duinhouwer te scoren (42). Koene krijgt de laatste gelegenheid om voor te zetten, wat mislukt, waarna voor het laatst wordt gefloten. A. D. 0.-R. C. H. (4-1) Wederom heeft de Racing een zware nederlaag geleden; nu was het A.D.O. dat den R.C.H.'ers een gevoelig lesje gaf, en wederom was de nederlaag volkomen ver diend, al zou de uitslag heel wat gunstiger geweest kunnen zijn. Er worden echter te veel fouten door de spelers gemaakt, die direct of indirect van invloed zijn op het verloop van den wedstrijd. Dat was ook nu weer het geval. Zoo bijv. heeft Kos zijn doel behoorlijk verdedigd, doch op een gegeven moment (het was een kwartier na ae rust en de stand was nog 11) trachtte hij op onnoodig mooie wijze een bal weg te werken, raakte hem kwijt en toen was het een klein kunstje voor een AJD.O.'er om nummer twee te maken. Tot dit moment was R.C.H. na de rust vol komen in den aanval geweest; het liet zich aanzien dat door haar een doelpunt gemaakt zou worden. Deze tegenslag demoraliseerde het geheele elftal weer zoodanig, dat A.D.O. weer geheel het spel in handen kreeg. Tot dat moment had de achterhoede zich flink geweerd en vooral de beide backs Krom en Pre vost hadden als een muur voor net R.C.H.-doel gestaan. Ook de middenlinie hield zich goed, doch tegen deze linie be staat dit bezwaar, dat als regel ook nu weer de bal veel te zacht wordt aangegeven. Precies twee uur wordt getost en even later trapt R.C.H. met gering winavoordeel af. De volgende elftallen hadden zich inmiddels op gesteld: A.DO.: Quaks, Van Es, Weber, Van Maren, Ramakers, Breitner, Van der Meer, Van Osch, W. Tap, G. Tap, Van Soldt. R.C.H.: Paape, De Geus, Verkerk, Van de Werve. Hanse. Muller, Ruis, Geutskens. Prevost, Krom, Kos. Zooals gezegd trapt R.C.H. af doch A.D.O. heeft het eerst den bal en Kos moet in de eerste minuten reeds handelend optreden. Met groote moeite houdt de achterhoede van R.C.H. zich eenige oogenblikken staande tegen de onstuimig aanvallende Hagenaars, doch na zes minuten heeft W. Tap reeds van dichtbij succes. Gelukkig heeft dit nog geen slechten in vloed op het spel van R.C.H.; integendeel komen de R.C.H.'ers nu ook wat los en volgt een gelijk opgaande strijd met aan beide zijden hachelijke momenten voor de doelen. Er volgen eenige goede aanvallen, waarvan er enkele wegens buitenspel verloren gaan en andere door de verdediging worden afgesla gen. Toch heeft R.C.H. een kans om op te halen; werkelijk gelukt het Van de Werve, hoewel naar onze meening in buitenspel positie, een throughpass van Verkerk te benutten. Er is dan een half uur gespeeld. Dit werkt gunstig op de R.C.H.'ers; hun spel wordt veel beter. A.D.O. daarentegen laat het er ook niet bij zitten; het laatste kwartier van deze eer ste helft wordt uiterst spannend; er komt echter geen wijziging in den stand. Begrijpelijkerwijs heerscht er in het R.C. H.-kamp in de rust een optimistische stem ming. En werkelijk, de tweede helft begint met een flink overwicht van R.C.H. Herhaal delijk zwermt de bal voor het doel van A.D.O-, doch de verdediging weet van geen wijken. Dan komt plotseling een Haagsche aanval met goed resultaat. Kos loopt langs de ach terlijn met den bal, raakt hem kwijt en kan niet tijdig genoeg meer terug zijn om het schot nog voldoende te keer en (21). Even daarvoor was de geheele aanhang van de Hagenaars al in uitbundige vreugde losgebroken voor een doelpunt van den rechtsbuiten, doch toen bleek, dat de bal door een gat in het zijnet was geschoten. W. Tap maakte spoedig met een mooi schot nummer drie en kort voor het einde scoorde Van Osch geheel ongedekt nummer 4 voor zijn club. Wel deed de Racing nog enkele zwakke po gingen om op te halen, doch men bleef in de voorhoede hardnekkig pingelen; resultaat bleef dus uit. D. F. C.-Stormvogels (1-0) De eerste helft was voor een groot deel voor D.F.C.. De Stormvogels-middenlinie, uit gezonderd Van der Velde, was geheel uitvorm zoodat de rappe D.F.C -aanvallers haar her haaldelijk passeerden. Gelukkig was Haak op dreef en was het schieten van de Dordenaren niet best. Anders had D.F.C. ondanks het ver dienstelijke begin der Stormvogels, met de rust. zeker de leiding gehad. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: De Waard, Haak, Koster. Groeneveid, Tol, v. d. Velden, v. d. Steen, Effern, Prins, Muller, Boekelaar. D. F. C.: Schleicher. Dragt, De Smit, Ruysch, Wepster, Zwijser, v. Dordt, Piantoni, Lebret, Litz, Jas. D.F.C. trapt af, een tamme aanval volgt en de bal loopt achter. Dan waagt Stormvogels een kansje; Muller krijgt den bal goed; hij schiet keihard naast den paal. Het Stormvogels-aanvalspel doet veel goeds verwachten. E. wordt aardig gecombineerd en het spel wordt open gehouden. Prins lost eens een hard schot, maar richt Iets te veel naar rechts. Bij D.F.C. blijkt Van Dordt een goed schut ter te zijn. We zien hem twee harde schoten lossen, maar De Waard is goed op dreef. D.F.C. schijnt iets sterker te worden, profi teeren d van de openingen in de Stormvogels- halflinie. Toch krijgen Ruysch c.s. betrek kelijk weinig gelegenheid tot schieten. Niet temin beleeft het doel van De Waard be nauwde momenten. Tenslotte werkt Stormvogels zich wat los. Muller leidt meestal de aanvallen. Enkele goede schoten worden gelost, die Jas stopt- Door het niet mede optrekken met de voor hoede door de halflinie, duren de Storm vogels-aanvallen in den regel niet lang. D. F. C.'s aanvallen zijn veel gevaarlijker. We verwachten dan ook ieder oogenblik een doelpunt. Dit komt ook ibijna, maar aan den anderen kant, waar Boekelaar han dig aan Litz den bal afhandig maakt, maar dan juist over de lat schiet. Een volgende aanval levert een vrijen trap op. Deze wordt door Effern benut, maar de heer Israëls geeft terecht buitenspel. Vlak voor de rust krijgt De Smit de kans van den dag. Haak is hem echter nog juist te vlug af. Rust 00. Na de rust blijken Groeneveid en Effern van plaats te hebben verwisseld, wat ten- opzichte van de middenlinie wel een verbete ring was. Pas is weer begonnen of D.F.C. zit weer voor het Stormvogels-doel. De Waard krijgt het zwaar te verantwoorden, maar hij weert zich best. Een mooie kans verknoeit Dragt. Stormvogels kan zich maar niet loswerken. Vrijwel elke bal is voor D.F.C. Plotseling een Stormvogelsuitval. Boekelaar zet mooi voor, Groeneveid krijgt een mooie kans, maar Lebret is hem even te vlug af. Van nu af is de D.F.C.-meerderheid niet meer zoo sterk. Speciaal de linkerwing der Vogels gaat zich meer en meer roeren. Bijna doelpunt Groeneveid: De bal scheert den paal. Het spel gaat nu vrij gelijk op. Een heel hard schob van Van Dordt stopt De Waard De laatste minuten verstrijken onder groote spanning. Juist heeft Stormvogels een vluggen aanval gedaan, of Schleicher trekt er tusseher, uit, Wepster krijgt den bal vrij en scoort drie minuten voor het einde (10). Stormvogels laat Tol nog even met Groene veid van plaats verwisselen, maar 't baat niet D.F.C. wint dus met 1—0, onverwacht, maar niet onverdiend. De leiding van den heer Israëls was uit stekend. Hij liet zich' absoluut niet door het chauvinistisch gedeelte van het Dordtsohe publiek beïnvloeden. HaarlemV. V. A. (31) Haarlem is op den ingeslagen weg voort gegaan en heeft gisteren V.V.A. met een 31 nederlaag naar huls gezonden. Zoodoende gaan de roodbroeken nog ongeslagen aan het hoofd. Toch dienen wij er op te wijzen, dat het voorhoedespel van de roodbroeken nog veranderd dient te worden om blijvend suc ces te behalen. Vooral gisteren, met den straffen wind. werd niet tactisch gespeeld. Haarlem verscheen in de volgende opstel ling: De Vries Van Daalen Sr. Huysmans Van der Valk Van Daalen Jr. Vreeken Iseger, Verwaal, Breeuwer, Oldenburg R. Kammeijer Haarlem speelt eerst tegen den straffen wind in, wat niet wegneemt dat zij dadelijk aan vallend is: Henke en Dassen krijgen volop werk. hierbij goed gesteund door hun doel- verdediger, die zijn werk heel goed verstaat. Geholpen door het voordeel van den wind doet V.VA. vele uitvallen; vooral hun mid denvoor en de linkervleugel doen uitstekend werk. Eens passeert de middenvoor de verdedi ging van Haarlem, maar ziin schot faalt. Bij Haarlem wordt in deze periode niet tactisch gesDeeld; de ballen die in de lucht worden geschoten worden met gemak door de V.V.A.-verdediging verwerkt. Als het leder bii Kammeijer komt, weet deze twee V.V.A.-spelers te passeeren en met een goed schot aan Haarlem de leiding te geven (10). Hierna komt V.V.A. eenlgszins !n de meer derheid. maar door te schieten op grooten afstand heeft zii voorlooplg geen succes. Als men denkt, dat met onveranderden stand de rust aan zal breken, geeft de rechts binnen van V.V.A. een goeden center aan den middenvoor, die gelijk maakt, waarna onmid dellijk de rust in gaat (11). De tweede helft is vrijwel een strijd ge wéést tusschen de Haarlem-voorhoede en de V.V.A-verdediging. Toch gaven de Amster dammers kranig partij. Zelfs naderden zij nog wel eens het doel van De Vries, maar tot scoren komt het niet. Af en t speelt de Haarlem-voorhoede erg laks. wa. rJoor de V.V.A.-verdedlging steeds kan ingrijpen. Na lang wachten weet eindelijk Oldenburg de V.V.A.-verdedlging te passeeren en aan Haarlem de leiding te hergeven (2—1). V.V.A. is nu blijkbaar eenlgszins uitgespeeld; Haar lem is doorloopend sterker. Iseger scoort heel handig no. 3. Het einde komt' tenslotte met een verdiende 31 overwinning voor Haarlem. ZandvoortBaarn (11) Evenals Bloemendaal en Haarlem, heeft nu ook Zandvoort ondervonden, welk een eigenaardig elftal Baarn is om tegen te spe len. Goede spelers zijn alleen de backs, mid- half en rechtsbinnen. De rest presteert, wat voetbaltechniek en tactiek betreft, zoo goed als niets, maar weet zich door groot enthou siasme toch te doen gelden. En bovendien een keeper, die met bijna spreekwoordelijk geworden geluk zijn doel verdedigt. Zandvoort stelde zich met een invaller voor A. Moolenaar, die wegens ongesteldheid ver hinderd was, als volgt op: Van der Mey. J. Water, Keesman, E. Keur, P. Schaap, Van der Werff, Schut, Scheffer, Koper, Rinkel, Paap. Zandvoort speelde voor rust met den ster ken wind mee, en had bijna voortdurend het beste van het spel. Keer op keer wist de Zandvoort-voorhoede door goed plaatsen en korte tikjes verschillende spelers van Baarn te passeeren. om echter steeds weer op het laatste moment den aanval gebroken te zien door één der backs. Vooral de linksback van Baarn blonk uit. Het was een fout dat Zand voort in het korte samenspel volhardde. Men mag toch venvachten dat een speler als Ko per op het juiste moment van tactiek kan veranderen. Hij deed dit echter niet, zoodat verrassend open aanvallen, waartegen Baarn op den duur zeker niet bestand geweest zou zijn, vrij zeldzaam bleven. Het spel van Zandvoort was zóó zeer op aanvallen geba seerd. dat zelfs de back Keesman herhaalde lijk ais tweede linksbinnen fungeerde, zoodat alleen Water overbleef om te verdedigen. Hij was goed op dreef maar kon niet verhinderen dat een snelle uitval van Baarn succes had; de goed spelende rechtsbinnen gaf Baarn de leiding. (01). Wel bleef Zandvoort in de meerderheid, maar het wilde niet lukken. Er werd veel te weinig geschoten. Het feit. dat de keeper van Baarn slechts één gevaarlijk schot kreeg te verwerken, spreekt voor zichzelf; bovendien werd dit schot gelost door den spil Schaap, die dezen middag weer een tactisch partijtje speelde. Na rust werd door Zandvoort beter a or. gepakt, maar ook Baarn zat niet stil. Keeper Van der Meij was echter op zijn hoede en liet zich niet meer passeeren. Na talrijke misluk te pogingen, toen de Zandvoort-aanhang al aan een nederlaag dacht, kreeg Schut weer een corner te nemen. Fraai plaatste hij den bal voor doel, waar één der backs weg kopte. Rinkel bemachtigde het leder en gaf na een korte schermutseling van korten af stand den Baarnkeeper geen kans (11). Er was toen nog een klein kwartier te spelen, zoodat alles nog mogelijk was. Het spel werd vuriger en het ging eenige malen tamelijk hard, hoewel het over het algemeen wel binnen de perken van het toelaatbare bleef. Scheidsrechter Dalmeijer bleef den toestand meester, dezew uitstekende leider maakte geen fout en trad steeds rustig maar resoluut op. Er werd niet meer gescoord, zoodat het einde wederom een gelijk spel bracht. D. W. S.Bloemendaal (40) Met cijfers, die absoluut geen twijfel over laten, wie ditmaal de sterkste partij was, werd Bloemendaal door D. W. S. geklopt. Te gen de verwachting in bleek het veld der gastheeren uitstekend bespeelbaar, zoodat dit geen oorzaak der groote nederlaag kan zijn. Men speelt nu eenmaal net zoo goed als de tegenpartij dit toelaat. Vooral vóór rust liet Bloemendaal D. W. S. spelen dat het een aard had. Toen met rust D. W. S. zich dan ook van een 30 voorsprong had verzekerd, was het voor iedereen duidelijk dat de pun ten ditmaal in Amsterdam zouden blijven. Over het verloop van den strijd het vol gende: Bloemendaal heeft het windvoordeel. wat voor de Amsterdammers geen beletsel blijkt om het spel in handen te nemen. D. W. S. speelt met veel élan en binnen enkele minuten heeft de rechtsbinnen succes met een kopbal. Bloemendaal laat zich totaal overspelen en eer de witte defensie van den schrik bekomen is, wordt Lever wederom onhoudbaar gepasseerd. (20) De witten doen nu wel eeniige tegenaan vallen, maar bijzonder gevaarlijk zijn deze niet. Immer laat eenmaal een mooie kans voorbijgaan. Het tempo, waarin D. W. S. blijft spelen, is buitengewoon snel; de witte achterhoede heeft het aan ook verre van gemakkelijk, maar gelukkig is het schieten der Amster- damsche voorhoede niet bijster sterk. Toch moet Lever vóór rust - eenmaal visschen, wederom door toedoe., van den rechtsbin nen. (30). De tweede '5 weinig interessant. De te voorhoede :een moment gevaarlijk; D. W. S. speelt een gewonnen wedstrijd, wat haar spelpeil natuurlijk ook al niet ten goede komt. Immer tracht er een paar maal alleen tus schen uit te trekken, maar zonder succes. Nadat de Vitte achterhoede diverse aan vallen niet zonder moeite heeft afgeslagen, kan zij niet verhinderen dat D. W. S. nog eenmaal van dichtbij scoort (40). Spoedig daarna is het tijd. Bloemendaal moet in de komende wedstrij den beter en vooral enthousiaster gaan spe len. De witten speelden met het volgende elftal; H. J. Lever. J. Yfs. C A. Bakker. J. Cassee, N. Beijk, D. Kuiper. J. Kammeijer, Ch. de Bock. Ph. Immer, J. Kohier, P. Parson. AFDEELING I. Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pt, v.-t.gem. Excelsior 1 1 0 0 2 3—1 2 Z. F. C. 3 2 1 0 5 6—4 1.67 Ajax 2 1 1 0 3 4—2 1.50 D. F. C. 3 2 0 1 4 5—5 1.33 H. F. C. 1 0 1 0 1 0—0 1.— Hermes-DV.S. 2 1 0 1 2 2—3 1 't Gooi 3 1 1 1 3 3—3 Ir- Stormvogels 2 0 1 1 1 2—3 050 H. B. S. 3 0 1 2 1 4—6 0 33 V. U. C. 2 0 0 2 0 1—3 0.— Tweede klasse B: Haarlem 4 4 0 0 8 12—4 2.— Velox 4 3 0 1 6 15—7 1.50 D. W. S. 3 2 0 1 4 8—6 1.33 Hercules 4 2 1 1 5 8—7 1.25 Baarn 3 1 1 1 3 6—6 1. Bloemendaal 4 1 1 2 3 8—12 0 75 V. V. A. 3 1 0 2 2 5—7 0.67 B. F. C. 4 1 0 3 2 6—11 0.50 Zandvoort 4 0 2 2 2 6—11 0 50 Spartaan 3 0 1 2 1 2—5 0.33 AFDEELING II. Eerste klasse. Blauw Wit 3 3 0 0 6 7—2 2 A. D. O. 3 2 0 1 4 8—6 1.33 Hilversum 3 2 0 1 4 5—4 1.33 Sparta 2 10 12 7—3 1— Feijenoord 2 10 12 5—4 1.— V. S. V. 2 10 12 3—4 1.— K. F. C. 3 1113 7—6 1.— H. V. V. 3 1113 5—5 1.— E. D. O. 2 0 0 2. 0 3—6 0.— R. C. H. 3 0 0 3 0 4—14 0.—

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10