UIT DE OMSTREKEN Voorkom Verkoudheid FORMAMINT LANGS DE STRAAT. RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM"? DAGBLAD MAANDAG 6 OCTOBER 1930 HET CONFLICT IN DE REISVEREENIGING. Rapport-De Visser goed gekeurd. HET HOOFDBESTUUR AFGETREDEN. EEN REORGANISATIE-COMMISSIE. Zaterdagmiddag ls te Utrecht de buiten gewone algemeene vergadering van de Ncd. Relsvereeniging gehouden, ter bespreking van het rapport van de commissie De Visser. Wij ontleenen aan het verslag in het Hbld.: De vergadering werd tegen half drie ge opend door den heer Le Fèvre, oudste lid in vereeniglngsjaren van het hoofdbestuur. Deze deelde mede dat de minderheid van het H. B. voor den aanvang der bijenkomst haar man daat ter beschikking had gesteld; de meer derheid zou zulks eerst doen bij de behan deling van het rapport De Visser. De heer le Fèvre deed daarop voorlezing van een brief van den voorzitter, mr. Van der Flier, waarin deze zijn ontslag aan de algemeene vergadering meedeelt en van een van den penningmeester, den heer Bakker, die eveneens schriftelijk zijn functie neer legde. ..Niet van zins", zoo schrijft mr. Van der Flier, „om nog langer als doelwit te dienen van een tegen mijn persoon opgezette cam pagne met de bedoeling om te beletten dat de aandacht zich concentreert op de uitsnij ding van de ingeslopen misbruiken en om aldus de ernst daarvan te verzwakken, deel ik u mede dat ik bedank als voorzitter. Bij dit bedanken verklaar ik tevens dat ik alles, wat ik aangaande deze misbruiken heb ge zegd en geschreven, handhaafd; dat inmid dels het proces van verwording verderen voortgang maakt en de heerschende stroo mingen in de groote afdeelingen slechts steunen op zeer kleine aaneengesloten groe pen. terwijl do overgroote meerderheid der leden apathisch toeziet, de vereeniging ver lagen tot een caricatuur van wat zij was; dat ik mij bij een dergelijke situatie in de Reisvereeniigng niet meer thuis gevoel en dat gevoel eerst zou veranderen, wanneer een consequent doorgevoerde diep ingrijpen de reorganisatie tot stand kwam, welke eener zijds de Relsvereeniging aan den modernen tijd doet aanpassen en anderzijds de inge slopen misbruiken moedig en radicaal uit snijdt. Dat ik met te grooter kalmte heen ga. opdat het doel hetwelk mij bij de oprich ting voor oogen stond, te weten het reizen te popularlsceren zóó, dat het ook voor de groo te massa bereikbaar werd en daardoor le vensvreugde en levenskracht op te doen, vol komen in vervulling ls gegaan en voor den verderen uitbouw van het moderne toerisme, waaraan ik, zoo de gelegenheid zich voor doet. wil blijven medewerken, het voortbe staan van deze Relsvereeniging niet als een nodozakelijke voorwaarde behoeft te worden beschouwd". Na een reeds rumoerige discussie werd van de beide candidaten voor het voorzitterschap dor vergadering de heer Geerlce, bibliothe caris, en mr. Boomsma, candldaat der afd. Utrecht, de eerste gekozen. Deze stelde voor na afloop der vergadering aan dr. de Visser dank te betuigen voor hetgeen hij in het be lang der Relsvereeniging heeft gedaan. (Ap plaus). De voorzitter meende dat de vier eer ste punten van het rapport niet besproken' behoefden te worden. Tevens kan achterwege blijven het bespre ken van de gestes van den voorzitter, die nu ls afgetreden. Het heeft geen enkel nut zich nog eens op te winden. Dan komt het punt, waarin de reorganisatie wordt voorgesteld. Het H. B. heeft aan spr. meegedeeld zijn functie in handen der vergadering te stel len. Het eerste deel van het rapport werd daar na aangenomen. De afdeeling Den Haag diende een motie in, waarin voorgesteld wordt een commissie te benoemen, die als tijdelijk dagelijksch be stuur optreedt tot een nieuw H. B gekozen is. Rotterdam en Utrecht dienden soortgelijke moties in. Amsterdam wilde een directe toe lichting van den financieelen toestand der vereeniging door den accountant en vroeg het aanblijven van het H.B. tot een nieuwe HB. zal zijn gekozen. De voorzitter adviseerde om aan te nemen een voorstel om een nieuw tijdelijk bestuur te kiezen. De heer Van Ettingcn <H.B.) legde namens het nog zittende gedeelte van het H B de verklaring af dat ook dit thans zijn zetel ter beschikking stelt. Toen de heer Boomsma (Utrecht.) voorstel de om aan de aftredende bestuursleden, in zonderheid voorzitter, secretaris en penning meester dank te brengen ging èr behalve ap plaus ook gefluit op. Na langdurige besprekingen werd het voor stel Amsterdam aangenomen met 409 tegen 131 stemmen. De leiding der vereeniging tot aan de eerste algemeene vergadering werd hierdoor opgedragen aan het tegenwoordige hoofdbestuur met uitzondering van de hee- ren Van der Flier en Bakker die schriftelijk ontslag hadden genomen. De heer Boomsma (Utrecht) deed vervol eens mede namens Den Haag het. voorstel om een commissie van vijf leden in te stellen wier taak het zou zijn de reorganisatie der vereeniging voor te bereiden. In de avondvergadering werd het voorstel aangenomen. Tot commissieleden weiden verkozen de hoeren Snel, Panman, Vlaming. Dijkman en Oltmans. Naast deze commissie zal hc'. demissionnaire hoofdbestuur zich nog tijdelijk met de Ioopende zaken belasten. Op voorstel van de afdeeling Amsterdam sprak de vergadering daarna haar volle ver trouwen uit in het leiderscorps der vereeni ging. Het meerendeel der afgevaardigden was er voor om het hoofdbestuur uit 9 in plaats van uit 17 leden te doen bestaan. Bij telefonische informatie bleek, dat mr. v. d Flier niet al leen als voorzitter aftreedt, maar ook als lid van het hoofdbestuur. Op voorstel van den heer Geerke besloot de vergadering ten laatste de reorganisatie aan de daartoe Ingestelde commissie over te laten. Hierna wrd de bijenkomst om ruim tien uur gesloten. PERSONALIA. Bij de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Buinen ls beroepen de heer G. C. Postma, algemeen secretaris van het Nederlandsch Jongelings Verbond te Overveen. 1JMUIDEN DE PLUIMVEETENTOONSTELLING. De Pluimveevereenlging, welke 14. 15 en 16 November a.s. in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg gehouden zal worden en die tevens zal zijn een tentoonstelling van het 2e district van den Noord-Hollandschen Bond belooft even interessant ais belangrijk te zul len worden. Aldus zeide ons de heer H. L. Wisman, se cretaris der vereeniging. toen wij hem op zochten ten einde eens iets naders omtrent den stand van zaken te vernemen. De heer Wisman was druk bezig aan de veelomvatten de voorbereidende werkzaamheden. Toen wij hem zoo hoorden vertellen over het vele werk, dat een dergelijke tentoonstelling voorafgaat, kwamen wij al heel gouw tot de conclusie, dat hij geheel in z'n werk opgaat en hij al z'n vrijen tijd 'besteedt aan het organiseeren van de tentoonstelling, zoodat hij in de ver zorging van z'n eigen pluimvee wel eens te kort moest schieten. Het is zeer noodzakelijk, dat men in ons land, dat een belangrijke export van hoen dereieren heeft, de noodige zorg aan de ver edeling van het kippenras besteedt. Men g hier nog te veel van het standpunt uit, dat een ei een ei is. Dat er reeds veel bereikt is, bleek op de laatst gehouden tentoonstelling te Londen, welke door den heer Wisman werd bezocht en waar Nederland uitblonk met schitterende collecties bruine eieren van Bar nevelders en Welsummers. De heer Wisman wees ons op ae belangrijke plaats, die de pluimveeteelt in ons land inneemt, hetgeen blijkt uit den grooten aanvoer van eieren op de eierenmarkten. Alleen in Roermond kwamen de vorige week meer dan één mil- lioen stuks op de markt. De vorige tentoonstelling, twee jaar geleden in het Patronaatsgebouw gehouden, telde 650 nummers en daar ditmaal ook het district z'n medewerking verleent, verwacht nien een nog grooter aantal inzendingen. De gemeente Velsen heeft reeds toegezegd, ook ditmaal met pluimvee uit Verserbeek uit te zullen komen. Een eere-comité is reeds samengesteld, be staande uit de heeren R. G. Rij kens, burge meester van Velsen, voorzitter; J. P. Nijssen, D. F. G. Schilling en K. H. Tusenius. wet houders. M. K. Hofstede, gemeentesecretaris, W. A. Dolleman, notaris te IJmuiden, Dr. A. A. Oosterwijk, geneesheer te IJmuiden, A. de Wit, directeur bedrijf gas en water, en B G. Schuitemaker, secretaris der Vereeniging „IJmuiden's Bloei". He taantal beschibaar gestelde prijzen is legio. Burgemeester Rij kens zegde een gouden medaille toe. Verder werden nog aangeboden 6 gouden medailles. 13 bekers, w.o. twee groote bekers van de koelhuizen „Frigo" en „IJsvries" te IJmuiden, ruim 20 verguld zilveren en zilve ren medailles, 2 verzilverde kruisen, 1 vergul de lauwertak, twee plaquettes en een groote collectie luxe-voorwerpen. Het district stelde 6 prijzen beschikbaar voor inzendingen van bedrijven. Ook de duivensportvereenigingen „Bonte Duif" en „Oranje Nassau" hebben medewerking toege zegd. Wij verlieten den heer Wisman met de over tuiging, dat er op de tentoonstelling voor lief hebbers van pluimvee heel veel te genieten zal zijn. NUTS SPA.ARB ANK. In de maand September werd aan de drie kantoren van de Nutsspaarbank ingelegd f 34.815.12 en uitbetaald f 29.744.73, zoodat f 5070.39 meer werd ingelegd dan uitbetaald. Het saldo tegoed bedroeg op 1 October 1930 f 851,545.69. Uitgetrokken werden 30, ingetrokken 8 spaarbankboekjes. DE NIEUWE BETONBRUG. HOE DE BRUG ZAL WORDEN. De ontwikkeling van IJmuiden is vooral In de laatste jaren gegaan in oen versneld tem po. Vooral toen, nadat de plaats was vast gegroeid in het gebied tusschen Noordzee kanaal, spoorlijn en Visschershaven, de be bouwing werd voortgezet aan gene zijde van de spoorlijn en de eerste steen was gelegd van „Nieuw IJmuiden" later kernachtig „IJmui- den-over-de-Brug" genoemd. Hier verrees in enkele jaren een nieuwe woonwijk. Met verkeersvraagstuk werd opge lost door het bouwen van een brug van ge wapend beton over de insnijding van de spoorlijn; als bijzonderheid kan hierbij wor den verteld, dat deze brug de eerste brug van gewapend beton in ons land was. De brug was de eerste, maar bleek niet de beste te zijn. Want na verloop van eenige jaren kwam op verschillende plaatsen het bewapeningsijzer bloot; de brug werd onbe.- trouwbaar en moest voor zware voertuigen verboden worden verklaard. Met den gestadigen groei van dit deel der gemeente nam ook het verkeer toe. De oude brug werd niet alleen onbetrouwbaar, maar ook te smal. Reeds meermalen werd in den Raad de wenschelijkheid van verbetering van den toestand ter plaatse besproken maar men- schrikte terug van de hooge kosten. Tot eindelijk ter vergadering was 18 Juni 1929 een voorstel van B. en W. in behan deling kwam om in beginsel te besluiten tot het opruimen van de bestaande en het bouwen van een nieuwe brug ter breedte van 20 M. Na eenige discussie, hoofdzakelijk over de breedte werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Een deel van den Raad deed nog een poging, om de breedte op 22 M. in plaats van op 20 M. vast te stel len. doch een groote meerderheid verklaarde zich voor 20 M. De nieuwe brug, de bouw waarvan na ge houden inschrijving werd opgedragen aan de Algemeene Beton Cie. te 's-Gravenaoge, belooft een fraai bouwwerk te zullen worden. Zij zal gebouwd worden op dezelfde plaats van de oude brug. die inmiddels reeds ge sloopt wordt. De lengte, gemeten tusschen de landhoofden. zal 25.60 M, bedragen, d.i. bijna 10 M. langer dan de oude brug. Zulks met het oog op een toekomstige uitbreiding van het spoorwegemplacement. De breedte van 20 M. is onderverdeeld als volgt: 3 M. trottoir, 6 M. rijweg. 2 M. vlucht heuvel, 6 M. rijweg en 3 M. trottoir; de brug INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Ik ben ver leden jaar vrij van VERKOUDHEID ge bleven en schrijf dit toe aan 't gebruik van FORMAMINT. Als ik hoor, dat er ver koudheid heerscht, neem ik zonder uit stel FORMAMINT.'- Mej. R. B. te.W. beschermt U tegen Influenza, Griep, enz. Bij alle Apoth. en Drog. f. L-i. wordt dus ingedeeld voor linksch en rechtsch verkeer. Op elk der eindpunten van den vluchtheu vel zal een lichtpaal worden geplaatst. Het brugdek wordt voorzien van een geruisch- looze bestrating. Om elke aanraking van of contact met de stroomdraden van het baanvak, die onder de brug doorgaan, te voorkomen, worden ter weerszijden van de nieuwe brug horizontale be schermingsplaten in gewapend beton uit gebouwd, die met de bloembakken zullen worden afgesloten. Hierdoor wordt verme den, dat de eigenlijke brugleuningen plaat selijk hoog opgetrokken moeten worden, zoo- als dit bij de oude brug het geval was. Het eigenlijke brugdek wordt aan iedere zijde af gesloten met een ges meed-ijzer en leuning ter hoogte van pl.m. 1.10 M., opgesloten tusschen pilastes van beton, die afgedekt worden met natuursteen. Op de vleugelmuren worden eveneens ge smeed ijzeren leuningen aangebracht, doch van eenvoudige samenstelling. Deze leunin gen worden ook met pilasters afgesloten. Wanneer de nieuwe brug eenmaal gereed is. zal blijken, dat een groote verkeersverbe tering tot stand is gebracht. VEREENIGING VAN SIGARENWINKELIERS Naar wij vernemen bestaan er plannen om te IJmuiden te komen tot het oprichten van een vereeniging van sigarenwinkeliers. Reeds heeft een voorloopige bespreking plaats ge vonden. In den loop van deze week zal men opnieuw bijeenkomen en bij voldoende animo tot het oprichten eener vereeniging over gaan. VELSEN BRAND IN EEN HOOIBERG. Nadat reeds gedurende eenigen tijd hooi- broei was geconstateerd in een hooiberg, staande op het erf van de boerderij van den heer S. aan de Gildelaan in Velsen-Noord gaf de hooipeiler Zaterdagmiddag last, het hooi om te gooien. Het gevolg was, dat de hooiberg in brand geraakte. Daar geen voorzorgsmaat regelen genomen waren, stond spoedig een groote hoeveelheid hooi in lichtelaaie. De brandweer van Velsen-N. werd gewaar schuwd, die op haar beurt de motorbrand spuit ontbood omdat men van meening was, dat er geen slangen voldoende beschikbaar waren om het vuur te kunnen bestrijden. De motorbrandspuit trok er met bijna vol ledige bezetting op uit. Toen men een aan sluiting op de waterleiding in den Schulpweg tot stand had gebracht, bleek, dat „Velsen- Noord" voldoende materiaal ter beschkking had. zoodat de hulp van de motorspuit over bodig bleek te zijn. Met één straal werd het hooi nat gehou den, doch daar de hooimassa inwendig gloeiend was, duurde het geruimen tijd, voor dat alls gevaar geweken was. De motorspuit, die geen water behoefde te geven, doch waar van de manschappen goede diensten bij het totstandbrengen van een aansluiting heb ben bewezen, kon spoedig weer naar IJmui den terugkeeren. Een groote hoeveelheid hooi ging door broei en brand verloren. Verzekering dekt de schade. Parktafereel, Het was een prachtige, nazomersche mid dag. Het vroolijke, zonnige weer had de Am sterdammers uït hun huizen gelokt. Overal was het druk, op de straten en de pleinen, op de café-terrassen en in de parken. In het Sarpathipark scheen de zon met al de kracht die haar nog restte op de open plekken en zij speelde door het gebladerte dat al heel wat van zijn dichtheid had moeten prijsgeven. Moeders zaten bij kinderwagens op de ban ken te lezen of speelden met hare> kleinen. Kinderen draafden heen en weer langs de paden. Op vele banken verder de gewone stof- fage van bejaarde juffrouwen met en zonder haren aan de kin en gepensionneerde oude heeren die, trekkend aan korte pijpjes of sabbelend op kleine peukjes sigaar, over voor bije dingen zaten te gezelsen. De eenden in den vijver zwommen al kwa kend rond en kwamen telkens 't water uit om met begeerige haast te waggelen naar die voor bijgangers, van wie zij maar eenigszins ver moedden dat zij iets bij zich zouden hebben om hun gulzigen eendenhonger.te stillen niet, want dat is onmogelijk, maar tenminste; tijdelijk minder knagend te ma ken. Voorzichtig, héél voorzichtig, leunend op zijn stok en 'n klein beetje schuddend met zijn hoofd, naderde het oude heertje. „Kwek. kwek, kwek' Kwek. kwek. kwek!" zeiden de eenden. „Hij heeft brood bij zfch, brood bij zich. Een zak vol. een zak vol!" En zij waggelden op het oude heertje af zoo snel als hun rare eendenpooten hen konden dra gen en vormden met uitgestrekte halzen een groep, die ,X>e Begeerte" zou kunnen heeten." ..Zoo. zijn jullie daar, jongens?" verwel komde het oude heertje de snaveldieren, „zijn jullie daar? Ja, ik heb weer wat meegebracht hoor!" Hii stak de linkerhand in den zak van zijn overjas en haalde er. langzaam en met beve rig bewegingen, een groote, wit papieren zak uit. Hij zette zijn stok even tegen een boom en beson dan met zijn bevende rechterhand broodkruimels in en op den eendengroep te strooien. „Ze schijnen u te kennen!" zef ik. „Of ze me kènne!" zei het heertje met zijn knarsend, oud stemmetje. „Of ze me kènne! Ik kom hier. asset goed weer Is, om 'n uur of drie. hè? (Dit laatste tegen de eenden, die het echter te druk hadden om te antwoorden). Ik zegteugemedochter; maak d'r maar kruim van, want ziet u, die groote stukken, die pak- ge ze mekaar maar af En hij ging weer door met strooien. „Da's een gulzigaard!" ging hij voort, wij zend op een groote witte eend, die met op geheven snavel vlak m z'n buurt stond. „En 'n pertale! Pertaal dat-ie is! Hij zou me de heele zak wel uit m'n hande wille grisse! Hè. veelvraat?" De zak was leeg. Het kruim was op. De eenden keerden zich zonder boe of ba om en marcheerden terug naar het water. In hun element schenen ze dadelijk een geheel ander voorkomen te krijgen. Het oude heertje nam zijn stok en sukkelde langzaam verder. J. C. E. Scheepvaartberichten Almelo 4 van Amsterdam n. Hamburg Alderamin 4 v. A'dam n. Hamburg Bennek-om 3 te Hamburg v. Duinkerken Baloeran p. 4 Kaap St. Vincent, 7 v. Batavia te Rotterdam verwacht Bali 2 te Belawan Deli v. Calcutta Beralt 2 te Panama Ohristiaan Huygens 4 v. Port Said, Batavia n. Amsterdam Flanidria 4 v. Coruna, Amsterdam n. B.-Aires Giekerk 1 v. Mombasa n. Rotterdam Ganymedes v. v. Amsterdam n. W.-Indië Heemskerk 5 v.m. te Rotterdam v. Amsterdam Jacatra 2 v. Semarang n. Rangoon Joban van Oldenlbarnevelt 3 v. Singapore naar Amsterdam Klipfontein 4 te Beira v. Rotterdam Kennemerland 4 te Rio Janeiro, Amsterdam n. Buenos Aires Karimoen 4 v. Hambrug n. Amsterdam Kota Tjandi 4 te Genua. Batavia naar R'dam Maasland 4 16 u. te Amsterdam v. Bremen Nieuw Holland 3 te Brisbane v. Singapore, ver trok n. Sydney Nias 3 te Mombasa v. Rotterdam Nieuw Amsterdam 4 v.m. v. New York n. Rot terdam Oostkerk 3 v. Singapore n. Vladivostocik. Orania 3 v. Bahia Amsterdam naar Buenos Aires P. C. Hooft 4 v. Colombo, Amsterdam naar Ba tavia Rotterdam 4 13 u. v. Boulogne, R'dam n. New York Rietfontein p. 4 Malta, Amsterdam n. Z.-Afrika Sibajak p. 4 20 u. Perim, R'dam n. Batavia Salabangka 4 te Batavia v. Amsterdam Sumatra 3 te Kaapstad v. Rotterdam Tjileboet 3 te Sjanghai v. Batavia INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. HAARDEN Fa. GEBRs. BRAKEL SOPHIAPLEIN 6-12 TEL. 10533 Abbekerk p. 4 5 uur Suez. Rotterdam n. Australië Alm kerk p. 3 13 u. Finisterre, Australië n. Rot terdam Aludra p. 3 Pal ma. Rotterdam n. Buenos Aires Alpherad 4 te Rotterdam v. Buenos Aires Breed Ijk 4 te Suez, Batavia n. New York Buitenzorg 4 1 uur te Sabang, R'dam n. Batavia Barneveld 2 v. Cristobal n. Curacao Ceres 2 te San Pedro de Macoris v. A'dam Dinteldijk 2 v. Seattle n. Rotterdam Drechtdijk 2 v. San Francisco n. Rotterdam Grijpskerk p. 2 Dakar. Rotterdam n. Z.-Afrika Jacatra 2 v. Java n. Calcutta Kedoe 4 v. Batavia n. Rotterdam Olderamin 4 te Amsterdam v. Rotterdam Prins der Nederlanden 4 te A'dam v. Batavia Sitoebondo 4 v. Rotterdam n. Hamburg Streefkerk p, 3 Pantellaria. Bombay naar R'dam Ulysses 2 v. Curagao n. Santa Marta Venezuela 3 te Barbados v. Amsterdam IJselkerk 3 te Bombay v. Rotterdam Amstelkerk 3 v. Takoradi n. Monrovië Minerva 3 v. Takoradi n. Grand Bassam Reggestroom 3 te Spaansch-Guinea v. A'dam DINSDAG 7 OCTOBER. HILVERSUM, 1071 M. Vóór 6 uur; 298 M. Uitsluitend AVRO-Uitzending. 8.01 Gramofoonpl. 10.01 Morgenwijding. 10.20 Concert. AVRO-Kwintet. 12.01 Conc. Haagsch Harmonie Orkest. Jan Hahn (vroolijke liedjes) aan de vleugel Egbert Veen. 2 00 Voor de vrouw. 3.00 Orgelconcert door George Robert. S. HaasePieneman (Sopraan). 4 00 Gramo foonpl. 4.30 Kinderuurtje. 5.30 Concert door het Orkest van Theater Tuschinski te A'dam. 6.00 Tijdsein. 6 01 Vervolg concert. 6 30 Koer sen. 6.40 Vervolg concert. 6.45 GramofoonpL 7.15 Radio-Volks Universiteit. Spreker: Willem Andriessen. Onderwerp: Chopin, aan de vleu gel: Willem Andriessen. 7.45 Praatje door Fred Fry. 8.01 Aansluiting Stadsschouwburg te Amsterdam. „Wozzeck". Opera in drie act en. Tekst van Georg Buchner. Muziek van Alban Berg. Sted. Orkest van Aken. In de rustpoos: Sprotpraatje door H. Hollander. 10.00 Pers- ber. 10.15 Concert. Omroeporkest. 11.00 Gra mofoonpl. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitz 8.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig half uurtje door Past. Perquin. 12.45 Concert door het KRO-Trio. 1.45 Gramofoonpl. 2.00 Vrou wenuurtje. 3.00 Kniples. 5.00 Gramofoonpl. 6.00 Esperanto. 6 15 Gramofoonpl. 6.30 Koersen 6.45 Cursus schriftverbetering. 7.15 Lezing over verstand en onverstand door Pater Dr. Kre- ling. 8.00 Concert door het KRO-orkest o.I.v. Joh. Gerritsen, E. Heymans, piano. Klassieke en populaire muziek. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35, Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Con cert. F. Relton (sopraan), A. Brough (bari ton). 1250 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Televisie. 2.25 Berichten. 2 30 Uitz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6 55 Berichten. 7.00 Zang door T. Makushina. 7.20 Lezing. 8.05 Concert. Kwintet G. Knight (sopraan). 8.20 Berichten. 9.20 Nieuwsber. 940 Lezing. 10,00 Concert K. Falkner (bariton), H, Kindier (cello), 10.50 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli, 8.20 Solisten-concert, m.m.v. orkest. LANGENBERG, 473 M 6.20 Gramofoopl. 9.35 GramofoonpL 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Orkestconcert. 4.50 Orkest-i concert. 7.20 Orkestconcert. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Orkestconcert en pi ano. 4.20 Kïnderuurtje. 7.20 Orkestconcert. 8-00 „Brodre", treurspel in 1 bedrijf van Herman Bang. 8.40 Liederen-voordracht. 9.20 Concert. Orkest, cello. BRUSSEL, 508,5 M. 5 20 Dansmuziek. 6 50 Trio-concert. 8.35 Frag menten uit „Rigoletto" van Verdi. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. ZEESEN 1635 M. 5.05 Lezingen. 6.20 Gramofoonpl. 9.50 Lezingen 11.20 Gramofoonpl. 12.15 Berichten. 1.20 Gra mofoonpl. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 720 Concert uit Langenberg. Daar na; Berichten. Een dagelijksche Kindervertelling. ►Aldus liet verhaal van een prinses, die in een muis werd veranderd. Wc hebben den armen kabouter verlaten, die door de heks was opgesloten en zijn lot afwachtte. Gelukkig was hier dc uil. jullie weet wel de professor, die in een uil was ver anderd. Hij maakte de deur van dc cel van den kabouter open en zeidc: „Maak maar van dc gelegenheid gebruik, nu de lieve juffer van huis is." En de kabouter, gevolgd door dc muis, kwam uit dc cel. „Ik dank je wc!, professor," zeide dc kabouter „Niet tc danken, vriend," antwoordde dc uil» „we zijn op de wereld om elkaar te helpen.'' En terwijl dc kabouter met zijn tooverstaf bijlichtte, waar door hij weer kon zien, dat dc uil een professor en de muis een prinses was. ging dc professor naar zijn geheime berg plaats en haalde daaruit allerlei potten en flcschjcs en een stamper. „Daarmee zal ik ncu eens zien of ik niets tegen dc heks kan beginnen. Ik zal niet rusten voor ik haar klem heb gekregen." „Zcu jc dat heusch kunnen*" vroeg dc prinses. „Een man ccn man, een woord een woord." zeidc de professor.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14