BUITENLAND DE NUTSKWEEKSCHOOL 60 JAAR. MUZIEK ERNSTIGE ONGEREGELDHEDEN IN BILBAO. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 6 OCTOBER 1930 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Ct«. por regel. schen ambassadeur begeven om persoonlijk hun deelneming met de ramp te betuigen. BRUSSEL, 5 October (V.D.) De Belgische regeering heelt den Belgischen ambassadeur ee Londen opgedragen namens den Koning en de Regeering van België de deelneming te be tuigen met de ramp van de R 101 aan de Britsche regeering en de families der slacht offers. De vermoedelijke oorzaak. N AMSTERDAM, 5 OctoberEen redacteur ▼an het Persbureau Vaz Dias heeft den heer G- Spit, chef van den technischcn dienst der der KLM. op Schiphol, gevraagd wat naar zijn meening de oorzaak kan zijn van de ramp, welke het Engelsche luchtschip R 101 heeft getroffen. „U weet", zeide de heer Spit, „dat de R 101 is uitgerust met vijf motoren, waarvoor als brandstof zware olie wordt gebruikt. Toen het luchtschip geheel geconstrueerd was, bleek, dat in geval van het maken van een lange viucht. het gewicht der mee te nemen olie het schip zoo zwaar belasten zou, dat er aan ge wone lading vrijwel niets kon worden mee genomen. Om aan dit groote bezwaar tege moet te komen, is het luchtschip toen door gezaagd, waarna het verlengd werd. De reeks nieuwe gascellen, welke zoodoende aan de oorspronkelijke werden toegevoegd, vermeer derden het gasvolume en daarmede dus ook het draagvermogen van het schip. U begrijpt echter, dat voor de lange vlucht naar Karachi het maximum aan ruwe olie is meegenomen, zoodat het vermoeden zeker gewettigd is. dat de R 101 door dit groote gewicht aan brand stof in de eerste uren op geringe hoogte heeft moeten vliegen. Toen het schip dus. zooals uit de telegrammen blijkt, met zwaar weer, in casu een hevigen storm, te kampen kreeg, is de besturing van het gevaarte op geringe hoogte veel moeilijker geweest dar het geval geweest zou zijn. wanneer het zich in hoogerc luchtlagen had kunnen voortbewe gen". „Was in dit verband een vlucht met de R. 100, waarvan de motoren voor benzine verbruik zijn ingericht, niet te verkiezen ge weest?" „In geen geval", antwoordde de heer Spit „Alleen reeds niet vanwege het feit, dat do R. 100 niet binnen de keerkringen mag komen ornaat bij warme weersgesteldheid het gevaar voor het in brand geraken van de benzine allerminst denkbeeldig is. Zoo bestond er voor de vlucht van de R. 100 naar Canada niet het minste bezwaar, omdat het luchtschip ge durende de geheele reis binnen het gebied bleef van het Noordelijk halfrond, waar geen gevaarlijke temperatuurstijging kon optre den. Zooals u weet is de R. 100 later ge bouwd dan de R 101. De ervaring, opgedaan bij het verbruik van ruwe olie, heeft er tot- geleid om de R. 100 in tegenstelling met het thans vergane luchtschip, met benzlne-moto- ren uit te rusten. Het draagvermogen werd hierdoor aanzienlijk vergroot, waartegenover echter het nadeel staat, dat ik u reeds heb uiteengezet". De R. 101. LONDEN, 5 October (V.D Het op den tocht naar Indië verongelukte luchtschip R 101 is gebouwd door de koninklijke lucht- schepenwerf te Cardington. Het luchtschip werd ongeveer einde Septem ber 1929 definitief voltooid, nadat te voren eenige noodzakelijke wijzigingen waren aan gebracht. In den loop van de daarna gevolgde proef vluchten bleek dat er nog eenige fouten in de constructie waren, weike in dezen afge- loopen zomer zijn verholpen. De gascapaciteit bedroeg ongeveer 5 mil- lioen Kubieke voet, waardoor de R 101 het grootste luchtschip ter wereld was. Het draagvermogen van het luchtschip be droeg ongeveer 150 ton. De lengte 217 Meter, de grootste doorsnede 39.3 Meter, de hoogte met inbegrip van den gondel 42 meter. De tanks konden ongeveer 29 ton ruwe olie in nemen. Oorspronkelijk was de R 101 bestemd voor ongeveer 100 passagiers, doch tijdens den bouw zag men van dit voornemen af, in verband met de aanwending van de zooveel goed- koopere ruwe olie, waarvoor andere motoren moesten worden aangebracht, waardoor tege lijkertijd een grootere garantie zou bestaan tegen brand- en explosiegevaar. Ook op ander gebied is veel opgeofferd in het belang van de veiligheid. Herdenkingsbijeenkomst. Zaterdagmiddag had in de gymnastiekzaal ▼an de Nuts-Kweekschool voor Onderwijze ressen een herdenkingssamenkomst plaats, die werd bijgewoond, behalve door alle leer lingen, vele oud-leerlingen en het onderwij zend personeel der school, door den heer K. Brants, Hoofdinspecteur van het Lager On derwijs en vertegenwoordiger van den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, den heer G. H. Weustink, Inspecteur van het L. O,, den heer W. Roodenburg, wet houder van Onderwijs, den heer Th. Lancée, Directeur der Rijkskweekschool voor Onder wijzers. mej. M. C. Berdenis van Berlekom, secretaresse der Commissie van Toezicht op het L. O. en bestuursleden van het Depar tement Haarlem der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en leden van het bestuur der school. De aardig Versierde zaal was stampvol. De bijeenkomst werd geopend met het zin gen van twee liederen door een koor van leerlingen der Nutskweekschoól onder leiding van den heer J. de Nobel, nl.: „Bundeslied", gevolgd door een „Welkomstlied". Hierna was eerst het woord aan den heer A. G. Boes, voorzitter van het bestuur der school. Spr. zeide. dat het bestuur trotsch kan zijn op de school en bracht hulde aan de nage dachtenis der drie voortreffelijke mannen, die het initiatief tot de stichting der school namen: Dr. G. C. von Reeken, A. C. Kruse- man en Dr. E. van der Ven. De lieer Boes ging verder uitvoerig de ge schiedenis der school na, waarvan wij in een artikel dat wij de vorige week aan het ju bileum der „Nuts-Kweek" wijdden, een be knopt overzicht gaven en prees de goede sa menwerking en verstandhouding tusschen het Nuts- en het schoolbestuur. Toen spr. een oud „reglement voor de leerlingen" voor las, klonk menige schaterlach door de zaal. Wèl zijn de tijden veranderd! Toch heeft, aldus spr. het toenmalig be stuur den grondslag gelegd voor een be schaafde opvoeding der toekomstige onder wijzeressen. Velen van haar hebben zich in Indië een positie verworven in school of ge zin. Zoo heeft de Nuts-Kweekschool zeer veel gedaan tot verheffing van ons Lager Onder wijs in Nederland en in Indië. De heer Boes bracht vervolgens dartk aan de autoriteiten (er ln 't bijzonder zijn vol doening over uitsprekend, dat de Minister van Onderwijs zich had doen vertegenwoor digen). directeuren van zuster-inrichtingen en middelbare scholen hier ter stede, leera ren en oud-leeraren, leeraressen en oud- leeraressen, den vorlgen concierge en diens echtgenoote. en den tegenwoordigen con cierge (den lieer P. W. Terol) en diens ocht- gcr.oote. om te eindigen mot den wensch. dat de leerlingen later met vreugde en dank baarheid aan haar schooljaren zullen terug denken. De heer K. Brants, eerst sprekend als ver tegenwoordiger van den Minister van Onder wijs gaf uiting aan de dankbaarheid der re- geerlng voor het vele dat de Nutskweckschool heeft gedaan voor de vrouw in de school De school heeft haar taak op voortreffe lijke wijze volbracht en er heerscht een uit muntende geest. Moge zij haar mooie werk nog lange jaren voortzetten Als hoofdinspecteur constateerde de heer Brants in de eerste plaats, dat de tegenwoor dige directeur, de heer H. W Korenstra. „zich op behoorlijke wijze van zijn taak heeft ge kweten". (Luid applaus). Dank bracht spr. aan de leeraren en leera ressen. Tot de kweekelingen zeide spr. ten slotte. dat het een eer voor haar is. aan deze school te zijn opgeleid. „Moge uw verblijf hier u zijn tot een zegen en een schat, dan zuilen uw toekomstige leerlingen daarvan zeker in rijke mate profiteeren". De voorzitter van het. bestuur van het De partement Haarlem der Mij. tot Nut van t Algemeen, de heer N. J. van den Brandhof. zeide om. dat het Departement groote offers aan de school heeft gebracht maar daarvan nu ook de grootste voldoening heeft Opvol gende hoofden en leeraren (essen) zijn met groote toewijding werkzaam geweest. Het te genwoordig hoofd behartigt nu reeds 12 ja ren de belangen der school met onverflauw- den ijver. Spr. hoopte dat de vriendschap pelijke verstandhouding tusschen de beide besturen ook in de toekomst bestendigd zal worden. De heer W. Roodenburg, wethouder van onderwijs, wees er met nadruk op dat Haar lem veel belang heeft bij het bestaan der Nuts-Kweekschool. De school toch werkt er toe mede, dat Haarlem wijd en zijd gunstig bekend wordt. Spr. uitte den wensch dat de arbeid, die in de school verricht wordt, stpeds goede vruchten zal dragen voor het oiïder- wijs in al zijn geledingen. De Inspecteur, de heer G. H. Weustink, ge waagde van de groote belangstelling der leer lingen voor het onderwijs en van de waar deering die de leeraren en leeratessen voor elkanders arbeid gevoelen. Met een geluk- wensch aan het bestuur eindigde spr. Volgende spreker was de heer Th. Lancée, Directeur der Rijkskweekschool voor Onder wijzers, die de gelukwenschen overbracht van de leeraren en leerlingen dier school. Tus schen beide scholen bestaat een vriendelijke en hartelijke verhouding. Voorts bracht spr. ook nog, als voorzitter van den Kweekschool- bond, de gelukwenschen van het bestuur van dien Bond over. Hierna was het woord aan den heer D. van Ringelenstein, voorzitter van het Comité van Ouders, die uiting gaf aan de dankbaarheid der ouders. Wij hebben, aldus spr., diep res pect voor alles wat uitgaat van den Directeur en zijn eminenten staf van personeel. Als stoffelijk bewijs van dankbaarheid bood spr. namens de ouders en ook namens de oud-leerlingen (die een afzonderlijk co mité hadden gevormd) aan de school een bioscoop aan; de overgebleven gelden kun nen besteed worden voor een lantaarnfonds Mevr. W. Blomberg-Zeeman voerde het woord als voorzitster van het Comité van oud-leerlingen. Spr. haalde eenige herinneringen op aan het zilveren jubileum der school. Wij zijn, zeide zij voorts, dankbaar voor het verleden. De Kweekschool heeft ons niet alleen ge vormd als onderwijzeres maar heeft ons ook iets meegegeven voor het leven Steeds be stond er een vertrouwelijke verhouding tus schen de leeraressen en de leerlingen. Daarna bood mej. Langeveld. een der leerlingen, den heer Korenstra bloemen aan, uit naam der geheele school, daarbij den wensch uitsprekende, dat de Directeur de leerlingen nog vele jaren met raad en daad ter zijde zal staan. Mej J. Berdenis van Berlekom. Directrice der Middelbare Meisjesschool, vestigde er de aandacht op, dat er veel contact bestaat tus schen genoemde school en de Nuts-Kweek school. Daar vele leerlingen van de Krocht naar de Hazepaterslaan overgaan, worden de banden tusschen beide scholen steeds nau wer aangehaald. Een der oud-leerlingen mej. Stoel bood een model van de school in klei aan. De Directeur, de heer Korenstra, sprak het slotwoord. Spr. gaf uiting aan zijn blijdschap over 't feit. dat de school zulk een goeden naam heeft en dat zooveel oud-leerlingen op deze bijeenkomst aanwezig waren. De heer Ko renstra noemde voorts den heer Kraak, die 25 jaar aan de school is verbonden geweest en mej. Westerveld. die gedurende 35 jaar een siraad van de schood was (luid applaus) Ook aan den concierge, den heer W P Terol. wijdde spr. een afzonderlijk woord om daar na zijn gelukwenschen aan te bieden aan de besturen van school en Departement. De heer Korenstra richtte afzonderlijke woorden van erkentelijkheid en waardeering tot de verschillende sprekers en spreeksters en de leeraren en leeraressen van nu en vroe ger, dankte voor het geschenk en de comités voor het nemen van het initiatief. Tenslotte wekte de Directeur de kweeke lingen op, door haar gedrag, ijver en plichts tegen Rheumatïek, Ischias, Spit, Influenza. Jicht, Griep, Spierpijn, Hoofd- en Zenuwpijn TOGAL-tabletten bij alle apoth. en dros. f 0.80 en f2.Voor langere kuren in kliniekverpakking f 8.75 (veel voordeelirerin 't gebruik) betrachting den naam der school hoog te houden. Spr. eindigde met den uitroep: „Leve de Nuts-Kweek!" (luid en lang aangehouden ap plaus) Hierna bleef men nog eenigen tijd bijeen onder het gebruiken van ververschlngen. Het avondfeest. Des avonds volgde een feest in de Ge meentelijke Concertzaal. De groote zaal was geheel bezet door een feestelijk gestemd pu bliek van leerlingen, oud-leerlingen, docen ten, bestuur en genoodigden. De voorzitter van het bestuur, de heer A. G. Boes, heette ale aanwezigen hartelijk welkom. Daarna gaf een koor van leerlingen en oud-leerlin gen, onder leiding van den heer J. de Nobel, een drietal zangnummers ten beste, die met een daverend applaus werden beloond. De heer en mevr- Clinge Doorenbos volgden met enkele levensliedjes en verwierven daarmee veel succes. Ook na de pauze gaven deze beiden nog een paar aardige nummers. Maar het grootste deel van het programma werd toch door de leerlingen en oud-leer lingen bezet. Een 12-tal leerlingen danste een Gavotte, die buitengewoon in den smaak viel, evenals een moderne dans, door 16 leer lingen uitgevoerd. Beide nummers moesten worden herhaald. Ze waren ingestudeerd onder leiding van den heer J. R. Roukema, wien hiervoor alle hulde toekomt. Een de monstratie van een parodie op een oude gymnastiekles, waarbijde oud-leerlinge mej. Tine Smits de leiding had, en van een gym nastiekles uit dezen tijd, onder leiding van den heer Goeting volgde. Beide nummers hadden groot succes. Een volgende feestzang had betrekking op de jubileerende kweek school, en het refrein werd door de geheele zaal met groot enthousiasme meegezongen. We kregen na de pauze nog een paar num mers solozang van mevr. J. C. Haalebos Wortman en een dansdemonstratie door de oud-leerlingen de dames J. H. Wijnstroom. T. Kuyper en J Vermeulen. Een zeer geani meerd bal onder leiding van de heeren Mar tin besloot dezen jubileumdag, een dag, waar op de Meisjeskweekschool met trots mag terugzien. KINDERKOOR „JONG EXCELSIOR". OPERETTEKOOR „EXCELSIOR". CABARETAVOND. .Excelsior" heeft het zich Zaterdagavond niet gemakkelijk gemaakt, door voor de op voering der droomidylle een tooneel te kiezen, welks ruimte veel te klein was voor het aan tal medespelenden. Nog erger was „Jong- Excelsior" door 't gebrek aan voldoende ruimte ehandicapt; de vele kinderen stonden langs de wanden en in het midden opeengedrongen en zelf de trappen, die ter weerszijden naar de zaal leiden, waren af en toe bezet; zij dienden de in 't rood gekleede heksen tot schuilplaats. We zijn dan ook geneigd voor een deel aan deze omstandigheid, het ruimte- gemis, toe te schrijven dat, er van afwisselende of aardige groepeering niet veel komen kon. De bewegingen bleven nagenoeg beperkt tot gaan liggen en opstaan; de danspassen moes ten bijna voortdurend „op de plaats" uitge voerd worden. Dat de regie dus voor een schier onmogelijke taak stond'. Is te begrijpen; maar toch wil het ons toeschijnen dat zij ondanks alles een meer plastische uitbeelding van het gebeuren had kunnen nastreven en be reiken, en dat althans meer eenheid en ge lijkheid in de uitvoering der bewegingen had kunnen worden gebracht. Voor hem. die alleen op het op tisch effect afging (tekstboekjes waren er niet) was het onmogelijk iets van de hande ling te begrijpen. De jeugdige uitvoerenden hebben zich echter met opgewektheid van hun taak gekweten, en lang niet onaardig gezon gen. Van de solisties gaf vooral de „Feeën koningin" aardig klinkenden, zuiveren zang te hooren. terwijl de heerscheres der heksen wel den meesten dramatischen aanleg toonde. De .Prins" had te worstelen met de mutatie, een verschijnsel aan welks gevolgen ook prinsen op hun tijd niet ontkomen Aan de elfjes, dwerg jes en engeltjes zullen vele moeders haar hart opgehaald hebben. Het was jammer dat de heer Jan Overhuvs, die aan de piano begeleidde, de meeste modu- leerende overgangen tusschen de liedjes veel te lang uitspon, waardoor de hoofdpersonen vaak gedwongen werden eenigen tijd werkloos op het. tooneel te staan wachten totdat zij hun lied konden inzetten. In den Droloog der „Droom-Idylle" verwierf de heer Steenkist veel succes door de wijze, waarop hij de rol van den koster weergaf en in de later volgende tafereelen gaf de bewerkster, mej. Keizer, blijk stemmiddelen te bezitten, die voor het operette-genre zeer ge schikt zijn. Tusschen den proloog en deze ta fereelen was nog een zeer vroolijk intermezzo incelascht. Een groot bezwaar was. dat den heelen avond het tooneeldccor hetzelfde bleef, waar door veel aan de illusie te kort kwam. Het was en bleef eenzelfde kamer, met een hang lamp in 't midden, onverschillig, of er elfen dwergen heksen, prinsen, engelen, boertjes of droomers in op kwamen. Wc hoorden echter, dat. het. bestuur van Excelsior van zins is. dezen winter in een van de schouwburgen een uitvoering te geven Mocht, dit plaats hebben, dan zal men de dramatische talenten der medespelcnden en de regie beter kunnen be- oordeelen dan nu, in 't gebouw „Bloehof" het. geval was. Verschillende hoofdpersonen werden met bloemen gecerd KAREL DE JONG. MAKELAARS Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en omstreken is ingeko men een verzoek van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de beëedlglng van de navolgende personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken: 1. L. W. van As. te IJmuiden. Snelllusstraat 49c. als makelaar in houtwaren. 2. D Kuit, te Bennebroek. Kennemerbeek- weg 37, als makelaar in roerende en onroe rende goederen, hypotheken en assurantiën. 3. J. Michel, te Haarlem, Byzantiumstraat 7, als makelaar in sloopwerken. Monarchisten tegen communisten. Vrees voor algemeene staking. Onrust in Cuba. DwitscMand, Het vonnis tegen Rijksweer-officieren. LEIPZIG. 4 Oct. (VD) Hedenmorgen te half elf werd door den voorzitter van het Rijksgerecht te Leipzig, dr. Baumgarten, uit spraak gedaan in het proces tegen de Natio naal Socialistische Rijksweer Officieren. Wegens de gemeenschappelijke voorberei ding van een onderneming, die het karakter van hoogverraad draagt, werden zij, overeen komstig paragraaf 86 van het Wetboek van .Strafrecht, veroordeeld ieder tot een vesting straf van 1 12 jaar, met aftrek der preven tieve hechtenis, die zes maanden en drie weken heeft geduurd. De Katholiek mag geen Hitleriaan zijn. De katholieke „Rhein-Mainische Volks- zeitung" publiceert een briefwisseling tus schen de districtsleiding uit Offenbach van de Nationaal-socialistische Duitsche Arbei derspartij en het bisschoppelijke ordinariaat te Mainz. De nationaal-socialisten hadden ge vraagd, of het waar was, dat de pastoor van Kirschhausen in den loop van een preek gezegd had, dat het eiken katholiek verboden was, ingeschreven lid der Hïtler-partij te zijn. dat het leden der Hitier-partij niet toegestaan was, corporatief aan begrafenissen of kerke lijke plechtigheden deel te nemen en dat geen ingeschreven lid der Hitler-partij tot de sacramenten kon worden toegelaten. Het ant woord hierop bevestigd, dat de verklaring van den pastoor haar grond vindt in een aanwijzing van het ordinariaat. Het program der nationaal-socialisten bevat punten, die in strijd zijn met de katholieke leer en prin cipes; dit geldt met name voor punt 24 van het partijprogram. Er wordt verder gezegd, dat door nationaal-socialistische; sprekers in vergaderingen herhaaldelijk de gedachte ver kondigd is: „Onze strijd gaat tegen Joden en Rome". Spanje. Botsingen in Bilbao. MADRID, 5 October (V.D.) Naar aan leiding van een vergadering van de Monar chistische Unie, welke heden te Bilbao ge houden werden, hadden de communisten al!« verkeersmiddelen stilgelegd. Ofschoon de re geering voorzorgsmaatregelen gënomen had, konden de communisten toch niet in het uit voeren van hun voornemen verhinderd wor den. Toen de monarchisten na de vergadering buiten kwamen, werden zij door de commu nisten aangevallen, zoodat de politie gedwon gen was van de vuurwapenen gebruik te maken. De communisten bestormden daarop een wapenhandel en voorzagen zich daar van vuurwapenen. Het kwam vervolgens tot een vuurgevecht met. de politie in het verloop waarvan verscheidene personen gewond wer den. Er bestaat ernstige vrees, dat de algemeene staking, welke oorspronkelijk op 24 uur ge steld was, zich zal uitbreiden en de geheele provincie zal medesleepen. Portugal. Samenzwering tegen de dictatuur. MADRID, 5 October (V.D.) Te Lissabon is een samenzwering ontdekt tegen de dic tatuur. Talrijke militaire en civiele personen zijn gearresteerd Ziiid^Amerika. Aanslag op den President van Cuba verijdeld. HABANA, 5 Oct. <V.DAlhier Is een anarchist gearresteerd, die een aanslag op president Machado voorbereid had. Talrijke geweren en bommen werden bij hem in be^ slag genomen. Opheffing der vrijheid van pers en vergadering NEW YORK, 4 Oct. (V.D Uit Havanna wordt gemeld, dat president Machado in een boodschap aan het Cubaansche Congres heeft medegedeeld dat ter vermijding van onlusten tot aan de November-verkiezingen alle grondwettelijke rechten tijdelijk buiten werking worden gesteld. In de eerste plaats zal de vrijheid van vergadering, de vrijheid van drukpers en de vrijheid van het woord worden afgeschaft. Prinses Giovanna, één der dochters van het Itaïiaansche koningspaar, heeft zich ver loofd met koning Boris van Bulgarije. Deze verloving is van belang van voor de ontwikke ling van de Balkanpolitiek. Reeds vroeger werd een gewag gemaakt van een eventueele echtverbintenis, de verloving sprong echter af, op het feit. dat koning Boris aanhanger is van de Grieksch-orthodoxe leer en de prinses Roomsch-Katholiek is. Thans zijn de moeilijkheden echter uit den weg geruimd. BRAND STOFFEN WERKERS In het gebouw De Centrale werd een goed bezochte vergadering gehouden door den Centralen Bond van Transportarbeiders met de Brandstofwerkers, De heer A. Mars hield een inleiding over de uitvoering van de Ziek tewet. Spreker vestigde hierbij de aandacht op het feit, dat de losse arbeiders meeren- deels als gevolg van onverschilligheid zich niet in het bezit stellen van een kaart. Het ontbreken van deze kaart heeft- reeds tot sclTade aanleiding gegeven zeer ten nadeele der betrokken arbeiders en hun gezinnen. Spr. raadt aan. zich ten spoedigste in het bezit van een dergelijke kaart te stellen. Verder behandelt spreker de klachten die er inkomen over het zich niet houden aan de loonregeling, door een bepaalde groep. De vergadering besloot, in geen geval van de geldende regeling af te wijken en tegen eventueele overtredingen zoo scherp moge lijk op te treden. VELSEN VEREENIGING VAN JONGHERVORMDEN. Donderdag 16 October a.s. zal de eerste studielezing van bovengenoemde vereeniging olaats vinden. Als spreker zal optreden Dr Boissevain te Leiden over: „Eenheid en Ver scheidenheid der Kerk". De lezing vindt plaats in het gebouw voor Chr. Belangen. Ds. K. G. VAN SMEDEN. Ds. K. G. van Smeden, predikant bij de Chr. Gereformeerde Gemeente te Haarlem- Noord is beroepen te Wormerveer. MAANDAG 6 OCTOBER Wilhelminastraat 22 (Remonstrantenhuis) Volksuniversiteit. Cursus ..De kuituur en hare werkkrachten". 8.15 uur. Palace; „Ich glaub' nie mehr an eine Frau" Tooneel: Beatrice Kay en Etienne d'Artois. 8.15 uur. Luxor Theater: „Het kind van de Zee" en „Dorine en het toeval". 8 uur. Rembrandt Theater: „Liefdes-Parade" Tooneel; 3 Lionidas, 7 en 9.15 uur. DINSDAG 7 OCTOBER Groote Kerk: „Kunst aan het Volk". Motet en Madrigaalvereeniging. 8. 15 uur. Remonstrantsche Kerk: Karma- en Reïn carnatielegioen; voordracht. 8 15 uur. Gebouw „De Nijverheid": Volksuniversiteit Cursus „Fig-uren uit drie tijdperken onzer letterkunde". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6