nu manioe afgetreden is. DE RAMP DER R 101. BUITENLAND Stofzuigerhuis MAERTENS Alle merken Stofzuigers LANGS DE STRAAT. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 8 OCTOBER 1930 TWEEDE BLAD Carol sterker dan Manioe. Manioe kon zich niet met de begrooting vereenigen. De bezuiniging en de boerenpartij. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Men beseft thans: Manioe demissionair! Zijn kabinet afgetre den. Een nieuwe phase in de ontwikkeling van de Roemeensche politiek. Men wist het reeds dat de verhouding tusschen minister presi-1 dent Manioe en den nieuwen vorst Carol niet Koning Carol. gunstig was, dat Carol waarlijk geen regeerder louter voor den vorm is. Integendeel, het con flict tusschen den koning en den minister president is in het nadeel van den laatste" geëindigd. Van welk een groot belang dit is, zal men inzien, wanneer men kennis heeft genomen van de oorzaak van het geschil: Manioe heeft wanneer men een Roemeensch correspondent, die in de NJR.C. aan het woord is geweest, mag gelooven van den koning een bindende verklaring geëischt, dat hem, Manioe, de regeering was toevertrouwd en dat hij de politieke macht niet met den koning behoefde te deelen. Manioe weigerde verder de verantwoordelijkheid voor de nieuwe begrooting op zich te nemen zonder waarborgen van de zijde des konings, dat hij ten minste een jaar op zijn post zou kunnen blijven. Zijn budget berust namelijk op dra conische bezuinigingsmaatregelen en Manioe vreest, dat bij de uitvoering daarvan zijn partij aan populariteit zou verliezen. Men is in politieke kringen reeds beducht, dat Manioe voor een nieuwe regeering het parlement niet meer ter beschikking zal stellen, dat het parlement dus ontbonden zal moeten worden en de vorming van de nieuwe re- Manioe. geering aan z.g. persoonlijke aanhangers des konings zullen moeten worden toevertrouwd. Het schijnt, dat Manoilescu, de minister van verkeerswezen, reeds eenige weken in dien zin verschillende personen heeft ge polst. Koning Karei van Roemenië heeft Miha- lache, den huidigen minister van landbouw, en Junian, den huidigen minister van justitie ontvangen, 's Avonds heeft een bespreking met den leider der nationale boerenpartij plaatsgevonden. Mihalache heeft zich bereid verklaard de vorming van het nieuwe kabi net op zich te nemen, wanneer de koning hem de opdracht verstrekt. Alle partijleiders hebben hem zonder voorbehoud «van hun steun verzekerd. Carol's wil heeft dus gezegevierd. Hij zal echter in de toekomst rekening moeten houden met verscherpte oppositie der Boeren partij L. A. DuitscMand. De Staatspartij uiteen gevallen. BERLIJN, 7 Oct. (V.D.) Het resultaat van de zitting van het Hoofdcomité van de Tuitsche Staatspartij was, dat de vertegen woordigers der Jong-Duitschers verklaarden, dat zij om principieele meeningsverschillen uit de Staatspartij treden. De splitsing in de Duitsche Staatspartij is thans een feit geworden. Het Hbld. meldt nog: Hhet politieke huwelijk tusschen de Demo cratische Partij en de Jungdeutsche Arden is niet van langen deur geweest. Vóór de Rijks dagverkiezingen, dus nog in de wittebroods weken, waren er in beide kampen lieden, die aan het huwelijk uit berekening slechts noode meededen, en na 14 September, toen gebleken was dat de nieuwe partij niet dien grooten toeloop van kiezers had gekregen dien haar oprichters naïvelijk hadden ver wacht, nam aan beide zijden de ontevreden heid over dit monsterverbond toe. In de vergadering van het groote comité van actie van de Staatspartij stelden de ver tegenwoordigers van de Jungdo den eisch, dat de beide democratische coripheeën, Höp- ker Aschoff en Oskar Meyer, uit de leiding van de Staatspartij zouden treden. Deze eisch was natuurlijk voor de democraten niet dis cutabel, waarop de Jungdo verklaarde dat zij in deze omstandigheden niet langer deel van de Staatspartij kon uitmaken. De democra ten blijven dus thans alleen in de Duitsche Staatspartij over. Men moet thans afwachten, wat de in den Rijksdag gekozen Jungdo- leden zullen doen. Naar men weet, zijn er ln de fractie van de Staatspartij zes leden van de Jungdo. Mochten deze zich allen uit de Staatspartij terugtrekken, dan blijven er slechts 14 democratische Rijksdagleden over, die derhalve geen fractie zouden kunnen vormen, daar hiertoe 15 afgevaardigden noo- dlg zijn. Een telegram van het W. B. meldt nog, dat de oud-minister Koch-Weser het voorzitter schap van de democratische partij heeft neergelegd. Omtrent de zitting van het comité van actie wordt een communiqué gepubliceerd, inhou dende, dat in de zitting eerst een voorstel was verworpen om de beide groepen hun zelf standigheid binnen de partij te laten behou den en daarna een voorstel om wijziging te brengen ln de leiding der partij. Dit laatste voorstel, uitgaande van de Jungdo, werd toegelicht met de verklaring dat minister HöpkerAschoff herhaaldelijk had verklaard, dat hij nimmer aan de staats partij zou hebben meegewerkt, indien hij had geweten, dat chr.-nationalen daaraan deel namen, hetgeen staatssecretaris Meyer had gezegd, slechts mee te werken, mits de partij links georiënteerd zou zijn. Daar de Jungdo een partij van het midden wenschte, eischte zij het aftreden der beide genoemden. Zuid'Amerika. Stakingen te Rio de Janeiro. RIO DE JANEIRO. 7 Oct. (VU.) Hoewel de Brazi- liaansche regeering den staat van be leg heeft afgekon digd, hebben ver scheidene vakbon den vandaag de staking afgekondigd in verschillende be drijven. RIO DE JANEIRO, 7 Oct. (V. D.) Uit Rio Grande do Sul wordt gemeld, Prestes. dat de federale troepen oprukken naar de gebieden, waar de revolutionnairen de macht in handen heb ben. Teneinde deze troepen zoo lang moge lijk op te houden en zelf een strijdmacht te vormen, hebben de revolutionnairen ver scheidene tunnels en bruggen opgeblazen. Overal troebelen. NEW-YORK, 7 October (V.D.) De be- richten uit Brazilië over de revolutionnaire beweging spreken elkander op sommige pun ten tegen. De regeering te Rio de Janeiro verklaart dat de revolutie in de meeste dee len des lands mislukt is. De regeeringstroe- pen zouden spoedig den toestand meester zijn. De minister van Oorlog heeft alle reser visten beneden den 30-jarigen leeftijd onder de wapens geroepen. Op tal van plaatsen hebben zich vrijwilligersvendels gevormd, die nu den strijd tegen de insurgenten aan binden. Het optimisme In de officleele kringen te Rio de Janeiro is echter niet in overeenstem ming met andere berichten. Zoo zou b.v. de staat Pernambuco in handen van de revolu tionnairen gevallen zijn. Aangezien de sta ten Rio Grande do Sul en Minas Geraes, zeer belangrijke gebieden van productie voor Rio de Janeiro, thans onder controle van de op standelingen staan, is de toestand voor de hoofdstad op z'n minst bedenkelijk. Volgens nog niet bevestigde berichten moeten in den staat Bah ia tusschen opstandelingen en re- geeringstroepen gevechten hebben plaats gehad, waarbij groote verliezen geleden zijn. Het aantal dooden en gewonden is aanzien lijk. De a.s. regeeringscrisis zou den toestand nog benarder maken. De minister van Jus titie zou reeds zijn afgetreden. Opperbevelhebber der regeeringstroepen gedood. NEW-TORK, 7 October (V.D.) Volgens berichten uit Buenos Aires is de opperbevel hebber van de Braziliaansche regeeringstroe pen in den staat Pernambuco tijdens een he vig offensief om het bezit van de stad Per nambuco, door opstandelingen gedood. LONDEN. 7 Oct. (V.Dè) Volgens be- rienten uit Rio de Janeiro hebben de gou verneur van den staat Sao Paolo en de gou verneurs van drie andere staten- ver klaard den president trouw te zullen blij ven. Het mobilisatiebevel der regeering om vat 10 lichtingen, te zamen met de marine- reserve 460.000 man uitmakende. 100.000 man zullen onmiddellijk in het veld worden ge bracht. De revolutionnairen beweren, dat het zestiende bataljon infanterie naar hen is ovexgeloopen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a (J0 Cts. per regel Barteljorisstr. 16 Tel. No. 10756 De ongeduldige. Dit wordt een verhaal over een auto-con flict. Dus geschiedde het bij De Pont. Waar ter plaatse zou zich anders een auto-conflict kunnen afspelen dan bij De Pont Een poli tiek conflict zoekt je in de raadszaal, een arbeidsconflict rondom de Visschershaven en voor een auto-conflict ben je nu eenmaal aangewezen op De Pont. Dit is een wet van Meden en Perzen. Het geschiedde op den heerlijkst denkba ren herfstmorgen. Alles, wat op straat was, koesterde zich in de warme stralen van het najaarszonnetje. Overal was blijdschap over den blijden dag Behalve in de gemoederen van de bestuur ders van de tientallen auto's, die aan beide zijden van het Noordzeekanaal met groeiend ongeduld het oogenblik stonden af te wach ten waarop het hun beurt was. Er wachtten ook wel eenige bestuurders van andere rij en voertuigen, eenige wielrijders en eenige voetgangers maar deze lieten zich eens extra door het zonnetje beschijnen. Zij hadden geen motor en dus geen haast. De kleine pont, waarvan de uitvinder, naar men wil beweren, zich niet in Velsen durft te vertoonen, omdat hij vreest, gekielhaald te zullen worden, was nog maar pas van den zuidelijken oever afgevaren, of aan den over kant stond al weer een vijftal auto's te wachten. Hetgeen wil zeggen, dat ze voor de terugreis al weer volgeboekt was. Achter dit vijftal voegde zich een zesde, die van den Ongeduldige, van den hoofdper soon dus uit dit blijspe'achtlge drama. Hij was dus „overcompleet". Maar de bestuurder alhoewel geen vreemdeling in Jeruzalem zijnde, scheen difc.niet te weten. Of had het plan, dat hij een oogenblik la ter ten uitvoer trachtte te brengen, zich reeds in zijn brein ontwikkeld? Een jongeman maakte er den automobilist op opmerkzaam, dat hij verkeerd stond. Dus kwam hij uit de rij en het leek alsof hij naar de groote pont wilde rijden. Inmiddels was de kleine pont veilig en wel gearriveerd. Wat er op stond kwam er af en de vijf auto's zetten zich Ln beweging. De bestuurder van auto-nummer vijf stuur de z'n wagen kalm achter auto nummer vier aan. Daar schoot plotseling de Ongeduldige naar voren. Hij wilde den vóór hem rijden den auto „een lap geven", zooals dat in de rensport heet. In een nek-aan-nek race reden beide den steiger op. Nummer vijf was niet van zins. zich van z'n plaats te laten dringen. Het werd een hevig gedrang op den steiger. Tenslotte zegevierde het recht en de On geduldige zag de deur voor zijn neus dicht, of beter gezegd, de klep (van de pont) vóór zijn oogen omhoog gaan. En nu maakte de Ongeduldige zijn tweede fout. In plaats van rustig de terugkomst van kleine pont af te wachten, gooide hij zijn vooraanstaande positie overboord. Had hij dit nu maar direct gedaan, dan was hij ge red geweest. Hij deed dit echter na eenig aarzelen. We zien dan den Ongeduldige weg rijden, klaarblijkelijk met de bedoeling, een plaatsje op de inmiddels naderende groote punt te bemachtigen. Maar het is een vreemde geschiedenis daar bij De Pont. Zoo zie je niets en zoo staat er een heele rij. Zoo ook op dien wondermooien herfstmorgen. De positie, die de Ongeduldige tenslotte in de queue wist te veroveren, was niet meer dan een twijfelnummer. Het kon gelukken, maar het kan ook niet gelukken. En het gelukte niet. Ten tweeden male zag de Ongeduldige de klep voor zijn oogen om hoog gaan. Maar de sluier voor z'n oogen bleef. De snelheidsduivel hield hem stevig in zijn klauwen. Dan maar terug naar de kleine pont. Maar ook hier kwam hij weer juist niet aan de beurt. Met een oververhitten motor en een dito gemoed rende de Ongelukkige naar de groote pont terug, waar hij zich eindelijk veilig wist te stellen. Tenslotte kwam hij toch nog over, echter vijf en twintig minuten later dan wanneer hij wat minder haast en wat meer geduld had gehad. Spanje. Revolutionnairen gearresteerd. MADRID, 7 October. (VD.) Volgens be- richten uit Lissabon hebben aldaar wederom arrestaties plaats gehad. Onder de gearres teerden bevinden zich ook verscheidene of- officieren, o.w. kapitein Chaves. Zij worden ervan beschuldigd een samenzwering tegen de wettige regeering te hebben gesmeed. Voorts hebben wederom botsingen plaats gehad tusschen aanhangers en tegenstan ders der dictatuur, waarbij herhaaldelijk van vuurwapens gebruik werden gemaakt. De politie kon echter de orde herstellen. Bulgarije. De verloving van den koning. ROME, 6 Oct. (V.D.) Het orgaan van het Vaticaan, de „Osservatore Romano" pu bliceert een artikel, volgens hetwelk in te genstelling met anders luidende persberich ten de voor het huwelijk van prinses Gio- vanna met koning Boris krachtens het ka- nonieke recht noodzakelijke dispensatie niet is verstrekt en zelfs in het geheel nog niet is aangevraagd. „Stefani" meldt nog ter toelichting, dat de dispensatieprocedure niet zoo spoedig is af gehandeld, maar eenigen tijd kost. De vaderlijke tpon van het antwoord des pausen op de aankondiging der verloving voegt het bureau er bij, voorkomt overigens elke kwaadwillige interpretatie van het be richt in de „Osservatore", Nog een gewonde overleden. De verlenging van het luchtschip. De uitvaart der slachtoffers. Dinsdag is nog een gewonde bezweken. Deze had de kracht na de ontploffing, on danks een dijbreuk en vele wonden, aan het vuur te ontsnappen door over 20 meter over den grond te kruipen. Een mededeeling van het Engelsche lucht- ministerie heeft het totaal aantal opvarenden op 54 gesteld. Het aantal lijkkisten bedroeg 48 en daar 7 den dood zijn ontsprongen zou de R 101 in het geheel 55 menschen vervoerd hebben. Daaruit had men ten onrechte tot de aanwezigheid van een verstekeling gecon cludeerd, aldus het Hbld. Bij het rangschikken van de dooden heeft men zich vergist. Enkele overblijfselen zijn zoo afgrijselijk verminkt, dac aanvankelijk verschillende fragmenten te zamen in een kist gelegd waren, die echter tot reeds ge vonden overblijfselen behoorden. Ook liep het gerucht, dat er een vrouw bij zou zijn ge weest. Dit is hoogst waarschijnlijk. Wel werd een schoen gevonden die aan een vrouw kan hebben toebehoord, maar in de eerste plaats is die in den vuurpoel krom getrokken, ten tweede kan een opvarende hem als amulet hebben medegenomen, en ten derde kan hij in het veld gelegen hebben waar het luchtschip viel. Omtrent de oorzaken van de ramp heeft de commissie nog geen conclusie getrokken. Nu er zooveel critiek wordt geoefend op de verlenging van de R 101 waartoe na de eerste proeftochten besloten was, worden nog eens mededeelingen van de regeering hierover in het Lagerhuis in herinnering gebracht. Het vroegere luchtschip R 38 is gebroken omdat het te zwak in het midden was. Het brak in 1921 toen het boven de Humber koerste. Het gedeelte vatte vlam bij de breuk en daarop ontplofte het waterstofgas. Hierbij kwamen 44 menschen om. In het Lagerhuis was de bedenking geopperd dat ook de R 101 ten gevolge van de verlenging te slap in het midden zou worden. Hierop antwoordde Montague, de onderminister voor de lucht, op 18 Maart in het Lagerhuis. Hij deelde mede dat de R 101 verlengd zou worden om dat daardoor de capaciteit met- 500.000 kubieke voet zou toenemenen zij een extra zuiver hefvermogen van ongeveer negen ton zou krijgen. De onderstelling dat dit gebeuren zou om een defect dat voorzien werd, goed te maken was, volgens hem, onjuist. De verlenging en bijgevolg de vermeerdering van het hefver mogen is. zeide hij, mogelijk gebleken, om dat het luchtschip bij de beproeving zoo sterk is gebleken. Zij wordt niet uitgevoerd omdat er een defect aan hefvermogen is. De uitvaart. PARIJS. 7 October (V.D) Te Beauvais heeft heden de plechtige overbrenging plaats gehad van het stoffelijk overschot der 47 omgekomen opvarenden van het luchtschip R 101 naar Boulogne-sur-Mer. Reeds in den vroegen morgen hadden de bewoners van Beauvais zich voor het Raadhuis verzameld waar de lijkkisten, sedert gisteravond in een groote zaal opgebaard stonden. Even na 11 uur verscheen de Minister-President Tardieu in gezelschap van den Franschen Minister van Luchtvaart en vertegenwoordigers van de Ministeries van Oorlog en Marine. Van alle gebouwen woei de tricolore halfstok. Twee Fransche vliegtuig-escadrilles, die te Le Bourget waren opgestegen, cirkelden boven de stad om den dooden de laatste eer te be wijzen. Tegen het middaguur verliet de droeve stoet het Raadhuis om zich naar het station te begeven, terwijl een militair mu ziekcorps den Doodenmarsch van Chopin ten fehoore bracht. Onmiddellijk achter de lij fe lsten volgden drie lichtgewonde leden van de bemanning van het luchtschip, die het stoffelijk overschot hunner makkers en van de passagiers naar Engeland begeleiden. Daarachter volgden de officleele Fransche en Engelsche personen en tenslotte een onaf zienbare stoet van inwoners van Beauvais. Ruim een uur duurde de rondgang door ce stad en te 14 uur werden eindelijk de kisten in den trein gebracht, nadat zij eerst nog op het perron waren opgesteld en een laatste défilé der Fransche troepen had plaatsge had. Onder eerbiedige stilte, welke eensklaps verbroken'werd door het dreunen van saluut schoten reed de trein te 14.15 uur langzaam het station uit. LONDEN. 7 October (VD) De beide Engelsche torpedojagers „Tribune" en ..Tem pest" hebben in den laten namiddag de slachtoffers van de R 101 aan boord geno men. Van belde oorlogsbodems wapperde de vlag halfstok. De tocht over het Kanaal heeft met zeer geringe snelheid plaats, zoodat de lijkkisten eerst na middernacht het Victoria-Station te Londen zullen bereiken. De nagelaten betrekkingen der slachtoffers hebben goedgevonden, dat de kisten in een gemeenschappelijk graf in do nabijheid van Cardington zullen worden bijgezet.. Bij de godsdienstoefening in St. Paul's Cathedral zal de Koning door den Prins van Wales ver tegenwoordigd worden. Naar uit Parijs wordt gemeld heeft het aan boord brengen van het stoffelijk overschot der slachtoffers van de ramp vanavond te Bologne-sur-Mer in tegenwoordigheid van eenige vertegenwoordigers der Fransche re geering plaatsgehad. Nadat 'n eere-salvo was gelost, kozen de beide oorlogsschepen onver wijld zee. Vier zwaargewonde leden der bemanning liggen nog in het ziekenhuis. Een van hen, de mecanicien, die zeer ernstig gekwetst werd bevindt zich in een particuliere kliniek ter observatie. De „Tribune" aan den grond. LONDEN, 7 October (V.D.) BIJ hrt over. brengen der dooden van liet verongelukte luchtschip R 101, liep de torpedojager „Tribune" buiten Boulogne-sur-Mer aan den grond, zoodat de kisten moesten worden overgenomen door den „Tempest", die daartoe terugkeerde. Drie der gewonden waren reeds zoo ver hersteld, dat zij de terugreis op de „Tempest" konden meemaken. Op voorstel van de regeering heeft de koning z|jn goedkeuring gehecht aan het beschikbaar stellen van Westminster Hall voor het op baren der slachtoffers. Geen uitnoodiging aan Dr. Eckener. FRIEDRICHSHAFEN, 7 October (VD.) Naar aanleiding van Engelsche persberichten volgens welke dr. Eckener zou worden ultge- noodigd deel te nemen aan het onderzoek naar de catestrophc van de R 101, deelde dr. Eckener ons mede. dat hem van een uitnoodi ging niets bekend ls. Wanneer hij uitge- noodigd wordt, zal hij natuurlijk gaarne aan deze uitrjoodiging gevolg gegeven. Engeland. De Ronde Tafel-conferentie. LONDEN. 7 Oct. (Reuter). Officieel wordt medegedeeld, dat de Britsche regeering op de ronde tafel-conferentfe te Londen betreffende Indië zal worden vertegenwoordigd door de ministers MacDonald, Shankey, Wedgwood Benn, Henderson en Thomas. De conservatieve partij zal door vier per sonen vertegenwoordigd zijn, waaronderlord Peel en Sir Samuel Hoare, de liberale partij door eenzelfde aantal leden, waaronder lord Reading, onderkouing van Indië, en lord Lothian. HET PORTRET DAT NIET LEEK. EEN VERMAKELIJKE GESCHIEDENIS. Te Dresden heeft men hartelijk gelachen om een geschiedenis, waarin de voornaamste figuren waren een bekend grootindustrieel en een tot dusver weinig bekende jonge schilder, aldus het Hbld. Op een feest werd den „Kommerzienrat", aldus het Hbld., door een vriendin een jonge schilder voorgesteld met de verzekering, dat de jongeling een schoone toekomst voor zich had. Aan de bede van zijn vriendin om het jonge talent te protegeeren, wilde de groot industrieel gaarne voldoen, zoodat hij den schilder opdroeg zijn portret te maken voor 2000 M. Eenige malen „zat" de beschermer voor zijn jeugdigen vriend, maar al spoedig begon hij berouw te krijgen en toen het schilderij klaar was, weigerde hij het te accepteeren en te betalen, daar het z.i. in het geheel niet leek. De schilder was woedend maar be dacht zich, gaf zijn cliënt gelijk, doch ver zocht dezen slechts hem schriftelijk te ver klaren dat het niet leek en dat hij weigerde de 2000 M. te betalen. In vertrouwen vertelde het „jonge talent", dat hij van een tante ge leend had in het vooruitzicht van de 2000 M.; als hij haar nu zulk een briefje kan la ten zien. zou zij nog wel wat geduld hebben. De „Kommerzienrat" gaf de verklaring en was blij er zoo af te komen. Einde Augustus hield een kunsthandelaar een tentoonstelling van werken van jonge schilders. Onder de stukken was ook een „beeltenis van een bekenden oplichter", in wien de bezoekers een groote gelijkenis zagen met den grootindustrieel. Ook deze bezocht den salon, herkende zich zelf in den „op lichter" en eischte de verwijdering van de schilderij. Er kwam zelfs een advocaat bij te pas, maar niets hielp: de „Kommerzien rat" had immers zelf zwart op wit verklaard, dat er volstrekt geen gelijkenis was! Het slot van het schandaaltje was. dat er tusschen de partijen een schikking werd ge troffen, waarbij dc verontwaardigde indus trieel weer ln het bezit kwam van zijn por tret maar thans tegen betaling ran 4000 M.! AGENDA. Heden: WOENSDAG 8 OCTOBER Gem. Concertzaal: Ledenconcert H. O. V. Solist Zoltan Szekely (viool) 8.15 uur. StadsschouwburgK. V. „Het Nederlandseh Tooneel". Opvoering van „Vrouwen-Invloed" 8 uur. Concertgebouw (tulnzaal). Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Openingsavond 8 u. Groote Houtstraat 111—113. N.V. Eerste Haarl. Auto Mij,, vergadering 9.30 uur nam. Palace: „Ich glaub' nie mehr an cine Frau" Tooneel: Beatrice Kay en Etienne d'Airtois. 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Het kind van de Zee" en „Dorine. en het toeval". 2.30 en 8 uur, Rembrandt Theater: „Liefdes-Parade" Tooneel: 3 Llonldas. 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: N.V. Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen „Zuiderhout". Alg. ver gadering. 4.15 uur nam. DONDERDAG 9 OCTOBER Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 u. nam. Gebouw Blauwe Kruis: Lezing door Ds. II, Jansen Brongebouw Gas-tentoonstelllng („Gahi") 11.305 en 7.30—10 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5