DE BILT DE „GAHI". HERINGA &WUTHRICH,h.. BLIKSEMBEVEILIOING BURGERLIJKE STAND UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 9 OCTOBER 1930 (Adv. Ingez. Med.) meldt: Wat er te zien is. DE REVOLUTIE IN BRAZILIë. Ook Bahla ingenomen? NEW-YORK. 8 Octo. 'V. D.) Dp laatste bc- richten uit Brazilië melden, dat de regeering te Rio do Janeiro in een benarde positie ver keert. daar het den opstandelingen gelukt is, door de bezetting van het knooppunt van spoorwegen Lorena de hoofdstad van Sao Paulo ai te snijden. Verder wordt uit Mon tevideo gemold, dat de Insurgenten de steden Bahla en Alahoas veroverd hebben. De ge vangenis te Parahyba werd bestormd. De moordenaars van den vroegeren gouverneur Joao Pessoa en andere gevangenen zouden door de menigte gelyncht zijn. Twintig aviateurs naar den viiand overgeloopen? NEW-YORK, 8 Oct. (V. D.) Volgens eens- luidende berichten uit Buenos Aires en Mon tevideo is een 20-tal Brazlllaansche regee- rlngsvlicgtuigen, die uitgezonden waren om de opstandelingen te bombardeeren ln Minas Geraes, niet te Rio de Janeiro teruggekeerd. De bestuurders zijn naar den vijand over geloopen. QUARANTAINE ONTDOKEN. ZIEKTEGEVALLEN OP EEN DUITSCH SCHIP. Woensdagmiddag heeft in de Coenhaven te Amsterdam ligplaats genomen het Duit- sche stoomschip „Ernst Brockelmann", Toen dit schip te Lissabon arriveerde bleken ver schillende leden van de bemanning ernstig ziek te zijn. Het gevolg was, dat tien opva renden aan den wal moesten worden ge bracht van wie er vier ln het ziekenhuis zijn overleden. De zes overigen kwamen weer aan boord, en maakten de verdere reis mede met dien verstamie echter, dat te Duinkerken weer een dezer opvarenden wegens ziekte moest achterblijven. Daar het schip te Llssa- bon en Duinkerken een z.g. schoone gezond heidspas was meegegeven liep het schip Woensdag te IJmuiden binnen zonder dat door den gezagvoerder van zee uit van het voorgevallene medcdecllng was gedaan. Na dat het Ingeklaard was stoomde het sehfp dan ook naar Amsterdam op. Te IJmuiden, noch in de hoofdstad word aan de autoritei ten mededoeling gedaan van hetgeen een deel der bemanning was overkomen. Door een toeval werd pas laat in den middag bekend, dat twee zieken aan boord waren. Het gevolg was. dat Dr. H. Pceters van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Ge zondheidsdienst zich Woensdagavond aan boord van het schip begaf om een onderzoek ln te stellen, waarbij hij volledig van het voorgevallene op de hoogte is gesteld. De patiënten, bolden leden der bemanning, ble ken 40 en 38 graden koort s te hebben. Zij zijn overgebracht naar het Wllhelminagasthuis. Wat zil mankoeren staat nog niet vast. Van liet nadere onderzoek zal afhangen of voor dit schip, dat morgen om 12 uur weer gereed zal zijn voor vertrok naar zee een ge zondheidspas zal worden afgegeven. „MATAFTO" IS WAARDELOOS. Eindelek een officiëele verklaring. TEGEN MOND- EN KLAUWZEER ZONDER UITWERKING. Men meldt van bevoegde zijde: Dr. Frenkel. die In opdracht van den minis ter van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw een onderzoek heeft in gesteld naar de resultaten, welke met het middel tegen mond- en klauwzeer „Matafto" bereikt zijn, ls van zijn studiereis teruggekeerd en heeft, zijn rapport met authentieke stukken als bijlagen ingediend. Uit deze stukken blijkt, dat de proeven, welke in Spanje met genoemd middel zijn ge nomen op het abattoir te Madrid, geenerlei bruikbaar resultaat hadden, terwijl de proe ven in de provrnclc Gftücië met een zeer klein aantal runderen de preventieve werking vap „Matafto" niet hebben kunnen bewijzen. In Dnltsehland is men op grond van de proefnemingen welke onder leiding van dr. Poeppel werden genoemen. zoowel als die, welke door prof. Poppe te Rostock, alsmede die welke onder leiding van prof dr. Otto Waldmnnn door dr. Alfred Brandt in de Staatllche Forschungsanstnlten op het eiland Rjems werden verricht, tot de overtuiging ge komen. dat het. ..Matafto" geen preventieve werkhig bezit - Belde laatste onderzoekingen hebben bovendien tot resultaat gehad, dat ook de curatieve werking niet er aan kon worden toegeschreven. De proeven welke in Beleren werden in gesteld onder leiding van dr. Schörmer heb ben evenmin de preventieve werking kunnen bewijzen. Omtrent de curatieve eigenschappen wordt gezegd, dat het middel ln staat Ls de gene zing van weefseldefecten, welke tengevolge van mond- cn klauwzeer ontstaan, te bespoe digen. De afdeellng Rotterdam en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw heeft door een commissie de curatieve werking van „Matafto" doen onderzoeken, met ongunstig resultaat. Do oud-districts- vecarts. de heer D. G. Ubbels. constateerde in een rapport, uitgebracht aan den inspec teur van den Vecartsenijkundigcn Dienst, dat van een spoediger of beter herstel dan over het algemeen bij niet behandelde dieren door hem niets kon worden waargenomen. Wanneer het middel, dat onlangs in toe passing werd gebracht- op negen kalveren door de hoeren Terbeck. Van Gelder en Stuurman blijkens een artikel ln Het Volk d.d. 2 October 1930 inderdaad in wezen met het thans in den handel gebrachte ..Matafto" identiek ls. dan zou ook door deec proef hier te lande gebleken zijn. dat het als voo-be- hoedmlddel waardeloos ls. Hoogste barometerstand 764.4 m.M. tc Lacoruna. Laagste barometerstand 725.3 m.M. te Stockholm en KarLstact. i Waarnemingen verricht in den morgen van 9 October medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt) en voorspelt: tijdelijk nog krachtige overl.gens matige meest Westel. wind. aanvankelijk nog zwaar bewolkt, met nog kans op regen of hagel- bultjes. later afnemende bewoLking, iets kou der, vooral des nachts. Barometer Stand hedenmiddag 1 uur 752 m.M. (wind) Stand van gistermiddag 744 m.M. Neiging: Vooruitgang. Opgave van CAREL v. HUIZEN. KI. Houtstraat 13, Telefoon 14112. Thermometer 9 October. Hoogste gisteren 59 F. Laagste heden nacht 51 F. Hoogste heden tot 12 uur 56 F. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van het Kon. Ned. Met. ïnst. de Bilt, te 9.05 uur aan alle posten ..Weest op uw hoede". Haarlem, 9 October. Ondertrouwd 8 Oct.: H. Nederstlgt en G. Beijering, D Klijn en M. Zickuhr, H. P. Bee kelaar en J. F. C. Niehot, P. H. Jordaan en H. van Dalen, G. A. van Gennip en M. J. Sel- horst, M. Oorthuis en G. T. Kranenburg, G. Bijster en A. J. de Mes. L. P. P. Schreurs en M. E. van Kempen. L. G. de Graaf en E. van Bilderbeek. G. Oostrom en G. Lamefn. Getrouwd 8 Oct. J. Eichhorn en E. C. Ves- sies. J. A, Gelaudie en W. Barvelink, P. Zwet sloot en J. Ruijgrok, J. C. Brunott en P. Tref fers. J. J. de Jong en A. Luiten, A. Burghout en E. Hausmann, A. H. Scheffer en L. Kramer, R. C. A. v. d. Berg en C. W. M. van Leuven, A. Verduijn en A. E. Kohout. Bevallen 5 Oct.: J L. M. BijvoetEvéquoz, d.;M. de Bruin—de Boer, z.; C, Beek—Ger mans, z-: M. C. Noolj—Wlllemse. z.: 6 Oct. M. C. RademakerSteffens. z.: A. S. Tonnissen— v. d. Kloet, d 7 Oct.: P. Mooijmanv. Ooster hout, z.; A. H. v. d Eljkhof—Verdonk, z. Overleden 6 Oct.: J. v. d. Bosch, 65 j., Lot- terstraat: 7 Oct.: E. Machrelse—Hammond, 59 j., Parklaan A. M, W. A. Aarsen, 20 j., Jans- weg; P. M. Uitendaal—van Schagen, 70 j., Kamperlaan: A. M.. 10 d., d. v. C. W. Roos- sloot, Nassaulaan; 8 Oct.: A. M. S, Tiessen, 60 j., Schoterboschstraat; A., 8 j., z. v. W. Turk, Oudeweg. DE MAN DIE ZIJN TWEE KINDEREN DOODDE. Donderdag 16 dezer zal naar wij in liet Kbld. lozen de rechtbank te Rotterdam de zaak behandelen tegen den vader, die in wan hoop zijn belde kinderen in de woning waar zij inwoonden aan de Rubroekstraat, heeft gedood. De verdachte zal zich wegens moord, subs, doodslag hebben te verantwoorden. Van de zijde van het O. M. zal slechts één getuige worden gehoord. Als verdediger treedt mr. E. Boele op. VOORBEURS TE AMSTERDAM. EEN FLAUWE STEMMING De beurs was hedenmorgen wederom flauw gestemd. De berichten omtrent den gang van zaken in het Amerikaansche bedrijfsleven zijn zeer teleurstellend en de politieke onrust ln verschillende deelen der wereld zijn ook al niet geschikt, om den effectenbezitter een hart onder den riem te steken. Van de industrie-papieren reageerden Margarine Unies tot 228, de Philips' aandee- len moesten eveneens een verlies aantoonen. Koninklijken moesten zich een opoffering van enkele procenten getroosten. H. V. A 's daarentegen waren goed gedisponeerd ln ver band met de hernieuwde pogingen der Cuba nen om de positie der suikermarkt te verbe teren. Het avans bleef echter niet geheel be houden. Amsterdam Rubbers waren goed prijshoudend. Young-obligaties waren op nieuw sterk aangeboden en de koers daaide daardoor tot 70 1 2 pet. In aansluiting met hetgeen wij gisteren reeds meldden betreffende de tentoonstelling „Gas in huishouding en industrie" in het Brongebouw nog het volgende. In de hal exposeert de Firma Bakhuys die pas een eere-dlploma verwierf op de we reldtentoonstelling te Amtwerpen Ncder- landsch fabrikaat: fornuizen met koperen en uitneembare branders met gelijkmatige vlam- verdeeling en geheel uitneembare ovens. De firma Buttlnger vertegenwoordigt de firma Houben te Aken, die gasradiatoren fa briceert met ovale kamers. De vlam van aeze radiatoren kan door storm niet worden uit geblazen. Voorts kleine geysert-jes, waaruit afzonderlijk 3 L. water van 40. 2 L. van 60 en 1 L. van 90 graden kan worden geschonken. Door den afvoer der radiatoren kan nog een ketel water op kookpunt worden gebracht. Op het podium laat de firma Hoesbergen alhier de bekende Dordrecht-fornuizen met heete luchtoven en de zoo practische stoof- of sudderingen zien. Voorts gaskachels, ra diatoren enz. Dan volgt de firma Jan Jaarsma, ook na tuurlijk met gashaarden enz. Een uitgebreide stand is die van de Ho- mann Werke. Vele nieuwheden zijn hier te zien: roestvrije alumlniumbranders en for nuizen met opklapbare bovenplaat- en een veillgheldsinrlchting aan de ovenkraan. De fornuizen zijn ook te krijgen met ingebouwde radiatoren. Aardig zijn de slangen met hand douche. De firma exposeert ook gecombineer de gas- en kolenfornuizen het Amerikaan sche model met hoog-gebouwde oven (zoodat bukken bij de bediening van de oven niet meer noodig is) en de banketbakkersovens in drie etages. De Firma Hilarius-Rabus to Amsterdam exposeert asbesth-cementbuizen, die veel voor afvoer worden gebruikt. Wij noemden gisteren reeds de Heetwater- luchtovcn voor koek en banket, eigendom van dc gemeente, waarmede de firma Smit uit de Smedestraat in de achterzaal te vens als lunchroom Ingericht demon streert. Bakkers kunnen vergunning krijgen de oven te bezichtigen. Met Gaggenau-fornuizen. zeer mooie haar den en radiatoren (in een kerk te Beverwijk in gebruik)) is de firma Polenz en Co. uit Nijmegen, gekomen. De fornuizen hebben een temperatuurregelaar, merk Polo. Zeer groot en interessant is de stand van Küppersbusch, specialiteit in kook-installa- ties, o.m. in het St. Elisabeths Gasthuis al hier in gebruik. De fornuizen hebben een ge goten plaat, die binnen 12 minuten rood gloeiend kan worden gemaakt: er kan dan een groot aantal panhen tegelijk op worden geplaatst. Ook zijn er de gewone courante huishoudfornuizen en fraaie koperen en blanke gashaarden. Voorts de bekende D.R.U. badkuip met verschillende geysefs.. De Firma Goutzsch levert de Prometheus- fornuizen en komt op deze tentoonstelling speciaal met kachels en radiatoren voor het verwarmen van kantoren, scholen, winkels enz. Verder garagekachels, voor groote en kleine garages met de nieuwe vuursteenontsteking, die te Haarlem reeds door de brandweer is goedgekeurd; comforen met industriebran ders, de Invinclble-haarden en de geysers van de firma Bing. Ook is hier geëxposeerd een straatlantaarn volgens het systeem als te Haarlem in gebruik is. De firma heeft voorts ter beschikking ge steld voor verlichting: 15 lamps-Graetzin- buitenlampen. Het Gem. Gasbedrijf heeft een'Informatlc- en Advlezenbureau op de tentoonstelling.Hier hangen foto's van Haarlcmsche scholen, die gasverwarming hebben er zijn munt- en ge wone gasmeters te zien. De firma Reineveld te Delft exposeert een strijkmachine, Ingericht voor persgas en de firma Hubscher en Versfeit laat weer de Prometheus-fabrlkaten zien. Op het terras zien wij nog klinknagels-, smeed- en smeltovens van de „Dordrecht". De ovens, apparaten enz. zijn in bedrijf te zien. Een strijkje onder leiding van Willy Ver steeg speelt in de lunchroom (achterzaal), zooals gisteren reeds door ons vermeld. Er is gezorgd voor een schitterende buiten verlichting. De officieele opening. Hedenmorgen te half 12 had de officieele opening van de tentoonstelling plaats door den burgemeester van Haarlem, den heer C. Maar scli alk. Aanwezig waren o.m. de wethouders de heeren Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, Mr. M. Slingenberg en W. Roodenburg; de ge meente-secretaris Mr. Th. A. Wesstra, veie gemeenteraadsleden met hunne dames; hoof den van takken van dienst; de Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck; de secretaris van de Kamer van Koophandel, Jhr. J. C. Molllerus de commandant van de Brandweer cle heer C. J. van den Broek en le den van de Kamer van Koophandel. Na een kort woord van den heer J. A. A. Ochtman, Directeur van het Gem. Gasbe drijf, waarin deze er de aandacht op vestigde dat het doel der tentoonstelling is: een band te krijgen tusschen consumenten en produ centen en dank bracht aan allen die hebben medegewerkt tot de totstandkoming en de organisatie der tentoonstelling, was het woord aan den burgemeester. Spr. begon met te zeggen, dat het denk beeld van de directie van het Haarlemsch Gasbedrijf om door het organiseeren eener tentoonstelling van gas-verbruiksartikelen meer bekendheid te geven aan liet groote nut dat men van het gas als warmte- en licht bron kan hebben, door het gemeente bestuur met groote ingenomenheid begroet werd, en de wijze, waarop die aanvankelijke gedachte door het Comité van Uitvoering met medewerking van fabrikanten en grossiers is uitgewerkt tot deze vrij omvangrijke exposi tie, verdient met het oog op hetgeen hier op een twaalftal stands valt te aanschouwen, zeer zeker woorden van lof. Hst gasbedrijf levert thans een product, dat dank zij door den Raad vastgestelde ta rieven. vrijwel binnen ieders bereik is geko men. In bijna iedere woning is het gas de rechterhand van de huisvrouw. De totale omzet beloopt thans ruim 25 mil- lioen M3 per jaar. Daarmede is echter voor de burgerij het maximum profijt van dit nuttig product nog lang niet bereikt en ook het bedrijf zelf ls nog niet gekomen aan de grens van zijn capaci teit. Al valt niet te ontkennen, dat het gas als lichtbrond in de laatste jaren eenig terrein heeft verloren, aangenomen mag worden, dat het op velerlei gebied nog de meerdere, al thans gelijkwaardige van de electricitelt blijft. Daar voor het gas dus een blijvende plaats in huishouding en klein-industrie is ver zekerd, is het in hooge mate nuttig op gezette tijden het publiek de gelegenheid te bieden, kennis te nemen van den vooruitgang in de techniek der diverse gasapparaten. Aan dachtige beschouwing van de hier bijeenge brachte laatste snufjes op het gebied van gas-kachels, geysers, ovens en dergelijke, bal een ieder overtuigen dat daarbij, met in achtneming van door een ieder gewenschte zuinigheid, een zeer hooge graad van vol maaktheid en practische zin is bereikt. In deze tentoonstelling, welke het resul taat mag worden genoemd van gemeen schappelijk overleg tusschen het bedrijf en de betrokken organisaties, ligt voor mij, aldus spr., het bewijs dat de noodzakelijkheid van samenwerking ten deze ook door u wordt gevoeld. Drieërlei belangen zijn daarmede gediend; die van'den vervaardiger, den tusschenhan- del en den verbruiker. et gemeentebestuur rekent en vertrouwt daarbij op uw aller medewerking. Met den wensch dat het resultaat dezer tentoonstelling mag worden ondervonden door allen die aan de totstandkoming ervan hebben medegewerkt, verklaarde spr. haar voor geopend. TSJECHO-SLOWAKUE. VREESELIJK ONGELUK. BRATISLAVA. 8 October (V,D.) In de gemeente Zubrohlava bij Silileln heeft een ernstig ongeluk plaatsgehad, Aan den oever van een beek speelden verscheidene kinde ren, totdat op een gegeven oogenblik een gedeelte van de schoeiïng losscheurde en de kinderen te water geraakten. Twee jongens en twee meisjes werden door het waterrad van een molen gegrepen; de lijkjes werden later deerlijk verminkt teruggevonden. Twee andere meisjes verdronken. De moeder van een der kinderen sprong in vertwijfeling eveneens te water, doch men slaagde erin haar bijtijds op het droge te brengen. HILLEGOM WETHOUDER KLAVER. De heer P. Klaver, wethouder dezer ge meente is Woensdag per ziekenauto ns*r de Maria-Stiehting te Haarlem overgebracht. De aard van de ongesteldheid kon ons gisteren nog niet worden medegedeeld. Naar wij hedenmorgen vernamen, heeft de patient een onrustigen nacht gehad. Omtrent de ziekte kon men ons ook nu nog niets be paalds mededeelen. ZANDVOORT PHOENIX. Zaterdag 25 October hoopt de bekende too- neelvereeniging Phoenix de rij van haar uit voeringen te openen met: .Een partijtje po ker", een klucht in drie bedrijven van Robert Smiley Peple, voor Holland bewerkt door C. v. Kerckhoven Jr. Het stuk is pas vrij voor dilettanten en dus nog niet opgevoerd. De Phoenix is een van de amusementsver- eenigingen, die er in geslaagd is haar uitvoe ringen op een vrij hoog peil te brengen. Zij heeft een ledenkring, voor wie de uitvoerin gen een hoogst gewaardeerde ontspanning zijn in den langen Zandvoortschen winter. Reeds de voorgangster van de Phoenix, de tocneelvereeniging Sandevoorde onderscheid de zich gunstig van vele harer zusteren door den ernst, waarmede werd gewerkt, door den ijver, waarmede gepoogd werd de vereeni- glng op een hooger plan te brengen. In December 1915 werd in hotel Splendide door een kring van voornamelijk onderwij zers en onderwijzeressen de Phoenix opge richt. Heel weinigen van de oprichters zijn er overgebleven. Mej. Klaver, mej. Wijsman, rnej. Koper, mevrouw Caderius van Veen, de meesten zijn naar elders vertrokken. Alleen de voorzitter uit dien tijd, de heer A. J. v. d. Waals en de heer Werkhoven zijn Zandvoort niet ontrouw geworden. Uit dien eersten tijd herinneren enkelen zich nog als een der successtukken: Fiat Justitia, waarin de heer Dinnewet. toen al triomfen behaalde als de harde officier van justitie. „Het recht moet zijn loop hebben", maar waarin ook de heer Werkhoven als de boef en mej. Klaver als de biinde vrouw sterk naar voren traden. Velen, herinneren zich nog de Artisten- revue, de Student thuis van Frederik van Eeden, Jan Ongeluk en de tante van Charley. Na een korten tijd van inzinking is de Phoenix onder een geheel nieuw bestuur weer in volle activiteit aan het werk gegaan: De lijst van uitvoeringen is lang, maar geeft de bewijzen, dat .steeds hooger" het parool is. We noemen slechts: De rechte lijn van Fa- bricius. Mijnheer de Senator, Revanche, Dolle Hans, Het Gourivischje van Van Nou- huys, De Mei van Heijermans, De Schaduw van 't verleden van Ernst- Zahn. Arme Rijken, Er staat geschreven, De klingert en in het laatste speelseizoen de Spaansche Vlieg. Van de toenmalige bestuurderen de heeren G. W. van Toombergen, Meyer. Fray. v. d. Meer, Drunewet, Harmsen en Hofmann (re gisseur) is slechts de eerste overgebleven, die om zijn verdiensten in de leiding thans nog als eere-voorzitter fungeert. Verschillende malen werd de tooneelver- eeniging uitgenoodigd haar medewerking te verleenen zooals in 1923, teen door de Storm ramp aan den Hoek van Holland van alle zijden hulp gevraagd en gegeven werd. Dat de vereeniigng een goeden naam heeft, bleek het vorige jaar. toen zij uitgenoodigd werd door de Sportvereen. van den Koninkl. Holl. Lloyd te Amsterdam om een uitvoering te geven. In Bellevue werd toen met: de Mil- lionnair tegen wil en dank een groot succea behaald. 't Is ons bekend, dat 't vorig jaar 't in den. boezem der vereeniging niet alles pais en vree was, maar ongetwijfeld zijn die moei lijkheden, zooals 't zoo dikwijls gaat in plan- kenland. glansrijk overwonnen. In de heeren: H. L. d'Hooge als regisseur, J. van Raalte als secretaris met E. H. Brok- meyer Jr.. A. v. d. Weerd. J. C. Roukens Jr. en J. Stol heeft de vereeniging een bestuur, dat- een waarborg is, dat voortgegaan zal worden met 't geven van op goed peil staan de uitvoeringen, voor een breeden kring voor ziende In een werkelijke behoefte. 454e STAATSLOTERIJ Trekking van Donderdag 9 October 1930 5e KLASSE. 16e LIJST Hooge Prijzen: 3648 100-000 met premie van 30.000 16406 1000 3297 5630 6755 7924 8039 12126 13035 400 1775 6634 8S94 9490 13719 ƒ200 79 1344 1S72 3409 4676 5056 6933 6972 12341 132-:8 13302 13366 13444 138*1 14731 17710 19279 20176 100 Prijzen van f 70. 5tt' 26 86 91 220 263 436 507 527 651 679 743 801 802 861 940, 929 1016 1343 1438 1463 1498 1719 1784 1S21 1S44 2044 2094 2201 2236 2340 2393: 2518 2533 2552 2581 2655 2713 2968 3340' 3352 3455 3480 3598 3624 3999 4007 4022 4052 4179 4454 4649 4679 4821 5178 5197. 5378 5440 5456 5519 5609 5670 5572 569 L 5753 6026 6288- 6317 6341 6579 6621 6655 6922 7057 7209 7242 7246 7267 7273 7357 7364 7419 7400 7453 7484 7593 7620 7667 7772 7856 7914 7964 8023 8197 8382 8635 8732 8743 8901 8912 9130 9207 9264 9292 9403 9414 9405 9472 9498 9501 9534 9619 9756 9900 9942 9960 10097 10262 10302 10,343 10483 104S4 10536 10564 10598 10635 10738 10757 10839 10927 11025 11232 11311 11413 11-184 11553 11598 11841 11843 11918 11926 11947 11949 12075 12270 12274 12525 12752 12S35 12868 12879 1303$ 13100 13107 13208 13408 13433 18451 13795 13509 13844 13912 13926 14006 14152 14405 14507 14509 14553 14633 14775 14834 14863 14933 15009 15252 15273 15452 15600 15731 15811 15860 16002 16098 16728 16752 16753 I6S84 168S6 17021 1712S 17165 17247 17252 17380 17385 17402 17464 17484 17565 17596 17637 17708 17846 17031 1706S 18149 IS 185 18230 18238 18601 18774 18816 18963 19067 19131 19232 19285 19396 19440 19649 19823 19836 19944 20004 20050 20110 20177 20187 20212 20253. 20323 20423 20720 20817, 14 35 39 125 145 149 182 676 708 715 365 372 394 835 844 856 1011 106S 1089 1262 1266 I2S1 1415 1430 1515 1639 1647 1678 1894 1902 1903 2081 2089 2103 2376 2384 2423 2462 2481 2483 2643 2705 2730 2945 2955 c97S 3103 3105 3114 3360 3362 3368 3503 3530 3547 3686 3691 3705 3S82 3908 4110 4284 4296 4305 4466 4468 4182 4616 4702 4712 4851 4S60 4938 5110 5114 5116 5205 5412 5435 5445 5613 5631 5654 5782 5S13 5843 60S2 6090 6108 6237 6269 6295 6543 6556 6566 6844 6865 6876 7039 7082 7114 7425 7433 7437 75S7 7738 7794 7930 7944 7969 8050 8070 8089 8222 825? 8285 8405 8416 8496 8543 S563 S608 8656 8S28 SS53 8939 9266 92S2 9352 9595 9609 9713 9S60 9S75 9937 1020S 10301 10318 10319 10379 10307 10-114 10416 10440 10573 10654 10606 10744 10745 10761 10769 10794 10795 10803 10819 10S70 10970 10972 10975 10993 10997 11020 11097 11119 11125 11127 11233 11234 11267 11271 11282 11.321 11350 11393 11120 11182 11588 11635 11691 11701 11749 11755 11774 11785 11804 II858 11963 12067 1216-3 12192 12210 12220 12225 12234 12266 1220.3 12147 12468 12479 12483 124S5 12544 12552 12558 12595 12603 12618 12667 12681 1276.3 1273! 1270.3 12795 1279? 12553 12857 12930 12936 12937 130.50 13079 13176 1.3191 13736 13302 13305 13318 13330 13353 13326 13-361 13374 13391 13434 13445 13469 1.3501 13502 1.3504 1-3525 15535 1366.3 13670 13702 13711 13714 13717 13722 13741 1.3756 13775 13776 137S1 13818 13838 13919 13949 14013 14050 14052 14059 14126 14172 14221 14336 14361 143S5 14408 14422 1445S 14474 14515 14566 14601 14613 14714 14718 14732 14746 14747 14752 14757 14804 14806 14S47 14S4S 14S76 14883 14908 1-1020 14950 14969 15004 15012 15066 l^OTö 15102 15103 15130 15136 15139 15143 15182 15200 15270 15291 15305 15324 15374 15427 15454 15516 15526 15541 15542 15544 -15560 15568 15615 15670 15777 1577S 15793 15810 15873 15940 15053 16062 16081 16090 16095 16106 16127 16147 16155 16158 16161 16194 16218 16215 16285 16288 16319 16330 16338 16350 16364 16375 16-391 16399 16123 16469 164S0 164S4 16541 16567 16589 16606 16603 16632 16647 16661 16663 16697 16776 16788 16891 16933 16943 16957 16968 16975 17005 17036 17131 17139 17158 17231 17290 17319 17334 17360 17562 17390 17420 17460 174S0 17500 17.510 17522 17553 17621 1764S 17653 17669 17677 17717 17725 17770 1777S 1779S 17803 178.33 17S69 17SSS 17923 17994 1SOOO 18022 lS07o 1SI04 18152 13274 18307 18.315 13144 '1S461 18463 18474 18520 18544 1S576 18584 18614 18635 18636 18689 18734 18754 18799 18869 18868 1SS74 1SS76 1S901 18913 ISOIS 1S923 18933 18940 18952 19027 19039 19045 19080 19103 19109 19164 19180 19252 19270 19284 19289 10351 10402 10423 10433 I94Q0 10496 19509 19537 19568 1961.3 19769 19803 1994/ 19956 19970 19082 20021 20022 20035 *0056 20003 20095 20099 20122 20135 20192 20215 20221 20296 20.346 20.349 20357 20561 20375 20382 20402 2M15 2043S 20165 20171 20484 20493 20519 21523 20524 20528 205«6 20679 20739 20771 20775 20827 20851 20915 20927 20930 20940 20965 20970 20992 Verbetering: 5c K'assc 15c I ijs! *372 m.z. 1272 (TOL 6065 (70) m.z. 665 (70). Een koekje van de tentoonstelling Niéten 55 SO 95 *103 114 186 226 27S 305 323 758 759 7ol 803 809 500. 594 637 649 070 883 685 949 969 1008 1092 1160 1164 1171 1222 12S3 1284 1322 1336 1364 1579 1583 1608 1633 163S 16S8 1696 1747 1752 1S4I 1958 1961 1974 1980 2057 2105 2156 2287 2334 2367 2446 2449 2455 2459 2460 2526 2-549 2566 2573 2501 2S24 2838 2874 2881 2913 2990 3005 3038 3043 3046 3141 3150 3185 3209 3284 3369 3-394 3432 3464 3474 3554 3611 3623 3664 3677 3738 3815 3838 3849 3867 4168 4175 41S9 4209 4275 43.35 4352 4360 436.1 4113 4488 4495 4505 4592 4613 4736 4746 4763 4812 4822 5028 5039 5058 5093 5096 5236 5310 5354 5374 5390 5449 5450 5477 5538 5551 5656 5662 5686 5683 5773 5871 5890 5999 6069 6077 6120 6170 6172 6176 6178- 6337 6401 6431 6497 6498 6580 6632 6642 66S6 6819 6008 6917 6976 6977 7036 7118 7158 7180 7319 7396 7439 7472 7489 7366 7572 7S02 7828 7871 7S78 7929 7979 7982 7994 8028 8049 8094 8147 8153 8167 8206 8317 8322 8323 8359 S375 8498 6511 8532 8539 8541 8753 8766 8776 8789 8S24 8983 9013 9131 9142 9218 9520 9526 9532 9576 9578 9740 9758 9789 9800 9S22 9989 9994 1003S 10062 10085

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 2