BUITENLAND DE ONDERGANG DER R 101. De berichten uit Brazilië noR steeds verontrustend. Engeland. 12 lijken herkend. INGEZONDEN AGENDA. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 9 OCTOBER 1930 TWFEDE BLAD De strijd om Pernambuco. Het Roemeensche conflict opgelost? Tegenstrijdige berichten. Titulesco de man van de toekomst? HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Volgens de laatste berichten uit Brazilië heeft de regeeringsgetrouwe kruiser „Santos" gedreigd Rio Grande te bombardeeren, welks haventoegang versperd is door het doen zin ken van een tweetal vaartuigen. Uit Sao Paulo wordt gemeld, dat daar ver scheidene regimenten samengesteld zijn be staande uit burgerwachten, die de regeering trouw zijn gebleven. Ruim 5000 re volution - nairen zouden echter Pernambuco en de stad Natal bezet hebben, waar zij zich van groote hoeveelheden wapens en munitie meester zouden hebben gemaakt. Toen er 300 man regeeringstroepen verschenen, werden deze door 1500 opstandelingen aangevallen waar na het regiment, met inbegrip van de offi cieren, zich op Argent-ijnsch gebied terug trok. Volgens een telegram van Reuter beweren de Braziliaansche opstandelingen dat zij in alle staten ten noorden van Pernambuco de overhand hebben. Bij de verovering van de stad Pernambuco hebben 150 personen het leven verloren. Aan de gevechten werd deel genomen door pantser-auto's. Een volledig uitgerust oorlogsschip is naar Pernambuco gezonden met soldaten aan boord, om te trachten de stad te heroveren. Verward zijn de berichten, die ons uit Roemenië geworden. Een telegram van Wolff deelt mede, dat er een kabinet Mironescoe is gevormd. Dit bericht vermeldt tevens de namen van de nieuwe ministers. Een tele gram van Vaz Dias, evenals dat van Wolff op 8 October gedateerd, meldt dat de onder handelingen met Mironescoe op het laatste oogenblik afgebroken zijn en dat er opnieuw besprekingen plaats vinden met den afge treden ministerpresident, den boerenleider Manioe. Mocht dit bericht juist zijn, dan is de veronderstelling niet te gewaagd, dat koning Carol het niet op een breuk met Manioe durft te laten aankomen. Wij gelooven echter eerder, dat het tele gram inzake de vorming van een kabinet Mironescoe, zooals dat elders onder de rubriek Roemenië wordt afgedrukt, juist is. Een be richt van hedenmorgen in de NR.C. ver sterkt deze veronderstelling. In dat blad wordt namelijk bericht, dat het kabinet Mironescoe in Roemenië als een voorloopig kabinet wordt beschouwd. Het zou ten hoogste tot het voorjaar aan blijven om dan door een concentratiekabinet onder leiding van Titulesco vervangen te wor den. De Koning heeft aan de pers een ver klaring doen toekomen, waarin hij alle ge ruchten tegenspreekt, dat hij van plan zou zijn het parlement te ontbinden, om een dictatuur te vormen. De Koning laat mede- deelen dat hij de grondwet tot iederen prijs zal handhaven. Titulesco. Ja, Ja, dat kent men. Het feit dat Manioe gewipt is, bewijst dat Carol niet met zich laat spelen. Titulesco werd uit Londen ont boden. Hij schijnt de sterke man te zijn. Dat hij één der hoofdpersonen is in het Euro- peesche diplomatieke spel, en dat hij niet voor niets gezant in Londen is, weet iedereen. Hij staat aan de zijde van Carol. Het zou dus beelemaal geen verwondering behoeven te baren, wanneer Roemenië het voorbeeld volgde van zooveel andere staten, en zijn toevlucht zocht bij de dictatuur. Titulesco is een man van beteekenis. Carol meent het thans zéér ernstig.... L. A. DuitscMand. Duitsche en Fransche commu nisten tegen herstelbetalingen. BERLIJN, 8 Oct. (V.D.) Vertegenwoor digers der communistische fracties van de Fransche kamer en den Duitschen Rijksdag hebben gisteren te Berlijn gemeenschappe lijke besprekingen gehouden, in het middel punt waarvan het Youngplan stond. Besloten werd: 1. De communistische fractie van den Rijksdag stelt het onmiddellijk stopzetten van alle betalingen van het Youngplan voor. 2. De communistische fractie van de Fransche kamer zal een interpellatie indie nen, waarbij geëischt zal worden, dat geen betalingen meer geheven zullen worden van Duitschland en dat de oorlogsschulden ge annuleerd worden. De Rijksconferentie. LONDEN, 8 October (VJD.) Op de he- den gehouden plenaire zitting van de Rijks conferentie werden door de leiders der ver schillende delegaties verklaringen afgelegd, inzake de economische betrekkingen tus- schen de deelen van het rijk. Overeengekomen werd, dat de voornaam ste gedelegeerden morgen bijeen zullen ko men, teneinde dit onderwerp nader onder het oog te zien in het licht van deze ver klaringen. Als eerste voerde het woord de minister voor de Dominions J. H. Thomas, die ten behoeve der Engelsche regeering zeide plenaire gelegen- om een Thomas. sprekende dat deze zitting de heid bood breed opgezet over zicht te geven van de economische po sitie van de ver schillende dominions hetgeen naderhand in de verschillende commissies zou kun nen worden uit gewerkt. Vervolgens gaf Thomas een uitgebreid overzicht van den toeseand van den Rijks- handel, waarbij hij opmerkte, dat Engeland, dat terwijl de algemeene wereldhandel en ook die van het Rijk als geheel ongeveer 20 pet meer bedroeg dan in 1913, zijn handel zag verminderen, vergeleken bij dien datum met 26 pet., in een veel ongunstiger positie ver keerde dan de dominions, waar groote nieuwe industrieën zich ontwikkeld hadden, wier producten voordien door Engeland geleverd werden. In den loop van dit overzicht merkte Tho mas op, dat een groot deel der producten, welke thans uit vreemde landen ingevoerd werden in het Rijk zouden kunnen worden voortgebracht, zonder hiermede te willen be weren, dat Engeland zichzelf volkomen zou kunnen afsnijden van het overige gedeelte van de wereld. Hierna ging Thomas over tot de werkloos heid en de geweldige belasting die door En geland moet worden opgebracht. Juist omdat hierdoor de koopkracht van Engeland vermindert, tengevolge waarvan minder in de Dominions kan worden inge kocht, waaruit blijkt hoezeer de deelen van het Rijk onderling afhankelijk zijn, is het goed dat deze problemen thans besproken worden. Spr, bracht de delegaties dank voor de hierin verleende medewerking. Vervolgens werd het woord gevoerd door den Canadeeschen premier Bennett, die een definitief plan te berde bracht, steunende op een breed principe van Rijks protectie. Hij bood het moederland en alle andere deelen van het Rijk een preferentie aan op de Cana- deesche markt, in ruil voor een gelijke prefe rentie op hun markten, gebaseerd op een verhooging van 10 pet. der geldende algemee ne tarieven of der nog in te stellen tarieven voor de vreemde landen. Dit bedrag kan niet algemeen toegepast worden doch het voorstel is gebaseerd op een adequate bescherming van bestaande of nog te scheopen industrieën waardoor een ze kere elasticiteit in het preferentieele tarief verzekerd wordt. Deze voorgestelde preferentie moet niet worden beschouwd als een stap in de richting van Rij ksvrij handel, waarvan hij gelooft dat deze noch wenschelijk noch mogelijk is. Mocht men tot deze verandering in de economische Rijksbetrekkingen overgaan dan moet dit zonder uitstel geschieden. Hierna sprak Scullin, de Australische pre mier, die ze.ide, dat hij gaarne zou zien dat de industrieën van het Rijk deel zouden heb ben in den invoer van 45 millioen pond ster ling aan fabrikaten, welke in Australië wer den Ingevberd. Hoe men hiertoe zou kunnen komen, was een kwestie van bespreking voor de betrokkenen der Australische en Engel sche industrieën. Spr. is van meening dat er methoden van beraadslagingen moeten worden uitgewerkt tusschen deze industriee- len. De Australische regeering zal dan gaar ne helpen om de hieruit voortkomende voor stellen tot uitvoering te brengen. Ook naar zijn meening en die zijner regeering is een preferentietarief de beste vorm waarin deze hulp kan worden verstrekt. De volgende spreker is de heer Forbes, (Nieuw Zeeland). Deze verdedigde op zijn beurt de preferentieele tarieven wier voor- deelen hij door het aanhalen van cijfers naar voren bracht. Nieuw Zeeland is echter afkeerig van uitbreiding van staatshandel en van regeeringsinmenging in handelszaken, meer dan dit voor het welzijn van het volk noodzakelijk is. Tot dat concrete voorstellen gedaan wor den behoudt hij zich dan ook zijn oordeel voor. De minister van Financiën van Zuid-Afrika Havenga, keerde zich tegen den Rijksvrij handel welke als panacee voor alle kwalen was voorgesteld en zeide dat Zuid-Afrika uitbreiding van handelsrelaties met het Rijk door een overeenstemming waarbij wederzijds tarief voordeelen gegeven worden zou be groten. Een dergelijke overeenkomst moet echter voor een voldoend lange periode gel den, ten einde vertrouwen en stabiliteit te scheppen. Nadat nog het woord was gevoerd door den premier van New-Foundland, Sir Richard Squires en den minister voor externe aan gelegenheden van den Ierschen Vrijstaat, sprak de Indische gedelegeerde Sir Geoffrey INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per regel. Stoizuigerhuis MAERTENS BARTELJOR IS STRAAT 16 TEL. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN Corbett, die zeide dat Indlë bereid was al die plannen in gunstige overweging te nemen, welke handel met alle andere landen van het Britsche gemeenebest konden aanmoedi gen en ontwikkelen. Zij was echter niet be reid afstand te doen van haar huidige be- schermingspolitiek welke scheen te voldoen aan de voorwaarden van een gerationali seerde productie, zoodat Indië niet in staat is zich zelf te binden aan eenig algemeen schema van preferentieele tarieven binnen het Rijk. en zich algeheele vrijheid moet voorbehouden om in ieder afzonderlijk geval een beslissing te nemen. RoerP"f'S, Nieuw kabinet. BOEKAREST, 8 October. (WolttlDe Ko- ning heeft de hem aangeboden lijst van mi nisters goedgekeurd en den nieuwen pre mier Mironesco aan het noenmaal gehou den, ter nadere bespreking. De nieuwe mi nisters zijn: president Mironesco; buiten landsche zaken Valda-Voevod; blnnenland- sche zaken Juniani; handel en verkeer Ma- noilescu; spoorwegen en waterstaat Mad- gearu of Mirto. De overige ministers uit het kabinet-Manlu behouden hun portefeuilles. George G. Mironesco is In 1874 te Vaslui geboren en is een neef van wijlen den me tropoliet Athanasius Mironesco. Hij is te Parijs n de rechten gepromoveerd en daar na prvaat-docent geweest aan de universi teit te Boekarest. Sinds 1910 beweegt hij zich in de politiek. Hij is herhaaldelijk Kamerlid en Senator geweest en kreeg in 1921 zijn eer ste ministerieele portefeuille die van onder wijs. in het ministerie Take Jonescu. In den oorlog had Mironesco te Parijs het blad La Roumanie uitgegeven, aldus de N. R. C., dat propaganda maakte vook Roemenië's partij kiezen aan de zijde der entente. Den lOen November 1928 is Mironesco minister van buitenlandsche zaken geworden in het mi nisterie Maniu. Hij was toen hoogleeraar in de phüosophie van het recht te Boekarest en voorzitter van de juridische faculteit aldaar. Bij den terugkeer van koning Karei II ln zijn land, den 7den Juni van dit jaar, trad Maniu af als minister-president en nog dien zelfden dag vormde Mironesco een nieuw ministerie, alleen met het doel Karei tot ko ning uit te roepen. Zoodra dat geschied was, maakte Mironesco Veer plaats voor Maniu. Ook in dit kabinet was hij weer minister van buitenlandsche zaken. In deze functie heeft hij zich allerwege 'n goeden naam verworven. Men vermoedt, dat het ministerie Mironesco een overgangskabinet zal zijn, dat aan het bewind zal blijven totdat de gemoederen in de regeeringspartijdie door de huidige cri sis geschokt zijn, wat zullen zijn bedaard. Italië. Giurati geïnstalleerd. ROME. 8 Oct. <VD.) Vanmiddag heeft de aftredende Secretaris-Generaal van de Fascistische Partij Turati zijn functie in tegenwoordigheid van Mussolini aan zijn op volger Giurati overgedragen. Turati gaf een kort overzicht van den veel- omvattenden arbeid, die de Fascistische Partij onder zijn 5-jarig bewind verricht heeft. Mussolini wees erop, dat. Turati's grootste verdienste is geweest, dat hij de partij vol komen bij den staat heeft weten in te lijven. Tenslotte zeide de Duce ervan overtuigd te zijn, dat de toekomstige arbeid der partij ge kenmerkt zal worden door trouw aan de fascistische revolutie. Finland Dr. Zaunius afgetreden. KOWNO, 8 October (V.D.) Na den terug keer van den Litauschen Minister van Buitenlandsche Zaken Dr. Zaunius heeft ten Paleize van den President der Republiek een buitengewone Ministerraad plaats gehad. Na afloop van de zitting diende Dr. Zaunius zijn ontslag in. Er loopen echter geruchten, dat het geheele kabinet zal aftreden. Het aftreden van Zaunius komt niet ge heel onverwacht gezien de resultaten van de Memelkwastie enx de Duitsch-Litausche en Litausch-Poolschevonderhandelingen te Ge- nève. KOWNO, 8 October (V.D.) Naar ver luidt is de candidaat met de meeste kansen voor het ministerschap van buitenlandsche zaken de Litausche gezant in de V. S- Balu- tis. Bovendien wordt nog genoemd Baltru- schaitis, die tot dusverre gezant was te Mos kou en de Parijsche gezant Klimas. HELSTNGFORS, 8 Oct. (V.D.) De tel lingen van de bij de rijksdagverkiezingen uit gebrachte stemmen zijn thans zoover gevor derd, dat een voorloopige opgaaf van de ver deeling der zetels kan worden gegeven. De vereenigde partij (de rechterzijde) kreeg 41 zetels (28), de vooruitgangspartij 11 (4), de Zweedsche Volkspartij 20 (23), de linksche Zweden 1 (0), de landbouwpartij 59 (60) kleine landbouwers 1 (0), soc. dem. 66 (59), communisten 0 (23>. In den nieuwen rijksdag zullen dus 133 burgerlijke afgevaardigden zitting nemen, 66 soc. dem. en geen enkel communist. Er is dus een schrale twee derde meerderheid voor de burgerlijke partijen verkregen. Nog een geivonde overleden. Zonderlinge notitiën ontdekt. LONDEN. 8 Oct. (V. D?) In de doodenhal van Westminster konden er 12 lijken door de nagelaten betrekkingen herkend worden aan de hand van allerlei kleine persoonlijke be zittingen. Geïdentificeerd werden op deze wijze ir Sefton Brancker. de commandant van het luchtschip Irwin. de constructeur Richmond en de meteooroloog Geblett, bene vens cm aantal anderen. De overbrenging van de lijkkisten zal Vrijdag a.s. in den vroe gen ochtend plaats hebben. De stad Bedford zal Zaterdag een algemeenen rouwdag hou den. Bij het Ministerie van Luchtvaart is een groot aantal aanvragen voor toegangskaar ten voor de plechtgheid in Sint Paul's Ca thedral binnengekomen. Deze rouwdienst zal per radio voor geheel Engeland en de Do minions worden uitgezonden. De zeilmaker Church is intusschen te Beauvais overleden. De drie licht gewonden, die den overtocht- naar Engeland aan boord van den kruiser ..Tempost" hebben medege maakt. zijn te Cardington aangekomen. De toestand van de overige drie gekwetsten is vooruitgaande. Notities gevonden BERLIJN, 8 Oct. (V. D.) Onder de over blijfselen van de R 101 zijn. volgens een be richt in de Berlijnsche bladen notities gevon den met aanteekeningen der ingenieurs over den zoo ongelukkig verloopen tocht en de daaraan voorafgegane proeftochten. Volgens deze aanteekeningen zouden de motoren en de smering niet onberispelijk hebben gefunc- tionneerd. Ook zouden bij de proeftochten op den eersten, tweeden en derden October' verscheidene malen door warmloopen der motoren kleine brandjes zijn voorgekomen. De notities schijnen op merkwaardige wijze door de vlammen gespaard te zijn. Onder de aanteekeningen bevinden zich o.a. één lui dende als volgt: Het schijnt, dat er iets in brand is geraakt. Alles rookt.. Waar deze aan- teekening echter betrekking op heeft en door wien zij gemaakt is, ls nog volkomen onbe kend. Condoleantiebetuiging van den Paus. ROME. 8 October (V. D.) De Paus heeft den aartsbisschop van Westminster opdracht gegeven den koning van Engeland zijn deel neming te betuigen met den zwaren slag wel ke Engeland door de ramp van de R 101 heeft getroffen. De Italiaansche minister voor Luchtvaart, generaal Balbo, heeft zich heden, vergezeld van eenige officieren, naar Londen begeven, ter bijwoning aan de begrafenisplechtigheid. Oorspronkelijk zou de tocht per vliegtuig geschieden doch slecht vliegweer verhinderde de vlucht over de Alpen, zoodat de tocht per trein geschiedt. Voor de begrafenis op Zaterdag heeft het departement van luchtvaart, de volgende re gelen vastgesteld. Om 10 uur. aldus de N.R.C. worden de lijkkisten op artillerie-wagens ge plaatst en van de Westminster Hall naar het Euston Station gereden langs Whitehall. Strand. Kingsway, Southampton Road en Marylebone Road. Zij worden voorafgegaan door een cordon politie-agenten en de staf- muzlek van de luchtvaart. Achter de lijkba ren zullen de familieleden loopen of rijden, gevolgd door de regeeringsvertegenwoordi- gers, de leden van de raden voor leger, vloot en luchtvaart en de bemanning van de R 100 met de 3 overlevenden van de R 101. Een de tachement cavalerie met omfloerste vaan dels zal den stoet sluiten. Van Euston, gaat de trein naar de stad Bedford, waar in de zelfde volgorde, behalve dat ledereen nu zal loopen, de tocht naar het Si. Marvkerkhof te Cardington. dat op een kleine 3 K.M. af stand ligt-, wordt aanvaard. Op het kerkhof zullen geestelijken van verschillende gods dienstige gezindten gebeden opzeggen, waar na onderminister Montagu de lijkrede zal houden. De begrafenis geschiedt, zooals reeds gemeld, in één graf. Dr. Eckener naar de begrafenis der slachtoffers BERLIJN. 8 October. (Wolff). De Lokal Anzeiger verneemt uit Frledrlchshafen. dat kapitein von Schiller meegedeeld heeft, dat dr. Eckener aan de rouwplechtlgheden voor de slachtoffers van de ramp met de R 101 zal deelnemen. Is er toch een vrouw onder de slachtoffers? Alle gevondenen, meldt de correspondent van de Daily Telegraph nog uit Beauvais, zijn mannen, en dit stelt het gerucht, dat er een vrouwelijke passagier aan boord ge weest zou zijn. ter7ijde. Daar volgens den correspondent van de Daily Sketch de Fransche autoriteiten zelf hadden verzekerd, dat er 47 lijken gevonden waren en dat een daarvan het lijk van een vrouw of van een meisje was. en daar dan ook met bijzonderen nadruk wordt vermeld, dat dicht bij het lijk kantwerk en vromven- kleeren gevonden zijn. lijkt de verzekering van den correspondent der Daily Teloeraoh nog niet bijzonder overtuigend teckent de N. R. C. hierbij aan. Volgens hetzelfde blad clteeTt. d^ Dailv Mail uit de Bedford Record een artikel, getiteld .Aanklacht" waarin dit blad schrift dat de ramp de angstige voorgevoelens van velen bevestigd heeft. d;e zich over de te snelle uit voering der wijzigingen en de al te vluchtige voorbereidingen tot. den tocht ongerust had den gemaakt. Toen de R 101 van haar onbe- vredigenden proeftocht terugkeerde, stond één ding vast: nl. dat de neus gezakt was. Toen het schip Zaterdag vertrok was leder een getroffen door de moeilijke stijging, en de hoogte waarop het koerste. Naar het schijnt heeft het ook niet aan waarschuwingen aangaande het weer ont broken. Velen wisten dat het schip niet be hoorlijk beproefd was. en dat. tenminste één motor niet in orde was. Ook wist men dat het te zwaar geladen was. Tot voor kort ging men altijd uit van de gedachte, dat de R 101 een experiment was, en dat er dus niets overhaast mocht worden. Op het crltieke moment, toen de voornaam ste proef geschieden moest, heeft men dit echter uit het oog verloren. Blijkbaar vraagt het blad van de plaats waar de R 101 thuis behoorde, zich af, of Lord Thomson's be lofte aan MacDonald om den 20sten terug te zijn, met de overhaasting ln verband kan gestaan hebben. Volgens dit blad. is de R 101 onnoodig op geofferd aan gebrek aan voorzorg, zoo al niet aan improvisatie. Een telegram van MacDonald aan Tardieu. LONDEN, 8 October. (Reuter). MacDonald heeft het volgende antwoord aan Tardieu, den Franschen minister-president, gezonden: ..Gij en het Fransche volk hebt ons waarlijk getoond dat onze smart ook de uwe was. De edelmoedige eerbewijzen die gij gisteren ge bracht hebt. worden door de families van de slachtoffers innig gewaardeerd en hebben de geheele natie mot diepe erkentelijkheid ver vuld. „Uit naam van de regeering dank ik u van heeler harte". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Met beste dagelijksche middel ter opwekking en verfrisschinq. PEPERMUNT Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie ^ich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug» gegeven. HOUTPLEIN-ELLENDE. Mijnheer de Redacteur. Met groote toenemende verwondering aan schouw ik dagelijks de verkeersellende op het Houtplein, en met nog meer verwondering kan ik maar niet begrijpen dat hier geen stroomen van klachten over binnenkomen. Maar de Burgerij zal wel denken: ..Er is toch niets aan te doen". Dat er 8 a 9 toe gangswegen voor het rij verkeer totaal afge sloten zijn, zal ik maar laten rusten. Maar dat het voetgangersverkeer zoo schandelijk verwaarloosd wordt is meer dan ergerlijk. Er wordt zoo goed als niets gedaan voor dit verkeer om over te steken behalve dan een paar lós neergeworpen biels. Om de tram te bereiken of te verlaten moeten dé menschen halsbrekende toeren verrichten, zelfs voor den avond, ja nog sterker voor Zaterdag en Zondag, liet men de zaak zooals zij was. Met spanning zie ik de acrobatische toeren, voor al van oude menschen, om over te steken. Een plankje om het ongeveer 40 centimeter hooge trottoir te bereiken, welk plankje aan het eind opwipt, was gisterenavond de toe gang. Had ik op zeker moment niet een oude vrouw daarvoor behoed, dan was de stumper leeiijk gevallen. Bij mij kwam een dame binnen met een verzwikten enkel, welk geval toch wel te denken geeft. Is er geen hout meer aan O. W. of mogen de planken niet vuil worden? Wie heelt hier de zorg voor, ol werpen ze het op eikaars schouders om er maar af te zijn? Waarom wordt een zeker stuk grond een onmogelijk aantal kecren op nieuw opgebrokan? En ten slotte vrees ik ten zeerste dat wij op het Plein in de toekomst een tweede Amsterdamschc Poort-sllpmisère krijgen. Het vriendelijken dank voor de plaatsing, Hoogachtend, ALB RECHT. Plein. MOTORDIENST. De adjudant-onderofficier-administrateur F. Oosterwaal, van het 11c Regiment Infan terie te Nijmegen, wordt op 15 October a.s. overgeplaatst bij de Schoolcompagnie van den Motord lenst. Heden: DONDERJAAG 9 OCTOBER Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 u nam. Gebouw Blauwe Kruis: Lezing door Ds H. Jansen Brongebouw Gas-tentoonstelling („Gahi") 11.305 en 7.3010 uur. Palace: ,Jch glaub' nie mehr an elne Frau" Tooneel: Beatrice Kay en Etienne d'Artois. 8.15 uur. Luxor Theater: .,Het kind van de Zee" en „Dorine en het toeval". 8 uur. Rembrandt Theater: ..Liefdes-Parade" Tooneel: 3 Llonidas, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 10 OCTOBER Gebouw Protestantenbond. Avro-actie-co- mité. Vergadering van Luistervinken. 8.15 u. Groote Houtstraat 93. N.V. Lourens Coster, aandeelhoudersvergadering. 8 uur nam. Gebouw Haarlemsche Kegelbond. Voor dracht over „Gas in onze woning 3 uur na middag. Brongebouw: Gasten toonstelling („Gahi") 10—5 en 7.3010 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarne Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5