PM I UPS UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORTSCHE CAUSERIE Nu is uw kamer 's avonds grooter „Argenta HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 9 OCTOBER 1930 De strand-exploitatie. Zonnebaden. In 1931 weer een zangwedstrijd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per r*»el. Zoo'n Koek van Je kamer was vroeger 's-avonds onnut. XJ kon er niet gaan zitten lezen of werken - *t was er te donker voor. Nu bebt XJ er lampen gekregen - nu is Uw kamer 's-avonds grooter - nu kunt U overal goed zien. En die verbetering kost U met Philips Argenta baast niets aan stroom. Hêbt U al zoo n Philips „buisje vol Iicbt"? net den ballon van me In een vorige causerie hebben we een be schouwing gegeven, welke moeilijkheden zich voor ons gemeentebestuur voordoen bij de straks te nemen beslissing inzake de wijze waarop in de volgende 5 jaren het strand zal ■worden geëxploiteerd. We hebben toen een opsomming gegeven van de moeilijkheden, die kunnen ontstaan bij de stichting van een volksbadinrichting vanwege de gemeente. Moeilijkheden die naar onze opvatting niet uit den weg gegaan moeten worden, maar opgelost moeten worden. Wij gaan van de veronderstelling uit, dat in 1931 de volksbad inrichting er zal komen en in exploitatie zal worden genomen. Daardoor zullen de voor waarden voor de overige strandexploitanten (o.i. een radicale wijziging ondergaan. Tot dusverre was het gewoonte een contract voor 5 jaren af te sluiten. Het komt ons voor, dat deze termijn tekort is oni de exploitanten in de gelegenheid te stellen hun bedrijf te mo- derniseeren en aan te passen aan de eischen des tijds. Het badbedrijf is een zeer wissel vallig bedrijf en haar financieele uitkomsten zijn bijna volledig afhankelijk van de weers gesteldheid in de seizoenmaanden. Hebben we een warmen en drogen zomer, dan kan er een aardige winst zijn, werkt het weer te gen zooals in het afgeloopen seizoen, dan mogen de exploitanten heel verheugd zijn indien zij niet met verlies hebben gewerkt. Bij deze groote risico nu ook nog te verlan gen, dat het bedrijf gemoderniseerd zal wor den, hetgeen een belangrijk bedrag zal vor deren, is bij een contract van 5,jaar wel wat al te veel verlangd. En het zou ons niet ver wonderen, indien de exploitanten zouden verklaren: „wij zijn bereid ons bedrijf te mo- derniseeren en wel zoo. dat Zandvoort ver geleken zal kunnen worden met welke bad plaats dan ook en wellicht zelfs ten voorbeeld kan worden gesteld, maar gemeentebestuur geef ons dan ook de zekerheid dat wij gedu rende een langen tijd zeker zijn ons bedrijf te kunnen uitoefenen. Stel aan ons toch geen onredelijke eischen. met de mogelijkheid dat over 5 jaar een wellicht door andere perso nen samengesteld gemeentebestuur niet meer opnieuw bereid zou zijn het strand aan ons te verpachten". Zooals reeds eerder opgemerkt meenen wij. dat het gemeentebestuur in meerderheid niet bereid zal zijn de geheele badexploitatie voor eigen rekening te gaan voeren en dus in eigen beheer te nemen. Er zal dus wel weer tot verpachting worden overgegaan. De heer Termes heeft reeds een uitspraak van den Raad, welke hem de toezegging doet, dat hij tenminste de volgende 5 jaren op dezelfde plaats als thans zijn bedrijf zal kunnen uit oefenen. Laat ons gemeentebestuur deze zaak nu eens breed bekijken en zoo vroegtijdig mogelijk met de heeren exploitanten in over leg treden over wat mogelijk zou kunnen ge schieden. Als het contract b.v. eerst in Maart April van het volgend jaar behandeld zou worden, dan is het wellicht reeds te laat om eventueel het overige badbedrijf aan te pas sen bij een moderne volksbadinrichting. Vroegtijdige onderhandeling is niet alleen een belang voor de badexploltanten en hen- die daarbij een broodwinning hebben, het is naar onze wijze van zien stellig ook een be lang van allen die onze badplaats bezoeken. Naar onze opvatting behoort bij deze zaak ook gesproken te worden over zonnebaden. Mei- alle waardeering voor de wijze waarop bijv. de heer Hoek getracht heeft voor deze zaak een oplossing te vinden, zal deze stel lig tot de altereersten behooren, die wenscht toe te geven, dat zijn zonnebad maar een voor- loopig lapmiddel is. Het nemen van zonnebaden is de laatste jaren meer en meer mode geworden en wordt door tal van doktoren, we noemen bijv. den Directeur van den Geneeskundigen Dienst te Amsterdam, den heer L. Hezemans, sterk aanbevolen. Wie even nagaat welken uitgebreiden vorm het nemen van zonnebaden in het buiten land heeft aangenomen, zal ons mosten toe stemmen, dat we te Zandvoort niet achter mogen blijven. We hopen, dat indien deze zaak in den Raad ter sprake mocht komen het onaangename debat van voorjaar 1927 zal uitblijven en dat de Raad de noodzake lijkheid van volledige medewerking zal inzien. Laat men de zaak dan toch bekijken uit den gezichtskring van wat ncodig is, om onze plaats tot meerderen bloei te brengen en in VELSEN VELSEN'S SNELLE GROEI. Bevolking nam in 1930 met 1600 inwoners toe. IJMU1DEN GROEIT VAST. Op 1 Januari 1930 bedroeg het aantal inwo ners der gemeente Velsen 39276. Eenige maanden later werd de 40.000e in de registers ingeschreven en thans, nu het derde kwar taal is verstreken, is het inwonertal reeds tot 40890 gestegen. Aan het einde des jaars zal het 42e duizendtal derhalve al weer een eind op streek zijn. In onvermeld tempo schrijden we op de 50000 af. Want alles wijst er op, dat de be volkingsaanwas voorloopig niet tot stilstand zal komen. De uitbreiding, die de groot industrie staat te ondergaan, doet verwach ten, dat het .vestiging-overschot zich nog vele jaren zal blijven handhaven. Bij het kennisnemen van deze feiten kan het zijn nut hebben, eens een oogenblik stil te staan bij de vraag, of deze aanhoudende stroom van nieuwe bewoners, in verband met het vraagstuk van den woningbouw op den duur geen moeilijkheden zal opleveren. Het is een eigenaardig verschijnsel dat, niettegenstaande de industrieën aan gene zijde van het Noordzeekanaal het meest tot den snellen aanwas der bevolking bijdragen, de woningvermeerdering zich in hoofdzaak concentreert- in IJmuiden. In hoofdzaak is dit toe te schrijven aan het feit, dat Velsen- Noord arm is aan bouwrijpen grond. Wel ligt er sedert vele maanden een plan tot het steeds grooter aantal gasten te trekken! De eventueele exploitatie van zonnebaden moet o.i. wel in den raad ter sprake komen. Want we kunnen ons de inrichting van een dergelijke felegenheid niet anders voorstel len dan op het strand. Er is vroeger wel eens overwogen om in de duinen een derge lijke gelegenheid te doen aanbrengen, maar dat lijkt ons uitgesloten, omdat het nemen van een zeebad nu eenmaal samen zal moeten kunnen gaan.met het nemen van een zonne bad. Naar onze wijze van zien zal een ge deelte van het strand moeten worden be schikbaar gesteld voor zonnebad-inrichtin gen. Men zal voor het verkleeden enz. ca bines moeten aanbrengen en er zal voor lig stoelen en dergelijke behoorlijke ruimte moe ten zijn. Het kan niet anders, of daaronder zal het aspect van het strand zooals we dat zooveel jaren gekend hebben veranderen, maar daar tegen mogen we ons toch niet verzetten, indien de aantrekkelijkheid van onze badplaats daardoor kan vergrooten. Ook voor het inrichten van dergelijke ge legenheden zal een langer contract dan 5 jaar afgesloten moeten worden. Wat voor moderniseering van onze zeebadeninrichtingen geldt is eveneens op het bouwen van zonne- baden-gelegenheden van toepassing. Ook hierin zouden eventueele exploitanten een niet onbelangrijk bedrag moeten storten en daar toe zal men te minder geneigd zijn indien men geen voldoende-, zekerheid kan krijgen, om over een vrij langen termijn te kunnen exploi- teeren. Zoo moeten er dus heel wat moeilijkheden tot een goede oplossing worden gebracht al vorens het strand straks opnieuw verpacht- kan worden. Hopen we slechts dat gemeente bestuur en pachters alles zullen doen die op lossingen te vinden, die' in het waarachtig belang onzer badplaats kunnen worden ge acht. Dit is nu een zaak waarbij de directe finan cieele positie onzer gemeente weinig te ma ken heeft en waardoor men dus niet zoo ge handicapt is als bij vele andere zaken. Reeds thans worden weer pogingen aan gewend om het volgend jaar bezoekers naar onze badplaats te lokken. Het volijverige be stuur van het mannenkoor heeft besloten ook in 1931 één groot zangconcours te orga- niseeren. Het mag ook hier wel eens worden opge merkt, dat deze menschen er steeds op uit zijn op hunne wijze de belangen onze bad plaats te behartigen. Dat valt te meer op, als men weet, dat hierbij geen nevenbedoelingen een rol spelen. Voor het overgroote deel be staat dit bestuur uit arbeiders en anderen die noch met onzen middenstand, noch met de hotels en pensions direct noch indirect wat uit te staan hebben. Met veel moeite en zorg hebben zij reeds eenige concoursen ge organiseerd, waardoor vele bezoekers naar Zandvoort zijn gekomen, terwijl zij er in wis ten te slagen financieel nadeelige saldi te voorkomen. Wel was het gemeentebestuur telkenmale garant voor een tekort van maxi mum f 1000, maar zelfs de laatste maal, toen de financieele uitkomsten tegenvielen was het niet noodig deze garantie aan te spreken, omdat men door de organisatie van een Fancy fair er In wist te slagen het tekort vol ledig te dekken. We wenschen de organisa toren ook ditmaal heel veel succes en "hopen dat een ongekend aantal zangkoren aan de wedstrijden zal deelnemen. Nu we toch over zingen spreken willen we opmerken, dat we het volgend jaar vermoe delijk wel van zang zullen kunnen genieten. Het bezoek van de Achener Zangverein, dat in Augustus j-1. zou plaats vinden is niet doorgegaan, omdat groote werkloosheid de leden dezer vereeniging teisterde. Zij heeft echter het plan om Zandvoort te bezoeken niet- opgegeven en hoopt dat het in 1931 mo gelijk zal zijn ons dorp te komen bezoeken. Zou het voor de V.V.V. niet mogelijk zijn te In for mee ren of meerdere van deze soort vereenigingen plannen hebben ons land te bezoeken en kunnen er dan geen pogingen aangewend worden ook ons dorp in deze plannen op te nemen? Ook op dit terrein is stellig een en ander te doen. We bedoelen om congressen en der gelijke in onze plaats te doen plaats vinden. In de gereorganiseerde V. V. V. zitten thans een aantal voortvarende menschen. Laten ze eens nagaan wat terzake mogelijk is. bouwen van ongeveer 160 arbeiderswoningen, die gebouwd zullen worden in hoofdzaak ten behoeve van arbeiders in dienst van het Hoogovenbedrijf, maar de bouw van deze wo ningen zal nog wel eenigen tijd op zich laten wachten. In Velsen-Noord is de woningbouw dus vastgeloopen en van een algemeene uit breiding kan eerst dan sprake zijn, wanneer de gronden ten Oosten van den Wijkerstraat- weg: die reeds in het uitbreidingsplan zijn op genomen, in exploitatie gebracht kunnen worden. Overigens kan men zich er over ver wonderen, dat de particuliere woningbouw dit deel der gom een te totaal verwaarloost, niettegenstaande het van algemeene bekend heid mag worden geacht, dat nergens een grooter woningtekort heerscht dan hier en er toch ook nog wel bouwterreinen, voor ar beiderswoningbouw geschikt, aanwezig zijn. De voorgenomen bouw der 160 woningen is een stap in de goedé richting, maar ook als deze de woningmarkt hebben verruimd, is het tekort nog lang niet opgeheven. Toch zou het, met het oog op een economische exploi tatie gewenscht zijn, dat men met den aanleg van nieuwe bouwterreinen niet beginnen, voordat de hiaten, die in de gronden tusschen Groote Hout- of Koningsweg en Wijkerstraat- weg nog te vinden zijn, zijn aangevuld. Een meerdere concentrische bebouwing is in de gemeente Velsen alleszins gewenscht. Eenige jaren geleden wezen wij er reeds op, dat in het voor IJmuiden vastgestelde (en ook goedgekeurde) uitbreidingsplan te weinig plaats is, om den vlotten woningbouw op te kunnen vangen. De indertijd door ons uitge sproken meening, dat er geen evenwicht be staat tusschen de, in het plan voor het deel der gemeente ten Zuiden van het Noordzee kanaal. ingedeelde gronden, die in aanmer king komen voor arbeiderswoningen en die. bestemd voor villabouw, wordt hoe langer hoe meer bewaarheid. Vindt men in het Oos ten onbeperkte terreinen voor villabouw, in het Westen (IJmuiden) waar, evenals In Velsen-Noord in hoofdzaak het goedkoope woningtype wordt gevraagd, wordt de grond hoe langer hoe schaarscher. In de laatste jaren zijn vele bouwblokken, met de exploi tatie waarvan destljd een aanvang werd ge nomen, volgebouwd en andere weer in ex ploitatie gebracht, zoodat men spoedig voor het feit zal komen te staan, dat er niets meer te krijgen is. Om deze reden is het ook af te keuren, dat de'gemeenteraad onlangs besloot, een dwarsstraat van de Kalverstraat uit het uitbreidingsplan te lichten. IJmuiden kan van z'n stratenplan niets missen. Het uitbreidingsplan van IJmuiden geeft slechts vaag een antwoord op de vraag: waarheen? Men kan nog een eind verder Zuidwaarts, waar tusschen de Zuidgrens der bestaande bebouwing en den hoofdverkeers weg, die is ontworpen als verbinding tusschen Zeeweg en Visschershaven (strand) nog een ingedeeld bouwterrein ligt. Maar daarmede is alles uit. Dan is IJmuiden volgebouwd; als de toeneming der bevolking zich voortzet op dezelfde wijze als de laatste jaren een kwes tie van een 10 of 15 jaar. En bovenbouw is niet mogelijk, daartoe zijn de straten veel te smal. Tenzij er zich nieuwe gezichtspunten ope nen, ziet het er met de uitbreiding van IJmui den slecht uit. S. B. IJMUIDEN KUNST NA ARBEID. De Harmonieverecniging „Kunst na Arbeid' geeft a.s. Zondag 11 Ociober een concert in het Wapen van Velsen, waarbij een dubbell mannenkwartet z'n medewerking zal ver- leenen. Het programma vermeldt o.a, eenige composities van den heer Vlessing. POLITIESCHIETVEREENIGING. De door de Politieschietvereeniging „Vel sen" gehouden schietwedstrijd had den vol genden uitslag: Wedstrijd personeel, leden. 1. H. Verwey 85 p.. verwierf den kampioens- prijs, een zilveren wisselbeker; 2. A. van Beek 82 p., 3 H. Medik 82 p„ 4. A. Reynders 81 p., 5 J. Biois 80 p., 6. H. Bakker 77 p., 7. E. Tuinstra 76 p., 8. J A. Freriksen 76 p., 9- C. P. Maas 76 j„ 10 D. Jansen 76 p. Vrije baan: 1. A. van Beek. 2. Van Dijk; 3. G. VUet- stra; 4. H. Oostindië; 5. J. Groen; 6. H Bakker 7. Martens; 8. J. Blois, 9. B. A. Dammers. 10. A. J. Reynders. Personeel, donateurs. 1. R- de Boer, 2. D. Ott, 3. Heykoop, 4. Martens, 5. Kat. KRACHTIGE ORGANISATIE. Indien de fusie tusschen de IJmuider Fede ratie en de afdeeiing IJmuiden van den Cen traler. Bond van Transportarbeiders tot stanc moch: komen, hetgeen zeer waarschijnlijk is, zal de nieuwe organisatie, waarin in hoofdzaak de zeelieden zijn georganiseerd, een buitengewoon krachtige worden. Alleen in de groote steden zal men een vakvereeni- glng.met een ledental ais de vereenigde bon den kunnen vinden De Centrale Bond telt thans 650 leden, de IJmuider Federatie onge veer 1300, zoodat de samengesioten organisa ties bijna 2000 leden zullen tellen. MANDOLINECLUB „EXCELSIOR". De Mandolineclub „Excelsior", directeur de heer Kok geeft. Zaterdag 18 October as. een uitvoering in de concertzaal van „Het Wapen van Velsen" met medewerking van den heer C. Zwanenburg, harmonica-virtuoos. BEVERWIJK OPENING NIEUWE O. L. SCHOOL. Woensdagmiddag vond de officieele ope ning plaats van de nieuwe O.L. school no. 3 aan den Romerkerkweg. in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden, w.o. de heeren Sterringa, inspecteur van het L.O.. H. Rothe, burgemeester van Wijk aan Zee en Duin, K. Steyn, wethouder van Beverwijk, eenige raadsleden, de heer de Groot directeur der Lichtbedrijven, de Bie, gemeentearchitect enz. Nadat de kinderen eenige toepasselijke liedjes hadden gezongen, nam de heer C. N. Zwager, loco-burgemeester, het woord om de aanwezigen namens het Gemeentebestuur welkom te heeten. Spreker wees er op dat door de eigenaardige ligging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, overleg met laatstgenoemde gemeente noodzakelijk was. ook omdat er een regeling inzake toe lating van kinderen uit Wijk aan Duin tot de scholen in Beverwijk bestaat. Dit over leg is steeds van aangenamen aard) geweest Dat de school is gebouwd op de grens der ge meente komt, omdat er op gerekend wordt, dat het grootste deel der kinderen komt uit Wijk aan Duin. Spreker dankte allen, die tot den bouw hadden bijgedragen, in het bij zonder den heer Sterringa voor diens ad viezen en wenschte het hoofd, den heer Dan- germond geluk met zijn nieuwe school. Spre ker verklaarde daarna de school voor ge opend. De heer Sterringa feliciteerde het gemeente bestuur met de fraaie school. Hij noemde het een voorbeeld van hooge plichtsbetrach ting. Hij kreeg, toen hij het cebouw bezichtig de een gevoel van jaloerschheld, omdat de school zooveel verschilde met die. waarin hij gewerkt heeft. De heer Sterringa sprak ten slotte de kinderen toe. De heer M. H. Beekelaar voerde het woord namens de Commissie van Toezicht en namens de Commissie tot wering van schoolverzuim, de heer W. Zigt namens de Oudercommissie van school 3. Daarna sprak het hoofd de heer Danger- mond nog eenige worden, aan het eind waar van hij verklaarde, zijn beste krachten aan het onderwijs te zulier. geven. Nadat een kopje thee was aangeboden, gingen alien de school bezichtigen. HILLEGOM De tooneelvereenlging „Hlto" heeft met „Overschotje" succes gehad. De zaal van Sis termans was best bezet .het publiek heeft genoten van het leuke stuk en van het vlotte spel onder leiding van den heer J. Paling. De bezetting van de rollen was toegeweren aan jonge krachten, van dc oudere leden van het gezelschap kwamen alleen de heer 8. C. van der Werff en de heer A. Berkhout in kleine rollen voor het vet tlicht. Dc Jongeren hebben de voetsporen gedrukt varf hun gerou tineerde mede-leden, zij speelden heel goed. De heer L. van Asperen beeldde den ingenieur goed uit en mej. T. Gijselaar wist de ondank bare rol van cabaretzangeres prachtig weer te geven. Ook de heer J. Spoor en mejuffrouw T. Hamberg waren goed, terwijl mejuffrouw H. Spoor als Overschotje veel succes had en met bloemen gehuldigd werd. De spelleiding moet met lof genoemd worden. ARBEIDERSONTWIKKELING. De afdeeiing hier ter plaatse van liet in stituut voor Arbeidersontwikkeling heeft een mooi programma voor den aanstaanden winter samengesteld. Er zijn bijeenkomsten op Zondagmorgen en 's avonds in de weck. Voor den Zondag wordt er gesproken door S. de la Bella en gelezen door E. Emeisvan Buuren (Zondag a.s.) door Molle Eisma over de levensrichting van den mensch en door H. D. Brinkhorst over kapitalistische en socialis tische zedenleer. De wekelijkscho lezingen worden gehouden door B. Breur, J. W. Matthijsen. W. van der Vail, J. C. Winterinck, II. de Boer, M. van Veen. M. A. Reinalda. Mr. TJ. Bobach en P. J. Schmidt, over onderwerpen van verschei den aard. Bovendien zal de afdeeiing een cursus over moederschapzorg organlseeren. te geven door mevrouw BeuninkLouman uit Haag. De eerste genoemde lezingen ge houden in de maanden Octobc: n met Maart. De cursus over moede.napszorg heeft na Kerstmis plaats, HAARLEMMERMEER HOOGE WATERSTAND. Tengevolge van den zwaren regenval en den hevigen wind, is het waterpeil In den Haarlemmermeerpolder enorm gestegen, zoo dat het noodig werd geacht om dc machines in werking te stellen. De landerijen zijn zóo drassig, dat de bie tenwagens in de modder wegzakken en dc kracht der paarden soms tc kort schiet om de zware vrachten uit de klei tc trekken. Ook voor het in de weide zich bevindende vee ziet het'er allesbehalve goed uit, wijl hier en daar het gras geheel onder water staat en de koeien op drasslgen grond rond- loopen. TE WATER. Een oude man, de 63-Jarlge S.. liep Woensdagavond op den Hoofdweg alhier. Door een hevigen rukwind waaide plotseling zijn hoofddeksel af. Hij wendde direct pogin gen aan om den hoed, did in de wegsloot was terechtgekomen weder te pakken te krij gen, doch had daarbij het ongeluk rijn even wicht te verliezen en In het water t" vallen. Op z'n hulpgeroep kwam een voorbijganger toesnellen die er spoedig in slaagde den man op het droge te helpen en hom bij een der bewoners bracht alwaar hij van droge klee- ren werd voorzien. POLS GEBROKEN. Op den Kruisweg alhier had de winkelier V, bij het aanzetten van een motor en hot terugslaan van den slinger het ongeluk een pols te breken. DE AARDAPPELZIEKTE. Het regenachtige weder der laatste dagen heeft op den §tand der winteraardap pelen in den Haarlemmermeerpolder zijn on- gunstigen invloed dermate doen gelden, dat voor een gedeeltelijke mislukking van den oogst van dit gewas gevreesd wordt. Vooral de „Eigenheimers" en andere minder sterke soorten zijn reeds ernstig door de ziekte aan getast en hebben het hard te verantwoorden. VINGERS AFGEZAAGD. De arbeider K.. alhier, Woensdag in z'n woning bezig zijnde, eenig timmerwerk te ver richten, had door het uitschieten van een stuk hout het ongeluk in zijn hand tc zagen, waardoor twee vingers nagenoeg werden af gesneden. Hij moest zich in een ziekenhuis laten verbinden. DE S.D.A.P. EN DE DRANKBESTRIJDING. Men schrijft ons: De sympathie voor de drankbestrijding heeft zich in de dezer dagen gehouden ver gadering van den Partijraad der S.D A P ge uit door het nemen van de volgende beslui ten. I. Op de congressen der party*, onverschil lig waar zij worden gehouden, wordt in de congreszaal geen alcoholhoudende drank ge tapt. De eigenaars van de gebouwen, waarin de congressen worden gehouden, worden te voren van dit besluit op de hoogte gebracht en tot naleving er van verplicht. n. De gedelegeerde van het. partijbestuur in het „Troelstra-oord" zal het alcoholvrij exploiteeren van deze stichting ter sprake brengen in het betuur der stichting. III. In de programma's der partiji-afdee- llngen mogen geen alcohol-advertenties wor den opgenomen. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: Vermeer. Nachtegaalstraat 89. abonnement, Woudenberg, Pieterstraat 14. armband; Bur. v. Politie, Smedestraat, bril; Koopman. Oos- tertuindorplaan 6. bankbiljet; Droog, Mag- dalenastraat 5, collier: Wlgcherinck, Lange Molenstraat 22rood, ceintuur; Buur, Nijl- straat 33, handschoenen: Zwccrs, Beeker straat 3d, hondenhalsband': Oudshoorn, Zandvoortschelaan 114, Heemstede, idem; Kennel Fauna, bruine keeshond, gebracht door: Heerkens Thijsscn. Plein 13: Bur. van Poltie, Smedestraat, handschoen; Kennel Fauna, grijs-witte kat, gebracht door: Verre, Juianapark 42, idem. door Regeink. Iïyr, v. Alphenstraat 16; zwart-witte kat. door Gcs- jegriek, Ged. Schalkburgergracht 7 rood. grijs witte kat, door Schuyienburg. Klevernark- weg 15. De Ridder. Rozenstraat 41. muts: Bu reau van Politie. Smedestraat notitieboekje; Gerding. Nieuwe Gracht 35. potlood; Koer. DIjkstraat 1. portemonnaie met Inhoud; Geeve, Leidschestraat 64. pakje met inhoud; Escal, Verbindingsweg 6. Bloemend, parapluie Bakker, v. Hogendorpstraat 14. klnderporte- monnaie; Scheffer. Pres. Stevnstraat 119, parapluie: v. Zeepvat. Dr Leydsstraat 61, rij wielplaatje; Molenaar. Nassaulaan 54 rood, idem: Bakker. Rijksstraatweg 66 L. idem* v. Petegc-m. Busken Huetstraat 7. idcm: Smits, Vrouwehekrtraat 21 riempje; Zwart. Damiatestraat 26. kinderschoentje; v. d.' Veldt. v. Oosten de Bruijnstrar.t 117, taech; Carstensen. Omenstraat 45, idem; Gusson, Spaarne 102, gonjezak.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7