WAT ONZE EERSTE KRASSERS DEDEN tweede klasse. KON. NED. VOETBALBOND OVERZICHT. DE UITSLAGEN. VOETBALNIEUWS. Kranige eerste overwinning van R. C. H. tegen H. V. V. Ook E. D. O. wint den eersten wed strijd tegen Blauw Wit. De Stormvogels zegevieren met 10 over H. F. C. V. S. V. verliest in de Koog. Zandvoort brengt in een zeer onaangenamen wed strijd aan Haarlem de eerste nederlaag toe. Wederom een nederlaag van Bloemendaal. I „Aan den Middenweg zal ditmaal wel groo- te vreugde heerschen", aldus schreven we in ons nummer van Zaterdag, want we waren er absoluut van overtuigd, dat R.C.H. tegen H.V.V. de eerste overwinning zou behalen. De uitkomst heeft wel heel duidelijk aangetoond dat we gelijk hebben gehad. Met niet minder dan 70 zegevierde de Racing over den Was- senaarschen Leeuw. We wenschen R.C.H. ge luk met dit eerste succes en spreken de hoop uit, dat deze eerste overwinning nog door vele andere gevolgd zal worden Ook ten opzichte van E.D.O- waren we opti mistisch gestemd, al moest hierbij de noodige voorzichtigheid in acht worden genomen, om dat het ongeslagen Blauw Wit op bezoek kwam. Na een heel zwaren strijd wist E.D.O. met 10 te winnen. Ook de club der PerukeD zal nu wel meer successen Doeken. We vreesden verder een nederlaag van V. S. V. tegen K. F. C. in de Koog en ook dit Ls uitgekomen. De Kogers wonnen echter slechts met 43. Den uitslag van den wedstrijd Stormvogels H.F.C. durfden we niet te voorspellen, omdat we wisten dat bij belde partijen de verdedi ging veel sterker is, dan de voorhoede. De 1—0 (in het voordeel van de IJmuidenaren^ Illustreert dit dan ook voldoende. De voor hoede van H.F.C. vooral blijkt onproductief te zijn. In den wedstrijd van H.F.C. III speelde Miezérus op de middenvoorplaats Zondag morgen weer een aardig partijtje. Als men weer eens een beroep op hem deed voor die plaats in het eerste elftal? De Zandvoorters hebben zoowaar kans ge zien om aan Haarlem de eerste (zij het ook kleine) nederlaag toe te brengen. Dit zou heelemaal geen abnormaal geval geweest zijn, ware het niet dat dit gebeurd was in een wedstrijd, waarin de spelers vijandig tegen over elkaar stonden. Af en toe leek het er op dat het er meer om te doen was, de tegen spelers te kwetsen, dan de twee punten te bemachtigen. De scheidsrechter hield welis waar de teugels strak en doelde links en rechts waarschuwingen uit, maar als hij reeds in den beginne een overtreder uit het veld had gezonden, dan zou de stemming mis schien niet zoo onvriendelijk geworden zijn. Nu gebeurde dit pas tien minuten vóór het einde met den Zandvoorter Rinkel, die al te onsportief tegen een tegenstander optrad. Toch was Rinkel niet eens de ruwste speler van het veld. De manier waarop de beide Zandvoortbacks telkens op de Haarlem-voor hoede Inrenden, kon aibsoluut niet door den beugel. Het was niet te verdedigen da* fs het. dat een paar roodbroeken. zooals Van der Valk en Huismans. met gelijke munt betaalden. Een woord van lof moeten we hier brengen aan den veteraan W. van Daalen, die wel resoluut maar uiterst fair speelde en heel wat Zandvoort-aanvallen onschadelijk heeft gemaakt. De vijandige stemming onder de spelers deelde zich ook spoedig aan het pu bliek mede. Allerlei onvriendelijke opmer kingen en scheldwoorden weerklonken over en weer langs de lijnen en men trachtte zelfs de spelers op te hitsen. Voor de gemeente Zandvoort was deze wedstrijd ongetwijfeld een groote attractie, maar een propaganda voor het voetbalspel is die allerminst geweest. Met Bloemendaal gaat het den verkeerden kant op. Hoewel op eigen veld spelend, moést ze toch met 24 voor het toch heusch niet sterke B.F.C. de vlag strijken. AFDEELING L Eerste klasse Ajax't Gooi 4o Hermes-D.V.S.D. F. C. 1—1 Stormvogels—H. F. C. 1_0 Excelsior—Z.FC. 0—1 Tweede klasse A A.F.C.—Hollandia 2—1 Z.V.V.—H.RC. 3—1 Alcm. Vlctrix—W.F.C. 1—1 West FrlsiaT. O. G. 8—1 D. E. C.Zeeburgia 32 Tweede klasse B ZandvoortHaarlem 2—1 BaarnHercules 13 SpartaanD.W.S. 02 BloemendaalB.F.C. 24 Velox—V.V.A. 4—1 Derde klasse A KinhelmAmstel 152 De MeteoorD S.V. 24 K.V.V.Watergraafsmeer 21 Oranje ZwartHortus 33 Helder—Oosterpark 3—2 Derde klasse B D.J.K.DW.V. 1—4 Q.S.C.—Assendelft 2—5 A.P.O.S.O.S.V. 1—3 Vierde klasse C Beverwijk—T-I.W. 8—2 W.M.S.Electra 90 Halfweg—Sloterdijk 7—0 Reserve eerste klasse Blauw Wit 2—Hilversum 2 31 Z.F.C. 3—EJD.O. 2 5—4 H.F.C. 2Stormvogels 2 32 Haarlem 2—R.C.H. 2 4—3 Reserve tweede klasse A: V.V.A. 2—Alcm. Vlctrix 2 5—0 Blauw Wit 3—D.E.C. 2 1—0 V.S.V. 2—K.F.C. 2 6—3 W.F.C. 2Spartaan 2 00 H.R.C. 2—Ajax 3 1—4 AFOEELING (t Eerste klasse A.D.O.—Sparta 1—2 R.C.H.—H.V.V. 7—0 K.F.C.V.S.V 4—3 HilversumFeljenoord 04 E.D.O-Blauw Wit 1—0 Tweede klasse A' UnitasB. M. T. 4—0 -De Hollandlaan—Quick 2—2 V.O.C.—D.H.C. "—2 Steeds HoogerVLOS. —3 NeptunusXerxes —4 Tweede klasse D.CX—VX>X. -4 GoudaC.V.V. OvermaasFortuna 1 R.F.C.—S.V.V. 2—2 OXI.S.-3.V.W. 2—1 R.C.H.-H.V.V. (7-0) Dat was weer eens het R. C. H., zooals we dat nog kenden uit diverse wedstrijden van het vor.ge seizoen en van den wedstrijd te gen Rapid. Er werd weer gespeeld met het noodige vuur en met overleg vooral. Scheidsrechter Mr. Van Bissellck had de leiding en kweet zich daarvan op zijn be kende kalme wijze. Hij riep even twee uur de volgende elftallen in het veld: R. C. H.: Kos. Krom, Prevost, Geutskens, Ruls, Muller, Hanse, de Geus, Roelfsema, Verkerk, Paape. Vermeer, M. Jansen, Theunisse, W. van den Bosch, Snouck Hurgronjc Van Staay, Roelfsema, Colthoff, E. Neuerburg. De Granada Rekkers, Het begin ,is sensationeel. Van den aftrap neemt de voorhoede van R. C. H. den bal mede van Roelfsema naar Verkerk, van de zen naar De Geus; weer naar Verkerk, die met een enorm schot in den uitersten bo venhoek Rekkers verrast. Geweldig is het gejuich dat losbarst. R. C. H. leidt met 10. Dit onverwachte succesje mist zijn nitwer king niet; de R. C. H.'ers blijven voorloopig aanvallen. Na keu:>g werk van Hanse en De Geus geeft deze laat-ste een mooien bal door aan Paape, die alleen voor Rekkers scherp inschiet en via den doelpaal nummer 2 maakt. Twee goals in drie minuten! Dan echter komen de Hagenaars los; vele aanvallen worden ondernomen, doch deels door slecht schieten, deels door goed verde digen blijft voor hen succes uit. Zoo mist Theunisse voor open doel een harden voorzet van Vermeer, waarna De Geus mooi jnkoot uit een voorzet van Hanse. Roelfsema schiet hard in het zijnet en dan weer redt Kos een schot- van Vermeer ten koste van een cor ner. H. V. V. krijgt trouwens nog al eens een corner te nemen, doch alle worden,ze afge slagen. Dan komt plotseling R. C. H. weer opzet ten; Roelfsema mist voor open doel een voorzet van Paape. Nadat eerst het H. V. V.-doel ternauwer nood ontsnapt aan doorboring uit een cor ner, geeft Ruis een hoogen bal voor het H. V. V.-doel, waaruit De Geus nummer drie inkopt. Het spel golft vliegensvlug op en neer, doch de aanvallen van R. C. H. zijn veel ge vaarlijker. De Geus heeft nog eens succes als hij uit een algemeenen aanval een schot lost dat ju,'st onder Rekkers doorgaat en het is dus 4o. Weliswaar maakt Hanse nog een vfjfde doelpunt voor de rust, doch de scheidsrech ter heeft een overtreding gezien. De rust gaat in met 40. Na de hervatting heeft R.C.H. het geringe windvoordeel. Toch wordt aanvankelijk door beide partijen niet zoo enthousiast gespeeld, als in de eerste helft, hoewel R. C. H. nu merkbaar meer de overhand heeft. De H. V. V.'ers gaan met succes den bui tenspelregel uitbuiten; herhaaldelijk staat bij een aanval een R. C. H.Jer off side. Toch kunnen de Hagenaars den druk niet weer staan en het is Hanse. die met een scherp schot het vijfde doelpunt voor zijn elftal maakt. Roelfsema loopt dan een hoogen voorzet van Paape in het doel. doch raakt daarbij onklaar. Hij verlaat het veld en Van de Werve valt in. Zonder dat een der partijen opgeeft blijft de wedstrijd daardoor zeer aantrekkelijk; R. C. H. ziet kans om door middel van Paape den stand op 7o te brengen. Tot het eindsignaal toe wordt nog hard gewerkt door beide partijen. Kos weet een maal op buitengewone wijze een doelount te voorkomen en als ook de tweede heift ver streken is, heeft R. C. H. met 7—0 gewon nen. E. D. O.-BIauw Wit (1-0) „Dat is werken!" hoorden we na afloop door EDO-s upporters zeggen, toen scheidsrechter Van den Ende voor het laatst floot. EDO had van Blauw Wit gewonnen met 1—0. En terecht. Maar ook Blauw Wit heeft gezwoegd tot het bittere einde. Als cheidsrechter Van der Ende beginnen blaast, komen de volgende eltallen tegenover elkaar: EDO.: De Waard Zoet Boeree Steffens Dlnkla Perukel Sr. Van den Hurk, Koppen, Schumacher Perukel Jr., Oome Blauw Wit: Homburg Ferwerda Smit Sitters Jr. Gerrltse Sitters Sr. De Boer Delsen Dammen Lietzen Barend Blauw Wit wint den toss, EDO trapt tegen den wind in af. Even neemt Blauw Wit den aanval over, maar de achterhoede van de thuisclub geeft niet thuis. Bij een snellen EDO-aanval kopt Schu macher rakelings over. Weer volgt een nieuwe aanval. Van der Hurk geeft met een boog- ibal door naar Koppen: deze brengt het leder met zijn hoofd voor het dosl, waar Schumacher klaar staat om met een pittig schot zijn club de leiding te geven (10). Binnen enkele minuten de leiding! Wie had toen kunnen denken, dat dit doel punt de overwinning zou beteekenen! De thuisclub zit er na dit spoedige succes geweldig op en weer ls het Schumacher, die uit een voorzet van rechts naast schiet. Dan verplaatst, Blauw Wit het spel, maar door buitenspel gaat een mooie aanval van Gerritse verloren. Het spel golft vlug van doel tot doel; er wordt in een verbazend snel tempo gespeeld. Menigvuldlger zijn de Blauw Wit-aanvallen maar gevaarlijk zijn die van EDO. Steffens weet eenmaal fraai aan Ferwerda een kans te ontnemen. Even daarna kan De Waard een scherp ingeschoten bal niet vast krijgen, waardoor de bal langs het doel gaat zonder dat gescoord wordt. Dan passeert Peru kel Jr. handig eenige tegenstanders, maar Barend redt. De EDO-verdediging weert zich kranig; er is voor Blauw Wit geen doorkomen aan. Achtereenvolgens worden er twee doel punten van EDO door den scheidsrechter af gekeurd. Eenmaal heeft De Waard geluk als een schot van Ferwerda tegen den paal ketst. Rust I0. Zooals we van de Amsterdammers gewend zijn komen ze In de tweede helft het beste op dreef. Dat blijkt spoedig want zij zijn weer het eerst voor den EDO-goal, waar Smit rakelings naast schiet. Maar de thuisclub geeft goed partij en for ceert een corner, die niets oplevert. J. Stef fens. die verleden week een van de minste halfs was, speelt thans een mooie partij, ter wijl hij tevens heel goed den aanval steunt. Homburg heeft dan ook weinig tegen hem In te brengen. Aan de andere zijde wordt door Perukel Sr. Gerritse goed in ibedwang ge houden. Blauw Wit zwoegt geweldig om gelijk te maken, maar de EDO-backs werken keurig; de gevaarlijke Smit krijgt geen kans. Eindelijk denkt men de gelijkmaker te zien scoren, als Gerritse alleen voor De Waard komt, maar tot groote teleurstelling van het Blauw Wit-publiek schiet hij naast. Even daarna redt De Waard mooi een schot In den uitersten hoek. De laatste tien minuten legt EDO zich speciaal op verdedigen toe, wat tenslotte beloond wordt met de overwinning, want gescoord wordt er niet meer, zoodat EDO de eerste twee punten binnen heeft. Stormvogels-H. F. C. (1-0) Met de kleinst mogelijke cijfers heeft Stormvogels zich de sterkste getoond. De overwinning was stellig verdiend, want na de thee was Stormvogels voortdurend in de meerderheid. De kracht van H. F. C. school in haar ach terhoede, waarvan Van Baasbank goed, Wamsteker beter, doch v. d. Meulen het al lerbest speelde. Speciaal na de rust was hij prachtig op dreef, stopte zelfs een penalty, doch werd direct hierop gepasseerd. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: De Waard. Haak, Koster. Pronk, Tol v. d. Velde, Kuikens, Effern, Groeneveld, Muller, Boekelaar. H. F. C.: Hagenaar, Lamp, Dorsman, Reydon, De Ruyter. Jongeneel, Van der Lee, Jongeneel, Van Baasbank, Wamsteker, Van der Meulen. Stormvogels mist dus v. d. Steen. H. F. C. trapt af, maar brengt het niet ver. Ze komt echter terug en al spoedig mag De Ruyter een corner nemen, dien Haak weg kopt. Meteen onderneemt Stormvogels eenige aanvallen. Zoowel Kuikens als Boekelaar ge ven eenige mooie voorzetten, doch Wamste ker weet er raad mee. Het spel golft vrij snel op en neer. Beide partijen hebben nog al last van het gladde terrein. Plotseling glibbert Kuikens langs de Haar- lemsche verdediging, geeft op tijd aan Effern die op zijn beurt Groeneveld een mooie kans geeft. Deze schiet hard in, doch Van der Meulen laat zich niet passeeren. Als Pronk geheel onnoodig hands maakt, ontstaat een gevaarlijk moment voor het Stormvogels doel. Haak redt echter de situa tie. Het spel is spannend, hoewel het niet op een hoog peil staat. Lamp probeert het een paar maal met verre schoten, doch vindt De Waard op zijn plaats. Voor het overige krijgen noch De Waard, noch Van der Meu len veel te doen, doordat de resp. verdedigin gen te sterk zijn voor de voorhoeden. Vooral tegen de rust valt dit sterk op en valt er bijna niets merkwaardigs te vermelden. Al leen een kopbal van Effern en een diagonaal schot van Hagenaar doen resp. de Stormvo gels en H. F. C.-harten even hoopvol kloppen. Rust 00. Direct na de hervatting grijpt Van der Meulen een voorzet van Boekelaar fraai uit de lucht. H. F. C. zit nu ook niet stil. Een voorzet van Hagenaar „tikf'.De Ruyter netjes in doch de Waard redt kalm. Noch beter werk doet hij bij een scherp schot van Reydon, dat hij vallend stopt.Dat Van der Meulen het ook nog wel kan, toont hij bij een vrijen trap van Muller en een schot van Kuikens. Stormvogels komt aardig in den aanval. De halfbacklinie steunt nu heel wat beter, dan voor de rust. Een voorzet van Kuikens schiet Effern kei hard naast en een kogel van Muller stopt Van der Meulen mooi. Eindelijk penalty. Muller schiet hard in, maar schitterend stopt van der Meulen. Hij kan echter niet wegwerken en nu doet Mul ler zijn plicht. (1—0). H. F. C. geeft zich nog niet gewonnen, maar hoewel zij zich moeten inspannen, blijven Haak en Koster de baas. Tegen het einde ls Stormvogels weer verreweg het sterkst, maar Van der Meulen houdt „braef stant" zoodat het bij 1—0 blijft. K. F. C.-V. S. V. (4-3) Onder scheidsrechter Vuyck stellen de vol gende elftallen zich op: v. s. v.: v. d. Wint. v. d. Pieterman v. d. Griendt, De Bakker, Alfrink, Heijermans, Koning, Wolf, Meijer, De Koning, Leijenaar. K. F. C.: Kruiver, Visscher, Jb. Mol, Boutshoorn, van Wensveen. Timmer. Nieuwenhuizen, J. Veen, W. Mol. Jb. Veen, Van 't Hof. Als blijkt dat v. d. Pieterman niet gelukkig heeft geraden brengt Meijer voor zijn club den bal aan het rollen. De pas gevallen regenbui heeft het toch reeds gladde veld tot een ware glijbaan ge maakt, waarover de spelers zich onzeker be geven. Het vormt een zware handicap. Aanstonds heeft de. K.F.C.-voorhoede het leder overgenomen eri daar de Zaanlandsche aanvoerder vóór de rust het weliswaar kleine, maar toch niet te onderschatten voordeel van den wind had gekozen belandt haar voorhoede direct voor v. d. Pieterman c.s. om daar te stranden. Hoewel de V.S.V -voorhoede zich ook wel weei te weren, dringt K.F.C. keer op keer door om dan even het spel in handen te ne men. Er volgen eenige gevaarlijke aanvallen op V.S.V.'s heiligdom. Arie geeft echter niet thuis en zijn kalm optreden doet verwachten dat hij in denzelfden vorm is als de vorige week tegen Hilversum. Herhaaldelijk echter komt de rood-blauwe voorhoede terug en in 'n mooien aanval weet Jaap Mol, nadat de bal eenige keeren het veld is Ingewerkt, via den onderkant van den legger te scoren (10). De vreugde is echter van korten duur. Di rect daarop trekt V.S.V.'s voorhoede er tus- schen uit. Een mooie voorzet van Leijenaar volgt doch van 't Hof weet weg te werken. Dadelijk daarop plaatste Leijenaar. bij wien de bal ondertusschen weer beland was. het leder weer voor doel. Nekkie loopt toe en met een kalm kopballetje ligt de gelijkmaker ach ter den Zaanschen doel verdediger. (11). Spoedig trekt ook de voorhoede van V.S.V. eens ten aanval. Aan den anderen kant volgt een corner, welke aanvankelijk door van 't Hof goed wordt weggewerkt. Doch Nekkie schiet langs alles heen en geeft zijn club de leiding. (12). K.F.C. kan een tijdelijk overwicht in een doelpunt uitdrukken als plots Kruiver in een vrijstaande positie den bal krijgt toegespeeld en zonder veel moeite den gelijkmaker nu weer achter den IJmuidenschen keeper de poneert (22). Als Jaap Mol een door Kruiver toegespeel- den bal vrij krijgt voor het door v. d. Wint verlaten doel scoort hij nummer 3. Weer komt een V.S.V.-succes als van 't Hof het leder niet ver genoeg wegwerkt Leijenaar plaatst den bal weer voor doel, waar Wolf de rest doet. (33). Spoedig hierop blaast de scheidsrechter voor de thee. Na de thee missen v. d. Pieter man en v. d. Griendt en daarvan weet Bouts hoorn dankbaar te profiteeren Hij loopt toe een schot volgt en wederom hebben do Zaan- landers de leiding. (43). Ondertusschen is Nekkie van het „slagveld" verdwenen en wordt zijn plaats ingenomen door de Bakker terwijl Heiligers als rechts half komt te functionneeren. Geregeld weet de voorhoede van K.F.C. zich los te werken. Een doelpunt van Bouts hoorn wordt wegens buitenspel geannuleerd. K.F.C. gaat zich toeleggen op verdedigen. Het einde komt met een welverdiende over winning der thuisclub. Derde klasse A. T.H.B.Hlllinen 2—7 B.E.C-L.F.C. 4—1 A.S.C.Lugdunum 10 SchotenAlphen 53 U.V.S.—Zeemeeuwen 32 Reserve eerste klasse Xerxes 2Excelsior 2 02 Feljenoord 2H. B S 2 32 D.H.C. 2—V.O.C. 2 5—2 Sparta 2—C.V.V. 2 2—1 Gouda 2Unltas 2 41 AFDEEL1NG 111. Eerste klasse. TubantiaGo ahead 42 Robur et VelocitasZ.A.C. 3—2 WagenineenA.G.O.V.V. 21 PE.C.Heracles 42 VitesseEnschedé 35 AFDEELING IV Eerste klasse. Willem II—N.O.A.D. 0—4 N.A.C.—L.O.N.G.A. 6—3 P.S.V.—Eindhoven 9—0 Wilhelm ina—B.V.V. M.V.V.De vallc 1—1 AFDEELING V. Eerste klasse .V.A.V.Friesland 0—0 LeeuwardenFrisia 91 Achilles—Be Quick 0—3 M-S C.—Alcides 4—2 ZwitserlandNederland. Zondag zou de Technische Commissie van den K N.V.B. het elftal samenstellen voor den wedstrijd tegen Zwitserland op 2 November as. te Zurich. Besloten werd het Nederiand- sc'ne elftal nog niet samen te stellen. Zondag as. worden nl. nog twee seml-interlandwed- strijden gehouden, te Deventer Oost-Neder land—West-Duitschland en te Maastricht Zuid-Nederland—Luxemburg. In verband hiermede kan men verwachten dat op Zon dag of direct na Zondag 19 November het elftal zal worden gekozen. Uruguay verliest van Chili met 50. Voetbalwereldkampioen Uruguay verloor in een landenwedstrljd on de Zud-Ameri- kaansche Cup met niet minder dan 50 van Chili. Chili komt in de finale uit tegen Ar gentinië. ZandvoortHaarlem (21) RINKEL HET VELD UITGEZONDEN. Zoo heeft Zandvoort dan de overwinnin genreeks van Haarlem gestuit, zij het dan ook op een wijze die niet heel veel met voet ballen te maken had. Het was een strijd van kracht tegen techniek, waarbij de techniek ten onder ging. De wedstrijd, die natuurlijk het gesprek van den dag was, trok in Zandvoort gewel dige belangstelling, en daar ook Haarlem door honderden supporters was vergezeld, was het veld omringd door dichte rijen toe schouwers toen de volgende elftallen in het veld kwamen: Zandvoort: Van der Mey, J. Water, Keesman, E. Keur, P. Schaap, Van der Werf. Schut, Scheffer, Koper, Rinkel, Paap. Haarlem R Kammeljer, Oldenburg, Breeuwer Verwaal, Iseger, Vreeken. Buissink. Valk, Huismans, W van Daalen, De Vries. Haarlem trapt af. en dadelijk blijkt dat het niet bepaald zachtzinnig zal worden. Haarlem ls het eerst in den aanval maar de Zand- voort-backs blijken moeilijk te passeeTen. Toch weet Verwaal na zeven minuten een through pass te benutten zoodat Haarlem tot groote vreugde van haar aanhang leidt. (0—1). Even later ligt de bal wederom in het Zandvoort-doel. maar dit doelpunt wordt door scheidsrechter Van Zanten geannuleerd wegens buitenspel. Nu komt Zandvoort in de meerderheid, maar haar voorhoede vindt een groot strui kelblok in W. van Daalen. die uitstekend verdedigt en die nog herhaaldelijk Huismans te hulp komt; daar deze in den beginne lang niet zoo safe is. als anders. Ook nu komt het weer eenige malen voor. dat er moeilijkheden ontstaan door partijdig heid van de clubgrensrechters Zoo ziet de scheidsrechter, die aanvankelijk het spel in handen had. zich genoodzaakt den Haarlem- grensrechter een wenk te geven. Ook Rinkel heeft al gauw zijn eerste waarschuwing te pakken. Het Haarlem-doel wordt nu verschillende malen ernstig bedreigd, vooral door een hard schot van Schut, waar De Vries de grootste moeite mee heeft. Eenige schoten van Rinkel gaan naast, maar na twintig minuten heeft hij succes met een onhoudbaar, mooi schot. (11). Zandvoort blijft sterker, maar omdat Huis mans nu weer wat betrouwbaarder ls, blijft succes uit. Toch mag Haarlem van gelift spreken, als één der Zandvoorters van dicht bij naast schiet. Even voor rust wordt Scheffer vervangen door T. Koper. Na de rust, die met 11 was ingegaan, werd de verstandhouding steeds slechter, ook onder het publiek. Verschillende Haarlem mers namen uit voorzichtigheid nog maar sporadisch aan het spel deel, terwijl anderen het systeem „Oog om oog. tand om tand" toe pasten en ruwer speelden dan we van hen gewend zijn. Dadelijk neemt Zandvoort het initiatief tot een reeks aanvallen, waardoor De Vries gelegenheid krijgt om zich te onderscheiden. Tot groote teleurstelling van al wat met Zandvoort meeleeft, schiet één der Zandvoor ters in zijn al te groo ten ijver op slechts één Meter voor doel hoog over. Zandvoort blijft sterker en ondanks het zwoegen van Van Daalen neemt Zandvoort reeds binnen tien minuten de leiding. Koper, de verdienstelijke middenvoor, die echter helaas niet zijn gewone spel speelt, maakt zich handig vrij: hij plaatst naar Paap, die De Vries passeert. (21). Over het verdere verloop van den wedstrijd moeten we kort zijn daar het geen voetbal spel meer was. Bij Haarlem hebben eenige wijzigingen in het elftal plaats 0,a. gaat Huismans in de voorhoede en Oldenburg in de backlinie. Vermelding verdient nog een schitterende niet te stuiten ren van Huismans. die beslo ten wordt met een hard schot, dat juist over gaat. Tien minuten voor tijd wordt Rin kel wegens het opzettelijk trappen van een tegenstander uit het veld gestuurd, maar niettemin weet Zandvoort stand te houden, zoodat het einde komt met 21 in het voor deel van Zandvoort. BloemendaalB. F. C. (24) Het begint er zoo langzamerhand voor de witte Bloemendalers slecht uit te zien. Ook nu weer werd verloren en wel van tegenstan ders. die toch heusch niet meer dan een middelmatig 2e klasse spel ten beste gaven. Het onaangenaamste van de zaak ls dat deze nederlaag niet te wijten viel aan bepaalde zwakke plekken in het witte team, welke dan mogelijk gewijzigd zouden kunnen worden. Neen, het geheele elftal demonstreerde een spel. dat weinig perspectieven voor de toe komst inhield. Het begin van den strijd was al weinig be moedigend voor Bloemendaal. Nog geen tien minuten na het begin scoorden de gasten met een vleugelschot van den linksbuiten (0—1). Toen kreeg de strijd echter een ander beeld. Hoewel de zwart-witte gasten een vrij vlot spel vertoonden wisten de witte verde digers verder onheil te voorkomen. De witte aanval werd gevaarlijker en een half uur na den aanvang profiteerde de Bock handig van een zwak moment in de B. F. C. verdediging (1—1). Dit bleek het sein voor diverse goede aan vallen van Bloemendaal's kant. uit één waar van Immer met een welgeplaatst en onhoud baar schot den witten nog voor de rust de leiding gaf. 21 Met dezen stand werd ge draaid. Tot ongeveer een kwartier na rust kregen de B. F. C.'ers nagenoeg geen voet aan den grond. Steeds was het doel der gasten in die periode in gevaar. Diverse schoten werden gelost, doch ze waren voor den doelman der gasten gemakkelijk te verwerken. Hadden de witten toen over een schutter van goede hoedanigheden beschikt, gewis zou het re sultaat anders zijn geworden. Nu kwam, terwijl de periode van Bloemen- daal's overwicht nog niet eens tot het verle den behoorde, succes juist aan den anderen kant, waar uit 'n scrimmage de gelijkmaker ln het net der witten verdween, zonder dan één der achterspelers er eigenlijk iets aan kon doen. 22. Voor B. F. C. was dit echter het sein om de zaken energiek aan te pakken. Met de wetenschap dat hun verdediging de weinig samenhangende aanvallen der Bloemenda lers gemakkelijk meester kon blijven konden middenlinie en voorhoede der gasten hun speciale aandacht aan den aanval schen ken. De witte verdediging werd nu geducht aan het werk gezet en hoe IJfs en Bakker zich ook weerden, het mocht niet baten. Op vrijwel soortgelijke wijze als het tweede doelpunt ontstond maakten de B. F. C.'ers uit scrimmages nog twee goals, waarbij ons alleen bij het laatste doelpunt de keeper der witteij niet actief genoeg scheen (24). Hiermede was het pleit vrijwel beslecht. Bloemendaal bracht er hoe langer hoe min der van terecht, een feit, waaraan een om wisseling van Immer met Bakker niets ver mocht te veranderen. Zoo behoefden de zwart witte tegenstanders niet eens speciale maat regelen te treffen om den voorsprong te be houden en speelden zich tijdens de laatste tien minuten de gevaarlijkste momenten nog op de helft der thuisclub af. Met 42 won B. F. C. verdiend. Het Bloemendaal elftal luidde als volgt: Huisman. Bakker. IJfs. j. Cassee, H. Beijk, Kuiper, J. Kammeijer, Ch. de Bock, Immer Kohier, Parson. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 1 UW KLEERMAKER luinm—u—ni

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10