HOCKEY. KORFBAL. DAMES^HOCKEY. GYMNASTIEK. Mof orwielr ij den BILJARTEN. WATERPOLO. Haarl. Korfbalbond. Buiten de Competitie. WIELRIJDEN. ATHLETIEK. SCHAKEN. EERSTE KLASSE. HilversumBloemendaal 11 Bloemendaal trok met één invaller naar Hilversum en is er in geslaagd om den Hil versummers een puntje te ontfutselen. Bloemendaal stelt zich als volgt op: De Jong (doel). Mr. Geyl en H. André de la Porte 'achter», v. Mandele, Donk, Muller v. Czernicky (midden». Joh. Gunning. P. Gun ning, v. d. Stadt, M. Gunning, Drijver (voor). Onmiddellijk na de bully zitten de Bloe mendalers voor het Hilversum-doel, waar keeper Berkhout al dadelijk aan het werk wordt gezet. Het combineeren van Bloemen daal is verrassend goed, zoodat de verdedi ging der thuisclub haar handen vol heeft. Langzamerhand komt Hilversum nu in den aanval, maar de Oranje-achterhoede is net als verleden jaar een zeer lastig te passeeren verdediging. Bij een aanval van Bloemen daal gaat Drijver er van door. Berkhout trapt mis en Drijver heeft geen moeite om den Oranjehemden de leiding te geven (0—1). De Hilversummers vallen nu goed combi- necrend en uitstekend gesteund door haar halflinie, aan, maar de achterhoede der gas ten retourneert. Bij de Bloemendaal voor hoede gaat het beter en v. d. Stadt weet op mooie wijze te scoren maar de scheidsrechter annuleert dit doelpunt om onbegrijpelijke redenen. Rust gaat in met 01. Na de thee zit Bloemendaal er weer fel op, maar de Hilversum-aanvallen worden ge vaarlijker, doch steeds brengt een Oranje- hemd opluchting en ook de Bloemendaal- voorhoede brengt door haar ontzettend snelle aanvallen de Hilversum-achterhoede ln een lastig parket. Een minuut voor tijd krijgt Hilversum een strafcorner te nemen; C. v. d. Hagen schiet deze onhoudbaar voor De Jong in (11>. Vlak hier op wordt het einde aangekondigd. M. H. C.Amsterdam (10) De Musschen zijn er in geslaagd om aan het verjongde Amsterdam een nederlaag toe te brengen. Do opstelling van M-H.C. was als volgt: Van Oordt (doel), Fraser, B. Deenik (achter), Klinkhamer. D. Brand, Pot (mid den), Menger, Thate, Hubrecht, Visser 't Hooft, Hooft (voor). De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub, maar stug verdedigen van Eilers en handig opstellen van De Waal doen deze aanvallen te niet, zoodat Hardebeck nog niet hande lend behoeft op te treden. De jonge Amster- damsche voorhoede brengt door haar zeer snelle aanvallen de Mmschen-verdediging wel in moeilijkheden, maar op 't kritieke moment moeten ze het toch afleggen tegen de grootere routine van de M.H.C.-achter- spolers. De Amsterdamsche midvoor krijgt een op gelegde kans om t.e scoren met alleen keeper van Oordt voor zich, doch zenuwachtigheid doet deze kans te loor gaan. Na de thee komen de Musschen meer en tneer opzetten, maar de Amsterdamsche achterhoede is bijna niet te passeeren. M.H.C. krijgt eeii strafcorner te nemen. Brand komt naar voren en met een hard schot wordt Hardebeck gepasseerd (1—0'. De Amster dammers vallen nu enthousiast aan. doch de verdediging der thuisclub blijkt te sterk voor de Amsterdammers, die vooral de finishing touch missen. Musschen komt in de meerderheid, maar ze weten niet meer te scoren; het einde komt met een kleine zwhar bevochten overwinning voor de Musschen. OVERGANGSKLASSE. Bloemendaal 2Hilversum 2 (12) De Bloemendaal-reserves zijn er niet in ge slaagd om Hilversum te verslaan; de eind stand geeft de verhouding zeer goed weer. Hilversum was een tikje sterker. We krijgen een snel spel van weerszijden met Hilversum iets meer in den aanval. In de Oranje-voorhoede moet het van Timmer mans en van Eendenburg komen, doch het wil nog niet erg vlotten. Uit een voorzet van rechts weet de Hilversum-linksbinnen te doelpunten (0—1). Na de rust komt Bloemendaal opzetten; Timmermans en Van Eendenburg spelen mooi samen en Van Eendenburg maakt op keurige wijze gelijk 1—1 Tien minuten voor 't einde komt Hilversum opzetten, aanval op aanval ondernerrten zij op 't Oranjedoel en uit één hiervan wordt het Haarlem's wintercampagne. Druk bezoek aan Kraantje Lek. Kreigsman eerelid van „Haarlem". winnende doelpunt gescoord (2-1), in welken stand geen verandering meer komt. TWEEDE KLASSE. AmersfoortH. B. S. (02) De Haarlemmers zijn er in geslaagd om hun zwaarsten concurrent een nederlaag toe te brengen. Na de bully valt Amersfoort da delijk enthousiast aan en de H.B.S. achter hoede heeft de grootste moeite om het spel te verplaatsen. De door twee invallers verzwak te voorhoede heelt in den beginne niet veel kans tegen de forsch verdedigende Amers- foort-achterhoede; het spel wordt grooten- deels op de H.B.S. helft gespeeld, doch het schieten der thuisclub is niet hun sterkste deel. Langzamerhand werkt H.B.S. zich los; dan wegen beide partijen tegen elkaar. Rust gaat in met blanken stand. Direct na de rust speelt' H.B.S. veel beter- Zij neemt het spel in handen; verscheidene corners en strafcorners worden op het Amersfoort-doel genomen en uit één hiervan weet Modlich onhoudbaar te scoren. Het is H.B-S. nog niet genoeg; ongeveer vijf minu ten later scoort de H.B.S. midvoor opnieuw (02). Dit is Amersfoort te bar; haar voor hoede valt verwoed aan, doch het ÏB.S.- doel wordt uitstekend verdedigd door keeper Van der Wal; steeds weet de zwarte achter hoede te redden, zoodat het einde met een overwinning voor de gasten wordt aangekon digd. Amsterdam 2—M. H. C. 2 (1—2) De Musschen ontwikkelen in het begin een snel sluitend combinatiespel, maar niettegen staande M.H.C. sterk domineert, slaagt Am sterdam er in om de leiding te nemen (10). De gasten vallen niet ontmoedigd aan en het gelukt Havinga op keurige wijze gelijk te maken (11). De Musschen spelen steeds beter; No. 2 ligt dan ook al spoedig achter den Amsterdam- keeper. Na rust Is M.H.C. steeds aanvallend, maai de Amsterdam-achterhoede laat zich niet niet meer passeeren. Het einde komt met een kleine overwinning voor de Musschen-reserves. DERDE KLASSE. Bloemendaal 3H. B. S. 2 (61) Bloemendaal is dadelijk sterk in de meer derheid en spoedig ligt no. 1 reeds ach!»ir den H B.S.-keeper. H.B.S. houdt moedig vol. maai de Bloemendalers voeren de score regelmatig omhoog. Het gelukt H.B.S. echter de traditioneele eer te redden en het einde komt met een zware nederlaag voor H.B.S. II. B. D. H. C. 2—'t Goo! (1—2) Het spel wordt voornamelijk op de Gooi- sche helft gespeeld. Toch ziet de overigens heel goed spelende Bloemendaal-voorhoede geen kans haar overwicht productief te maken en in doelpunten om te zetten. Enkele doorbraken van de Gooische mid voor, N. Hofland hebben geen succes. Met blanken stand gaat rust in. Na de rust :s het weer hetzelfde spel. Maar nu weet al spoedig E. Hofsté aan Bloemen daal de leiding te geven (10). De vreugde is echter, van korten duur, want niet lang daarna passeert N. Hofland de Bloemendaalsche achterhoede en maakt met een goed gericht ver schot gelijk (11). Kort voor het einde geeft deze zelfde speelster haar club de leiding, welke ze weet te behouden, ondanks het felle aanvallen van Bloemendaal. Het einde komt met een geflatteerde over winning van 't Gooi. Het was een prettige wedstrijd met aan beide zijden enthousiast spel; slechts hadden de meesten speelsters met ongeoefendheid te kampen. De opstelling van Bloemendaal was: B. Vander (doel), K. Taylor en A. de Vlet ter (achter). E. Léendertz. T. Ketelaar en F. de Roos (imidden), I. Reinders. E. Hofsté, R. Lederboer, L. Warmelinck, B. Venema ivóór). H. B. S.—B. D. H. C. 3 (1—5) Deze wedstrijd eindigde in een klinkende 51 overwinning 'voor de gasten. Stand met rust was 02. Euwe te Bandoeng. Uit de consultatieséance te Bandoeng: Wit: Pad jar, Adboelrachman en Sastro- prajltno. Wedstrijden „Turnlust". De Christ. Gymnastiekvereeniging „Turn lust" te Haarlem, hield voor haar adspiran- ten onderlinge wedstrijden, waaraan onge veer 130 meisjes en jongens deelnamen. Vooral van de zijde der meisjes was de medewerking groot, maar de deelneming van de oudste jongens liet veel te wenschen over. De meisjes hadden de volgende onder deden te verwerken: een vrije oefening op en één van de plaats, oefeningen aan brug, ringen, paard, horizontale ladder en schuine ladder, en een paard of boksprong. Als bijzonderheid mag vermeld worden, dat drie zusjes alle met een eersten prijs gingen strij ken. Voor de jongens waren bestemd een vrije oefening, oefeningen aan brug, ringen, rek, paard, horizontale ladder, schuine ladder. Klimpalen, klimtouwen, en een paard- of boksprong. De wedstrijden stonden onder leiding van dendirecteur, den heer W. H. Verkes, die bijgestaan werd door verschillende dames- en heerenleden van de vereeniging. De uitslagen luiden: Oudste meisjes: le gelid: 1. L. Zuurendonk, 2. T. Boorsma, 3. G. Pauw. 2e gelid: 1. B. Joosten, 2. M. Stokman, 3. D. Kroon en J. de Wijs. 3e gelid: 1. D. Leveld, 2. A. de Klein, 3. J. Bijvoets. Jongste meisjes: le gelid: 1. I. Zuurendonk, 2. M. Meulen- berg, 3. B. Ruysenaars. 2e gelid: 1. A. de Boer, 2. A. v. Amelrooy, 3. C. Schol tens en A. Salentijn. 3e gelid: 1. C. Zuurendonk, 2. R. Jansen. 3. A. Verkerk en Th. de Kort. Oudste jongens: le gelid: 1. P. Storm, 2. P. Vis. 2e gelid: J. Otter, 2. L. Knapen. 3e gelid: 1. V. de Looze, 2. G. Kalsbeek. Jongste jongens: le gelid: 1. J. Bon, 2. J. Veen, 3. J. v. d. Boogaard. 2e gelid: 1. B. Stouten, 2. A. de la Cour, 3. P. Hendriks en G. v. d. Boogaard. 3e gelid: 1. H. Veen. J. Pennock en J. Vree- denduin, 2. J. v. d. Bos. Uit het K. N. G. V. ALs gevolg van besprekingen ter laatste be stuursvergadering van het K.N.G.V. zal deze bond weer een uitgebreide actie gaan voeren. Daarvan vermeldden we reeds de training, de wedstrijd Nederland-Duitschland, en de gymnastiek-kampioenschappen. Voorts is besloten, omstreeks Kerstmis in Groningen de Technische Bondsvergadering te houden, wanneer minstens 2/3 van de Krin gen zich daar zullen laten vertegenwoordigen. Vorig jaar werd deze bijeenkomst niet ge houden in verband met de geringe belang stelling. Zoo mogelijk zal het K.N.G.V. aan de Inter nationale Federatie verzoeken, in 1934 het In ternationaal Tumtournool in Nederland te houden. De Technische Bondsvergadering zal o.a. te behandelen krijgen het vraagstuk van de districts-indeeling. De bedoeling van dit laat ste is de Kringen groepsgewijze samen te voegen tot Districten, die technisch gemeen schappelijke belangen behartigen, wat dus zou neerkomen op een herstel van de gewesten in technischen zin. De contributie-regeling met alles wat daar aan vastzit (Turnblad, aandeel Kringen, enz.) zal worden behandeld door een be- stuurs-commissie. Binnenkort zal het Bondsbestuur zijn stand punt bekend maken betreffende de verhou ding tusschen het KN.G.V. en andere lande lijke gymnastiek-organisaties. De K. N. M. V.-Kampioensrit. De bekende groote betrouwbaarheidsrit om het kampioenschap van Nederland zal dit maal op 25 October a.s. gehouden worden. De Kon. Ned. Motorwielrijdersvereeniging zal de organisatie wederom ter hand nemen, daarin bijgestaan door de verschillende bij haar aangesloten clubs. De start zal plaats vinden te Nijmegen, waarna de rijders direct door de bosschen van Groesbeek gedirigeerd zullen worden. Van Nijmegen uit gaat het steeds zuidelijker, dan eens ten Westen en daarna weer ten Oosten van den grooten verkeersweg van Nij megen naar Maastricht. Na een tocht van ongeveer 200 K.M., waar in diverse terreinritten wordt Maastricht be reikt waar een uur wordt gerust. Des middags volgt nog een z.g. .Bergrit" door Zuid-Limburg, welke ongeveer 80 K.M. lang is. Er zijn twee trajecten voor Limburg uitgezocht, nl. één voor goed weer en één voor slecht weer. Aan den rit is verbonden het Personeel Kampioenschap voor diverse klassen. Bo vendien wordt gestreden om het Clubkam pioenschap door teams, behoorende tot de bij de K.N.M.V. aangesloten clubs, om het Mer- kenkampioenschap door teams van de ver schillende motormerken, alsmede door teams bestaande uit militaire motorrijders, behoo rende tot de met motorrijders uitgeruste korpsen en regimenten om het Militair kam pioenschap van Nederland. Jubileumwedstrijden bij ,,'t Spaarne". De eerste ronde is thans uitgespeeld. Op bezoek was de B. V. „Sportlust" met haar 2de viertal. J. Bouman (Sportlust) was tegen Van Deurzen niet opgewassen en leed een gevoelige nederlaag, 52 om 100 in 30 beurten: series 8 en 20. De nederlaag van A. Krijgsman (Sportlust) was nog grooter tegen J. v. Beek. Deze maakte 14 en 17 en had na 35 beurten de 100 vol. De gast noteerde 31, series 7 en 17. Ook Prevost (Sportlust) moest het afleg gen in 38 beurten tegen v. Meel; 68 om 100. series 6 en 10. Tenslotte volgde v. Garp het voorbeeld van zijn clubgenooten door met 100 in 52 beurten te winnen van Heinsbergen (Sport lust), die 77 haalde, series 7 en 9. De eindstand luidt: „Sportlust" 226, ,,'t Spaarne" 400 caramboles. Overzicht. Ditmaal behoefde slechts één veld afge keurd te worden, waardoor Advendo 1 D.V.D. H niet doorging. Haarlem I bleek sterker dan Rohda. De Westzahers hadden minder routine; enkele hunner dames konden zich moeilijk bij de snelheid van den wedstrijd aanpassen. Haar lem won met 53. Zoowel Haarlem II als Advendo n schijnen in een te sterke afdeeling te huizen; de eerste verloor met 07, de andere met 16. S.V. dat te Amsterdam tegen Hercules II speelde, verloor met 20. Het HK.B.-twaalftal, dat in Hoorn de Noord-Hollandsche ploeg ontmoette, verloor na een spannenden strijd met 3—2. 't Kleine grintveld, door den regen modderig, was wel een handicap voor de spelers, die op gras gewend zijn. Hercules 2S. V. (20) Het reserve-twaalftal van den eerste-klas- ser Hercules ontving op haar terrein te Am sterdam de Santpoorters. Met 20 werd de nederlaag door de bezoe kers geleden. Hercules n is een hard werkende ploeg, welke zich op dat zeer kleine grintterrein volkomen thuis gevoelde, doch voor op gras veld gewend zijnde korfballenden zeer lastig te bespelen is. Het eerste half uur ging de strijd gelijk op, met S.V. soms iets in de meerderheid. Een felle aanval van Hercules, een vrijwel gedekt schot en het is 10. De Amsterdammers doelen in het alge meen in gedekten stand, waartegen de Pro vincialen niet altijd forsch genoeg optreden. Rust 10. Tot tien minuten vóór het einde bleef de stand onveranderd. De aanvallen van S.V. waren niet ge vaarlijk, terwijl de verdediging goed stand hield. Daarna maakte Hercules er 2—0 van, waarbij het bleef. HaarlemRoda (53) Eindelijk waren dan toch alle factoren voor het spelen van een wedstrijd aanwezig. Het terrein was goed bespeelbaar, tegenpartij, zoowel als scheidsrechter waren opgekomen. De thuisclub speelt in de volgende opstel ling: Aanval: Baay, Benjamins, mej. Stouten en mej Vinke. Middeno v. d Velden en Arends, mej. v. d. Velden en mej. Nooy. Verdediging: de Haan en Zijlstra, mej. B. Botti en mej. Kumpe. In vergelijking met het vorige seizoen heeft Haarlem's eerste twaalftal dus weinig ver andering ondergaan. Mej. Kumpe was debu tante. Met eenige routine zal zijn ongetwij feld haar plaats volkomen waard zijn. Roda stelde daartegenover een forsche ploeg, die het meer van haar kracht dan van techniek moest hebben. Deze verdediging der bezoekers bleek ten minste allerminst voor haar taak berekend, v. d. Velden wandelde daar kalm doorheen en ook Arends had wei nig moeite vrij te komen. Maar schot! De thuisclub brengt den bal in het spel. doch Rcda neemt dadelijk den aanval over. De Haarlem-verdediging heeft in het vrij gladde vak een moeilijke taak daar de Roda-aan vallers veel en dikwijls met één hand schie ten. Doch Haarlem is sterker en Baay zoo wel als Benjamins bedreigen de Roda-korf, voorloopig zonder succes. De leiding van scheidsrechter Krelage is vrij slap met ge volg forsch spel van weerszijden. Zoo ont gaat Haarlem tweemaal een strafworp als de paal eenvoudig omver getrokken wordt. Het middenvak van Haarlem is goed op dreef en zet steeds maar weer haar aanval aan het werk. Eindelijk heeft Benjamins succes met een goed schot. (10), kort daarna aan de overzijde gevolgd door den gelijkmaker uit een ver schot. (11). Het begin-middenvak komt dan in den aanval en het lijkt dat de punten daar niet lang op zich zullen laten wachten, v. d. Vel den en Arends komen herhaaldelijk geheel vrij en ook de dames doen vele pogingen de West-Zaansche korf te doorboren. Doch voor eerst faalt ieder schot, kansen zijn er legio en eindelijk weet v. d. Velden tweemaal ach tereen te doelpunten. (31), met welke vei lige voorsprong de rust ingaat. De tweede helft geeft dadelijk forsch spel. vooral de Roda-verdediging weet haar kracht uit te buiten. Zijlstra kan nog enkele schoten los sen. maar succes volgt niet. Aan de andere zijde werkt de verdediging heel goed doch de listige schoten vormen een gevaar voor de Haarlem-korf. Uit een daarvan weet Roda den achterstand tot 32 te verkleinen. De spanning stijgt. Zal Haarlem toch nog ver liezen? Eindelijk weet de Haan uit de veel omvattende armen van zijn tegenstander vrij Promotie-degradatie le klasse. G. Z. C.—H. P. C. (1—5) H. P. C. ging geheel compleet naar het Sportfondsenblad te Amsterdam, om den laatsten competitiewedstrijd van dit seizoen te spelen, tegen de in degradatiegevaar ver- keerende G.Z.C.'ers. Werd in den slecht ge speelden thuiswedstrijd tegen de club uit Gouda met 11 gelijk gespeeld, thans waren de H. P. C.'ers vast van plan om met een overwinning thuis te komen. Door de flinke overwinning van H.P.C. is een beslissingswedstrijd tusschen S.V.H. I en G. Z. C. I noodzakelijk. Over den wedstrijd het volgende. De H. P. C.'ers loopen hard van stapel, en ontwikkelen door hunne snelheid een serie van aanvallen, die uiterst gevaarlijk zijn. W. Moolenaar schiet al spoedig rakelings naast en schoten van Eldering. Braam en Uitendaal leveren geen resultaat op. Het spel blijft voortdurend op de Gouda-helft en eindelijk weet Kooij- man met 'n buitengewoon fraaien doorslag bal te doelpunten. 01. Onmiddellijk na den ingooi trekt H.P.C. met vier man naar voren, de G.Z.C.-achter- haede faalt en W. Moolenaar schiet zuiver in. 0—2. Wederom haalt H. P. C. den bal. doch het schot, dat na een fraaie combinatie wordt in gezonden. wordt uitstekend gestopt. Eindelijk kan nu G. Z. C. ten aanval trekken, maar Leyenaar weet den aanval te weerstaan, en de rust breekt aan. Het overwicht van H.P.C was in de eerste helft zoo groot, geweest, te komen en te doelpunten. (42) voor de thuisclub. In de begin-opstelling is Haarlem weer be ter op dreef en heel spoedig brengt Baay met een keürigen bal Haarlem in veilige haven. Wel maakt een Roda-dame in de laatste mi nuut nog een tegenpunt maar bij 53 blijft het. VolhardingHaarlem 2 (07) Met enkele invallers bonden de Haarlem reserves den strijd aan tegen het stoere Vol harding op het terrein bij de Oostergasfa briek te Amsterdam. Bij de Haarlemmers was weer van de partij het inmiddels uit Indië teruggekeerde lid W. Schmita, oud-speler van Haarlem I, die blijk gaf het nog lang niet vprleerd te zijn. Dat de bezoekers het niet zouden bolwerken stond wel vast. Na een ge- animeerden strijd werd het tenslotte 70 voor de Amsterdammers, die eenige jaren terug nog de tegenpartij waren van Haarlem I in de tweede klasse. D. E. D.Advendo 2 (61) Wederom hebben de Advendo-reserves een flinke nederlaag geleden. Hoewel met ver schillende invallers spelende, was het ver toonde spel heel aardig. Direct na den uit worp is D-E.D. in de meerderheid en weet dit voor de rust met 4 doelpunten uit te drukken. (4—0). Na de rust een meer gelijk opgaand spel, Advendo heeft een maal pech als een pracht- schot van Höck uit de mand springt. Beurte lings verkeeren nu beide manden in gevaar. De Amsterdammers weten nog 2 maal te doelen, terwijl van der Werken met een mooi ver schot „de eer" redt. Een volgende maal volledig opkomend, zal zéér zeker een beter resultaat verkregen worden, daar het vertoonde spel het beste doet verwachten. Advendo 3—S. V. 2 (2—3) Al spoedig weet Mej. Klok Advendo de lei ding te geven. Het veld is moeilijk te bespe len, vooral S.V. heeft hier nog al last van, toch weet zij nog voor de rust gelijk te maken. Na de hervatting is S-V. sterker en neemt de leiding 21. De jeugdige zwart-witten maken door mej. Benit gelijk. We denken reeds, dat de stand onveranderd zal blijven als even voor het einde S.V. het winnende puntje weet te maken 23. N.-H. K. B.—H. K. B. (3—2) Het H.K.B. twaalftal verschijnt met een gewijzigde opstelling; inplaats van J. Waals, J. Bosman en J. Kune komen uit J. Duif (D. S. V.), R. v. d. Werf en W. Kuit (K.V.) Het begin is voor de Noord-Hollanders, die een sterke ploeg hebben en bovendien op het kleine grondterrein met den stuitenden bal goed overweg kunnen. De Haarlemsche ver dediging is er echter dadelijk goed in en. onderschept menigen aanval. De weinig tal rijke Haarlemsche aanvallen zijn echter zeer gevaarlijk. Een doelpunt wordt wegens loo pen geannuleerd, terwijl mej. de Korte pech heeft als een mooi ingeschoten bal weer van den rand der mand terugkomt. Dezelfde speelster heeft echter na 20 minuten succes T). Noord-Holland speelt dan forscher en de heeren doelen nogal in gedekten stand, maar succes blijft voor de rust uit. Gedurende de rust maakt een flinke regen bui het terrein zeer modderig en glad. De N. H. K. B.'ers zijn weer het eerst in den aan val, maar de Haarlemsche verdediging waarin ook de dames keurig spelen, hbudt stand, tot dat na 25 minuten een dame op gedekte wijze inschiet (11). Na de vakverwisseling volgen de doelpunten elkaar snel op. Reeds binnen vier minuten hergeeft aanvoerder Broekhuizen den Haar lemmers de leiding (12), terwijl direct daar op Noord-Holland weer gelijk maakt. Opnieuw wordt van vak verwisseld en de eerste Noord-Hollandsche aanval levert suc ces op (32). De H.K.B.'ers stellen alles in het werk om weer gelijk te maken en bijna gelukt dit aan Kalf. doch de bal springt even op den rand heen en weer en komt dan in het veld terug. De laatste minuten verstrij ken in groote spanning, doch als de scheids rechter het einde aankondigt, is de stand nog ongewijzigd. De H. K. B.'ers die op een goe den wedstrijd kunnen terugzien, moesten den Honig's Maizena Beker dus weer voor een half jaar afstaan. De voorzitter van den N.H.K.B. reikte I daarna den beker met een aardige toespraak aan den Noord-Hollandschen aanvoerder 1 uit, waarna de heer Burggraaf namens den H.K.B. nog het woord voerde. dat slechts één schot dat hoog over ging op het H. P. C.-doel werd afgezonden. Na de hervatting haalt Eldering, die dezen middag bijzonder actief was, den bal.Het re sultaat van den aanval was, dat Kooyman op fraaie wijze zwaar gedekt wordend, doel punt. 03. Voor de eerste en eenige maal gedurende den wedstrijd bereikte nu G. Z. C. het eerst den bal. De H.P.C.'ers waren reeds tamelijk ver opgezwommen, en een gevaarlijk mo ment ontstaat voor het H.P.C.-doel. Braam tracht te redden, tevergeefs echter. Een strafworp, toegestaan aan Bokhoven, wordt benut. (13) Opnieuw komt H.P.C. nu terug. Wederom zien we door snel zwemmen, een combinatie spel ontstaan, dat Eldering in staat stelt er 14 van te maken. Nog is het niet genoeg. De H.P.C.-achter- hoeae trekt mede ten aanval. Goed samen spel tusschen de H. P. C.'ers stelt thaxos den opgezwoAmen Braam in staat met een on houdbaar schot te doelpunten. 15. Nadat er na den ingooi, wederom eenige zeer gevaarlijke momenten voor het Gouda- doel zijn ontstaan, welke echtèr niet worden benut, komt het einde. Het H.P.C.-team leverde, door snelheid, een goeden en fraaien wedstrijd, en heeft dus ongeslagen het eerste-klasseschap bereikt. De eindstand der promotie- en degrada tie-competitie luidt als volgt: H. P. C. 4 2 0 10 17—9 1.33 S. V. H. 1 3 2 5 11—12 0.83 G. Z. C. 1 3 2 5 10—14 0.83 A. Z. 0 4* 2 4 10—13 0,67 Evenals vorige jaren heeft het H.A.V-be- stuur ook thans weer spoedig een begin met de wintertrainlng gemaakt. De psychische rust die uitgaat van de kalme omgeving van bosch en duin vormt een uitstekend tegenwicht voor het drukke ath'e- tische zomerseizoen. Het ls dan ook niet te verwonderen dat steeds in grooter aantal de leden van deze sublieme oefengelegenheid gebruik gaan maken. De zeer prettige ontvangst door den heer Dijkstra werd wel geapprecieerd en om half ell' gingen circa 30 man onder opperbevel van Van Welsenes de Zanderij vaart af naar de trainingsplaats. Hier miste men Kreigsman. Eenige dagen geleden was de Noorsche coach te Haarlem en gaf eenige wenken in zake stijl en training. Het „HaarlenV-bestuur bood Kreigsman gedurende zijn kort verblijf in Holland in intiemen kring het eerelid maatschap der ver eeniging aan. hetgeen door den Noor, die zeer met de H.A.V. sympathiseert, uitermate op prijs werd gesteld. Het bestuur was bij dezen eersten oefen - dag voltallig aanwezig; het meerendeel der wedstrljaaihleten gaf eveneens acte de presence. Bovendien was er een groot aantal scholieren en juniores, die ijverig in de heer lijke dennenlucht de lichte oefeningen mee maakten. De H.A.V. maakt hier zonder wedstrijden een mooie athletiek-propaganda. H. S. V. „De Kampioen" Zondag 26 October viert ,.Dc Kampioen" het *>5stc Jaarfeest in de Gemeentelijke Concert zaal Er IS van 3 tot 5 uur receptie. A.s. Zon dag 9 uur bijeenkomst in het Clubgebouw. Zwart; Euwe. I. e4, Pf6 2. e5. Pd5. 3. c4. Pb6 4. d4, d6 5. f4. Lf5 6. Pf3. de5, 7. fe5. e6. 8. Le2. Pe6, 9. 0—0. Dd7, 10. Pc3 0—0—0. 11 Le3, Lg4. (Deze zet brengt wit in groote moeilijkheden: pion d4 is in gevaar». 12. d5 (onvoldoende, daar nu pion e5 valt) 12Lf3. 13. Lf3, Pe5: 14 Lb6: ab6: 15. De2 (in aanmerking kwam Pb5 en Da4>, f6 16. Tadl. Pf3:* 17. Df3:, Lc5ï 18. Khl, T'ne8 19. Pe4. (Levert niets op; nog steeds was Pb5 beter.) 19ed5: 20. Pc5:, bc5: 21. Da3, Kb8 22. Td5: (Op Dc5 volgt d4.) 22De7 (En nu faalt 23. Tc5: op De2! 24. Tgl, Tdl. terwijl 23. Dc5: met Dc5: 24. Tc5: Te2 beantwoord wordt). 23. Dd3. Td5: 24. cdó: De2 25. Dbl. Te5 26. h3. Td5: 27. Tel. Dh5 28. De4, Te5 29. Dbl. Tel:t 30. Del: De5 31. Del2 b6. Wit geeft op. Wit: De Wit. Helder en Van Tongeren. Zwart: Euwe. 1. d4. Pf6 2. Pf3, g6 3. c4. Lg7 4. Pc3. 0—0 5. e4, d6 6. Le2, e5 7. de5: 8. Lg5 (Zooals be kend, levert 8. Dd8: Td8: 9. Pe5: wegens Pe4: niets op.) 8Pbd7 9. Dc2, h6 10. Lh4, c6 II. Tadl, Dc7 12. 0—0. Tfe8 13. Khl, Pf8 14. Dd2. g5 15. Pg5: "Dit offer heeft weinig zin als inleiding tot den aanval, want wit be schikt niet over de noodige stukken. Toch is deze voortzetting misschien wel de beste, daar na 15: Lg3 zwart met Pg6 en Pf4 een overwegende stelling verkrijgt.) 15hg5: 16. Lg5: Pg6 17. g3. Lh3 18. Tgl, Tad8 19. De3, Tdl: 20. LdlPg4! 21. Lg4: (Op Da7: volgt b6ü) 21Lg4: 22. f3. Le6 23. b3. Da5 24. a4. Lf8 25. Lf6! Db4 26. Pe2, Le7 27. Le7: De7: 28. f4. (Op Da7: volgt b5) 28Lg4 29. f5. Pf8 30. Kg2. Le2: 31 De2: Ph7 32. h4 Kh8 33. Dh5. TÖ8 34. Tdl. Tdl: 35. Ddl:. Pf6 36. Kh3. Dd7! (Beslissend; wit moet de dames wel rullen, daar anders zwart met Dd4 pion c4 verovert..) 37. Dd7: Pd7: 38. Kg2. Pe5 39. Kf3, Pb3: 40. Ke3. a5. Wit geeft op, daar ook pion a4 verloren gaat.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12