LETTEREN EN KUNST MUZIEK HET TOONEEL RADIO-PROGRAMMA FOTOGRAFISCH ATELIER „RICHE" ?el£?o^J?2OUTSTRA^L^ I Familie- en Bruidsgroepen DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. h*S"t.em*S dagblad donderdag 16 october 1930 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per rejd. Jicht, Griep, Spierpijn, Hoofd- en Zenuwpijn TOGAL-tablelten bij alle BDOth- en dros. f O.SO en 1 2*—. Voorlnnjere leuren in kliniekverpakking f8.75 (veel voordeeliser in'tgebruile) school voor meisjes met 5-jarlgen cursus mejuffrouw dra. P. S. Waller Zeper. e. Overgeplaatst worden naar de dag-open - luchtschool (School 40), M. Bakker, A. P. Vogel, mej. H. E. Sietsema en mej. J. Smit. Benoemd wordt tot onderwijzeres aan die «chool: mej. A. C. Opbroek. f. Tot onderwijzend personeel bij het Ver volgonderwijs alle personen die door B. en W. werden voorgedragen. Om 6 3/4 uur wordt de vergadering geslo ten. LEDENCONCERT DER H. O. V. De Burleske van Rich. Strauss is een vrij zeldzame verschijning op de concertprogram ma's, hoewel het stuk reeds in 1894 in druk verscheen en dus in voldoende mate tijd heeft gehad om bekend te worden en zich in te burgeren. Maar betrekkelijk weinig piano- virtuosen hebben zich de moeite getroost de zeer veel eischende solopartij op hun reper toire te nemen. De Burleske is een werk zon der opusgetal, maar ongeveer uit den tijd van Strauss' vioolsonate op. 18, uit den tijd dus van zijn overgang van de klassieke richting naar de toen modern-programmatische. In den bouw van het stuk is de (zeer vrij behan delde) sonatevorm bemerkbaar. Merkwaar diger wijze wordt het hoofdthema door 4 pauken geëxponeerd. De thematische ver werking wijst reeds op den toekomstigen componist van „Till Eulenspiegel". Geestige momenten komen er verscheidene in, doch sterk sprekend zijn de tJhemas niet en de be handeling is weinig geconcentreerd. Wellicht zijn de uitvoerigheid en onoverzichtelijkheid oorzaken dat het werk weinig populair is ge worden, ondanks dat de klavierpartij brillant geschreven is. Henrlette Bosmans heeft haar fameus ge speeld: met verwonderlijke kracht, stalen rythme, fijne schakeering en absolute tech nische zekerheid. Het élan waarmee zij speel de was oorzaak dat de hoorders over de leng ten ongemerkt heen kwamen en de belang stelling tot het einde toe onverzwakt bleef. Zij heeft Woensdagavond bewezen in de eer ste rij onzer Nederlandsche pianisten een plaats waardig te zijn, en het tegen vele zelfs gevierde buitenlanders met succes te kunnen opnemen. Als de kans daartoe den landge- nooten maar gegeven werd! Maar daar moe ten ze in ons landje over 't algemeen niets van hebben! Als je Bosmans heet in plaats van Von Bosmaniqi of Bosmanska of Bosmaninof mag je toekijken hoe anderen met de vette con certkluifjes strijken gaan en je tevreden stellen met de geestdrift en dankbaarheid van een H. O. V.-pivbliek en de ware en oprecht gemeende lof van de recensenten. En er was geestdrift in de zaal, bij publiek en orkest, er waren vele terugroepingen en mooie bloemen en mijn hulde brr"7 ik haar in deze regelen! Ook aan Van 1 turn en ons orkest, want die hebben hun ..mgrijke taak niet minder goed vervuld. Henriette Bosmans had de beleefdheid voor de langdurige toejuichingen te d" m door de voordracht van „Traumerei" uit de Stim- mungsbilder van Rich. Strauss. Een klanksohoone en meesleepende vertol king van de Symphonie van Franck was voor afgegaan. In het Allegretto trof mij in 't bij zonder de prachtig gespeelde solo voor alt hobo, waarvoor ik hier den heer Van der Lek een speciaal woord van bewondering wil wij den. En de machtig uitgevoerde Ouverture- Fantasie „Romeo et Juliette" besloot dit mooie en belangrijke concert, dat bij alle aanwezigen in aangename en dankbare her innering zal blijven. K. DE JONG. ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP WAGNER-AVOND. Sot de werkzaamheden van het Rozekrui- genootschap behoort o.m. hét houden van lezingen oyer de mysteries van de groote opera's van Wagner. Het doel is de esoterische beteekenis toe te lichten van werken als Par sifal, Ring der Nlbelungen, ook Tann- hauser en Lohengrin. Een dezer lezingen, waaraan meerdere vocale en instrumentale solisten hun medewerking verleenden, woon den we bij en aangezien de acoustiek in de eigen zaal (gebouw Bakenessergracht) niet toereikend is voor een dergelijken avond, koos men de ruimte der Itemonstrantsche kerk, Wilhelmlnastraat. Als wij ons een oogenblik vóór den aanvang naar binnen begaven, zong het orgel ons toe het lyrisch middendeel uit Franck's derde Choral. Het ging blijkbaar niet aan, het geheele werk uit te voeren, en de orga nist ving daarom aan op de plaats waar Franck drie kruisen aan den sleutel plaatst. Een ongewone gewaarwording, waar we een oogenblik te voren nog hoorden no. 3 der „Six piéces pour grand orgue". Het doel was dan ook blijkbaar niet, een orgelconcert te geven als wel, den hoorder eenige oogenblik- ken vóór den aanvang der lezing aangenaam bezig te houden en hem zoo mogelijk voor te bereiden, hem in stemming te brengen. Men mag veilig zeggen, dat de heer Jan Booda dit doel bereikte. Franck's muziek dunkt ons voor dit doel bij uitstek goed gekozen, wijl haar melos verder draagt dan de geluiden dezer wereld, en toch voor elk is te verstaan. Na een korte welkomstgroet en het uitspre ken van den Heilwensch waarmee het ge nootschap zijn hoorders pleegt te ontvan gen („dat er rozen mogen bloeien op uw kruis") nam de spreker van dezen avond, de heer J. Leene, het woord en gaf een uiteen zetting van den dieperen zin van Wagner's zwanenzang. De hoofdpersonen: Persifal, Ti- turel, Amfortos, Gurnemanz, Kllngsor, Kan dry, hij duldde hen plastisch uit; vertelde ons welken zin in de Parzifal-mythe hebben de speer, de heilige graal; wat de zin is van den burg Monsalfat en zijn bewakers en be woners; verplaatste ons op den Goeden Vrij dag naar den burg en zette uiteen, hoe Par- zifal uiteindelijk wordt verheerlijkt als den koning der graalridders. Men versta wel, dat de heer Leene niet enkel gaf den gang van het verhaal, maar voornamelijk beduidde. hoe jrU aan ons zelf kunnen beleven den eeoterl- schen zin der Parzlfal-mythe. Waar het hem noodig bleek, verluchtte toepasselijke mu ziek zijn uiteenzetting en tot dit doel had hij, naast solisten, den bijstand van het moderne der instrumenten, den Ultrafoon. Welwillend stond de heer G. M. Oord een zijner waardevolle toestellen af aan het ge nootschap, en zoo hoorden wij o.m. de ge heele muz. inleiding tot het werk. Het best kwam hier tot zijn recht het slotkoor. „Hochsten Helles Wunder, „Erlösung dem Erlöser". Want hoe goed ook de opnamen zijn ge slaagd, de teruggave wordt spijtig genoeg nog te veel beïnvloed door het feit, dat het nog niet is mogen gelukken, onhoorbaar te ma ken de omwentelingen der plaat (op de oor zaak hiervan gaan we hier niet in)Overal nu waar lang aangehouden tonen wrden terug gegeven, ontstaat de niet-constante toon hoogte waarvan de uitwerking het best is te vergelijken met de vox humana van het Amerikaansch harmonium en die slechts den wensch doet opkomen, dat het niet te lang moge duren. Maar er waren ook pracht volle reproducties, er was de massaklank van het Wagner orkest, er was de stralende zang van uitnemende solisten: er was de Wagner- atmosfeer. En hiernemens hadden mevrouw Truus de Bruin, Amsterdam; de heer Willem Snoeks, Bussum; de dames Aegidia de Petit, Haar lem, en mevrouw Roland-Retera, Zandvoort, resp. als violiste en pianiste zich te hand haven. Of zij slaagden? Piano en viool zijn primitieve hulpmidde len, waar zij de sfeer van den Wagner-orkest klank pogen te benaderen. Solisten, begeleid aan de pianino, voelen zich eenzaam, waar hun alles ontbreekt wat den hoorder in die sfeer kan plaatsen. Bovendien is de Parzifal de nooit eindende melodie, hier noodwendig geworden tot een opeenvolging van brok stukken Het maken der sluitingen werkte doorgaans hoogst onbevredigend, en het ver band lag dan ook enkel en alleen in het feit, dat in dit gedeelte zijner lezing de heer Leene het verhaal op den voet volgde. De muziek werd telkenmale tot een onderbre king, meer niet. En als zoodanig was de hulp der solisten zeker niet ingeroepen. Beter ware het geweest, grootere gedeelten te doen uit voeren, en de Ultrafoon is daarom nog zoo slecht niet gekozen. Het opzetten der nieuwe platen en evenzoo het keeren blijven echter altijd inconvenienties, waaraan moeilijk valt te ontkomen. De lezing van den heer Leene werd met groote belangstelling door de zeer vele aan wezigen gevolgd/Wijl om principieele redenen geen toegangsgeld werd geheven, de uitvoe ring echter belangrijke kosten met zich bracht, kon men aan den uitgang een vrije gave offeren. G. J. KALT. CREMER. HET VERBODEN BLIJSPEL. Het is al meer dan 26 Jaar geleden, dat J. H. Röcsing mij in contrast bracht met den toenmaligen voorzitter van de Koninklijke Letterlievende Vereeniging Cremer, den heer G. J. van Gasteren. Aan Rösising en Van Gasteren was het te danken, dat Cremer mijn tooneelspel S t r ij d in studie nam en de 21ste April 1904 werd voor mij een gewichtig? datum, omdat ik op dien dag voor het eerst een van mijn stukken ten tooneele zag brengen. Ook de dag van gisteren beteekende voor mij in zekeren zin een mijlpaal. In het regis ter, dat ik van mijn stukken en hun aantal opvoeringen aanhoud, mocht ik voor de voorstelling van gisteren het cijfer 1000 plaatsen. De voorzitter van Cremer, de heer Kruyshoop heeft dit in zijn openingswoord verklapt en nu hij zulks heeft gedaan, wil ik hier ook wel zeggen.dat de toevallige coïnciden tie, dat het Juist Cremer moest zijn, die na de eerste ook deze duizendste opvoering bracht, mij bijzonder aangenaam heeft ge troffen. Het contact tusschen Cremer en mij is in deze 26 jaar nooit verloren gegaan en ik zal aan de vele opvoeringen mijner stuk ken door onze Koninklijke Letterlievende Vereeniging steeds een aangename herinne ring blijven bewaren. Ook aan de voorstelling van gisteravond, die in veel opzichten de opvoering van acht Jaar geleden van het zelfde stuk door Cremer overtrof. De Zedelijkheids Dictator onder welken titel het blijspel oorspronke lijk is gegaan is bij het beroepstooneel in 3 verschillende bezettingen gespeeld. De on gelukkige tooneelstaklng maakte Indertijd onverwachts een einde aan de eerste serie opvoeringen door Het Hofstad Tooneel. waar in o.a. Mien Vermeulen en Henri Poolman, beiden nu al overleden zich als Eila Veeren en Riccardo zoo onderscheidden. Bij de Rotterdammers, die het stuk ruim een Jaar later weer opnamen, was het vooral mevrouw Tartaud, aan wier spel in de vrouwelijke hoofdrol ik nog met dankbaar heid terugdenk. En bij Het Schouwtooneel. dat het stuk als Het Verboden Blijspel later nog eens ten tooneele bracht, gaven Pine Beider en Ko van Dijk creaties, welke mij van die opvoeringen het meest zijn bijgebleven. Natuurlijk denk ik er niet aan vergelijkin gen te maken, maar één rol wil ik in de be zetting van Cremer toch naar voren brengen en wel die van burgemeester van Breughem. Ik durf hier zonder overdrijving schrijven, dat geen der drie acteurs, die ik als den bur gemeester heb gezien, deze rol zóó volkomen heeft uitgespeeld als Henk Bakker. Het was qua typeering en spel zeer fijn, zoo geheel en al „af", zoo volmaakt in den „comedie-toon", dat ik mij deze rol nauwelijks beter kan den ken. Welk een knap karakterspeler Henk Bakker is. heeft hij gisteren weer eens be wezen. Bij zulk spel denkt men niet meer aan liefhebberij tooneel. Ik zou wenschen, dat vele dilettanten den heer Bakker eens in zoo'n rol zouden kunnen zien. Zij zouden dan van hem kunnen leeren, wat het tempo bij het tooneelspelen waard is. Aan het tempo hadden de regisseurs de heeren Bakker en Schinkel bij de repetities blijkbaar al hun aandacht geschonken en het welslagen der voorstelling is voor een belangrijk deel aan dat Juiste en wisselend tempo te dan ken. De zenuwachtige herrie, de snannlng op het kantoor van de directie van Het Hoofd- stadtooneel, ze waren er, wanneer het zijn moest, voortdurend. De regie stond hier niet voor een gemakkelijke taak, omdat zij met een „ensemble" te werken had en allen dus geleidelijk moesten medeleven om het ver- elschte effect van losheid en natuurlijkheid te verkrijgein. En dat die losheid en natuur lijkheid ook in het ensemble-spel verkregen waren, dat was vooral het goede van deze voorstelling. Dat het tweede bedrijf het meest insloeg, kwam voor een groot (leel door het voortref felijk spel van Bakker. Maar dit resultaat zou toch niet bereikt zijn, Bakker niet zoo uitstekend tegenspel van ^1 zijn mede spelers had gekregen. Daar was o.a. de heer L. J. Hirs, die in zijn secundaire rpl van den secretaris er voor zorgde, dat het «pel van den burgemeester alle relief kreeg. Be heer Hirs heeft dit rolletje met de noodige ge reserveerde correctheid voorbeeldig gespeeld. Het spel van Bakker en Hirs greep volkomen in elkaar, waardoor een eenheid van samen spel werd verkregen, als wij maar zelden op het dillettanten-tooneel zien. En van het tooneeltje tusschen den bur gemeester en overste Veenders kunnen wij ook niets dan goeds zeggen. Een zeer geluk- kig debuut was dat eerste optreden van den heer W. J. Wiers bij Cremer. Een dilettant met een mooi, vol geluid, die zeer goed en correct spreekt, zich gemakkelijk op de plan ken beweegt en die met zijn spel weet te vullen. De heeren Van Looy en Wielder wis ten zich als de afgevaardigde^ van Plicht en Deugd voor chargeeren te hoeden en hielpen daardoor hun tooneel in den blijspeltoon te houden. De heer Jac. Timmermans, die Spits, den bode aardig typeerde en de heer Th. van der Meer. die den journalist met de noodige levendigheid speelde, waren even eens debutanten. Zij deden allerminst ver moeden, dat zij voor het eerst op de planken stonden. Maar het eigenlijke succes van H is toch altijd voor Eda Veeren gereserveerd en het deed mij genoegen ,dat mej. Cor Visser na de door haar voortreffelijk gespeelde groote scène een „open doekje" kreeg. Zij bracht het dramatische, dat in dit tooneel nu en dan doorbreekt, zuiver naar voren zonder thea traal te worden en wist de overgangen naar het fijn-ironische of snijdend-sarcastische door juiste schakeering zeer gelukkig te ne men. Ella Veeren moet in dit tooneel actrice èn vrouw zijn. Cor Visser is hierin uitstekend geslaagd en ik durf wel zeggen, dat zij met Ella Veeren haar beste rol heeft gespeeld. Mej. Jeanne de Groot, en de heeren Schin kel, Holtslag en Boon hadden met Cor Visser het tooneelspelersmilieu uit te beel den. Het was vooral de gast. de heer Holtslag van Varia uit IJmuiden, die ln de rol van Rostert door zijn .all round", het tooneel vul lend spel levendigheid bracht op het kantoor van het Hoofdstad-Tooneel. De medewerking van Holstslag ls voor Cre mer bij deze opvoering een heele steun ge weest. Hij heeft hiermee een voorbeeld ter navolgfng aan de Haarlemsche dilettanten gezelschappen gegeven. Schinkel speelde zijn vroegere rol van Holstein, den tweeden too- neeldlrecteur met de rust en de zekerheid, welke wij van hem kennen en dat flegmatieke spel was van aardige contrastwerking met het kinderlijk-naieve m het optreden van Rostert. Jeanne de Groot was een alleraar- digdst vief, bij de hand,' knap actricetje het roddelen ging haar prachtig af en de heer Boon heeft zeer veel pleizfer van de rol van Riccardo gehad. Voor hem was het lach succes van den avond. Hij kon op het laatst geen woord meer zeggen, of de lachsalvo's klonken door de zaal! Ik ben hem zeer er kentelijk voor de geestige wijze, waarop hij zijn tekst lanceerde en voor zijn knap typee rend spel in deze rol van ouden tooneelrot Ten slotte een woord van hartelijke dank aan de heeren Bakker en Schinkel voor hun regie en den heer Van der Waals voor zijn verrassend goede tooneelaankleeding. Het decor van de burgemeesterskamer was een vondst en Van der Waals heeft daarmee weer eens bewezen, wel een niet genoeg te waar- deeren kracht hij voor onzen Stadsschouw burg is. Cremer heeft met deze uitvoering van Het Verboden Blijspel dit „jubileum" voor mij tot een werkelijken feestavond gemaakt. In aansluiting op de kritiek van den heer Schuil over de opvoering van Cremer nog het volgende: Vóór den aanvang der voorstelling sprak de heer Kruyshoop, voorzitter van Cremer, den heer Schuil toe. Hij bracht in herinne ring, dat het Cremer was geweest, die het eerste stuk van den heer Schuil had opge voerd en zeide, dat het de vereeniging daar om zoo'n bijzonder genoegen deed ook deze duizendste opvoering van zijn eerelld te mo gen geven. De heer Kruyshoop bood namens Cremer aan mevrouw Schuil een bouquet rozen aan. Ook deelde de voorzitter mede dat het de bedoeling van het bestuur was om in het volgende seizoen, wanneer het gouden feest van Cremer wordt gevierd, een opvoering te brengen van Tzingani, het bekende drama van Jhx. A. W. G. van Riemsdijk. Een dag vóó zijn dood had de heer Van Riemsdijk nog aan den heer Kruyshoop gezegd, dat de wederopvoering van Tzingani bij het 50-jarlg bestaan van Cremer een illusie van hem was. Cremer wilde daarom den overleden eere voorzitter herdenken met dezen wensch van hem in vervulling te brengen. Dat was de reden, waarom men dit seizoen niet met een stuk van Jhr. Van Riemsdijk had geopend. De heer Kruyshoop herdacht voorts be halve den heer Van Riemsdijk ook den heer Lie uwe Jansen, die bijna 50 jaar lang in Cremer had gespeeld. J. B. SCHUIL. Als Haarlem's Dagblad niet in Haarlem en Omstreken de algemeene Huisvriend was, zou dit dagblad niet meer dan 18.500 abonnés hebben. Hieruit volgt, dat wie nog niet op Haarlem's Dagblad geabon neerd was, zichzelf te kort doet. Scheepvaartberichten Delftdijk p. 14 Deal. Rotterdam n. de Paciflc- kust Garoet p. 15 10 u. Ouessant, Batavia n. R'dam Johan de Witt 15 v. Batavia n. Amsterdam Riouw 15 te Londen. Batavia n. Amsterdam Waterland p. 14 nm. Las Palmas, Buenos Aires n. Amsterdam Bilderdijk 14, 9 uur 175 mijl Z.Z.West van Va- lentia, Rotterdam n. Boston Blitar 15 te Batavia v. New York Christiaan Huygens 15 te Amsterdam v. Batavia. Crynssen 15 te Amsterdam v. W.-Indië Dintelaljk 13 vm. te San Frincisoo, Paeifickust n. Rotterdam Drechterland 14 v. Victoria, Buenos Aires naar Amsterdam Delfland 14 T. Bah ia, Amsterdam n. Buenos Aires Dinteldijk 10 v. Astoria, Pacifickust n. Rotterdam Delftdijk p. 14 Dover, Rotterdam n. de Paci fickust Giekerk 14 v. Part Said n. Genua. BeLra naar Rotterdam Helder 14 v. Bordeaux n. Teneriffe. Amsterdam n. W.-Afrika Indrapoera 15 2 u. v. Port Said, Rotterdam naar Batavia Johan van Oldenbamevelt p. 14 Perlm. Batavia n. Amsterdam Kinderdijk 12 v. St. Thomas, Pacifickust naar Rotterdam Kennemerland 14 te Buenos Aires v. Amsterdam Kota Radja p. 15, 5 u. Kaap Bon, Java naar New York Kota Pinang p. 15 3 u. Sagres. Rotterdam naar Batavia Kota Gedte 14 21 u. v. Singapore, Batavia naar Rotterdam Lochkatrine 13 v. Vancouver c. Rotterdam, ver trekt 15 v. Seattle. Moerdijk 13 nm. te San Francisco v. Antwerpen Maasdam 14 vm te Vera Cruz v. Botterdam Maaskerk 11 v. Freetown n. Takoradi Minerva 12 v. Konakrie n. Havre. W.-Afrika naar Amsterdam Mamix van St. AMegonde 14 v. Algiers, Amster dam n. Batavia Nias 13 v. Mozambique n. Beira Nictheroy 15 te Rotterdam v. Vancouver Narenta 13 te San Francisco v. Antwerpen Ouderkerk 14 v. Suez. Amsterdam n. Qost-Aada Orion 15 v. Sanchez n, Havre en Amsterdam Poelau Bras p. 14 Perim, Batavia n. Amsterdam Rhea 13 v. Pto. Barrios n. Kingston Schiekerk p. 15 Vlissingen, Antwerpen n. Rot» terdam Singkep 13 te New York v. Bata/via Triton li te Kingston. J. v. Amsterdam, vertrek n. Puerto Barrios Texel 15 vm. te Port Said, Botterdam naar Bombay Tjisondari 13 v. Hongkong n. Manilla V eend am 13 te New York v. W.-Indig Algorab p. 14 vm. Finisterre. Botterdam naar Buenos Aires Alkmaar 14 te Oallao v. Amsterdam Binnendijk 12 v.m. te Philadelphia v. Botterdam Br lelie 12 te Corral v. Amsterdam, vertrok naar Talcahuano. Breda 14 v. Algoabaai n. East London. yRIJDAG 13 OCTOBER, HILVERSUM 1071 M. Vóór 6 uur: 298 M. 8.00 VARA Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding (VPRO) 10,15 Voordracht door Johanna Op dam. 10,30 Ziekenuurtje. 11.30 GramofoonpL 12.00 AVRO. Tijdsein. 12,01 Concert. Omroep orkest. Suze Luger (zang). 2,05 Schooluitzen- ding. 2.30 Gramofoonpl. 3,00 Concert. AVRO- kwïntet. 4,00 VARA „Onze keuken" door P. J. Kers. 4.45 Kinderverhalen. 5,45 Concert VARA- orkest. 6,50 Actueel allerlei te verzorgen door het NW. 7.05 Orgelspel door Joh. Jong. 7.15 Literair halfuurtje door A. M. de Jong 8.01 VPRO Cathechisatie. Ds. F. W. J. v. d. Kie- boom: „Strijdvragen". 8.30 Gramofoonpl. 9,00 Mr. Roel Houwick: „De biografie van den staatsman". 9,30 Vervolg Gramofoonpl. 10,00 Persber. 10.15 Voorlezing door Ds. E. D. Spel berg uit „De 3 grijsaards" van Tolstoi. 10,45 Gramofoonpl. 11.00 VARA. GramofoonpL HUIZEN, 1875 M. Uitsluitend NCRV-Uitzending 8,15 Concert. 10,30 Ziekendienst. 11,00 Gra-< m'ofoonpl. 12,30 Concert. J. de Marie (viool)é H. Hermann (vfool), H. v. d. Horst Jr. (cello), Mevr. v. d. Horst-Bleekrode (piano). 2,00 Gra mofoonpl. 3,30 Concert. Mevr. Hekkertvan Eysden (sopraan), H. Herman (viool), Mej. Lauenroth (piano en orgel). 5,00 Gramofoon. 5,15 Orgelconcert door B. de Bruin. 6,15 Be zoek van den Radio-dokter. 6.45 Engelsche les. 7.15 A. J. Herwig; Kunstmest in den tuin. 7,45 Polftieber. 8,00 Concert. Amhemsche Orkest Vereeniging. 9.00 Mr. N. G. Veldhoen: „Naar Rome!" 9.30 Vervolg concert. 10,00 Persber, 10.10 Vroolijk allerlei (Gramofoonpl.)^ DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11,05 Lezing. 12,20 CorH cert, M. Gold (viool), M. Jardine (piano). 12,50 Orgelspel door E. Humphreys, M. Bladon (so praan) 1-50 Gramofoonpl. 2.50 Uitz. voor scho« len. 4.50 Orkestconcert. 5.35 KTnderuurtje. 6.20 Lezing. 6,35 Nieuwsber.. 6.50 Koersen. 655 Lezing. 7,00 Pianospel door V. McLean. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Pianospel door S. Wearing. 8,20 .Madame Butterfly". Eerste be drijf. 9.20 Nieuwsber. 9.35 koersen. 9.40 Lezfng. 9-55 „Madame Butterfly". Tweede en derde bedrijf. 11.35—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soil, 9.05 „Tristan en Isolde" van Rich Wagner. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 11,30 Gramofoonpl. 12.25 Concert. 4.50 Orkestcon- cert. 7,20 Orkestconcert. 8.10 „Ein Mann er- klart einer Fliege der Krieg". Hoorspel van W. Schmidtbonn. Muziek van G. Kneip. Daar na tot 11-20: Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 6.20 Lezingen en lessen. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Lezingen en lessen. 7.20 Werken van oude componisten voor fluit en alt. 7.50 „Der lustige Krieg", operette van J. Strauss. 9.05 Moderne muziek voor hobo en piano. Daarna concert door J. Einödshofer en zijn orkest. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Orkestconcert en zang 7.35 Cembalo-soli door F. Jensen. 7.55 Morbus Tellerman". Drama ix 5 bedrijven van Helgo Rode. 9.45 Mandoline-concert. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Fragmenten u. d. Op. „Rigoletto" van Verdï. 8 35 (338,2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Een dagelijksche Kindervertelling. Met vereende krachten werd de slotenmaker naar binnen gehaald- De andere kabouter en de professor trokken hem op cn hij klom tegen den muur. „Zachtjes maar aan," zei de kabouter. „Het zal wel gaan. Je moet niet zoo gauw den moed opgeven." iNu werd de sleutel gepast en jawel de deur ging open. Be slotenmaker had mooi werk geleverd. Ze gingen eens nieuws gierig in het hok kijken. Ook het prinsesje, dat in een muisje veranderd was, was er bij. ,,Ik kan nog geen hand voor oogen zien," zeide de professor, „Dat went wel/' meende de kabouter, die zijn Gchtstok in de hand hield.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 20