BUITENLAND Loebe toch voorzitter van den Rijksdag. Duitsehland. PHILIPS' RADIO TOESTELLEN AGENDA. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 16 OCTOBER 1930 TWEEDE BLAD Na herstemming gekozen. De eenige die voor het ambt geschikt is? De Nazi's in het stadium der volkomen onhandelbaarheid. De verkiezing der overige bestuurders. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Loebe. Loebe is inderdaad tot voorzitter van den Rijksdag ge kozen. Bij de stemming werden in totaal uitgebracht 553 stemmen, waar van op den aftre- denden sociaal-de- mocratischen can- didaat Loebe 266 op Dr. Scholz (Duit- sche-Volkspartij179 stemmen, op den communist Pieck 68 stemmen en op den Duitsch-Nationalen candïdaat Graef 41 stemmen. Stöhr. Twee stembriefjes werden blanco inge leverd. Aangezien geen der candidaten de vereisch- te absolute meerderheid van stemmen had behaald, was een herstemming tusschen Loebe en Dr. Scholz noodig. De afgevaardigde Loebe (Sociaaldemocraat) verwierf bij de nieuwe stemming 269, de af gevaardigde Dr. Scholz (D. Volkspartij) 209 stemmen. Er werden 77 ongeldige stemmen uitgebracht. Het totaal aantal uitgebrachte stemmen bedroeg 555. Loebe was dus wederom tot voorzitter van den Rijksdag gekozen. Het resultaat van deze verkiezing werd fcan de rechterzijde met kabaal en gehoon, en door de Sociaal-democraten met applaus begroet. Onder groot tu mult der Nationaal- socialisten aan vaardde de nieuw- gekozen President van den Rijksdag daarop zijn functie- Toen de kalmte feenïgermate was weergekeerd ver klaarde hij, dat hij, in weerwil van de controversen, die zoo juist aan den 'dag waren getreden aan allen, die aan zijn verkiezing heb ben medegewerkt, hantelijk dank bracht. Inzonder heid dankte hij den tijdelijken president Herold. Deze Rijksdag, ging Löbe voort, staat voor moeilijkheden. De beslissingen hierover zul len moeilijker zijn dan ooit sedert den groo- ten oorlog het geval is geweest. Om de vraag stukken tot oplossing te brengen zal een on voorwaardelijke werkzaamheid van de zijde van den Rijksdag noodzakelijk zijn.(Gelaeh). Dr. Frick (Nat. Socialist) stelde daarop voor zijn partijgenoot Stöhr tot Vice-Presi dent te benoemen. De afgevaardigde Drltmann (Soc.-Dem.) fceide, dat zijn fractie bereid was voor een Nat. Soc. candidaat te stemmen (geroep bij de Communisten: Hoort!! Hoort!!) indien de Nationaal-socialisten het recht van de Soci aaldemocraten op een voorzitterszetel erkend hadden. Aangezien dit echter niet het geval is geweest, kan zijn partij dus niet op Stöhr stemmen. (Geroep van de Nationaal-socia listen: God zij dank!) Hierna voeren nog andere sprekers het woord, doch zij zijn door het tumult, dat langzamerhand ontstaan is, zoo goed als on verstaanbaar. Op voorstel van den Voorzitter wordt dan besloten tot de verkiezing van een vice-presi dent over te gaan. Alle afgevaardigden zullen de zaal verlaten en bij het binnentreden him stembiljet afgeven. Aldus geschiedt. De uitslag van de stem ming luidt: Stöhr 288 stemming. Esser (Centrum) 171 stemmen, Pieck (Communist) 67stemmen. yan onwaarde 8 stemmen De afgvaardigde Stöhr is dus tot Eersten Vice-Presi dent van den Rijks dag gekozen. Hij neemt de verkiezing aan. De afgevaardigde Perlitius (Centrum) stelde voor zijn par tijgenoot Esser tot 2den Vice-President te verkiezen. Esser blijkt 427 stemmen op zich te vereenigen, Pieck slechts 65. Ongeldig zijn 15 stemmen. De afgevaardigde Esser wordt dan tot tweeden Vice-President van den Rijksdag ver kozen verklaard. De Nationale afgevaardigde Graf, die 321 stemmen op zich vereenigt, wordt 3e Vice- President. Het is de vraag of de Rijksdag ooit onder zoo moeilijke omstandigheden zijn werk moest voortzetten. In zekeren zin is Loebe's verkiezing nog een gunstig teeken. Hij toch is een van de weinige afgevaardigden die in staat mag worden geacht een bandeloos pu bliek, als dat wat het Huis van Afgevaar Esser. digden thans bevolkt, eenigszins te regeeren. Voor het overige zijn er echter geen licht punten. Samenwerking zal onmogelijk blij ken te zijn. De Nazi's zijn in het stadium der volslagen onhandelbaarheid gekomen. L. A. Uit den Rijksdag. De door een aantal partijen voorfestelde vermindering der bezoldiging en pensioenen van de afgevaardigden, werden naar de commissies verwezen. Te acht uur ging de Rijksdag uiteen tot vanmiddag drie uur. Op de agenda komen voor: De regeeringsverklaring, verscheidene voorstellen in verband met de noodverorde ningen, de kwestie van herziening van het Young-Plan, moties van wantrouwen en a mnestie -voorstellen. Hitier voorspelt. LONDEN, 15 October. (N.T.A.) De Berlijn- sche correspondent van de Times heeft een onderhoud gehad met Adolf Hitler, die begon met te verzekeren dat zijn partij niets uit staande heeft met de relletjes van Maandag en verder zeide dat als de huidige oeconomi- sche toestand voortduurt, Duitsehland na het eind van den winter zal ondergaan. De middenpartijen in den Rijksdag zijn hopeloos verdeeld en de wereld zal te kiezen hebben tusschen een nationaal-socialistisch en een bolsjewistisch Duitsehland. Een bols jewistisch Duitsehland zou zoowel de beta ling van de schadevergoeding als van de par ticuliere schulden weigeren. De onderteekenaars van het verdrag van Versailles, van het plan-Dawes en van het plan-Young hebben volgens Hitier waarde- looze chéques afgegeven. Een nationaal-socialistisch Duitsehland zal nooit chèques afgeven, die het niet kan honoreeren. Het zal zich wel aan de „politieke betalingen" onttrekken als het tot betaling niet bij machte is, maar het zal alle ver plichtingen uit particuliere leeningen ver vullen. De Pruisische Landdag, BERLIJN, 15 October (VD.) In de zit ting van hedenmorgen van den Pruisischen Landdag, die om half twaalf begon, nam de Pruisische minister-president Dr. Braun het woord naar aanleiding van het door de com munisten ingediende voorstel tot ontbinding van den Landdag. Verschillende afgevaar digden drongen om Dr. Braun heen omdat zij hem, naar zij zeiden, op de achterste ban ken niet konden verstaan. Dr. Braun werd herhaaldelijk onderbroken door interrup ties van de oppositie, zoodat de voorzitter den afgevaardigden verzocht weer op hun plaats te gaan zitten. De nationaal-socialistische afgevaardigde Lohse weigerde echter echter zulks te doen en bleef interrumpeeren. De voorzitter beval hem daarop de zaal te ver laten, waaraan hij echter niet voldeed. De zitting werd toen vijf minuten geschorst, waarna voorzitter Bartel mededeelde, dat Lohse voor acht dagen was uitgesloten. 'Amerika. De pleger van den aanslag op Diamond onvindbaar?, NEW YORK, 14 Oct. Men begint reeds te vreezen, dat de pleger van den aanslag op Jack Diamond niet gevat zal worden. De corruptie onder de lagere justitieel© ambte naren en de politie in New York dreigt een onoverkomelijke hinderpaal te worden voor het ontdekken van de waarheid in deze misdaad, aldus de Tel. Intusschen wordt de villa van Jack Dia mond in de Catskill-Mountains ;n den staat New York als het ware belegerd. Twintig volgelingen van Jack zijn aldaar aangeko men, alsmede twaalf geheimzinnige vreem delingen, die naar men aanneemt tot een vijandige bende behooren. De villa is als een fort versterkt om te voorkomen, dat de te genstanders van Diamond's bende gevolg geven aan hun bedreiging het huis in brand te zullen steken. Verder staan soldaten op wacht bij de gevangenis in het naburige dorp. waar een volgeling van Diamond is opgesloten onder de beschuldiging zich aan moord te hebben schuldig gemaakt. Men vreest n.l.-dat getracht zal worden hem te lynchen. Het avontuur, waarbij Jack Diamond bij na het leven inschoot, wordt hoe langer hoe geheimzinniger. Na den moordaanslag werd Diamond's lijfwacht, Abraham Facro te Harrison vermoord gevonden. Thans wordt gemeld, dat Jacob Ginsberg, de bedrijfslei der van het hotel waar Diamond verblijf hield, spoorloos is verdwenen. Jack Diamond zelf maakt het geheele geval nog raadsel achtiger doordat hij hardnekkig weigert te spreken. Hearst over Frankrijk. W. Randolph Hearst, die kort geleden uit Frankrijk werd uitgewezen, heeft, naar de .Associated Press" uit Lons Angeles meldt, daar ter stede een rede gehouden aan een diner, dat hem door de stedelijke overheid en de zakenwereld was aangeboden. Hij verklaarde o.a. dat Frankrijk om twee redenen een afkeer heeft van Amerika: ten eerste heeft het den oorlog slechts kunnen winnen met Amerikaansche hulp. ten tweede wil het de aan Amerika verschuldigde bedra gen niet terugbetalen. Bovendien heeft Frank rijk verachting voor Rusland en wil het, daar het bevreesd is voor Italië, Duitsehland. Oostenrijk en Hongarije, deze landen onder den ijzeren druk van zijn oorlogsmachine houden. Een moderne ontvoering. Te Greenfield, in Missouri, is groote ver ontwaardiging gewekt, aldus het Hbld., door een buitengewoon gewelddadigen vorm van ontvoering,, waarvan de 24-jarige mevrouw Alm McKinley, de dochter van Benton Wilson den bekenden petroleummagnaat, het slacht offer werd. Mevrouw McKinley vertoefde in het huis van haar ouders, waar zij ziek lag, toen een man gewapend met een geweer het huis bin nendrong en geld eischte. Toen hij te hooren kreeg dat er in huis geen geld anawezig was. knevelde hij de moeder van mevrouw McKinley en dwong mevrouw McKinley, hem naar de garage te volgen. Daar dwong hij haar, met hem in een auto plaats te nemen en reed weg. Het laatst werd de wagen waargenomen op 20 K.M. afstand van Green- field. Zuid'Amerika. Verwarde toestand in Brazilië. LONDEN, 150 ctoberC VD.) Naar thans weer gemeld wordt zouden de troepen van Minas Geraes volkomen uitgeput en strij- densmoe zijn. Er zijn opstandelingen ge vangen genomen, die verscheurde uniformen droegen en mededeelden dat er in het leger der revolutionnalren voedselgebrek heerscht. De pogingen der opstandelingen om in de ge zette gebieden leeningen op te nemen, schij nen mislukt te zijn. Op de New Yorksche beurs ziet men den toestand voor de regeering gunstiger in, al thans liepen de Braziliaansche leeningen sterk op. Oostenrijk. Het Schober-blok. De Weensche correspondent van het ,.Berl. Tag", meldt, dat na de Groot-Duitschers thans ook de Plattelanders weer van het pas opgerichte Schober-blok (het blok der ge matigde middenpartijen) zijn afgevallen. Verschillende af deelingen hebben verklaard, dat dit blok zonder hun toeslemming is ge sticht. De Landbund deelt officieel mede, dat hij zelfstandig aan de verkiezingen zal deelnemen. Hetgeen praktisch de vernietiging van het blok beteekent. Niet alleen de rech terzijde, maar ook de burgerlijke midden partijen gaan op 9 Nov. volkomen zonder samenhang den strijd in. De „N. Fr. Presse" rekent dan ook al met de mogelijkheid van een catastrofe voor de burgerlijke partijen. Engeland. Lord Irwin's opvolger. Volgens de Times, zal Lord Lothian ver moedelijk onderkoning van Britsch-Indië worden als opvolger van Lord Irwin, wiens ambtstermijn komende jaar afloopt. Lord Lothian is beter bekend onder zijn vroegeren naam van Fhilipp Kerr, vroeger redacteur van het tijdschrift The Round Table. In 1916 was hij particulier secretaris van Lloyd George, aldus de N.R.C. Den laatsten tijd heeft hij aan de confe renties tusschen de regeering en de liberalen over bestrijding der werkloosheid deelgeno- De R. 100. Men deelt officieus mede dat alle werk zaamheden om het luchtschip R 100 voor een nieuwen tocht in gereedheid te bren gen, gestaakt zijn, tot een beslissing aan gaande de toekomst en de verdere ontwik keling van luchtschepen gevallen is. Lord Amulree, de nieuwe minister van luchtvaart, is reeds bezig met het samenstel len van de commissie van onderzoek naar de oorzaken van het vergaan van de R 101. Hij overweegt ook de kwestie, of aan de na gelaten betrekkingen van de slachtoffers een vergoeding zal uitgekeerd worden, aldus de N. R. C. Zijn ervaring op het gebied van de lucht vaart is, volgens zijn openhartige verklaring, die van een gewoon mensch Dit wil zeggen dat hij af en toe uit Engeland naar het vaste land is gevlogen en terug. Zijn bijzondere deskundigheid ligt, gelijk in ons ochtendblad vermeld is, op het gebied van scheidsrechterlijke werkzaamheid in ar beidsconflicten en van bemiddeling in zulke geschillen Aan politiek heeft hij nooit ge daan. Een vliegtuig-motor voor zware olie. Een medewerker van de Morning Post deelt mede dat men er op het vliegveld van Croy don in geslaagd is, een zeer bruikbaren vlieg tuigmotor voor zware olie te vervaardigen. De ontwerper er van is Sidney, een ingenieur die al tien jaar bezig is met het vraagstuk om zulk een motor samen te stellen. De nieuwe motor heeft een vermogen van 90 P.K. en weegt 88 K.G., dus minder per P.K. dan de benzinemotor die voor de meeste lich te vliegtuigen gebruikt wordt. De uitvinder heeft den motor voor den verslaggever uit kouden toestand in de werkplaats aan den gang gebracht en met verschillende snelhe den laten loopen. In Amerika. Duitsehland en Engeland zijn reeds proeven genomen met motoren voor zware olie in vliegtuigen, maar tot dusver waren zij moeilijk aan den gang te krijgen en liepen zij onregelmatig, aldus de N-R.Ct. De Rijksconferentie en de tarwe. De Engelsche regeering heeft zJch op de zitting der Britsche Rijksconferentie bereid verklaard, een contingenteeringsstelsel voor tarwe in te stellen, aldus het Hbld. Volgens dit project zou aan de Engelsche malerijen worden voorgeschreven een bepaald percen tage tarwe uit de Britsche dominions te ver malen, om zoodoende den landbouw ^.n de Britsche overzeesche gebieden een regelma tige afzetmarkt in het moederland te ver zekeren. De verschillende overzeesche dele gaties schijnen, voorzoover men georiënteerd is, de voorstellen der Engelsche regeering niet ongunstig te hebben opgenomen. Deze zouden tenminste de basis voor verdere on derhandeling omtrent deze quaestje kunnen vormen. Het gedeelte der Engelsche pers. dat vóór vrijhandel is, is over de inconsequentie der Engelsche regeering tamelijk verstoord en veroordeelt scherp, dat zij door zulke, per saldo als absoluut protectionistisch aan te merken plannen tegen haar eigen vrijhan delsbeginsel in handelt. Ook de conservatie ve pers staat tamelijk wantrouwig tegenover de voorstellen, daar zij achter het plan der regeering de bedoeling ziet, in gewijzigd en vorm een importcontrolecommissie in toe stellen, die door haar als een socialistisch middel scherp wordt veroordeeld. De Engelsch-Russische vorderingen. LONDEN. 14 October. De commissie voor de regeling der Engelsch-Russische vor deringen en tegen vorderingen, die heden haar derde zitting heeft gehouden, heeft het volgende communiqué gepubliceerd: Daar niet-officieele berichten zijn verschenen in sommige bladen, wenscht de commissie vast te stellen, dat de soyjet-delegatie op de tweede samenkomst een lijst met haar te gene^schen heeft ingediend, gegroepeerd in algemeene rubrieken. Voorts heeft zij ver klaringen gegeven over deze eischen. Ook de Britsche delegatie heeft haar lijst van vorderingen ingediend. De derde samen komst was gewijd aan een vergelijking dezer twee lijsten, ten einde een juist program op te stellen van het werk der sub-commis sies. Er werd geopperd een vijfde commissie te vormen, waaraan de Russische eischen konden worden voorgelegd in zake vergoe ding voor economische verliezen door de Unie van Sovjet-republieken geleden ten ge volge van Groot-Brittannië's tusschenkomst in Rusland's burgeroorlog. Ddraadloos). Rusland, Het dumpen van Russisch graan. De Daily Express verzekert dat de grootste coöperatieve organisatie voor den groothan del, de Co-operative Wholesale Society, ten zeerste betrokken is bij het graandumpings- plan van de Sovjet-Unie „dat tienduizenden boeren en veldarbeiders in Groot-Brittannië ten gronde richt". In September zijn 2.251.424 centenaar (on geveer 50 K.G.) Russisch graan in Engeland ingevoerd, maar deze maand verwacht men dat de invoer nog grooter zal zijn. (N. R. Ct.) België. ncviljoenen der Antwerpsche Tentoonstelling verkocht. Woensdag 5 November zal, naar het Hbld. v. Antwerpen" meldt, met het ontruimen der tentoonstellingsgebouwen een begin kunnen worden gemaakt. Met deze ontruiming zal, voor wat het Nederlandsche paviljoen betreft, naar schat ting ruim een maand heen gaan. Het pavil joen zelf is, voor een betrekkelijk hoog be drag, aan een Belgische firma verkocht. Ook het Italiaansche paviljoen, waar zeer veel en nog goed bruikbaar hout in zit, is reeds verkocht en wel voor een bedrag van 300.000 frank. Polen. Na den aanslag" op Pilsudski. Door het ontdekken van den z.g. aanslag op Pilsudski, is het in vele plaatsen tot betoogingen voor Pilsudski en tegen de so cialisten gekomen. Te Czensbochau is hot partijlokaal van de socialisten vernield. Voorts zijn er gisteren nog meer socialistische afge vaardigden van het huidige parlement en andere functionarissen van deze partij ge arresteerd. Een oproep van het bestuur van de socialis tische partij, welke op de wettigheid van de socialistische politiek wijst en in de Robotnik zou worden opgenomen, werd door de censuur onderdrukt. In dezen oproep werd bovendien het plan van den aanslag toegeschreven aan de werkzaamheden der betaalde provocateurs. Finland. De ontvoering van den vroegeren president. Omtrent de ontvoering van den vroegeren staatspresident prof. Stahlberg wordt nog gemeld Prof. Stahlberg maakte met zijn echtge- noote een wandeling, toen plotseling eenige mannen te voorschijn kwamen, die hen in een auto duwden, waarna deze in snelle vaart wegreed. Naar thans bekend geworden is, heeft de auto onderweg gestopt, om op een anderen wagen te wachten. Daar deze tweede wagen echter niet tijdig ter plaatse verscheen, vreesden de ontvoerders verrast te zullen worden, lieten prof. Stahlberg staan en namen de vlucht. De ontvoering van prof. Stahlberg heeft in geheel Finland groot opzien verwekt. De politie stelde terstond een onderzoek in en heeft twee personen gearresteerd, die aan de ontvoering hebben deelgenomen. Men ver moedt dat het politieke tegenstanders van Stahlberg waren. De leider der Finsche Lap- po-beweging heeft medegedeeld, dat zijn partij met deze ontvoering niets heeft uit te staan. Prof. Stahlberg en zijn echtgenoote zijn in Joensun in Oost-Finland teruggevonden. Beiden waren ongedeerd. De daders van ce ontvoering zijn echter nog steeds niet be kend. De Tel. meldt nog. dat de chauffeur van den auto waarmede Stahlberg en zijn vrouw ont voerd werden is gearresteerd. Het bleek een zekere Jeané te zijn van wien op het oogen- blik nog slechts bekend is, dat hij aan den Finschen vrijheidsoorlog heeft deelgenomen; de politie gelooft met een avonturier te doen te hebben. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per regel. AS VAN EEN VRACHTWAGEN GEBROKEN. Van een ledige vrachtauto, bestuurd door G. uit Bloemendaal, die Woensdag in het Kenaupark reed, brak plotseling de vooras, zoodat de wagen dwars op de trambaan kwam te staan. Met behulp van eenige bur gers werd de wagen van de rails verwijderd. Het tramverkeer ondervond eenige minuten vertraging. Later werd de auto weggesleept. Stoizuigerhuis MAERTENS BARTELJOR IS STRAAT 16 TEL. 10756 ENGLISH ASSOCIATION. REDE REV. CLARENCE MAY. De afdeeling Haarlem van de English As sociation opende Woensdagavond in de aula van Teyler's Stichting haar seizoen met een rede van ds. Clarence May uit Londen over „Journey's End and other war literature". De vice-voorzitter van de afdeeling, de heer Robert Peereboom. die den spreker inleidde, deelde mede dat de voorzitter. Dr. C. B. A. Proper, sinds gcruimen tijd ernstig ziek is, en sprak namens de afd. de beste wenschen uit voor zijn herstel. Er was geen bijster groote opkomst der le den op dezen eersten avond. Degenen die wegbleven kunnen dat vandaag betreuren. Mr, May die trouwens tot de bekendste kan selredenaars in Londen behoort, bleek een spreker van buitengewone begaafdheid, en een bezield strijder tegen den oorlog. Hij besprak eenige van de voornaamste werken der Engelsche. Fransche en Dultsche oor logslitteratuur. hij droeg met ontroerende in nigheid eenige der schoonste fragmenten voor uit Sherriff's vermaarde tooncclstuk Journey's End" („De Groote Reis" in Hol- landsche opvoering) en hij gaf veel eigen oor logsherinneringen. Want mr. May is tijdens den oorlog veldprediker geweest „padre" heet dat in het Engelsche leger en hij heeft de grauwe ellende van het front ten volle meegemaakt. Wat hij betoogde stemde in hoofdpunten volkomen overeen met hetgeen al zoo vaak, in vele toonaarden in dit blad is betoogd: .De oorlog is verworden tot een grauwe, weerzinwekkende moordpartij op groote schaal. Er rest van de oude oorlogsromantiek der historie niets meer. Er is alleen ellende en brute vernieling. Oorlog bestaat nog in de wereld als oen ziekte, die wij moeten uit roeien. Als middel tot het behalen van mate- rieele winst heeft de oorlog afgedaan. Er zijn geen overwinnende landen meer. er zullen er niet meer kunnen zijn. Iedere deelnemende natie, iedere deelnemer in den modernen oor log is verliezer. Laat u niet betooveren door1 romantische voorstellingen van strijd en hel denmoedze zijn onwaar, gelogen. De waarheid ls in Sherriff's tooneelstuk. in de boeken van Erich Maria Remarue, van Henri Barbusse. van Col. Lawrence (den schrijver van ..Her Privates We"). Over het boek van col. Lawrence weidde ds. May uit voerig uit. en vertelde ook de bijzonderhe den van het tot stand komen van dit werk. „Vaak", zei hij. ..heb ik menschen ontmoet die gruwen van de oorlogswerkelijkheid in deze boeken, d!e ze vermijden omdat ze zich verbeelden, er niet tegen te kunnen. Tot hen heb ik gezeed: ..Als gij dat niet. durft, als gij de waarheid niet lezen wilt. hebt gij ook het recht niet naar den Cenotaph te gaan. of een ander monument der dooden, om hen op 11 November te eeren Gij zijt aan hun nage dachtenis verplicht, te loeren wat oorlog ls, te beseffen wat de waarheid is. en voor het nageslacht van hen. die heengingen, herha ling van deze ramp te vertioeden". Met inniee overtuiging betoogde spreker dat de strijders tegen den oorlóg geen sen timentalisten zijn maar strijders in den vol len zin des woords. en dat juist voor hun houding moed verelscht wordt. Zijn persoon lijkheid ij zijn betoog getuigden daarvan. Ds. May's rede werd in geboeid aandacht door het auditorium gevolgd, en beloond met lang applaus. De vice-voorzitter der afdee ling dankte hem voor zijn gloedvolle en be zielde rede. en sprak de hoop uit dat hij vooral velen tot de overtuiging zou gebracht hebben, en nog brengen dat zij de oorlogs literatuur niet mogen schuwen, dat lv?t ieders plicht is de waarheid omtrent den oorlog te lezen en te beseffen. AFSCHEID IR. G. HOFSTEDE. Naar aanleiding van ons bericht betreffende het afscheid van Ir. G. Hofstede, als Directeur der Middelbare Technische School alhier op 1 November a.s. verzoekt men ons mede te deelen, dat in verband met de beschikbare plaatsruimte, behalve bestuur, personeel, leer lingen en oud-leerlingen der school, slechts eenige door het comité genoodigden aanwezig kunnen zijn. NOG STEEDS RIJWIELDIEFSTALLEN Woensdag zijn hier wederom twee rijwielen gestolen. Het eene stond voor het Postkan toor (niet bij den bewaker) en het andere voor een café aan den Jansweg. DIEFSTALLEN. BIJ de politie £s aangifte gedaan, dat uit electrische lantaarns aan de Spaarndamsche- weg opgeveer zestig koperen stelboutjes zijn ontvreemd. Uit de Rozenprieelstraat werd een storm lantaarn gestolen. DONDERDAG 16 OCTOBER Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur nam. Westerkapel (Wijkhuis Leldschestraat 20); Samenkomst. 8.15 uur. Geb. Blauwe Kruis: Lezing ds. H. Jansen. Ged. Oude Gracht 79: Bazar Ned. Herv. Ge meente 35 en 7—12 uur. Brongebouw: Gas tentoonstelling (,,GaihlH) 105 en 7.3010 uur. Palace: „Der Korvettenkapitan". Tooneel: Leopold Büron (musical clown). 8.15 uur. Luxor Theater: .De gele hel" en Danton", Tooneel: Prof. Haus en echtgenoote. 8 uur. Rembrandt Theater: „Ons dagelljksch brood". Tooneel The Fiochi comp. 7 en 1.15 uur. Bloemendaal: 2 uur nam. Raadsvergadering VRIJDAG 17 OCTOBER Nassauplein 8: Theosofische Vereeniging Ned. afd. Haarlemsche loge. Voordracht 8.10 uur. Bioscopen: nieuw programma. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 5