DE BILT PREDIKBEURTEN BURGERLIJKE STAND 4 UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD Heringa Wuthrich, Haarlem Oliestookinrichtingen Heringa Johnson (Adv. Ingez. Med.) komen onder bevel heeft, zooals bij dien eersten Oceaan-tocht al bleek. Een man, die zichzelf als gezagvoerder bovendien ver trouwt en eerbiedigt Geen zwaarmoedig, veeleer een gelukkig jnensch. Wie opmerkt dat alleen Iemand d.'e eenig fortuin heeft, die financieel onafhankelijk is, een dergelijk leven kan lelden, geef ik gelijk. Dat is niet te ontkennen. Welnu, ge lukkig voor Gerbault bezit hij de middelen ervoor. Moeten wij iedere bijzondere loop baan beoordeelen uit het oogpunt van haar bruikbaarheid voor anderen? Neen. en in dit geval zeker niet, want er zijn zeer wei nig Gerbaults onder ons. Zwaartillende menschen betoogen, dat *oo'n man geen productieven arbeid ver richt en zich aan zijn sociale taak onttrekt. Dat ontken ik volkomen. De moreele uitwer king van Gerbault's reizen, Gerbault s daden, Gerbault's boeken op zijn medemenschen is zoo sterkend, zoo verfrlsschend, zoo gezond, dat wij zijn eenzame zeereizen juist als sterk productieven arbeid moeten beschouwen. Hij is een Kracht, een Wil, een Voorbeeld, zegt Charcot. Dat geloof dk ook. Al blijft hij verder op zijn zwerftochten, verre van het succes en de bewierooking en de komediespelerij bij zijn medemen schenwij hopen op de voortzettingen van zijn Journal de bord. A la poursuite du soleil. R. P. HET CONFLICT IN DE TYPOGRAFIE. een mededeeling van arbeiders- zijde. Ter aanvulling op het door de werkgevers organisaties verstrekte communiqué wordt van arbeiderszijde het volgende medege deeld De afbreking van de laatste onderhande lingen ,ls o.m. een gevolg van het feit, dat geen overeenstemming ten aanzien van de verhooging van de minimum loonen bereikt kon worden. De werkgevers hadden als uiterste loons- verhooging genoemd: met ingang van Ja nuari 1931 één cent. Januari 1932 weer één cent en met Januari 1933 de derde cent. Deze laatste loonsvevhooglng met uitzonde ring van de eerste gemeenteklasse. Dit voorstel kon niet nader besproken wor den; de arbeidersdelegatie kon dit aanvaar den of heen gaan. Dit vestigde bij de arbei dersleiders den indruk, dat over de punten: rechtspositie der arbeiders, invoering twee- ploegen-steisel, invoering groeps-loon, welke voorstellen door de werkgevers gehandhaafd bleven, eenzelfde gedragslijn zou worden ge volgd. Daar bovendien de verlangens der arbeiders ten opzichte van den nachtarbeid, uitbreiding der vacantie, nog geen punt van bespreking hadden uitgemaakt, was de ver wachting om alsnog tot redelijke overeen stemming te komen, de bodem ingeslagen. De arbeidersvakbonden hebben de uit deze ontwikkeling van zaken voortspruitende con sequenties onder het oog gezien en de noo- dige maatregelen worden getroffen. De bij dit conflict betrokken bonden van arbeiderszijde zijn: De Algemeene Nederland- sche Typografenbond: de Nederlandsche R K. Grafische Bond: de Nederlandsche Christe lijke Grafische Bond: de Nederlandsche Gra fische Bond: de Nederlandsche litofoto- en chemigrafenbond. Waar het hfer een gemeenschappelijke zaak van alle vakbonden in het grafische bedrijf betreft, worden alle maatregelen in onderling overleg bepaald. Zoo spoedig mogelijk zullen den leden der arbeidersvakbonden de noodige inlich tingen en Instructies worden verstrekt. ARBEIDERSSPORTBOND In het gebouw „De Centrale" heeft plaats gehad een vergadering van de vertrouwens- leden van den Arbeiders-Sportbond. Besloten werd den feestavond tot naderen datum uit te stellen in verband met de propaganda, waaraan alle krachten van de afdeellng zul len worden gewijd. DROEVIG ONGEVAL. ROERMOND. 17 October (V.D.) Gister middag is in de Maas nabij de gemeentelijke los-en laadplaats te Maasbracht 't vijfjarig zoontje van den schipper W. N. uit Roozen- daal over boord gevallen en voor de oogen van zijn vader verdronken. RETOURVLIEGTUIG TE MEDAN. Aneta-Vaz Dlas meldt, dat volgens bij de K.L.M. ingekomen bericht het eerste post vliegtuig. op de terugreis naar Nederland, dat hedenmorgen te 6.35 uur uit Batavia Is vertrokken, te 14.50 uur te Medan is aange komen. LEIDEN'S GESCHENK AAN DE PRINSES. Het Haagsch Corr. Bureau seint ons: Prinses Juliana zal 25 dezer des namiddags half vijf ten palelzc Het Loo ontvangen het comité uit de Leidsche burgerij ter aanbie ding van een geschenk ter herinnering aan den tijd welken de prinses aan deUnlversitelt te Leiden doorbracht. DE RIVIEREN- EN VOGELBUURT In ons artikel over Haarlem-Noord in ons vorig nummer publiceerden we o.a. het aan tal huizen in de rivieren- en vogelbuurt. Door een misverstand werd een onjuist to taal verkregen, omdat in een»1 ge straten de nummering der huizen niet met 1 en 2 be gint, maar met 60 en 59. Het totaal is dus niet 789, maar ongeveer 600. ZEVENDE DAG ADVENTISTEN GEM. Gebouw Blauwe Kruis, O. Groenmarkt. Sabbath voorm. 10 uur: Bijbelcursus. 11 uur: Prediking. VRIJDAG 17 OCTOBER 1930 EEN NIEUWE WEG ACHTER DE DUINEN. spoedige uitvoering? De Minister van Waterstaat heeft naar het Hbld. meldt, zijn goedkeuring gehecht aan het plan tot uitvoering van den snelverkeers- weg, die achter de duinen van Zandvoort, Bloemendaal en Velsen, van Noordwijk naar het Noordzeekanaal zal loopen. Zeer waarschijnlijk zullen op de volgen de begrooting de gelden voor den weg worden aangevraagd. Naar wij vernemen moet „achter de duinen" zóó opgevat worden, dat de weg voor een groot gedeelte, althans voor zoover hij onder de gemeente Bloemendaal komt, door de duinen zal gemaakt worden. Dit zou dus be- teekenen, dat de Zeeweg gekruist zal wor den. De bedoeling is om zooveel mogelijk in de duinen valeien te zoeken voor den weg maar aangezien het een breede weg wordt voor auto-snelverkeer, moeten bochten van be- teekenis zooveel mogelijk vermeden worden. Voor de bestrijding der werkloosheid en de werkverruiming ln dit gebied is dat dus een werk van groote beteekenis. De Gewestelijke commissie voor de uit breidingsplannen in Noord-Holland zal on getwijfeld wel ijveren, dat bebouwing langs dezen nieuwen weg verboden zal worden. Men weet, dat deze commissie ook sterk gekant Ls tegen bebouwing van den Zeeweg onder Bloemendaal. De gemeente Bloemendaal heeft ook een weg op haar program van wegen staan die Noord-Zuid zal loopen. Gaan de plannen dus door dan zouden er twee groote wegen komen, een gemeentelijke weg en een rijks weg. HAARLEMSCHE BESTUURDERSBOND De „Haarlemsche Bestuurders Bond" hield in het gebouw „Dc Centrale een druk be zochte ledenvergadering onder voorzitter schap van den heer A. Mars. Er werd een overzicht gegeven van de verrichtingen van het bestuur waaruit o.m. het volgende bleek: dat thans definitief is tot stand gebracht een district Bureau voor Arbeidsrecht, waar bij tevens zijn aangesloten de bestuurders bonden in Zandvoort, Beverwijk en IJmui- den; dat op de gehouden vergadering van de Commissie tot uitvoering van de Ziekte wet besloten is hetzelfde rayon als voor den Raad van Arbeid geldt, als het terrein voor deze commissie aan te wijzen. Voor den Haarl. Bestuurders Bond hebben in deze commissie zitting de heeren Flameling. van der Winden en Mars, terwijl laatstgenoemde in het dagelijksch bestuur werd gekozen. Terzake de gehouden collecte voor den Zonnestraaldag werd ernstige ontstemming uitgesproken over het feit. dat juist aan den vooravond van den Zonnestraaldag de admi nistrateur van de Vereen, tot Bestrijding der T. B. C. een ingezonden stuk ter plaatsing in de bladen aanbood, waardoor aan de te houden collecte afbreuk werd gedaan. Het bestuur verklaarde met deze handeling in 1931 rekening te zullen houden. Verder werd mededeeling gedaan van de verschillende besprekingen welke de voor zitter Inzake de werkverruiming gehad heeft en het resultaat daarvan. Bij de memoree ring van de actie tegen de vlootplannen werd een woord van hartslijken dank ge bracht aan de 500 werkers en werksters, welke hun krachten voor het verkrijgen van dit voor Haarlem moo,'.e resultaat hebben ge geven. Nadat het financieel verslag door den heer Flameling was uitgebracht en goedge keurd werd met algemeene stemmen beslo ten de afdeelingen van den Bond van Tech nisch en Opzichthoudend Personeel en van den Bond van Huispersoneel als lid tot den Bestuurders Bond toe te laten. BIJ de bespreking terzake het a.s. jubileum van het N.V.V. werd tevens een overzicht ge geven van het ledental, waarbij geconsta teerd kon worden dat de verschillende orga nisaties een flinken vooruitgang vertoonen, waardoor het ledental in de eerste 9 maan den al met 500 Ls vooruitgegaan en daar door thans gebracht is op 6500. Nadat door den voorzitter de wensch was geuit namens de Haarlemsche arbeidersbe weging dat de actie in het typografenbedrijf ;n het voordeel van de werknemers zou uit vallen, werd de goed bezochte vergadering gesloten. NIEUWE EMISSIE-PHILIPS TE LONDEN? De correspondent van het Alg. Hbld. te Londen seinde Donderdagavond: Hier wordt bericht, dat de firma Lee Hig- ginson een bedrag van 2 1/2 millioen deben tures van Philips' gloeilampenfabr. onder hands heeft geplaatst, met het doel ze bin nenkort publiek te emitteeren. Het blad kon hiervan bij Philips geen be vestiging krijgen. AUGUSTINUS-HERDENKING. in de groote kerk. Men schrijft ons In verband met het feit, dat het 1500 jaren geleden is. dat Augustlnus. een der grootste en invloedrijkste kerkvaders aller eeuwen, stierf, zal Zondagavond 19 dezer om 6 uur in dc Groote Kerk een herdenkingsdienst worden gehouden. Daarin zullen Ds. Beker en Ds. Waardenburg het woord voeren. Ds. Beker zal het leven van August in us schetsen, Ds. Waardenburg zal de beteekenis van Augustlnus in het licht stellen. Augustinus is geen figuur die behoort bij een bepaalde groep. Hij behoort met zijn uni- verseelcn geest aan het Christendom. Zooals zeer uiteenloopende bewegingen uit hem ontsprongen en zich terecht op hem beroe pen, zoo is de herdenking van Augustipus ook een zaak van heel de Christenheid ln al haar schakeeringen. Het kan ook moeilijk gezegd worden, dat de beteekenis van Augustinus beperkt is tot den ouden tijd. Hij behoort tot alle tijden. Ook tot den modernen tijd. De lezers en ken ners van zijn werken, inzonderheid van zijn bekende „Belijdenissen" verbazen zich juist over het moderne van dezen grooten geest. De diepe religiositeit en fijne psychologie van Augustinus doen hem onmiddellijk spre ken ook tot het tegenwoordige geslacht. Op grond hiervan ls een herdenking van Augustinus in het openbaar ten volle ge rechtvaardigd. meldt: Hoogste barometerstand 768.7 m.M. te Mün- chen en Weenen. Laagste barometerstand 739.4 m.M. te Seydisfjord. (Waarnemingen verricht in den morgen van 17 October, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt) en voorspelt: zwakken tot matigen Z.-Oostelijken tot Zuid- Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verande ring in temperatuur. Barometer Vrijdagmiddag 1 uur 760 m.M. (veranderlijk) Stand van gistermiddag 760 m.M. Neiging: Achteruitgang. Opgave van CAREL v. HUIZEN, KI. Houtstraat 13, Telefoon 14112. Thermometer 17 October. Hoogste gisteren 64 F. Laagste heden nacht 55 F. Hoogste heden tot 12 uur 63 F. Haarlem, 17 October. Ondertrouwd 16 Oct.: H. H. M. Witkam en M. A. A. Proot, P. Kamstra en L. v. d. Velde, J. Wolters en M. M. Dijkstra, B. C. Plantjé en G C. Sparreboom. Getrouwd 16 Oct.: C. P. H. Pieterse en M- Eijskoot. H. Zonneveld en E. E. van Dijk, J. A. v. d. Ban en I. v. d. Pol, a. Kollerie en J. Uitendaal. Bevallen 13 Oct.: E. S. Kottman—Hupkens, z.; C. H. WoerleeHartendorp. d 14 Oct.: P. M. A. van Beek—v. d. Raadt, z.; a. Ver meerHogeboom, d.; M. C. DekkerKraak, z.; 15 Oct,: E. Fuchsde Boer, z.; T. Damstra Schoffelmeer, z.; 16 Oct-: M. M. v. d. Geest Buskermolen, d.; G. B. StapDaudeij, d. Overleden 14 Oct.; J., 1 mnd., d. v. J. M. van Kempen, Indischestraat. VER. VAN OUD-GRONINGERS „GRUNO". filmavond. De Haarlemsche vereeniging van Oud- Groningers, „Gruno", hield gisteren in de tuinzaal van het Gem. Concertgebouw, voor leden en introducés een geslaagden filmavond. Hoofdnummer van het uitgebreide programma (er werden nog een verfilming van een Jung- fraubestljglng. een teekenfilm en een klucht gedraaid) was een film over Groningen en Ommelanden, waarvan de vertooning her haaldelijk door een enthousiast applaus on derbroken werd. Den operateur volgende, kwamen we eerst de stad op verschillende manieren binnen, te land en te water, bekeken de voornaam ste gebouwen en straten, en trokken toen de stad weer uit in Zuidelijke richting, langs den ouden Heerweg, nu de Heereweg, tot het dorp Haren toe kregen vervolgens een Indruk van verschillende industrieën, waar na er veel aandacht werd besteed (het publiek was immers Groningsch!) aan de paarde- keuring: „pirdjekeurn". We zagen voor haven van Delfzijl de groote Zutd-Amerikaansche vier- en vijfmas- ters liggen, met ladingen chilisalpeter, door kruisten de bronsmotorenfabriek in Appinge- dam, de melkfabriek in Bedum, de rijwielen- fabriek van Fongers in Groningen zelf, en kregen toen als tegenstelling met een mooie oude windmolen, het groote electrische ge maal in Zoutkamp te zien, dat vóór de Zuiderzeewerken begonnen werden, het grootste electrische watergemaal van de wereld was. Het laatste deel van de film was meer folkloristisch en kunsthistorisch getint. Er zijn prachtige oude bouwwerken bewaard ge bleven, overal op het platteland, en de ope rateur heeft ze weten te vinden. Daar zijn om te beginnen de vele burchten, half in het water; de borg Menkema in Uithuizen, de Fravlemaborg in Slochteren, het Slot Meiroort bij Modwolde. het huis te Wedde en dan de kerken, van het kerkje in Mid- wolde met het grafmonument van Rombout Verhulst voor Anna van Ewsum en haar twee echtgenooten tot de kleine kerkjes in Ol- denzijl en Mnrsum. die eenzaam en verlaten temidden van wat boomen, zijn blijven staan op de rest van een afgegraven wierde. Tot slot kregen we een fleurige stoet van sjeezen, met mannen en vrouwen in oud-Groningsch costuum. Het was van het bestuur van Gruno goed gezien deze film te vertoonen. Het kwam weer eens tot uiting hoe hecht de band is, die Groningers met hun land verbindt. DE RIJKSDAGZITTING VAN HEDEN. BERLIJN. 17 October (WolffbureauL De zifting van den Rijksdag is om 10 uur be gonnen, Aan de orde Ls het wetsontwerp tot delging, der schuld. Communisten en Na- tionaal-Sosialisten oefenen scherpe kritiek uit op de regeering. en verwijten haar, dat zij niets doet om de kapitaalvlucht, vooral naar Zwitserland, te verhinderen en dat zij geen anderen weg weet om uit de Impasse te ge raken, dan het eene gat met het andere te stoppen. Het is een verkeerde manier, om monopolies aan het buitenland te verkoopen. Als het zoo voortgaat, wordt tenslotte nog de Rljkspost aan het buitenland uitgeleverd. DE HEER VAN TIJEN TE DRESDEN. DRESDEN, 17 October (V.D.) De heer Van Tijen, die met zijn Pander vliegtuig „De Adelaar" een zakenvlucht naar Neder- landsch-Indlë onderneemt .is Vrijdagoch tend te 10.50 uur te Dresden aangekomen. Hij was hedenmorgen te 9.3<) uur uit Ber lijn vertrokken en was voornemens heden naar Praag te vliegen. Wegens de dichte bewolking heeft hij echter van zijn voorne men afgez,:en en is hij op het vliegveld te Dresden geland. synajgogediensten. NED. ISRA-ëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 4.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 5.43 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen; 's avonds te 7.15 uur. Zondag avond te 7 uur. De Avonddiensten op de werkdagen, als mede Talmoed Torah, worden verricht m het Gemeentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Syna goge Lange Begijnestraat 11. staking van young-betalingen? BERLIJN, 17 October (Wolffbureau. De Rijksdagfractie der Economische partij heeft een voorstel ingediend, waarin de rijks- regeering verzocht wordt geen betalingen uit hoofde van het plan-Young te doen, waar door het verbeteren van den economischen toestand in gevaar wordt gebracht. Verder wordt de rijks re geer ing verzocht een memorandum te publiceeren waarin de reeds gedane betalingen worden opgesomd en waarin wordt verklaard dat Duitschland thans reeds hoogere betalingen doet, dan het in het verdrag van Versailles zijn opgelegd. wet tot bescherming der republiek buiten werking? BERLIJN, 17 October fWolffbureau) De nationaal-socialisten hebben een voorstel in gediend om de wet tot bescherming der repu bliek buiten werking te stellen. VOORBEURS TE AMSTERDAM. wijkend eprijzen. De zwakkere houding van Wallstreet bracht hier ter beurze wat materiaal aan de markt. dat slechts tegen wijkende prijzen plaatsing kon vinden. Margarine Unies daalden tot 226 1/2, de Philips' aandeelen golden bijkans 10 pet. beneden de vorige prijzen. A.K.U's bo den weerstand en waren prijshoudend. Ko ninklijken volgden de algemeene tendenz en zagen zich het gisteren behaalde avans ge deeltelijk ontglippen. H.V.A.'s reageerden tot beneden 380. Amsterdam Rubbers werden eveneens wat lager genoteerd. De Younglee- ning daarentegen was vast gestemd. AMSTERDAMSCHE BEURS. VRIJDAG 17 OCTOBER 1930 opgegeven door de rotterdamsche bankvereenigjng. kantoor haarlem 1 30 1.45 Staatileeningea 4HpCt.Nederl.1917 5pCt. Nederl. 1919 103 103 Scheepvaart 19# Ned. Scheepv. Unie 139# 60# Stoomvaart Nederl. 137 17# - InduatrieSn Alg. K.zijde Unie... Intern. Viscose...-. Margarine Unie— Calvé Delft 63# 19 227 100 63#-63# 225# van Berkei's Patent 82# 70 823/e-82# Uitraphoon 270 Gem. Bezit Philips 290 288 - 290 Id<L Ond. Buiten). Anaconda Copper- United States Steel Bethlehem Steel Fokker Aircraft U.S. Leather 1C# 7s/e 78#- 78# 7#-73/8 Banken Kol. Bank Indische Bank CerL Handel Mij 160 113 184 Petroleum Koninkl. Petroleun Shell Union 338 14 120 357#-3:S# Prolongatie 1#% - Cultuur Mijen H.V.A- lava Cultuur N.I.S.U, 379# - 381 2f0—293 181 —182 - Mijnbouw Algem. Exploratie. Boeton 120-122 78 120-122 Tabak Mijen Deli Batavia Tabak 27G# 316# 273 63 - Rubber Mijen Deli Bat. Rubber- Amsterdam Rubber Intercont. Rubber— 62 50 97# 2% 97#—97*4 Amerika Fondsen Wabash Railway... Comm. Milwaukee Pref. idem Comm. Cities Service Cy Middle West Utilities 25 10-10# 25 24 17# GOEDE VANGST VAN DE POLITIE. valsche munters aangehouden. In aansluiting op het bericht omtrent de aanhouding van twee personen, die te Ren- kum drie valsche bankbiljetten van 10- in een café en tweo verschillende winkels te Renkum in betaling hadden gegeven, kan nader worden medegedeeld, dat de Renkum- sche politie hiermede een goede vaiigst heeft gedaan. Bij de Nederlandsche Centrale in zake Falsificaten te 'Amsterdam toch was sedert medio Juli een onderzoek aanhangig wegens den aanmaak en uitgifte van valsche bankbiljetten van 20welk oiV.erzoek zoover was gevorderd, dat tegen de U'ide te Renkum aangehoudenen, een caféhouder uit Dordrecht en een steendrukker uit Arnhem ernstige verdenking was gerezen. Door het Woensdag en Donderdag door de Renkum- sche politie tezanym met de Centrale Inge steld onderzoek, hierin krachtig bijgestaan door de politie te Arnhem en te Dordrecht is inderdaad komen vast te staan, dat beiden zoowel bankbiljcten van 10 als van 20 hadden vervaardigd en die in vrij groot aan tal in verschillende steden en dorpen had den uitgegeven. Hoewel beide verdachten aanvankelijk hardnekkig ontkenden, bleek het verzamelde bewijsmateriaal zoo overstel pend te zijn, dat zij na een langdurig verhoor tenslotte een volledige bekentenis aflegden. Beide verdachten zijn ter beschikking ge steld van den Officier van Justitie te Dordrecht, aangezien de valschemunters- werkplaafcs zich daar bevond. De steendruk pers, alsmede het daarbij behoorend mate riaal waarmede de valsche bankbiljetten werden vervaardigd, zijn door de recherche te Dordrecht in beslag genomen. KUNST ZIJ ONS DOEL". het poppenspel kuno en geneva. Men schrijft ons: Door het overweldigende succes, dat de Waagspelers mochten ondervinden bij de op voering van het poppenspel „Kuno en Ge neva", zal er op veelvuldig verzoek nogmaals een opvoering plaats vinden op 30 October a.s. in het Waaggebouw aan het Spaarne des avonds 8 uur. Nog eenige kaarten hiervoor zijn verkrijg baar aan het secretariaat Wagenweg 6. p.h.a.en. en a.e.o. Dé postzending met dit derde vliegtuig be vat 17408 stukken beneden 5 gram, 251 brie ven en postwissels, 574 stuks bestemd voor tusscheniiggende landen en 3930 stukken meer dan vijf gram; totaal 22063 stuks. v UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden iri „t Nota rishuis" op Donderdagavond. Een winkelhuis en erf met afzonderlijk op gaande bovenwoning te Haarlem aan de Ur- sulastraat no. 7 zwart en rood, f 4625 H. N. Verdel q.q. Een huis en erfte Haarlem aan de Zoete- straat no. 18, G. J. Uylenburg f 3150. Het huis en erf té Haarlem aan de Doel- straat no. 9a, hoek Lange Raamstraat. Idem f 2150. 1 Het huis ëri erf te Haarleti aan de Jan Nieuwenhuyzenstraat na 6. D. Kenselaar, f 3350. Het huis met erf eri tuin <te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht no. 24. a. Th. Joosten f 25000. Het huis èri erf te Haarlem aan de Garen-'] kokerskade no. 1 c. J. G. Buys Jr. f 7300. Een complex van twee woningen met tuin' en erf te Haarlem aan den Zijlweg nos. 118 en 120. G. J. Wielders f 6800. :l Een complex van twee woningen met af zonderlijk opgaande bovenwoning met tui-' nen en erven, te Haarlem aan den Zijlweg nos. 129 zwart en rood en 131. F. Bulters, f 11.405. Het huis, waarin café, te Haarlem aan de Berkenrodesteeg no. 15. A. C. Koorn, f 6000. Het huis, ingericht tot smederij en woning, met erf te Haarlem aan de Tuchthuisstraat no. 10. P. Strijder f 4010. Een huLs en erf te Haarlem aan de Voor uitgangstraat no. 20. (Opgehouden) f 4000. nieuwe Waalbrug „van staal". Naar de Tel. verneemt is het ontwerp vari de nieuwe brug over de Waal bij Nijmegen door het departement van Waterstaat opge dragen aan architect J. F. Staal. IJMUIDEN VISSCHERIJUITKOMSTEN. Heden, Vrijdag, waren aan den Rijksvisch- afslag te IJmuiden 5 stoomtrawlers. De besommingen waren: John Brown f 2657. Avanti 2925, Adelan te f 5031, Johanna Maria 1750, Caroline 2700. FUSIE IJMUIDER FEDERATIE-CENTRALE BOND. Het comité van actie der roode vakbewe gingsoppositie belegt heden Vrijdagavond, een openbare vergadering in „Het Wapen van Velsen" met de bedoeling met de tegen standers van de fusie een groep te vormen van de zoogenaamde roode vakbewegings oppositie. Als spreker treedt o.a. op de heer L. de Visser ,ild der Tweede Kamer. VELSEN drie zilveren jubilea bij de pont. Donderdag herdachten de heeren H. Groe- neveld, machinist-magazijnmeester; J. J. Bosman, machinist en B. F. van Oosten, tweede gezagvoerder, den dag, waarop zij vóór 25 jaar bij het pontveer alhier in dienst werden gesteld. HEEMSTEDE „sursum corda". Zaterdagavond a s. zal de onthulling plaats hebben van het vaandel van h°t. O.-ir. Gom. Koor „Sursum Corda", alhier, directeur dc heer A. Bak. Tevens zal dan Ji*r. J. P. van Doorn als Beschermheer der vcreenig'ng worden £e- installeerd. Medewerking zullen dier. avond vcrleencn mej. Agatha Bose viool er. Haarlem's Dubbel Mannenkwartct Euterpe, directeur de heer A. Bak.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 2