Voorloopig verslag over de Rijksbegrooting. Is de beste 1/^cent siqaret voor Uwe qezondheid, want zij is zeer zacht en U krijqt 2.meer BURGERLIJKE STAND Tijdschriften. HAARDEN looker. Uw kee\V RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 20 OCTOBER 1930 dan kunnen wij ons niet voorstellen, dat de publieke opinie, meer dan ooit bij dit con flict gemoeid, aan de zijde zal staan der werknemers. Wij schrijven dit In het volle bewustzijn, dat menigeen ons in het aanhangig conflict zelfs de mogelijkheid van een objectief oor deel zal cwtaeggen. maar tevens In de over tuiging dat werkelijk objectieve beschouwing moeilijk tot een ander oordeel zal kunnen komen."' De heer H. Diemer, directeur van de a.r. „Rotterdammer" schrijft ln zijn blad: „Als men, als schrijver dezes, een kwart eeuw, waaraan geen andere kwarteeuw Is toe te voegen, met mond cn pen met daden heeft gevochten voor wat men noemt bedrijfsorga nisatie en talrijke Idealen langzamerhand in vervulling heeft zien gaan, is het te begrij pen dat er op dit oogenbllk te veel omgaat in onze ziel, dan dat wij hierover thans een lang artikel verkiezen te schrijven. De laatxte weken hebben wij dag aan dag benut om de leiders der patroons te bewegen ln vredes naam nog maar mede te gaan met een tus- schenvoorstel, hetwelk dan ook Is ingediend, ofschoon wij claarblj feitelijk te veel geeste lijke overmacht op de werkgevers uitoefen den. Geheel onvoorbereid waren wij overigens niet. Wij hadden de mentaliteit in sommige kringen de laatste paar Jaren reeds met angst en vreeze gadegeslagen, maar hoopten dat, niet het minst door de Invoering van het veelbesproken Pensioenfonds, alles nog ten goede zou keer en. 't Heeft niet zoo mogen zijn', 't Is gegaan, als meermalen wordt opgemerkt. Alles kan soms in een gezin of ln een anderen levens kring zoo gelukkig schijnen, en dan kunnen de beenen de weelde niet meer dragen en stort het gebouw van geluk en van nog méér idealen ineen als een kaartenhuis." De Joodsche smid. Het Koloniaal Weekblad schrijft: „Hoe de praatjes in de wereld komen", hadden wij ook hierboven kunnen zetten. In de rechtszaal bij het proces-Borren zaten wij niet ver van de pers en wij zagen, dat zij op schreef, wat wij ook meenden te verstaan, dat de advocaat-fiscaal hulde bracht aan „den joodschen smid" en aan den haven meester. die het vertrek van Maracaibo had den gesaboteerd. Wij begrepen niet. wie die Joodsche smid kon geweest zijn, omdat wij in het algemeen nooit van zulk een hand werksman op Curasao gehoord hadden, en ook in het verhaal van het gebeurde nim mer gelezen hadden van hem. Nu is de NJtC. op de gedachte gekomen, dien smid en den havenmeester in het bijzonder te laten hul digen door de regeerlng, en dit heeft tot de ontdekking van den joodschen smid geleld. De advocaat-fiscaal, blijkbaar ingenomen met dit denkbeeld, heeft ln een ingezonden stuk in hetzelfde blad het incognito van den smid opgeheven, en nu blijkt hij geen joodsche smid maar de loods Smit geweest te zijn. Behalve dezen was ln het requisitoir de haven meester Gauw, de loods Zilverschoon, de ser geant Van der Hark en de brigadier De Vries genoemd". „De vergissing is niet onvermakelijk". Hoofdstuk I in de afdeclingen. Critiek op dc Troonrede, de A.V.R.O. ter sprake- Verschenen is het voorloopig verslag over Hoofdstuk I der Rijksbegrooting voor 1931. omvattende de algemeene beschouwingen. Slechte stijl in de Troonrede. Vrij algemeen Werd de troonrede een te leurstellend stuk genoemd. In de eerste plaats laakte men den slechten stijl. «et ïykt alsof slechts do minister van fi nanciën aan het woord is. Dezen leden ver wonderde het dan ook niet, dat de troon rede in veel kringen, vooral in die van den landbouw, onrust en ontstemming heeft ge wekt. Verschelden andere leden oordeelden de troonrede te pessimistisch. Men moet er bij het Nederlandsche volk den moed inhou den. Verschelden leden hadden in de troonrede gewist de aankondiging van onderwerpen waarvan in de vorige troonrede wel melding was gemaakt, maar waarvan sindsdien niets is vernomen. Sommige leden betreurden dat de troonrede geen melding maakt van de crisis op zedelijk gebied, die zij veel ernstiger noemden dan die op economisch gebied. Ook misten verscheiden leden ln de troon rede een uitlating omtrent wetsontwerpen en maatregelen van prlnclpieelen aard, welke van een kabinet, uit rechtsche mannen samengesteld mochten worden verwacht, als wijziging van de Zondagswet, de Begrafenis wet enz. Eenige leden hadden tot hun leed wezen een aankondiging gemist omtrent krachtige bestrijding van het dansen en van onzedelijke lectuur, alsmede de wederinvoe ring der doodstraf. Enkele leden noemden de troonrede een stuk van de zulcerste reactie. Het kabinet niet krachtig genoeg. In politiek opzicht ls de toestand hier te lande minder gespannen dan in verscheidene andere landen. Onmiskenbaar is echter vol gens verscheidene leden de neiging naar het Inslaan van een reactionnairen koers. Men wUst ln dit verband o.m. op de actie van de A.V.R.O. Daarin toch is niet alleen en zelfs niet voornamelijk een beweging te zien, die zich op een andere verdeeling van den zend tijd richt; de beweging vertoont aldus deze loden duidelijk anti-socialistische en daar bij ook anti-confessloneele strekkingen. Ook de deelneming van fascistische groepen aan die actie is hun inziens teekenend. Van het tegenwoordige kabinet konden deze leden voorts niet vertrouwen dat het opgewassen zou zijn tegen de groote moei lijkheden van de regeerlngstaak ln dezen veelbewogen tijd. Andere leden achten het niet Juist, de schuld van de economische crisis te geven aan het kapitalistische productiestelsel. Te genover de opvatting, dat de A-VRX).-aeUe een politiek karakter draagt en anti-socialis tisch en anti-religieus is, stelden sommigen hun opvatting, dat die actie slechts als een beweging voor vrijheid en recht mag worden beschouwd, zonder partijpolitieke tendenzen. Naar de meening van verscheidene leden is de eenige mogelijkheid, om een parlemen tair kabinet te krijgen, gelegen in samen werking der drie rechtsche partijen. Ver scheidene leden merkten op, dat door de vor ming van een democratische meerderheid niet zou kunnen worden voorzien in het ge mis aan regeerkracht, dat aan het huidige extra-parlementair kabinet kleeft. De Handelspolitiek en de land bouw. Verscheiden leden die geenszins een pro tectionistische politiek met beschermende rechten zouden willen voeren, meenden naast bestendiging van de economische politiek van vrijhandel twee correcties daarop te moeten aanbevelen, nX het invoeren van een onder handelingstarief en maatregelen tegen dum ping. Andere leden wilden echter tegen onderhandelingstarieven waarschuwen. Verscheiden leden verwonderden zich er over, dat de regeering in de Troonrede geen middelen aangeeft om in den nood van land en tuinbouw te voorzien. Bepleit werd o.m. een voorschrift om inlandsch graan bij de broodvoorziening te gebruiken. Andere leden hadden bezwaar tegen een verplicht gebruik van inlandsche tarwe bij de broodbereldlng. Verscheiden leden vroegen hoe de regee ring denkt over een pachtmoratorium en over het verleenen van credleten aan de boeren, teneinde dezen in staat te stellen, meststoffen en zaaigoed te koopen. Sommige leden verwachtten voor den landbouw ln do eerste plaats heil van herziening der belas tingwetten. Andere indeeling in departementen? Van verschillende zijden werd de aandacht gevestigd op het ontoereikende van den steun aan werkloozen. Verscheiden andere leden betoogden de wenschelijkheid er oprichting van een In- dustriebank. Verscheiden leden drongen aan op de in stelling van een departement van landbouw. Andere leden weer wenschten de regeerings- bemoeiïngen ten bate van landbouw, han del, scheepvaart, industrie en vervoerwezen te vereenigen in één departement van Volks welvaart. Verscheiden leden drongen erop aan alle aangelegenheden betreffende de werkloosheidszorg bij één departement on der te brengen. Scmmige leden drongen aan op de Instelling van een staatscommissie om de indeeling der departementen voor te be reiden. BEZUINIGING? Verscheiden leden vonden het moeilijk om geloof te hechten aan de pessimistische ver wachtingen, die de millioenennota voor 1931 heeft uitgesproken. Andere leden kwamen te gen deze beschouwingen op. Naar hun oor deel ls een minister van financiën eerder te berispen wanneer er tekorten, dan wanneer er overschotten zijn. Er kunnen volgens sommige leden nog kleine bedragen worden bezuinigd, Indien de regeering b.v. de unificatie van de sociale verzekering ter hand zou nomen, waarover de troonrede echter zwijgt. Of bij het onder wijs bezuiniging mogelijk zal zijn, ls naar de meening dezer leen de vraag. Het rapport der commissie Rutgers zal moeten worden afgewacht. Sociale maatregelen. Gevraagd werd hoe het staat met de plan nen der regeering tot herziening van de in validiteitswet, voornamelijk tot verbetering van de ouderdomsherziening. Sommige leden vestigden de aandacht op de toeneming van vrouwenarbeid in ons land, vooral van meis jes in ondernemingen waar het bedrijf ge specialiseerd wordt; voor de zedelijkheid achtten zij de aanwezigheid van meisjes in de fabriek ongewenscht. Verschelden leden wenschten maatregelen te zien voorgesteld in het belang van de groote gezinnen. Van verschillende zijden sprak men er teleurstel ling over uit, dat de regeering niets doet ten behoeve van een vacantieregeling voor werk nemers. Samenwerking Inzake ontwapening? Verscheidene leden drongen er op aan. en andere leden hadden er bezwaar tegen thans tot een algemeene verhooging der salarissen van de ambtenaren over te gaan. Verschelden leden, die het in beginsel goedkeuren, dat de regeering te Genève aanraking heeft, gezocht met de Scandinavische landen om gezamen lijk te streven naar den vrijhandel, opperden het denkbeeld, dat ook op het gebied van de ontwapentngspolïtiek samenwerking met die landen zou worden gezocht. Andere leden kwamen hier tegen op. Verscheiden leden be toogden opnieuw de wenschelijkheid van een verbod van oprichting en instandhouding van andere gewapende corpsen dan door de wet ingesteld. Volgens verschelden leden doet de minister van koloniën niets; van eenlg initiatief is geen sprake. Andere leden konden dit oordeel over den minister van Koloniën niet deelen. De regeering heeft haar plicht gedaan door in Indië rust en orde te bewaren. Zij vroegen of de toestand in Indië thans geruststellend is en merkten op, dat troonrede daarover zwijgt. Het had verscheiden leden verwonderd, dat fn de troonrede ditmaal geen woord ls gewijd aan de verhouding tot België en aan de moei lijke vraagstukken, die met dat land nog zijn op te lossen. Zij vroegen of het stilzwijgen der regeering beteekent. dat in de behandeling van de Nederlandsch-Belgische problemen een stilstand ls getreden. Door de thans gevolgde politiek inzake het Hellegat komt het belang van Maastricht in het gedrang. De Zinkwitrclletjcs; radio. Sommige leden waren van oordeel, dat de vrachttarieven op de spoorwegen dringend herziening behoeven. Sommige leden klang- den over de bemoeiingen van de r.k. geeste lijken met de zaken van de burgerlijke over heid, waarvan naar hun mcening ook is ge bleken tijdens de staking aan de zlnkwlt- fabriek te Maastricht. Andere leden ontken den met stelligheid, dat te Maastricht onge oorloofde inmenging van geestelijken heeft plaats gehad. Verscheiden leden kwamen op tegen het noodeloos ingrijpen in de vrijheden der bur gerij t.a.v. de radio-uit'endingen. Verschel den andere leden merkten op. dat de actie tegen de beslissing der regeering Juist tegen de vrijheid en het recht van andersdenken den was gericht. Verschelden leden spraken de hoop uit, dat de moeilijkheden t.a-v, da INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Phohi tot een oplossing zullen kamen. Vele leden klaagden In het bijzonder over de cen suur, die op de radio-uibzendingen woidt uit geoefend. In elk geval achtten verscheiden andere leden de instelling van een beroeps instantie dringend noodzakelijk. Hoofdstuk II. Blijkens het verslag over het tweede hoofd stuk der Rijksbegrooting van 1931 (Hooge collegiën van Staat) meenden eenige leden, dat in den Raad van State wegens de ont wikkeling der techniek het technisch element meer vertegenwoordigd moet zijn. Andere leden achtten dit niet gewenscht. EEN BOERINNENBOND OPGELICHT Dezer dagen is in „Den Hommel" te Utrecht de oprichtingsvergadering van den Neder- landschen Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen gehouden. Ruim honderdtwintig vrouwen uit bijna alle provincies van ons land waren daar vertegenwoordigd.. TOCH EEN NIEUWE EMISSIE PHILIPS De geruchten, die er den laatsten tijd ge- loopen hebben over een nieuwe uitgifte van Philips' Gloeilampenfabrieken, hebben thans bevestiging gevonden in den oproep tot het houden van een buitengewone alge meene vergadering ten kantore der ven nootschap op 3 November, aldus de N. R. C Als eenig punt van behandeling vermeldt nd. de agenda: Het verleenen van machtiging aan de di rectie tot het aangaan van een obligatie- leening ten laste der vennootschap. Bijzonderheden over» grootte der leening, rentetype, vorm en voorwaarden er van zijn nog niet bekend. VROUW VERGIFTIGD Vrijdag Is te Heerlerheide, volgens de Tel., waarschijnlijk door vergiftiging een vrouw om het leven gekomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. „Eigen Haard". In „Eigen Haard" van 11 October geeft Paul Spies een beschrijving van de beklim ming van den Goenoeng Agoeng, den hoog- sten bergtop van het eiland Bali. „Het Raadhuis" is een beknopte beschou wing verlucht met eenige fraaie afbeeldin gen over de ontwikkeling van het gemeente huis door de eeuwen heen. Edmond Visser, de bekende tooneelcriti- mus, schrijft over tendenzstukken. die gedu rende den laatsten tijd hier te lande ten too- neele zijn gebracht. „Hoe Sonny Boy" aan de film kwam" is een praatje over den kleinen filmster Davey Lee, die met zooveel succes in de Al Jolson-film „The Singing Fool" optrad en ook in Jolson's nieuwe film „Say it with Songs" een hoofdrol varvult. Aan Jacques Offenbach, den vader der moderne operette, wordt een herdenkings woord gewijd ter gelegenheid van het feit, dat hij vijftig .jaar geleden stierf. Van Matty Vigelius is er een bijdrage geti teld .De Pelgrimstocht." Bovendien bevat het nummer een aantal actueele foto's. „Bouwbedrijf". De aflevering van 10 October van boven genoemd tijdschrift wordt geopend met een uitvoerige bespreking van prof. Ir. L. A. Schoemaker over de tentoonstelling van bouwmaterialen, die eind September te Lon den door 400 exposanten werd gehouden. Voorts is in dit nummer opgenomen het vervolg van het artikel „De nieuwe gewapend betonvoorschriften en hun toepassing". Gok treft de lezer een verslag aan van het Twaalfde Internationale Architectencongres, dat op 13 September j.l. te Boedapest is ge houden. Tenslotte vermelden we de rubriek „Bui- tenlandsche architectuur", waarin ditmaal eenige proeven van Finsche architectuur zijn afgebeeld. BEVERWIJK. Odertrouwd: A. J. Brasser en M. A. Groot. Getrouwd: A. M. van Zijl en G. J. C. Swart; H. H. H. Wonders en H. M. van Lent. Bevallen: H. J. BolwidtPijnenburg d.; J. van den Heuvelde Pagter z.; C. J. Kleijne Tromp z.; J. A. NiestenSpanjaard z. Overleden: A. de Jong, 60 jaar, gehuwd met P. J. Hoogeveen. HAARLEMMERMEER. Bevallen: C. de Wildt—Welboren, dochter; Th. van Kampenv. d. Zwan, zoon: C. Ippel Biesheuvel, zoon; W. de Smethde Kwaa- steniet, zoon; H. C. ZijlmansFranzen, doch ter; M. C. van ZeistBraak, zoon; J. M. MatzeMeiman, dochter; D. Helslootv. d. Heijden, zoon, C. B. BokhorstLooijen, doch ter; L. CuiperSchouten, zoon; T. van StrienMet, dochter; N. KlootwijkKreuger, zoon; A. C. UitendaalStaats, dochter. Ondertrouwd: R. W. Boom en J. Bras. Gehuwd: P. Dol en D. Koolhaas, G. Schalk en A. Hogeveen, C. G. Blokker en J. A. Kardol, L. M. Koolhaas en H. Franke, J. M. Corts en K. Roos. Overleden: Pietertje Schipper, 62 j., wede. van Jb. Leeuwrik. Hendricus Cornelis van Staveren, 76 j., wedr van M. van Schie. Jo hannes Franciscus Willem Kappé, Cl ge huwd met B. Westbroek, Adriana Hillegonda, 19 j., ongeh., dochter van L. Kranenburg en A. van Splanter, Jan Groeneweg, 54 j., geh. met G. de Koter, PieterSandifort, 57 J. geh. met A. van den Bogaard. (Reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) VELSEN A. V. R. O.-BETOOGING. Het AVRO-Comité bestaande uit de heeren K. H. Tusenius, K. L. G. Mollevanger, Th. Bois, P. Borst, H. van Kralingen, J. Smit en R. S. van der Veen meldt ons dat op Woens dag 19 November a.s. te IJmuiden het AVRO- Orkest, onder leiding van Nico Treep en de bekende AVRO-soliste Helène Cals en Willem Vogt ontvangen zullen worden. Plannen zijn gemaakt voor een grotosche huldiging. In verhouding met andere plaatsen in Ne derland zijn te IJmuiden de meeste en trouwste luistervinken van de AVRO. Bij de betooging op Houtrust was, naar verhouding, IJmuiden in aantal bij de beste vertegen woordigingen. Bijdragen zullen gaarne worden ontvangen door de comité-leden of door storting op giro rekening no. 135860 van den heer Tusenius. HET MIDDELBAAR ONDERWIJS IN FRANKRIJK. AANTAL LESUREN BEPERKT. De Fransche minister van Onderwijs heeft bepaald, dat in alle middelbare scholen het aantal lesuren moet worden verminderd. Die vermindering varieert tusschen vier en een half tot anderhalf uur per week. Men had reeds lang een wijziging in dezen geest verwacht. Ouders protesteerden tegen de te groote inspanning die van hun kinde ren werd geëischt. De schooluren alleen waren lang, maar daarbij kwam nog het vele huiswerk. De overlading van het onderwijs programma was gedeeltelijk toe te schrijven aan het conflict over het eigenlijke doel van het middelbare onderwijs. Het hevigst werd er gestreden over de vraag of dit klassiek of modern moest zijn. Dientengevolge werden de programma's zoo ingericht, dat ze een weinig van alles bevatten en daardoor leder eenigs- zins bevredigden, maar niemand geheel. Over INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Fa. GEBRs. BRAKEL SOPHIAPLEIN 6-12 TEL. 10533 Pas op! N-em Wybert. Tei b*-f scherming der slijmvliezen en Ier V zuivering van den adem. Zoo toolc u het algemeen kan men wel zeggen, dat na 1925 de klassieke vakken een gedeelte van de daarvoor uitgetrokken uren hebben moeten afstaan aan de moderne. De ministerieele beschikking zegt niets over de verdeeling der schooluren, maar deelt mede, dat in de volgende bijeenkomst van den Hoogen Raad, een raadgevend lichaam, daarover gesproken zal worden. In de zesde klasse zullen nu voortaan twintig lesuren per week worden gegeven. De klassen waarin wijsbegeerte en wiskunde wordt onderwezen zullen respectievelijk drie en twintig en een half en vijf en twintig lesuren krijgen. .(Tel.), P. P. P. Hollebollogij* op weg naar Haarlem! Och, och, wat loopt die Gijs daar langs het strand Wat zou hem wel wachten, dat hij zulk een haast heeft? „Hc, Hollebollegijs, waar moet je heen? roept zijn vriend Hem na. maar Gijs gunt zich den tijd niet om te blijven staan. Hij roept: „Ik ga naar HaarlemIk heb groote haast, want ik moet cr vóór Vrijdag zijn I Vrijdag worden in Haarlem de P.P P. uitgedeeld en ik moet er natuurlijk óók ccn hebben 1" (Wordt vervolgd). DINSDAG 21 OCTOBER. HILVERSUM, 298 RL AVRO-Uitzending. 89 Gramofoonplaten. 10.Morgenwij ding. 10.20 Concert door het AVRO-kwintet o.l.v. F. Lupgens. 12.Concert. Orkest v. h. Rermbrandttheat-er te Amsterdam. J. de Nocker, zang. 2.Voor de vrouw. 3.Kniples 4.Gramofoonplaten. 4-30 Kinderuurtje. 5.30 Concert. Klein Strijkorkest v. d. Amster- da msche Orkestvereeniging o.l. van F. van Diepenbeek. 7.Engelsche les, 7-30 W. Landré Oud-Fransche muziek. A. Trianti, soliste. 8.— Prof. H. Wilhelmus, piano. 8.20 Hochheim, tenor. 830 Kamermuziek door het Concert gebouw-trio. 9.Edith Lorand en haar orkest. 9.30 P. Hochheim piano. 9.40 Vervolg Kamer muziek. 10.Persberichten. 1015 Populair, concert door het Omroeporkest. 11.Gramo foonplaten. HUIZEN, 1875 RL Uitsl. KRO-Ultz. 8.9.15 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdien stig halfuurtje door Pastoor Perquin. 12-15 Concert K.R.O.-trio. 1.45 Gramofoon muziek. 2.Vrouwen-uurtje door Dr. Gribiing en mevr. KallerWigman. 3.Kniples. 3.30 Lezing. H. J. Polak: Dansen. 5.Gramofoon- muziek. 6.Esperantoberichten. 6.15 Gramo- foonmuziek. 6.45 Cursus schriftverbetering. 7.15 Lezing, J. Beerends: Charlie Chaplin. 8.—i Concert Arnhemsche Orkestvereeniging o.L van M. Spanjaard. Miep Vroemen, zangeres, 10.15 Concert Strijkorkest „The Serenaders", DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. '12.20 Concert. M. Stephans sopraan. L. Glenna, bariton. 12.50 Orgeispel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.15 Berichten. 2.20 Toespra ken. 2.50 Uitzending voor scholen. 4.50 Or kestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 6.55 Koersen. 7.Liederen, door A. Filipova. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert-Kwintet, W. Fisher sopraan. 9.20 Berichten. 9.35 Koersen. 9.40 Lezing. 10. „Talkie Town", van J. Watt. Koor orkest en solisten. 10.55 Dansmuziek. 11.35 Dansmu ziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 RL 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Orkestconcert, en piano. 9.05 „Monna Vanna", van H. Février met medewerking van solisten. LANGENBERG, 473 RI. 6 20 Gramofoonplaten. 9.35 Gramoofonplateri 1130 Gramofoonplaten. 12.25 Orkestconcert. 4.50 Cither- en guitaarsoli. 7.20 Orkestcon cert. 8.10 „Die Brautschau". Spel van Gogol, KALUNDBORG, 1153 RL 11.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. Orkest en zangeres. 4.20 Kinderuurtje. 7.20 „Anti gone", Treurspel van Sophocles. 8.20 Viool recital. 845 Anecdoten. 8.20 Kamermuziek. Kwintet. 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL. 508.5 RL 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Orkestconcert. Zang. 8-35 (338.2 M. Concert georganiseerd door de SAROV. Een dagelijksche Kindervertelling. De uil schoof de knip op de deur van de cel en gin? zelf als gewoonlijk op het bankje voor het venster zitten. De heks keek door het luikje of hij er nog zat cn ze was tevreden toen ze hem ontdekte. „Er is hier geen vuiltje aan de lucht," dacht ze en ging verder den boel inspccteercn. Ze kwam ook in de cel van den kabouter met den bezem in de hand. De andere kabouter, de slc<enmaker. was onder de brits gekropen cn gelukkig zag dc booze vrouw hem niet. Toen ging ze weer heen. „Wat heb ik een angst uitgestaan,* zcide de slotenmaker, na dat zc vertrokken was. „Ik kreeg er kippenvel van,"

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 8