De ramp te Alsdorf. Het woord is aan Telefonisch vergaderen. UIT VELSEN. 48e Jaargang No. 14522 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 25 October 1930 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM- UITGA VE DER N.V. LOURENS COSTER Hoofdredacteurs ROBERT PEEREBOOM. IABONNEMENTENper week /0-27J4, met Geïllustreerd Zondagsblad f032 JPér 3 maandenHaarlem en plaatsen waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) 3-57*4- Franco per post door Nederland f 3-87*4- Losse nummers \f 0.06. GeilL Zondagsblad per 3 maanden f 0-57*4, franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 38810 ADVERTENT1EN1—5 regels 1.75, elke regel meer f035. Reclames /0.60 per regeL Reductie bij abonnement Vraag en Aanbcd 14 regels f OM, elke regel meer f 0.15. buiten Attond. dubbele prijs. Onxe Groentjes (Dinsdag. Donderdag en Zaterdag) 14 reg. f025. elke regel meer 0-10. uitsl. i contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uitkeeringen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.- DIT NUMMER BESTAAT UIT VIERENTWINTIG BLADZIJDEN. EERSTE BLAD 262 dooden. Gegevens over het aantal arbeiders dat in de mijn was. De rouwplechtigheid ALSDORF, 24 Oct. (V. D.) In den loop van jheden werd nog een mijnwerker in het on- dergrondsche bedrijf dood aangetroffen. On der het puin van de ingestorte hijschinstal- latie werd nog een ander lijk geborgen. In het ziekenhuis zijn twee gewonden aan de gevolgen overleden. Het aantal dooden bedraagt thans 262. De beraadslagingen der Commissie worden voortgezet. Van de acht benzol-locomotieven, die In de mijn waren, zijn zeven teruggevon den. De achtste locomtief ligt nog onder het puin. De explosiehaard is nog niet gevonden. Ook de bovenaardsche opruimingswerk zaamheden worden voortgezet. In de thans vrijgemaakte kantoorafdeeling van het administratiegebouw is een kaart systeem gevonden, waarop de namen, enz. van de tewerkgestelde arbeiders vermeld staan. In het directiegebouw bevonden zich op het moment van de ramp drie mijnwer kers van de nachtploeg, die voor de loonaf- deeling stonden te wachten. Twee hunner werden onder het puin aangetroffen. Tevens werden verschillende bedragen aan geld ge vonden. De commissie van onderzoek heeft heden een groot aantal ooggetuigen gehoord. Het aangrijpendste.beeld toont op het oogenblik het waschlokaal van Anna I, waar alle doo den in rijen kisten neergelegd zijn. Er zijn tal van kransen van buitenlandsche mijn- organisaties. Op elke kist ligt een krans van den Escliweiler Mijnbond. De nagelaten be trekkingen worden door leden van den me- dischen hulpdienst binnengeleid en naar de kisten van hun dooden gebracht, die zij nog eens voor den laatsten keer mogen aanschou wen. Er spelen zich geregeld hartverscheu rende tooneelen af. De lijkdiensten zullen voor de Katholie ken geleid worden door bisschop Dr. Stra- ter en voor de Protestanten door Dr. Wolff. Op order van het Pruisische Staatsministe- rie zal ter gelegenheid van de teraardebestel ling van de dooden van Alsdorf van alle openbare gebouwen de vlag halfstok waaien. Toestemmingen voor openbare danspartijen zullen niet worden verstrekt en die, welke reeds gegeven zijn, zullen worden ingetrok ken. In de Berlijnsche danslokalen en cafés en bars zal niet gedanst worden. Ten bate van de nagelaten betrekkingen der slachtoffers is reeds een bedrag van" 300.000 Mark ontvangen. De Cartotheek van de mijn Anna II" gevonden. ALSDORF, 24 Oct. (V. D.) Bij de opruiming van het vernielde schachtgebouw heeft men hedenmorgen de controle-cartotheek van de mijn gevonden, zoodat men thans in staat zal zijn een nauwkeurige lijst van vermisten sa men te stellen. Nog steeds verkeert men in het onzekere of men de oorzaak van de ontploffing onder of boven den grond moet zoeken. De aan vankelijke gedachte, toen men wist dat de dynamietvoorraad intact was gebleven en dat ook een benzol-ontploffing onwaarschijnlijk was. dat men te doen had met een kolenstof ontploffing heeft men laten varen omdat men dan wel cp verschillende plaatsen spo ren ex van zou hebben gevonden. De mogelijkheid van een ontploffing van mijngas, een z.g.n. ,.schlachwetter"-explosie, acht men niet uitgesloten. Gisteren vond men in een gang van de 360 M. verdieping het lijk van een jeugdig mijn werker, die de volgende afscheidswoorden geschreven had: „20 October 1930. Joseph Fuchs. geboren 14 Juni 1910. Als ik er niet meer levend uit kom, groet dan mijn lieven vader, broers en zusters, familie en vrienden. Ik ga naar moeder. Vaarwel". De dooden staan nog steeds in een der groote ruimten van een machinegebouw op gebaard. Gisteren werden de familieleden tot de hall toegelaten. Vooral werd moeite gedaan de 70 nog niet herkende Ujken te identificeeren. Men is thans bezig in het groote badhuis van de mijn „Anna I" een chapelle ardente in te richten. De geheele ruimte is met rouwfloers behangen. Morgen vroeg begint de rouwplechtigheid. Te 8.45 uur vindt in het Raadhuis een rouw- zitting plaats van den Gemeenteraad. Te half tien volgt een rouwplechtigheid in de gebouwen van de mijn „Anna I". Hier zullen de Rijksminister van Arbeid, Dr. Stegerwald en een vertegenwoordiger van de mijndirec- tie het woord voeren, waarna de teraardebe stelling van de slachtoffers plaats vindt. De slachtoffers uit Kellersberg en Schaufenberg worden in de plaats hunner inwoning ter- aardebesteld. ROUWPLECHTIGHEDEN TE ALSDORF BEGONNEN. ALSDORF, 25 Oct. Wolffbureau)Heden morgen om half zeven begonnen de rouw- plechtigheden voor de slachtoffers van de mijnramp. De plechtigheden worden door de Duitsche radiostations uitgezonden. Het onderzoek naar de oorzaak der ontplof fing is nog steeds niet geëindigd. Men heeft den haard der ontploffing nog niet gevonden. De EngeLsche radio-omroep zal heden bij de begrafenis der slachtoffers gedurende tien minuten de uitzending staken. ZAKELIJKE BELASTING OP HET BEDRIJF. DE GEMEENTE HAARLEM EN „DE FAAM". De Hooge Raad heeft arrest gewezen in zake de quaestie tusschen de gemeente Haar lem en „De Faam's" Kledingmagazijnen al hier, over de Zakelijke Belastipg'op het Be drijf. Wij laten dit arrest hier volgen: Overwegende dat de Burgemeester als mid del van cassatie tegen de uitspraak inbrengt: Schending, althans verkeerde toepassing van art. 242e der Gemeentewet en van artikel 7 der verordening op de heffing eener zake lijke belasting op het bedrijf der Gemeente Haarlem, vastgesteld bij Raadsbesluit van 25 Jan. 1922 No. 18, gewijzigd bij Raadsbesluit van 21 Dec. 1923 No. 1, respectievelijk goed gekeurd bij Koninklijke Besluiten van 23 Febr. 1922. No. 19 en 7 Februari 1924 No. 8. en ter toelichting onder meer aanvoert, dat het niet juist is, dat de thuiswerkers niet gedu rende zekeren tijd voor de Faam arbeid ver richtten; dat zij immers in hoofdzaak voor die Ven nootschap werkten, zij het ook, da.t zij mede nu en dan arbeid verrichtten voor particulie ren en een deel voor hun arbeid aan ande ren opdroegen; overwegende omtrent het middel van cas satie; dat artikel 8 van de in het middel genoem de verordening luidt; „Onder «Aelder wordt in deze verordening „verstaan: Seder, die zich hetzij mondeling, hetzij schriftelijk verbindt in dienst van een „merkqfever, tegen loon onder welken naam „of in welken vorm ook gedurende zekeren „tijd in een bedrijf arbead te verrichten"; dat derhalve volgens de verordening, op het voetspoor van artikel 1637 van het. Bur gerlijk Wetboek, slechts zij onder begrip van arbeiders vallen, die zich gedurende zekeren tijd op de wijze als verder in artikel 8 is ver meld tegenover eenen werkgever hebben ver bonden; dat. waar de verordening dit eenmaal heeft bepaald al dwong artikel 242e der Ge meentewet daartoe niet de Raad van Be roep terecht heeft uitgemaakt, dat „thuis werkers", die immers tenzij dit bepaalde lijk is bedongen, waarvan echter in deze niet is gebleken geen verbintenis aangaan, wel ke zich over zekeren tijdsduur uitstrekt, niet tot de arbeiders, in den zin der verordening kunnen worden gerekend; dat mitsdien, wat er ook zij van de Juist heid der overige door den Raad van Beroep aangevoerde gronden, het beroep in cassatie moet worden verworpen; verwerpt het beroep. Tot zoover het arrest van den Hoogen Raad. Wij herinneren èr aan, dat De Faam's Klee dingmagazijn was aangeslagen in de zake lijke belasting op het bedrijf voor eenige zoo genaamde thuiswerkers. De firma weigerde evenwel te betalen, omdat zij die thuiswer kers niet tot haar vaste employés rekende. De firma heeft toen een principieele uit spraak uitgelokt van den Raad van Beroep, die den aanslag vernietigde. Het gemeentebestuur van Haarlem Is te gen deze uitspraak in cassatie gegaan. AARDBEVING IN JAPAN? NEW YORK 25 October. (N. T. A.) De seis- mografen van de sterrenwacht te New York en Washington hebben gisteren in de late namiddaguren een sterke aardbeving ge registreerd. Het epi-centrum moet in den Stillen Oeaan of in Japan ligen. WEDEROM EEN BOMAANSLAG TE LYON. PARIJS, 24 Oct. (V. D.) In het centrum der stad zijn in den laatsten tijd tal van woon huizen door bomaanslagen zwaar beschadigd. Heden werd hier wederom een bomaanslag gepleegd. Reeds vroeg in den morgen werden de omwonenden plotseling opgeschrikt door een hevige explosie, veroorzaakt door een helsche machine, welke aan den ingang van een sigarenwinkel was neergelegd. Menschen- levens zijn niet te betreuren. Men schrijft ook dezen aanslag toe aan een tot dusver onbekend gebleven waanzinnige. ESPERANTO ALS FACÜLATIEF VAK. Naar wij vernemen heeft ce vereeniging van hoofden van R.K. scholen in het. Bis dom Haarlem den heer P. Heilker te Hoofd dorp aangewezen aLs haar vertegenwoordiger in de commissie tot opneming van esperanto als facultatief vak in het onderwijs. Ben Lindsay: Eens in de toekomst zullen wij het zoover brengendat iedereen Tiet goede zal doen en roetten overbodig zullen zijn. We zouden dat doel misschien binnen een -paar honderd duizend jaar kunnen bereiken, misschien ook veel vroeger. Maar in dien tusschentijd valt het niet te ontkennen, dat de maatschappij onverdraagzaam moetzijn en zekere gedrags lijnen moet voorschrijven en andere moet verbieden. Dat zal ze moeten doen, totdat we allen door de juiste opvoeding leeren. den aap en den tijger binnen in ons te bedwingen. Het zou dicaasheid zijn. dat te ontkennen. Dc maatschappij moet, hoe dan ook, ergens een scheidingslijn trekken tusschen een toelaat bare en een ontoelaatbare levensicijze. (Volgens een nieuw systeem zal het in de toekomst mogelijk zijn om telefonisch te vergaderen Als het denkbeeld opgaat, dat er Telefonisch wordt vergaderd. Neen maar, dan, geliefde hoorders, Is het ideaal benaderd. 't Is geen pretje in den winter, Om je haardvuur te verlaten En weer na§r de stad te loopen Om den avond vol te praten. En de ziekte van vergaariren Woedt hier tegenwoordig chronisch, Stel Je voor, wat een ontdekking, We doen 't spoedig telefonisch. 'k Hoor den president al zeggen; Mijne dames en meneeren. Mag ik eventjes uw namen Voor d'aanwezigheid noteeren? Een hallo van vele zijden Geeft hem zekerheid in deze, En hij vraagt den secretaris Thans, de notulen te lezen. Voor hem zelf en voor de leden Die hem aldus hooren zeggen. Is 't een teeken om hun toestel Tien minuten neer te leggen. Na die pauze wordt de hoorn Moeizaam weer ter hand genomen. Voor het luisteren naar de stukken Die, naar 't heet, zijn ingekomen. Daarna wordt aan deez' of gene Beurtelings het woord gegeven En de andren kunnen luisteren Of niet luisteren, om het even. NJemand is er zenuwachtig Als hij eens een woord wil spreken, Want hij voelt niet dat hij spottend Door de rest wordt aangekeken. Een die zelf zich graag mag hooren Weet het nu in 't kort te zeggen, Daar zoo met een lange rede Toch geen eer is in te leggen. Als er zoo den halven avond Telefonisch is vergaderd. En tenslotte de discussie Tot de stemming is genaderd, Kl.'nkt het voor of wel het tegen U;t nog slechts zeer enkle monden. Want het meerendeel der leden Is niet wakend meer verbonden. Als per slot geen meer geluid geeft Der vereenigingsgenooten. Wordt ter telefooncentrale De vergaadring zacht gesloten. P. GASUS DE HANZE IN HET BISDOM HAARLEM. CENTRALE RAADSVERGADERING. In de vergadering van den Centralen Raad van de Hanze, Bond van R.K. Vereenigingen voor den handeldrij venden en industrieelen middenstand in het. Bisdom Haarlem beant woordde, naar het Corr. Bureau meldt mr. Bach de opmerkingen naar aanleiding van de voorstellen van den N. R.-K. M. Hij zou thans een beginseluitspraak willen zien geno men ten aanzien van het verplichte lidmaat schap van de nationale vakbonden. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat de nadere uitwerking later zou worden be handeld. werd het voorstel in beginsel met betrekking tot het verplichte lidmaatschap met bijna algemeene stemmen aangenomen. Een voorstel-Rotterdam om stappen te doen bij de Ned. Spoorwegen ter bereiking dat deze niet langer de personeels-coöperatie steu nen door het verleenen van vrij vervoer, werd door verschillende afgevaardigden onder steund. Evenwel heeft de middenstandsraad geen voldoende termen aanwezig geacht om op beëindiging van die faciliteiten aan te dringen. Besloten werd bij den R.K. Middenstands bond aan te dringen om nogmaals te overwe gen of in de houding van den Middenstands- raad moet worden berust. Nog werd besloten actie te voeren tegen de bestaande opvatting, dat slagerswinkels als werkplaatsen in den zin der Arbeidswet wor den beschouwd, terwijl anderzijds de belas ting-administratie deal zaken in de perso- neele belasting aanslaat als winkels. Aangenomen werd een voorstel-Haarlem om stelling te nemen tegen het streven van de organisaties van winkelpersoneel, om bij gemeentelijke verordening een middag sluiting voor alle winkels te zien vastgesteld, ook voor die bedrijven, die, zonder personeel werkend, met het werktijdenbesluit niets te maken hebben. Ten slotte sprak rector Bots een woord ten gunste van de aansluiting alleen bij R.-K. organisaties, omdat toelating van neutrale organisatie de R.K. middenstancsbeweging in veie plaatsen in haar groei belemmert, en rector Timp een woord ter aanmoediging van de R.K. jonge middenstandsbeweging. Na rondvraag werd de vergadering geslo ten. Opcenten Gemeentefondsbelasting. In hunne voordracht aan den Raad, op genomen in gemeenteblad no, 83 van l'J30, betreffende de herziening van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeen ten, merkten B. en W. op, dat zoolang de ult- keering aan de gemeente uit het gemeente fonds niet is vastgesteld of met eenige nauw keurigheid bekend is geen voorstel kon wor den gedaan tot vaststelling van het getal op centen. Den Ssten Juli 1930 deelden B. en W. mede, dat de uitkeering volgens de voorlooplge berekening, mecegedeeld door de minis ters van Financiën en van Binnenlandsche Zaken en Landbouw bij schrijven van 24 Juni 1930, per inwoner f 10.51894 bedraagt. Berekend naar een aantal inwoners op 1 Januari 1931 van 40800 zal derhalve over 1931 aan deze gemeente worden uitgekeerd 40800 X f 10.51894 f 429.172,75. Op den dienst 1931 behooren, ingevolge de vastgestelde voorschriften, te worden verantwoord drie van de vier uit te keeren termijnen, als ge volg waarvan wordt geraamd 3,4 X 1429,172,75 f 321,879,56. Volgens de door B. en W. opgemaakte be— grooting voor 1931 zal voor dien dienst nog een bedrag van f 80.000 moeten worden ver kregen uit de opbrengst van te heffen opcen ten op de hoofdsom der gemeentefondsbe lasting. Door B. en W. is overwogen of al dan niet een progressieve opeentenheffing ge- wenscht is. Zij hebben gemeend deze vraag ontkennend te moeten beantwoorden, omdat het tarief der gemeentefondsbelasting reeds progessiever is dan het thans nog geldende tarief der plaatelij ke inkomstenbelasting. Volgens een ter secretarie opgemaakte berekening bedraagt de hoofdsom van de gemeentefondsbelasting f 400.000. zoodat de opbrengst van één opcent is f 4000. Gelijk hier voren reeds is opgemerkt moet in 1931 f 80.000 uit de fondsbelasting worden verkre gen. Van de opbrengst der opcenten over het jaar 1931-1932 behoort 2 3 op den dlen;t 1931 te worden verantwoord, zoodat met een heffing van 30 Jopcenten kan worden vol staan. B. en W. stellen den Raad voor, de veror dening op de heffing en de invordering van opcenten op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting zooals die in concept zijn afgedrukt, vast te stellen. NOVEMBER. POSTALE VERRICHTINGEN TE VENLO. Naar het Persbureau Vaz Dlas uit Frie- drichshafen verneemt, zal, ingevolge mede- deelingen van de directie van de Lucht - schepenwerf te Friedrlchshafen. het lucht schip „Graaf Zeppelin" midden November een postvlucht naar Nederland maken. Te Venlo zal post worden afgegeven en worden opge nomen. Tot in den avond van 10 November kunnen aan het postkantoor te Friedrichshaten be stellingen worden afgegeven. DE VLOOTWET AANGENOMEN. Met 61 tegen 33 stemmen LOU DE VISSER' VEROORZAAKT HEVIG TUMULT. De Tweede Kamer heeft Vrijdagmiddag met 6133 stemmen aangenomen het ontwerp viootwet-Deckers. Tegen stemden de sociaal democraten. de vrijzinnig-democraten en de heeren Floris Vos. (Middenpartij), Wijnkoop (communist) en Braai (Plattelanders). De communist Lou de Visser was tevoren uit de vergadering verwijderd wegens het veroorzaken van een ernstig incident. Door een hevig geschreeuw belemmerde hij den gang van zaken, zoodat de vergadering eerst een uur en daarna een half uur moest ge schorst worden. In tusschen was met 91 tegen 1 stem be sloten den heer De Visser den toegang tot de vergadering voor een dag te ontzeggen. Tijdens het tweede half uur schorsing heeft dc communist de vergadering verlaten. Voor de uitvoerige bijzonderheden verwijzen wij naar het Kamerverslag in dit nummer HET ACCOORD IN DE TYPOGRAFIE. R.-K. BOND OOK TE UTRECHT BIJEEN Naar de Volkskrant meldt, heeft het hoofd bestuur van den R.K. Grafischen Bond aan al zijn afdeelingen een brief gezonden, waar in de gang van zaken wordt uiteengezet. Aan die afdeelingen zelf wordt overgelaten hier vóór 15 November nog over te vergaderen en een hoofdbestuurder als spreker daartoe uit te noodigen. De vergadering van hoofdbe stuur met alle afdelingsvoorzitters, waarin beslist zal worden over al of niet aanvaarding van het Woensdag bU den Rij ks be middelaar tusschen de onderhandelaars tot stand ge komen compromis, zal 15 November te Utrecht worden gehouden. Het Belangrijkste De Braziliaansche opstandelingen zegevieren. President Washington Luis afgetreden. (2e blad, le pag De mijnramp te Alsdorf. Thans 262 dooden. (le blad, le pag.) Dc pcrsoneele belasting. Een nieuwe regeling der klassegrenzeru (2e blad, 2e pag.). Dc Gierstraatverecnlging. Dc winkelweek. (2e blad, 3e pag.) Intimus: Staten Generaal. Dc Vlootwet-Dec kers aangenomen. Tumult irx de Tweede Kamer. Den communist Dc Visser de toe gang tot het Huis voor 1 dag ontzegd. (4e blad, le pag.) ARTIKELEN: R. P.: KoningshuioeliJk. (le blad, 2e pag.) Dr. W. G. N. van der Sleen: Naar de bron nen van den Rijn. <3e blad, le pag.) Karei de Jong; Radiomuziek der week. Eert voorbespreking. (3e blad, le pag.) Karei de Jong: C.O.V.: ,JLes Béatitudes". (3e blad, le pag.) Pk.: Zweefvliegen aan het strand. Een nobele, maar dure sport. (5e blad, le pag.> Aga: Brieven uit Rome; In de Sint Piet er. (5e blad, le pagA J. R. D.: Het leven in Indië. (5e blad. 3e pag.ï Henry A. Th. Lesturgeon: De wedergeboorte van Williamsburg. (5e blad, 3e pag.) P. J. Zilrcher: Uit vergeelde Paperassen. (Uit de geschiedenis van Ncdcrlandsch-Indië). (5e blad. 2e pag.) Blographlcën in ccn notedop: Willem Büder- dijk. (5e blad, 2e pag.) Voor de laatste berichten zie men de 2e pag. van het le blad). IK VRAAG OM VERSCHOONING en nu blijkt dat het waschgocd niet droog is. Waarom koopt U ook geen Amcrikaansch droog- rek in de Klompencentrale Hoek Dr. Leydsstraat, Tel. 11784 GEEN ZEPPELIN-WERF IN NEDERLAND? MISSCHIEN EEN LUCHTSCHIP- VERBINDING MET BATAVIA. Naar aanleiding van geruchten over een eventueele Zeppelin-verbinding tusschen Ne derland en Ned.-Indlë, heeft de Tel. zich tot dr. Eckcner te Friedrlchshafen gewend, dia haar correspondent machtigde het volgende te verklaren: De geruchten zijn zeer voorbarig. Het vraagstuk van een luchtvaartverbinding tus schen Nederland en Batavia bevindt zich op het oogenbuik pas in het stadium van voor onderzoek, dat de mogelijkheid er van moet vaststellen. Eerst daarna zal een beslissing genomen kunnen worden. Tot nu toe is slechts vastgesteld, dat de algemeene meteo rologische voorwaarden gunstig schijnen :<e zijn. Op de vraag of een proefvlucht van het Zeppelin-luchtschip van Nederland naar Ba tavia overwogen wordt, meende dr. Eckener nog niet te moeten antwoorden. Omtrent de plannen tot oprichting van een Zeppelinwerf in Nederland was bij de direc tie der Zeppellnwerke niets bekend. DE BELGISCHE UITSLUITING VAN ONS VEE. Het Tweede Kamerlid Lovink heeft den mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw gevraagd: Is de minster bereid mede te deelen, aan welke bijzondere omstandigheden de plotse linge sluiting van den Invoer van vee uit Ne derland is toe te schrijven? WATERVLIEGTUIG IN BRAND GERAAKT. PARIJS. 25 October 'N.T.A.) Een Fransch watervliegtuig Ls hier op 50 voet hoogte in brand geraakt. De piloot en zijn begeleider konden zich slechts redden door uit de machine ln het water te springen. WEER EEN ONGELUK RIJ AMSTERDAM'S G. E. W. Vrijdagmiddag te 1 uur Is In de Centrale Oost van de G. E. W. aan de Hoogte KadlJk te Amsterdam, een 18-Jarlge arbeider door een stuk vallend gesteente getroffen. In zorgwek- kenden toestand werd het slachtoffer naar een der ziekenhuizen vervoerd, waar het in den loop van den dag Js overleden. DE „ZEPP" KOMT MIDDEN INGEZONDEN MEDEDEELINGEN

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 1