STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. HANDELSBLAD RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 31 OCTOBER 1930 30 October. Spreektijdrantsoencering. - Dc Pachtwet voortgezet. Aan genomen amendementen. Con tinuatic van pacht of schade loosstelling? Ook van het jaar is de spreektijd der Ka merleden bij de algemcene beschouwingen over de Rijksbcgroottng gerantsoeneerd. Die rantsoeneering is noodlg. Ware zij er niet, de Kamer zou met Kerstmis nóg ln de alge- xneene beschouwingen zitten. Men gelooft ons niet? Welnu, dan wijzen we maar alleen op het feit, dat communist de Visser in volko men rust vandaag betoogde, dat nu het z.i. ln de wereld alleen gaat om den strijd tus- schcn revolutie en bourgeoisie, hij, die de re volutie mot den heer Wijnkoop alleen verte genwoordigt, volkomen vrijheid van spreken moest hebben, of minstens net zooveel tijd als de andere leden samen. De spreektijd is gerantsoeneerd. En het ad vies van Dr. Nolens is daarenboven opge volgd. De spreektijd is voor dit jaar scherper gerantsoeneerd dan in het vorige Jaar. En wel: er ls bespaard, door opnieuw 1/3 te schrappen. De Kamer heeft vastgesteld: voor de R.-K. en de S.-D. een spreektijd van 2 uur, voor de A.-R. cn dc C.-H. 1 1/2 uur, voor de LLb. en de V.-D. 1 1 4 uur, voor de Staatk. Geref. en de Comm. 1 uur en de eenlingen Vos, Braat en Llngbeek leder 3.'4 uur. De heer Braat had evenals de heer de Visser bezwaren: hij moest de heele rijksbe- grooting bespreken cn daarvoor was drie kwartier te weinig. Ach, mijnheer Braat zei de voorzitter „men kan in drie kwar tier zeer belangrijke dingen opmerken". Met 84—3 stemmen ging de Kamer met den voorzitter mee. Er is een tendenz naar kortheid ln ons La gerhuis. De Kamer wenscht ook bij de afzonderlijke hoofdstukken beknoptheid te betrachten. Althans met het uitspreken van dien wensch naar kortheid heeft de Kamer, heeft de heer Knottenbelt, die de zaak ter sprake bracht, van den president verkregen, dat zij de volgende weck vrij heeft om de begro tingsstukken te bestudecren. De minister heeft het duidelijk gezegd: ik neem acte van die belofte naar kortheid want anders komt de Kamer met haar uitgebreid programma voor Kerstmis niet gereed. Niet alleen de be grotingshoofdstukken komen daarop voor, ook de overeenkomst met de K. P. M., de accijns op gedistilleerd, art. 193 L.O. wet, de vaccinatie-vrijstelling (doze moet weer ver- f&ngd). de kas voorschotten aan den Kon. r'jll. Lloyd, de Indische invoerrechten en het maal van Amsterdam naar den Rijn zeer aarschljnlijk. De interpellatie-aanvrage van den heer de Visser (nog altijd wil hij spreken uit het op Vrijdag gebeurde) werd natuurlijk afgewe zen. De behandeling van de Pachtwet duurt nog voort. De Kamer zit nog midden In de amende menten. Midden in het zoeken naar een be slissing voor dc vraag: continuatie of scha deloosstelling? Wij zullen uiteraard, naar onze gewoonte, ons niet te zeer verdiepen ln de amende menten. die werden verworpen. De aandacht vrijwel alleen voor wat werd aangenomen. Dat heeft tenslotte de meeste beteekenls. Dat werkt ook het minst verwarrend in een ma terie, die zeer speciaal ls, zooals de pacht- materle is. Eén verwerping! En wel van een door den minister van Justitie voorgesteld wetsartikel. Dit artikel werd door de Kamer met 823 ste'mmen afgewezen, een weinig prettig resul taat voor den jongen en bekwamen minister van Justitie. Men weet. dat het remissie-recht door de Kamer is aanvaard, het dringend remissie- recht. Minister Donner nu wilde van vergoe ding volgens het remissie-recht bepaalde omstandigheden uitsluiten, wier gevolgen ongedaan zouden kunnen gemaakt worden door den pachter, wanneer hij zich verzekerd heeft. Die bepaalde omstandigheden wilde minister Donner in een algemeenen maatre gel van bestuur opsommen. In een algemee nen maatregel van bestuur, geëischt dus door een artikel van het Burgerlijk Wetboek. Daartegen hadden de heeren Beumer en Go teling geweldig bezwaar. Wanneer eï in het B. W. één algemeene maatregel van bestuur werd geëischt (en er is er één) dan is dat precies een algemeene maatregel van be stuur te veel. Het B. W. regelt recht en dus rechtspraak. Rechtspraak moet berusten op de wet en niet op een algemeenen maatregel van bestuur! Twee aangenomen amendementen. Allereerst wist de heer Fleskens te berei ken, dat bij alle opzeggingen van pachtcon- tracten de aanzeggingen daarvan minstens 1 1/2 Jaar te voren moeten plaats hebben. De pachter heeft dan de gelegenheid naar een nieuw bedrijf om te zien, of. is hij het met de opzegging niet eens, zich op den kanton rechter te beroepen. Immers de kantonrechter heeft in de Pacht wet nu een zeer groote, d'.scretionaire macht gekregen. Het was daarom, dat men een be roepsinstantie wil van de uitspraken der kan tonrechters. Die beroepsinstantie heeft de heer Rutgers van Rozenburg weten te bereiken, voor van daag alleen nog maar voor kantonrechterlijke uitspraken die gaan over de pacht bij het overlijden van een pachter of een verpach ter, over de pachtprijs en de continuatie van het bedrijf door een der arfgenamen met uitsluiting van andere erfgenamen. De Kamer zelden we zit midden in de vragen van continuatie of schadeloosstel ling. Die vragen zullen wij niet weer be handelen in ons overzicht van Dinsdag hebben we daarbij stilgestaan. Ook de Kamer meende, dat deze dingen naar het. beginsel reeds genoeg besproken waren. Het ging thans op de toepassing van het besprokene. Om den wetstekst. Maar die te vormen heeft heel wat voeten in de aarde. Er zijn niet minder dan zeven amendementen. De regeering wil het recht van continuatie in de wet opnemen. Maar: een beperkt recht op continuatie. Dc kantonrechter kan twee maal verlengen, maar tezamen niet meer dan 10 jaar. De heer v. d. Sluis wil het verste gaan. Hij wil elke restrictie wegnemen. M.a.w. met dit amendement zou een pachter niet weg te krijgen zijn men spreekt van een erfelijken pachtersstand. De r.k.-fractie wil deze restricties in de wet behouden. Toch wil zij een stuk van het be doelen der s.d. behouden. Zij wil n.l. den pachtprijs ook door den kantonrechter doen bepalen. Betoogende. dat een contLnuatie- recht zonder pachtprijsbepaling geen be- teekenis hebbeh kan. Immers zeggen zij wanneer de pachtprijs dalende is, durft een pachter verlenging niet te vragen van het be staande paohtcontract. En bij een stijgende pachtprijs is het onredelijk tegenover den verpachter, wanneer bij continuatie de pacht prijs niet verhoogd wordt. De heer Ebels kwam met een amende ment dat de schadevergoeding wegens on redelijke huuropzegglng in de wet wil bren gen. Hierop heeft Mr. van Rappard een sub-amendement ingediend, hetwelk de schadeloosstelling bepalen wil op de helft van den pachtprijs uit het laatste contractjaar. Voorts wil de heer Rutgers van Rozenburg ook voor uitspraken van den kantonrechter ln deze continuatie-aangelegenheden een be roepsinstantie Inschakelen. En de heer Gose- ling meent, dat van continuatie uit te scha kelen zijn die gronden, die ter beschikking mooten staan van het algemeen belang, gronden die bv. onteigend moeten worden, gronden, die voor volkshuisvesting zijn be stemd enz. En tenslotte kwam de commissie van rap porteurs nog met een pachtprijs-amendement op de proppen. Wanneer als reden voor af wijzing van het verzoek tot verlenging van het pachtcontract alleen de omstandigheid wordt genoemd, dat de pachtprijs te laag is, dan kan de kantonrechter de pachtovereen komst verlengen en tegelijk den pachtprijs bepalen, wanneer de pachter bereid is een pachtprijs te betalen, welke door deai rechter redelijk wordt geacht. Nu zal het morgen bij de beslissing echter toch niet alleen loopen om de vraag: conti nuatie of schadeloosstelling. Er is nóg een element in het debat ge komen n.l. de houding van den minister van J.ustitie, sprekende namens de regeering. Minister Donner toch zei het zeer nadruk kelijk: de regeering geeft de voorkeur aan de regeling wegens schadeloosstelling boven het recht van continuatie, wanneer den karnton- rechter ook het recht wordt gegeven den prijs vast te stellen. Van prijszetting wil de regeering niets weten. Wat nu? Morgen moet de beslissing vallen. Avondvergadering. De Radio- interpellatie. De politiek uit den aether? In de radio-interpellatie hebben zich van avond nog gemengd de heeren Oud (v.d.), Krijger (c.h.), van Dijk (a.r.), Vliegen (s.d) cn Wijnkoop (comm). Do drie eerstgenoemde heeren waren het allen met den minister eens, dat de bestaan de censuur op radiouitzendlngen op de wet berust. Zelfs daardoor geëisent wordt. Een andere vraag was of het systeem van censuur niet gewijzigd moest worden. De heeren Oud en Vliegen deze ondersteun den den heer Albarda vroegen om vrijheid van het woord als een kostelijk Nederlandsch goed. Censuur immers kan uitgeoefend wor den. wanneer het gesprokene heeft plaats gehad. De heer Vliegen b.v. had er geen be zwaar tegen, wanneer den radio-vereenigin- gen „de pen op den neus" zou worden gezet, door het verbieden van uitzendingen gedu rende een bepaalden tijd. Daartoe was de minister niet bereid». De heeren Krijger en van Dijk hadden reeds van te voren te kennen gegeven, dat h.l. een preventieve controle zeer noodlg ls. Hoewel de heer Oud betoogde, dat met preventieve censuur niet veel te bereiken is. Ook wanneer een spreker zijn rede heeft ingezonden, heeft hij gelegenheid te zeggen wat hij wil buiten de ingezonden tekst om. Hoe dit nu zij minister Reymer ver klaarde nog eens. bereid te zijn tot het aan brengen van verbeteringen in de radio- contróle, welke deze minder drukkend, soepe ler zal doen zijn. Ook is de (minister bereid een beroepsinstantie in te schakelen. Maar de preventieve censuur wil hij behouden. De motie-Albarda dus wees de bewindsman af Maar hij was het wel eens met de heeren Krijger en van Dijk, dat de zaak de censuur bij de radio nog een kwestie van tasten en zoeken is. Voorloopig echter meende hij, dat de censuur nog niet kan gemist worden. Een heel andere kwestie was op den Don derdagavond der vorige week in het debat gekomen door de motie-Boon. welke de poli tiek uit don aether wilde houden. De minister beklaagde zich erover, dat ook deze kwestie werd aangesneden. Dc heer Boon heeft Instemming en afkeu ring gevonden. Instemming dan gedeeltelijk. Dc heeren Oud, Krijger en Van Dijk wensch- ten dc actieve politiek uit den aether te hou den. Doch noch de heer Albarda, noch de heer Vliegen wenschte daartoe over te gaan, allereerst, wijl men ln de motie een aanval zag op de VA.R.A. maar ook. omdat het bui tengemeen moeilijk zal zijn te bepalen wat politiek Is en wat niet politiek is. B.v. de pachtcontracten? Die kwestie der moeilijkheid van de bepa ling wat politiek is of niet was ook een be zwaar des ministers tegen de motie-Boon. Hij eischte van den heer Boon. dat deze zou hebben aangegeven, hoe de politiek zou moe ten worden beperkt. Vooral wanneer men rekening hield met de radio-wet, die toe lating eischte van verschillende levensbe schouwingen. Daartoe behoort toch ook het uitspreken van politieke beschouwingen? De heer Krijger wilde de actieve politiek uit den aether houden, alleen de verdediging t van het eigen standpunt toe laten, maar dan staand op een hoog plan. De heer v. Dijk sprak ln denzelfden geest. En daarom wij zigde de heer Boon zijn motie zoo. dat zij nu luidt: ..De Kamer van oordeel, dat de actieve politieke strijd in den aether somtijds zeer on ge wensch te vormen kan aannemen, noo- digt de regeering uit een passende regeling te ontwerpen, waarin aan het bezwaar wordt tegemoet gekomen". Morgen wordt over de motie-Albarda ge stemd. Alleen over de motie-Albarda. Want toen de minister bezwaren bleef ma ken tegen dc behandeling van het vraag stuk der politiek In den aether immers een motie mag het resultaat zijn op een discus- IN GEZOND EN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cts. per regel. HAARDEN Fa. GEBRs. BRAKEL SOPHIAPLEIN 6-12 TEL. 10533 - Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder ppjsverhooging aangenomen 22 bg bet Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 sie, waarop de minister voorbereid had kun nen zijn, wanneer men interpelleert heeft de heer Boon ter elfder uur zijn motie nog Ingetrokken. Maar onder de mededeeling, dat zij opnieuw bij de Postbegrooting zal worden ingediend. Kamer en Regeering hebben de gelegenheid om de kwestie van allen kant te bekijken. INTIMUS. DUMPING DOOR RUSSISCH GRAAN. Het Tweede Kamerlid, de heer Fleskens, heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw gevraagd of hij bereid ls maat regelen te nemen tegen overmatigen invoer van Russisch graan in Nederland. (In de memorie van antwoord op het voor loopig verslag over hoofdstuk I der Rijksbe- grooting wordt het standpunt van de regee- DE ZAAK LOUISA-GROEVE CONTRA FROWEIN. De rechtbank te Maastricht heeft in de zaak Louisa-groeve contra mr. dr. W. F. J. Frowein bij interlocutoir vonnis, aan eische- resse opgelegd overtuigend te bewijzen: le. dat in de bijeenkomst van 16 Mei 1918 door gedaagde is verklaard en toegezegd, dat herziening der ln die vergadering vastgestel de, te weten de later in het contract van Augustus-September 1918 opgenomen, prijzen zou plaats hebben indien de gestelde prijzen een loonende exploitatie niet mogelijk maak ten; 2e. dat gedaagde, toen hij als getuige voor het ten processe bedoelde scheidsgerecht onder eede verklaarde, dat hij deze toezeg ging niet heeft gedaan, wist althans rede lijkerwijze had moeten en kunnen weten, dat de toezegging door hem wèl is gedaan. Dit getuigenbewljs is bepaald op 25 Fe bruari 1931. BOYD EN CONNOR OP SCHIPHOL. Donderdagmiddag zijn de oceaanvliegers Boyd en Connor met hun vliegtuig van Lon den op Schiphol geland.. Hedenochtend 9. uur zouden zij van Schiphojl vertrekken met be stemming naar Berlijn. HAARLEMMER WEGENS MEINEED VEROORDEELD. De Vijfde Kamer der Rechtbank te Amster dam deed uitspraak in de strafzaak tegen den 24-jarigen kantoorbediende C. W. W. P. uit Haarlem, die terecht had gestaan, verdacht van meineed in een civiele procedure en die door zijn meineed een „zaakwaarnemer" in zijn practijken gesteund hed. De rechtbank veroordeelde hem tot een ge vangenisstraf van één jaar en zes maanden. De eisch luidde één jaar gevangenisstraf. TERAARDEBESTELLING PROF. .Mr. J. V. VAN DIJCK. Onder groote belangstelling had op „Nieuw Elk en Duinen" te *s Gravenhage de ter aarde- bestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen prof. mr. J. V. van Dijck. Raadsheer bij den Hoogen Raad en buitengewoon hoog leeraar aan de Universiteit te Amsterdam. De Minister van Justitie mr. dr. J. Donner en nagenoeg de geheele Hooge Raad. alsmede vertegenwoordigers van do Amsterdamsche Universiteit woonde de plechtigheden bij. Aan het graf werd gesproken door minis ter mr. J. Donner. Jhr mr. W. H, de Savornin Lohman, president van den Hoogen Raad; mr. J. R. H. van Bchaik, namens het Centraal College voor de Reclasseerlng en den Psy- chopatenraad; Prof. mr. Kleintjes, namens het Amsterdamsche studentencorps; H. Rie- mens. rector van „Unltas Studiosorum Am- stelodamensium"mr. dr. J. H. Sciholbens, secretaris-generaal van het Ministerie van Arbeid, namens vrienden, mr. Goudsmit en mr. dr. Benno J. Stokvis. VERSCH BROOD OM ZES UUR 's MORGENS. WETSOVERTREDING OP GROOTE SCHAAL? „Het Volk" meldt, dat in Veenendaal de wet op den bakkersnacht&rbeid wordt over treden. Om 6 uur 's morgens worden de menschen al uit hun bed gebeld door den bakkersknecht, die versch brood komt aan bieden. Plaatselijk heeten dit kermisbrood- jes, hoewel de kermis al 15- jaar is afgeschaft. Nauwelijks is October in het land of het versche brood verschijnt vroeg in den morgen en dat gaat zoo tot in November door. De arbeidsinspecties van Utrecht en Gelderland schijnen in dezen niet op te treden. NOODKREET VAN DORDTSCHE A. V. R. O.-LUISTERAARS. HILVERSUM NIET MEER TE HOOREN. Het A.V.R.O.-comité te Dordrecht heeft, omdat de Hilversumsche zender op 298 M. daar prac-tisch niet meer te ontvangen is, aan den minister van waterstaat een telegram verzonden, waarin het namens duizenden luisteraars verzoekt de gevraagde toestemming voor den bouw van een eigen zender te ver- leenen, opdat zij kunnen luisteren naar een Hollandsch algemeen programma, wat op dit oogenblik onmogelijk is. EEN RAADHUISKELDER TE MIDDELBURG In de laatste vergadering van den gemeen teraad van Middelburg was een verzoek inge komen om de voormalige vleeschhal in het stadhuis te mogen huren voor de vestiging van een raadhuiskelder. De afdeeling Middelburg van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slij ters heeft zich thans tot den raad gewend met een verzoek om tot zulk een verhuring niet over te gaan. Er zijn reeds te veel cafés in de omgeving van de Markt. De Middenstandsvereeniging Handelsbelang wendde zich met eenzelfde verzoek tot B. en W. waarbij tevens werd verzocht in de hal het informatiebureau voor Vreemdelingen verkeer te vestigen. De aandacht werd gevestigd op de aesthe- tische schade, die door de vestiging van een taveerne aan het oude gebouw wordt toege bracht. Scheepvaartberichten Ameland p. 29 4 u. Kaap Leeuwtng, Australië n. Rotterdam (niet Almkèrk zooals gemeld). Alcyone 29 v. Bahia. Buenos Aires naar R'dam Aagtekerk 30 9 u. v. Port Said, Australië naar Rotterdam Atlas 28 te New York v. W. Indië Alcinoüs 29 v. Padang, Batavia n. Amsterdam Boskoop 28 v. Guayaquil n. Manta Blitar 30 te Soerabaya v. New York Bovenkerk 29 n.m. v. Hamburg n. Antwerpen en Rotterdam Baloeran 30 9 u. te Southampton, Rotterdam n. Batavia Binnendijk 29 n.m. v. Norfolk n. Rotterdam Ceres 29 12 u. 100 mijl Zuid van Queenstown, La Romana n. Amsterdam Costa Rica 29 te Barbados v. Amsterdam Delftiand 29 v. Rlo de Janeiro Amsterdam naar Buenos Aires Deli 30 v. Rotterdam naar Hamburg Gaasterland 28 v. Bordeaux n. Teneriffe, Am sterdam n. W.-Afrika Gaasterdük 30 te Antwerpen. Rotterdam naar New Orleans Ganymedes 28 v. La Guaira n. Puerto Cabello Insulinde p. 29 17 u- Suez, Rotterdam n. Batavia Jan Pieterszoon Coen 30 te Genua. Amsterdam n. Batavia Jagersfontein 29 v. Port Said n. Messina, Beira n. Rotterdam Kota Radja 29 te Boston v. New York Kota Bai'oe p, 30 5 u. Sagres, Rotterdam n. Batavia Koudekerk 29 n.m. v. Algiers, Rotterdam naar Karatsji Klipfontein 29 te Mombassa. Beira n. R'dam Lochgoil 30 te Rotterdam v. Vancouver Montferland p. 30 6 u. Ouessant, Buenos Aires n Amsterdam Meerkerk 30 v.m. v. Madras, Rotterdam naar Calcutta. Nieuw Holland p. 28 Thursday Island Orion 30 16 u. v. W.-Indië te Amsterdam ver wacht Poelau Roebiah 28 v- Singapore, Batavia naar Amsterdam Poelau Bras 30 te Amsterdam v. Batavia Roepat p. 29 Perim. Amsterdam naar Batavia Poelau Bras 30 te Amsterdam v. Batavia Soekaboeml 30 6 uur te Sabang, Rotterdam n. Batavia Schiekerk 29. n.m. v. Genua, Rotterdam naar Calcutta Sumatra 29 v. Beira n. Mozambique Tjileboet 28 te Batavia v. Dairen Trajanus 27 v. Kingston. J. n. Santiago Tjlbesar 28 te Soerabaya v. Sjanghai. Tjibadak 28 te Hong Kong v. Batavia Tjikembang 28 v. Hong Kong n. Amoy Venezuela 29 v. Barbados naar Plymouth en Amsterdam Zaanland 30 v. Hamburg n. Amsterdam INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cts. per regel Ja kind, vanaf heden mag jij ook koffie, want we hebben nu Koffie Hag in huis. Je behoeft je dagclijkschc portie melk niet meer met tegenzin naar binnen te werken, je krijgt nu ook, evenals je nicht, Hag- Kofficmelk en je zult evenals zij spoedig meer willen hebben. Ik ben blij den dokter hierover geraad pleegd te hebben. Ook mij bekomt deze lekkere coffeTnevrije koffie veel beter er» vader, die wegens zijn geprikkelde zenu wen en slechte nachtrust al lang geer» koffie meer wil gebruiken, zal met Koffie Hag ingenomen zijn. Het is inderdaad zoo, Koffie Hag spaart hart en zenuwen. ZATERDAG 1 NOVEMBER. HILVERSUM 298 M. VARA uit*., behalve 10.00 VPRO. 8.00 Concertorgelbespeling door Joh. Jong. 9-00 Gramofoon. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 R. Medenbach, voordracht. 10.30 Con cert (voordracht, viool, piano). 11.30 Gramo foon. 12.00 Concert door het VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl. 1.45 Vara-kinderliedjes. 245 Paedagogiseh concert o.l.v. P. Tiggers. Orkest o.l.v. H. de Groot. 4.15 Pauze. 4.30 Duitsche les. 5.00 Lezing over ons huls. 5.30 Lezing over het speeltuinwerk. Kinderkoor ,.t Nach tegaaltje". 6.10 Kinderuurtje. 7.00 Pro gram rr.*. ter gelegenh. v.h. 5-jarig bestaan van de* VARA. 12.00 Sluiten. HUIZEN, 1875 M. UitsL KRO-uitz. 10.00 Hoogmis ln de St. Servatiuskerk të Maastricht. 12.15 Concert door het KRO- Sextet. 1.45 Gramofoon. 2.30 Vragenhalfuur- tje. 3.00 Kinderuurtje. 4.15 Pauze. 5.00 Gra mofoon. 6.00 Voetbalpraatje. 6.15 Gramofoon. 645 Esperanto. 7.15 Lezing door G. C. J. D. Kropman. 8.00 Concert door het KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen. Klassiek en populair programma. 9.30 Persber. 11.00 Gramofoon. DAVENTRY, 1554.4 M. I 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or-' ekstconcert. 3.45 Berichten. 3.50 Concert. Orkest, L. Dudley (sopraan), S. Pope (bari ton). 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinder uurtje. 635 Nieuwsber. 7.00 Sportuitslagen. 7.05 Pianospel door M. Cole. 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7.50 Lezing. 8-05 Vaudeville. 9.20 Be richten. 9.40 Lezing. 9.55 Concert. Orkest, D. Smithe (bariton), M. Mullinar (piano). 10.50 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 RL 12.50 Gramofoonpl. 4.05. Kinderuurtje. 4.50 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Decla matie met muzik. begeleiding. 9.50 Orgelspel door Marcel Dupré. LANGENBERG, 473 RL 6.20 Gramofoonpl. 8.25 Kath. Morgenwij ding. 3.50 Orkestconcert m.m.v. mezzo sopraan. 7.20 Kamermuziek. Intermezzo: Twee één-acters van R. J. Sorge. KALUNDBORG, 1153 RI. 12.05 Gramofoonpl. 2.20 Kinderuurtjè. 2.50 Orkestconcert en zang. 7 20 Orkestconcert en zang. 9.30 Orkestconcert. 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 RI. 5.20 Gramofoon. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Lichte muziek. 9.20 Music-Hall" Hoorspel van Theo Fleischman. Orkest en solisten. ZEESEN, 1635 RL 5.05 Lezingen. 6 20 Gramofoonpl. 9.50 Be richten. 11.20 Wijdingsuur. 12.10 Lezingen. 120 Gramofoonpl. 2.20 Lezingen. 3.50 Concert. 4 50 Lezingen. 7.20 Orkestconcert. 7.50 Opera- concert. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Een dagelüksche Kindervertelling. Dc slotenmaker, op alles bedacht, had zijn clectrische lan taarn bij zich. En met deze lantaarn verlichtte hij eerst de kamer van het huisje van de heks. waar de uil dc bctooverdo professor als steeds dc wacht hield op liet hoekje van dc tafel. „Goed volk/' zei de uil. „kom maar binnen." En dc slotenmaker ging het eerst door het venster. „Nou jij." zei dc uil tot den agent, „ieder op zijn beurt." Daar stonden ze weer in dc kamer cn dc uil was nieuwsgierig wat er nu zou gebeuren. „Heeft U den tooverring bij U?" vroeg hij fluisterend. „Dat wil zeggen, ik heb een ring gemaakt, die er veel op lijkt,' antwoordde dc andere. En tot den agent zcidc h'j: „Nu mondje dicht, maar dc oogen goed open."

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 14