Groote Markt 1-7 INGEZONDEN iD RADIO-PROGRAMMA DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 7 NOVEMBER 1930 DE ZIEKENHUISVERZEKERING VOOR BETER-GESITUEERDEN. HET VOORSTEL VAN B. EN W AAN DEN RAAD. Op voorstel van B. en W. heeft de Raad bij besluit van 28 Mei jl. in beginsel besloten over te gaan tot de instelling van een verzekering tegen de kosten van ziekenhuisverpleging voor personen, wier inkomen na kinderaftrek niet hooger is dan f 5.000 en B. en W. ge machtigd een onderzoek in te stellen, naar de mogelijkheid eener zoodanige verzekering, zoo daartoe voldoende belangstelling blijkt te bestaan. B. en W. hebben daarna aan de daarvoor ln aanmerking komende personen een circu laire doen toekomen, waarin een en ander is uiteengezet, met verzoek om hun meening in welken zin ook te kennen te geven. Geen circulaire is gezonden aan personen, die, wat hun Inkomsten betreft, lid kunnen zijn van een ziekenfonds, omdat deze voor het grootste gedeelte zich reeds tegen het verhaal van kosten wegens ziekenhuisverple ging hebben verzekerd. Van bijna 4200 op deze wijze aangeschre ven personen hebben pl.m. 2900 een antwoord Ingezonden, waarvan pl.m. 1500 bereidverkla ringen en pl.m. 1400 niet-bereidverklaringen. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat bij de niet-bereidverklaringen een aanmerkelijk aantal is waarbij als motief staat aangege ven, of, dat men lid is van een ziekenfonds, of reeds op andere wijze is verzekerd, of waarbij de nlet-bereidverklaring is gegrond op bezwaren tegen de in de circulaire ver melde grondslagen, welke bezwaren voor een groot gedeelte voortvloeien uit een verkeerde opvatting van hetgeen in de circulaire staat, of aan welke bezwaren voor een gedeelte kan worden tegemoetgekomen. Bovendien mag verwacht worden, dat er een beduidend aantal gegadigden zal zijn buiten de personen, die een circulaire ont vangen hebben, nl. van personen die geen lid zijn van een ziekenfonds, hoewel een in komen hebbende beneden de weistandsgrens en van kinderen boven den leeftijd van 18 jaar van ouders, die geen lid van de verzeke ring kunnen zijn. Intusschen zich bepalende tot het aantal bereidverklaringen kan worden aangenomen dat, omdat van het aantal pl.m. 1500 het grootste gedeelte gehuwd is, het aantal ver zekerden zal bedragen plm. 4000 waarvan pLm. 1300 kinderen. Dit aantal is van dien aard zoo schrij ven B. en W. aan den raad dat het instel len van een gemeentelijke verzekering niet alleen gemotiveerd kan worden geacht, maar ook in sociaal opzicht van beteekenis is, te meer omdat hierbij geen rekening is gehou den met de met reden te verwachten groo- tere aansluiting zooals hierboven is uiteen gezet. Zeer zeker kan de instelling als ge motiveerd worden beschouwd als men in aanmerking neemt, dat dit een begincijfer is en dat eene dergelijke instelling juist door hare werking vertrouwen moet wekken en propaganda maken, terwijl de vooropgezette bedoeling vaststaat, dat de regeling in loya- len zin zal worden toegepast. De uitslag van dit onderzoek was voor B. en W. aanleiding, om met de specialisten en de ziekenhuizen besprekingen te voeren om te komen tot eene regeling betreffende de betaling van de kosten van behandeling en verpleging der verzekerden. Het resultaat dier besprekingen is, dat de Kiekenhuizen bereid zijn eene overeenkomst aan te gaan met betrekking tot deze verple ging. Deze ontwerp-overeenkomst, welker voorwaarden B. en W. aannemelijk achten, Is voor de leden van den Raad ter visie ge legd. Ook met de specialisten hebben de be sprekingen gevoerd tot eene afspraak, dat voor de verschillende behandelingen in groe pen verdeeld, een bepaald tarief zal gelden. Aan de hand van dat tarief en de ontwerp overeenkomst is eene berekening gemaakt van de vermoedelijke kosten per jaar, per 1000 verzekerden. Naar deze berekening, welke uiteraard in verband met de buitengewone omstandighe den, die zich op dit stuk kunnen voordoen, globaal is, zullen de vermoedelijke kosten per 1000 verzekerden, waaronder 300 kinderen, bedragen ruim 9.000 per Jaar. De premie waaruit deze kosten moeten worden bestreden kan worden gesteld voor volwassenen op f 0.25 per week en voor kin deren op f 0.25 per maand. De opbrengst op 1000 verzekerden wordt begroot op f 10.000. Ten einde te voorkomen, dat voor groote gezinnen het bedrag der pre mie te bezwaarlijk wordt, zouden B. en W. de premie voor het vierde kind uit een gezin willen stellen op f 0.20 per maand, voor het vijfde op f 0.15 en voor het zesde en volgen de op f 0.10. De premies zullen maandelijks worden geïnd door den gemeentelijken in- cassodienst waarvoor f 0.10 per inning zal worden berekend. Bij de behandeling in de raadsvergadering van 28 Mei Jl. is door den heer Peper, een motie ingediend, met de strekking, om de vrzekering te doen gelden voor den geheelen duur der verpleging. B. en W. moeten de aanneming dier motie ten zeerste ontraden. Weliswaar behoort een verpleging van zeer lancdurigen aard, voor de gevallen, waarin opneming krachtens deze verzekering plaats heeft, tot de uitzonderingen, maar zelfs deze uitzonderingen zijn van grooten invloed op de kosten der verzekering en zouden noodza kelijke premleverhooging tengevolge hebben. B. en W. hebben intusschen geen bezwaar, om den verzekerden verpleegduur van 8 we ken te verhoogen tot 10 weken per ziekte geval. Voor de verzekering zouden o.a. de volgen de grondslagen kunnen gelden. Tot de verzekering kunnen toetreden, in gezetenen wier inkomen voor wat betreft on- gehuwden f 3500 en voor wat betreft gehuw den na aftrek van f 150 per kind bene den den leeftijd van 18 jaar f 5000 niet te boven gaat, met uitzondering van de kinde ren beneden den leeftijd van 18 jaar, wier ouders zelf niet verzekerd zijn of op grond van hun inkomen zelf niet verzekerd kunnen zijn. De verzekering zal voorzien in de gevallen: a. waarin opneming in een ziekenhuis noodzakelijk is voor het ondergaan van een operatie, onverschillig van welken aard; b. waarin opneming noodzakelijk is voor een geneeskundig onderzoek en dit onderzoek hulpmiddelen verelscht, welke alleen het zie kenhuis biedt; c. waarin opneming noodzakelijk is wegens bepaalde besmettelijke ziekten. Dc kosten van verpleging, specialisten en medicijnen in de ziekenhuizen worden ten volle vergoed. In de keuze van ziekenhuis en geneesheer wordt de verzekerde vrijgelaten DE „ZOOVEELSTE" UIT EEN BEKEND GESLACHT. DAT DER BOLLENDIEVEN TE ALKEMADE. Te Alkemade woont een familie, die door de traditie verbonden is met het bloembollen vak. Zij onderhoudt tevens nauwe relaties mot de Rechtbank te Haarlem en dit is even zeer een overgeleverd familiegebruik. Wij moeten zeggen dat de zin voor het hoog houden der familie-eer er bij alle leden even rotsvast in zit als de liefde voor het bokenvak en dat zij den laatsten tijd niet nagelaten hebben om daarvan op overtuigen de wijze blijk te geven. Het is begonnen met den pater familias J. T.. en sinds dien zijn de betrekkingen elke weck op de innigste wijze hernieuwd. Hoewel het een kenmerk van het discours was, dat het laatste woord altijd gesproken weid aan gene zijde van de groene tafel en het altijd een belofte voor de naaste toekomst inhield, waarom niet gevraagd was, heeft dit tot nu toe de goede geest der betrek kingen allerminst verstoord. Want na den vader kwam de eerste zoon praten en na dezen zoon kwam 'n andere en na dezen weer tteen andere, zoodat wij reden hebben om aan te nemen, dat het nog wel een poosje zoo zal doorgaan, net zoolang tot de burgerlijke stand ten cpzichte van dit geslacht is uit geput. of tot er geen bloembollen meer zijn in Aikemade. Maar op het een, noch op het ander schijnt vooralsnog kans te zijn. Over het algemeen is de vedhoudrng van al deze nazaten tot de bollen wij onschuldig geweest. De tuinbouwvoortbrerngselen lagen in hun nabijheid in een schuur of aan een vaart of op een zolder en niets zou de aan dacht op de familie T. gevestigd hebben, ais niet tegelijk dezelfde bollen in een andere schuur, op een anderen zolder of op een veld ontbraken. Wat bewijst het, zeiden de leden der stamgetrouwe familie, dat de bollen bij ons liggen en niet bij een ander? Kunnen wij dat helpen en moeten wij, als wij bollen koopen ze misschien bij een ander neerleg gen? Wanneer wij al de madnden, die de leden der bollerihandeldrijvende familie, in ant woord op deze waag kregen in te lossen bij een telden, en wij deelden de som door hun aantal, dan zou het gemiddelde nog niet on belangrijk zijn. Nochtans heeft, ondanks dezen duren en in den bollenhandel ongebruikelijken prijs het ras zijn aard niet verloochend en Don derdag begroette de Rechtbank met een pret tige vertrouwelijkheid er een nieuwe nazaat van. Het bleek, dat wij den stamboom afge klommen waren tot de hoogte van de 19-jarige telgen en het deed ons genoegen te zien, dat deze jeugdige expert In bollenzaken zidh in het houten bankje, blijkens zijn beminneLijken glimlach, zoo thuis voelde als in den schoot zijner familie, op welke betiteling het meubel dan ook inderdaad een beetje aanspraak mag beginnen te maken. De president sneed het interessantste deel van het onderhoud aan, door te wagen, wie de vader was van den jongeman, waairop niet deze, doch het O Ai het antwoord gaf. een manoeuvre, waardoor de helft van de overwegingen voor het requisitoir feitelijk reeds was uitgesproken. Het gaf den verdachte aanleiding tot een breeden lach, waarmee hij moet hebben wil len uitdrukken, dat een goede introductie toch maar alles is. Ditmaal was het zoo gegaan, dat hij de bollen in December zelf gepoot had, en dat hij ze in Juni zelf gerooid heeft. Het eerste was zijn patroon bekend, omdat hij er op dracht toe gegeven had, het laatste werd hij eerst gewaar, toen de bollen op den zolder der familie in beslag genomen werden. Het waren zeven a acht regels bollen geweest en het transport had, en dit is ook al een familie traditie. plaats gehad met een vaartuigje, waarmee de familie spelevaart. Getuigen vertelde dat een en ander een wraakoefening was geweest vanwege het ont slag, dat de jongeman tusschen dien tijd van poten en den tijd van rooien had gekre gen, maar de jongen zelf zei, dat hij het niet wist, zoodat de veronderstelling open blijft, dat het een blijk van toegewijde zorg voor de bollen is geweest, en de drang van een vakman om ze het hunne te geven en dat is in dit geval droogzolder. Maar het Openbare Ministerie vatte het zoo niet op en zei, dat het de zooveelste bollendiefstal in Alkemade was en meteen de zooveelste T. En omdat belde begrippen zoo nauw aan elkaar verwant zijn vroeg de Officier zes weken gevangenisstraf. De „zooveelste" glimlachte. Wellicht zag Ihij in gedachten een klein familiefeest Het zal wel „in besloten kring" worden. DE NOORDERHOUT. HET EIGENDOM DER JAN GIJZENVAART. Onder de peTceelen. welke Ingevolge raads besluit van 23 Juli 1930 in aanmerking ko men om ten behoeve van den aanleg van het zuidelijk deel van den z.g. Noorderhout, te worden onteigend, bevinden zich de percee- len vaart (Jan Gijzenvaart) kadastraal be kend gemeente Schoten sectie B nos. 7516, 7517 en 7518, toebehoorende aan de gemeen te Velsen. Door B. en W. zijn met het gemeentebe stuur van Velsen onderhandelingen gevoerd om te komen tot een minnelijke schikking met betrekking tot de overdracht van ge noemde perceelen aan de gemeente Haarlem. Het resultaat van deze onderhandelingen is, dat van gemeld bestuur bericht is ingeko men, dat het bereid is, aan den Raad der gemeente een voorstel te doen, om het op het grondgebied van Haarlem gelegen ge deelte van de Jan Gijzenvaart om niet over te dragen aan de gemeente Haarlem, onder de voorwaarden: le. dat de gemeente Haarlem de verplich ting op zich neemt de vaart steeds in bevaar baren toestand te houden; 2e. dat de gemeente Haarlem de verplich ting op zich neemt, te zorgen dat de vrije en kostelooze doorvaart verzekerd blijft: 3e. dat de door vaart-hoogte van de bestaan de of eventueel nog te maken bruggen in geen geval lager wordt dan die van de be staande brug in den Rijksweg: en 4e. dat de kosten van overdracht komen voor rekening van de gemeente Haarlem. B. en W. stellen voor die voorwaarden te INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Bison. Hoe warm de winter vacht van een bison is, kunt U xelf in onze dierentuinen zien als in het voorjaar die winter vacht met groote dikke vlokken uit gaat vallen. Overal geldt de natuur wet, dat in het koude jaargetij elk levend we zen tegen ziekte door kou beschut moet zijn. leder dokter zal II zeggen, dat het dragen van een half katoenen winterjasje in den wintcris af te keuren. Daarom raden wij li aandraagt een zuiver wollen Winterjas met Kreymborg-Coupe. Het betere model en dc cor recte pasvorm heeft U dan voor niets er bij. U draagt toch immers niet alleen graag een warme, maar ook een mooie jas. Denkt er dan omKreymborg-coupc 1 Kreymborg EEN MISDRIJF ONTDEKT? Bij graafwerk aan de Meent te Rotterdam heeft men een lichte gummi regenjas gevon den, die van boven tot onder met bloed be vlekt was. Aan de binnenzijde van de jas stond het merk: „Waterproof, Dijkhof, Den Haag Utrecht." Daar vermoed wordt dat de jas afkomstig is van misdrijf verzoekt de commissaris van politie, bureau Oppert, inlichtingen. DE VIJFDAAGS CHE WERKWEEK. Op de ijzergieterij en emailleerfabriek „Vul- caansoord" te Doetinchem is, naar de Tel. meldt, de werktijd tot vijf dagen per week ingekrompen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug' gegeven. „ZIJN TESTAMENT". Hoewel het geen gewoonte der redactie ls, critiek op critiek toe te staan, vraag ik voor het onderstaande beleefd bij uitzondering plaatsing, wijl deze „critiek" niet als zoo danig bedoeld is. Veeleer zag ik hier gaarne aan het Schouw- tooneel, dat Maandag 11. in den Stads schouwburg in „Zijn Testament" het volle pond gaf, ook het verdiende volle pond toe gemeten. Bij ervaring weten we, dat zeer vele tooneel- liefhebbers zich laten leiden door recensies van stukken. Dus is 't ook van 't allergrootste belang voor het tooneelgezelschap, dat de recensies alleszins juist zijn. De heer J. B. Schuil heeft in zijn overigens correct verslag een geweldig ongeluk gehad, door de onjuiste weergave, van juist één der ontroerendste tafereelen uit dit stuk, waar door alle waarde er aan ontnomen wordt. Hij schreef; „Pinero weet het tenslotte met de erfenis zoo te draaien en te keeren, dat een ieder van de familie en ook Helen, ja zelfs de ongelukkige Phyllis met drie ton wordt ge zegend". Inderdaad werd het hoogtepunt in dit spel juist bereikt door absolute afwijzing van het erfdeel, door de schuldbewuste Phyllis en haar echtgenoot. Dit gaf juist den overigen erfenisgieren gelegenheid, met dit geweigerd deel hun bezit te verhoogen. aan welke bij- rekening de bodem werd ingeslagen door de edelmoedige Helen, die dit deel bestemde voor de kinderen van Thaddeus en Phyllis, die haar vriendjes waren geworden. De heer Schuil, die reeds zooveel critiek uitdeelde hiermede ls geen onvriendelijk heid bedoeld zal zich deze, wellicht on gaarne. te getroosten hebben. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, G. J. NIEUWPOORT, Santpoort. Ik heb aan bovenstaand ingezonden stuk weinig meer toe te voegen. De aanvulling van mijn kritiek door den heer G. J. Nieuwpoort geeft zoo ongeveer wel aan. waarom Ik schreef dat Pinero het tenslotte met de erfenis zoo weet te draaien en tc keeren, dat een ieder van de familie en ook Helen Ja zelfs de ongelukkige Phyllis met 3 ton wordt ge zegend. Alleen volledig ls ook de heer Nieuw poort nog niet. Want dan moest er nog bU worden vermeld, dat de Mortlmore's daarvoor meineed moeten plegen en dat de twee pro cureurs zich verplicht zien zich uit de zaak terug te trekken, omdat zij niet weten, hoe zij eigenlijk er mee aanmoeten, zonder zich te veel te compromitteeren. In de waardeering van dat slot verschillen de heer Nieuwpoort. en ik aanmerkelijk. Ik vind deze sentimenteele scène, die zoo ge heel „vieux jeu" is en enkel geschreven om de braafheid te doen zegevieren, het zwakste deel van Zijn Testament. De geachte Inzender ziet er het hoogtepunt in. Het is een ver schil van smaak, waarover moeilijk te dispu teeren valt. J. B. 8CHUIL. VOOR SLECHTHOORENDE WIELRIJDERS. Slechthoorende fietsrijders. Werkt allen mede, op uw rijwielen de be kende 'rood-wltte schilden te plaatsen ter wille onzer saamhoorigheid en medeleven. Ik, die dagelijks ln weer en wind op de fiets zit voor mijn beroep als handelsreiziger, weet bij ondervinding, dat vele chauffeurs (niettegenstaande alle moeite der wakkere bestuurders van onze mooie Vereenlging) nog onbekend zijn met onze schilden. Het ls hoogst noodzakelijk, dat de voorbij rennende auto's en vooral de luxe geruischloos rijdende auto's vooraf een duidelijk signaal geven, in het bijzonder bij zijwegen, hetgeen zij dik wijls verzuimen. Ik voor mij rijd steeds op de uiterste rechterzijde van den weg doch wanneer eenl- gewagens parkeeren en men dus deze links moet passeeren is het gevaar voor onze slechthoorenden het grootst en rent men ons rakelings langs de beenen. Het is das noodzakelijk, dat men ons meer links passeert dus meer links uithaalt voor onze veiligheid. Ons schild moet ook veel meer gezien worden dan tot heden het geval was. Werkt dus allen mede! Met dank aan de redactie, voor de plaat sing dezer regelen. K. PH. NONHEBEL Jr. Haarlem 5 Nov. 1930, (Reeds ln een deel van de vorige oplaag opgenomen.) KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. D. v. S. het te Haarlem zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders een hoe veelheid hooi in een schuur bewaren 3 subs. 3 dagen hechtenis. W. S. het te Haar lem in een motorrijtuig een hoeveelheid vlsch vervoeren, terwij) dit voertuig daartoe niet volgens de vastgestelde eischen was inge richt. 2 subs. 2 dag.en hechtenis. J. J. L. overtreding van art. 5 van het Motor- en Rij - wielregiement 15 subs 15 dagen hechtenis. J. P. S. idem 10 subs. 10 dagen hechtenis. W. L. M. idem 6 subs. 6 dagen hechtenis. J. W. M. v. D. idem f 20 subs. 20 dagen hech tenis. G. S. het te Bloemendaal als be-tuur- der van een rijwiel, dit rijwiel aan de achter zijde niet voorzien hebben van een rood licht of reflector, dat aan de gestelde eischen vol doet 1 subs. 1 dag hechtenis. H. B. het als schipper op een Nederlandsoh visschersvaartuig. dit schip anders dan to' het doen van een proeftocht buiten de hoof den van de haven van IJmuiden naar de Noordzee brengen, f 100 subs. 20 dagen hech tenis: H. B. overtreding der Zeeon gevallen we: en Schepenwet f 20 suhs. 20 dagen hechte nis. W. D. het te Zandvoort als bestuurder van een rijwiel daarmede buiten noodzaak den linkerkant van den weg houden f 2 subs 2 dagen hechtenis. J. G. met een rijwiel niet voorzien van een luid klinkende bel f 1 subs. 1 dag hechtenis. A. W. H. en N. H. het als bestuurder van een rijwiel daarmede rijden op den Rijksstraatweg te Velsen tusschen de H. M. palen 42 en 97, subs, le schuldig ver klaard zonder toepassing van straf, subs. 2e. teruggave aan de ouders. A. W. H. A. D. het op een rijwiel zittende, zich laten voorttrek ken door een in beweging zijnde tram f 4 subs. 4 dagen hechtenis. J H. v. B. het loopen op verboden grond f 15 subs 15 dagen hechte nis. INGEZONDEN MEDEDEFLTNGEN a 60 Cts. per regel. Redenaar» en Zanger* prefereeren B0RSTPAST11US ^50 <t per dooi alleen tiij^ r Apothekers en Drogisten. JUBILEUM TOURNéE PIET KÖIILER. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van den hoer Piet Kohier zal op as. Zondag avond 9 November ln het Gem Concertge bouw alhier worden opgevoerd het wereldbe roemde tooneelspel .De Voddenraper van Parijs", ln welk stuk de heer Kohier de rol van vader Jean, den Voddenraper. vertolkt- Piet Kohier het is bekend is een ac teur van de goede soort, zoodat het stuk, dat ln den ouden stijl wordt opgevoerd, met zang en dans. overal volle za'.en trekt en Kohier groote successen oogst. Verder werken er ln mede de dames: Tlne v. d. Werf. Lena Kemper, Mies Peytors. Corrle Plnksen. Tllly de Jong en de hoeren: Johan Langenaken. Petro Beukman, Willy Frans- sen, Hendrik Kammeyer en anderen. ZATERDAG 8 NOVEMBER. HILVERSUM 298 M. V.A.R-A.-ultzending 8.00 Orgelconcert door Joh. Jong. 9.00 C.ra- mofoon. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 Voordracht door R. Medenbach. 10.30 Zieken- uurtje (plano, viool, voordracht). 11.30 Gra- mofoon. 12.00 Concert door 't VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl. 1.45 VARA-lledjes voor kinde ren. 2 45 Paedagogisch concert o.l.v. P. Tig- gers. VARA-orkest o.l.v. H. do Groot. 4.30 Dultsche les 5.00 Lezing over .Ons Huls". 5.40 Kinderuurtje. 6.45 Lezing over de tentoon stelling „Socialistische Kunst". 7.00 Populair concert door 't VARA-orkest 8.00 Lezing door A. ae Vries, voorz. VARA. 8.10 VARA-varia. 8.20 Oud-Hollandsche liederen met pianobe geleiding. 8.45 Bij de pomp. 9.00 Concert door 't VARA-orkest o.l.v. H. de Groot 10.00 Pers berichten. 10.15 Concert door 't VARA-orkest o.l.v. H. dc Groot. 11.00 Gramofoon. HUIZEN. 1875 M. K.R O.-uitzending. 8.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig half uurtje. 12.15 Concert door het KRO.-sextet. I.45 Gramofoon. 2.30 Vragenhalfuur voor da jeugd. 3.00 Kinderuurtje. 5.00 Gramofoon. 540 Journalistiek weekoverzicht. 6.00 Con cert. E. Laudv. viool, J Jelte. zar.yeres 6.45 Esperanto. 7.15 Lezing over R.-K. Reclrssec- rlng. 8.00 Concert door het Salonorkest o.l.v, M. v. 't Woud. B. de Groot bas, 9.30 Persbcr. II.00 Gramofoon. 12.00 Sluiten. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or- kcstconcert. 3.25 Berichten. 3.30 Voetbal match ArsenalAston Villa. 5.05 Orgo!sr>ol door R. New. 5.35 Kinderuurtjo 6.35 Berich ten. 7.00 Sportber. 7 05 jPianoapel door Laf- fltte. 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7:50 Lezir.g. 8.08 Gramofoonpl 9 20 Berichten. 9 35 Berichten. 9 40 Lezing. 9.55 Concert Orkest S. Robo".y->n (bas). T. C. Stemdale Bennett rat-, t W. H. Squire (ce'lo), D. Jenkins en S. Tarrl (lied jes). 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 9.20 Orkest concert en plano. 12 50 Grarao- foonpL 4 05 Kinderuurtje. 5.05 Concert. 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Concert. Vocale en Instru mentale solisten. Declamatie. LANGENBERG. 473 M. 6.20 Gramofoonpl. 9.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25 Orkestconcert. 3 30 Gra mofoonpl. 4.50 GramofoonpL 7.20 Vroolljke avond. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. 11 20 Dansmuziek (Gramofoonplaten). KALUNDBORG, 1153 M. 12.05 Gramofoonpl. 2.20 Kindenmrtje. 2.50 Orkestconcert en voordracht 7.20 Orkestcon cert. 8 45 Liederen. 9.30 Concert. Trio. 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. ZEESEN, 1635 M. 5.05 Lezingen. 6.20 Gramofoonpl. 9.50 Be richten. 1.20 Gramofoonpl. 2 20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 „Tausend und elne Nacht", Ope rette in 2 bedr. Muziek van Joh. Strauss. 9.50 Berichten. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Een dagelijksche Kindervertelling. Nu wilde de professor zijn vroegere gedaante terug hebben. Ook om hem werd de tooverring gelegd, maar wat dc sloten maker ook deed, de uil bleef dc uil en word niet in een pro fessor onigetoovcrd. „Dat is me ook -.vat moois." zcidc dc slotenmaker erg treu rig. „Daar begrijp ik nou niet* van. Je moet niet hè roepen vóór je over de brug bent." Het prinsesje, dat medelijden had met den goeden professor» vroeg of zij het eens mocht probecren. „J*. waarom niet," zeide de slotenmaker. De prinses nam den ring en legde deze om den uil. En zie, daar sprong dc professor, vroolijk en wel :n de lucht. Dc uil was verdwenen. „Dat is me een tractatic waard," riep dc professor. „Dat kan ik me voorstellen," zcid Keesje, „voor wat, hoort wat.'

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 11