BUITENLAND UIT DE ONTWAPENINGSCOMMISSIE. SPORT EN SPEL Zaterdagmiddag- Competitie. HAARLEf'S DAGBLAD VRIJDAG 7 NOVEMBER 1930 Bernstorff wijst alle verantwoordelijkheid af. Wezenlijke vermindering noodzakelijk. Merkwaardig incident. De voorzitter partijdig Genève. De Ontwapeningscommissie. Openingsrede Jhr. Loudon. GENèVE, 6 November (V.D.) Hedenmor- gen is de voorbereidende ontwapeningscom missie van den Volkenbond bijeen gekomen Door de aanwezigheid ook van een delegatie uit Sovjet-Rusland, zijn ditmaal buitenge wone veligheidsmaatregelen genomen. Twee en dertig delegaties nemen aan de conferentie deel. "1 De voorzitter der voor- 1 loopige ontwapenings- commissie, de Neder - landsohe gezant te Parijs, f* Jhr. Loudon heeft de ver- gadering geopend met JPly' l een rede, waarin hij het '^7|Pr had over de resultaten van de vlootconferentie i dr - Londen en over de on- 1 derhandelingen, die dit l:: jaar gevoerd zijn in de Jhr. Louaon. veiligheidscommissie en verder over de aanneming van de overeen komst tot financieele steunverleening aan ge vallen staten. Jhr. Loudon constateerde hierbij nadruk kelijk, dat een bepaald tijdstip voor het bijeenroepen der conferentie niet is overeen gekomen. Vervolgens besprak hij de taak van de voor bereidende ontwapeningscommissie, welke is een ontwerp-overeenkomst voor te bereiden voor de algemeene conferentie. Hij wees erop, dat vermindering der bewapening slechts mogelijk is voor zoover de belan gen van de nationale veiligheid zulks toe laten. Tenslotte deed Jhr. Loudon een beroep op alle delegaties, alle bijzondere wenschen ten achter te stellen om de voorbereidende be sprekingen vóór de bijeenroeping van de al gemeene conferentie te kunnen beëindigen en de eerste stap te doen tot vermindering der bewapening, waarop verdere stappen zullen moeten volgen. GENèVE, 6 November (VD.) In krin gen der ontwapeningscommissie werd eenig opzien verwekt door het voorstel der Engel- sche regeering, volgens hetwelk een regeering gerechtigd zal zijn te bewapenen ingeval er binnenlandsche opstanden of georganiseerde „rebellie" dreigen. De Engelsche regeering zoo zegt men wil zich hiermede nog vóór de Ontwapeningsconferentie verzekeren van de mogelijkheid om, indien er in haar kolo niale gebieden opstanden mochten dreigen, nieuwe militaire maatregelen te nemen. In Duitsche kringen nam men met be langstelling kennis van Jhr. Louaons mede- deeling, dat de idee van algemeene vermin dering der bewapening practisch opgegeven is en thans nog slechts sprake kan zijn van een zekere beperking van de bewapening, met inachtneming van de algemeene veilig heid. GENèVE, 6 Nov. (V.D.) De vertegen woordiger van de Engelsche regeering in de Ontwapeningscommissie van den Volken bond Lord Robert Cecil heeft aan de pers vertegenwoordigers verklaard, dat de En gelsche regeering niet voornemens is de kwestie van de inachtneming van de afge richte militaire reserves opnieuw ter tafel te brengen, daar deze aangelegenheid als af gedaan moet worden beschouwd. De Engel sche regeering zal echter voorstellen, dat de bepalingen van de Londensche vloot-over- eenkomst in het ontwapen in gsontwerp zal worden ingevoegd.. Lord Cecil wees er op, dat hierbij ook de Italiaansch-Fransche kwestie ter sprake zal kunnen komen. Voorts wees hij er op, dat de Engelsche regeering er belang bij heeft, dat ook het oorlogsmateriaal in de ontwapeningsovereenkomst zal worden be grepen. De beperking van het oorlogsmate riaal is dus van de grootste beteekenis. Lord Cecil verklaarde tenslotte nog, dat de Engelsche regeering eerste; bijeenroeping van de algemeene ontwapeningsconferentie wenscht als er vérstrekkende voorbereidingen zullen zijn getroffen, die succes waarborgen. Het is daarom gewenscht. dat in het eerst volgend halfjaar diplomatieke voorbespre kingen worden ingeleid, zoodat dan in den zomer van 1931 de bijeenroeping van de con ferentie op een later tijdstip kan worden ge regeld. Graaf Bernslorff's rede. GENèVE. 6 Nov. (V. D.l Na de openingsrede van Jhr. Loudon voerde namens de Duische delegatie Graaf Bernstorff het woord. Hij wees er op. dat zijn delegate bij de laatste zitting der Commissie alle verantwoordelijk heid voor de besluiten van de meerderheid had afgewezen. Het belangrijkste resultaat dat toch minstens in deze zitting bereikt moet worden, moet ziin een wezenlilke ver mindering van alle categorieën van bewaoe- ning. De Duitsche reireering dringrt daarom aan op een zoo snoedig moeeliik beëindigen der voorbereidende onderhandelingen, oodat de algemeene ontwaoen'nesconferentie op 1 November 1931 bijeengeroeoen zal kunnen worden. Slechts op deze wijze zal men kun nen uitmaken, of er nog inderdaad kans op ontwapening bestaat. Wanneer zulks niet het geval is zou het verder werken der Commissie slechts beariegelijk zijn in het oog der we reld. Reeds hans maakt de publieke opinie zich geen illusies meer over het ontbreken van eenig resultaat na vijf jaren van onder handelen. Hoewel de mogelijkheid bestond, direct na het tot stand komen der Londen sche Vlootovereenkomst de Commissie bijeen te roepen, heeft men zulks niet gedaan. Duitschland stelt er prijs op te verklaren, dat het zijn voorstel over de volledige publica tie van den huldigen stand der bewapening in allen landen naast de onderhandelingen over de thans reeds in discussie zijnde ont- werp-ocnventie, als basis der komende be sprekingen wenscht te zien. Zoo snel moge lijk moet men thans tot een werkelijke ver mindering der bewapening komen, en geen onderwerpen, die reeds afgehandeld zijn, op nieuw in studie nemen. Duitschland wenscht thans een resultaat te zien. Na Graaf Bernstorff voerde de leider der Sovjet-delegatie, de Russische Volkscommis saris voor Buitenlandsche Zaken Litwinow het woord. Ook Litwinow eischte in krachtige woorden een spoedig einde van de werk zaamheden der voorbereidende Commissie op dat eindelijk de reeds jaren voorbereide ont wapeningsconferentie gehouden zou kunnen worden. Ook de Russische delegatie stelde er prijs op, dat de groote conferentie volgend jaar bijeen zou worden geroepen en tot tast bare resultaten zou komen. Een incident. Litwinoff. Litwinow hield zijn rede in het Engelsch. Aangezien Fransch en Engelsch de beide of ficieel erkende talen van den Volkenbond zijn, worden in het Engelsch gehouden rede voeringen altijd door het bureau in het Fransch vertaald en Fransche redevoeringen in het Engelsch. Toen Litwinow zijn rede beëindigd had, weigerde de voorzitter, de Nederlandsche ge zant te Parijs Jhr. Loudon echter toe te staan dat de rede, zooals het reglement van orde dit bepaalt, in het Fransch vertaald werd. In de zaal ontstond eenige beweging en verschillende afgevaardigden spraken hun afkeuring uit over het, volgens hen, partij dige optreden van den voorzitter. Ook de aanwezige vertegenwoordigers der interna tionale pers protesteerden, en velen hunner verlieten bij wijze van protest, de zaal. GENèVE. 6 Nov. (VD.) Omtrent het in cident, dat zich in de zitting van heden van de voorbereidende ontwapeningsconferentie heeft voorgedaan, toen de voorzitter Jhr. Loudon weigerde de in het Engelsch uitge sproken redevoering van deq leider der Sovjet-delegatie Litwinof in het Fransch te doen vertalen, vernemen wij nader, dat Lit- winof's redevoering meer tijd in beslag had genomen dan de voorzitter hem had toege meten. terwijl Litwinif in algemeene be schouwingen verviel, wat volgens den voor zitter niet de bedoeling van de discussies van hedenmorgen was. Toen Litwinof zijn rede beëindigd had, verklaarde de voorzitter dat er voor een vertaling niet voldoende tijd meer was. Vooral de pers protesteerde tegen dit besluit van den voorzitter, omdat men aan de perstafels het niet geheel onberispe lijke Engelsch van Litwinof vrij slecht had kunnen volgen. Toen de voorzitter bij zijn besluit bleef, verlieten bij wijze van protest alle aanwezige journalisten de zaal. In de perskamer vonden zij echter de Fransche tekst van de rede van Litwinof. die hun door den persdienst der Russische delegatie werd verstrekt. Na eenigen tijd keerden de jour nalisten dan ook weer naar de zittingzaal terug Rusland. Rykow met verlof. KOWNO 6 Nov (V.D.l Naar het tele- graa fa gentschap der Sovjet Unie officieel uit Moskou meldt, heeft de Raad van Volkscom missarissen besloten den voorzitter van den Raad, Rykow. om gezondheidsredenen met in gang van 6 November verlof te geven. Daar tot dusver niets bekend was over de ziekte van Rykow, rekent men er algemeen op dat Rykow niet meer in zijn functie zal têrugkeeren. Frankrijk. Vechtpartij in de wandel- gangen van de Kamer. PAKIJS. 6 Nov. (VU.) Do wandelgan- gen van de Fransche Kamer zijn heden het tooneel geweest van een *heftige ruzie tus- schen den hoofdredacteur van de Nationalis tische „Liberté" en zijn aanhangers en een aantal socialistische journalisten en afge vaardigden. Toen genoemde hoofdredacteur, Camille Aymard, in de hall verscheen, werd INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel Pijn in rug en lendenen Blijf daarmee toch niet loopen. Akkers Kloosterbalsem ral Uw pi|n onmiddellijk tot bedaren breogen. U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen. Kloosterbalsem ,,Geen goud zoo goed" hij direct omringd door verscheidene aanwe zigen die hem allerlei scheldwoorden toevoeg den. Het gelukte de bewakers spoedig de twis tenden te scheiden. De minister-president Tardieu, die juist passeerde probeerde met een lachje de gemoederen te kalmeeren, doch liep direct verder, evenals trouwens de Kamer-president Buisson, die zelf lid is van de socialistische partij. De scheldpartij, die inmiddels voortgezet werd. ontaardde spoedig in een handgemeen, waarbij Aymard eensklaps door de ruiten van de deuren geworpen werd, toegang gevend tot den tuin van het kamergebouw. Hij kwam op het terras terecht. Suppoosten schoten toe, namen Aymard in hun midden en brachten hem onder het gejoel der socialistische journalisten en afge vaardigden op straat, waar hij een taxi aan riep en naar de redactie van zijn blad terug reed. Dit incident, waarbij behalve Aymard ook eenige socialisten door glasscherven licht gewond werden, gaf in de wandelgangen aan leiding tot luidruchtige commentaren en het duurde nog geruimen tijd aleer de gemoede ren eenigermafce bekoeld waren. Duitschland. Nationaal-socialisten contra Democraten. De nationaal-socialistische leider Dr. Frick sinds eenigen tijd minister van binnenland sche zaken van Thüringen, dat hij maken wil tot bolwerk van een Hitleriaansch Duitschland, doet weer eens van zich spre ken. De plaatselijke afdeelingen van de soc.- dem. partij, de republikeinsche „Rijksvla", de Duitsche vereen iging voor den vrede, de algemeene Duitsche ambtenarenbond en de bond van vakvereenigingen te Altenburg hadden een bijeenkomst belegd, waar Hel mut von Gerlach een lezing zou houden over het thema: „Is de Duitsche republiek demo cratisch?" Deze vergadering werd door minister Frick verboden. Hetgeen niet verhinderd heeft, dat de lezing toch gehouden werd en v. Gerlach alles heeft kunnen zeggen wat hij op zijn hart had. De verschillende organisaties hebben nJ. op denzelfden Dinsdagavond een protestver gadering belegd tegen het verbod, welke door 2001} Altenburgsche republikeinen werd be zocht. Helmut von Gerlach heeft daar vijf kwar tier als spreker aan de debatten deelgeno men of te zeggen, wat hij te zeggen had, al was het dan niet in den vorm van een re feraat! Engeland. Een Labour-manifest en de eventueele verkiezingen. LONDEN, 6 Nov. In vervolg op het be sluit dat het vormen van een speciaal fonds ten behoeve van mogelijke algemeene ver kiezingen, heeft het bestuur der Labour Par ty thans een manifest aan de leden der par tij gericht, waarin deze worden aangespoord, de verkiezingskas te steunen. Duidelijk blijkt hieruit, dat door de Labour Party met nieu we parlementsverkiezingen rekening wordt gehouden, aldus de Tel. Oook de „News-Chronicle" verklaart in een artikel over de jongste ontwikkeling der po litieke situatie, dat vele goedingelichte poli tici van oordeel zijn, dat het niet mogelijk zal zijn, het houden van nieuwe verkiezingen nog lang uit te stellen. De politieke pan Een nieuwe gebeurtenis komt bewijzen in welk een onplezierigen toestand ook het Britschc partij leven zich tegenwoordig be vind. Nauwelijks heeft het den schijn dat althans de liberale partij een voldoende ma te van een heid geniet, of een stemming in het Lagerhuis maakt die gedachte te schan de. Dat de chief whip tegen het partij besluit in tegen de regeering stemde en daarna af trad, is één ding, maar dat Sir John Simon zijn leider aankondigde, dat de arbeidersre- geering op alle punten faalde en dat hij daarom geen vrijheid meer gevoelde haar te steunen, is nog gewichtiger. Simon is een van de voornaamste mannen der liberale partij. Zijn besluit kon voor Lloyd George niet. ongelegener gekomen zijn. Simon, als gewezen voorzitter der Indische commissie, heeft zeker nog meer redenen dan een ander om zich over de regeering te beklagen, want het is wel duidelijk, dat het in Indië een an dere richting uitgaat dan hij en zijn mede commissieleden wenschelijk geacht hadden. Zijn weerstand tegen de regeering omvat echter nog heel wat meer dan haar Indische politiek, o.a. het aangekondigde onderwerp tot intrekking van de Trades Dispute Act. De overgroote meerderheid der liberalen zal hem intusschen zeer zeker niet volgen, al dus de N. R. Crt. De News Chronicle betreurt het. dat een der machtigste en vruchtbaarste krachten der partij zich op deze wijze in een positie gebracht heeft, van waar hij niet den in vloed kan oefenen, dien hij anders zou heb ben. Vooral echter betreurt zij het dat Simon deze gedragslijn gevolgd heeft op een oogen- blik, dat c eneendrachtige en onverzwakte strijd tegen bescherming meer dan ooit noodzakelijk is. De Manchester Guardian schrijft over Si mon's optreden vrij scherp. Zij vindt zijn meening, dat de eenvoudigste gedragslijn de beste is en dat men de taktiek niet aan zich zelf moet overlaten en nobel senti ment. maar wanneer zij de praktijk in aan merking neemt en overweegt dat de conse quente toepassing van Simon's meening de vervanging van de onvruchtbare arbëiders- regeering door een noodlottige conservatie ve regeering zou zijn. dan schijnt Simon's politiek voorloopig niet zoo edel als wel in consequent. VOETBAL. Hoewel de weersomstandigheden JJ. Za terdag heel ongustlg waren, zijn de wedstrij den alle doorgegaan. Kennemerland leed tegen V.V.IJ. op eigen terrein een zware nederlaag, die wij niet verwacht hadden. Eerst stond V.V.IJ met 41 voor, daarna wisten de oranjehemden den stand op 44 te brengen; doch tegen het einde was de achterhoede er finaal uit. waardoor het resultaat 49 werd. Ook „Tweede Jeugd" heeft het leelijk laten liggen: zij kreeg met 7—1 klop van de andere IJmuidensche ver eeniging IJF.C. In de tweede afdeeling blijkt Kennemer land II heel zwak te zijn; Zaterdag ver loor dit team wederom, thans van Ulysses 2 met 80. De cijfers laten aan duidelijkheid niets te wenschen over. Telefonia. dat nog ongeslagen was. ging op bezoek by Kennemerland 3. De thuisclub bleef met 40 in de meerderheid en Is met Ulysses 3 het eenige elftal in deze afdeeling, dat nog geen wedstrijd heeft verloren Opmerkelijk is. dat twee veteranen-elftallen hier den toon aangeven. Indien het weer meewerkt, hebben morgen de volgende ontmoetingen plaats: V.V.IJ 2Kennemerland I. Tweede JeugdV.V.IJ I Afd. B.: Ulysses 3—V.V.IJ 3. Kennemerland 3Z.S.V. 2. ZS.V. I—Telefonia. V.V.IJ 2, dat tot nu toe nog geen succes heeft mogen boeken, ontvangt Kennemer land. De bezoekers behooren ook niet tot de sterksten, zoodat hier vermoedelijk twee ge lijkwaardige ploegen den strijd aanbinden. We vermoeden, dat hier de punten gedeeld worden. Tweede Jeugd, dat reeds haar vierden thuis wedstrijd speelt, staat voor een zware taax. V.V.IJ, dat zulke mooie kampioenskansen heeft, komt op bezoek aan den Middenweg De IJmuidenaren zullen wel met een over winning huiswaarts keeren. Ulysses 3 zal morgen haar ongeslagen record waarschijnlijk handhaven, evenals Kennemerland 3 dat zal doen tegen Z.S.V. 2. Z.S.V. I—Telefonia lijkt ons een aardige ontmoeting. Deze elftallen ontloopen elkaar niet veel in kracht, misschien geeft het ter reinvoordeel hier den doorslag DE TRAMVOGELS. De „Tramvogels" spelen Zaterdagmiddag half drie aan de Lanckhorstlaan te Heem stede voor de Tram- en Spoorwegcompetitie, onder leiding van scheidsrechter N. J. Twis- terling tegen „N.Z.H." uit Leiden. In verband met het 2e Lustrum der Tramvogels werd door de leden, donateurs en begunstigers der „Gelen" een verguld-zilveren medaille ter beschikking gesteld. Deze ontmoeting wordt dus behalve een competitie-wedstrijd, tevens een lustrum-wedstrijd. De Tramvogels komen met de volgende op stelling tegen „N.Z.H." uit: J. Pennarts A. de Zwart M. Dokter G. Schik J. de Maker R. Steenken K. Zomerdijk W. Strik Th. Hetem J. de Zwart E. J. v. Borkum Gelet op de krachtverhouding van beide ploegen kunnen wij een spannende ontmoe ting verwachten, welke door voetballiefheb bers gratis bijgewoond kan worden. BILJARTEN. MASSAKAMP D.E.S.—B.C.H. De laatste zeven partijen van deze wed strijden zijn in ,.'t Hof van Holland" gespeeld. H. Rees (B.C.H.) moest het afleggen tegen D. Dekker (D.E.S. met 32 om 50. Ook de partij Timmer (B.C.H.)—Tunlnga (D.E.S.) had voor D.E.S. e engoed verloop. Tuninga nam revanche voor zijn nederlaag bij B.C.H. met 80 om 90. Daarna begon de débacle. Het eerste slacht offer was De Jong (D.E.S.). Hij verdedigde zich echter fraai. Heel op 't laatst raakte hij achter en leed de nederlaag met 90 om 80. De partij Eijskootvan Amstel was ook voor de eerste en eindigde met 100 om 78 voor den B.C.H.-man. Hoogstraaten (B.C.H.) volgde het voorbeeld van zijn clubgenoot Eijskoot en wist zijn partij tegen Weiten (D.E.S.) na fraaien en spannenden strijd in goede haven te bren gen: 50 om 37. De afgebroken partij tusschen Smal (B. C. H.) en Bottelier D.E.S.) werd in het voor deel van den eerste beslist: 80 om 61. Deze BC.H.-man scoorde een mooie serie van 22. De kopspelers van beide teams F. v. d. Berg (B.C.H.) en M. v. d. Putten (DE.S.) speelden de laatste partij In dit tournooi. De gast was onmiddelijk fn actie. Op de 3de beurt scoorde hij reeds een serie van 31, gevolgd door 16 waarna het luidde 49 om 2. Op de 9de beurt waren het alweer 25. De D.E.S.-man kon niet loskomen en de stand was: 95 om 18. Daar v. d. Putten ver beneden zijn kracht bleef spelen, werd het een voor hem wanhopige strijd. Wel scoorde hij ln zijn laatste 2 beur ten nog 11 en 19, maar zijn partner maakte op de 20ste beurt er een einde aan: 150 om 72. Voor deze fraaie prestatie kreeg v. d. Berg een welverdiend applaus. De eindstand luidde na 28 partijen: B.C.H. 2214. D.E.S. 1860 caramboles, een mooie uit komst voor deze jonge club. De zilveren wisselbeker kwam nu voor goed ln het bezit van B.C.H. JUBILEUMWEDSTRIJD BIJ ,.T SPAARNE". De tweede helft is begonnen met op be zoek ..Flora" met haar 3de klasse. Eerst speelden Kuljkhoven (Flora) en Brugman ('t Spaarne). De gastheer was onmiddellijk ln de meerderheid en won onbedreigd met 70 om 90 in 45 beurten, hoogste series 8 en 7. Daarna streden Fortgens (Flora) en Met selaar. Ook deze gast moest het afleggen en bereikte 75 ln 39 beurten tegen Metselaar 90, hoogste series 10 en 9. Vervolgens kwamen Schagen (Flora) en Schoo aan den start. Na zeer spannenden strijd wist deze gast de eer van zijn club op te houden en in 45 beurten de 90 te bereiken, als zijn partner 86 noteerde, hoogste series 13 cn 16. De slotpartij ging tusschen Merks (Flora) cn Michel. In dezen strijd was de gastheer weder ver in de meerderheid en maakte een fraaie serie van 26. wat ln deze klasse zeer hoog Is. Het einde kwam met 48 om 90 ln 29 beurten, hoogste series 8 cn 26. De uitslag was; Flora 283. 't Spaarne 356 caramboles, MASSAKAMP ..D. E. S."—..B. C. H." De wedstrijden zijn ln het clublokaal van „B.C.H." vervolgd. J. H. v. Wunnlk (D.E.S.) moest het afleg gen tegen W. Riebeek (B.C.H.) met 28 om 50. De strijd tusschen Weiten (D.E.S.) en Hoogstraaten B.C.H.) was van a tot z zeer spannend. Dan was de een voor. dan de an der. Hij eindigde met 1 punt verschil: 49 om 50 caramboles. Tunlnga 'D.E.S.) en Timmer (B.CJT.) be gonnen beiden zwak. De DE-S.-man herstel de zich het eerst en had aanvankelijk de leiding. Later haalde Timmer fraai op eu won met 66 om 90. Ook Dammers tD.E.S.) kon het tegen W. Smit i B.C.H.i niet bolwerken en leed een ge voelige nederlaag: 43 om 100, waarbij een handicap van 35. Nu volgde een mooie partij tusschen M. v. d. Putter. (D E C.) en F. v. d. Berg (B.C.H.) Na een slap begin van beiden, zette v. d. Put ten er het eerst den gang In en scoorde oa r 13. 11. 18. 19 en 14; doch v. d. Berg kwam er ook goed in en noteerde: 24. 26, 10. zoodat het was: 102 om 105. Tenslotte maakte v. d. Berg de 150 caramboles cadre vol ln 23 beurten, als v. d. Putten 138 noteerde Roosen iD-E.S.) ging eerst gelijk op met Smits 'B.C.H.) Dan liep de gastheer uit en won met 59 om 75. De Jong (D.E.S.) redde de eer van D. E. S. op dezen avond door met goed spel te winnen van H Smit (B.C.H.) 90 om 89. De uitslag was: „DJE.S." 473, „B.C.H." 604 caramboles. SCHAKEN INTERNATIONALE PROBLEEM OPLOSSINGSWEDSTRIJD. In bovengenoemden wedstrijd zal ons land vertegenwoordigd worden door de volgende heeren Mr. E. J. van den Berg. F. C. Laas. P. J. C. St-uiber. Dr. J. H. Koers. A. S. van Omme ren. F. W. Nanning, J. L. Korsten. J. den Boer. L. Prins. Jac Krijtenberg. H. Weenink, D. de Boer, J. Veerkamp, H. Hassebroek en B. S. Witte. Behalve ons land nemen aan dezen wed strijd deel Denemarken, Frankrijk, Duitsch land. Zweden en Brltsoh-Indië. Totaal zijn 24 vraagstukken aan de deel nemende landen ter oplossing voorgelegd. DAMMEN. HOOFDKLASSE-COMPETITIE. De Haarlemsche Damclub slaat de Damclub Zaandam. Voor de hoofdklasse-competitie van den Ned. Dambond speelden te Amsterdam in het clublokaal van de Damvereeniglng Gezellig Samenzijn: Haarlemsche Damclub I—Damclub Zaan- iam I. J. B. Sluiter Jr.—D. van Hoorn 2—0 J. W. van Dartelen—B. Ma ij P.G van Engelen—J. van Wijngaarden 1—1 Barend DukelH. G. Giskcs 0—2 Aebe de Jong—J. Stormmesand 2—0 J. van LooijS. Troost 1—1 H. de Boer—G. Luttik x—x J. PoppenP. Beunder 20 J. P. van Eijk—A. de Jong 2—0 R. HartgerinkJ. H. Botterweg 20 Voorloopige uitslag 13—5 voor Haarlem. De met een x gemerkte partij werd afge broken; die wordt arbitrair beslist. Vermoe delijk eindresultaat 14—6 voor de Haarlem sche Damclub. MASSAKAMP HAARL. DAMCLUB- GEZELLIG SAMENZIJN. De jaarlijksche massakamp tusschen de Haarlemsche Damclub en de Damvereonl- ging Gezellig Samenzijn uit Amsterdam zal dit jaar op Zondag 16 November te Haar» lem plaats vinden. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Dinsdagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1930 1931 der Haar lemsche Damclub voortgezet. De uitslagen luiden: Tweede klasse: H. Berghuis wint van J. van Steenwljk; J. Balk wint van W. van Pelt; J. H Reedijk wint van G. A. Ottolini Jr.; J. C. van Waard remise met „Schijf"; J. Wielenga remise met F. W. de Pater Derde klasse. H. C. Stappers wint van B. Henneke; A. Smit wint van H. W. C. van Rhoon; J. Bom remise met H. G. J. Andriessen; F. Moerbeek wint van Jac. Fr. van Garderen; A. Kiel wint van H. J. Stok; C. Kool remise met W. J. A. Matla; Th. Wesselman wint van Th. Werdler. GEZONKEN SCHUIT GELICHT. Onder veel belangstelling van nieuws gierigen die van de Kruisbrug en de belde walkanten af de werkzaamheden volgden, heeft de scheepsbouwer N. Z. alhier Donder dag de schuit gelicht, die Dinsdagnacht door aanvaring ln de Nieuwe Gracht gezonken was. De schuit lag dwars voor de doorvaart van de Kruisbrug en daardoor hinderlijk voor de scheepvaart. Toen de schuit boven wa ter gebracht was. bleek hoe ernstig zij be schadigd werd Joor de aanvaring. OriZE GROENTüEE aj]=D|M5DAG=:| DOM DERDA31 ZATERDAG =i 6

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 13