UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD meeste orgelbegeleidingen verdienstelijk; al leen de cello werd door den heer van Maas begeleid. Het concert was druk bezocht. K. DE JONG. P.S. In het verslag van het concert der H.O.V. komt een storende schrijffout voor; .andere dan aangename Indrukken" moet zijn: „andere dan onaangename indrukken". K. d. J. TENTOONSTELLING OP DE WAAG Werken van Harmen Meurs Harrnen Meurs behoort tot die jongeren hij zal ongeveer veertig jaar thans zijn die de belangstelling ten volle waard zijn. Hij reist en zwerft gaarne; woont bij tijden weer eens in Amsterdam, waar men zijn werk zoo nu en dan op de exposities in het Gemeente Museum ontmoet. Zes jaar gele den liet hij in Haarlem een verzameling .groote aquarellen zien, die hij voor het meerendeel van Corsika had meegebracht, nu toont hij In onze stad een verzameling schilderijen uit de laatste jaren, figuur en landschap, en op verschillende plaatsen ont staan. Er is bij dezen schilder geen twijfel over zijn kunde mogelijk. Al kan hij zoo nu en dan ons verrassen met zonderlingheden in kleur en bouw. waar we geen weg mee we ten en die meestal die gewilde naïevitedt ver- toonen waarop vele jongeren nog immer zoo verzot schijnen, zelfs in die dingen juist kunt ge aan brokstukken oonstateeren hoe goed technlkus en kenner van zijn vak Har- men Meurs is. Zijn naakten zijn mooi van modelé en vaak mooi van kleur: in het groote schilderij, dat hij „Le Metier'' noemde, kunt ge de gave schildering van de figuur bewonderen en de, op het eerste gezicht, plausibele opmerking maken dat toon en licht van de figuur geheel vallen uit die van het interieur waarin ze te kijk zit. Maar ge moogt dan niet vergeten, dat het de bedoe ling van den schilder niet was dat Inte rieur plus juffrouw in éénc impressie samen te vatten, doch, vermoedelijk, juist door die ge-dee'd-held het Interieur als expliceerend motief te laten werken. En hoe goed gelukt dat. Je moet er plezier In hebben om het zoó ais het ware te documenteeren in al zijn naar-burgerlljkc triest- en treurigheid, dat uitvoerig geschilderde smoezelig valgordijn, zoo'n tafelkleedje etc., maar dan wordt wel sterk het expressieve deel van hot kunst werk betoond en krijgt, naast de Juffrouw, ook haar bedrijf gesralte. Zoo moet ge ook in het groote stadsgezicht 'Amsterdamsch Centraal Station) geen bezwaren maken, omdat dat stuk van de hoofdstad er in uw geheugen anders uitziet, het water or nooit zoo blauw, de dokjes nooit zoo leeg en het gebouw zelf nooit zoo Richter-bouwdoos- aohtig waren als Meurs ze schildert. Dat neemt allemaal niet weg, dat Meurs het mo tief, breed genomen, op een mooie en logi sche manier in zich opnam en weergaf en dat in die omschepping van een bekend ge geven hij met groote zuiverheid kleur tegen kleur, zwaarte naast lichtheid plaatste, zoo dat er een heel goad en evenwichtig kunst werk ontstond, dat. bovendien van een niet geforceerde eigenheid de sporen draagt. Dit schijnt mij een der mooiste schilderijen van de expositie te zijn. Niet mindere schllder-qualitelten toont Meurs in een doék dat hij „Verlof" noemde en waarop wederom een Jonge dame als die van de groote schilderij, met een matroos tezamen aan een kakatoe lekkers zitten toe te stoppen. Of u of ik dat als voorstelling nu al of niet acceptabel achten om thuis op te hangen, dat is ons beider privé zaak doch heeft met de kunstwaarde niets te maken. Wat mij betreft heb ik er geen bezwaar te gen. Men hoort op tentoonstellingen -soms zulke curieuze opmerkingen, dat er wel eens op mag gewezen worden, dat iedereen vrij is om te zeggen: lk lust het niet. maar nie mand de vrijheid heeft daaruit te conclu- deeren: het is niets. Zoo iemand zou zich dan ook bij dit schilderij vergaloppeeren. Men zie maar eens hoe alreeds in de details, de kakatoe en de tors van het meisje van oen mooie en ernstige behandeling gespro ken kan worden. We moeten kort- zijn. Laten we nog even wijzen op het aardige en gce- de schilderij „Speelmakkers" waar een hevig bezige och te hond met een namaak- collega van lappen speelt, op het zeer goede Provengaalsche landschap, dat prijzenswaar dig los van Cezanne komt, op de fijne grijze landschapjes uit Moret. Met, één duizendste van het aantal bezoekers der Van Gogh ten toonstelling zou Harmen Meurs gelukkig zijn In het voorafgaande heb ik getracht een fractie daarvan alweer op te wekken in De Waag omhoog te klauteren. Ze zal er geen spijt van hebben. 5 November 193o. J. H. DE BOIS FRED. MARION. DE HELDERZIENDE. Menigmaal is bij een goede toneelvoorstel ling de zaal niet zoo flink bezet als thans het geval was, waarover wij overi gens niets kleineerends bedoelen ten op zichte van Fred Marion, wiens prestaties werkelijk aan hot- wonderbaarlijke grenzen Hieraan moeten we meteen toevoegen, dat hij en dit maakt hem ties te sympathieker zich volstrekt niet als een wondermensch voordoet. Hij beschouwt dc helderziendheid VRIJDAG 7 NOVEMBER 1930 1 als een oerzintuig, waaruit onze vij<f zin- tulgen hun oorsprong namen. Het is buitengewoon interessant dezen kleinen man, met het scherp geteekende, In telligente gezicht, aan het werk te zien. De telepathische experimenten, die hij bij het begin van de voorstelling liet zien, slaag den goed. al duurde het lang, vóór bij voor beeld het tweede experiment tot een goed einde kwam. Hierbij moet echter in aan merking worden genomen dat Fred Marion alles doet zonder éénlge aanraking met de persoon die hem „rondleidt". Zeer merkwaardig is ook de uitvoering van opdrachten, die geschreven zijn op een stuk papier en waarmede dus niemand anders in de zaal bekend is dan alleen de opdracht gever. Ook voert hij opdrachten uit, waarvan de opdrachtgever wel hel publiek in de zaai maar niet aan hem bekend is. HIJ geeft zelfs een persoonsbeschrijving van den opdracht gever. En even merkwaardig is het volgen de: Iemand teekent op een stuk papier het een of ander figuur of voorwerp, terwijl Marion geblind-doekt is. Daarna teekent Marion het zelfde figuur of voorwerp met krijt op een zwart bord! Maar de clou van den avond komt na de pauze. De helderziende krijgt een gesloten enve loppe, waarin een stuk papier. Op dat papier heeft iemand in de zaal aanwezig, geschre ven: bobslee-ongeluk Zwitserland. Marion neemt de enveloppe in beide handen en wel dra komt. in korte, afgebroken zinnen, de beschrijving, in finesses, van het ongeluk dat den betrokkene bij het beoefenen van de win tersport In Zwitserland is overkomen! Marion gaf verschillende van deze ontstellende staal tjes. De betrokkenen deelde telkens mede, dat alles precies uitkwam. Treffend zijn ook de bijzonderheden, die Marion mededeelt uit het leven van afwe zigen, van wie hem eenige regels schrift ge toond worden. Inderdaad: de wonderen zijn de wereld nog niet uit. Deze helderziende toont ons cllt wel op zeer proefondervindelijke wijze. Het publiek was enthousiast. Het was een avond vol afwisseling en spanning, die wat laat begon, omdat Marion zooals hij mededeelde, eerst nog een experi ment voor de politie had moeten uitvoeren- VELSEN WEER TERECHT. Zooals reeds werd gemeld, miste de be woner van een boerderij in den polder nabij Velsen een portemonnaie met f 120. Waar in dergelijke gevallen meestal de portemonnaie wovdt teruggevonden en het geld spoorloos verdwijnt, is ditmaal het geld teruggevonden en de portemonnaie verdwe nen. Een slagersjongen vond nJ. de vier papiertjes van f 25 en twee van f 10 nabij de boerderij. Daar hij van de vermissing niets wist, nam hij het geld mee en deed er aan gifte van bij de politie. De vinder zag zijn eerlijkhei# met twee rijksdaalders beloond. EXPLOITATIE VAN WONINGEN VOOR OUDEN VAN DAGEN. De 10 woningen voor ouden van dagen, die de gemeente heeft doen bouwen op een ter rein, begrensd door den Zeeweg, den Groene- weg en de Eschdoornstraat zijn binnenkort voor bewoning gereed. De Commissie van bij stand ln het beheer der openbare werken heeft geadviseerd, den voor den bouw benoo- digden grond niet in rekening te brengen, doch ten laste van het grondbedrijf te ne men, met welk advies B. en W. zich kunnen vereenigen. De oppervlakte grond, benoodied voor den bouw bedraagt pl.m 2732 M2„ ter wijl de kostprijs thans pl.m. f.3.40 per M2. is. B, en W. stellen voor den prijs van den grond te stellen op f 1. Volgens de door B. en W. opgemaakte be grooting bedragen de stlch tlngskosten f 42820 Volgens de exploitatierekening zou voor een sluitende exploitatie een huurprijs van min stens f 4.49 moeten worden bedongen. B. en W. zijn echter van meening, dat de huur niet hooger bepaald moet worden dan op f 3.50 per woning per week. Het tekort op de ex ploitatie komt dan ten laste der gemeente. Het komt B. en W. gewenscht voor. het be heer en onderhoud van de woningen, tot we deropzegging. op te dra een aan de Woning- bouwvereeniging ..Velsen". welke op deze taak beter is ingeste'.d dan de gemeente. Ge noemde vereeniging kan zich hiermede ver eenigen. B en W. stellen den Raad voor. aldus te besluiten. NAAIMACHINES EN-GROS. B en W. deelen den Raad mede, dat zij ten behoeve van het onderwijs aan de rijpere Jeugd en volwassenen, voor het leervak ..naaldvakken" hebben aangeschaft 10 Sin- gernaalmachines voor den prijs van f 733.40. Voor de aanschaffing van den Inventaris van den kookcursus hebben B. en W. een be drag van f 500 beschikbaar gesteld. POGING TOT INBRAAK. Tijdens de afwezigheid der bewoners is Woensdagavond tusschen 7 en 11 uur een poging tot inbraak gedaan in de villa „Meer- vliet" aan de Meervlietstraat. Do inbreker was door een kelderraampje in den kelder binnengekomen. Verder kwam hij echter niet, daar de kelderdeur gesloten was. De politie stelt een onderzoek in. VERKEERSONGEVAL. Donderdagmiddag is het 6-Jarlg dochtertje van V.. wonende te Velsen. op den Wijker- straatweg, toen het plotseling den rijweg wilde oversteken, door een personenauto overreden. Het kind kreeg een ernstige wond aan het linkerbeen, het werd door Dr. Ba- rentsen verbonden en daarna per auto naar de ouderlijke woning vervoerd. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. RING RIJDER IJ VER. „DE PRINS". De Ringrijderijvereeniging ,,De Prins" be legt 16 December in Hotel „De Prins" een f eestvergadering voor leden, donateurs en genoodigden. Het bestuur heeft voor dezen avond be slag gelegd op eenige goede specialiteiten. Voorts Is er muziek en dans. GASLEVERING AAN HET RIJK. B. en W. deelen den Raad mede, dat ter verdere uitvoering van de op 18 Augustus 1927 tusschen de gemeente en het Rijk ge sloten overeenkomst betreffende dc levering van gas op het terrein der Visschershaven, zal worden overgegaan t-ot den aanleg van een hoofdleiding in de vlschhallen voor de levering van gas ten behoeve van de verwar ming van kantoren en drie hallen. Voor 30 kantoren ls reeds aansluiting ver zocht. De aanlegkosten bedragen 4100. REKENINGEN OVER 1929. HE CF.ME ENTEREKEN ING HEEFT EEN BATIG SALDO VAN f 237.298.64M. B. en W. stellen den Raad voor de volgende rekeningen over 1929 voorloopig vast te stel len, c.q. goed te keuren: a. Grondbedrijf: Gewone dienst: Lasten 34 286.01 1 2 Baten f 34.286,01 1 '2 Saldo nihil. Kapltaaldienst: Inkomsten f 407.928.81, Uit gaven 394.465,591 2 Batig saldo 73.463.211 '2 b. Gasbedrijf: Baten 1 300.062,50 Lasten 321.509.96 Winst f 38-552.54. c. Waterleiding: Baten 157.302.641/2 Lasten 140.351,39 Winst 16.951.25 1/2. d. Openbare Werken: Lasten f 116 021,24 Baten 67.352,23 Verlies 48.669,01. e. Relnlgings- en Ontsmettingsdienst: Lasten 59.713,75 Baten 47.926,31 Verlies f 11-787.44. f. Ophaal- en Stortlngsdienst: Lasten 7.112,38 Baten 3.082,66 Verlies 4.029.72 g. 1. Algemeen Burgerlijke instelling nan maatschappelijk hulpbetoon: Inkomsten 69 378.89 Uitgaven 69.346,48 Batig saldo 32,41. 2. R.K. Burgerlijke instelling van maat schappelijk hulpbetoon: Inkomsten 41.598.65 Uitgaven 41.518.23 1/2 Batig saldo 80.41 12. h. Gezondheidscommissie: inkomsten f 1.210.01 Uitgaven 91419 Batig saldo 295.82. 1. Commissie van toezicht op het lager on derwijs: Inkomsten 159.25 Uitgaven t 140.82 1/2 Batig saldo 12.42 1/2. j. Gemeente: Gewone Dienst. Inkomsten 1 2.841-189.94'1'2 Uitgaven 2.603.819,30 Batig saldo 237.298.64 1/2. Kapitaaldienst: Uitgaven 2.261.122,64 In komsten 1.806.734,52 Nadeellg slot 454 388,12. IJMUIDEN ERTS AANVOER BIJ DE HOOGOVENS. Gedurende de maand October werd bij de Hoogovens door 11 zeeschepen een hoeveel heid van 37000 ton erts aangevoerd. BEVERWIJK VERKOOPING. Donderdagmiddag is in het veilinggeamw aan de Koningstraat alhier publiek ver kocht: 1. Een woonhuis met schuurtje, erf en ?rond aan de Noorderparklaan 31. Kooper N. P. J. Rommel. Beverwijk voor f 6510. 2. Twee woonhuizen met schuurtje, erf en grond aan den Corn. Matersweg 53 en 55 A. te Wijk aan Duin. Kooper A. Davidson, Be verwijk, voor f 6750. 3. Een woonhuis met schuurtje, erf en grond aan den Rijksstraatweg 34 te Wijk aan Duin. Kooper P. v. Til, voor f 3650. 4. Een woonhuis met schuurtje erf en grond naast het voorgaande perceel. Kooper V. Ph. P. Braun, Beverwijk voor f 3600. 5. Twee woonhuizen met poort, schiuiurtje, erf en grond aan de Maarten van Heems- kerCkstraat 122. en 124 te Heemskerk. Kooper G. Res. Castricum voor f 4108. De woonhuizen aan den Rijksstraatweg 55. 57 en 61 werden opgehouden. Ten overstaan van den plaatsvervangend Notaris Mr. P. Donker werd verkocht: 1. Een woonhuis met schuur en erf aan den Zeeweg te Wijk aan Duin. Kooper J. Klaus, voor f 2235. 2. Een woonhuis naast- het voorgaande per ceel. Kooper v. Et-ten. Beverwijk, voor f 2225. REDERIJKERSKAMER „KENNEMER- LAND". De ,,van oudsbekende»" Rederijkerskamer ..Kennemeriand" opende Donderdagavond haar 59e speelseizoen met de opvoering van ..Nonna". Indisch spel in drie bedrijven van Jan Fabricius. „Nonna" is een stuk met twee contrasten. Aan den eenen kant Roeblaar, de man die den Inlander beschouwt als een werkdier en winst-object, aan den anderen kant Woest- hoogen, die de meening is toegedaan, dat de Javaan ook een mensch is. De botsingen tus schen deze beide personen vormen wel het hoofdthema van het suk. De oude reederijkers. die echter minder oud zijn dan de leeftijd hunner „Kamer" doet denker., hebben een goede vertooning van het stuk geleverd. Menig aardig en goed gespeeld tafereeltje deed zich in het stuk voor. zoo bijv. dat tusschen Nonni en haar moeder, alsook in het tweede bedrijf tus schen Woesthoogen en Roeblaar. Ook de bij rollen waren over het algemeen in goede handen. Hét- tooneel was keurig verzorgd, hetgeen men trouwens van ..Kennemeriand" gewoon Is. De vrij lange rustpoozen werden op voor treffelijke wijze verkort door het trio Roe mer, v. d. Hoef en Hopman. Aan het slot dankte de voorzitter, de heer G. Bakker allen, die hun medewerking aan den goed geslaagden avond hadden verleend, waarbij mevrouw Visser, die als gast de rol van „Nonni" speelde, bloemen kreeg. ZANDVOORT TRAGISCH STERFGEVAL. Het gezin van H. K.. van Lennepstraat, werd plotseling in diepen rouw gedompeld. Toen de jeugdige vrouw des huizes zich naar bulten begaf om de kippen eten te geven, werd zij plotseling onwel; de in allerijl te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Voor den man. die elders zijn werk heeft, een verschrikkelijke tijding» welke hem huiswaarts riep. pi OFMENDAAL DE AUTOBUSDIENST. Er is bij den raad een verzoek van enkele ouders ingekomen om invoering van een schoolbus, die om 8.30 uit Santpoort zal ver trekken. B. en W. geven den raad in overweging tot die invoering niet over te gaan, daar inwilli ging van het verzoek alleen mogelijk is door uitbreiding van den dienst en de daarmede gepaard gaande uitbreiding van het bus- personeel. ook al beperkt deze zich tot één rit extra van Aerdenhou; naar he; Duinlust park cn terug naar Overveen. De hieraan verbonden kosten zouden per dag f 9 be dragen, óók gedurende de vacantiedagen, waartegenover een bedrag aan ontvangsten van f 0.80 per dag in maximum staat, doch alleen op de dagen dat school gehouden wordt. Bovendien zij er opmerkzaam op ge maakt, dat bij mooi weer nagenoeg geen ge bruik wordt gemaakt van schoolbussen. WONINGBOUW TE VOGELENZANG. B. en W. stellen voor ten behoeve van woningbouw een terrein, ter grootte van on geveer 1600 M2., gelegen langs den Vogelen- zangschenweg, ad f 5 per M2. van P. G. Smit te Heemstede aan te koopen. BEZWAARSCHRIFT. Bij den raad is ingekomen een bezwaar schrift van de St. Reïnilda-Stichtlng, ge vestigd te 's Gravehhage, waarbij deze in be roep komen van het besluit van B. en W. houdende een afwijzende beschikking op een bouwaanvrage voor het gedeeltelijk ver bouwen en vergrooten van een villa, gelegen aan den Hooge Duin en Daalscheweg, alsook voor het stichten van een garage met chauffeurswoning op hetzelfde terrein. B. en W. stellen de nraad voor geen ont heffing te verleenen .B. en W. merken op, dat op dezen grond slechts mag worden ge bouwd een heerenhuis of villa met zoodanige bijbouwingen als gerekend kunnen worden tot een heerenhuis of villa te behooren. Blijkens de ingediende plannen zou het ge bouw na de voorgenomen verbouwing en ver grooting niet het karakter van een heeren huis of villa hebben, hetgeen met voormelde voorschriften in strijd zou zijn. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehou den op Donderdag 13 November te 14 uur ('s namiddags 2 uur) in het Raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanwijzing stemlokalen. 3. Verhuur Zeewegterreintjes. 4. Ruiling van grond voor verbreeding der Donkerelaan. 5. Aankoop grond in Vogelenzang voor woningbouw. 6. Vaststelling 2e suppletoire 'begrooting 1930. 7., Nadere vaststelling gemeentelijke ver goeding ex art. 101 L.O. wet 1920 ten be hoeve van de Christelijke School. 8. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. 9. Overname van grond langs de Dr. Dirk Bakkerlaan. HEEMSTEDE OPDRACHT. Door den Rijkswaterstaat is aan N.V. De Geruischlooze Weg te Heemstede opgedragen het maken van een rijbaan en rijwielpaden van asphaltbeton op den Rijksweg van zwolle - Wierden met bijkomende werken, voor f 158750. HAARLEMMERMEER MOND- EN KLAUWZEER. Te Vijfhuizen alwaar gedurende de laatste twee maanden zich geen gevallen van mond en klauwzeer meer hadden voorgedaan, doet zich opnietiw een geval van deze besmette lijke veeziekte voor. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt: Tarwe (witte) f 5.50 a f 9: Tarwe (roode) f 6 a f 8: Rogge f 5 a f 5.50: Wintergerst f 4.75 a f 5.25; Gerst )chevalier) f 5.25 a f 5.75: Haver f 5 a f 6; Duiveboonen f 12 a x 13; Paardeboonen f 7.50 a f 8. Bruine- boonen f 11 a f 13; Groene erwten f 7.50 a f 9.25; Karwij f 28 a f 29; Geel mosterd f 15 a f 20; Blauwmaanzaad f 30 a f 32; Ka nariezaad f 12 a f 13. Alles per 100 K.G. STRENGE NACHTVORST. Het heeft de laatste nachten zoo hard ge vroren, dat het ijs in de vaarten en slooten lag. Verbouwers van aardappelen, die dit ge was nog niet geheel hadden binnengehaald, hebben direct maatregelen voor bevriezen ge nomen, terwijl ook de tuinders en vele parti culieren druk in de weer zijn om de knolge wassen en planten uit den grond te halen. VEEMARKT. De aanvoer op de veemarkt -bestond Don derdag te Hoofddorp uit 5 koeien, waarvan de prijzen varieerden van f 180 tot 300 en een kalf, prijs f 80. Handel matig. UITVOERING. De muziekvereeniging „Opwaarts*", gaf gisteravond in de Beurs te Hoofddorp, onder leiding van haar directeur, de heer W. v. d. Lippe. een goedgeslaagde uitvoering. De aan wezigen gaven er door herhaald applaus blijk van dat ze met de prestaties der vereeniging waren ingenomen. Op den Ingeslagen weg voortgaande, zal „Opwaarts" iets goeds bun nen worden in de toekomst. IIOOGE WATERSTAND. Door den zwaren regenval was de water stand in den Haarlemmermeerpolder ver boven het normale peil gestegen. Deze groote toevoer van water, die mede door het uit zakken der landerijen veroorzaakt werd, maakte het noodzakelijk dat de stoom- en electrische gemalen van den polder in werking werden gesteld om het overtollige water naar de Ringvaart te verplaatsen. Zelfs door de Cruqutus wordt bij deze hoogst noodzakelijke waterloozing uit de vaarten en siocten van dezen polder, weder krachtig hulp -verleend. DE KRUISWEG. Di aansluiting op het bericht inzake de spoedig te verwachten voltooiing van de werkzaamheden tot verbreeding en verbete ring van den Kruisweg in Haarlemmermeer, waarbij medegedeeld dat over een 3 a 4-tai weken de stremming van het verkeer op dezen weg za! kunnen worden opgeheven, vernemen we nader dat daarmede niet werd bedoeld dat over enkele weken deze weg reeds kant en klaar kan worden opgeleverd. Dit zal nog wel eenige maanden duren, want het maken van een rijwielpad, de asphal- teering van het wegdek en het verbreeden van het bruggencomplex in den geniedjjk, zijn niet onder de thans in uitvoering zijnde werken begrepen en moeten eerst nog wor den aanbesteed. Teneinde voor het gedempte gedeelte van de Kruisvaart een vasten ondergrond te ver krijgen. wordt met twee baggermachines he», ongedempt gedeelte uitgediept-, waardoor ver- scihuiving plaats heeft van de bagger zich onder de opgebrachte grondlaag be vindt. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING De afdeeling Haarlem en Orns;reken houd; Zondag 9 November een ochtendwandeling door weinig bekende gedeelten van het Naai- derrveid, onder leiding van de heeren c. Sipkes en R. H. Wezenaar. Samenkomsl 10 uur aan de halte Enschedéweg der EJSNI. (halte Doodweg). Vrijdag 28 November wordt een lezing ge» houden door den heer J. Sybrandl over het inrichten en het onderhoud van aquaria, in 4e tuinzaal van Restaurant Brinkmann. SYNAGOOGEDIENSTEN Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Iq. gang te 4 u-ur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 5.6 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zon« dag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen: 's avonds te 7.15 uur. Zondag» avond te 7 uur. De diensten op de Werkdagen, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Ge- meentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge Lange Begijnestraat 11. ZEVENDEDAGS BAPTLSTE GEMEENTE Kapel Parklaan 21 Vrijdag nam. 7.30 uur: Bidstond. Nam. 8.30 uur: Bijbelbespreking. Sabbatmorgen 10 uur: Prediking. In alle diensten: Rev. G. Velthuysen, van Amsterdam. Zaterdag nam. 7.30 uur: Evangelie verkon. diglng. Voorganger Rev. P. Nleuwstraten. Vrije toegang voor ieder belangstellende! Allen welkom. ALGEMEENE VEREENIGING VAN GEMEENTEAMBTENAREN. Woensdagavond was door het bestuur der afdeeling Haarlem van de Algemeene Ver- eenlging van Gemeenteambtenaren voor de leden en hun huisgenoot en een feestavond georganiseerd in Hotel Royal. Voordat de voorzitter de heer E. W. Goed hart, de leiding over gaf aan den voorzitter der feesteomnnissle, den heer Visser Jr., deel de hij, onder instemming der aanwezigen mede, dat 15 nieuwe leden waren toegetre den. Nadat de voorzitter der feestcommissie in een korte, maar pittige rede, een en ander had medegedeeld over het programma voor dezen avond en aan mevr. Goedhart bloemen had aangeboden, vroeg de heer Tijsterman het woord. Deze deelde mede, onder groot applaus, dat een groep leden, uit erkentelijk heid voor hetgeen de heer Goedhart in het afgeloopen Jaar voor hen had gedaan, ge meend had hem een blijk van waardeering te moeten aanbieden in den voirm van een Philips-radio toestel met luidspreker, terwijl hij aan mevr. Goedhart, namens het be stuur, bloemen aanbood. Het programma werd vervolgens vlot afge-< werkt. Er werden eenige ronden gekiend, waarvoor tal van prijzen beschikbaar waren, terwijl tussohen de ronden van de gelegen heid tot dansen een druk gebruik werd ge maakt. Eenige dames, onder leiding van mej. Dekker, zongen enkele leuke liedjes en gaven enkele aardige cabaretnummertjes ten beste, Mej. Stoker droeg een paar voordrachten voor, die zeer in den smaak vielen. Mevr. v. Huizen zong. begeleid met guitaar door den heer Duitemeijer. een paar alleraardigste liederen. Het spreekt vanzelf, dat den dames een har telijk applaus ten deel viel en dat zij een bloemhulde in ontvangst mochten nemen. Na afloop van het programma was er wederom gelegenheid tot dansen, waarvan door jong en oud druk gebruik werd ge maakt. Het was een gezellige avond, die er toe bij zal dragen, de saamhoorigheid onde de leden te versterken. PERSONALIA Benoemd tot vakonderwijzeres Lichame lijke Oefening bij het Openbaar Onderwijs te Amsterdam mevr. H. W. van den Bogaard- van der Linden, thans verbonden aan scho len voor gewoon L. O. te Haarlem-Noord. DE POSTVLIEGTUIGEN VERDER Aneta-Vaz Dias meldt d.d. 6 Nov.: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat het vierde postvliegtuig, de P. H.-A. E. Z., hedenmorgen om 6.15 uit Karachi is vertrokken, om 9.50 te Jodphur is geland, om 10.37 vandaar vertrok ken en om 15.43 te Allahabad ls aangeko men. Alles Ls wel aan boord. Morgen wordt de reis voortgezet. Het tweede retourvllegtuig, de P. H. A. E. O. ls om 5.30 uit Bagdad vertrokken en om 11.05 te Ghasa geland. Om 11.25 werd uit Ghasa vertrokken en het toestel arriveerde om 13.35 te Cairo. Alles is wel aan boord. Heden wordt de reis voortgezet. INTERNATIONALE OPLICHTERS VEROORDEELD De Vijfde Kamer der Rechtbank te Am sterdam deed Donderdag uitspraak in de strafzaak tegen de beide internationale op lichters G. en E.. een Spanjaard en een Mexicaan. Verdachten hadden op 3 Februari j.l. door middel van een vaischen wissel gepoogd om de fa. Th. Cook Son voor 13000 dollar op te lichten. De Rechtbank verklaarde verd. schuldig aan het ie zamen en in vereeniging opzet telijk gebruik maken van vervalscht voor om loop bestemd handelspapier en veroordeelde ieder tot drie Jaren gevangenisstraf. De eisch luidde vier jaar. Als Haarlem*s Dagblad niet in Haarlem en Omstreken de algemeene Huisvriend was. zou dit dagblad niet meer dan 18.5O0 -s hebben. Hieruit volgt, dat wie nog niet op Haarlem's Dagblad geabon neerd was, zichzelf te kort doet. WÊÊÊmÊÊmÊÊm WÊm i j

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6