PERRIEUX Groote Markt 1-7 HANDELSBLAD DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 14 NOVEMBER 1930 Vrijz.-Democrafische Bond Bijeenkomst vrouwelijke leden. De afdeellng Haarlem van den Vrijz. Dem. Bond belegde Donderdagmiddag half drie in Hotel „Lion d'Or" een bijeenkomst, die heel druk bezocht was. De voorzitster, MeJ. Dr. M. A. Thiel. sprak een kort woord van welkom op deze eerste bijeenkomst. Zij deelde mede, dat al dikwijls pogingen in het werk waren gesteld om een dames-afdeeling te stichten, maar dit stuit ten telkens af op financieele- en andere be zwaren. Ook mèfenden sommigen, dat de dames evengoed tegelijk met de heeren kon den vergaderen. Maar dit laatste noemde zij onjuist. Het is herhaaldelijk gebleken, dat de dames op de avond-vergaderingen weg bleven. Daarom vond zij het aangenaam dat bet hoofdbestuur nu plannen overweegt, om dames-afdeelingen te stichten. Mej. C. S. Groot (de bekende „Marijtje") behandelde de volgende onderwerpen: „Waar om vrijzinnig-democraat?" en „Wat Marijtje over oorlog en vrede denkt". Zij noemde het voor de vrouwen een goede tijd. Een tijd van herinnering, want het was juist 121 2 jaar geleden, dathet vrouwenkiesrecht werd in gevoerd. Het is haast onbegrijpelijk voor de vrouwen, die vroeger zoo krachtig en lang durig voor de invoering daarvan hebben ge streden, dat zij nu al 12 12 jaar op dit terrein zijn werkzaam geweest. Sommige tegenstan ders vragen wel eens smalend, wat de vrou wen in die 121 2 jaar bereikt hebben. En helaas zijn er vele vrouwen, die dan niet in staat zijn om ook maar het kleinste licht puntje aan te wijzen. En toch hebben de vrouwen in dit tijdsverloop volgens spreekster bewezen, dat ze wel wat waard waren voor de maatschappij en den Staat. En dan, vraagt spreekster, wat beteekent 12 1 2 jaar in den loop der eeuwen en der evolutie? „Maar heb ben de mannen dan in zooveel méér jaren veel bereikt?", vraagt zij. „De mannen kun nen toch óók niet zeggen, dat onder hun leiding het staatkundig bedrijf uitstekend wordt gevoerd!" Mej. Groot meende, dat vele vrouwen hun kiesbiljet nog niet bewust hbeben leeren ge bruiken. De groote massa van de vrouwen stemt tot nog toe onder de leuze: „God zegent de grep!" Wat kan het hun schelen of ze door den hond of door de kat gebeten worden! Ze houden niet van de politiek, die ze vuil noemen. „Maar de politiek is niet vuil", roept spreekster. „Het zijn de menschen die haar vuil maken. Het geestesdoel is im mers niet vuil! De vrouwen kunnen er een voudig niet buiten blijven, want de politiek bemoeit zich wel met de vrouwen en nog wel elke minuut van ons leven. De vrouwen heb ben evengoed als de mannen te maken met de wetten, waarnaar wij moeten leven, en met de tarieven en belastingen. Daarom moeten de vrouwen met onderscheiding leeren het kiesbiljet te gebruiken. Na twaalf jaren het vrouwenkiesrecht te hebben bestudeerd, mogen van haar belangstelling en goede wil geëischt worden. De rechtsche vrouwen wor den bij de verkiezingen geheel beheerscht door hun godsdienstige gevoelens. Dit komt bij het uitbrengen van haar stem tot uiting, en dat is ook te begrijpen. Maar de vrijzinnige vrouwen hebben het veel moeilijker. Zij moe ten kiezen uit drie groote vrijzinnige stroo mingen, namelijk de liberale, uitgesproken in den Vrijheidsbond; de democratische, uitge sproken in den Vrijz.-Dem. Bond; de socialis tische, uitgesproken in de S.D.A P., en in de uiterste consequentie de communistische strooming". Spreekster critiseerde het liberalisme, dat ln zich heeft een factor van bestendigheid en rust. Dit is natuurlijk wel goed, maar rust beteekent ook roest. Er moet zijn een gesta dige opgang en evolutie. Democratie is evo lutie; al wat groeit en wordt opgebouwd is democratie: deze begint waar het liberalisme ophoudt. Als Mej. Groot het woord liberalisme hoort, dan denkt zij onwillekeurig aan die groote Friesche klok van haar grootmoeder. Die klok stond altijd stil. En als zij aan haar grootmoeder vroeg: „waarom windt u die klok niet op?", dan antwoordde zij: „Het uurwerk is verouderd, het kan niet meer loopen. Dit klok heeft zijn tijd gehad. We moeten haar dus maar rustig laten staan". Ook het liberalisme heeft zijn tijd gehad. De klok heeft nog wel een mooie kast, maar het inwendige deugt niet meer. Spreekster wenscht ook niet mee te doen aan den scherpen en feilen klassestrijd van de S.D.AP. en nog minder aan dien van de communisten. „Die laatsten kunnen we eigenlijk niet eens meetellen", zei spreekster „omdat zij zich zelf stellen buiten elk maat schappelijk bestel en dus in het Parlement niet thuis hooren". Daarna besprak Mej. Groot uitvoerig de levensbeginselen van de vrijzinnig-democra ten, die zij uitstekend noemde. De vrijzinnig- democraten willen de menschen brengen op de plaats waar ze hooren: zij willen de maat schappij tot grooten bloei brengen; de slui merende krachten wekken in den volksgeest en volksziel. Hoeveel groote mannen zijn niet voortgekomen uit de groote volksmassa, omdat zij in de gelegenheid wa ren gesteld om hun krachten te ontplooien? Het bestudeeren van het Schip van Staat kan met een gerust hart aan de vrijzinnig- democraten worden toevertrouwd. Spreekster noemde daarom deze partij bij uitstek ge schikt voor de vrouwen: dat wil zeggen alleen voor de vrouwen, die nadenken en democra tisch zijn aangelegd. De vrouwen moeten niet lid worden van een politieke partij om te leeren, maar zij moeten goed onderlegd zijn om daar nuttig werkzaam te zijn. Er moet aangestuurd worden op belastingen naar draagkracht. De vrouwen moeten ook precies weten, wat directe en Indirecte belastingen zijn. De indirecte treffen eiken burger, maar de directe belastingen treffen alleen proportio neel Eiken dag. dat de vrouwen wiizer wor den. zijn ze meer waard voor de maatschappij. Daarom is het nuttig om een vrijzinnig-demo cratische vrouwenorganisatie op te richten. De vrijzinnig-democraten willen geen oor log en dus geen bewapening: zij sturen aan op ontwapening. Spreekstc-v meende dat het 't beste is. dat kleine landen als Nederland en Denemarken met de ontwapening begin nen. Daarom achtte zij het hoogst nutti?. dat de vrouwen zich organ'seeren in een politieke vereeniging. want alleen dan kunnen de vrouwen invloed uitoefenen op de samen- stelline der candidatcnlijsten. maar zij achtte het drincend noodig. dat zij lid worden van den Vrijzinnig-Demoer. Bond. Niemand min der dan wijlen prof. Lorentz („wat moet dat uw Haarlemsch hart goed doen!" zei spreek ster! heeft zijn heele leven opgebouwd op de vrijzinnig-democratische beginselen; hij, de eerste man der maatschappij, de weldoener der menschheld. Dit noemde zij de mooiste propaganda voor de Vrijz. Dem. Bond. Zij wekte daarom de vrouwen op om lid te wor den. „Het kost u maar twee gulden per Jaar-, zei ze; „dat is twintig tramkaartjes in een heel jaar. Als u dus twintig maal loopt, in- plaats tramt, dan hebt u het er al uit!" (Applaus). Wat Marijtje over oorlog en vrede denkt. Na de pauze hoorde de aanwezigen „wat Marijtje over oorlog en vrede denkt". Zij vindt de hulde, die de Engelsche koninklijke fami lie. omringd van militairen met schitterende uniformen, af en toe aan het graf van den onbekenden soldaat brengt, wel mooi, maar niet noodig. En het is verkeerd dat kinderen daarnaar kijken. „De kinderen mogen niet weten, dat de oorlog zoo'n kanker in ons leven Is!", zei spreekster; „ze mogen niet met het militarisme opgevoed worden, is de wereld zooveel beter geworden na dien mensch-onteerenden oorlog? Waarvoor zijn al die Jonge mannen gevallen? De oorlog heeft volgens mij niets anders gebracht dan ramp zaligheid, armoede, ziekten en zedeloosheid Moeten wij, moeders, d a a r nu onze kinderen voor opvoeden en ze door de mazelen en an dere kinderziekten heenhelpen? Moeten onze jongens daar voor een kogel In hun krach tige body krijgen en moeten we ze d a a r voor sturen naar de slagvelden, die afschuwelijke ,,slacht"-velden worden! De jongens worden nog afschuwelijker geslacht, dan het vee, want dat wordt tenminste nog volgens huma ne menschelijke methodes ter dood gebracht. En, moeders, past op, het gaat weer ver keerd! Ik zie soms van die kleine Jongens van negen jaar op straat loopen. Dat noe men ze „welpen". En dan denk ik altijd „arme kleine welpen, straks zijt ge stukge schoten onbekende soldaten". En dat omdat wij, niet beter op hen gepast hebben. Wat had de wereld de krachten van al die jonge mannen beter kunnen gebruiken. De vrouwen moeten daarom al haar krachten inspannen om een nieuwen oorlog te helpen voorkomen. Als je nu in het buitenland een krachtigen man ziet loopen, maar met een masker voor het gezicht, om te verbergen dat de helft daarvan weggeschoten is, dan voel je je schuldig. De laatste oorlog heeft 25 millioen slachtoffers gekost, bestaande uit dooden. verminkten en weduwen. Denkt u dit eens goed in: vier jaren lang zijn er elke twee minuten 4 jonge mannen doodgeschoten! Elke halve minuutt een doode! En dat vier Jaren achter een! Neen, we mogen het leven van onze jongens niet opofferen voor een schot kruit!" Mej. Groot eindigde haar rede, die een die pen indruk maakte, met een krachtige op wekking om bij de eerstvolgende verkiezin gen alleen te stemmen op de candidaten, die vóer de ontwapening zijn. De presidente dankte haar voor haar mooie redevoeringen. OPMERKINGEN OVER „DEFENSIE". DE SCHUILPLAATSEN RONDOM HAARLEM. In het voorloopig verslag der Tweede Ka mer over het hoofdstuk Defensie der Staats- begrooting werden ernstige klachten geuit over de qualiteit der verstrekte levensmidde len en de wijze, waarop de voeding wordt be reid. Gevraagd werd waarom wordt overge gaan tot opulming van schuilplaatsen tus- schen Uitgeest en Velsen en in den Haarlem mermeerpolder. Inlichtingen werden verzocht omtrent hetgeen gedaan is ter bescherming van de bevolking tegen gifgasaanvallen. De aandacht werd in dit verband gevestigd op een verklaring van den burgemeester van Amsterdam, dat hij het onmogelijk acht de inwoners op bevredigende wijze tegen gas aanvallen te beschermen. Gaarne zou men vernemen welk standpunt de regeering in deze aanneemt. Eenige leden zouden gaarne worden inge licht omtrent de geruchten over plannen om de promotie der reserve-officieren niet lan ger met die der beroepsofficieren verband te doen hou den .Verscheidene leden vestigden de aandacht op het h.i. bedenkelijk verschijnsel, dat in de laatste jaren een veel te gering be drag is aangevraagd voor het aanschaffen van nieuwe vliegtuigen. Eenige leden vroe gen ln hoeverre de regeering hulp doet ver- leenen bij het nemen van proeven tot het verwekken van regen. Eenige leden bepleitten opnieuw overbrenging van het loodswezen naar het departement van waterstaat. HET VERSCHIL: OPLICHTING OF LEENING. Voor de Haarlemsche Rechtbank) Wanneer er zich Iemand ten uwent ver voegt, die opmerkt: „Ik moet met de tram mee en mijn vrouw en kinderen ook en ik heb geen cent op zak", dan zult u dit mis schien oprecht betreuren, maar ge zult den man geen twintig gulden uittellen en zeg gen: „Neem ze, ik vertrouw, dat u solide bent". Hoe anders staan echter de zaken, wanneer ge den man kent als politiedienaar en hij zich ten overvloede als zoodanig voor stelt nog wel met de toevoeging, dat hij van de recherche is. Men zal in die omstandigheden algemeen zijn beurs openen en er twintig gulden uit nemen en ze met een gebaar van vertrou wen den vrager ter hand stellen, onder de opmeking „O. als u van de politie is...." Helaas worden alle algemeen menschelijke eigen schappen door lieden, die het niet zoo precies nemen, uitgebuit en op deze wijze was een Haarlemsch winkelier het slachtoffer gewor den van wat de officier van justifle als op lichting kwalificeerde en wat de verdachte als een gevolg van het leenstelsel beschouw de. De verdachte was vroeger bij de recherche geweest, doch dit was voorbij en nu had hij van de aan zijn oude ambt verbonden repu tatie een listig gebruik gemaakt om een Haarlemsch winkelier, die hem uit zijn vo rige functie kende, op de bovenomschreven wijze acht rijksdaalders afhandig te ma ken. Verdachte ontkende het ten eenenmale, maar de vrouw van den winkelier had in een verdekte positie opgesteld gestaan achter de ramen van de achterkamer en zij had het zelf gehoord, hoe hij zich voordeed als re chercheur. Het was listiglijk en bedrlegelljk en als er een advocaat bij geweest was. zou deze mis schien betwist hebben, dat het „een samen weefsel van verdichtselen" was. hetgeen een vereischte is om iemand op te lichten, en de INGEZONDEN MEDEDEEL IN GEN a 60 Cts. per regel. De winnaar AJaof hij uit een boog la weggeschoten zóó ge weldig ia zijn vaart s anel, sneller, het snelst s hij komt vóór, hij blijft vóór, hij wint Winnaar worden, dat willen we allemaal, de een op dit, dc ander op dat gebied. Wij b.v. willen graag de meeste winterjassen verkoopen met onze niet minder dan 30 groote Kreymborg- Kleeding-magazijncn in Nederland. En wij zijn er van doordrongen, dat we dat alléén kunnen bereiken als we iets bij zonders hebben aan te bieden, iets bijzonders in prijs en in kwaliteit. Daarom vindt U bij Kreymborg de prach tige winterjassen met Kreymborg-coupe voor naar verhouding van die kwaliteit zéér lage prij ken- En met zoo'n Kreymborg-jas is U de winnaar op den duur. Kreymborg officier vond er aanleiding ln om twee maan den gevangenisstraf te eischen. Twee maanden voor zoo'n kleinigheid, edel achtbare? De president vond het heelemaal geen klei nigheid en wat hij en de rechters van de twee maanden denken zal bij de uitspraak over veertien dagen wel blijken. DE VERDUISTERINGEN BIJ DEN STUCADOORSBOND. De rechtszaak uitgesteld. EEN BELANGRIJKE GETUIGE ZIEK. Zooals wij medegedeeld hadden, diende Don derdagmiddag voor de Haarlemsdhe Recht bank de zaak tegen H. C. de Z., vroeger be zoldigd bestuurder van den Algemeenen Ne- derlandscihen Stucadoordbond, die verdacht wordt van verduistering van aan dien Bond behoorende geleden, die hij als penning meester onder zich had. Verdachte is thans gedetineerd. De belangstelling op de publieke tribune voor deze zaak was enorm. Toen de behandeling te half drie begon, vestigde de verdediger, mr. Mobach uit Den Haag er de aandacht op. dat de eerste ge tuige. een vrouw uit Den Haag, wegens ziekte niet aanwezig was. Mr .Mob ach wenschte echter deze getuige vooral gehoord te zien, hetzij in een volgende zitting afzonderlijk, hetzij ln een nieuwe zit ting, waarin alle getuigen tegelijk gehoord zullen worden. De officier van justitie, mr. A. R. Andrinea deelde mede een brief ontvangen te hebben waarin gemeld wordt, dat deze getuige zich in emstigen toestand ziek in een ziekenhuis te 's Gravenhage bevindt. De derde getuige, een vertegenwoordiger te 's Gravenhage, die de eerste getuige kent. deelde desgevraagd mede, dat de ziekte ver moedelijk nog drie weken zal duren. De Rechtbank besloot daarop om de gahee'.e behandeling der zaak vier weken uit te stel len en bepaalde het tijdstip daarvan op Don derdag 11 December 's morgens tien uur. Als dan zal behalve de beide genoemde getuigen de accountant van den Bond den heer H. E. Thijssen te Bussum, gehoord worden. De menigte op de publieke tribune ver dween grootendeels Zeventig gulden en een goud horloge. Er stond een 25-jarige Oostenrijker terecht die door bemiddeling van een tolk werd ver hoord en toegesproken. Hij had een bank biljet van veertig gulden en drie van tien en een gouden horloge met ketting weggenomen uit een open kast bij menschen, bij wie hij in huis was. Hij was werkloos en had vergeefs gezocht. Zijn moeder in DuitschLand vroeg om onderhoud, want zijn broers zijn oorlogs invalide en kunnen niets doen. Zes maanden gevangenisstraf, zei mr. An- dringa. De verdedigster, mevrouw mr. Van Eek Thiel pleitte voor een korte straf. De jongen leefde onder zoo moeilijke omstandigheden.... De president vroeg wat hij zou gaan doen. als hij na zijn vrijlating in Oostenrijk terug komt. „Da gehe ich zu melner lleben Mutter...." Uitspraak over veertien dagen. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. P. F. K. het als bestuurder van een rijwiel daarmede over een weg rijden, terwijl niet is voldaan aan art. 59 van het Motor- en Rij wielreglement f 2 subs. 2 dagen hechtenis. M. F- S. het als bestuurder van een rijwiel daar mede een weg in verboden richting berijden f 3 subs. 3 dagen hechtenis. H. N. C. het te Bloemendaal met een rijwiel op een voetbad rijden f 1 subs. 1 dag hechtenis. J. K. het te Haarlem als bestuurder van een voerin g daarmede op de rechterzijde van den open baren weg niet zoover mogelijk rechts hou den f 2 subs. 2 dagen hechtenis C. J. K over treding van het Motor- en Rijwielreglement f 3 subs. 3 dagen hechtenis. J. S. ooenbaTe dronkenschap f 10 subs. 10 dagen hecht:nis. J. K. idem f 10 subs. 10 dagen hechtenis. R. R. het loopen over verboden grond, het ougevcn van een valsohen naam f 5 en f 8 subs. 5 en 8 dagen hechtenis. D. J. G. het te Haarlem een voertuig onbeheerd op den openbaren weg laten staan f 2 subs. 2 dagen hechtenis. J. G. W. het beneden den leeftijd van 21 Jaren als bestuurder van een autobus optreden f 5 subs. 5 dagen hechtenis. A. M. overtreding van het Bijz. reglement der politie op het Noordzeekanaal f 5 subs. 5 dagen hechtenis. P. G. J. S. f 5 subs. 5 dagen hechtenis voor hetzelfde feit. H. M. S. het als bestuurder van een motorrijtuig niet zorg dragen, dat 's av. het achterlicht van het motorrijtuig behoor lijk verlicht is f 4 subs. 4 dagen hechtenis. J. H. Ph. ran W. overtreding der Motor- en Rijwielwet f 30 subs. 10 dagen hechtenis. B. K. overtreding der Leerpliqfitwet f 2 subs. 2 dagen hechtenis. C. S. Idem f 0.50 subs. 1 dag hechtenis. G. van E. en P. v. E. overtreding der Arbeidswet schuldigverklaring zonder toe passing van straf. C. D. D. idem f 3 subs. 3 da gen hechtenis J. H. P. idem 2 maal f 2 subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete. UITGAAN. Stadsschouwburg. Zaterdagavond 15 November geeft de Kon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel, directie Saalborn en Verbeek, in den Stadsschouw burg een voorstelling van Shakespeare's „Ltefdes Lief en Leed". GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: De Wijs. Tempeliers- straat 26 rood, actetasch met inhoud; Si"a- kus, Oostvest 24. 2 balen; Bur. van Politie. Smedestraat. dop v. motorrijtuig. De Vries. Barrevoetestraat 25 zw. handschoen, v. De venter. Amsterdamschevaart 68. handschoen Rietman. Gen. de la ReijstTaat 67. handschoen Baanstra. Minahassastraat 10. insigne, v. d. Sluijs, Amsterdamschevaart 286. pet. Ert- sik. Schermerstraat 15 zw.. rij wiel pomp. Hooglugt. Gasthuisstraat 30. portemonnale met inhoud, Smit, Brouwersstraat 143. ro zenkrans. Bom, St. Anthonlesteeg 8e, sleu tel, v. Delden, Potgieterstraat 26, tasch met inhoud. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CU. per regel. INGEZONDEN MEDEDFELINGEN a 60 Cts. per regel Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeens GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 b\j het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Teleioon 10209 RADIO-PROCRAMMA ZATERDAG 15 NOVEMBER. HILVERSUM 298 M. VARA-uitz. 8.— Orgelconcert door J. Jong. 9.— Gramo- foon. 10.— VPRO. Morfgenwijdlng. 10.15 Fr. Pauwels, voordracht. 10.30 Concert voor piano en cello. Voordracht. 11.30 Gramofoon 12Concert dor het VARA-Septet. 1.45 Kin derliedjes. 2.10 Paedagogisdi concert. Utrechtsch Stedelijk Orkest o.l.v. E. Cornells. 4.15 Pouze. 5.— Lezing over ons huis. 4.30 Duitsche les. 5.50 Lezing over het speeltuin werk door G. Ph. Se'.man. Kinderkoor. 6.10 Kinderuurtje. 7.10 Rede door A. de Vries, voors. VARA. 7.25 Accordeonmuziek. 7.45 BIJ de pomp. 8.„Ben avond aan boord", hoorspeL 9.— Concert door het VARA-orkest. 10.— Ac cordeonmuziek. 10.20 VARA-varia' 10.30 Con cert door het VARA-orkest. Oude dansen. 11.— Persber. 11.15 Gramofoon. HUIZEN, 1875 M. Uitsluitend K. R. O.-uitzending. 8.Gramofoonmuzlek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 1215 Concert door het K. R. O.- sextet. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.30 Vragcn- halfuurtje. 3.30 Kinderuurtje. 4.15 Pauze. 4.30 Praatje v. d. bockhandel. 5.Gramofoon muzlek. 6.Sportpraatje door S. P. J. Borsten 6.15 Journalistiek weekoverzicht. 6.35 Gramo foonmuziek. 6.45 Esperantojes. 7.15 Lezing over Godsdienst en zedelijkheid in het heden- daagsche Griekenland. 8 Populair concert door het K.R.O.-salon-orkest o.l.v. M. v. t Woud. 9.30 Nieuwsber. 11.Gramofoonmu ziek. DAVENTRY, 1554.4 RL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 120 Or kestconcert. 3.45 Berichten. 3.50 Concert Or kest. M. de Pietro. mandoline. 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert 6.35 Berichten. 7.Sportnieuws. 7.05 Con cert. Strijkkwartet. 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7.50 Liederenvoordracht- 8.05 „The Ridgeway Parade VI". 9.20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Concert. Orkest A. Cave viool. 10.50 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 9.20 Concert 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Kinderuurtje. 4.50 Dansmuziek. 5.20 Concert Solisten, koren. 9.05 Concert. LANGENBERG. 473 RL 6.20 Gramofoonplaten. 9.35 Gramofoonpla ten. 11.30 Gramofoonplaten. 12 25 Orkestcon- ccrt. 4.50 Concert. Mandoline-Orkest. 7.20 Vroolijke avond. 10.— Dansmuziek. 10.50 Dans muziek (Gramofoonplaten). 11.50 .Jlerr Gewinnler glbt Gesellschaft" (Salon Pttzel- beger). Operette in 1 bedrijf van Jacq. Oftea- bach. KALI/ND BORG, 1153 M. 12.05 Gramofoonplaten. 12.35 Uifcz. voor scholen. 2.20 Kinderuurtje. 2.50 Orkestcon cert en voordracht. 7 20 Orkesbconcert en zang. 9Orkestconcert en voordracht. 10.05 Dansmuziek. BRUSSEL, 508,5 RL 5,20 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonpla ten. 8.35 Concert. ZEESEN, 1635 M. 5.45 Lezingen, b.20 Gramofoonplaten. 9.50 Nieuwsber. 11.20 Berichten 1.20 Gramofoon platen. 22.20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 6.50 Concert. Orkest en solisten. 3 20 Berichten. 8 30 Vroolijke avond. 9.50 Opera-bal. 11.20 Filmbal. Een dagelijks che Kindervertelling. Nauwelijks had de professor dien raad gegeven of de kabou ters liepen het bosch in om h«it te sprokkelen. Ze kwamen met armen vol terug. n.n ze legden het op een hoop. Ze wreven eenige stukken hout hard tegen elkaar en weldra vatte een der stukken vuur. Toen begon een der kabouters te blazen om het vuur aan te wakkeren. Weldra stegen hooge vlammen op en het hout knetterde een aardig, gezellig liedje. De professor keek toe, terwijl hij het prinsesje toeschreeuwde, nog wat geduld te hebben, daar red ding spoedig zou opdagen. „Nog wat geduld," zeide haar de professor, „laat de ooren nog niet hangen."

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7