BUITENLAND Berenguer dreigt met dictatuur. De ontevredenheid zit zeer diep. DE OCEAANVLIEGER LEVINE TE WEENEN IN HECHTENIS. SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 21 NOVEMBER 1930 Is Alfonso's gezag onherstelbaar geschokt? Het vervolg van de Ronde-Taf el- Conferentie. Lord Reading aan het woord. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Borstbeeld van Koning Alfonso. Volgens de jongste berichten uit Spanje rijn de stakingen en onlusten in Madrid. Barcelona. Castellon, Murcia, San Sebastian, Burgos, Segovia, La Granja en andere plaat sen nog steeds niet geëindigd. Het schijnt, dat de communisten grooten invloed hebben op het volk, dat het regiem van Alfonso en diens regeering moe is. Het merkwaardigste is. dat de jonge Spaansche intellectueelen, en In de eerste plaats de studenten, zich bij het volk hebben aange sloten. In het begin van deze week leek het er op, alsof er een keer ten gunste van het staatsgezag, was ingetreden. Thans echter moet men wel Inzien, dat de onrust geens zins is geluwd en rich zelfs over een grooter oppervlak heeft verspreid. Herhaaldelijk hebben schietpartijen plaats gevonden, en de gevechten tusschen politie en stakende arbeiders en studenten hadden een algeheele ontwrichting van het verkeer tot gevolg gehad. De regeering heeft zich tot nu toe tamelijk passief gedragen. De politie beschermde de re geerlngsgebouwen en trachtte, door middel van een formeelen staat van beleg, de orde zooveel als doenlijk was te handhaven. Thans echter heeft de minister-president Berenguer een verklaring afgelegd, die van de grootste beteekenls is. en die wel eens verstrekkende gevolgen zou kunnen hebben. Hij heeft na melijk gedreigd met het doen instellen van een dictatuur, en onder anderen gezegd, dat hij den huidigen toestand van voortdurende onrust in hot land geen oogenbllk meer kan laten voortduren. Hij heeft steeds getracht in overeenstemming met de wetten en de grond wet te regeeren. Wanneer men dit echter niet erkennen wilde, en het provoceeren niet zou willen staken, zouden de onruststokers, de ge volgen voor hun eigen rekeening moeten ne men. De uitwerking van deze verklaring kan tweeërlei zijn. Wanneer de regeering haar doet vergezellen van de noodigc krachtige maatregelen, is het mogelijk dat de rust hersteld wordtvoor hoe lang echter? Aan den anderen kant is het niet onwaar schijnlijk dat de opstandige gemoederen door Berenguer's uitlating nog meer geprikkeld zullen worden en een stimulans gaan vormen voor den opstand. In ieder geval is het wel zeker dat de toe stand verre van rooskleurig is. Men heeft altijd gedacht dat Alfonso een schrander di plomaat was, die achter den rug van zijn be windslieden de touwtjes in de handen hield. Het heeft er thans echter allen schijn van dat hij een willoos product van het noodlot Is geworden. Men verwijt hem dat hij niet tijdig genoeg heeft ingegrepen, dat hij de wenschen van het volk niet heeft begrepen, en dat hij het vertrouwen dat het leger in hem stelde geschonden heeft, omdat hij een systeem van bevoorrechting heeft gevolgd, dat hem de medewerking van enkele militai ren moest verzekeren. De ontevredenheid is werkelijk zeer diep en wellicht is er volgens de opinie van het volk maar één geneesmid del: De republiek. L. A. Spanje. Een Spanjaard over de Spaansche republiek. De medewerker van de „Ami du Peuple", van wiens interview met generaal Berenguer wij reeds melding maakten, heeft te Madrid ook een onderhoud gehad met Alejandro Ler roux, den leider der republiek en het middel punt der oppositie tegen den koning. Veel nieuws heeft Lerroux, een zestiger, niet verteld. Natuurlijk beweerde hij, dat de monarchie al haar prestige en de koning al zijn persoonlijke vrienden heeft verloren. „De monarchistische partij bestaat op het oogen- blik niet", betoogde hij: een verzekering, die wel niet al te nauwkeurig zal moeten worden opgevat. De koning heeft van het leger een soort praetorium willen maken door zich van de toewijding van eenige mannen te verzeke ren. Met dat doel schonk hij privileges ten koste der militaire gemeenschap. Het leger neemt hem dit hoogst kwalijk en heeft zich langzamerhand gedemocratiseerd. In antwoord op een ietwat ongeloovige op merking van den inteviewer, zeide Lerroux, volgens het Hbld.: Gelooft u dan dat het zonder reden is, dat aan verscheidene artil lerieregimenten de kanonnen, aan andere de projectielen zijn ontnomen? Gelooft u, dat het zonder reden is, dat de bur ge wacht ma chinegeweren heeft gekregen, waarvan zij zich nog niet weet te bedienen, doch die zij niettemin aan de deuren onzer meetingzalen opstelt? Ge kunt van één ding overtuigd rijn: de koning en de monarchie hebben niet meer het vertrouwen van het leger, en zij rekenen des te meer op hun politie voor het handhaven der orde. Het spreekt vanzelf, dat Lerroux als eenige uitweg uit de tegenwoordige chaos de repu bliek noemde. Genève. De Economische Conferentie. De beide commissies van de douaneconfe rentie kwamen onder leiding van den heer Colijn bijeen. De commissie voor het Engelsch-Neder- landsche voorstel heeft slechts een formeele bijeenkomst gehouden, omdat de particuliere besprekingen tusschen de vertegenwoordigers van Engeland, Nederland, Frankrijk, Duitsch- land, Oostenrijk, Italië, Zwitserland en Bel gië nog voortduurden. Getracht wordt name lijk eerst tusschen deze staten overeenstem ming inzake het Britsche voorstel voor tarief verlagingen te bereiken. Eerst dan heeft het zin de besprekingen in grooteren kring voort te zetten. Aan het slot der beschouwingen vatte de heer Colijn de debatten samen en kwam tot de volgende conclusie (aldus het Hbld Drie methodes zijn aan de hand gedaan om de positie der Oost-Europeesche landbouwstaten te verbeteren. In de eerste plaats een reor ganisatie van den handel in granen, welk onderwerp uitsluitend tot de competentie van de betrokken staten behoort: de tweede methode is de verbetering van het landbouw- crediet, dat evenmin op deze conferentie kan worden besproken, omdat den volkenbond geen verzoek daartoe heeft bereikt en deze quaestie eerst om advies aan het financieele volkenbondscomité zal moeten worden voor gelegd. Engeland. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Berenguer,, Lord Reading spreekt. LONDEN, 20 Nov. (VJ>.) In de voortge zette zitting van de Ronde Tafelconferentie werd het woord gevoerd door Sir Mirza Is mail, Eersten Minister van Maysore, die ver klaarde, dat het succes der Conferentie in hoofdzaak afhing van de vraag of en in hoe verre zij in staat zal zijn Engeland en Indië, in vriendschap en harmonie, dichter bij el kaar te brengen. Sir Rama Swami Aiyar, Indisch Liberaal, zeide, dat de federatie-kwestie niet als een ver ideaal, maar als een practisch stuk poli tiek door de vorsten wordt onderzocht en dat deze dus eigenlijk reeds de Indische boodschap heeft achterhaald. Lord Reading, de vroegere Vlce-Koning en een der Britsche gedelegeerden, zeide, dat de conferentie een gedenkwaardige gebeurtenis is, daar zij van de vroegere politiek afwijkt doordat zij Indië een kans geeft om zijn be langen te verdedigen alvorens de regeering tot conclusies komt. Komende tot den Domi nion-status, zeide Reading, dat dit een be trekkelijk vage term is. die nog nimmer ge definieerd werd. Het is evenwel een status, gelijkstaande met dien van de andere Domi nions en deze heele aangelegenheid dient van tevoren terdege overwogen en besproken te worden. Wat de hoofdzaak betreft, de statutairê commissie hecht groote beteekenls aan de federatiekwestie en zij tracht hiervan een eiddoel te maken. Het Indische gouverne ment was dezelfde zienswijze toegedaan, maar beschouwt deze aangelegenheid echter meer als toekomstmuziek. Sedertdien hebben echter belangrijke verand vingen plaats gehad. doordat de vorsten hun positie heb ben toegelicht. Spr. hoopte tenslotte, dat zij tot een bepaalde slotsom zouden komen bij hun pogingen om deze kwestie op te lossen. Voorts sprak nog een der beide vrouwelijke Indische gedelegeerden. Begum Shah Nawaz EEH nEnSCHËhLEEP"feJD GARAHTlE VERKRfcJGSAAR IHOE VOOOAAPSTAATIDE ZAAEft verklaarde haar aanwezigheid op deze con ferentie als Mohammedaansche vrouw. Zij behoorde tot een familie die altijd streng de „purdah", de ritus, in acht had genomen, en haar aanwezigheid hier demonstreerde het duidelijkst, dat et „niet veranderende Oos ten" niet langer onveranderd bleef. In een zoo groot land als Indië met zoovele verschil lende rassen en belangen kon geen ander systeem tot basis dienen dan het federatie ve. Het zou een gulden dag voor Indië zijn, wanneern Indisch-Indlë en Britsch-Indië zich voor een gemeenschappelijk doel zouden vereenigen en tezamen vormen één groot Rijk. Zij deed een beroep op de conferentie om den Indischen vrouwen een evenredig aandeel te geven In het bestuur van het land, een land met gelijke rechten binnen het Britsche gemeentebest. Hongarije. Nu aartshertog Otto meerderjarig is. Over het familiefeest, dat op het kasteel van Steenokkerzeel in België gevierd wordt ter gelegenheid van de meerderjarigheid van aartshertog Otto, meldt de Belgische „Soir" o.a. nog dat het feest zou worden bijgewoond door de broeders van ex-koningin Zita, de prinsen Sixtus en Xavier van Bourbon, bene vens eenige hooge dignitarissen van de oude hoven van Weenen en Boedapest. In de omgeving van den aartshertog wordt verklaard, dat zijn meerderjarigheid in geen enkel opzich diens positie ten opzichte van het koninkrijk Hongarije wijzigt zooals die bestond sinds den dood van keizer Karei. Verschillende vertegenwoordigers van de Hongaarsche legitimisten zijn gisteren te Brussel aangekomen .aldus het Hbld. PARIJS, 20 Nov. (Reuter). De bladen be spreken uitvoerig de mogelijkheden van een restauratie der Habsburgers. Zij zijn het er over eens, dat zulk een herstel een gebeurte nis zou rijn, welke de ernstigste gevolgen voor het zieke Europa na zich zou kunnen sleepen. Tevens constateeren zij, dat een restauratie moeilijk te beletten zou zijn, daar de verdra gen niet duidelijk zijn ter zake. maar rij mee- nen toch, dat een herstel onwaarschijnlijk is wegens de ontijdigheid van zulk een avontuur en de houding van de meerderheid van het volk. Duïtschland. De Rijksraad keurt de begrooting goed. BERLIJN, 20 No». (VJ>.) Do Rijksraad heeft heden de begrooting in haar geheel aangenomen, met inbegrip van de wet op de salarisverlaging. Saksen, Brunswijk en Thiiringen onthiel den zich van stemming. België. Alweer de Gentsche kwestie. De Kamer zal Dinsdag a.s. stemmen over twee moties, een van Devèze en Vanderwijvere waarbij vertrouwen in de regeering wordt uit gesproken, en een dine van de socialisten uitgaat, waarbij wordt verklaard, dat de brief van den koning een afkeuring beteekent van de houding der regeerlng, dat naar Hijman's eigen oordeel de liberale leden van de regeering niet meer over voldoende auto riteit beschikken, dat tusschen de liberale en de katholieke ministers geen eensgezind heid bestaat Inzake de oplossing van de Vlaamsche quaestie. dat aan den anderen kant de schatkist ledig is en urgente sociale hervormingen daardoor belemmerd worden en de regeering, ondanks de economische crisis, geen programma heeft uitgewerkt om de gevolgen van de crisis te verzachten. Voorts meldt het Hbld. nog dat Prof. Ver- meylen (socialist) rector der Gentsche Uni versiteit een bewering van Van Dieren tegen sprak, die had gezegd, dat de Gentsche professoren op den openingsdag van de Uni versiteit den Vlaamschen Leeuw hadden mee gezongen. Dat was niet waar, waarop Van Dieren antwoordde, dat zij dan misschien hadden geneuried. Vermeylen zei, niet te be grijpen, waarom Jaspar, terwijl er zulk een economische crisis heerscht, een regeerings- crisls had uitgelokt op een quaestie. die van geen beteekenls was. Hij achtte inderdaad de circulaire omtrent de Gentsche professoren overbodig. Want de Ecole des Haut es Etudes kon de Vlaamsche Universiteit in het gehee'. geen kwaad berokkenen. Het aantal studen ten overtrof verre dat van verleden jaar. Toch was de circulaire uit moreel oogpunt zeker gewenscht, Beschuldigd valsche Fransche geldstukken te hebben willen laten maken De „Diamanten-koningin" en haar kostbare verzameling juweelen. (Van onzen Weenschen correspondent). WEENEN, 18 November. Drie jaar geleden, toen de bekende oceaan vlieger Charles Levine voor de allereerste maal naar Europa kwam en hij met Cham- berlin veilig en wel van de Nieuwe naar de Oude Wereld was gevlogen, werd hij ln triumph Weenen - binnengehaald. Dichte drommen menschen jubelden hem op rijn weg van het vliegveld Aspern naar het Weensche hotel Imperial toe en de president van de Oostenrijksche republiek verleende hem het gouden kruis van verdienste. En thans rit diezelfde Charles Levine als gevangene in het huis van bewaring. Men beschuldigt hem ervan, dat hij valsche Fran sche geldstukken heeft willen laten vervaar digen. Ongeveer tien dagen geleden is hij te Weenen aangekomen. Telegrafisch had hij de zoogenaamde „Fürstenappartements" m het voorname hotel Imperial besteld, dat zijn de vertrekken, die steeds door vorstelijke persoonlijkheden bewoond worden, wanneer zij in dit hotel afstijgen. De Engelsche ko ning, drie koningen van Denemarken, het vroegere Roemeensche koningspaar, de Ser vische koningen Milan en Alexander, de Ser vische koningin Natalie, die -thans ln Parijs woont, de groote Bismarck en tal van andere bekende en beroemde figuren hebben in deze fraaie vertrekken gewoond en geslapen. Le vine kwam niet alleen, hij bracht nog een dame mede, met welke hij heel veel opzien baarde. Want zij was niemand minder dan mrs. Mabel Boll, ook wel May Boll genoemd, een internationaal bekende Amerikaansche schoonheid, die algemeen bekend staat als „the Diamond Queen". Dien naam van Dia mantenkoningin heeft men haar gegeven, omdat zij een haast sprookjesachtigen schat van diamanten en andere edelsteenen bezit. Verscheidene Weensche juweliers, die ge hoord hadden, dat rij naar Weenen was ge komen. hebben getracht met haar in contact te komen. Levine is naar een bekenden Weenschen handelaar in edelgesteenen toe gegaan, die Bicker heet. en heeft verschillen de steenen van hem gekocht. Hij betaalde met een chèque, dien Bicker onmiddellijk ln een bank heeft kunnen inwisselen. Bicker Is sedert dertig jaren lid van de Weensche dia mantenclub en hij heeft dus al heel wat ju weelen gezien en heeft er verstand van, maar hij beweerde, dat hij nog nooit zulk een prachtige verzameling had gezien als die van mrs. Boll, die hij echter maar heel vluchtig had kunnen bekijken. Een ring, dien zij aan een harer vingers had, bevatte een traps gewijze geslepen diamant van ontzaglijke waarde. De steen, die buitengewoon helder van kleur was, had een lengte van vier cen timeter en een breedte van anderhalven cen timeter. De steen kori ongeveer 35 karaat wegen, maar Bleker zeide, dat hij ervan over tuigd was, dat men een steen van circa 70 karaat had moeten gebruiken om het kleinood zóó te slijpen! Een andere steen in een harer ringen moest van 30 karaat zijn en eveneens heel veel waard zijn. De Diaman tenkoningin had verder een broche gehad, die met brillanten bezet was. De broche was ongeveer tien centimeter lang. Zij was voor zien van een bijzonder mechanisme, men be hoefde slechts op een knopje te drukken en de geheele vorm van het sieraad werd ver anderd. Bovendien had Mabel Boll nog twee circa vier centimeter breede armbanden aan gehad, die dicht bezet waren groote en kleine brillianten en een armband met prachtige smaragden, welk stuk alleen volgens Bicker wel een waarde van 130.000 dollar moest ver tegenwoordigen. Mabel Boll is reeds drie malen gehuwd ge weest. Voor de eerste maal trouwde zij, toen zij nog een kind van veertien Jaren was. Twee jaar geleden werd er bijzonder veel over haar gesproken en geschreven, daar zij het plan had opgevat van Londen naar New York te vliegen. Zij had reeds vroeger haar sporen als vliegenierster verdiend. Herhaal delijk heeft men haar in Amerika geïnter viewd en verschillende malen hebben de Amerikaansche vrouwen in de dagbladen een beschrijving van haar juweelenschat kunnen lezen. Levine werd in New York vaak in haar gezelschap gezien. Af en toe bestonden er wel eens oneenigheden tusschen de twee en men herinnert zich nog goed, dat Levine eens bij haar door een venster naar binnen is geklauterd, omdat de deur op slot was en zij hem niet binnen wilde laten. Dezer dagen hebben Levine en zijn schoon* begeleidster zich naar het ongeveer twee uur ten Zuiden van Weenen gelegen „Kurort" Semmering begeven. Enkele Weensche detec tives hielden hem daar voortdurend in de gaten en toen hij twee reisbiljetten naar Venetië had gekocht en hij met de Diaman tenkoningin naar het tegen de helling van den Semmering-berg gelegen station was ge reden, werd hij daar plotseling op het perron in hechtenis genomen. HIJ mocht niets meer tegen zijn begeleidster zeggen en niet eens afscheid van haar nemen. In plaats van in den trein naar Italië te stappen, werd hij in een trein naar Weenen gezet en in deze stad werd hij onmiddellijk naar het huis van be waring gebracht, waar hij aan een streng verhoor werd onderworpen. Wat wordt hem nu ten laste gelegd? Levine heeft te Weenen een paar malen een graveur opgezocht en van dezen man verlangd stem pels te vervaardigen, met welke men valsche Fransche munten zou kunnen vervaardigen. Levine zeide, dat hij te Parijs en te Biarritz onderhandelingen had aangeknoopt met een consortium, dat een speelbank wilde oprich ten. Voor deze speelbank had men natuurlijk Jetons noodig en deze wilde, hij door den Weenschen graveur laten maken. Hij had zoowel te Weenen als in Semmering onder zijn eigen naam gewoond en had zijn naam ook aan den graveur opgegeven. Een verstan dig denkend mensch zou dit nimmer gedaan hebben, wanneer hij bedriegerijen zou willen ondernemen! Dat moest de politie toch in zien! Bovendien, zoo zeide hij ,was hij rijk genoeg om niet geld met het munten van valsch geld te behoeven te verdienen! Wel hadden al vroeger allerlei onzinnige geruch ten omtrent hem de ronde gedaan. Het heet te, dat hij wegens schulden niet meer naar Amerika had kunnen terugkeeren, maar hij was er een paar maanden geleden nog ge weest. Die schulden hadden alleen uit achter stallige belasting bestaan en die affaire was nu uit den weg geruimd. In Oostenrijk had hij verschillende patenten willen koopen. Hij was hier al korten tijd geleden geweest en was nu teruggekomen. Mep herinnert zich nog heel goed, hoe Le- vine's vliegtuig een paar jaar geleden te Ber lijn in beslag werd genomen, omdat de Ajne- rikaansche staat dit had verlangd. En ook ligt zijn overijlde vliegtocht van Parijs naar Londen nog versch in het geheugen. In Augustus 1927 wilde hij met den Franschen piloot Drouhin een nieuwen vliegtocht over den oceaan ondernemen. De twee kregen echter ruzie met. elkaar en Levine is er toen eenvoudig met Drouhin's machine vandoor gegaan. Het was meer geluk dan wijsheid, dat hij weibehouden op het vliegveld Croy don bij Londen aankwam, want hij is zelf een niet al te goed vlieger en bij het landen was het vliegtuig bijna te pletter geslagen. May Boll was natuurlijk ten zeerste ontzet, toen haar metgezet zoo opeens op het sta tion Semmering gearresteerd werd. Ook zij ls naar Weenen gekomen en heeft lange ge sprekken met de politie-autoriteiten gevoerd. Levine's arrestatie heeft te Weenen veel opzien gebaard. De man is eigenlijk een groot kind en zij, die hem kennen, kunnen niet gelooven. dat hij met slechte bedoelingen gehandeld heeft. W. M. BEKAAR. VOETBAL". CURSUSSEN VOOR VOETBALLEIDERS. De Technische Af deeling van den K.N.V.B. schrijft ons o.a. het volgende: In den loop der laatste tientallen van jaren heeft de sport in het algemeen en de voetbal sport in het. bijzonder rich in ons land mogen verheugen in een toenemende belangstelling. Naast de verbreiding ln bijna alle kringen en onder invloed van het snelle tempo, waarin deze numerieke toeneming plaats vond, de den zich verschijnselen voor. die door een ieder, die onze voetbalsport kon zien als een factor in de algemeene lichamelijke opvoe ding, met zorg werden gadegeslagen. Meer en meer bleek. dat.niet overal de juiste opvat tingen bestonden ten aanzien van den zede- lijken, karaktervormenden inhoud der sport, van de eischen der hygiëne en van de metho den om de sportbeoefening op het hooge peil te houden, waar zij als element in de volks opvoeding zich dient te bevinden. Steeds meer is gebleken dat voor het hoog houden van onze sport hot kunnen beschik ken over paedagogisch en technisch geschool de leiding een allereerste voorwaarde is. Dit zoowel met betrekking tot de jeugd, als met betrekking tot de oudere groepen der sport beoefenaars. Te beginnen met de jeugd is het noodig om goede opvattingen omtrent sportiviteit, gepaard aan een technisch juiste uitvoering van het spel. ingang te doen vinden. Er zijn slechts weinig vereenigingen. waar de adspiranten onder beproefde leiding hun spel kunnen beoefenen en wedstrijden spe len. Vergeten mag daarbij niet worden, dat men in deze zaak niet alleen met de spelers heeft te maken, doch ook met de ouders. De sfeer, waarin de opleiding van Jongere spe lers moet geschieden, moet wel zoodanig zijn. dat de ouders geen bezwaren zullen opperen tegen het beoefenen van het voetbalspel door hun kinderen. Voor wat betreft de technische opleiding van jonge spelers moet zulks op de juiste wijze geschieden en geheel methodisch wor den ingericht. Het valt niet te ontkennen, dat het aan- leeren van technische vaardigheid bij jonge spelers in zeker opricht onderwijs is, .vaar- voor dus een juiste vorm moet worden gevon den. om de aandacht van de jongens te trek ken en te behouden. Daarom zal deze oplei ding in handen moeten worden gegeven van daartoe alleszins bekwame personen. Natuurlijk komen daarvoor in de allereer ste plaats in aanmerking leeraren en onder wijzers en meer speciaal de leeraren en on derwijzers in de Lichamelijke Opvoeding. Als zij ontbreken of hun medewerking niet zou kunnen worden verkregen, zal een beroep moeten worden gedaan op ontwikkelde per sonen, die in aanmerking komen voor het geven van onderwijs en bezield met een groo te mate van liefde voor jeugdleiding en voet balsport. Aangemoedigd door het feit dat voor den cursus, die in September 1929 bij wijze van proef te Utrecht werd Ingesteld, zich een vrij groot aantal deelnemers aanmeldde, alsmede door de tot tevredenheid stemmend resulta ten van den cursus, heeft de Technische Commissie van den Kon. Ned. Voetbalbond besloten in 1930 ook een cursus in Amster dam te openen, behalve die te Utrecht. De cursussen worden verdeeld in een win ter- en zomercursus. De wintercursus te Amsterdam loopt van begin December 1930 ongeveer tot April 1931. Aan den wintercursus kan behalve door ad- spirant-leiders ook deelgenomen worden door bestuursleden en aanvoerders van vereeni gingen en scheidsrechters. De zomercursus loopt van 15 Mei 1931 tot September 1931. Dit cursusdeel omvat de practijk van het voetbal en staat slechts open voor hen die den wintercursus volgden en geschikt worden geacht voor het leiden van verecnigings-voetbal. Als docenten te Amsterdam zullen optre den de heeren: J. C. Goudriaan, Arts. C. J. Groothoff. M. Leewis. H. Th. Rooswinkel en B. Glendenning. Personen, die dezen cursus

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10