WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN VOETBALBOND. TWEEDE KLASSE. DE UITSLAGEN Eindelijk weer een volledig programma afgewerkt! Het ongeslagen Z. F. C. klopt H. F. C. aan de Spanjaardslaan met 40. - De Stormvogels en 't Gooi deelen de punten. Een verrassende overwinning van V. S. V. op E. D. O. aan de Kleverlaan. R. C. H. lijdt in een aan het eind zeer rumoerigen wedstrijd tegen Hilversum een 62-nederlaag. De Geus naar de kleedkamer ver wezen; Krom en Geutskens het veld uitgeloopen. Haarlem en Bloemendaal bewijzen elkaar een grooten dienst. Zandvoort speelt tegen Spartaan 22 gelijk. AFDEELING I. Eerste klasse. Hermes-D.V.S.—Excelsior HF.C-ZJ.C. Stormvogels't Gooi AJaxHJB.8. D.F.C.V.U.C. Tweede klasse A: Holla ndla—2.V.V. A.F.C.—Alcm. Victrlx H.R.C—West Frisia W.F.C.-DEC. T.O.O.—Zeeburgia Tweede klasse B: HaarlemBaarn ZandvoortSpartaan HerculesBloemendaal D.W.S.—Velox B.F.C.V.V.A. Derde klasse A: AmstelDe Meteoor KJnheim—K.V.V. D.S.V.Oranje Zwart HortusOosterpark Derde klasse B: D.W.V.—Meervogels D.J.K.Q.S.C. O. D. E.—A. P. G. S. AssendelftS.D.W. O.S.V.De Kennemcrs Vierde klasse C: T.I.W.W.M-S. Be verw ij kHa 1 fweg ElectraHillegom S.C.A.—Neerland la Reserve eerste klasse: Hilversum 2—Z.FrO. 2 Biauw Wit 2H.F.C. 2 ED.O. 2Haarlem 2 R.C.H. 2—A. F. C. 2 Reserve tweede klasse A- Alcm. Victrix 2Blauw Wit 3 V.V.A. 2—VS.V. 2 R.E.C. 2—W.F.C. 2 Spartaan 2AJax 3 AFDEELING II. Eerste klasse: E.D.O.V.S.V. K.F.C.—Feijenoord A D.O.—Blauw Wit HilversumR.C.H. F.V.V.Sparta Tweede klasse A: B.M.T.De Holland laan TJnitasSteeds Hooger NeptunusD.H.C. V.I.O.Ö.—Xerxes Tweede klasse B: R.F.C.-VDJL. D.CX..—Overmaas GoudaS.V.V. FortunaOD5. V.O.C.—Quick Derde klasse A: HllllnenB.E.C. T.HJB.AS.C. L.F.C.Schoten LugdunumU.V.S. Reserve eerste klasse: Excelsior 2Feijenoord/ 2 Xerxes 2DH.C. 2 HB.S. 2—Sparta 2 C.V.V. 2—Unitas 2 AFDEELING III. Eerste klasse A .G .O V.V.—Enschedé HeraclesZA.C. VitesseGo ahead P.E.C.Tubantla Wageningen—Robur et Velocitas AFDEELING TV. Eerste klasse. N.A.C—Willem II NO. AD.L.O.N.GA PB V.De Valk M. VV.—Wllhelmina AFDEELING V. Eerste klasse. Ee Quick—Achilles G.V.A.V.—Frisia LeeuwardenVeen dam FrieslandAlc ies M.S.C.Velocitas 3—5 0—4 0—0 3—1 3—3 1—4 0—4 0—4 3—1 1—2 7—0 2—2 2—2 2—5 1—0 2—5 2—3 3—7 2—1 0—3 3—3 3—3 7—5 2—1 1—3 2—0 2—2 2—3 1—3 4—3 0—3 1—1 2—1 2—1 3—6 3—1 2—4 1—0 1—3 6—2 1—2 3—2 5—4 2—2 2—2 3—4 4—2 3—2 1—3 2—3 1—2 0—4 1—3 1—2 2—3 5—7 0—1 3—2 1—2 5—3 2—6 2—2 4—1 6-3 3—1 2—4 3—2 2—3 2-8 H.F.C.-Z.F.C. (0-4) De H.F.C.'ers hebben het ook tegen 'de Zaanschc leiders niet kunnen bolwerken. ZF.C. was gedecideerd sterker; haar tech niek, haar combinatiespel is werkelijk wel heel goed; oi. is haar spel zeker beter dan dat van Ajax. De halflinie is een uitstekende schakel tusschen achter- en voorhoede, met Rep als uitblinker. Het onverwachte afschrijven van Wam- steker is misschien wel een excuus voor de nederlaag, doch met dezen speler tegenover zTch zou Z.F.C. toch nog gewonnen hebben. Ruim twee uur stellen zich onder leiding van den debutant Van Dam de volgende elftallen op: Z.F.C.: Kuiper, Fijma, Van 't Kaar. Rep, De Maar, Bakker, Lust, Hoogmoed, v. Halderen, Steens, v.d.Kolf H.F.C.: Chapon, Lamp, Koreman v. Riemsdijk. Reydon P. Jongeneel, v. d. Lee, R. Jongeneel, v. Baasbank, Smit, v. d. Meuien. Het begin doet het beste verwachten voor H.F.C.; er worden reeds dadelijk eenige keu rige aanvallen opgezet. Het veld blijkt nog al zwaar te bespelen, zoo dat vooral lichte spelers, zooals Chapon en Van Riemsdijk, hi'eraan een groot voordeel hebben. De Zaankanters presteeren nog niet veel- Het is voorloopig H.F.C.die aan het woord Is. Lamp geeft eenige goede centers naar Chapon, waarna keurige voorzetten volgen, doch succes blijft uit. Toch zit de ZF.C.-voorhoede ook niet stil, waarbij al dadelijk het goede spel van links buiten Van der Kolf opvalt. Zoo schiet hij eens hard tegen den paal. Het is tot nu toe een aardige, snelle strijd. Langzamerhand wordt Z.F.C. echter sterker; spoedig blijkt het goede verband, dat er tus schen de verschillende linies ontstaat. Vrij onverwacht neemt Z.F.C. de leiding als v. d. Maai van verren afstand hard in den linker beneden hoek schiet, daarmede Van der Meulen geheel verrassende (01). H.F.C. laat zich echter ook niet onbe tuigd; eenige aanvallen, meestal geleid door Chapon, leveren wel scoringskansen op; die worden echter door het binnentrio, waarvan Koreman er geheel uit is, niet benut. Als v. d. Kolf er weer eens tusschen uit breekt, passeert hij eenige tegenstanders.waar- na hij met een vliegen^ schot hoog in het net Van der Meulen ten tweeden male passeert. Een prachtig goal! (02). De strijd blijft snel op en neer gaan; in het veld is H.F C. niet zooveel zwakker, doch voor den goal is het weer mis, waarbij vooral ook het goede werk van Van 't Kaar in de Z.F.C. achterhoede opvalt. De rust breekt met onveranderden stand aan. Na de rust beginnen de partijen weer met goeden moed. Z F.C. Is nu absoluut sterker, H.F.C. wordt dan ook op haar eigen helft teruggedrongen. De H.F.C-backs zijn niet zoo goed in vorm, doch gelukkig is Van der Meulen er weer volkomen in; deze Ijezweert dan ook voor loopig elk gevaar, waarna H.F.C, zich weel een weinig los werkt. Doch haar aanvallen zijn lang niet zoo ge vaarlijk, als die van de Zaandammers, die vooral door harde schoten het Van der Meu len geducht lastig maken. Een goal kan dan ook niet uitblijven en als Hoogmoed tegen den paal schiet, komt de bal bij v. d. Kolf, die met een kalm schot den stand op 03 brengt. H.F.C. heeft thans niet veel meer te ver tellen; Van 't Kaar c.s zijn meester van het terrein, zoodat Kuiper in 't Z.F.C.-doel niet vee! te doen krijgt. Koreman verlaat dan het terrein wegens een knieblessure; hij wordt vervangen door- Hagenaar, die llnks-binnen gaat spelen, ter wijl Lamp thans de middenvoorplaats bezet. Ook dit Js geen verbetering; zelfs weet v. d. Kolf den hattrick te verrichten door van een fout in de achterhoede te profiteeren (0—4). H.FC. Is thans geheel uitgespeeld doch de Z.F.C.-voorhoede kan Van der Meulen niet meer passeeren. zoodat als scheidsrechter Van Dam. die heel verdienstelijk floot, het einde aankondigt, H.F.C. weer een nederlaag te boeken heeft. i E.D.0.-V.SV. (2-4) Na eenige weken van gedwongen rust heeft ED O. eindelijk weer eens een competitie wedstrijd gespeeld. Het is evenwel aan het vertoonde spel van V.S.V. gebleken .dat zij niets veelt voor een blijvende bezetting van de onderste plaats. Enthousiast werd er door de Velseroorders gestreden, waardoor zij de overwinning dan ook volkomen verdienden. Behoudens het spel in het eerste kwartier kan men iets dergelijks niet zeggen van de roodzwarten. Steeds kwamen zij in tempo te kort tegenover de tegenpartij. Daarbij kwam nog dat spelers als Steffens en Zoet in de achterhoede lang niet hun best spel speelden. De Waard en Boeree waren gelukkig goed op dreef, zoodat het geen déb&cle is geworden. Ook Dinkla deed goed werk, maar toch bleef hij, evenals Perukel Sdr., te veel in de verdediging, waardoor de aanval te veel op zichzelf was aangewezen. In de voorhoede van E.D.O. hebben slechts drie spelers voldaan; Koppen en Swart wa ren beslist onvoldoende. Als scheidsrechter Weij beginnen blaast, stellen de volgende elftallen zich op: E.D.O.: De Waard. Zoet, Boerce, J. Steffens, Dinkla, Perukel Sr., Koene, Koppen, Swart, Perukel Jr., Oomen. V.S.V.: N.N., De Koning, Van der Griendt Jr., Wolf, Koning, Heijermans, Alfrink, Weij, Van der Griendt Sr.. v. d. Pieterman, Van der Wint. E.D.O. trapt met de laag staande zon in het gezicht af. Maar V.S.V. neemt den aanval over; we zien door Wolf een gevaarlijk schot lossen dat rakelings over gaat. Het spel golft snel op en neer. Koppen schiet eens hard over. Geleidelijk neemt ED.O. het spel in han den, terwijl het in deze periode opvalt dat de roodwitte aanvallen zeer gevaarlijk zijn. De V.S.V.-voorhoedespeiers nemen iedere gelegenheid tot schieten te baat. Vooral Wolf blijkt een goed schutter te zijn. Bij E.D.O. wordt slecht geschoten. Toch is het de thuisclub, die het eerst de leiding neemt door Perukel Sr. Die voor sprong is verdiend. (10). Maar de V.S.V.'ers zijn hierdoor geenszins onmoedigd. Zij wordt van lieverlede sterker. In deze periode valt het goed spel van Dinkla en Boeree op. terwijl De Waard zich onderscheidt door mooi spel. Spoedig weet V.S.V. door toedoen van De Koning gelijk te maken. (11). Nu hebben de Velsenaren den smaak te pakken. Bij een listigen aanval van Koning kan De Waard wel met veel moeite den bal stoppen, maar niet wegwerken; Van der Griendt Jr. voltrekt het vonnis. 1—2) Thans behoudt V.S.V. het beste van het spel; ED.O. moet het aanzien, dat zij geheel op eigen helft terug gedrongen wordt. Een mooie aanval van Oomen dient ver melding, waarbij Koene rakelings over trapt. Maar als Koning van een fout profiteert, is de stand 13. De tweede helft begint met een omwisse ling van Koene en Koppen. Perukel Jr. lost een 'tam schot, dat over gaat. E.D.O. tracht het spel te verplaatsen, maar de V.S.V.-verdediging is zeer solide en v/at bij den doelmond komt, verwerkt Van der Wint op zekere wijze. Door het falen van de E.D.O.-middenllnie zijn de E.D.O.-aanvallen geheel ongevaarlijk. Beter gaat het met den V-S.V.-aanval; steeds wordt die aan het werk gezet; Van der Griendt Jr. heeft dan ook spoedig succes. (1—4). De roodwitten schieten er lustig op los; De Waard moet zijn kunnen toonen. Swart krijgt nog eenmaal een heel goede kans, doch ook nu weer heeft hij te veel tijd noodig; zoodat Heijermans hem de kans ontneemt. Bij een volgenden ED.O.-aanval begaat een de V.S.V.'ers een overtreding, waardoor aan de thuisclub een penalty wordt toegewe zen- Dinkla verkleint hierdoor den achterstand. (2—4). Wat beide partijen verder nog probeeren, gescoord wordt er niet meer. Met een verdiende overwinning voor VS.V. blaast scheidsrechter Wey het einde. Stormvogels-'t Gooi (0-0) Stormvogels en het Gooi hebben na een zeer spannenden wedstrijd de punten ge deeld. Over het geheel genomen is Stormvogels in de meerderheid geweest, vooral vóór de rust. Doelman Cohen heeft echter mooi werk ge leverd. Op de meest onbegrijpelijke wijze heeft hij er de hardste schoten uitgehou den. Kranig werd hij bijgestaan door Has- slnk en Van Dolder. Haak was nog niet de oude, al was zijn medespelen ongetwijfeld een versterking. In de voorhoede was Boekelaar het best op dreef. De elftallen waren als volt: Stormv oge 1st De Waard. Haak, Koster, Effern, Pronk, v. d. Velde, v. d. Steen, Plokker, Tol, Muller, Boekelaar. 't Gooi: Campman, Wentink, Meilof, Cohen, Sterk, Ronday, v. Dolder, SJoerds. Hassink, Beek, Cohen. Het begin is voor Stormvogels, dat reeds in de eerste minuten een tweetal corners krijgt te nemen, die echter niets opleveren. Opgestuwd door Van Dolder trekt dan het Gooi op De Waard af. Die eerste aanval le vert ook al een corner op. Wentink trapt den voorgezetten bal listig in het doel, waar De Waard echter present is. Vervolgens wordt Cohen aan het werk ge zet. Eerst schiet Boekelaar hard in en dan Tol, maar belde schoten worden naar behoo- ren gestopt. Haak blijkt de lange rustpoos geen kwaad te hebben gedaan. We zien hem tenminste een paar snelle Gooische aanvallen snel on derbreken. Bij het Gooi zijn het in hoofdzaak Van Dolder en Hassink, die in de verdediging goed werk doen. Alleen doet laatstgenoemde het op een te wilde manier. Toch denken we Stormvogels de leiding te zien nemen, als Tol een corner van Boe kelaar mooi in het doel plaatst, maar Cohen stopt weer mooi. Een keihard schot van Pronk kopt Van Dolder uit het doel. Na dit Stormvogels-offensief, dat merk waardig genoeg geen doelpunt opleverde,, werkt het Gooi zich was los. Haar aanval len zijn vrij snel, zoodat het maar goed is. dat Haak en Koster hun mannetje staan. Bepaald een mooie kans krijgt Wentink. We denken reeds aan een doelpunt, maar in de volgende seconde heeft Effern hem den bal voor de voeten weggetrapt. Het spel gaat snel op en neer. Beurtelings verkeeren beide doelen in gevaar. Tegen de rust is het echter vooral Storm vogels, dat aanvalt. Op onbegrijpelijke wijze ontkomt het Hilversumsche doel echter aan een doorboring. Eens wordt de bal in één seconde tijd twee maal tegen de lat gekopt. Rust 00. Reeds in de eerste minuut na de hervat ting houdt Cohen er mooi een kogel van Muller uit. Eén minuut later breekt Tol door. Hij wordt in het beruchte gebied gehaakt, schiet toch, maar voor de zooveelste maal stopt Co- hen. Nog even blijft Stormvogels in het offen sief, maar dan trekt ook het Gooi ten aan val en gaat het spel gelijk op. Aan beide zijden zijn de verdedigingen uit stekend op dreef; er schijnt voor de voorhoe den geen doorkomen aan. Eens kopt Tol vallend in; Cohen slaat den bal eveneens vallend tegen den paal. Weer geen doelpunt! Een vrijen trap van Muller stompt hij eveneens uit zijn doel. 't Gooi is dan weer aan de beurt. Ook de Hilversummers werken als paarden. Een voorzet van Campman schiet Wentink hard inDe Waards handen. Nauwelijks is de bal weg of nogmaals zet Campman voor. Vallend kopt Sterk rake lings over de lat. Tot het einde toe blijft het geducht span nen. Beide partijen hopen nog op een doel punt, maar zoover komt het niet. Het is en blijft 00. Hilversum-R. C. H. (6-2) In een door R.CF. over het algemeen slecht gespeelden wedstrijd is het den Hilversum mers gelukt, om met de traditie, die wilde dat zij niet van R.C.H. kunnen winnen, te bre ken. Met liefst 62 hebben ze gezegevierd over de R.C-H.'ers en volkomen verdiend. Over het algemeen kon het me eren de els lichte elftal van R.C.H. niet tegen het spel van de Hilversummers op. Verschillende spe lers. zoowel van R.C.H. als van Hilversum, liepen een waarschuwing op; De Geus werd vijf minuten vóór tijd, zonder een waarschu wing te hebben ontvangen, het veld afgezon den wegens een opmerking tegen den arbiter. Dit had tot gevolg dat eerst Geutskens en daarna Krom uit protest blijkbaar het veld verlieten en hoewel zij nog wel probeerden, weder terug te komen, werd hun toen na tuurlijk het verder medespelen ontzegd. Dit zal voor beide spelers hoogstwaarschijnlijk nog minder prettige gevolge hebben. Het is al ruim twee uur als scheidsrechter Weber de volgende ploegen in het veld roept: Hilversum: Meinders, Looysen, Van Velzen, van Gelder, F. Huizinga, Oudenaller, Fokking, Kramps, Gohring, van Polen, v. Ek. R.C.H.: Pa ace, Verkerk, Hanse, de Geus, v. de Werve, Muller, Ruis, Geutskens, Krom, N.N., Kos. Hilversum is van den aftrap af direct in de meerderheid en Kqs kan van stonde af aan zijn aanwezigheid toonen. Aanval op aanval wordt op het R.C.H.-doel ondernomen, doch voorloopig weten Krom c.s. zich nog staande te houden. Wel ondernemen de R.C.H.'ers onderwijl ook eens een aanval, doch verder dan een mooi schot van De Geus tegen de deklat komt het niet. Paape wordt totaal genegeerd en krijgt na genoeg geen bal toegespeeld, al zij gezegd dat hij. evenals de rechtsbuiten, een speciale bewaking genoot. Nog geruimen tijd weten de R.C.H.'ers stand te houden, waarbij Kos meermalen met gToo- te moeite het gevaar wist te koeren. Tenslotte weet dan de rechtsbinnen de score voor zijn club te openen als de R.C.H.-ach- terhoede onvoldoende wegwerkt. Direct volgt daarop een tweede doelpunt onder heftige protesten van R.C.H. voor off side. R.C.H. probeert het inmiddels ook nog steeds; eenige corners zijn het resultaat van goed opgezette aanvallen, uit één waarvan we denken te zien doelpunten, doch de bal springt van de doellijn weer het veld in. Als bij het nemen van een volgende corner op het Hïlversum-doel Geutskens zich te ver waagt, komt de bal bij den linkshalf, die doorgeeft naar den rechtsbuiten, die het leer voor het doel plaatst; de toeloopende links binnen heeft maar voor het inschieten, het geen hij ook doet. Met een 30 achterstand voor R.C.H. wordt dan gedraaid. De tweede helft is nog maar enkele minu ten oud, of het vierde doelpunt is reeds ter wereld als Kos een schot van den linksbuiten onjuist beoordeelt. Hilversum blijft in de meerderheid. Do R.CK.-achterhoede dringt veel te ver op en als de linksbuiten weer een voorzet geeft, tracht Muller den bal te onderscheppen, doch hij kan niet anders dan in eigen doel trappen. (5—0). Nog is het niet genoeg en de midvoor brengt geheel ongedekt staande den stand op 60. Dan gaat Ruis rechtsbinnen en Van de Werve rechtshalf. Geutskens midhalf. Plotseling komt er meer leven in de brou werij binnen enkele minuten heeft Verkerk met een paar goede schoten uit voorzetten van Hanse den stand op 62 gebracht. R.C.H. blijft nu wat meer in den aanval, doch de beslissingen van den scheidsrechter irriteeren de R.C.H.'ers blijkbaar zoo erg. dat De Geus zich een opmerking laat ontvallen, die aanleiding is om hem van het veld te zen den. Het wordt dan wat rumoerig zoowel bin nen als buiten de lijnen, vooral wanneer Geutskens en Krom hun ontevredenheid daarover op de bovenomschreven tfijze ken baar maken. Er behoeven dan nog enkele minuten ge speeld te worden, waarin niets meer gebeurt. Met een smadelijke 6—2 nederlaag kunnen de R.C.H.'ers huiswaarts gaan. HaarlemBaarn (70) De roodbroeken hebben Baarn met een ge voelige nederlaag naar huis gezonden en dat het niet in de dubbele cijfers ls gekomen, vond zijn oorzaak in het feit. dat de Baarnsche doelwachter er nogal wat uit wist te ranse len en de paal hem eenige malen te hulp kwam. Ondanks deze groote overwinning moeten we toch nog niet te veel optimist zijn. Zoo was P. van Daalen nog niet de ware spil; zijn verdeelen was niet voldoende en in de tweede helft kwam hij te kort aan aus dauer. Oldenburg hield het spel in de voorhoede te veel op, hoewel het in de tweede helft heel wat beter was. Het spel van Kammeijer lijdt hier te veel onder. Verwaal was in de tweede helft beter, dan in de eerste helft; het spel verdeelen moet echter beter en vooral vlugger. Van de tegenpartij kan alleen maar gezegd worden, dat zij er weinig van terechtbracht en dat zij zeker een candidaat ls voor de laatste plaats. Ondanks twee eerste klas wedstrijden in Haarlem is er veel publiek. Onder leiding van den heer Broeksmit stelt Haarlem zich als volgt op: De Vries. W. van Daalen, Hulsman, v. d. Valk, P. v. Daalen, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Verwaal, Oldenburg, B. Kammeijer. Haarlem wint den toss en Baarn trapt af. Baarn begint met. enkele aanvallen, maar aan de afwerking blijkt al spoedig, dat zij tegen de Haarlem-defensie niet veel succes zal hebben. De roodbroeken dringen Baarn dan ook spoedig terug op eigen helft en reeds spoedig heeft Bieshaar succes als Iseger voor zet en eerstgenoemde inear.s langs den Baarnschen keeper trapt. (10). Een doel punt van de goede soort. Van dit oogenbiik af Is Baarn weinig ge vaarlijk meer. Met haar uitvallen heeft de Haarlem-verdediging weinig moeite; De Vries krijgt weinig werk. Bieshaar en Iseger bewerken dan den paal. maar het is slechts uitstel yan executie, want als Iseger inschiet en de keeper niet kan wegwerken, scoort Verwaal. (20). Kort hierop wringt Bieshaar zich door twee backs heen en scoort het derde doel punt. Met 30 komt rust. In de tweede helft begint Baarn met een aantal aanvallen; steeds moet de Haarlem- verdediging er aan te pas komen. In deze pe riode demonstreerden de gasten wel, dat zij van voetbal weinig verstand hebben; ook De Vries belet hen te scoren. Dan komen de roodbroeken weer los en als Bieshaar mooi voorzet kopt Verwaal heel goed in. (4—0). Baarn geeft het dan gedeeltelijk op. Haar uitvallen zijn te slap om succes te hebben. Bieshaar scoort no. 5. Het spel blijft in hoof zaak op de Baarn- helft. Iseger scoort no.. 6 en na een mooi staaltje voetbal op de linkervleugel (welke vleugel dezen middag te veel werkeloos werd gelaten) stelt Oldenburg Kammeijer in staat, om er met een hard schol. 70 van te maken. Den resteerenden tijd blijft Haarlem in de meerderheid, maar zonder dat verder ge scoord wordt, komt het einde, ZandvoortSpartaan (22) Zandvoort kreeg Zondag het Amsterdam- sche Spartaan op bezoek. Deze oud-eerste klassers blijken veel sterker te zijn dan in het begin van het seizoen scheen. Spartaan, dat aanvankelijk in de onderste regionen rondzwierf, heeft zich nu reeds tot de mid denmoot opgewerkt en zal over eenige weken wel tot het leidend-peleton gerekend kunnen worden. Het is dus een goede prestatie van Zandvoort, dat zij tegen dit elftal een gelijk spel behaalde. Zelfs stond Zandvoort een kwartier voor het einde nog met 21 voor, maar tot groote teleurstelling van het tal rijke publiek ging deze voorsprong toch nog verloren. Zandvoort stelde zich volledig als volgt op* Vander Meij. Water. Keesman, Keur. Koper. Moolenaar. Schut, Rinkel, Scheffer, Schuiten, Paap, Direct na den aftrap zat er gang in het spel. Vooral Zandvoort begon zeer enthou siast, zoodat Spartaan aanvankelijk werd teruggedrongen. Maar het verdedigen van Spartaan was verrassend goed, zoodat het spel spoedig verplaatst werd, waardoor een snelle, open strijd ontstond, waarbij beide doelen beurtelings in gevaar werden gebracht. Het spel stond op hoog peil. Het plaatsen, positie kiezen en de balcontröle waren beter dan bij vele vorige wedstrijden. In de Zand- voort-voorhoede verrichtte Schuiten eenige handige dingen, hij was het ook die Zand voort aan de leiding hielp, door een fraai doelpunt. (10). Spartaan ondernam eenige zeer gevaarlijke aanvallen, maar het schieten was verre van voldoende. Daardoor kreeg Van der Mey, de betrouwbare doelverdediger van Zandvoort, betrekkelijk weinig moeilijk werk. Voor rust trof een schot bij één der uitvallen gelost, doel, waardoor gedraaid werd met gelijken stand. Na de rust zette Zandvoort er alles op om de overwinning te behalen, maar Ohm en Walst waren bijna onpasseerbaar, terwijl achter deze bekende backs keeper Oerlemans uiterst betrouwbaar was. Hij stopte enkele harde schoten met veel bravour, terwijl hij het gemakkelijker werk zonder veel inspan ning en volkomen veilig verwerkte. Toch was een harde, mooie schuiver van G. Paap hem te machtig, zoodat Zandvoort leid de met 21. De uitvallen van Spartaan bezorgden den Zandvoortschen verdedigers heel wat hoofd brekens. Had Spartaan de beschikking gehad over betere schutters, dan hadden de puntjes wel eens in Amsterdam terecht kunnen komen. Langzamerhand begonnen de Zandvoort- supporters al aan een overwinning van hun favorieten te gelooven, maar twaalf minuten voor het einde maakte Spartaan gelijk. De laatste minuten waren ongelooflijk span nend. Beide partijen zwoegden wat zij kon den om de overwinning te behalen, maar de versterkte verdedigingen lieten zich niet meer passeeren, zoodat het einde kwam met gelijk spel 2—2. Een uitslag waarmee beide partijen tevreden kunnen zijn. HerculesBloemendaal (22) De blauw-witte Utrechtenaren hebben Bloemendaal Zondag in een vorm aangetrof fen, zooals de witten er in dit seizoen nog geen vermochten te ontplooien. Het spelpeil tusschen deze twee ploegen, welke maar liefst negen plaatsen op de competitïeladder van elkaar verwijderd stonden, was bij Bloemen daal zeker niet minder en tenslotte mocht Hercules met deze puntenverdeeling zeker te vreden zijn. Niet alleen heeft Bloemendaal bijna steeds de leiding gehad, doch bovendien was het eerste doelpunt van Hercules uiter mate dubieus. Rijnberk schoot n.l. tegen den onderkant van de lat. waarna het leder in het veld terugsprong. De scheidsrechter con stateerde hierbij dat de bal het doelvlak had gepasseerd, een meening, waarin hij vrijwel alleen stond. Deze mooie strijd werd door 5000 menschen bijgewoond. Na het slechte spel in de laatste wedstrijden en de weinig eervolle plaats op de ranglijst was deze wedstrijd voor velen een ware openbaring, niet het minst voor Hercules dat een dergelijken tegenstand wel geen moment zal hebben verwacht. Thans beschikten de witten over een zeer betrouwbare defensie, een halflinie, welke niet alleen den aanval opstuwde, doch daarbij herhaaldelijk als hulp voor de verdediging optrad en een aan val, die wel geen fijn berekend spel ten beste gaf, doch door zijn snelheid toch een voort durend gevaar bleek voor de achterhoede der Herculanen. Al direct na het begin had het er allen schijn van, dat de Bloemendalers zich zoo maar niet zonder slag of stoot gewonnen zouden geven. Het spel was verdeeld, maar Balt kreeg heel wat meer werk te verrichten, dat zijn Bloemendaalsche collega. Het duurde dan ook niet lang of Sunter passeerde den Utrechtschen keeper met een welgeplaatst schot (01). Hercules pakte hierna wel geducht aan. doch slaagde er toch niet in, den strijd het meest op de Bloemendaalsche helft tc houder. Bakker en IJfs weerden zich geducht, zoodat Beljk niet eens veel moeilijks kreeg te ver richten. Alleen tegen het einde der eerste helft voorkwam de Bloemendaalsche keeper een bijna zeker schijnend doelpunt, toe:. Rijnberk alleen voor het witte doel kwam, doch zijn harde schot nog juist zag ge-

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 10