h HOCKEY DAMES-HOCKEY BILJARTEN ATHLETIEK BOKSEN KORFBAL WIELRIJDEN SCHIETEN SCHERMEN GYMNASTIEK DAMRUBRIEK m y/m>. m M S. M a BS m ra m m DE STEDENWEDSTRIJDEN HILVERSUM. TE DEN HAAG WINT DEN EINDSTRIJD. Goede jonge reserves. Ook prima Haarlcmschc krachten. (Van onzen medewerker). Na de groote nederlagen tegen Engeland en Du i tóch land was er in het kleine Neder- landsohc hockey wereldje een zeker pessimis me ontstaan. Zou het ons gaan als met onzen veel groot-eren broer .voetbal"? Menigeen was er wel een beetje bang voor. In Hilversum hebben de toeschouwers ge zien. dat ons hockey den tijd van depressie weer te boven is gekomen en dat ook Haar lem nog wel ictó te beteekenen heeft op dit gebied. Do heer Quarles van Ufford was een en al optimisme over het vertoonde spelpeil en ook hij moest erkennen, dat Haarlem tot 't slagen van deze wedstrijden 'n flink steentje bijdroeg. En het prettigste was, dat het juist jonge spelers waren die ditmaal op den voor grond traden. Er werd op dezen stralen herfstdag te elf uur begonnen met den wedstrijd Amsterdam- Hilversum tegen Haarlem. In het Haarlem- schc elftal nam Braat (Haagsoh Lyceum) de plaats in van D. Brand (M. H. C) die ver- ihinderd was. Er ontspon zich een snel heen en weer gaand spel. De Haarlemsche voorhoede com bineerde verbluffend goed, alleen Leegstra viel misschien door onwennigheid minder op, Maar in de Amsterdam halflinie (C. v. d. Ha gen, Ter Haar en Van Lierop) vonden de Haarlemmers hun mannetje. Van Lierop was als altijd weer de beste en C. v. d. Hagen beter dan Ter Haar. Slaagden de Haarlemmers er al eens in om deze linie te passeeren, dan stonden daar de Waal en De Loopcr als een rots. Daarbij kwam, dat de Haarlemsche aan- vaislinie, uitstekend gesteund door de half linie. de fout beging den bal te veel naar vo ren te slaan. Dc Waal kon daardoor steeds ingrepen Jammer genoeg was zijn spel in den strafclrkel nog wel eens gevaar.ijk en veroorzaakte hij af en toe een strafcorner. Aan de overzijde was de Amsterdam-voor hoede als combinatie veel minder. J. v. d. Ha gen bezondigde zich weer aan solospel en ook van Tienhoven ging aan dit euvel mank. Menlgen aanval keerden de Haarlem-backs die goed waren, zonder op te vallen, en wat de Jong in liet doel vertoonde was werkelijk goed. Hoe mooi de Amsterdam halflinie het spel ook opende, steeds speelde de voorhoede kort combinatie- of solospel en De jong hield zijn doel schoon. Tegen het einde werd Haarlem uitgespro ken sterker. De wings Menger-Gunning en HooftVisser 't Hooft waren snel en handig met beide binnenspelers als uitblinkers. Het einde kwam met een dubbel blanken stand. Haarlem maakte een uitstekenden in druk. Op het andere veld speelde het Oos ten tegen den Haag. De Oostelijke combinatie deed goede dingen; alleen de keeper was zwakjes, maar tegen de gebroeders Tresling was het Oosten machteloos. De Haagsche voorhoede combineerde goed. speelde snel. Het Oosten werd met 3—0 geslagen. 's Middags bonden eerst Haarlem en het Oosten den strijd aan. Gunning, Visser 't Hooft en Leegstra werden om hun goede spel ln den anderen wedstrijd geplaatst en zoo verloor deze wedstrijd voel van haar belang rijkheid. Jan van der Hagen maakte door solospel drie doelpunten voor Haarlem en het Oosten redde door een corner de eer. Einde 3—1. Alle belangstelling concentreerde zich daarna op Amsterdam—Den Haag. Hier za- fen we 22 spelers aan het werk. die (behalve eeper v. d. Does) allen internationaal werk leverden. De wedstrijd stond op hoog peil. Onder leiding van Mr Hoyer en Mr. Mol huizen ontspon zich een mooie strijd. De nieuwe Amsterdam-aanval bleek aldra snel en goed; alleen Leegstra bleek nog geen plaatsvervanger voor Dupln Opgestuwd door de uitstekend spelende halflinie was Amster dam in de meerderheid, maar voor het doel werd het spel iets te kort gehouden en zoo konden de Treslings steeds weer ingrijpen. Aan de andere zijde was de Haagsche aan- valslinle het beste deel van het elftal; de duels lusschen deze linie en de Amsterdam- half linie waren buitengemeen interessant. De voorhoede speelde een mooi open spel; hoe langer hoe meer verplaatste de strijd zich naar de Amsterdam-helft. De Waal en De Looper kregen druk werk en ook Hardebeck werd duchtig aan het werk gezet. Al schop pend en al vallend stopte hij menig schot, maar het wegwerken was niet altijd voldoen de en zoo bleef het gevaar dreigen. IJe Amstordam-halflinie trachtte het spel te verplaatsen en stuwde haar voorhoede keer op keer op. Tresling speelde nu bij den Haag midhalf en v. d. Rovaert back. De Haagsche halflinie gaf geen krimp en steeds aan schouwden we snelle, mooi gecombineerde Haagsche aanvallen. Tenslotte veroorzaakte De Waal een paar strafcorners. Tresling kwam naar voren; de bal werd keurig aangegeven, een knal en Hardebeck was gepasseerd. Zoo won Den Haag dezen wedstrijd, die op zeer hoog peil stond, met 1—0. Ons Nederlandsch elftal is zeker weer een team, waarmede geducht rekening zal gehou den moeten worden. Er is snelheid en goede balcontrole; de spelers gebruiken hun hoofd. En voor ons Haarlemmers is het prettig te kunnen constateeren. dat de jong. Visser 't Hooft en P. Gunning in het Nederlandsch A of B elftal zeker een goed figuur zullen ma ken. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Promotic-klasse: Bloemendaal II—Utrecht 25 Amsterdam IHVictoria 21 Tweede klasse. Hilversum IVHilversum IH 32 Amersfoort—Amsterdam n 24 M. H. C. n—H. B. S. 2—1 H. O. C. Hl—H. D. M. H 0—7 Togo II—H. O. C. H 1—4 D. St. H. C Leiden 1—2 Derde klasse H. B. S. II—Bloemendaal III 3—1 A. V. '23Oh. Kay 0—2 StrawberriesAlkmaar 1—2 Hilversum VLaren 5—0 H.D.M. Ill-Victoria III (onder protest) 1—1 Kieviten II—H. Lyceum IV 3—0 Te Werve II—Leiden II 0—7 Dordrecht II—Dordrecht I 0—5 I H. Lyceum III—Togo Hl 3—2 I Tc Werve—Togo IV g—4 1 PROMOTIE-KLASSE Bloemendaal 2Utrecht (25) Zonder Schade v. Westrum heeft Bloemen daal in eigen huis tegen de Stichtenaren verloren. Er wordt een snelle goede wedstrijd ge speeld. Utrecht neemt met een houdbaar schot de leiding maar de thuisclub maakt, wanneer J. de Visser snel inloopt, gelijk 1—1 Door missen van de Bloemendaalback neemt Utrecht nog voor de rust de leiding. Na de thee wordt de score fraai verhoogd maar dan pakken de oranjehemden flink aan; fraai solowerk van Timmermans levert een goed doelpunt op (2—3). Nu is de thuis club sterker, maar in plaats van den gelijk maker scoort Utrecht bij een snellen uitval. Dat ontmoedigt Bloemendaal; een 5de doel punt van een Utrechtsche stick is spoedig gemaakt, wanneer het einde komt, heeft Bloemendaal verloren. TWEEDE KLASSE. M. H. C. 2—H. B. S. (2—1) Dat M. H. C. deze plaatselijke ontmoeting gewonnen heeft, danken de Musschen aan het goede keepen van Jhr. Elias en het harde schot van Van Kempen. De strijd had een spannend verloop, en al werden er veel fouten gemaakt, toch werd er snel gespeeld en soms goed gecombineerd. M. H. C. nam al heel spoedig de leiding door Van Kempen. Aan de overzijde stopte Elias menig schot, doch tenslotte maakte Modlich uit een straf corner nog voor de rust fraai gelijk (11) Na de thee snelle aanvallen en gemiste kansen aan beide zijden. Eerst na langen tijd scoorde v. Kempen keihard voor de thuisclub (2—1). H. B. S. veranderde haar opstelling doch ook de nieuwe voorhoede was onmachtig om geboden kansen in goals om te zetten. DERDE KLASSE H. B. S. 2Bloemendaal 3 (31) Na een snellen wedstrijd heeft H. B. S. re vanche genomen voor de onlangs geleden 61 nederlaag. De thuisclub is Iets in de meerderheid, doch v. d. Brandeler geeft aan Bloemendaal de leiding (01) Na de doelwisseling verslapt Bloemendaal; het H. B. S.-overwicht wordt grooter. De ge lijkmaker komt al spoedig. Tot tien minut?n vóór het einde is de stand nog 11. maar dan maakt H. B. S. kort na elkaar twee doelpun ten en wint verdiend. H. O. C.Amsterdam H. D. M.Hilversum LeidenVictoria 2—0 1—2 3-0 Overgangsklasse-, Tweede klasse: FitR. W. Hl Breda—H. O. C. n Te WerveBreda II. D. S. Kieviten—H. B. S. 9—1 10-0 (De Crt.) Noord-Holl. Hockeybond B. H. C. 4—M. H. C. 3 2- Alliance—M. II. C. 4 veld afgekeurd. M. H. C. 5—Alliance 2 6- Jubileumwedstrijden bij ,,'t Spaarne". De laatste ontmoeting der derde ronde van deze geanimeerde wedstrijden ter gelegen heid van het 5-jarig bestaan van de vereeni- ging ,'t Spaarne" heeft thans plaats gehad. Op bezoek was de biljartclub „Sportlust" uit de Kleine Houtstraat met haar 4de klasse. Zij heeft een gevoelige nederlaag geleden door alle vier partijen te verliezen met groo- ten achterstand. Het eerst speelden Heerschop (Sportlust) en Moonen ('t Spaarne). De gastheer neemt onmiddellijk de leiding in handen. De gast is niet op dreef en raakt meer en meer achter. Als het einde komt, luidt het: 43 om 80 in 36 beurten: grootste series 11 en 8. ~t. Faas (Sportlust) is evenmin opgewassen tegen Michel ('t Spaarne). Ook deze „Spaar - ne"-man steekt goed van wal. Als hij op 't einde verslapt, maakt Faas daar geen ge bruik van, met het gevolg, dat Michel 80 no teert in 51 beurten, als hij er 57 heeft. Dan trekt B. Huis in 't Veld (Sportlust) op tegen Jansen ('t Spaarne). Deze spelen een langdurige partij, waarin de gastheer ze geviert met 64 om 80 in 66 beurten. Vervolgens maken G. Wester (Sportlust) en J. Bogaert ('t Spaarne) de laatste partij. Deze bezoeker is er al heel slecht in. terwijl Bogaert een goede partij speelt en daardoor regelmatig uitloopt, zoodat hij de 80 punten reeds vol maakt, als zijn partner pas op 27 staat in 42 beurten. De uitslag was: „Sportlust" 196 ,,'t Spaar- 320 caramboles. Na 3 ronden is de stand: ..Flora" 140. „T. O. G." 216. .JD.O.X." 243. „O.M.S." 266, „Vrien denkring n" 317 en „Sportlust" 488 verlies- punten. 25 K.M. hardloopen. HET RECORD VAN 15 K.M. VERBETERD. Onder auspiciën van de Rotterdamsche athletiekvereeniging D.O S. heeft Zondag te Rotterdam de wegwedstrijd plaats gehad over 25 KM. Deelgenomen werd door 13 ath- leten. Winneer was J. Kemp in den tijd van 1 uur 35 min. 41.8 sec. J. Kemp legde het parcours, 15 KM., af in 9/10 sec. beneden het bestaande record, dat hij thans gebracht heeft op 53 min. 26.9 sec. Het oude record stond op naam van Hui- zinga met 53 min. 27.8 sec. Carnera wint van Paolino. GROOTE PUNTENOVER WINNING VAN CARNERA. Uit Barcelona: De Zondagmiddag in het overvolle stadion gehouden boksmatch tus- schen de beide zwaar gewichtboksers Paolino en den. Italiaan Carnera. over 10 ronden van 3 minuten, had tot resultaat een groote pjin- tcnoverwiiming voor den Italiaan* NED. KORFBALBOND Overzicht. Een Zondag van doelpunten, want twee wedstrijden gaven uitslagen met dubbele cijfers. Haarlem I is na het vele wachten blijk baar nog niet op dreef. Ze moest zich met een 22 gelijk spel tevreden stellen tegen Sport I. Rust ging in met 2—1 voordeel. Het allereerste begin leverde voor Sport het ge lijkmakende punt op. Advendo's veld bleek bespeelbaar. De thuis club had de doelpunten van enkele weken blijkbaar opgespaard. Het gevolg was, dat D.V.D. II met liefst 141 verslagen werd. Haarlem n. dat de slagen opvangt, werd nu het slachtoffer van het Purmerendsche B.EP. en kwam met één doelpunt thuis; de gastheeren hadden er vijftien! S.V. bleek tegen het Amsterdamsche Wes terkwartier niet opgewassen en verloor met met 62. De Zilvermeeuwen, ook te Amsterdam spelend tegen D.E.D. I, verloren eveneens en wel met 51. Westerkwartier 3Sport Vereent (6-2) De spelers aan het van Beuningenplefn heb ben dezen wedstrijd verdiend gewonnen, doch de uitslag is geflatteerd. Het is voor korf ballenden, gewend aan een groot terrein bijna ondoenlijk om de zeer vlug opgezette aan vallen der Amsterdammes op hun grint- terrein te weerstaan, waarbij komt, dat dezen in alle mogelijke standen doelen, voor provin ciale begrippen in vrij gedekten stand. Er waren nauwelijks tien minuten gespeeld toen het reeds 3—0 voor de thuisclub was- Allemaal verre schoten, welke doel troffen S.V. raakte langzamerhand beter inge speeld, doch de rust ging toch in met 40 Na de rust werd het echter een gelijk op gaande strijd. Twee goede doelpunten maak ten nu de gasten, zoodat weer gewisseld moest worden met den stand 42. De beginaanval der gasten kon echter niet loskomen, hoewel Mej. A. van Gelder tot drie maal toe een bal uit de mand zag springen, welke beter lot hadden verdiend. Westerkwartier maakte er 62 van. Wil S.V. zich de Amsterdammers van het lijf houden, dan zal er wel wat forscher ge speeld dienen te worden. AdvendoD. V. D. 2 (151) Daar de aangewezen scheidsrechter niet verscheen, neemt de heer Engelsma de lei ding op zich. Het veld is, hoewel uiterst glad. goed be speelbaar. Advendo heeft een invaller, terwijl D.VJ5. volledig is. Reeds dadelijk blijkt het, dat de Amsterdammers zich op het gladde veld niet thuis gevoelen. De Advendo'ers heb ben hier veel minder last van. Zoodat de Zwart-witten dan ook veel sterker zijn. Deels door slecht plaatsen, deels door te vlug schie ten, duurt het toch nog een kwartier, vóór Deegenaar aan Advendo, uit een doorbraak de leiding geeft. Direct daarop maakt Van den Berg er op keurige wijze 20 van. Hiermede is de tegenstand van D.V.D. ge heel gebroken; de score wordt door Advendo regelmatig opgevoerd. Rust 7—0. De tweede helft wordt een getrouwe copie van de eerste. Als Advendo den stand op 90 heeft gebracht, weet eindelijk een der D.V.D. heeren met een ver schot tegen te scoren. Advendo neemt dan echter het spel geheel in handen. De doelpunten volgen elkaar nu snel op en als er nog een kwartier te spelen is luidt de stand 13—1. D.V.D. komt dan no£ even krachtig opzetten, maar de Advendo- verdediging weet zonder moeite de baas te blijven. De laatste minuten pakt Advendo nog eens aan, en weet nog twee doelpunten aan de score toe te voegen. Als de scheids rechter het einde fluit heeft Advendo met 151 gewonnen. St. Nicolaasfeest van D. S. V. Op Zaterdag 6 December geeft de Haarlem- lemsche Kolfbalclub „D. S. V." haar (twee de) St. Nicolaasfeest in de groote zaal van Gebr. Kwekkeboom aan de Kleine Hout straat-. Door een tooncelclubje, uit leden be staande, zal een klucht worden opgevoerd, terwijl het mandolinegezelschaD „Apollo" medewerking verleent. De avond wordt met bal besloten. De Brusselsche Winterbaan. Jaap Meyer derde. Ilerkuleyns wint! Uit Brussel: 30 Nov. (V.D Tijdens de Zondagavond op de Brusselsche Winterbaan gehouden wielerwedstrijden kwam de Am sterdammer Jaap Meyer in het spnntnummer uit tegen den Belg Scherens en den Deen- schen renner Falk Hansen. In alle drie races werd Jaap derde. De eerste serie werd gewonnen door Falk Hansen, ter wijl de twee andere series door Scherens ge wonnen werden De einduitslag luidt-: 1. Scherels 4 punten, 2. Falk Hansen 5 punten. 3. Jaap Meyer 9 pun ten. In het motornummer kwam de Nederlan der Ilerkuleyns uit tegen Fondu. De eerste serie werd door Fondu gewonnen -met 45 M. voorsprong. De tweede serie was voor Herku- leyns, die Fondu inhaalde na 10 ronden. In de beslissing worn Fondu met 100 Meter voor sprong op Herkuleyns. Vrijwillige Burgerwacht. In den Stadsdoelen had de uitreiking plaats van diploma's en kruisen, gewonnen op de in den afgeloopen zomer gehouden oefenin gen, door den commandant van de Vrijw. Burgerwacht. Eerst werd A. N. Pielage toege sproken; deze behaalde dit jaar den titel van Schut ter koning: hij mocht voor deze presta tie het daarvoor bestemde lint in ontvangst nemen. Door de volgende leden werd het Koningschutterschap 2de klasse behaald: J. F. Duin, H. Boots, A. Scholten, H. J. Bakker, J. S. v. d. Schalie. Zij ontvingen een diploma en een zilveren kruis. Voor schietvaardigheid werden de volgen de diploma's behaald: Diploma A: P. Alders, diploma zilv. kruis en zilv. kroon; A. N. Pielage, diploma zilv. kruis en verg. zilveren kroon. Diploma B: O. J. Keyser, diploma, bronzen kruis. C. J. Diekman. diploma, bronzen kruis. Diploma C; P. J. M. Schouten, diploma C. de Graaf, diploma; II. J. Bakker, diploma. D Th. G. Heemskerk diploma: M. Dekker Jr diploma* J. S. v. d. Schalie, diploma. Kampioenschap op sabel. Zaterdag had de Nationale Kampioenschap op Sabel, (voorronden) uitgeschreven door de Koninklijke Ned. Amsterd. Schermbond in de schermzaal ,3rassinne" alhier, plaats. Voor het eerst was deze wedstrijd volgens een nieuw systeem beproefd en wel zoo, dat de schermers óistrictsgewijs verdeeld waren; namelijk districten: A, B. C. D. E. Voor Haarlem, welke in district A werd in gedeeld, kwamen uit de volgende scherm- vercenigingen: uit Amsterdam, Zaal Aerts, Incasso-Bank, Semper Avanti; Hilversum- sche Schermclub, Bussumsche Schermclub; Haarlemsche .Schermclub; Provincies Gro ningen, Friesland. Drente en Overüsel. Er werd veel belangstelling verwacht in Haarlem; tegen alle verwachting in was de opkomst meer dan slecht. Dit moet als oorzaak hebben het nieuwe systeem, voorgeschreven door de Techn. Com missie van den K.N.AB.B. Want slechts één schermer, en wel uit Amsterdam, was opge komen. Om dezen critieken toestand en de eer te redden tegenover het aantal aanwezige gas ten, hebben zich drie leden van de Haar lemsche Schermclub, welke als toeschouwers aanwezig waren, zich bereid bevonden aan dit concours deel te nemen. De Bond zal moeten toegeven dat een der gelijke mislukking een gevoeligen slag toe brengt aan de prestige van de edele scherm- sport, en ook tegenóver de toeschouwers, die een hoog denkbeeld hadden van zoo'n concours. Niet alleen in Haarlem doch ook in an dere districten was de opkomst blijkbaar door de verkeerde systeem-regeling heel slecht. Wat wel aantoont dat dit systeem niet deugt. Het is dan ook te hopen, dat voor de komende wedstrijden een betere regeling zal getroffen worden. Aangezien ook geen hoofdsecondanten ge komen waren, om dezen wedstrijd te leiden, heeft de heer Brassinnc, op verzoek van de aanwezige schermers, de leiding op zich ge nomen. Aan dezen wedstrijd werd deel genomen door de volgende heeren: Sjerp, van Incas so Bank, te Amsterdam; F. Knoops van de Haarlemsche Schermclub; J. Stof fens en G. Aanstoot eveneens van de Haarlemsche Schermclub. Hoewel deze wedstrijd een gering aantal deelnemers had, muntte deze uit in kwaliteit meer dan in quantiteit, waardoor de scherm - partijen dan ook met meer aandacht gevolgd werden; er ontstond een spannende strij<L in alle partijen. Het resultaat luidt als volgt: F. Knoops, van de Haarlemsche Schermclub wint al zijn partijen. Sjerp uit Amsterdam wint twee partijen. G. Aanstoot wint één partij, terwijl Steffens op het kantje af zijn partijen verloor. Deze vier heeren komen voor de finale ln aanmerking. DAMES A. S. C. schermkampioenschap van Nederland. De laatste damescompetitiewedstrijd had Zaterdag plaats tusschen de dames van de Amsterdamsche Schermclub en Zaal Paoli, welke gewonnen werd, door de dames van de A. S. C. met 142, waardoor deze scherui ster s meteen het clubkampioenschap wonnen De ploeg bestond uit Mej. j. de Boer, Mevr. A. Admiraal-Meyerink, Mej. F. Denninghof Stel ling en Mej. M. de Dieu stierling. Uitvoering van „Sparta", Zaterdagavond gaf „Sparta" te Velsen een uitvoering in het .gebouw „Concordia" onder leiding van den heer D. E. van Alewijk. Voor 't eerst werkte hieraan mede de onlangs op gerichte veteranen-afdeeling, die door den heer G. Boeke aangevoerd werd. De heer N. de Ligt, voorzitter van Sparta, deelde in zijn openingswoord mede, dat sinds het vorig jaar gevierde jubileum het aantal leden gehalveerd was. Spreker wekte daar om op tot toetreding als lid. Als lichtpunt viel te noteeren de oprichting van een nu bloeiende veteranen-afdeeling voor heeren, terwijl nu de oprichting van een dergelijke dames-afdeeling in zicht is. Voorts deelde de heer de Ligt mede, dat voor arbeiders in. het conrinu-bedrijf ge legenheid zal worden gegeven tot oefenen op een middag of een ochtend. Weliswaar bleek dus het aantal medewer kers aan deze uitvoering zeer sterk te zijn gedaald, maar de prestaties waren er niet minder om. Althans het gemiddelde stond niet lager dan vorige jaren, maar het kwam ons voor, dat de toesteinummers in hoeda nigheid waren gestegen en daarentegen an dere nummers op iets lager peil stonden. De veteranen-afdeeling droeg sterk bij tot het welslagen van deze uitvoering. Dat was kranig werk aan de brug, heeren! Ook het publiek genoot van dit toestel- turnen van de oude garde. Jammer was, da de staafoefeningen minder goed konden vol doen. Muziek-begeleiding voor een dergelijk nummer kan heel goed geschikt zijn, óók voor gelijkheid van werken, maar de keuze van de muziek werkte?; het gelijke en het- krachtige niet in de hand. Toch toonde ook dit nummer duidelijk, dat de geoefendheid van de veteranen-afdeeling boven de mid delmaat uitkomt. Het t-oestelturnen van de jongens (aan laagrek) stond niet hoog, maar vooruitgang bleek in het toestelturnen van de dames en meisjes (aan brug) en van de heeren (aan rek en brug). Met dergelijke nummers voor dames zijn we in Sparta nooit verwend ge weest, en daarom doet 't genoegen thans te kunnen constateeren, dat de Velser turnsters méér kunnen dan een dans uitvoeren of een knots hanteeren, hoe belangrijk dit ook in de gymnastiek is Soortgelijke nummers kwamen dan ook weer op het programma voor. Het knots- zwaaien van de dames ging als van ouds en 't zelfde kunnen we zeggen van haar dans, die zuiver overeenstemde met het karakter van de Schubert-muziek. Deze overeenstemming ontbrak in het meisjes-nummer, dat uitgevoerd werd op een wals van Straus. Trouwens, de jongere meis jes waren den geheelen avond beter op dreef dan de oudere (uitgezonderd in het brug- nummer). Haar volksdansen voldeden dan ook zeer, vooral het geliefde Simmermoarn. En haar staaf-oefeningen gingen uit boven de vrije oefeningen van de oudste meisjes, wat massa-werk betreft. Bijzonder aardig wa ren de eenvoudige oefenvormen van 't aller jongste grut. Voorts demonstreerden de Jongens nog i ije oefeningen en spel, en de heeren s:aaf- oefeningen. w. L, J Damredacteur: J. W van Dartelen, Raad* huisstraat 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende. gelieve men te zenden naar bovenge noemd adres. Voor onze probleemliefhebbers geven wij hieronder ter oplossing een aardige compo sitie van aen IJmuidenschen problemist Barend Dukel. Probleem No. 1606. Auteur: BAREND DUKEL, IJmuiden. Eerste publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op: 5 8 12 13 14 16 18 21 en 35. Wit 9 schijven op: 22 27 32 34 37 38 41 42 en 43 Wit speelt in den diagram stand 22—17, Mag Zwart nu 2126 spelen? Met eindspel. Oplossingen van dit vraagstuk worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 8 December a.s. bij den redacteur dezer rubriek Hieronder plaatsen wij een zeldzaam ori gineel en leerrijk eindspel van den bekenden eindspelcomponist C. Blanken aar. Eindspel No. 1607. Auteur: C. BLANKEN AAR, Rotterdam. ZWART WIT Stand in cijefers: Zwart 3 schijven op; 4, 8 en 38. Wit 2 schijven op: 15 en 25 en een dam on 14. Wit speelt en wint. De oplossing van dit fraaie vraagstuk Ls: Wit: 14—3, 3—9, 25—20, 20—14, 15:4, 4-* 10, 10—15, 15:42. Zwart: 8—13, 13—19, 4:13, 19:10 13—19, 19-* 24: 24—30. Een vernuftig gevonden winstgang! Zelfs zeer geoefende spelers zullen deze leerrijke winst niet voor het bord kunnen vinden. De groote scheppingsgeest van Blankenaar komt in dit vraagstuk wel bijzonder tot uiting. OPLOSSINGEN. De autaursoplossing van Probleem No. 1601 (J. Wielenga, Haarlem) luidt: Wit: 23—18; 32—27, 42—37, 47:17, 17—12, 12:1, en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Dit vraagstuk werd correct opgelost door? W. van Daalen, F. A. Berkemeier, J. van Steenwijk, P. G. van Engelen, J. v. d. Vlugt, H. G. Teunisse, M. A. G. Cats (ook nog No. 5919): Aebe de Jong, W. C. Groenïngs, J. van Looij, D. J. Erb, J. Poppen, H. Greeuw, R. Hartgerink, J. P. van Eijk, J. v. d. Giessen, J. C. van Waard en J. L. Versteeg, allen to Haarlem; F. H. Kluen en M. Lieffering, beiden te Heemstede; J. B. Sluiter Jr. te Aerden- hout; Mej. A Schreurs, te Zandvoort: Barend Dukel en H. de Boer. beiden te IJmuiden; G. L. Gortmans te Amsterdam; W. J. v. d. Voort te Nieuw Vennep: Geo. J. A. van Oam te Wassenaar (Z.-H.); P. Kleute Jr. en W. Hoekstra, beiden te 's-Gravenhage. Wij publiceeren hieronder ter oefening een zeer leerrijk vraagstukje van den bekenden problemist H. J. A. van Gelder. In eenvou- digen stand wordt op zeer origineele wijze de winst verkregen. Meer geoefende spelers moeten trachten den winstgang voor het bord te vinden. EINDSPEL No. 1608. Auteur: H. J. A. VAN GELDER, Rotterdani, jü pp iii Jü iW: 11 In HpF" HP 11 B H 11 lö 'm m tH 11 ff ftó ps Stand in cijfers; Zwart een schijf op 16 en een dam op 14. Wit een schijf op 17 en twee dammen op 13 en 34. Mag Zwart 143 spelen om de remise te forceeren? Oplossing: Wit: 34—48. 48—26, 13—27 enz. Zwart 14—3, 3—31 A 21—49 B A. Op 3—26 volgt 13—31 B. Op 21—3 volgt 3—8.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12