KORFBAL LAWNTENNIS ATHLETIEK G. A. BROEKMAN HOCKEY DAMES-HOCKEY CRICKET PAARDENSPORT POSTDUIVEN HENCELEN BILJARTEN NED. KORFBALBOND Overzicht. Do wedstrijden Advendo IAnimo I en Haarlem ID.T.V. III konden wegens onbe speelbaar der velden niet doorgaan. Haarlem II bracht het er In Amsterdam tegen D.V.D. II vrij goed af, het verloor slechts met 13. Advendo III speelde te IJmuiden een goe den wedstrijd, maar kan het tegen de Meeuwen niet bolwerken. De IJmuidenaren wonnen met 51. Sport vereent won van Ready Tecka n met 4—1. Sport VereentReady Tekca (41) Om half drie riep de heer Brakel beide ploegen in het veld. Al gauw bleek, dat de thuisclub, volledig uitkomende, slerker was dan de reserves van deze oude Amsterdam- sche vereenlglng. Verschillende goede aan vallen werden opgezet, doch geen van de vele schoten troffen doel. Hoewel de gasten in de minderheid waren, werd daar toch door een gedekt schouderschot de eerste goal gemaakt. Een kwartier vóór rust maalde Hoosemans gelijk. Rust 11. Ready Tekca begon nu het spel te for- ceeren, doch behoudens enkele uitzonde ringen (echter van korten duur) bleef S. V. rustig, doch feller nu doorspelen. Plotseling krijgt Kuiper den bal vrij achter den paal, een hoog schot volgt en het is 21 De Amsterdammers zetten er nu alles op voor den gelijkmaker, hun spel wordt er wer kelijk niet fraaier op. Nu is het A. Menet, die na goed samenspel no. 3 in de mand depo neert. De gasten geven zich nog niet gewonnen; er moet nog een kwartier gespeeld worden. Slinger maakt aan de onzekerheid een einde en plaatst no. 4. D. V. D. 2Haarlem 2 (31) In een onfortulnlljkcn wedstrijd verloor Haarlem 2 gisteren van de D. V. D.-reserves De bezoekers zijn van het begin af sterker doch weten dit niet in doelpunten uit te druk ken. Het schot is bij de Amsterdammers daarentegen veel beter en van de hun geboden kansen weten zij tot driemaal toe te profi teered zonder dat Haarlem's aanval door doelpech vervolgd, weet te scoren, totdat v. Lohuizen eindelijk den achterstand weet te verkleinen. De tijd Is evenwel te kort om nog op te halen dus heeft Haarlem n ander maal verloren. Er werd in de beste verstand houding gespeeld. HAARL KORFBALBOND VorwaartsD. S. V. (22) Voorwaarts zette het eerst een aanval op, maar door de gladheid van het veld was zuiver schieten niet mogelijk. De gasten na men de leiding, maar spoedig maakte Voor waarts gelijk (1—1). Na de hervatting doelpuntte D. S. V. (2—1) welken voorsprong haar spoedig ontnomen werd (2—2). Met dezen stand werd ge ëindigd. De gladheid deed veel afbreuk aan dezen mooi gespeelden wedstrijd en veroorzaakte veelvuldige valpartijen die gelukkig goed af liepen. Voorwaarts 2D. S. V. 3 20 D. S. V. 2Alw. Ready 2 2—0 (vriendsch.j D. V. D. 2Haarlem 2 31 Haarlem 3—K. V. I uitgesteld St. Nicolaas-avond H. K. C. Haarlem. In de achterzaal van Brinkmann gaf Haar lem, Haterdagavond haar jaarlijkschen St. Nicolaasavond. De 2jaal was flink bezet toen het feest een aanvang nam. Nadat het muziekclubje van de H.K.C. Haarlem enkele nummers had doen hooren ging het doek op voor het eerste tooneelstukje, dat veel succes ©ogsttte. Nadat gekiend was. werd de komst van St. Nicolaas aangekondigd. Onder enthousiaste toejuichingen deed de Sint zijn entrée. Met een toepasselijk woord deelde hij aan alle aanwezigen een geschenk uit. Een ardig in termezzo was toen het jongste meisjes-adspi- rantlld van Haarlem op speciaal verzoek van den Sint een versje ten beste gaf. Toen St. Nicolaas, natuurlijk geëscorteerd door zijn knecht, vertrokken was overden enkele leden nog een tooneelstukje op waarna nog eens gekiend werd. Intusschen hadden de leden van het muziekclubje een naam gekozen uit de ingekomen opgaven. De meeste stemmen verkreeg de inzender van „The Haarlem Serenaders", zoodat het voormalig „Zoet- fcoutje" aldus werd herdoopt. Een bijzonder nummer vormde tenslotte nog een naamloos drama In 4 declen ten tooneele gebracht door 4 heeren. MARLOT-TENN1STO URNOOI. Zondang werd te Den Haag de beslissing gespeeld van het open Marlot-tennistoumooi. In verband met de geringe deelneming" werd het nummer damesdubbel niet gespeeld. De resultaten van de finales waren als volgt: Heeren enkelspel A: Knottenbelt slaat Koop man met 63, 75. Heeren enkelspel B: Mr. Mobach slaat Schelling met 7—5, 1—6. 60. Heeren dubbelspel: Koopman en van Leem bruggen slaan Berens en Imhoff met 46. 6—3. 8—6. Dames enkelspel: McJ. Belzer slaat mej. A. Kerckhoff met 62, 64. Gemengd dubbelspel: Mej. Belzer en Van Berkel winnen met 6—3. 6—2 van Mej. Z. Kerckhoff en don heer Knottenbelt. ïn de klasse A van den veldloop van A. V. A. C. te Amsterdam (5 K.M.) won J. Zeegers voor Toorenburg en Mulder. In de Nleuwoiingenklasse (2 1/2 K.M.) won Jansen (Victoria, Amersfoort). v maar kleedt U toch n- Ja BROEKMAN beter KLEERMAKER KLEINE HOUTWEG 5 TELEF. 12225 NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING» Eerste klasse. Hilversum't Gooi 3—1' H.O.C.Amsterdam 2—0 Haagsch Lyc.Bloemendaal 1-0 M.H.C.H.D.M. 1—6 Promotieklasse. Bloemendaal IIH. Lyc. U 5—3 UtrechtTilversum II 1—1 Tweede klasse. 't Gooi IIHilversum II 4—1 AmersfoortM.H.C. II 2—0 Amsterdam IIH.B.S. 1— Togo nVictoria II 0—5 H.D.M. II—Leiden 5—0 H.O.C. Ill—D. St.H.C. 4—0 Derde klasse. Amsterdam IVUtrecht 11 2—0 Laren IIBe Fair 1—3 Oh KayStrawberries 1—1 Bloemendaal IH—A.V. '23 9—0 Hilversum V—'t Gooi IV 0—0 Be Fair IIAmsterdam V 0—5 H. Lyc. IVTogo V 2—1 Togo IVDordrecht II 7—0 DordrechtTe Werve 3—1 KievitenTogo III 8—1 OOSTELIJKE AFDEELING. Eerste klasse. Deventer HZutphen 1—3 EnschedeNij megen 2—2 Tweede klasse. HengeloAlmelo II 5—0 D.K.S.—Enschede II •1—3 Nijmegen IIDeventer III 5—2 Uuward IIDeventer IV 1—1 ZUIDELIJKE AFDEELING. H.T.C.C. IIH.T.C.C. I 1—3 Cadetten H. V.Breda 3—4 DAMES. H.L.C.R.W. 2—2 AmsterdamB.D.H.C. 1—1 Overgangsklasse O.K.—H.D.M. II 2—0 B.D.H.C. Hl—Kievieten 2—4 Buiten de competitie. (Dames). UtrechtAmersfoort 5—3 Onder protest. M. H. C—H. D. M. (1—6) _et Heemsteedsche Sportpark is in de maak, waardoor de Musschen hun terrein eenigszins hadden moeten verleggen en nu op een grasveld speelden, waar weinig gras en veel kuilen en kuiltjes waren. Het was dan ook zeker een der slechtste M.H.C. wed strijden. Alles deed mee aan de malaise, tot zelfs de beide scheidsrechters toe, die zeer bijzondere beslissingen gaven en In het oog vallende overtredingen lieten passeeren. De thuisclub loopt direct hard van stapel doch vervalt in het kick and rush-systeem, waaraan H.D.M. al dra meedoet. Hooft slaagt er in aan M.H.C. de leiding te geven na goed 9pel en een goed schot (l0). Een missen in de Haarlemsche verdediging geeft gelegenheid voor Deutman de gelijk maker te scoren. (11). Met dezen stand komt de rust. Na de rust blijkt H.D.M. zich goeddeels hersteld te hebben en een geregeld overwicht is er het gevolg van. Tot overmaat van ramp raakt v. Kempen er geheel uit. hoewel hij voor rust in zijn eentje menigen Haagschen aanval wist te breken. Als Buys eerst aan H.D.M. een voorsprong gegeven heeft (12). schijnt het ijs gebro ken. Van Voorst van Beest gaat er dan alleen van door en heeft geen moeite den keeper te passeeren <13). Uit een strafcorner komt dan het 4e doelpunt, waarna Deutman er met handen en voeten 1—5 van maakt. Een strafbully maakt dan het halve dozijn vol. Haagsch LyceumBloemendaal (1-0) De thuisclub valt onmiddellijk aan, doch vindt halflinie en verdediging der gasten in goede conditie. Na een overwicht van het Lyceum slaagt de Bloemendaalsche halflinie er in het spel eenigzzins te verplaatsen, zoo dat dan de partijen meer tegen elkaar op wegen. De Haagsche achterhoede kan even wel den Bloemendaalschen aanval gemakke lijk de baas blijven, zoodat de rust met nog steeds blanken stand komt. Ook in de tweede speelhelft een geheel ge lijk opgaande wedstrijd, waarbij de achter hoeden de baas blijven. De thuisclub ver slapt dan wat in tempo. Een weifelen in de Bloemendaalsche verdediging brengt het eenige punt van den wedstrijd aan het Haagsch Lyceum. Bloemendaal 2Haagsch Lyceum 2 (5-3) Bloemendaal heeft eenige invallers, doch speelt desondanks aan aantrekkelijken, vlug gen wedstrijd. Reeds vrij spoedig opent Gun ning de score (10) en kort daarop komt nog een goal van denzelfden speler (20). Een Haagsche aanval doet den achterstand tot 21 inkrimpen. Na de rust wordt uit een scrimmage voor het Haagsche doel het derde doelpunt ge boren (31). Het Lyceum komt dan opzetten en heeft succes (32). Een te ver opdringen van de Haagsche backs wordt hen dan noodlottig; Haagmans maakt er 4—2 van. De gasten slagen er in den achterstand gedeel telijk in te loopen (43). Kort voor tijd scoort Broese Bloemendaal's vijfde goal (5-3). AmersfoortM. H. C. (20) Het Musschenteam moet met een aan in vallers rijk elftal naar Amersfoort. De thuis club is voortdurend iets sterker. In de eerste helft slaagde Amersfoort er in een goal te scoren (10). Ook na de rust weet Amersfoort zijn kleine meerderheid weer in een doelpunt uit te drukken. Met een 20 nederlaag moet M.H.C. de thuisreis aanvaarden. Amsterdam 2H. B. S. (12) Het Amsterdamsche veld had van den regen weer danig geleden, doch desondanks domineerde H.B.S. gedurende den geheelen wedstrijd. Het geheele elftal speelde een uit stekenden wedstrijd, terwijl Modïlch als mid- voor weer heel goed was. Uit een scrimmage voor het Amsterdam sche doel komt de eerste H.B.S.goal '01). Ondanks forscla spel van Amsterdam kan i Dinkelman den H.B.S.-voorsprong ver- grooten (0—2). Een vergissing van Houtman bezorgt Amsterdam een tegunpunt (12). Bloemendaal 3A. V. 1923 (90) Een voortdurend Bloemendaal-overwicht op de Amsterdamsche helft, zoodat Bloemen daal haar keeper tijdelijk aan de Amster dammers kon afstaan.toen de Amsterdammer even moest uitvallen!! Met rust was de stand reeds 60 door Kuipei (3), v. d. Koog (2), en Jhr. v. d. Brandeler (1). Na de rust voegden v. d. Koog, Jhr. v. d. Brandeler en Ouweleer elk nog een doelpunt aan dit totaal toe. Arasterdam 1—B. D. H. C. 1 (1—1) B.DJI.C. I, dat met drie invallers naar Am sterdam ging. dat z- in den thuiswedstrijd met 41 hadden verslagen, had het nu heel wat minder gemakkelijk, dank zij den vrij deplorabelen toestand, waarin het veld ver keerde, en het feit, dat Amsterdam een heel wat betere partij speelde dan een paar weken geleden. Het Bloemendaalsche elftal zag er als volgt uit: Mej. Andreas, Mej. A. de Vletter, Mej. I. Schnerr, Jkvr. K. v. Panhuys, Mej. T. Roos, Mej. E. Leendertsz, Mej. N. Drijver, Mej. L. Warmellnk, Mej. N. Roos, Mej. R. Ledeboer, Mej. W. v. d. Tak. Het spel gaat in het begin vrijwel gelijk op, hoewel de aanvallen van Amsterdam veel ge vaarlijker zijn dan die van Bloemendaal, wat waarschnijlijk te wijten is aan de algemeene Bloemendaal-fout: gebrek aan goede schut ters. De Bloemendaalsche achterhoede weert zich uitstekend, vooral mej. Andreas doet meesterlijke dingen in de goal, en het feit, dat Bloemendaal niet met een nederlaag naar huis werd gestuurd, heeft zij enkel en alleen te danken aan het goede keepen van Mej. Andreas, zoowel voor als na rust. Ten slotte maakt mej. T. Roos uit een strafcorner een goal, en met dezen stand (10 treedt rust in. Na de rust blijft de verhouding ongeveer hetzelfde; Amsterdam is in de meerderheid, Bloemendaal kan niet wennen aan het bui tengewoon zware veld, en ten slotte weet Amsterdam dan ook met een hoog schot ge lijk te maken. Er wordt hard gevochten om de winnende goal; het spel wordt er niet beter op, er wordt soms zelfs vrij ruw ge speeld. Amsterdam slaagt er evenmin als Bloemendaal in om een goal te maken, en als ten slotte het einde wordt gefloten kan B.D. H.C. I met een niet geheel en al verdiend spel in zijn zak naar huis keeren. De wedstrijd werd geleid door de heeren Onderwater en Tholen. B. D. H. 3Kieviten 1 (24) Bloemendaal heeft een plaatsvervangster voor de keepster, waardoor het elftal er nu aldus uitziet: L. Llonl, Lidy van Aken. Gr. Rigbers, L. Bosschart, D. van de Stadt, E. Meihuizen, Tineke Stokkink, B. Venema-Kooiman. Ans Koetse, D.Vol'beda, L. Scheffer. B.D.H.C. begint dadelijk met een paar en thousiaste aanvallen en na ongeveer tien minuten gespeeld te hebben geeft Mevrouw Vene.ma haar club met een hard hoog schot de leiding. De Haagsche achterhoede schijnt nu even overrompeld te zijn; Bloemendaal profiteert hiervan en mej. koetse maakt den tweeden goal. Dan komt de Kieviten-voorhoede opzetten. Er werd een zware druk op het B.D.H.C.-doel uitgeoefend, maar mej. Lioni houdt op wer kelijk keurige wijze haar doel schoon. Wan neer de bal echter niet heelemaal goed weg gewerkt wordt, kan de Haagsche midvoor den voorsprong verkleinen. (21). Nog voor de rust weet dezelfde speelster gelijk te maken. Daarna komen er een paar doorbraken van de Bloemendaal-voorhoede, maar het harde schot ontbrekt. Aan den anderen kant komt een snelle aan val; een onhoudbaar schot brengt den stand op 23. De Kieviten blijven nu sterk in de meer derheid. De Bloemendaal-achterhoede is ech ter in uitstekende conditie cn pas in de laat ste minuut kan de Haagsche middenvoor profiteeren door een misverstand. (24). Bloemendaal speelde een aardigen wedstrijd, alleen steunden de halfs de voorhoede niet genoeg. En het schieten laat veel te wenschen over. Haagsch Lyceum 1Rood Wit 1 (2-2) Zondag speelde Rood-Wit te Waalsdorp tegen 't H.L.C.. Het Lyceum had twee, Rood- Wit vier invallers en zag er als volg uit; G. Neede, doel. S. de Josselin de Jong, H. Deenik, back. I. Brusse, E. de Josselin de Jong, V. van Hale, halfs. A. Lambrechtsen, B. van Weel. T. Leeuwen berg, S. J. de Josselin de Jong, B. Meuse. voor. Direct na de bully neemt de Rood-Wit voor hoede den bal mee. maar door gebrek aan samenspel levert het nfets op. De strijd gaat gelijk op en het spel verplaatst zich vlug. De Haagsche dames hebben het eerst succes met een mooi vliegend schot (10). Rood-Wit komt nu fel opzetten en binnen 5 minuten scoort miej. Leeuwenberg de gelijkmaker (11). Aan beide zijden wordt vlot gespeeld en even voor rust weet de H.L.C. voorhoede door mooi samenspel nogmaals te doel punten (2I). Na rust speelt de Haarlemsche voorhoede veel beter samen en komt ook spoedig de 2e goal (2—2). Rood-Wit is nu voortdurend in de meerderheid maar er bestaat geen kans meer om te doelpunten. Piet van den Bergh naar Indië vertrokken. Zaterdag j.l. is Haarlem's uitstekende en bescheiden wicketkeeper per s.s. Sitcebonao voor vier jaren naar Indië vertrokken. Zijn vertrek is niet alleen een verlies voor de H.C. C. Haarlem (in de eerste tientallen jaren zal er niet zulk een keeper achter de palen staan), maar ook zijn vele vrienden zien hem met groot leedwezen vertrekken. Hoevee1, malen heeft hij niet met een uiterst snelle beweging, hem eigen, Haarlem nog net aan een overwinning geholpen. Dit zal nu niet meer gebeuren. Plet. wij wenschen jc veel succes toe ln je Indische loopbaan. Jachtrit van de Haarlemsche Manége. Voorbereidingen. „Hallo, hier Haarlemsche Manége." Dagen lang waren de ruiters uit Haar lem en omstreken, die onder leiding van den directeur der Manége den heer J. G. Nie- poort, zich voor den jachtrit oefenden in spanning en werden de weerberichten met bijzondere belangstelling gevolgd. De fel kletterende regen van Zaterdag morgen deed het ergste voor dezen tocht vreezen. Toen wij 's morgens met benepen gezicht de stal binnenkwamen heerschle er de gewone drukte van poetsen, voeren enz. Er werd gesleept met hoofdstel en zadels, commando's klonken, paarden hinnikten, doch boven alles uit rinkelde de telefoon en klonk telkens weer de stem van den direc teur: Hallo hier Haarlemsche Manége; ja de tocht gaat door, precies twee uur rijden we af". Kwart voor twee! Alle deelnemers zijn bij de paarden of lezen het jachtreglement. „Cameleon", het paardje dat dezen win ter zooveel succes had te Rotterdam en Schevenlngen door zijn correcte gangen, maakt grapjes. Telkens als een heen en weer loopende ruiter hem te dicht passeert pro- beei-t hij hem aan hoed of jas te trekken. Precies twee uur staat de groep voor de Manége opgesteld, knipt onze fotogTaaf en rikketikt de camera van den film operateur van „Polygoon". De eerste hindernis is opgesteld bij Kraantje Lek. Het weer is opgeklaard. God Pluvius is den ruiters goed gezind. Bij de horde hebben zich bekenden van de deelnemers opgesteld en wachten met on geduld de ruiters op. Daar nadert iets, de spanning stijgt, 't blijkt „Ko" te zijn, de ruiters even bekend als Willem, die de horde inspecteert. Zijn geoefend oor vangt het eerst de gedempte hoefslagen op. ,Daar zijn ze!" Voorop de directeur in zijn functie van ..Jagermeester". Het commando „Galop" weerklinkt. Bajazzo, de bonte draagt den Jagermeester. In vlot tempo nadert hij de horde. Een oogenblik aarzelt het groote dier, dan drijft, de heer Niepoort hem over de hin dernis. Een prachtige sprong, een mooi staal tje van rijkunst dat den omstanders een „bravo" ontlokt. De andere ruiters volgen nu, „Columbus" gooit met de achterbeenen de horde om. Doch de felle ..Maud" gereden door den heer Niepoort Jr., springt ook zonder de hindernis. Verderop een hek wat moeilijk heden oplevert, en een paar zandruiters maakt Maar dit is weer gauw hersteld en voort gaat het duin op duin af. Bij den Zeeweg komen ze in stap het hooge duin af; direct hierop volgt een hek, een zeer lastige situatie en eenige paarden omzeilen de hindernis; ook „Bajazzo" probeert dit te doen, maar zijn ruiter breekt zijn verzet en jaagt hem erover. Voort .gaat het door de groen bemoste duinen naar den terugweg. Bij 't eindpunt nog eens het hek en de hindernis. De eerste Haarlemsche jacht-rit mag als zeer geslaagd geboekt worden. Er was bijzonder veel animo, zoo dat men paar den te kort kwam. Voor Haarlem was het Iets nieuws wat in geen zestien jaar is voorgekomen. De paarden liepen voor het eerst een jachtrit mee. Om vier uur was men weer aan de manége terug. Eerst de paarden verzorgd, een extra klontje "èn dan haar de foyer wa.ar mevrouw Niepoort de ruiters met een geurig kopje thee wachtte. De ruiters waren enthousiast over den tocht en maakten al plannen voor een herhaling, terwijl de noodgedwongen achterblijvers zich nu al opgaven. Voor den kranigen directeur een wel ver diend succes. Kampioenschap „De Luchtgids". Oude duiven: I. J. van Duijn met 385 pun ten; 2. J. W. Radsma met 343 punten: 3. Joh. v. d. Pol met 319 punten; 4. H. Koelemeijer met 287 punten; 5. P. F. Boerjan met 262 punten. Jonge duiven: 1. W. H. Spoor met 242 punten; 2. G. Kors, met 216 punten; 3. P. J. Leurs met 209 punten; 4. J. van Duijn met 173 punten; 5. Jac. Lasschuit m. 160 punten. Kampioenschap Generaal: 1. J. van Duijn met 558 punten; 2. W. H. Spoor met 451 pun ten; 3. Joh. v. d. Pol met 432 punten; 4. J. W. Radsma met 432 pimten; 5. H. Koele meijer met 431 punten. Tentoonstelling te Halfweg. Op de Nationale Tentoonstelling van pluim vee, gehouden te Halfweg op 13 en 14 Dec. behaalde onze stadgenoot P. Lindeman 16 eerste-, 3 tweede- en 1 derden prijs, zoomede 12 eere-prijzen. Op denzelfden datum behaalde Lindeman op de Nat. Tentoonstelling van Postduiven te Alfen aan den Rijn 13 prijzen en 10 eere- prijzen (schoonste vogel van de tentoonstel ling) en den wisselbeker in de vliegklasse. Goed nieuws voor de Haarlemsche hengelaars. Dat door samenwerking veel bereikt kan worden blijkt nu weer. De Haarlemsche Hengelaarsbond en de Vischvereenlging „Tus- schen het Riet" zijn namelijk in het bezit gekomen van al het water der Gemeente Haarlem, dat kort geleden door B. en W. ver pacht werd. Succes van Mej. Schrier in Duitschland. Onze landgenoote mej. Schrier. Biljart- Wereld-Kampioene, speelde op uitnoodiging twaalf wedstrijden groot-biljart in West- Duitsehland, welke zij alle won met een al gemeen gemiddelde van 27 en met als hoog ste serie 274 D. E. S. en B. C. H. spelen gelijk. Het heeft in den compe itiewelstrijd tus- schen B. C. „Haarlem" en D. E. S.. die Don derdagavond in café Roodenberg plaats vond. niet aan spanning ontbroken. Toch is» de thuisclub er tenslotte niet in geslaagd om revanche te nemen op de kortgeleden ont vangen nederlaag. Het begin was hoopvol voor de thuisclub. Smit (B.C.H.) speelde regen Tuninga (D.E.S.) ccn goede partij cn wist ondanks een voor gift van 10 met. 80 tegen 64 car. te winnen, Riebeek (B.C.H.) zorgde daarop voor de tweede zege zijner club door Roozen (D.E.S.) met 5034 te kloppen. Toen Roozen (D.E.S.) daarop ook van Smit (B.C-H.) verloor, stond de thuisclub reeds met 30 voor. Goede scores van 12. 15 en 12 van Smit verdienen afzonderlijke vermelding. Vlug (D.E.S.) deed de kansen keeren, speelde tegen Eyskoot (B.C.H.), welke 100 om 90 moest maken, een zeer goeden wed strijd en bleef met 90 tegen 51 punten in de meerderheid. Na een zeer spannenden strijd, waarin de kansen nogal eens wisselden, toonde Ronde zich de sterkere tegen C. v. d. Berg (B.C.H Toen eerstgenoemde zijn totaal van 100 bijeen had. stond v. d. Berg, die er 140 moest maken, juist op 116. D.E.S. maakte direct hierop gelijk, doordat Tuninga zijn partner Timmer (B.C.H.) op 66 liet staan. De balans der gewonnen partijen sloeg daarna ten gunste der gasten over. aange zien Eyskoot (B.C.H.) zich door Ronde (D, E. S.) met 72 tegen 100 geklopt zag. Tenslotte zorgde C. v. d. Berg (B.CJ1.V voor een gelijk spel en won in een geani meerde partij van Vlug Sr. (DJ2.S.) Laatst genoemde haalde nog 87 van de 90 pun ten. Beide clubs wonnen dus vier partijen en zagen zich ieder één winstpunt toegewezen. Nederlaagwedstrijden bij „Vrienden- kring". De biljartclub Vriendenkring in café „Cen tral Bar" aan den Kruisweg heeft nederlaag- wedstrijden uitgeschreven met teams van spelers. Ingeschreven hebben: Haarlem-Noord, D, E. S., Excelsior en B. C. Haarlem. De ver- eeniging, welke het team van Vriendenkring de grootste nederlaag toebrengt ontvangt een zilveren beker. Donderdag zijn de ontmoetingen begon nen. De club Haarlem-Noord verscheen met 4 spelers. De partij Verboom (Haarlem-ïfoord)—Hui zing (Vriendenkring) ging aanvankelijk ge lijk op. Aan het eind kreeg de gastheer een poedelbui, waarvan de bezoeker gebruik maak te, om de partij in zijn voordeel te beslissen: 60 om 33 in 57. beurten. J. v. d. Bos (Haarlem-Noord) begon slecht, maar kort daarna kwam hij erin en speelde verder een voor zijn doen schitterende par tij. terwijl de Vriendenkring-man behoorlijk spel leverde. Toen v. d. Bos in 29 beurten de 90 caramboles bijeen had, noteerde Mosterd er juist 50. Schoen (Haarlem-Noord) toonde zich on middellijk de meerdere van v. d. Wal (Vrien denkring). De gast was goed op dreef en ver. grootte steeds zijn voorsprong, ofschoon ook de gastheer naar zijn kunnen speelde. Op de 52ste beurt maakte Schoen de 70 vol, toen v. d. Wal op 48 stond. Ook. de slotpartij tusschen Broertjes (Haar lem-Noord) en Copini Jr. (Vriendenkring) was voor de bezoekende vereenïging. Broer tjes toonde zich beslist de meerdere van zijn partner, ofschoon hij als invaller fungeerde. Vooral in het midden der partij liep hij ver uit. Copini maakte zijn moyenne. In 47 beur ten had Broertjes de 75 punten gemaakt. Zijn tegenstander noteerde er 43. Hiermede had Haarlem-Noord alle partijen gewonnen. De andere drie partijen worden waarschijn.- lijk Zondag gespeeld. De uitslag luidt: Haarlem-Noord 295 Vriendenkring 174 caramboles. Jubileumwedstrijden bij „'t Spaarne". De biljartvereeniging „O.M.S." van de Wes tergracht is voor 't laatst op 't appél geweest bij deze wedstrijden. De strijd werd geopend met de partij Bakker (OM.S.)P. Brugman ('t Spaarne). De gast liep aanvankelijk wat uit, doch later kwam Brugman opzetten. Met een fraaie 19 nam de gastheer de leiding over en maakte op de 35ste beurt aan allen twijfel een einde, door de 90 caramboles vol te maken. Bakker kwam tot 73. Vervolgens komen De Laat (O.M.S.) en P. Schoo ('t Spaarne) aan de beurt. Al spoedig neemt Schoo een voorsprong. De bezoeker presteert weinig en raakt meer en meer achter. Reeds op de 32ste beurt heeft Schoo de 90 punten bijeen, als zijn partner er pas 57 noteert; Nu volgt de partij tusschen Hurkmans (O.MS.) en Metselaar ('t Spaarne). De laatste had langen tijd de leiding; doch met een serie van 14 haalt Hurkmans op en weet de partij op 't kantje af nog in de wacht te slepen. De stand was 90 om 89 in 42 beurten. Ook tie slotpartij was vol spanning. Beide spelers vertoonden een zeer aantrekkelijk klein spel. Voorzichtig schreden zij naast el kaar verder. Platerink (O.MS.) wist ten slotte met de eer te gaan strijken, als Bogaard ('t Spaarne) er 86 had gemaakt in 54 beurten. De uitslag was: „O.M.S." 310 en ,,'t Spaar ne" 355 caramboles. De eindstand tusschen deze beide clubs luidt nu: O.MS. 1255 en 't Spaarne 1566 caramboles. „O.M.S." heeft dus een achter stand van 311 punten en bezet voor heli oogenblik de 5de plaats. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM 2e KLASSE. Voor het toumooi om bovengenoemden titel dat door de B.V. „Roozendaal" te Overveen zal georganiseerd worden, hebben zich 14 deelnemers aangemeld. Deze zullen voorwed strijden spelen, waaruit de 8 met het hoogsfc aantal pimten in de finale komen. D. E. S. wint van Haarlem-Noord. De 4 laatste partijen van de competitie match voor de klasse F., groep A. van den Ned. Biljartbond, welke in Café v. d. Bos, Soendapleln, gespeeld werden, hadden een geanimeerd verloop. Op den eersten wedstrijd avond wonnen beide vereenigingen 2 partijen, zoodat met gelijken trel werd begonnen. De openingspartij, waarin Bottelier (D. E. S.) en Kamp (Haarlem-N.) elkaar bekoamp- ten, bood weinig spanning. De bezoeker die om 104 moest maken, wist goed partij to geven en won met 60 tegen 88 caramboles. Mul (Haarl. N.) bracht de partijen weder op gelijken voet door Vlug Jr. (D. E. S.) op 71 van de 94 te laten staan. Na 35 beurten maakte de eerste de 58 vol. Door bovendien ook van Mul (Haarl. N.) te winnen, zorgde Bottelier (D.E.S.) voor da 4e zege zijner vereenïging. De gastheer bracht het niettemin tot 54 van de 58 punten. 't Meest interessant was de laatste match die tusschen Vlug Jr. (D. E. 3.) en W. Kamp (Haarlem-N.). Met een fraaie serie van 10 nam de thuisspeler de leiding. Kort hierop repliceerde de D.E.S.-er met 10 en een uit stekend kleingehouden serie van 20. Kamp stelde hier echter weer scores van 10 en 11 tegenover, zoodat na 32 beurten de stand 89 om 99 was en beide spelers nog 5 car. moesten maken. De gast profiteerde dankbaar van de geboden kans en beëindigde de partij ln da 34e beurt. De overwinning van D.E.S. was hierdoor een feit. aangezien deze club 5 van de 3, matches gewonnen had.

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 12