EET LOCK, BLIJFT JONG DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 15 DECEMBER 1930 IJMUIDEN. NUT VAN T ALGEMEEN In de groote zaal van café „Het wapen van Velsen" hield de heer w. C. van dfn Volkere een causerie over gezichtsbedrog, optische il lusie en natuurkundige fopperij, toegelicht met voorbeelden en proeven. De voorzitter Ds. Miiat®, betreurde de niet groote opkomst. De heer v. d. Volkere bleek al een zeer boeiende causeur te zijn, die zijn hoorders wist te boelen. ALO. NED METAALBEWERKERSBOND. Bovengenoemde vereenlging geeft op Dins dag 16 December in de groote Thallazaal een vertooning van de film ..Stalen Knuisten" De aangvoreeniging „IJmulder Volksstem" heeft hare medewerking toegezegd. HILLEGOM DE S. D. A. T. EN GEMEENTEWERKEN Vrijdagavond had alhier in het gebouw der 6. D. A. P. een openbare debatavond plaats. Als spreker trad op het S. D. raadslid de heer Fijma, die een uiteenzetting gaf inzake de houding nu on drie Jaar geleden tegenover den gemeente-architect den heer Breedveld Toen dc voorzitter, de heer Rovers, ds vergadenng opende, was de zaal zóó vol. dat eenlgo tientallen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. De voorzitter wees er op. dat aan het adres van den heer Fijma uitlatingen waren gedaan, die diens goeden ma am In een kwaad daglicht stelden. Hierop kreeg de heer Fijma het woord. Hij betoogde, dat de nu ontslagen ge meente-architect de heer Breedveld behal ve den blunder die hij bij het uitdiepen van de Vossevaart heeft begaan, nog talrijke an drre fouten heeft gemaakt. Het was zoo vervolgde de spreker het S. D. raadslid Paasse. die er in den raad do aandacht op vestigde, dat het be drag van 3000 benoodlgd voor de Vosse vaart, veel te weinig was. Volgens zijn bere kening 'zou hier 600.1 a 7000 gulden te kort aan komen. Niets was volgens den burge meester echter minder waar dan deze uit lating. Hij meende, dat er zolfs van overge houden moest worden. Toch bleek het na afloop dat Paasse met zijn critischen blik Juist gezien had; de Vossevaart kostte niet aan uitbaggeren 3000, maar 10.000 gulden. Talrijk zijn de gevallen, waarbij ra mingen van den hoer Breedveld met enorme bodragen zijn overschreden. Zoo ook b.v. met den verbouw van huize „Albion". Hier bedroeg het overschreden bedrag ook meer dan 6000 gulden. Onnoodlg heeft de gemeente-architect Hillsgom op kosten gejaagd. Instade zelf het opzicht over den ve:bouw te houden, meest daarvoor een opzichter aangesteld worden, die achteraf eon vriend bleek te zijn. De leveranciers van steenen en hout wa ren raadsleden. Het voorstel van Fllma om een commis sie van openbare werken in het leven te roepen vond eindelijk eens bijval en ook Fijma kreeg hierin zitting. Fel heeft hij in dezen tijd geageerd tegen het gebruik van hout on steenen die eerst afgekeurd waren en nu woor dienst,moesten doen. Groote moeilijkheden kwamen met den bouw van het nieuwe slachthuis. Opmerke lijk is dat aan den laagsten inschrijver het werk niet gegund is. Hot was weer oen goe de kennis van Breedveld. Het protest van Fijma hiertegen had het gevolg, dat hij uit do commissie moest treden. Een en ander, wat in de raadsvergadering ter sprake is gekomen, heeft Fijma altijd als een grove belccdlging gevoeld. Spreker wijdde ook uitvoerig uit over het gebeurde bij het koopen van steen. Het gemeentebestuur heeft indertijd even wel geen aandacht geschonken aan de klachten en beschuldigingen. Tenslotte zijn we nu zoo ver gekomen too vervolgde spreker dat hij tot Februari In dienst blijft. Drie maanden geniet hij na dezen vol salaris, 7 jaar 6) per week, om na afloop hiervan pensioengerechtigd te worden. Hierna kwam het lid der Provinciale Sta ten en wethouder der gemeente Gouda, de heer Van Staal aan het woord. Tot zijn leedwezen moest hij opmerken dat Hillegom niet de ccnlgc gemeente was waar zoo de vrije hand in knoeierijen werd gelaten. Sterk sprak hij er zijn afkeuring over uit dat het mogelijk was dat een gemeente architect materialen 8 Jaar lang wist op te zouten om ze als het hem eens te pas kwam nu maar te kunnen gebruiken. Aan het slot van zijn rede bedankte hij de S. D. raadsleden, in het bijzonder den heer Fijma voor '4Jn houding, die hij altijd in deze heeft aangenomen. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. De heer Hoogmoed stelde een motie van afkeuring voor. luidende: De zeer druk bezocht? vergadering uitge schreven door de S. D. A. P.. aid. HlUegom, d.d. Vrijdag 12 December 1930, keurt met meerderheid van stemmen de houding der raadsleden Fijma en Paasse goed en spreekt haar afkeuring uit over d? behandeling en in het bijzonder de afdoening van de zaak Breedveld. De motie werd met algemeene stemmen aangenomen. BEVERWIJK FEESTAVOND STAATSPENSIOEN. De nfdecling Beverwijk van den Bond voor Staatspensionneerlng hoeft haar jaavJijkscho feestavonden bepaald op Dinsdag 16, Woens dag 17 en Donderdag 18 Der. in het Kennemer Theater. Na een korre proprvmndarede van den heer K. Steyn zal dc rederij kerskamer ..Kennemcrland" opvoeren het blijspel „Het duistere punt" van G. Kadelburg, VOOR DE OUDHEIDKAMER Ten behoeve van de verzameling histori sche voorwerpen en geschriften heeft het bestuur der stichting Kennemer Oudheid kamer alhier beslag weten te leggen op een penteekening van den Beverwijkschen schilder Jan C. Vermeyen (15001559) voor stellende „De Kruisiging". De geschiedenis van Beverwijk vermeldt heel weinig namen van historische groot heden. zooctat het tot vo^oening strekt, dat de Oudheidkamer reeds zoo spoedig na haar stichting een werk van dezen merk waardige» B evorwfjbschan schilder in haar bezit kon krijgen. De heer M. Lamme, woonachtig te Wijk aan Zo? en Duin heeft- ten behoeve van de Oudheidkamer beschikbaar gesteld een ..ge mote kaerte van do stede Beverwijk, zooals die tegenwoordig zich vertoont". Deze kaart dateert van 1729. VERBETERING GROOTE HOUTWEG. Thans kunnen de bewoners verblijd worden met de mededeeling. dat de zoo lang ge- wenschte en dringend noodzakelijke ver betering van den Grooten Houtweg binnen kort ter hand zal worden genomen. De ge meente-architect heeft B. en W. geadviseerd om over te gaan tot verbetering der bestra ting en rfoleerlng van dien weg, voorzoover betreft het gedeelte tusschen Torenstraat en Hecmskerkerweg. De werkzaamheden omvat ten verbetering der rlolcerlng. vernieuwing der bestrating en gedeeltelijk herbestrating, benevens den aanleg van een tegentottoir. De kosten zijn begroot op f 9575, waarvoor B. en W. aan den gemeenteraad een crediet hebben aangevraagd. nET WOONWAGENKAMP Het woonwagenkamp aan don Wijkenneer- weg verkeert reecis eenlge Jaren in een zeer desolaten toestand. Meermalen is er in den gemeenteraad op aangedrongen hierin eeni- Ee verbetering aan te brengen, welke po gingen echter zonder resultaat bleven. Reeds in 1926 werd door den gemsenta-archltect een begrooting van kosten voor een alge- heele verbetering ingediend. Een motie van het raadslid Groot, met verzoek tot uitvoe ring van dit plan over te gaan, leidde niet tot het 'gewenschte doel. De commissie van bijstand in het beheer van Openbare Wer ken heeft thans in een schrijven aan B. en W. te kennen gegeven, dat langer uitstel van een verbetering van het kamp, vooral nu blijkt, dat ondanks den slechten staat, waar in het verkeert, toch een groot getal woon wagenbewoners daarin vertoeft, met hetI oog op de volksgezondheid niet langer kan worden geduld. Van het oorspronkelijk voor namen om B. en W. te adviseeren de noodlge verbeteringen geleidelijk uit de gewone mid delen te bekostigen, is de commissie inmid dels teruggekomen. Zij stelt thans voor aan den raad een credlei te verleenen van 4952.50, te bestrijden uit buitengewone middelen, teneinde zoo spoedig mogelijk aan het in 1926 opgemaakte plan, dat ongewij zigd kan worden gehandhaafd, uitvoering te kunnen geven. B. en W. hebben den gemeenteraad Inmid dels voorgesteld hen voor dit doel' een cre diet van 5000.te verleenen. BLOEMENDAAL Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal gehou den op Donderdag 18 December 1930 te 14 ure ('s nam. 2 uur) in het Raadhuis te Over- veen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming voorzitters, leden en hunne plaatsvervangers van de stembureaux. 3. Benoeming Hoofd van den Plantsoen dienst. 4. Toepassing art. 22 der Annexatiewet. 5. Ruiling van grond met de Mij. „Veen- duin". 6. Aankoop van grond langs den Midden- Duin en Daalscheweg. 7. Aankoop grond langs den Militairen- weg. 8. Aankoop van .grond voor verbreeding van den-Oostorduiruveg. 9. Driejaarlijksehe afrekening van de ver goeding ex art. 101, lid 1, der Lagen Onder wijswet 1920 over de jaren 1925 t/m 1927. 10. Verleenlng medewerking ex art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 voor uitbreiding R.K. school te Vogelenzang. 11. Verleening crcdiet voor stichting O.L. school te Aerdenhout. 12. Verbetering verlichting Rijnegompark. 13. Suppletoir kohier rioolaansluitingen 1930 14. Behoud van het zuldcrrijwielpad langs den Zandvoortcrweg en intrekking van het raadsbesluit van 22 Mei 1930. 15. Ontheffing bepalingen der Bouwver ordening. 16. Vellen van boomen langs de Leidschc- vaart voor wegverbeterlng en werkverschaf fing. 17. Intrekking besluit van 18 September 1930 tot wijziging van art. 1 der Alg. Politie verordening. 18. Suppletoir Kohier en afschrijving Hondenbelasting. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij; H. de Groot, Adr. Stoopplein 14. Overveen. een Lips- sleutel gemerkt E: de Vreeze. Bloemendaal- scheweg 226. Overveen. een zilveren broche: Aartman. Bentveldsweg 24. Aerdenhout, een rijwielbelastinsrmerk; Botsenbroek, Dr. Bak kerlaan 8. Bloemendaal. een paar zwarte motorhandschoenen; Postkantoor. Bloemen daal. een paar nappa dameshandschoenen: aan het bureau van politie te Overveen, een huissleutel, een bruine portemonnale, drie leesboeken (De Gids). RUILING VAN GROND. B. en W. stellen voor. hen te machtigen, ter verbreeding van de Sterreboschlaan een ruiling van grond aan te gaan met de N.V. MIJ. tot beheer en exploitatie van onroeren de goederen „Veenduin". DE OOSTERDUINWEG. B. en W. stellen den Raad voor. hen te machtigen, van de Erven van wijlen den heer H. Kwak Hzn. voor f 500 over te ne men een strook grond langs den Oosterduin weg voor verbetering en verbreeding van dien weg. SCHOOLT AND ARTS TE VOGELENZANG. B. en W. stellen clen Raad voor, overeen komstig art. 72 der wet op het L.O. 1920, medewerking te verleenen en de benoo- digde gelden beschikbaar te stellen voor 'net inrichten van een lokaal aan de &hool van het R.K. Kerkbestuur te Vogelenzang, ten behoeve van den schooltandarts. BETERE VERLICHTING. B. en W. stellen den Raad voor, de zonne bloemlaan en het Rijnegompark beter te verlichten en vragen daarvoor een crediet van 3773. SUBSIDIE AAN „VOLKSZANG1*. B. en W. stellen den Raad voor, een subsi dié var. 50 te verleenen aan de afd. Bloe mendaal van dc Ned. Vereen, voor den Volks zang. OVERVEEN BLOEMBOLLENCULTUUR. Vrijdagavond vergaderde de afd. Bloe mendaal—Overveen der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur in hotel „Van Oucls licj. Raad- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. LCCK KAUWBONBONS huis", onder leiding van den heer Jac. W. Bijvoet. De canaidaatstelling voor 3 leden van het hoofdbestuur had tot resultaat dat de af tredende voorzitter, de heer E. H. Krelage, weer door de afdeellng candidaat werd ge- steld. voor dc vacature P. Bakker Mzn. te trikhuizen de h?er Jan Valkenburg Tzn. te Limmon en voor dc vacature J. de Graaf te Noordwijk de heer W. A. Phillppo te Benne- broek. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden benoemd de heeren J. Beun der en Aib. Bos Hzn. De heeren P. Roozen en W. Eldering werden plaatsvervangers. De begroot ing voor 1930 werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren C. H. Kramer te Bloemendaal en H. de Groot vervangen door de heeren C. Sipkes en P. Roozen Nzn. Besloten werd een prijs beschikbaar te stellen voor de tentoonstelling van bloelende bolgewassen, door den R.K. Volksbond in Februari a.s. In Overveen te houden. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij T. van Bakel, Molen- werfslaan 102, een groote herdershond; Ver meer. Achterweg 13, een rozenkrans in etui; Meiboom. Iepenlaan 2. rozenkrans in étui; Riecal, Meerweg 49. een zilveren potlood: L. C. J. Reigersberg, Landzichtlaan 48, een zil veren broche; Concierge Bronsteeweg, een rijwielbelastingmerk; Romijn, Drieheerenlaan 24. een kist met vruchten; Van der Velden. Binnenweg 128. een rijwielbelastingmerk; Wilmot, Bosboom Toussaintstraat 17, een zilveren potlood; H. Dijkstra, Oost Indiëstraat 128. Haarlem, een rijwielbelastingmerk in étui; Bureau van Politie, Raadhuisstraat 27, een glacé handschoen, een hoed, een medail lon en een dop van een auto. HAARLEMMERMEER EEN NIEUWE IJSBAAN. In de vergadering van de IJsclub „Hoofd dorp" werd het plan besproken tot het ma ken van een nieuwe ijsbaan aldaar. De voor zitter wees er op dat de oude langs den geniedijk gelegen ijsbaan door het vele riet niet meer voor het beoogde doel geschikt is. te maken. Er werd voorgesteld om een langs den Kruisweg gelegen stuk land te huren en dit na het maken van een afsluitdijk onder water te zetten. Wijl de kosten van een en ander moeilijk door de vereenlging kunnen worden gedragen heeft 'een combinatie van personen een flink aanbod gedaan, waar door het risico voor de IJsclub minder groot wordt en het voorstel van het bestuur met algemeene stemmen kon worden aangeno men. Het ligt in de bedoeling het daarheen te leiden, dat de nieuwe ijsbaan, waarop alle wedstrijden zullen kunnen worden gehou den. in dezen winter in gebruik zal kunnen worden genomen. WERKLOOSHEID. Op het bureau voor de werkloosheidsver zekering, arbeidsbemlddeling en ter bestrij ding van de werkloosheid, zijn thans ruim 475 personen, hoofdzakelijk landarbeiders en grondwerkers, als werkzoekende ingeschre ven. IJMUIDEN. MUZIEK. CHR. MUZIEKVEREEN. „WILHELMINA" EN CHR. GEM. KOOR „NIEUW HOSANNA". Beide vereenigfngen gaven een gecombi neerd concert in het Gebouw voor Chr. Be langen voor een groote schare belangstellen den. Men kon zich overtuigen, hoe in deze jeheel gerestaureerde ruimte (een voormalig cerkgebouw) de muziek uitstekend tot haar recht komt, zoodat deze gelegenheid tot het geven van concerten een aanwinst voor IJmuiden genoemd mag worden, Ds. Swaan opende met een passend In- leiüingswoord. waarin hij dc waarde der mu ziek voor den mensch in de huidige maat schappij stelde fn schoone belichting. Daar na ging hij voor in gebed, medidatie over het vooraf gesproken woord, en bracht zóó het contact tusschen zaal en podium. Op dit podium had zich opgesteld de muziekvereeniging „Wilhelmfna". Voorheen kenden we dit korps in fanfarebezetting, doch nu zagen we het gemetamorfoseerd tot har moniekorps. Deze verandering moet kort ge leden hebben plaatsgegrepen, want het nieuwe „Wilhelmina" vertoonde nog de tee kenen der eerste jeugd. Wel valt met waar deering te spreken van den arbeid c:e is noodig geweest voor deze gedaanteverwisse ling; immers: de groep der klarinetten is geheel nieuw gevormd. En al viel het voor de voormalige bespelers der sopraan saxo phones niet moeilijk, zich de eigenaardig heden der klarinet eigen te maken, zoo bleef er voor directeur en leden toch werk ge noeg over, om zich aan de geheel' andere klankverhoudingen te leeren aanpassen. Oi hun dit alreeds volkomen Is gelukt? Laten de heeren van „Wilhelmina" veilig gelooven, dat zij nog slechts den eersten s'.ap hebben gez-et op den nieuwen weg. die. laat ons hopen, zonder al te veel tegenstrevingen moge worden afgelegd. Vooralsnog is de klankgeving te sterk. Vrijwel zonder uitzon dering werden al de uitgevoerde nummers ge blazen in een overdadig forte. Dq muziek, hoewel als compositie op geen hoog peil staand, bood gelegenheid genoeg, nuanceering aan te brengen Zoo zou ik in de fantasie van Gadenne, 't bekende ..l'Attente fait mourir", geheele pas sages willen uitgevoerd zien in doorlormend piano en daarin licht en schaduw verlangen. „Souvenir du grand Cèdre" behoeft n'et noodwendig te herinneren aan den krijgs tocht rond de muren van Jericho en de ouverture „Zur Feier des Tages" niet aan den intocht der koningin van Saba. Wij kregen sterk den indruk dat de betrekkelijk kleine groep muzikanten zich tijdens de uitvoering een of ander grootsche bijbelsch tooneel voor den geest haalde, en zich representant reken de voor een heel volk. En spijtig genoeg deed de directeur de heer A. Rill geen enkele poging, zijn mannen en andere, een betere zlenswiize bij te brengen. Dit voortdurende forte-blazen is absoluut funest voor de verdere ontwikkeling van het korps, dat, materiaal genoeg bezit om zich een goede plaats onder de harmoniegezelschappen te veroveren. Een opmerking van anderen aard geldt de directie. De leider eische meerdere opmerk zaamheid zijner leden. Zoo zat o.m. ccn der heeren basblazers een kwartslag afzijds ge draafd. lessenaar en instrument gericht naar den zijmuur. Voor mij was dit waarlijk iets geheel nieuws. Of dit in verband stond met het feit dat de bassen meermalen instee van den grondtoon een groote septime bliezen, laat ik in het midden. Het uitvoeren van koralen, zooals de Chr. korpsen veelal doen, zij aan „Wilhelmina" warm aanbevolen. Het speelde o.m. Psalm 89. maar alweer een graad of wat te sterk. Dit blazen van lange noten, en dan in allerlei sterktegraden, is voor het korps de aange wezen weg om te bereiken het doel, dat „Wilhelmina" zich bij zijn renovatie heeft voorgesteld. De zangvereeniging „Nieuw Hosanna" sloeg mildere tonen aan: aangename, en vreugde vollere. En al klonk haar jubel nog niet uit in den zin eener negende symphonie. er viel toch met genoegen te luisteren naar de goeddeels geslaagde pogingen, met de voorhanden zijnde stemmiddelen te komen tot een goed klinkend geheel. Directeur WIersma begrijpt terecht, dat het woord in de muizek zijn speciale verzorging verefscht, en hij toonde in dit opzicht een gezonden kijk op. zinsver band en wat daaraan vastzit. Toonkleur was er ook, en dat zegt heel wat, waar het koor goeddeels bestaat uit „heel gewone" stemmen. Het eenvoudig gezette koorwerkje van Theo van Zutphen (Hoe lieflijk praalt gij, avond ster) was om al deze dingen al zeer het aanhooren waard. Zang „onderwijs" blijft overigens voor de voortontwikkeling van i.Nicih# Hosanna" gebiedende eisch. IJmuide-" naren zien echter niet tegen wat arbeid op, en zoo zullen èn „Wilhelmina" en .Nieuw Hosanna" wel spoedig dingen doen hooren, waarvan mot lof valt te gewagen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Amsterdam 12 v. Arlca naar Tocopllla. Arendskcrk 13 to Newcastle N. Z. W. v. Rotterdam. Bodegraven 11 v. Callao naar Valparaiso. Burgrrdyk 13 n.m. v. Rotterdam n. New York Bandoeng 12 v. Kaapstad, Algobaal naar Rotterdam. Barneveld 10 v. Cristobal naar Buenaventura Costa Rica 13 v. Amsterdam naar Hamburg. Delftland p. 11 Madeira, Rosario naar Am sterdam. Damsterdijlc 13, IS u. 15 m. v. Southampton, Pacifickust naar Rotterdam. Edam, 12 v.m. v. Vera Cruz. Rotterdam naar ew Orleans. Eemland 13 te Bahia, Buenos Aires naar Amsterdam. FJandria 13 v, Coruna, Amsterdam naar Buenos Ayres. Grootendyk 13, IS u. v. Antwerpen. Rotter dam naar New Orleans. Gaasterdijk 13 v.m. v. New Orleans naar Rot terdam. Jagersfontein 13 v. Amsterdam naar Rotter dam. Lochgoil 11 v. Los Angeles, Rotterdam naar Vancouver. Spaarndam 18 nam. v. Vigo, New Orleans n. Rotterdam. Ameland 13 te Rotterdam v. Australia. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Bij guur en vochtig Weer Loehkatrlne 13. 13 u. 20 m. v. Londen, Pad. fickust naar Rotterdam. Midas 8 v. Curasao naar Pan Martin. Meerkerk p. 11 Perim, Calcutta n. Rotter, dam. Madioen p. 13 20 u. Ouessant, Batavia naar Rotterdam Meliskerk 13 te Dar-es-Salnnm v. Amsterdam Nictheroy 12 te Portland (Ore), Antworptn naar de raclflckust. Nebraska 12 te Portland (Ore), Taclflckust naar Rotterdam. Oranla 13 te Buenos Aires v. Amsterdam, Orion 8 v. Port au Prince n. Cup Haltien. Oostkerk 13 v. Colombo. Japan n. Rottrrdam Rijnland 13 v. Amsterdam n. W.-Afrika. Sltoebondo 13 n.m. v. Rotterdam nnar Batavlj Slamat p. 13 19 u. Perim naar Batavia. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 16 DECEMBER HILVERSUM 298 M. Uitsl. AVRO-UitzendIng. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding 10.30 Concert AVRO-kwintet. 11.45 Ds. J. A. Hoek: „Neüerland's Onbekende Soldaat". (De Mobilisatie-slachtoffers). 12.00 Concert Haar- lemsche Orb. Vereen. 2.00 HaUuurtje voor de Vrouw. 3.00 Knipcursus. 4.00 Concert, Betsy van Praag, piano en Olga de Marcas- Hes, sopraan. 4.3 Kinderuurtjo. 5.30 Concert Orkest Rembrandt-theater. Amsterdam. 6.45 Gramofoonpl. 7.00 Engclsch. Fred Fry. 7.30 Muziekcursus. 8.00 Aansl. van het „Philips'1 Ontspanningsgebouw. Eindhoven. Concert door solisten, koor en orkest. 9.15 Concert omroeporkest. 9.45 Gramofoonpl a ten. 10.09 Vaz Dias. 10.15 Omreporkest. 11.00 Dansmu ziek uit Cabaret „La Gaité", Amsterdam. HUTZEN, 1875 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. Half uurtje. Pastoor Perquin. 12.01 Politieber. 12.30 Concert. KRO-trio. 2.00 Vrouwenuurtje. 300 Knipcursus. 5.00 Gramofoonplaten. 615 Verbonds Radio Kwartiertje. 6.30 Jos. Pods: „De Gulden Mis 7.00 Causerie Ir. F. H. E. Guije. 7.30 Politieberichten. 8.00 Concert. Arnhemsche Orkestvereeniging o. L v. M. Spanjaard. In de pauze hoorspel: ,In 'fc Braobaansch Kantoorke" 10.15 Concert KK0- kwintet. DAVENTRY, 1554.4 AL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert v. Maitland (alt), T. Glyn, (tenor). 12.50 Orgelspel door E. O'Henry, 1.20 Orkest concert. 2.20 Televisie. 2.30 Uitz. voor scholen, 4 20 Dansmuziek. 4.50 Orkestconcert 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 7.00 S. Eaton en M. Mullinar (viool en piano). 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Kwintet. 8.20 Lezing. Daarna vervolg concert door kwintet. 9.20 Geriotyten. 9.35 Berichten. 9,40 Lezing. 10.00 'Toespraak door Z. K. II. «en Prins van Wales. 10.20 Dansmuziek en variété 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. PARIJS, „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonplaten. 4.05 Gramofoonpl 6.50 Gramofoonplaten. 3.20 „Madame Butter- bly", opera van G. Puccini. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Orkestconcert erf zang 4.20 Kinderuurtje. 7.20 „Syvsoverdag", comedle in 3 bedrijven van J. L. Heiberg ".05 Cello-recital. 9.25 Orkestconcert. BRUSSEL, 508,5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.3S Orkestconcert. 9.20 Uitzending van een 7-acter. 9.50 Dansmuziek 8.35 (338.2 M.) Con cert georganiseerd door de SAROV, LANGENBERG, 473 AL 6 20 Gramofoonpl. 10.00 Gramofoonpl. 1130 Gramafoonpl. 12.25 Orkestconcert-. 4.35 Or kestconcert. 7.05 Gramofoonpl. 7.50 Hoorspel ..Ded Tod des Sokrates" van Hans Kyser, Daarna berichten. ZEESEN, 1635 M. 5.40 Voordrachten en lessen. 11.20 Gramo foonplaten. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoon pl. 1.50 Voordrachten. 3.50 Concert. 4 50 Voor drachten en lessen. 7.20 Hoorspel Billy, Willy und die Fee" van Erik Ernst Schwa- bach. 8.35 „Die Jobsiade", tooneeslpel van Dr. K. A. Kortum m. m. v. orkest en koor. 935 Politieke causerie. Daarna berichten. 35 m a- EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Toch ging men het veld in- Dc maankabouters droegen groote manden, zooals de blocmenpluksters in het bollenland zc dra gen en tic gasten van den maankoning liepen achter hen. -„Wat cc» sterren," zcidc dc professor. Dc opzichter wees hun nu. hoe zij sterren moesten plukken. Dat moest heel voorzichtig geschieden, want als een ster bij het plukken brak. dan kon men zich erg branden. ..Let ii maar goed cp," zei dc opzichter. „Een gewaarschuwd man geldt voor twee."

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 6