DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSACENTJE "VECONOMIE LETTEREN EN KUNST FOTOGRAFISCH ATELIER „RiCHE" KERST- EN NIEUWJAARSGESCHENKEN INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per revet. GROOTE HOUTSTRAAT 169 TELEFOON 13472. HAARLEM HAARLEM'S DAGBLAD MUZIEK. LEDENCONCERT DER H. O. V. Den vijfden December 1830 had de eerste uitvoering der „Symphonie fantastique" van Berlioz plaats, een gebeurtenis die een knup pel in het muzikale hoenderboek van dien tijd wierp. De een vond den componist een genie, ae ander ontzegde hem elk spoor van talent. Pro en contra kampten, spotprenten verschenen. Het werk met zijn gruwelijk, van gif en bloed doortrokken programma, zijn vrijheden in den vorm. zijn tallooze ongeken de. instrumentale effecten, zijn brute tegen stellingen kon Ln den Biedermeier-tijd moeilijk op algemeene erkenning aanspraak maken. Honderd jaren zijn verstreken: de strijd kreten zijn allang verstomd; de Symphonie fantastique is een glansnummer van elk groot orkest geworden. Berlioz schreef haar op 27- jarigen leeftijd, nagenoeg zonder muzikale voorstudiën; kort te voren studeerde hij nog medicijnen. Behoeft men dan aan zijn geniale begaafdheid te twijfelen? Wie onzer medici, wie onzer musici doet hem zoo iets na? Maar ook, behoeft men zich te verwonderen, dat in het omvangrijke werk onvolkomenheden aan te wijzen zijn; dat edelmetaal en slakken nevens elkaar liggen? Het gebrek aan beper king, aan concentratie, doet zich het aller meest gevoelen, een gebrek trouwens dat- zich later ook in de werken van Bruckner en Mahler zou verloonen.De „Scène aux Champs" lijdt daaronder wel het meest, hoe fraaie, frappante natuurschildering zij ook bevat Maar zij heeft, behalve toonsoort en motleven met Beethovens „Pastorale", ook dier lang dradigheid gemeen. Ook in de Inleiding en het eerste Allegro Is veel, dat niet dadelijk tot de verbeelding van den hoorder spreekt. Daarentegen komt in de ..Marche au Supplice" en de „Ronde du Sabbat" Berlioz* groot en oorspronkelijk talent het meest volkomen tot uiting. En het denkbeeld der „Idee fixe", een alle hoofddoelen verbindend en tot een cyclisch geheel verbindend thema is van niet minder groote historische beteekenis en vruchtbaar heid gebleken dan Berlioz' instrumentale vondsten. Hierop in bijzonderheden in te gaan zou het bestek van een verslag verre overschrij den. Laten we volstaan met Van Beinum ge luk te wenschen, dat hij met zijn kleine doch dappere schare het werk aan gedurfd heeft. Meermalen is de Symphonie fantastique op Bachconcerten ten gehoore gebracht; de uit voering door de H.O.V. stond wel in geluids volume, doch niet in spankracht bij die der groote orkesten ten achter. De mooiste mo menten werden m.i. in de laatste drie deelen bereikt, wat het Adagio be treft niet in de laatste plaats door de prach tige schalmeiklanken. Hier was de verrukke lijkste poëzie aan 't woord; maar de som berheid. de bestia'iteit en de helsche orgiën in de volgende deelen werden ook met be wonderenswaardig realisme weergegeven. Geen wonder dat een langdurige ovatie op deze veelszins schitterende uitvoering volgde. Ik ben dit verslag met het laatste pro grammanummer aangevangen, omdat dit het belangrijkste was, wat niet wegneemt dat ,pok vóór de. paUzé schoons te genieten viel. De Ouverture „l'ïsola disabitata" van Haydn had volgens „de Schipbreuk" van den School meester eigenlij lc aan het slot van het pro gramma moeten staan, want deze zegt: „Ein delijk komt men op een onbewoond eiland aan. 's avonds hee1 laat", en 't was laat, toen we naar huis gingen: de torenklok sloeg kwart vóór drie-en-twintig. Maar dit daarge laten: zoowel die Ouverture als het Concerto grosso van Vivaldi werden zeer goed gesoeeld. In het ..concertino" nam de concertmees ter Vonk de plaats van den door ongesteld heid afwezigen altist Leidner in. En als ik zee dat de soliste van den avond Anr>ie Woud was. die nu niet meer alleen een Haarlem- sche beroemdheid is. maar gaandeweg in de voornaamste muziekcentra van ons land en ook daarbuiten mooie successen heeft ge oogst, welnu, dan begrijpt de lezer van zelf dat er ook van die zijde schoons eeschonken werd. Dit geschiedde voornamelijk in de beide mooie zaneen voor zang, altviool en piano van Joh. Brahms; het tweede een ju weeltje van stemming en muzikale construc tie verwierf zulk een bijval, dat de drie uit voerenden een herhaling gaven. Ook ln deze liederen verving Vonk Leidner en we mo gen hem er voor erkentelijk zijn. al kon hij ons het gemis van onzen voortreffelilken aHist natuurlijk n:et geheel vergoeden. Van Beinum bege'eidde fijngevoelig en Annie Woud zong met al de nracht van haar sonoor orvaan en met haar d'ep sentiment. De beide ar'as uit het oratorium ..Theodo- Ta" van Handel hebben me n'et kunnen boeien. Eerlijk pezevd beerijp ik niet hoe on?e zarcreres er toe kwam. om haar keuze o" twee 7u'ke oer-st'ive. oe wervelen de. steeds maar: „links-rechts, houdt den nas" marehee rende stukken te benalen Ook klonk haar prachtige stem in deze arias niet zoo be- he°rse,ht en stabel a's we van haar gewend zün. Ge'ukk'.g dat zij iater in Brnhms liede ren zich weer ln haar volle kracht kon too- nen. Dat zij diens muziek uitstekend aan voelt heeft zij vroeger in de Alt-Rhapsodie bewezen. Alt-hobo in de Symphonie fantastique. een concertino met. een plaatsvervangenden solo-a 1 t-viool, liederen voor alt, alt en klavier: men ziet wel dat alt dezen avond troef was. Dit merkwaardige concert zal ons als .alt-concert" in aangename herinnering blijven. KAREL DE JONG. CASINO-OrEItETTE-GEZELSCHAP. „Professor Witkiel", Schouw burg Jansweg. Zal met dit alleraardigst, gegeven het jonge Rotïerdamsche gezelschap gelukkiger zijn dan o.m. een Jac. Bijleveldt. een Bob Peters, die keurig werk gaven en toch den trek naar den schouwburg niet konden gaan de maken? Aan Bijieveld herinnerde me de zen avond Louise Fleuron. die thans onder Sylvain Poons een plaats kreeg toegewezen, haar talent waardig, 't Is waar. een tikje on waarschijnlijkheid ligt in het feit. dat Louise F'.euron's „Immergriin" natuur het oudc- vrijstersleven zóólang kon leven. Wat zij nu als Eustasia representeerde, werd er te be koorlijker door en haar mooie volle lach doet ten slotte op dit. punt alle kritiek vergeten. Zij bood aan Sylvain Poons een zóó kostelijk tegenspel, dat het voor „Professor Witkiel" een vreugde moet zijn geweest, zoo er.... oen grootere groep belangstellenden ia den DONDERDAG 18 DECEMBER 1930 schouwburg was geweest. Zijn knappe regie, zijn keurige requisieten, zijn groep knappe acteurs hadden zeker een betere opkomst alleszins gerechtvaardigd. Wat Emmy Arbous wat Mia Castelli gaven, mag zeker tot het allerbeste gerekend worden wat het opgrette- genre kan geven. Keurige zang. levensvol spel en een wonderlijk goed Ingespeeld zijn vermochten zeer de aandacht te boeien. Mary (Emmy Arbous) vond jammer genoeg nog niet hetzelfde tegenspel in Jac. van Rijs (hij versprak zich nogal eens) als Mia CastoJli werd gesteund door Charles Permane. Nu ik zijn naam noem (een Engelschman, in zóó wonderlijk korten tijd Hollandsch leerend dat hij zich daarin zóó alzijdig vermag te uiten, beschikt noodwendig over een groote mate van intelligentie), denk ik aan het apachen- tooneel en de scène met den dolk, waar een enkele toeschouwer de zaal ging verlaten. Waarom toch? Zooals later bleek, hadden zij zeer ongelijk; ik voor mij vindt Shylocks weegschaalscène dan evenzeer een griezel, maar wie zou haar willen missen? Zoo is ook deze apachenscène opzettelijk aange bracht om later het contact tusschen Loulou en Mackey waarschijnlijkheid te geven. Sylvain Poons als Jozef Lent, den kruier, noemden we reeds; we roemden hem nog niet en dat dunkt ons ook vrijwel overbodig. Aan 't slot van II kwam zi.in kunstenaarschap in vol licht. Zijn rol is gespeeld en de tranen van Mary z'n dochter worden tot de zijne. In den orkestbak klaagt zacht de violon cel. Julius van Zondenberg van Lindenheuvel speelde met een reserve, zijn hoogen stand waardie. Piet te Neyl was hier de knappe ver tolker. Professor (ditmaal niet de gefingeerde* was B. Benders, die de levende Einstein zou kunnen wezen wat zijn dichterlijk uiterlijk aanbelangt. Zijn dochter (Joh. Vrijenhoek* had een zwijgende rol en gaf daarin juist ge noeg om te interesseeren. Maar dit alles zou onvolkomen zijn geweest, zoo niet het talent van Jan C. de Vos Jr. was tehulp gekomen. Jac. v. Rijs vond ln hem een machtigen steun, dit is zeker. En Dick Schallies als portier van het hotel, hield een inslaand pleidooi-zonder-woorden voor de afschaffing van het fooienstelsel. Wat den bouw van het stuk aangaat: het derde bedrijf, al bevat het. tal van aardige vondsten en leuke scènes, heeft toch eigen lijk niet meer de spanning die het slotbedrijf noodwendig moet hebben. Misschien omdat het slot van II zoo goed ls getroffen, zoo véél geeft, zoo fijn brengt het moment van ontroering. We zegden het al: hier was Sylvain Poons de kunstenaar, om wien we het stuk nog gaarne eens zouden zien. Of het Caslno-operette-gezelschap hier vasten voet krijgt? Gezien zijn uitmuntend spel, zeer goeden zang en prijzenswaardige verzorging van het geheel, heeft het daar alleszins recht op. G. J. KALT. HET TOONEEL SCHOOLMATINEE DICKENS' CHRISTMAS CAROL, door Dr. J. B. VAN AMERONGEN. In één opzicht bracht de schoolmat'nee van gisteren een groote te'eurste'llntr: onze Stad'schouwbure was slechts zeer matig be zet. Er waren zelfs verscheidene scholen, die schitterden door totale afwezigheid. Nu is dat voor een deel wel te verklaren. Laten wij ons zelf eens in onze jeugd terug plaatsen en ons er in denken, dat wy In het voor uitzicht op een „echte" tooneelvoorstelling met een Jan Musch, een Saalborn of een Van Dalsum in een hoofdrol, plotseling hooren. dat een zekere meneer uit Alkmaar 'n leeraar! Dickens' Christmas Carol in het Engelsch zal voordragen! Zou ons en thousiasme voor zoo'n schoolmatinee uiter mate groot zijn geweest? En de lerearen en leeraressen? Zij zullen misschien gedacht hebben: wat doet die col lega uit Alkmaar op ons terrein! Wij lezen toch zelf met onze Joneens en meisjes Ditv- kens' Christmas Carol! Ja maar daar liet nu juist de vergissing! Ik hoor nog het: .Marley was dead to beein with1" van mijn Engel- schen leeraar. Hij deed het zoo plechtig en met zoo'n grafstem, dat wij allen in den lach schoten en hij er den bijnaam van ..het ca daver" aan te danken heeft gehad. Het lijdt geen twijfel, dat heel weinig leeraren zoo mi serabel slecht zullen lezen als mijn vroegere docent, maar ik weet toch wel heel zeker, dat slechts zeer weinigen misschien zelfs geen één in staat zulen zijn Dickens' Christ mas Carol zoo prachtig in toon, zoo vol maakt van dictie en vooral zoo suggestief voor te dragen als Dr. J. B. van Amerongen het eisteren deed! Dit heeft men blijkbaar niet geweten en daaraan was de aanwezigheid van heele scholen waarschijnlijk te wijten. De heer Van Amerongen is meer dan „leeraar". hij is artist! Dat hebben wij gisteren by zijn voordracht wel heel sterk gevoeld! .Dickens". zoo zei hij in zijn introductie, ..was be halve schrijver ook „reader and Actor"! Wel nu. Lezer en tooneelspeler is Dr. Van Ame rongen ook! Hij heeft Dickens' Christmas Carol niet zooals men misschien gevreesd had gelezen hij heeft Scrooge en de gees ten voor ons gespeeld en doen leven! En dat in een ik durf zeggen superieure voor dracht! O. het is zoo moeilijk, om zoo'n voor dracht precies in den zuiveren toon te hou den. om niet te veel te acteeren, of Ln een groote zaal als on^en Stadsschouwburg te weinig te geven! Dr. Van Amerongen vergat geen moment, dat de Christmas Carol 'n ver telling ls; hij bleef verteller, maar werd acteur, als Scrooge en tie gee:ten hem daar voor de gelegenheid boden! Welk een fijne humor in deze voordracht, welk een sterke en toch nooit t e sterke beelding. maar vooral welk een inn'gheid en een bezie'ing! Ja. nog eens. ik durf dit een voorbeeld van superieure voordracht noemen! Een Anrterdamsch dameskoortje zong tusschen de verschillende hoofdstukken oude Engelsche kerstliederen en verhoogde daar door de stemming zeer! Want dit koortje dat onder directie staat van Mr. Joh. den Hertog, die dezen zomer een der koorleiders te Bayreut-h was zong voortreffelijk, zoo dat het een zeer mooie middag ls geworden. Tot mijn groote spijt kon ik door andere werkzaamheden niet Langer blijven dan tot de pauze en moest ik de twee laatste deelen die, naar ik vernam, door den iieer Van Amerongen juist zoo sterk suggestief zijn voorgedragen, missen. De heer Van Amerongen vertelde mij ln de pauze, dat hij Dickens' Christmar Carol ook herhaaldelijk in het Hollandsch voordraagt! Zou Ik onze Haarlem:che en Heemsteedsche Kunstkringen eens op die voordrachten attent mogen maken? Want- Dr. Van Amerongen's voordracht is werkelijk kunstl J. B. SCHUIL „LOM.V'-MOTORCfRSCS. Dezer dagen is in gebouw „St. Bavo" de uit slag bekend gemaakt van het examen, inge steld coor de ,.Loma"-chauffeurschool. onder '.eiding van den heer M. J. H. Looman, te Heemstede. De examen-commissie bestond uit de hee- ren P. van Tongeren, Inspecteur van politie te Haarlem. C. de Veer. directeur der Haar- lemsche Brockwaybus Mij., P. Wester en D. Goodijk. Van de 49 examinandi slaagden de vol gende 37 personen: A. J. Beaufort, H. van Heerden, Th. Koele- meier. J. v. d. Pol, J. P. Stoeltje, A. Lijnzaat, allen te Haarlem; J. G. Collet, S. P. Hageman P. Niezen. H. v, d. Pols, B. Vosso. F. de Zwart, te Heemstede; O. Bark. J Bosch. K. Gort, 4. de Graaf. G. J. Keihof, J. v. d. Kwaak. A. van Lierop, M. P. Lommerse, P. C. v. d. Plutun. N. V. Telkamp, D J. v. d. Wilk. a'len te Hlilegom; A. Schuurman, te Hoofddorp. C. Alders, te Nieuw-Vennep. P. Duwel idem; Th. van Haasterd. J. Schouten, beiden te As sendelft; mevrouw Rljnders-Schouten, C. Slagveld Sr., C. Slagveld Jr.. W. Witkop, W. Loos, R. Loos. W. F. de Ronde, J. Schuiten, J. Boxma, allen te Zandvoort. BEKRONINGEN COMPOSITIE-WEDSTRIJD De compositiewedstrijd, uitgeschreven door de firma Harmonia-Uitgave te Hilversum, om te komen tot goede composities voor uit voering met een harmonie- of een fanfare orkest, is geëindigd. De jury. bestaande uit de toonkunstenaars de heeren A. L. Haze- broek te Haarlem, M. C. van de Rovaart te Amsterdam en Joh. Schuitemaker te Am sterdam heeft de volgende bekroningen toe gewezen: le prijs (le afdeellng) Ph. S. Vlessing te Den Haag voor zijn drledeelige suite. le prijs (2e afdeeling) O. Koop te Over- veen voor een fantasie. le prijs (3de afdeeling) O. Koop, Overveen voor een meditatie. In den wedstrijd voor marschen werd geen lste prijs toegekend. SPEELTUINVEREENIG ING „FLORA". Deze vereenlging houdt, gesteund, door haar groot succes van voorgaande jaren, weer een tentoonstelling van eenvoudige Kerstversle ringen op Vrijdagavond, Zaterdag en Zondag. Deze tentoonstelling, die ten doel stelt te demonstreeren op welk een gemakkelijke manier mooie en smakelijke Kerstversierin gen kunnen worden gemaakt, wordt gehouden in haar clubgebouw op den speeltuin aan de Papaverstraat. DIEFSTAL VAN AUTODEKENS BU de politie is Woensdag aangifte ge daan van diefstal van 'wee auto-dekens uit auto's, staande ln den tuin van de Socletel Vereeniging aan den Zijlweg. WIELRIJDSTER TE WATER. Toen de 32-Jarlge mejuffrouw J. heden morgen uit haar woning aan de Nieuwe Gracht kwam en op haar rijwiel wilde sprin gen, bleek er een defect aan de stuurinrich ting te zijn. waardoor zij te water geraakte. Zij werd coor haar broer met den reddings- haak op het droge gebracht. E. KEPERS NIET MEER IN DE STATEN. Het Volk meldt, dat behalve de sociaal democratische leden van Provinciale Staten A. B. Kleerekoper en mr. M. Mendels, ook de heer E. Kupers zich niet herkiesbaar zal stellen. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. NOG WEER EENS: EEN ADVIES AAN ONZEN IIANDEL- DRIJVENDEN MIDDENSTAND.. Het dagel. bestuur der Middenstandscen trale schrijft ons: Dezen middag liep een vertegenwoordiger van het Handelsbureau „De Econoom" te Amsterdam in het hol van den leeuw Argeloos, doch daarom des te beter, wan: nu kunnen wij waarschuwen. „Mijnheer, u wordt- lid van ons bureau en daarvoor betaalt u slechts f 3. (in Amsterdam is dat f 5) en u geeft ons op hoeveel korting u wilt geven aan 0112e leden", „En uw leden?" „Dat zijn de cliënten, die krijgen van ons een groen-opgedrukte legitimat-lekaart, op naam. en be'aien daarvoor aan onze colpor teurs ieder f 1.50 (in Amsterdam is dat meer!) Ik kreeg den snuiter, mij heel onnoozei voordoende, steeds meer waar ik hem hebben wilde. „En wat doet u?", zoo vroeg ik hem. „Wij geven aan onze leden, de cliënten een adreslijst uit van de bü ons aangesloten leve ranciers". .Mag ik zoo'n boekje als model van u heb ben?" „Met plezier, mijnheer!" Ik heb het boekje op mijn bureau gedepo neerd en ben toen weer teruggekeerd naar mijn welsprekenden propagandist. „Dus", zei ik. „u tracht van de leveranciers f 3 in de wacht te slepen en van eiken cliënt f 1.50. dat is te zamen f 4.50. Maar u is wel In het hol van den leeuw terecht gekomen, want reeds morgen zal ik uw praktijken in onze plaatselijke bladen signaleeren". „Mijnheer, mag ik asjeblieft mijn boekje terug?" „Neen, u heeft mij dat tevoren verstrekt en ik zal er eerst gebruik van maken en over eenlge dagen kunt u het terug bekomen!" M'n beste Haarlemsche Middenstanders, moet Ik er nog een woord aan toevoegen? Zijn er weer de noodlge uwer ingevlogen? Natuur lijk: jat P. J. M. VAN TETERING secretaris der Middenstandscentrale voor Haarlem en Omstreken. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alhena 17 tf> Rotterdam Ranroon. Amstelland p. IS Madeira, Bunos Ayr es naar Amsterdam. Almelo 15 te Talcahuano Amsterdam. Ariadne 16 te San Juan de Forto Rlco v. Amsterdam. Aagtekerk 17 te Antwerpen v. Rotterdam, Boskoop 17 v. Amsterdam naar Chili. Burgerdijk 16. 0 u. -42 m.. 160 mijl Z.voet van Valencia, Rotterdam naar New York. Barneveld 16 v. Guayyqull n. Palta. BaJoeran 17 v. Batavia nnar Rotterdam. Bllllton 17 to K&aiistad v, Rott rdam. Brlelle 17 v.toelfzijl n. Hamburg. Colombia 16 To Curacao v. Amsterdam. Knggano 16 v. Belawan Dell n. Penan*. Grootendfjk 1 6,15 u„ 120 mUl Z.Wost van Land's End. Rotterdam nanr New Orleans. Indrapoera p. 17. 14 u. Oucssant, Batavia n. Rotterdam Klipfontein 17 te Antwerpen v. Amsterdam. Kota Agoong 16 to Soerahaja v. Rotetrdam. Meerkerk 16 v. Port Said, Calcutta n. Rotter dam. Marnlx van St. Aldegonde 17 te Genua, Ba tavia naar Amsterdam. Modjokerto 16 to Belawan Dell v. Macassar,. Nereus 17 to Port Said, A dam n. Batavia. Xlouw-Holland 16 v. Melbourne n. Singapore. Ouderkerk 16 te Tsingtao, Japan naar Rot terdam. Poelan Bra*. 16 te Saban* v. Amsterdam, vertrok naar Batavia. Prlna der Nederlanden, 16 te Saban*. Am sterdam naar Rata vin. Rijnland 17 to Bordeaux. Ameterdam naar Wivt-Afrlka. Rondo 16 te Sjanghai v. Amsterdam. Scmbllan 16 v. Port Said, Batavia naar Am sterdam. Sreefkerk p. 17 Gibraltar, Rotterdam nnar Calcutta. Simon Bolivar p. 17 Azoron naar Plymouth, West-Indl# naar Amsterdam. TJisaroca 16 v. Manilla n. Hongkong. Van Spilbergen 16 v. Newcastlo NJZAV. naar Melbourne. Vecndam, 16 te New York v. Bermuda. Van Rensselaer 17 v. Dover. Amsterdam naar naar Barbados. Alchlba 16 Dec. te Montevideo, Rotterdam n. Buenos-Aires. Alpherat 18 Dec. te Santos, Buenos Aires n. Rotterdam. Aagtekerk 17 Dec. van Rotterdam n. Bom bay via Antwerpen. Blitar 16 Dec. van DJeddah, Batavia n. Rot terdam. Delfland p. 17 Dec. 12 u. Ouessant, 19 Dec. te Lpndcn verwacht, Rosario naar Amster dam Fauna 16 Dc. 460 mij'. Noord van Tercel* n. Havre. Sanchez n. Amsterdam. Gaasterdljk 16 Dec. v. Havana, New-Or leans n. Rotterdam. Grijpskerk 16 Dec. to Genua, Belra n. Rot terdam. Indapoera 19 Dec. 7 u. van Batavia te Rot terdam verwacht. Johan dc Witt 17 Dec. van LJmuiden, Am sterdam n. Batavia. Johan van Oldenbarnevelt 16 Dec. van Suez, Amsterdam n. Batavia. Kedoe 17 Dec. van Rotterdam n. Batavia, 17 Dec. to Antwerpen. Kota Gede p. 17 Dec. 3 u. Suez, Rotter dam n. Batavia. Ma dl oen 17 Dec. te Rotterdam van Ba tavia. Mel'.skerk 15 Dec. v. Dar-es-Salaam n. P. Amelia. NoorderdUk p. 17 Dec. v.m., Scllly, New- York n. Rotterdam. Naren ta 17 Dec. van Hamburg. PacLfickust n. Rotterdam. Soekaboeml 17 Dec. van Padang, Batavia n. Rotterdam. Spaarndam 17 Dec. te Rotterdam v. New- Orleans. Texel 17 Dec. van Rotterdam n. Ham burg. Waterland p. 16 Dec. Ouessant, Amsterdam n. B.-Alres. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 19 DECEMBER, HILVERSUM 298 M. 12. 4.0U AVRO. 8 00—12.00 VARA. 4.00- 8.00 VARA. 8 uur tot 11 uur VPRO. Daarna VARA, 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Fritz Bouwmeester: .De geest verschijning" en „Het Gebed des Konlngs" uit „Hamlet" vap Shake pearc. 10.30 Zleken- uurtje. 11.30 Gramofoonpl. 12.00 Concert. Omroeporkest. 2.05 Schoolultzendlng. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Concert AVRO-Kwlntét. 4.00 Orgelspel Johan Jong. 4.45 Kinderuurtje. 5.30 Concert VARA-orkest en Gramofoonpl. 7.00 Actueel Nieuws door het N.V.V. 7.15 Literaire causerie A. M. dc Jong. 8.00 VPRO- uitzencimg. 11.00 Gramofoonpl. HUIZEN, 1875 M. Ultsl. KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 11.30 Zlekenuurtje. 12.01 Politieber. 12.30 Twee telefoongesprekken tu.-schen Nederland en Indlë. 1.30 Concert KRO-kwintet. 2.00 Kookpraatje Mej. Lauwers. 3.15 Gramofoonpl. 4.00 Concert KRO-orkcst. 6.45 Cursus Engelsch. 7.15 Fellx Timmermans: „Vlaamsche Humor". 7 30 Po- lltiebcr. 8.00 Concert Haarl. Ork. Vereen o.l.v. E. van Beinum, H. W. Ram.claar (plano). 9.00 Vaz Dlas 9.10 Causerie Fellx Tiraraersmans. 9.30 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonpl, DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. M. Gold viool. M. Jardine piano. 12.50 Orgelspel door B. Hollins. F. Manley bas. 1.50 Gramofoonplatcn. 4.20 Orkestcon cert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Be richten. 7.— S Eaton en M. Mulllnar, viool en piano. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Piano recital door E. Lush. 8.20 .De Messias" Ora torium van Hdnael. 9.20 Berichten. 9.35 Vervolg concert. 10.35 Lezing. 10.50 Berichten 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonplatcn. 4 05 Gramofoon platcn. 6.50 Gramofoonplatcn. 8.20 Causerie met muzik. Ulus.rat:e. 0.05 .Jphlgénle er. Tauridc", van Gluck. Koor, orkest en solis ten. EEN DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC De manden werden opgeladen en de terugtocht werd aan vaard. De verkeersagent vond het buitengewoon aardig weer zoo te kunnen zweven. ,iHet is net een zweefmolen op de kermis," zei de hij'. Bij de vliegmachine gekomen, werden de manden weer van de paarden genevnen en dc sterren zorgvuldig ingepakt. En wel met dun asbestpapier, zooaU wij onze boterhammen met vetvrij papier inpakken. Het spreekt dat geen puntje van een Sïcr mocht worden beschadigd. INGEZONDEN MEDLDFELINGEN a 60 Ct«. per regel. Rubberhakken Zooiplaten. TIpe Hevea-product Vraagt het Uw schoenmaker

Haarlem's Dagblad | 1930 | | pagina 7