BUITENLAND DE ARBEIDSCONFLICTEN. De begrafenis van Maarschalk Joffre. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 10 JANUARI 1931 TWEEDE BLAD Tegenslag voor Engeland. De onderhandelingen toch nog mislukt. In Duitschland de situatie door de noodverordening gered. Ook in Oostenrijk Remarque's film verboden. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Aan het optimisme van gisteren (men was er al bijna overtuigd dat het steen- kolenconflict Zaterdag geëindigd zou zijn) Is plotseling een einde gekomen, door het feit, dat de onderhandelingen tusschen de «mijneigenaars en mijnwerkers op een mis lukking uitgeloopen zijn. De onderhandelingen zijn misluikt omdat de mijnwerkers weigerden in te gaan op het voorstel dat een onafhankelijk voorzitter voor den nieuwen verzoeningsraad zou be slissen in de quaestie van de vermindering der loonen. De mijnwerkers hielden er aan vast, dat deze quaestie tusschen de partijen zou worden geregeld. De mijneigenaars en mijnwerkers namen het voorstel aan om Maandag den minister van Mijnen en den president van de Board of Trade te Londen te ontmoeten. De werkstaking in Zuid-Wales zal derhalve nog eenige dagen voortduren, omdat, zelfs al wordt te Londen overeenstemming ver kregen, deze zal moeten worden goedgekeurd door de afgevaardigden van alle districten alvorens de arbeid kan worden hervat. Uit Duitschland daarentegen komen gun stige berichten. Elders in deze rubriek wordt bericht dat president Hindenburg de nood verordening heeft onderteekend. op grond, waarvan het voortduren van het conflict practisch gesproken, tot de onmogelijkheden behoort. In nadere telegrammen, waarin de afkon diging met toelichting wordt gemeld van de noodverordening wordt nog gemeld, dat zij van kracht b'ijft tot 31 Juli ajs. en dat de arbiter van Westfalen, prof. dr. Brahn, door den minister van arbeid benoemd is tot scheidsrechter inzake het conflict in den mijnbouw van het Ruhrgebied. Als onpartij dige bezitters zal hij de medewerking genie ten van den burgemeester van Essen. dr. Bracht, en den „Landesanbeidsamtprasident" dr. Link uit Hannover. In de toelichting wordt o.a. betoogd, dat de onderhandelingen mislukt zijn, omdat in het arbitrage-college geen meerderheid was te krijgen voor een beslissing inzake de loonen en een beslissing met de stem alleen van den voorzitter niet mogelijk is. Zoo doende dreigde een toestand zonder tarief- verdrag, welke in deze industrie tot ernstige gevolgen kon leiden. Teneinde hieraan een einde te maken, heeft de rijkspresident de noodverordening afgekondigd, waarbij dus eventueel de partijen van werkgevers en werknemers geheel worden uitgeschakeld bij het nemen van de beslissing. In Berlijn is men er eng tevreden over, dat het snelle optreden van de regeering en vooral van de regeering en minister Steger- wald het mogelijk maakt, dat het Ruhr-con flict reeds vandaag beslist kan worden, op dat zoo spoedig mogelijk weer de rust in het district hersteld worde. Tenslotte nog een onheilspellend bericht nit Londen: LONDEN, 9 Januari (V. D.) Heden ts ter bijeenkomst van de werkgeversorganisatie in de weefnijverheid besloten de plaatselijke organisaties aan te bevelen de eigenaars te Burnley te steunen, voor het geval de onder handelingen op 17 Januari as. tot geen re sultaat zullen leiden, waardoor gedreigd wordt met éen grootere uitbreiding der stop zetting in deze industrie. Het ministerie van Arbeid volgt de ont wikkeling van deze aangelegenheid nauwge zet. Verwacht wordt dat de regeering zal in grijpen. Oostenrijk. Toch verboden! WEEN EN. 9 Jan- (W. B) De offlcleele „Wiener Ztg." publiceert een verordening van de bondskanselarij, waarbij de vertooning van de film lm Westen nichts Neues voor het geheele Oosten rij ksche gebied wordt ver boden. De verordening treedt terstond in werking. Duitschland. Hindenburg onderteekent de noodverordening. Naar wij vernemen heeft rijkspresident von Hindenburg een noodverordening ondertee- kend. waardoor de bepalingen inzake scheids rechterlijke uitspraken dusdanig worden ge wijzigd, dat het bindendverklaren van de uit spraak dan ook mogelijk is, wanneer er naar het huidige systeem geen voldoende meerder heid aanwezig is. Deze noodverordening voert niet zooals eerst aangenomen wj.d, de een-man-uit spraak weer in, doch bepaalt dat de scheids rechter in overleg met den minister van Ar beid, twee onpartijdige persoonlijkheden kan benoemen, indien het niet mogelijk is een meerderheid te krijgen met behulp van de twee strijdende partijen. Deze nieuwe noodverordening treedt bij de vandaag te houden besprekingen tot oploss'ng van het Ruhrconflict in werking; de scheidsrechter lijke uitspraak kan reeds morgen bindend worden verklaard Hierdoor is het nagenoeg zeker dat het loonconflict ln de mijnindustrie van het Ruhrgebied reeds vanmiddag geëindigd zal zijn. Nationaal-socialistische afgevaardigde bij skitocht gewond. OEERSTAUFEN, (Allgau), 9 Jan. (WB.) De nationaal-socialistische rijksdagafgevaar digde Strasser heeft bij een skitocht een val gedaan en zich aa.n den ruggegraat gewond. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. Engeland. Het dappere Labour-lid. Naar de bladen uit Glasgow melden, is de afgevaardigde van de Labourparty in het Lagerhuis John Clarke tweemaal een kooi niet twee leeuwen en twee tijgers binnen gegaan, ornaat hij wilde bewijzen, dat een mensch ook zonder bizondere maatregelen bij wilde dieren kan verblijven. De dieren lie ten wel de tanden zien, doch lieten hem on gemoeid. De economische ontwikkeling van het Gemeenebest. PORT AUGUSTA (Z.-Australië)9 Jan. (Reuter) In een Interview heeft Sculiin, die op den terugweg Is naar Canberra, ge zegd dat de onlangs gehouden rijksconferentie in de toekomst zal worden beschouwd als een mijlpaal ln de economische ontwikkeling van het Britsche gemeenebest van naties. Nooit tevoren had men volgens hem zoo de noodzakelijkheid beseft van een nauwer economische samenwerking. Alle dominions hadden zich nadruKkelijk voor voorkeurstane- ven verklaard als middel tot uitbreiding van den handel tusschen de deelen des rijks. Dt» positie ten aanzien van de bestaande voor keurstarieven was geconsolideerd en er zou den In de naaste toekomst groote vorderingen worden gemaakt ten aanzien der economische samenwerking. Maxton weigert den doctorstitel. Dezer dagen is uitgelekt dat Maxton, de leideT van de onafhankelijke aibeiderspartij, het aanbod heeft afgeslagen om doctor in de letteren honoris causa te worden van de universiteit van Edinburg. Het aanbod was hem gedaan door den nieuwen kanselier der Universiteit, Sir James Barrie, aldus het Hbld. Gevraagd waarom hij geweigerd had, ant woordde Maxton: „Omdat ik socialist ben". Alles wat de strekking heeft om iemand bo ven anderen te onderscheiden moet z.i. on aannemelijk zijn voor een socialist. Men had ook een doctorsgraad willen ver- leenen aan den geheimzinnigen kolonel Lawrence (Lawrence van Arabië) maar deze was niet te vinden, zoo wist Maxton nog te vertellen. (Men herinnert zich dat het onlangs heette dat de geheimzinnige Lawrence een rol speelde bij den opstand der Koerden). Frankrijk. Het nieuwe Fransche schandaal. Geen week gaat er meer vooitolj of er wor den in Frankrijk belangrijke financieele schandalen, fraudes en verduisteringen ont dekt, gevolgd door de arrestatie van finan cieele persoonlijkheden en politici. Het heeft dat al deze schandalen een uitvloeisel zijn van de zaak-Oustric, of er althans verband mee houden, aldus het Hbld. Reeds werd gemeld dat tegen het socialis tische oud-Kamerlid Lagrosillière een bevel tot inhechtenisneming is uitgevaardigd naar aanleiding van fraude, ontdekt bij de toe wijzing van openbare werken op Martinique. Reeds zijn gearresteerd een voormalig socia listisch candidaat bij de laatste verkiezingen, Séjourné, voorts twee ingenieurs, de Bussière en Girandon, deze laatste gedelegeerd-com missaris eener door de Banque Oustric ge controleerde onderneming. De EtabLissements Giraudon. zijn geïnte resseerd in de S. G. D. M. (Société Générale pour le développement de la Martinique), die INGEZONDEN MEDEDEEL TNG EN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT IS - TEL. 10756 APEX Klop-veeg-Stofzuigers f 175 in April 1929 met een kapitaal van 500.000 francs was gesticht door Séjourné, „indxis- trieel", voormalig vllegofficier en drager van het Legioen van Eer. Deze heette groot be lang te stellen in de economische ontwikke ling van Martinique. In September 1929 keur de de algemeene raad van Martinique met 17 tegen 14 stemmen (de socialisten stemden vóó) een crediet van 200 millioen goed voor het door de Etablissements Girandon opge steld plan inzake den aanleg van een haven, wegen en electriciteitswerken. Er werd een 'eening aangegaan cm het geld spoedig te krijgen. Doch toen de socialisten er zich van bewust werden dat de leenng automatisch een controle van het ministerie van koloniën met zich zou brengen, besloten zij in Mei van dit jaar de stemming van December on gedaan te maken en te beslissen dat de 200 millioen bij jaarlij ksche tranches op het ge wone budget zouden worden uitgetrokken en de werken uitsluitend onder de controle van Martinique zouden geschieden. Toen de gou verneur der kolonie van dit voornemen ken nis kreeg, verlengd hij het reces van den al- gemeenen raad, doch het mocht niet baten: onverwijld na het reces werd het voorstel goedgekeurd en de uitvoering der werken aan de S. G. D. M. opgedragen. Uit verscheidene brieven is nu geb'eken, dat aan Séjourné vijf percent commissie op de uitvoering der werken waren toegezegd, en dat er bovendien nog allerlei duistere af spraken tusschen G'raudon en Séjourné be stonden. waaraan beide heeren dik verdien den! Het oud-Kamerlid Lagrosillière vertoeft op het oogenblik op Martinique, waar hij voor Giraudon en Séjourné werkt.. Hij is een zeer rumoerige persoonlijkheid, die herhaal de malen in politieke twisten was verwikkeld, waarbij hij zich niet ontzag geweld te ge bruiken. Rouwzitting der Académie. Gisteren heeft de Académie Fran<?alse haar eerste zitting van dit jaar gehouden. Een rouwzitting naar aanleiding van Joffre's over lijden, welke spoedig weer werd opgeheven. De eenige arbeid, die werd verricht, was dat maarschalk Pétaln, als opvolger van „honneurs de la séance privée", na de rede voering. we'ke hij den 15en Januari a.8. bij zijn officieele instal'atie zal houden, aan de ..commissie de lecture" ter goedkeuring te hebben voorgelegd. Portugal. Geen dictatuur in de toekomst? In een onderhoud met een medewerker van de D'.ario de Noticas verklaarde de minister van binnen!, zaken o.a. naar aanleiding van den laatsten tijd verspreide pessimistische geruchten, dat de openbare orde volkomen verzekerd is. Bij de regeering zijn stappen gedaan, zoo voegde hij er bij, waarbij zij op de hoogte is gebracht van de denkbee'den. geopperd door op den voorgrond treden re persoonlijkheden der partijen, die gekant zijn tegen de dicta tuur. met het oog op het voorbereiden van den terugkeer naar den normalen en consti- tutioneelen toestand. Men heeft o.a. voorgesteld de vorming eener regeering. gepresideerd door een repu blikein, en de bijeenroepine van een soort parlement, dat zal worden belast met de uit werking van een ontwerp-constltutie. De minister verklaarde, dat aanvaarding dezer voorstellen zou gelijkstaan met het herstel van den status quo vóór de revolutie van 28 Mei. Indien de regeering ze aannam, zou het ge heele leger zich daartegen verzetten. Roemenië. Ruzie om den kalender. BOEKAREST, 8 Januari (WB.) De In voering van den nieuwen kalender leidde ook dit Jaar weder tot opstootjes in de provin cies Bessarabië en Moldavië. Te Kiesjenev moest de politie optreden tegen het vieren van het Kerstfeest volgens den ouden kalender in een dorp bij Jassy be letten de bewoners den geestelijke het feest van Driekoningen volgens den nieuwen ka lender te vieren. De dorpelingen belegerden hem in de kerk, drongen het gebouw bin nen, ranselden hem af en brachten hem ernstige wonden toe. De gendarmerie kon eerst na ettelijke ar restaties te hebben verricht de rust herstel len. Een tegenspraak. BOEKAREST. 9 Jan. ITO.) Offlc'eel wordt medegedeeld, dat de berichten in de bu'ten- landsche bladen, volgens welke koningin Ma ria van Roemenië en Prinses Elena Roemenië verlaten zouden hebben, niet juist zijn Ko ningin Maria bevindt zich voor het beoefe nen van de wintersport in S nala met koning Carol en kroonprins Micheal. Prinses Elena zal wel een langdurige reis ondernemen. België. Groote razzia in Brussel. BRUSSEL, 9 Jan. (V. D.) In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de politie te Brussel bij het Noordstation een groote razzia gehouden Er was een politiemacht op de been van zestig man. die zfeh met auto's snel kon verplaatsen. Er werden eenige honderden personen aangehouden. De '•azzia siaat in verband met de tallooze moorden en overvallen, die in den laatsten tijd te Brussel zijn gepleegd. Egypte. Een huwelijksverbod voor Europeesche studenten. KAIRO, 9 Jan- (Reuter i De minis'er van onderwijs heeft een verbod uitgevaardigd voor studenten, die door Europeesche regee ringen worden uitgezonden voor speciale stu diën, om met buitenlandsche vrouwen 'e hu wen, daar dergelijke huwelijken tot moeilijke complicaties leiden waarvan de verantwoor- j delijkheld op de Egyptische regeering rust daar deze studenten onder haar toezicht staan. Onze Parljsche correspondent, die met een speciale vergunning alle plechtigheden van nabij heeft kunnen gadeslaan, zendt ons het volgende relaas van de groote plechtigheden welke in Parijs hebben plaats gehad bU de nationale begrafenis van maarschalk Joffre: Een bitter koude dag is aangebroken. De stad is in nevel gehuld en een bloedrood? schijf aan den hemel straalt een triest licht over Parijs dat zijn grooten doode betreurt. Het is nog geen acht uur en reeds zijn we door tientallen polltiecordons gegaan, die hermetisch de toegangen tot dc Notre Dame afsluiten, voor de groote menigte die al in het holst van den nacht een plaatsje heeft willen zoeken bij de kathedraal waar dezen nacht door een wacht van officieren werd ge waakt bij het stoffelijk overschot van den grooten aanvoerder. Het statige kerkgebouw binnen welks mu ren sedert eeuwen alle groote gebeurtenis sen Sn de geschiedenis van Frankrijk zich vol trokken, is nu in rouw. Een groot deel van den gevel is geheel behangen met zwarte doe ken waarop in zilveren letters de initialen van Joseph Joffre. Tegen het hek honder den kransen en bloemstukken van vorsten, regecringen, vreemde legers. Plechtige stilte binnen. Eerst over een half uur zullen de deuren woxien geopend voor de genoodigden. Het schouwspel nu. ln deze indrukwekkende stilte, is misschien nog overweldigender den straks, wanneer al die rangen van stoelen gevuld zijn met hoog waardigheidsbekleders. Midden in de kerk, onder een rouwkroon van welke breede rouwfloersen afhangen, staat de catafalk, opgebouwd uit vlaggen, waaronder de kist is geplaatst. Tientaliën kaarsen en groote lichtbakken waaruit vlammende tongen naar boven schieten tooveren grillige schadu wen op het rouwmonument, dat door vier of ficieren wordt bewaakt, onbeweeglijk, stram. De laatste eeregarde. De zilveren toon van het carillon kondigt het halve uur aan. en ineens zetten honderden electrlsche lampjes het in terieur in een zee van licht. Reeds komen de eerste genoodigden binnen, ambassadeurs in hun schitterende ambtsgewaden, ministers, senatoren, tientallen generaals, buitenland sche militaire attachés. Als de klok negen uur aankondigd en er zich een groote pro cessie van geestelijken vormt om bij den In gang den President van de Republiek te ontvangen, wanneer de -machtige stem van het orgel een bewerking van de Marseillaise laat hooren. Ls geen plaats meer onbezet. Het is één fonkeling van geweyen gouddraad, borduursel, ridderorden. In de gebeeldhouw de banken bij het altaar de prinsen van de kerk in violette of roode gewaden, recht er tegenover de chef van den Staat, met zijn gevolg, dan de ministers, de gezanten, de drie maarschalken, de attachés de prefecten, speciale vertegenwoordigers van vreemde landen, de Hertog van Brabant voor België, de vorst van Monaco, en, héél alleen, in zware rouw, de weduwe van Joffre. Als het orgel zwijgt begint de rouwdienst voor het al taar Buiten, geen zonnestraal. *n Snerpende wind raast over het groote plein voor de kathedraal. Even voor het eindigen van den plechtigen eeredienst, als Mgr. Tlssier de ab solutie heeft gegeven, zijn we naar buiten gegaan. En we vinden daar duizenden en nog eens duizenden Franschen. die achter dubbele hagen agenten en militairen op een afstand worden gehouden. Men hoort slechts het ongeduldig trappelen van de paarden, stille commando's. We gaan Iets verder, tot de plaats waar de kop van den stoet staat; zoo mogelijk verdringen zich hier nog méér menschen, maar men hoort geen woord. Die anders zoo woelige en rumoerige menigte is nu doodstil als in overpeinzing, de gezich ten zijn ernstig, de groote menigte heeft be grepen de ernst van dit oogenblik, nu Frank rijk een van zijn beste zonen moet afstaan voor de eeuwigheid. De commandant van Pa rijs. generaal AndTé, vergezeld van zUn staf, draaft nog een laatste maal langs de troe pen voor een korte inspectie. Als we even met hem staan te praten over de ceremonie in de Notre Dime, nadert razend snel een auto. Het is de prefect. Chiappe. vergezeld van den directeur van de Politie. Over drie minu ten. heeren. zoo klinkt de stem van den pre fect. Ineens gaan ln de Rue de Rivoli. en langs den heelen weg welken de stoet zal vol gen de straat lantaarns, omfoerst met rouw- krip aan. De heele weg ls met een dikken laag zand bestrooid om elk geluid te dempen. De gevel van het stadhuis is verborgen achter rouwdoek. Alles is nu ln actie. Daar gaan in eens de deuren van de kathedraal open en de orgeltoon klinkt tot ver ln het rond. Een kanon, getrokken door zes zwarte paarden, rijdt voor en dan wordt de kist naar bulten gedragen en daarop geplaatst. De klokken beieren en over de Seine dreunt het kanon. Dan vormt zich de geweldige stoet, die zich langzaam de geweldige stoet, die zich, langzaam in beweging zet. Achter de trompetters van de Gare Répu- blicaine, te paard, komen lnfanterie-troepen, dan, met muziekcorpsen weer, die de Mar ches Funèbres van Chopin, van Haydn, van Beethoven spelen, de troepen van het Bel gische leger, ln khakl uniformen. Vervolgens, altijd weer achter hun vaandels, de Ameri kanen, gecommandeerd door een generaal. Dan de Britsche garde, in haar scharlaken roode rokken en geweldige berenmutsen. Volgt het paard van Joffre, geheel met een rouwkleed bedekt. Eindelijk, zooals we reeds zeiden, rustend op het affuit van een kanon, de kist. Vlak er achter, dadelijk na de maar schalken, Lyautey, Pétain, Franchet d' Es- pérey, die met een Italiaanschen, Engelschen en Roumeenschen generaal als slippendra- gers fungeeren, de maarschalksstaf en de vele onderscheldingsteekens van den gene ralissimus. Achter de nabestaanden, geheel alleen, voorafgegaan door den opperceremo- niemeester. de heer Doumergue. President van de Republiek. De Prins van België. De voorzitter van den Senaat, de voorzitter van dc Kamer van Afgevaardigden. Alle ministers de heer Steeg vooraan. Na hen komen de geestelijken, de ambassadeurs (de heer Lou don. die ook een persoonlijk vriend van Joffre was. vooraan de militaire attachés (ritmeester Laubouchère), de leden van de rechterlijke macht in hun roode togas, de Academie Fran$aise, een groep van enkele honderden generaals, de vaandels van de Fransche regimenten, en steeds maar weer nieuwe troepen, infanterie, cavalerie, mili taire scholen, delegaties van oud-strijders. En die enorme stoet schrijdt langzaam voort ln een doodsche stilte, tusschen honderddui zenden menschen, die achter de troepen, op balkons, in boomen. op daken, in lantaren palen. op autos, op banken, op trappen een plaats hebben gevonden, en die eerbiedig het hoofd ontblooten. wanneer eindelijk de ka- nonnenwagen langs gaat. In de Rue de Ri voli even een korte halte. Het is juist op het hoekje van de Place de la Concorde. De Lord Mayor van Londen met zijn assessors in hun middeleeuwsche kleederdracht, met hun witte pruiken op, voegen zich hier bU den stoet. BIJ het beeld van Straatsburg, dat ge heel met platen en bloemen ls versierd, klinkt de Marseillaise. Eindelijk de Invalides. Generaal Gouraud. gouverneur, heeft zich tegenover de tribune opgesteld. De President van de Republiek en alle hoogwaardlgheldsbekleeders nemen plaats. Tusschen de beide tribunes staat het affuit, thans ln een nis van ruim twaalf honderd glorievolle vaandels. Dan klimt mi nister Barthou op het spreekgestoelte om daar ln een redevoering de groote verdiensten van Joffre te schetsen en te zeggen dat men nooit den redder des vaderlands zal verlie zen. NauwelUks ls het laatste woord .Palx* weggestorven of daar klinkt militaire muziek. In de verte naderen de eerste troepen. Het groote en laatste défilé van het Fransche le ger voor den overleden opperbevelhebber be gint. Duizenden en nog eens duizenden mannen hebben er aan deelgenomen. Een laatste groet aan Joffre. Generaal Gouraud maakt het saluutde officieele plechtig heid is voorbU- Dan ls het oogenblik daar dat, alleen ln tegenwoordigheid van familie leden. de kist binnen de Invalides wordt ge dragen om daar voor een maand te worden bijgezet bij het graf van Napoleon en de andere groote \?ldheeren. HENRY A. TH. LESTURGEON. KALENDERS VOOR 1931. WU ontvingen als elk jaar weer een groote collectie kalenders voor het jaar 1931. Duidelijk en practdsch. met gelegenheid voor het maken van notities. Is die van de N.V. Oliehandel van Dyserinck Zonen alhier. De ka'ender van de Engelsche padvinders (het geheele Jaar op één blad) geeft het por tret van Lord Baden-Powell of Gilwell en verschillende kiekjes uit het leven der Boy Scouts. De Firma Ruygrok en Co. te Haarlem, geeft op elk der 12 bladen van haar ln modernen geest opgevatten kalender afbeeldingen uit haar bedrijf. De firma Smit, te Slikkerveer, geeft een weekka'ender met bladen ln verschillende kleuren. Elke datum staat op een geperfo reerde strook. Van dit perforeeren ontgaat ons het nut. De Red Star Line geeft een smalle week kalender op een me' afbeeldingen van sche pen versierd schild. Hetzelfde doet ook de Cunard Line. Practisch en duidelijk, zonder eenige ver dere pretentie is de ma andkalender met me morandum der Firma Van Halem en Co. N.V. alhier. Hetzelfde kan gezegd worden van die der electrlsche handelsdrukkerij Jac. E. Swart, alhier, van de Int. Hande'.-MU- Ime- nexieo. van de N.V. tot Exploitatie van de Victoriabron; van de Levensverzekering Mij. Utrecht; van de Eerste Holl. Levensverzekc- ringsbank N.V. te Amsterdam en van de Firma Douwe Egberts te Joure en Utrecht. De maandkalender der Levensverzekering Mij. Arnhem geeft op elk blad een mooie af beelding uit ons land en zUn koloniën. Rudolph Meyer's Drukinktfabrlek te Am sterdam heeft een tweemaandelU ksche ka lender met op het schild een mooi Amster- damsch stadsgezicht ln kleurendruk. De firma Van der Eist en Matthes te Am sterdam heeft aan haar maandka'ender, waarvan de bladen ook aan de achterzijde met afbeeldingen van tafereelen uit de ge heele wereld zijn bedrukt, eenige prijsvra gen verbonden. De Verecniging van Nederlandsche Wijn handelaars heeft een weekkalender uitge geven met verschillende mededcelingen be treffend wUn en vele recepten. HAARLEM'S DAGBLAD IS DE COURANT WAARIN Gil MET HET MEESTE SUCCES ADVERTEERT AGENDA Heden ZATERDAG 10 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonspleln: Opvoering van .,1 2 3!" door de Vereeniglng Rot- terd.-Hofstad Tooneel, 8 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble Jacq. Sluyters. „De big van het 168e". 815 uur. Palace: „Hallo Mexico!" en ,.Wel te rus tenOp het tooneel: Tholen en Van Lier 2.30 en 8.15 uur. Luxor Theater: .De Boemelkapitein" en „Betty Balfour". Op bet tooneel: Duo Ca.vé, opera-duettlsten- 2.30 en 815 uur. Rembrandt Theater: ,De diamanten van Broadway". Op het tooneel: IT. Cook met het groote raadsel: mensch of pop? 280, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 11 JANUARI Stadsschouwburg Wilsonspleln: „Op Hoop van Zegen" door de N.V. Het Schouwtooneel, 8 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble Jacq. Sluyters. ..De big van het 163c". 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Opvoering van het tooneelstuk: ..Dreyfus" 8 uur. Remonstrantenhuis. Wllhelminastraat: Soefi-eeredienst. v.m li uur. Tentoonstelling KKunst zij ons Doel", 10—4 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 12 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonspleln: Abonne mentsvoorstelling dóór het Ver. Ro terd.- Hofstad-Tooneel, 8 uur. Gemecnteiyke Concertzaal: Openbare ver gadering V. A. R. A. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum.. Spaarnc 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 5