Voetbal is je spel! DE OVERIGE EERSTE KLASSERS RESERVE 1E KLASSE HAARL. VQETBALEQND. R.K. VOETBAL GYMNASTIEK KORFBAL POSTDUIVEN maar je moet het goed leeren door HUGH GALLACHER (vermaard Schotsch beroepsspeler). (Haarlem's Dagblad heeft zich de exclusieve rechten van publicatie verzekerd van een viertal artike len, waarin de beroemde Schotsch internationale voetballer Hugh Gallacher, die beschouwd wordt als de beste middenvoor van het Vereenigde Koninkrijk, voor alle spelers wenken heeft te geven, die zij zich ten nutte kunnen maken)- I. HET SPEL DER VOORHOEDE. De voorhoede van een voetbalploeg zou ver geleken kunnen worden met de cavalerie van een leger, de middenlinie met de infanterie, de achterspelers met de artillerie en de doel- verdediger met het verdedigend bolwerk van de hoofstad des lands. De spelers der voorhoede zijn in de eerste plaats bestemd voor den aanval. Alle vijf moeten speciaal gekozen worden voor hun snelheid, hun bewegelijkheid en hun ver mogen om den bal onder controle te krijgen en te houden met de voeten of het hoofd. Hun taak is het den stormloop op het vijan delijk doel te ondernemen, terwijl hun linie ongebroken blijft en zij den bal snel aan elkaar onüerling toespelen om hem uit het bezit van hun tegenstanders te houden. De middenvoor geeft aan het begin den eersten trap en herhaalt dit, wanneer on verhoopt tegen zijn partij is gescoord. Verder fungeert hij. geheel als het middelpunt van de aanvalslinie. Die vervulling van die func tie moet steeds zijn eerste zorg zijn. Hij moet ervoor zorgen dat hij den bal gelijkelijk ver deeld toespeelt aan zijn binnenspelers aan weerszijden en aan de vleugelspelers. Daarbij moet hij nooit in het blinde weg passeeren, maar zich er steeds met 'n oogopslag van over- tuige. welke speler ongedekt staat, 't Spreekt wel van zelf dat de andere voorhoedespelers hem deze taak moeten vergemakkelijken door er zooveel mogelijk voor te zorgen dat zij ongedekt staan en in elk geval zich steeds bevinden op dat punt waar de middenvoor logischerwijs en met zoo groot mogelijk effect naar hen zal kunnen passeeren. De binnenspelers spelen den bal voort durend onderling en met de vleugelspelers heen en weer. Zoodra zij in de buurt zijn gekomen van het vijandelijk doel en zich in een eenigszins redelijke positie ten opzichte daarvan bevinden, dienen zij te schieten. Er zouden veel meer doelpunten ge scoord kunnen worden als de binnenspelers zich toelegden op verrassende schoten, des noods van een afstand4 van 20 Meter van het doel, bij voorkeur hoog gericht. Maar dergelijke schoten moeten dan ook verrassend zijn. dat' wil zeggen, zij moeten door den speler onmiddellijk als hij den bal ontvangt, zonder verder stilleggen van den bal of in betere positie brengen gelost worden. Dit geeft den doelverdediger gelegenheid zich voor te bereiden. De ideale afstand tot scoren is ongeveer acht Meter en middenvoor en binnenspelers behooren in staat te* zijn den bal van dezen afstand zonder een seconde te wachten in het doel te trappen. Vele, zeer vele goed op gezette aanvallen worden tenslotte geheel bedorven door de neiging van vele binnen spelers om den bal geheel tot bij het doel te brengen en hem er liefst geheel in te loopen Ook gaat een ontstellend aantal goede kan sen verloren door zelfzuchtig spel. De eerste en meest elementaire stelling voor goed voet balspel is. dat de speler <ch uitsluitend moet beschouwen als een deel van een ploeg, een rad in een machine, dat het werk alleen noch kan noch behoort te doen. Individueele staal tjes van handigheid ontlokken het publiek misschien een applausje, maar ze zijn een ramp voor de ploeg. En het belang van de pleeg behoort voor den voetballer boven alles te gaan- Vleugelspelers moeten zich vlak bij de „out"-hjn bevinden en daar zooveel mogelijk blijven. Zij moeten zich zoo ver naar voren opstellen als zij zich met de buitenspelbe palingen kunnen veroorloven. Wanneer hun den bal wordt toegespeeld, moeten zij dezen zoo snel mogelijk langs de lijn meenemen. In de buurt van de hoekvlag gekomen, moeten zü een hoogen ..zeilenden" voorzet geven, die zooveel mogelijk midden voor het doel op een afstand an ongeveer 8 Meter neerdaalt. Aan de binnenspelers de verplichting om daar aanwezig te zijn, om den bal dadelijk, zonder wachten in de richting van het doel te schieten of te koppen. Ik s\ :el nu voor Chelsea, maar vroeger kwam ik uit voor Newcastle United (Gallacher speelde ook indertijd in den vermaard ge worden wedstrijd tegen het Nederlandsch elftal te Amsterdam. Red.) dat in Enge land bekend is als de club met het beste samenspel. Ik heb wedstrijden gezien, waar in de bal tusschen de voorhoedespelers van Newcastle voortdurend heen en weer werd gespeeld, zonder dat een enkele speler hem ooit langer dan eenlge seconden bij zich hield. Een van de voetbalkunsten, die de ama teur zich het moeilijkst eigen maakt is het koppen. Dit is een hulpmiddel dat voorhoede spelers veel meer te stade kan komen, dan zij gewoonlijk beseffen, vooral als zij wat lang van stuk zijn. Maar koppen is iets. dat men zeer goed moet oefenen en leeren. In de eerste plaats natuurlijk, dient men den bal te raken met het voorhoofd of den zij kant van den schedel. Een bal boven op het hoofd is gevaarlijk niet alleen, maar ontneemt den speler de macht om het leder richting te geven. Een voorhoedespeler moet voor alles snel handelen. Een seconde talmen doet hem den bal verliezen of den medespeler gedekt staan. De voornaamste oefening voor den aanvaller is het trappen of koppen van den bal in elke opgegeven richting zonder hem eerst onder controle te brengen. Bij de toepassing van dit systeem Is het zeer belangrijk, dat men goed passende schoenen draagt, want een slecht zittende schoen bederft de accuratesse van kleine richting veranderingen van den voortsnel lenden bal. Het vastmaken der veters is ook van belang. De veters moeten altijd zoo bc vestigd zijn, dat zij als een serie horizontale bandjes parallel op de schoenen liggen. Het gekruist binden is verkeerd omdat deze kruisen gaanderweg losser gaan zitten. Het is zeer verstandig om het overgebleven eind van den veter een of meermalen onder de zool door te halen. Dit versterkt den voet en bespaart den speler vaak een enkelver zwikking. Z. F. C.'t Gooi (92) 't Gooi begon goed. Na 15 minuten had den de Hilversummers reeds een 20 voor. sprong. Maar daar bleef het dan ook bij. Want weldra werden de rollen omgekeerd en wisten de Zaankanters, die technisch hun tegenstanders de baas waren, weldra in de meerderheid te komen, hun achterstand in te halen en de score geleidelijk op te voeren tot niet minder dan negen doelpunten. Na 11 minuten een haTd schot van Campman, dat Kuiper, die zich te laat val len laat, niet meer kan houden. (01). Meilof weet daarna gebruik te maken van een kortstondige inzinking bij de Zaandam mers (02). Z.F.C. herstelt zich hierna spoedig en gaat enthousiast ten aanval. Een minuut later is door van der Kolf de achterstand nog maar 1—2. Lust scoort daarna den gelijkmaker. Van der Kolf brengt den stand op 32. Steens maakt den vierden goal. Z.F.C. speelt door 'het uitvallen van een der spelers met tien man. Even later scoort dezelfde speler den vijfden goal. Met 52 komt de rust. In de tweede helft scoren Lust en de links back en is het 72. Hoogmoed en Steens hebben weinig moeite om de twee iaatste goals te produceeren. waarmee het einde komt. A. D. O.—K. F. C. (2—2) Wensveen geeft aan K.F.C. al vry spoedig de leiding (01). Na 19 minuten vergroot Mol den voor sprong (02). A.D.O. doet. herhaalde pogingen om den achterstand te verkleinen, doch vele goed^ kansen worden verknoeid. Na rust er is dan 7 minuten gespeeld - scoort Van Soldt het eerste tegenpunt (1—2). Het spel wordt af en toe ruw. Twee minu ten voor het einde maakt Ramaker met een hard schot gelijk (2—2). Blauw Wit 2—R. C. H. 2 (3—7) R.C.H. heeft gisteren over twee fronten haar Amsterdamsche Blauw-Witte tegen standers verslagen. Won het eerste elftal thuis met 31, de reserves maakten het in Amsterdam nog beter door met 73 hun meerderheid te toonen. Het elftal toonde zich over alle linies de meerdere en vooral Nieuwenhuis was weer In prima vorm. Jammer was het daarom dat Warren wegens een ongeval het veld moest verlaten, al werd hij nóg zoo verdienstelijk vervangen door den jeugdigen Verkerk, die nog het genoegen smaakte een goed doel punt te scoren. Reeds in de eerste helft waren de R.C.H.'ers belangrijk sterker; met twee doelpunten van Brugman had men al spoedig een nuttigen voorsprong. Toch kon men het niet verhinderen dat Blauw Wit tegencoorde. Met de rust was de voorsprong tot 32 gereduceerd. Na de hervatting toonden Nieuwenhuis cs. nog sterker hun meerderheid; Job Verkerk met 1, W. Kedde 1, en Blokker en van Ek met 1 doelpunt voerden de score tot 70 op, waartegen Blauw Wit slechts eenmaal ver mocht tegen te scoren. Het einde kwam derhalve met een volko men verdiende 73 overwinning voor R.C.H. 2. dat nu goed op weg is om zich alsnog in veiligheid te brengen. H. F. C. 2—Haarlem 2 (3—5) De eerste ontmoetine In dit seizoen tus schen bovengenoemde elftallen is in een over winning voor de roodbroeken geëindigd. De opstelling van de eftallen luidt als volgt: Haarlem: Hoeben. Boot. Tiggelman, Dik. Buisslnk, Nagtzaam, Klipp, Levy. Breeuwer, Van Polanen, Healy H.F.C.: pas komen. Vooral Breeuwer is er goed in en maakt het de H.F.C.-achterhoede geducht lastig. Hij is het dan ook, die Haarlem weer de leiding geeft, spoedig gevolgd door een goed derde doelpunt (13). De H.F.C.-achterhoede houdt dan verder stand, zoodat Haarlem geen kans meer ziet, om den voorsprong te vergrooten Cok de HF.C. voorhoede kan, ondanks een ge goede aanvallen, het net niet meer vinden, zoodat de rust met een 31 voor sprong voor Haarlem ingaat. Na de rust pakt H.F.C. direct flink aan. Haarlem wordt op haar eigen helft terug gedrongen. Slechts sporadisch kan haar voorhoede eens een aanval doen. Marchant weet dan met een hard schot in den boven hoek. H.F.C.'s achterstand te verkleinen, ter wijl kort daarop Dijkhuizen den gelijkmaker scoort (33). De strijd wordt nu spannend: HF.C- £s wel iets sterker, doch enkele snelle aanvallen van Haarlem worden haar noodlottig. Bree- wer passeert eens handig eenige spelers, zet dan goed voor. waarna Healy met een kalm schot Perre ten vierden male passeert (34). Nog geeft H.F.C. zich niet gewonnen. Als Perre echter bij een teruggespeelöen bal het leder laat vallen, trapt Breeuwer in het ver laten doel (35). De strijd is nu beslist en spoedig hierop fluit de scheidsrechter het einde van dezen spannenden strijd. Wat no? ?esieeld moet worden. h. F. c. Thuis tegen: Ajax. H. B. S., V- U- C. en *t Gooi. Uit tegen: V U. C., Excelsior en Z. F. C. e. d. o. Thuis tegen: R- C H., Feijenoord. H. V- V., A. D. O en K. F. C. Uit legen: V. S. V. R. C. H. Thuis tegen: A- D- O. Uit tegen: E. D. O.. Sparta. Feijenoord en K. F. C. Stormvogels. Thuis tegen: H. B. S en Excelsior Uit tegen; Ajax, Hermes-D V. S. en 't Gooi- V. S. V. Thuis tegen: E. D. O. Uit tegen: Sparta. H. V. V. en Hilversum. Haarlem. Thuis tegen: Bloemendaal en Hercules. Uit tegen: Spartaan en D. W. S. Bloemendaal. Thuis tegen: Spartaan. Uit tegen: Haarlem en Baam Zandvoort. Thuis tegen: Velox- Uit tegen: V. V. A-, B. F. C. en D. W. S. HAARL. VOETBALBOND 1 A: Stormvogels mE.H.S. 2—2 Haarlem 3—H. F. C. 3 1—4 DamiatenSchoten 2 51 1 B: RipperdaHaarlem 4 uitgesteld. I. V- O.Bloemendaal 2 60 R. C. H. 4Beverwijk 2 (de Beverwijkers niet opgekomen). 2 A: Stormvogels IVSchoten IIA 42 H. F. C. 4—E. D o. 3 uitgesteld. V. S- V. 3—Haarlem 3a 2—5 I. V. O. 2Zeemeeuwen 2 45 2 B: V- S. V. 4Bloemendaal 4 uitgesteld. 2 C: Bloemendaal 3V. V. H. 02 Zeemeeuwen 3Zandvoort 3 30 2 D: ZandvooTt 2—Haarlem 5 11—3 Zeemeeuwen 4E. D. O- 5 42 3 A: Bloemendaal 5Ripperda 3 gestaakt 32 Zandvoort 4Zeemeeuwen 5 30 3 F: R. C. H. 9—D. W. O. 2 0—3 3 H: Droste 2Haarlem 6 uitgesteld. JUNIORES: Afd- A: E. D. O. aBloemendaal a uitgesteld- Hillegom—Haarlem a uitgestelde. H. F. C.Halfweg uitgesteld. Afd. B: E. D. O. bKeniymers uitgesteld. Afd- C: Haarlem b—Zeemeeuwen 2—2 R. C. H. c—D. I. O. 2—8 ADSPIRANTEN Haarlem bZeemeeuwen 2—2 R. C. H. d—E- D. O. b 1—1 ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE KennemerlandTweede Jeugd uitgesteld. Kcnnemerland 3Ulysses 2 uitgesteld. Ulysses 3Kennemerland 2 uitgesteld. Eerste klasse A: Haarlem 3—H. F. C. 3 (1—4) Deze wedstrijd is in een verdiende overwin ning voor H. F. C. 3 geëindigd. D te ftal heeft een zeer goede achterhoede, terwijl in de voorhoede Miezerus het zware werk op uiste kende wijze opknapt. Hierin wordt hij goed gesteund dcor de overige vier voornoedespe- Iers, die in dezen wedstrijd echter alle vier in vallers waren. H- F. C. heeft vóór de rust den wind mee, wat een niet geringe steun is. Zij is voo~tdu- rend in den aanval en bezorgt het doel der roodbroeken menig gevaarlijk moment Het eerste doelpunt wordt gescoord door Twiss. die in het verlaten doel schiet- (0—1). Haarlem onderneemt ook eenige aanvallen, maar deze stranden op het goede bankstel. Zwijndrecht brengt- den stand op 02. terwijl even hierna Miezerus een penalty benut (03). Intusschen is bij Haarlem Van Woer- kom vervangen door Paardebak. Vóór rust wordt niet meer gedoelpunt. H.B.C.D.E.M. (2—3). Al direct na het begin neemt H.B.C. door Martin de leiding. (10 Wel is HB.C. meer in den aanval, doch het spel is niet tactisch genoeg. Even voor rust scoort M. Vlek den gelijkmaker. Rust 11. Direct na rust is H.B.C. weer sterker; weer is het Martin die met een hard schot aan H B.C. de leiding bezorgt. D.EM. geeft niet gewonnen. Twee door braken worden H.B.C. nood'ottig, zoodat ten slotte D.E-M. nog met 3—2 wint. G.V.A.—SANTPOORT (1—6). Santpoort is overwegend sterker en weet haar meerderheid met niet minder dan 6 goals te toonen, waartegenover G.VA. slechts éénmaal scoort. DIOC. R.K. HAARL. VOETBALBOND GEEL WIT—A. R. C. (2—2). Geel Wit is veel productiever; in de eerste helft weet rij een 20 voorsprong te forcee- ren. Nadat in de tweede helft A.R.C. den ach terstand heeft weten te verkleinen en den stand op 21 heeft gebracht, scoort Geel Wit HilversumSparta (12) Na 35 minuten nemen de Rotterdammers door Viergever de leiding. De Spartanen waren in den beginne echter in de minderheid. De Hilversummers echter misten het goede samenspel. Sparta wis: daarentegen beter van de kansen te profi teered hoewel het minder actief voor doe' optrad Voor de rust komt- er geen verandering meer in den stand. Na rust vergroot Vier gever den voorsprong (02). Hilvp-sum valt daarna s:erk aan. Als de Rott^.damsches doelverdediger rich met den bal in doei omdraait, kent prof. Snapper aan Hilversum een doelpunt toe (12). - Van Beem, Van Pareeren. Dijkhuizen. Reuvekamp Gille, Dorsman Marchant. Kruyer, Schnerr, Van de Boo'aardt, Engelberts. Perre. Haarlem heeft eerst het voordeel van den wind; na enkele minuten reeds schiet Van Polanen van verren afsand hard in, Perre laat het schot glippen (01). H-F.C. werkt rich dan los- en is ondanks het wlndnadeel zeer zeker niet de mindere. Het is dan ook niet te verwonderen dat Dijk huizen met een goeden goal gelijk maakt (1—1). Haarlem laat zich echter ook niet onbe tuigd;. Perre moet er eenige malen aan te no. 3, dat de scheidsrechter annuleert we gens vermeend hinderen van den keeper. Tenslotte scoort A. R. C., zoodat de stand voorloopig 2—2 is. VITESSE I—DE MEER n (3—0). Hier bleek de thuisclub veel sterker, drie maal werd het Meer-doel gepasseerd, terwij! de Vitesse-verdediging scoren weet te voor komen. DE UITSLAGEN. 2 C: Santpoort IID.O.S 02 3 E: ft.-K. V. Z. I—Alliance II 0—5 Geel Wit II—S.J.C. m 0—3 Victrlx III—Concordia Dl 0—3 In de tweede helft doet Haarlem wa'. meer van zich spreken, doch het is weer H. F. C die het eerst scoort, ais Miezerus t gen den paal schiet, waarna de terugspringende bal door Twiss ingeschoten wordt, nu echter binnen den paal (04). Uit een voorzet maakt Jaskl met een mooien kopbal den eenigsten tegengoal (1-4) Haarlem doet nog vele pog ngen. doch h)t lukt niet? zoodat H. F C. 3 dezen wedstrijd ten slotte met 41 wint. DamiatenSchoten 2 (51) Op een zeer zwaar te bespelen terrein laat de heer Kotti, die uitstekend leidde, begin nen. Beide ploegen beginnen met acht man. Da eerste aanvallen rijn voor Damiaten: het duurt dan ook niet lang of de mldvooi weet te doelpunten. De Schoten-spelers laten rich niet ontmoe digen en ondernemen ook menigen aanval, die echter stranden op de hechte verdedi ging. Damiaten wordt sterker en het duurt dan niet lang of no. 2 ligt in de touwen. Kort voor rust maakt Damiaten er 3—0 van. waarmee de rust ingaat. Na de rust heeft Schoten negen en Damia ten tien man. Schoten doet vergeefsche pogingen om het verloren terrein te herwinnen. De keeper van Damiaten weet enkele harde schoten uit zijn dosl te houden. Damiaten ziet het gevaar in en werkt zich los. Schoten is nu een geslagen elftal. Aan houdend zit. Damiaten voor het doel. Ui. een aanval van Schoten weet de rechtsbuiten een verdiend tegenpunt te maken. Niet lang daarna is het Damiaten, die een doelpunt maakt door toedoen van haar linksbuiten. De rechtsback van Schoten, die uitstekend stond te verdedigen, kon toch niet verhinde ren, dat er nog een vijfde doelpunt aan toe- Alzoó'ho^ Damlalén verdiend gewonnen. Eerste klasse B I. V. O.Bloemendaal 2 (60) De bezoekers maakten het I.V.O. al heel gemakkelijk door met tien spelers te komen. Toch slaagde dit tiental er vóór rust in, goed stand te houden en diverse aanvallen te ondernemen, welke echter niet gevaarlijk waren. De aanvallen, door de geblokten onderno men waren veel gevaarlijker, doch Huisman in het Bloemendaal-doel. had er goed het pog in en werd slechts één keer gepasseerd op volkomen onhoudbare wijze, als I.V.O. s rechtsbinnen een pas van den rechtsbuiten ineens in doel schiet (10). Na de hervatting blijken de witten op het zware veld uitgespeeld te zijn; spoedig doel punt I.V.O.'s linksbuiten na een corner. De LV.O.-vcorhoede blijft voor het Bloemendaal- doel zwerven en ondanks wanhopig ver dedigen van Hulsman wordt de stand opge voerd tot 60 door middel van linksbuiten (1), en linksbinnen (1) en rechtsbinnen (2). I.V.O.'s midvoor moest wegens een blessure het veld verlaten. VOETBAL IN ENGELAND Uitslagen der competitiewedstrijden van Zaterdag J.I.: Arsenal—Sunderland 1—3 Chelsea—W. Ham U. 2—1 Sheffield WednesdayGrimsby T. 4—1 Blackburn R.Leeds United 31 Portsmouth—Leicester City 21 Hudoersfield T.Liverpool 21 MiddlesbroughBlackpool 5—1 Aston VillaBolton Wanderers 3—1 Manchester C.—Birmingham 4—2 Newcastle U.Manche; ter U. 43 Derby County—Sheffield United 4—3 De groote verrassing van dezen competitie- dag was de nederlaag van de aspirant kam pioenen Arsenal tegen het laag geplaatste Sunderland, nogal te Londen. Hierdoor Is de Ar;enal haar leidende positie voor het oogeo- blik kwijt. Sheffield Wednesday heeft zich nu weer op de eerste plaats genesteld, maar er dient bij te worden opgemerkt dat zij welis waar twee punten meer heeft dan Arsenal, maar daarbij ook reeds drie wedstrijden meer heeft gespeeld, zoodat Arsenal's papleren toch nog mooier staan. Bloeraendaalsche Gymnastiek- Vereeniging. De j aarlijksche uitvoeringen der Bloemen- iaalsche Gymnastiekvereeniglng zullen dl* jaa- weer plaats hebben ln hotel „Vreeburg" te Bloemendaal op 21 en 28 Februari. Het programma van deze uitvoeringen i als volgt samenges'eld: „Opmarsch, vrij oefeningen dames en meisjes), springen jongens), toestellen (heeren), balocfeningm meisjes), tremplln-paard (heeren). toestel len (jongens), paardspringen (dames pauze toestellen meisjes), haltor-oefe- nïngen (heeren), klassicaal brug (dames), stokoefenlngen (Jongens), hoog brug (hee ren) en knotsoefenlngen (dames)". Alle leden dienen de nog resteerende oefen - avonden te bezoeken, opdat de uitvoering, evenals andere jaren, good zal slagen. Overzicht. Een zeer schrale oogst en het weinige ls nog negatief Rohda won te Amsterdam van Animo met 6—0. Volharding won/met 2—0 van BEP. Haarlem I—K.Z. 3 en Advendo II—Ready Tecka II vonden wegens terrelnaf keuring geen doorgang. Ranglijstjes. WEST C. III: gesp.gew.gel verl.v.-t.pnt. Rohda 11 7 1 3 50—17 15 Volharding 9 7 0 2 30—13 14 B BP. 8 5 1 2 35—14 11 DD.V. II 7 4 0 3 22—15 8 Advendo 5 3 0 2 28—15 6 Ammo I 8 2 0 6 14—30 4 D.V.D. 2 8 2 0 6 12—47 4 Haarlem II 7 0 0 7 6-48 0 D. E. D. 1Sport Vereent 1 (60) Het liet ziéh in den beginne niet aanzien, dat de Santpoorters, die verscheidene inval lers telden, met 60 huistoe zouden worden gezonden, want de verdediging der gast- hecren hield kranig stand tegen de goed geleide aanvallen van de tegenpartij. Jammer dat het middenvak van S. V. in de eerste helft weinig steun kon geven, dan had zeker de aanval, die af en toe aardig werk leverde, meer succes gehad. D.E.D. speelde een forsche party op haar grint terrein, dat na den zwaren regenval slechts een paar plassen vertoonde, doch overigens goed bespeelbaar was. Slechts één kceT vóór rust werd de mand gevonden, zoodat de rust inging met 1—0. Een kwartier na de hervatting werd het 2—0. In het veld werd S. V. nu sterker, het mid denvak gaf goed door en de aanval kwam beter los. zoodat ln deze periode zeer zeker de gelijkmaker verdiend was. Doch wel drie maal sprong de bal weer uit de mand en geen enkelen keer er in. D.E.D. krijgt weer een kansje (3—0). Geruimen tijd bleef de stand zoo, toen werd het 40. S.V. begon nu te verslappen, waarvan D. E. D. de laatste tien minuten profiteerde om den wedstrijd met 6—0 te winnen. De scheidsrechter was weer eens niet op gekomen, zoodat een half uur te laat werd begonnen. S. S. H. 1—D. S. V 1 (2—1) In de eerste helft van dezen wedstryd gingen de partijen gelijk op. Soms was DS.V. iets sterker. Een dame gaf aan S.S.H. de leiding en behield deze tot rust (1—0). Na de hervatting viel D.S.V. aan; de scho ten gingen door den sterken wind echter over of naast. Na ongeveer tien minuten maakte zU ge lijk. De vakverwisseling was voor D.S.V. (dat nu den wind mee had) gunstig. Invaller Hoogcvcen verdedigde uitstekend, doch kon niet verhinderen, dat de gerouti neerde Van der Kolk hem bij een der weinige aanvallen passeerde1 en me;, een zuiver schot aan S. 8. II. de leiding hergaf. Verwoed viel D.S.V. nu aan. doch vele schoten sprongen uit de mand. In dezer oeriode had D.S.V. pech: de verdiende ge lijkmaker bleef uit. zoodat S.S.H. dezen wed strijd wint met 2—1. RohdaAnimo (60) Als eerst om kwart voor drie begonnen wordt, verschijnt Rohda volledig en Animo met 2 invalsters en 5 spelers, daar Vosman zich ziek meldt. Reeds onmiddellijk neemt Rohda het spel ln handen, maar voorloopig weet de Oranje- verdediging stand te houden. Telkens on derschept zij den bal. doch ln het midden vak (waar maar één man speelt) weet men daar geen raad mede. Na 20 minuten opent Rohda de score, vlak daarop gevolgd door een moól afstandsschot (2—0). Het onvoltallige middenvak gaat nu ver dedigen. doch hóe zij rich allen inspannen, met mooie schoten weten de tegenstanders den stand op 4—0 te brengen. Tot rust ge beurt er niets bijzonders. Na de rust is Animo direct aanvallend doch succes blijft uit. te meer daar als er gescho ten wordt, de alleenspclende man van Rhoda den bal opvangt en weer naar het midden vak werpt. Toch is deze moving voor Animo het gunstigst; de wedstrijd is ten volle het aan- kyken waard. Ongeveer een kwartier vóór het einde schiet één der Rohda-spclers van grooten afstand keurig ln, wat hy even daar na herhaalt. (60). In de begln-opstelüng wordt Animo nog even sterker, maar het zeer verdiende tegen- ount biyft uit Met dezen stand komt het einde van een door allen goed gespeclden wedstryd. De Uitslagen. Air. Ready 2T.H.B. 1 0—9 Animo in—S. V. II (afgeke"™*>. Voorwaarts IAnimo II 01 De Luchtgids. Bovengenoemde vereenlging hield op 17 en 18 Januari haar onderlinge tentoonstelling. Alle Inzenders hadden hun beste materiaal ingezonden waardoor zy een totaal van 170 vogels ter keuring aanboden aan de keur meesters P. J. van Daalen en L. Gimbrère. Dat deze heeren rich byzonder van hun taak hebben gekweten, getuigde de tevredenheid der leden. De volgende bekroningen werden behaald: Joh. v. d. Pol 6 le. 3 2e, 3 ZEV. 1 E.V.; W. A. Steyl. 5 le. 2 ZEV., 1 EV; J W v. d. Horst 4 le. 1 2e. 1 ZEV., 1 EV.; P. M. Kok 3 le. 1 2e, 1 3e, 1 4e. K. Wits 3 le. 1 2e. J. W. Radsma 3 le, 3 3e, 2 ZEV.; W. Spoor 2 le. 3 2e, 1 3e. 4 ZEV. 2 EV.; A. Vergers 2 le. 2 2e. 3 3e. 3 ZEV.; G. Kors 3 le. 1 2e 3 3e 3 ZEV.; H. Bannlnk 2 le; J. J. Vrugt i le. 1 2e. 2 3e 4 ZEV.; Th. Cornet. 1 le. 2 2e, 2 EV.: A. J. Timmermans 1 le, 1 2e, 2 3e; R. N. Helloo 1 le, 1 2e. 1 3e. 1 ZEV.; J. v. Zeeland 1 le, 1 2e.; J. v. d. Klugt 1 le. 1 3e; L v. Bragt 1 le, 2 ZEV.. 1 EV.; P. J. Ver- putten 3 2e. 1 3e. 1 EV; H. Ja Phiiippo 2 2c, l ZEV.; Jac. Lasschult 1 2e, 1 3e, 1 4e, 1 E.V. P. Leurs 1 2e. 1 3e. 1 ZEV., 1 EV.. H. Koeic- roeyer 1 4e, 2 ZEV.; Th. Mans 2 ZEV.; 1 EV. Ed. v. Bree 1 ZEV.; Ch. Geisler 1 EV. De beker voor den besten vLiegvogel werd gewonnen door J W. v. d. Hors;.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 11