HOCKEY. ZWEMMEN. DAMES-HOCKEY SCHERMEN SCHAATSENRIJDEN RUGBY KEGELEN NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. WESTELIJKE AFD. Ie klasse: HilversumM.H.C. 64 BloemendaalAmsterdam 0—3 H.D.M.'t Gooi 20 Haagsch Lyc.—H.O.C. 1—1 PROMOTIE-AFD. Togo—Hilversum 2 21 Utrecht—Victoria 6—1 2e klasse: Hilversum 4Amsterdam 2 23 M.H.C. 2—Hilversum 3 5_2 't Gooi 2Amersfoort 8—0 H.O.C. 3—H.O.C. 2 0—3 DBt.H.C.H.D.M. 2 1_1 3e klasse: Bloemendaal 3—Oh Kay 2—1 StrawberriesH.B.S. 2 1o Amsterdam 5Laren 02 Baarnsch Lyc.Hilversum 5 34 DAMES. Ie klasse: R.W.—H.O.C. l—i Overgangsklasse B.D.ïLC. 2Laren 41 2e klasse: Hilversum 2R.W. 3 2—2 HL.C. n—B.D.H.C. in 2—3 Competitiestanden. EERSTE KLASSE. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. H. D. M. 12 9 2 1 20 28—14 Haagsch Lyceum 11 7 2 2 16 22—13 Hilversum 11 4 4 3 12 21—18 H. O. C. 11 3 6 2 12 17—17 Amsterdam 10 5 l 4 11 17— 7 M. H. C. 11 4 2 5 10 23—34 't Gooi 11 4 7 4 16—31 Bloemendaal 11 3 8 3 5—17 Protest Bloemendaal betreffende Bloemen daalH. O. C. door Bloemendaal gewonnen, zoodat die uitslag 00 geworden is. PROMOTIE-KLASSE T. O. G. O. 10 6 2 2 14 22—12 Utrecht 10 5 2 3 12 27—18 Hilversum 2 7 4 2 1 10 23—6 Victoria 7 2 3 1 7 913 Bloemendaal 2 9 2 2 5 6 14—23 Amsterdam 3 7 2 1 4 5 9—15 Haagsch Lyceum 2 10 2 2 6 6 15—33 2e klasse: *t Gooi 2 10 7 2 1 16 32—13 Amsterdam 2 9 7 2 14 19—13 Hilversum 3 9 4 1 4 9 2924 Hilversum 4 8 4 4 8 20—16 H. B. S. 8 3 2 3 8 11—12 M. H. C. 2 10 2 2 6 6 19—23 Amersfoort 10 1 1 8 3 16—29 3e klasse: Alkmaar 6 5 1 11 12—5 Bloemendaal 3 6 3 1 2 7 15—12 Oh Kay 6 2 1 3 5 8—6 Strawberries 7 2 1 4 5 912 H. B. S. 2 7 2 0 5 4 8—17 EERSTE KLASSE. BloemendaalAmsterdam (03) Onder leiding van de heeren Van 't Lam en Wagener stelt Bloemendaal zich als volgt op: De Jong, Mr. Geijl, André de la Porte, Müller v. Cernicky, v. Steenwijk, v. d. Stadt, P. Gunning, Timmermans, Donk, v. Eenden- burgh, v. d. Mandele. Het begin is voor de thuisclub, die dadelijk verwoede en enthousiaste aanvallen op 't Amsterdam-doel onderneemt: het backstel der gasten slaagt er slechts met groote moei te in om de goede aanvallen te bedwingen. Amsterdam brengt na een paai- bezoeken bij de Oranje -ach terhoede, maar deze geeft niet thuis. Bloemendaal Is lets in de meerderheid, doch de Amsterdammers zijn technisch be ter. De Bloemendaal-voorhoede speelt goed sa men, doch wederom weet het binnentrio de in den cirkel geboden kansen niet te benut ten. De voorhoede der gasten weet evenmin van vei-scheidene goede kansen te profitee- ren; rust komt met blanken stand. Na rust onderneemt Amsterdam direct een goeden aanval. Westerman krijgt den bal vrijstaande toegespeeld en met een hard schot passeert hij keeper De Jong. (01). Bloemendaal valt nu fanatiek, maar ze heeft veel pech in de voorhoede en het loopt de Amsterdamsche achterhoede nog al eens mee. Uit een goeden voorzet van links weet Westerman wederom te scoren. (02). Bloemendaal komt nu weer in de meerder heid. doch de gasten weten steeds scoren te voorkomen; een hard schot van Donk gaat net naast. De Amsterdam-rechtsbuiten krijgt den bal toegespeeld en weet op kalme wijze No. 3 achter De Jong te deponeeren. waarop spoe dig het einde aangekondigd wordt. HilversumM. H. C. (64) Musschen trokken met. een volledig elftal naar Gooi, doch heeft geen der beide pun ten in de wacht kunnen sleepen. M. II C. verschijnt als volgt: Jhr. Elias, Fraser, van Kempen, Rhodius, D. Brand, Pot, Menger,, Thate, Hubrecht, Visser 't Hooft, Hooft. Beide partijen ondernemen beurtelings verscheidene goede aanvallen, doch al spoe dig weet Hubrecht uit een goede pass aan de Musschen de leiding te geven. Lang plezier be'even de gasten hier niet van. want al gauw scoort v. d. Hagen den gelijkmaker en vlak hierop doelpunt dezelfde speler opnieuw. (21). De aanvallen van Hilversum zijn iets ge vaarlijker, daar haar middenlinie beter steunt, dan die van M.H.C. Vóór rust slaagt Musschen er nog in om éénmaal te doelpunten en Hilversum voegt er twee aan toe, zoodat de stand met rust 4—2 is. Na rust krijgt Musschen een inzinking; toch s'aagt Hilversum er slechts in, om twee keer te scoren, wat geweten moet worden aan hét buitengewoon goede keepen van Jhr. Elias, die de hardste schoten wist te houden. Een kwartier voor het einde komt M.H.C. opzetten; Hilversum wordt op eigen helft te ruggedrongen; Visser 't Hooft en Hooft sla gen er in om ieder éénmaal den Hilversum- keeper te verschalken. Het einde van dezen doelpuntrijken wed strijd eindigt dus in het voordeel der thuis club. TWEEDE KLASSE. M. H. C. 2Hilversum 3 (52) De enthousiaste Musschen-reserves hebben aan de technisch beter spelende oudjes van Hilversum een flinke nederlaag bezorgd. Direct na het begin scoort Mulder na een solo-ren het eerste doelpunt voor de thuis club. De Hilversummers ondernemen nu eenige aanvallen en uit één hiervan weten zij gelijk te maken, doch spoedig hierop geeft Jhr. v. Citters aan M.H.C. weer de leiding; de Hilversummers weten echter nog vóór rust gelijk te maken. Na rust is de thuisclub door haar snelheid steeds in de meerderheid; de Hilversum-aan- vallen worden steeds afgeslagen wegens hun traag tempo. Mulder, Van Citters en Stavinga weten nog eenmaal te scoren en zoodoende M.H.C. H een flinke overwinning te bezorgen. DERDE KT.ASPE. Bloemendaal 3Oh Kay (21) De Bloemendalers spelen direct een en thousiast open spel, wat de Amsterdammers geweldig verrast; de Oh Kay-keeper moet tenslotte voor een goed schot zwichten. De Oh Kay-aanvallen zijn zeer gevaarlijk daar de Bloemendaalbacks nog al eens mis sen; uit één van deze aanvallen maakt Oh Kay gelijk. Na rust is B'oemendaal ln de meerderheid: Oh Kay moet alle zeilen bijzetten om scoren te voorkomen; tenslotte doelpunt Bührmann met een keurige push stroke. (21). Ook het Bloemendaal-doel beleeft nog eenige hachelijke oogenblikken, maar doel punten blijven uit, zoodat het einde komt met een kleine overwinning voor Bloemen daal. StrawberriesH. B. S. 2 (10) In een van beide zijden s'echt gesoeelden wedstrijd heeft H.B.S. H het onderspit gedol ven. Strawberries is na de bully iets in de meer derheid en weet dit uit te drukken in een eenigszins gelukkig doelpunt. (10). De H3.S.-voorhoede brengt er niets van terecht en de Strawberries doen we'nig voor hen onder; keeper Branse in het H.B.S.-doel weet de onmogelijkste ballen te houden. Na rust hetzelfde spel; de bal is het meest op het middenveld; dan komt. Strawberries weer opzetten, maar de H.B.S.-keeper staat pal en laat zich piet meer passeeren. H. L. C. 2—B. D. H. C. 3 (2—3) B. D. H. C. III reeft eenige invalsters en stelt zich 00 als volgt: Her Ketelaar, Lidy van Aken, Gr. Rigbers, L. Bosschart, Dé van de Stadt, T. van Os, T. Stokkink. Ans Koetse B. Venema.Kooiman S. Halkema, Ada Nieuwjaar. De eerste aanvallen zijn voor het Lyceum; de Bloemendaabkeepster loopt uit, maar door het gladde veld kan ze den bal niet meer wegwerken. De Haagsche linksbinnen schiet in het leege doel. B.D.H.C. spant zich dan meer in, bij een scrimmage voor het Haagsche doel loopt mej. Nieuwjaar den bal in doel. Van beide kanten wordt dan getracht, de leiding te nemen, maar de Bloemendaalsche achterhoede is uitstekend op dreef; de aan vallen van de voorhoede standen op off-si- de. Pas na de rust slaagt B. D. H. C. er in om een voorsprong' te krijgen, door een mooi hard schot van de links-buiten. Maar dadelijk daar op komt de rechter vleugel van het Haagsche elftal vrij te staan; de binnenspeeLster doelpunt op korten af stand. Een gedwongen rust voor een paar flinke buien, .geeft Bloemendaal weer nieuw enthou siasme. Mej. Nieuwjaar maakt het derde doel punt. Bloemendaal heeft dus den wedstrijd ge wonnen. Kampioenschappen Haarlem en Omstreken floret, sabel en degen. Deze wedstrijden welke gehouden werden in de sChermzaal „Brassinne" te Haarlem, onder de auspiciën van de Haarlemsche Schermclub, hebben de volgende uitslagen opgeleverd: Op floret (dames) no. 1. Mk. C. van Wave- ren. No. 2. Mw. M. van de KlashorstVer beek. No. 3 Mw. A, M. Mijné. Op degen (heoren) no. 1. H. Rademaker; No 2 A. J. van Noppen; No. 3 J. Steffens. Op sabel (heerenNo. 1. G. F. Aanstoot; No 2. J. Steffens; No. 3. H. Rademaker Onderlinge Schermpartijen. Men schrijft ons: Ten einde den lust. tot schermen aan te wakkeren, en den ouderlingen wedijver in de beoefening van deze edele sport te doen aan groeien. zullen met ingang van Zaterdag 24 Januari regelmatig onderlinge scherm partijen gehouden worden. ondeT de leer lingen van de zaal Brassinne en zoo nood-ig schermers uit andere zalen. Deze ontmoetingen zullen tevens tegemoet komen aan het algemeen verlangen van de schermers, door het vergemakkelijken van een regelmatige oefening met vreemde krach ten en daardoor do voornaamste eigenschap pen van hot schermen steeds te ontwikkelen, zooals: zelfvertrouwen, besluitvaardigheid, zichzelf beheerschen, juiste beoordeeling, doortastend handelen, rechtschapenheid, enz. eigenschappen die in het dagelijksche leven zoo van pas komen. Schermzaal Brassinne. Voorloopige naamlijst der deenemers(sters) aan de veertiendaagsche algemeene scherm partijen, in de schermzaal „Brassinne". Floret; Mw. C. van Waveren, Mw. A. M. Mijné, Mw. AdmiraalMeijerink, Mw. M. v. d. KlashorstVerbeek.Mj. van Hees, Mj. Driessen, H. Everard, J. Fontein, C. O. Schaef- fer, J. Droste, D. Keiser, A. v. Wierlngen, F. Klinkhamer, L. v. Heulekom, B. Naessens, P. Blom. Sabel; Mr. ten Bokkel, D. Odink, Mr. J. Vaillant, C. Rikkers, H. Roelofsz, Tjaden, Stemler, Dinkla, K. van Tienhoven. P. de Josselin de Jong, W. J. Waaning, G. van Has selt, J. Marschliaupt, W. van Vliet. Data floret-partijen: Zaterdag 31 Januari a.s., Zaterdag 14 Februari, Zaterdag 28 Fe bruari. Zaterdag 14 Maart. Zaterdag 28 Maart zal een onderlinge wedstrijd plaats vinden voor de bovengenoemde deelnemers (sters). Data sabel-partijen: Zaterdag 24 Januari a.s., Zaterdag 7 Februari, Zaterdag 21 Febru ari, Zaterdag 7 Maart, Zaterdag 21 Maart. Zondag 29 Maart zal een onderlinge wedstrijd plaats vinden voor de bovengenoemde deel nemers, Successen van Haarlemmers te Amsterdam. De zwemclub „Haarlem" zwemt de 3 x 50 wisselslag in recordtijd en verslaat de recordhoudster „Het IJ" Fraai succes voor de H.V.G.B.- adspiranten. Zaterdagavond hield de Amsterdamsche Zwemclub in de zweminrichting aan den Heiligeweg een druk bezocht springtoumooi, waaraan ter afwisseling eenige estafette nummers waren toegevoegd. In deze estafettes boekten de Haarlemsche deelnemers zeer fraaie successen. Reeds in het begin van den avond hebben de H.V.G.B.-adspiranten succes. In het num mer 3 x 50 M. wisselslag estafette voor adspi- ranten wisten zij hun tegenstanders het IJ. Dolfijn en A. Z. op overtuigende wijze te slaan. H.V.GJB. krijgt in de ringbaan reeds een voorsprong door P. Rol, v/aaraan J. Hol lander schoolslag en R. Hageboud, vrije slag, nog eenige met-er toevoegen. Zij eindigden hier met een flinken voorsprong. Eenige nummers daarna komt de 3 x 50 M. wisselslag heeren nationaal. Hiervoor had den negen ploegen ingeschreven, waaronder de recoxihoudster „Het IJ". Dit werd een fraaie zege voor de „Zwem club Haarlem". In de eerste serie van dit nummer wint „Haarlem H" met zeer groo- ten voorsprong van A. Z. II en H. P. C. H in den zeer goeden tijd van 1 min. 44 sec. De tweede serie wordt voor de Dolfijn. De derde serie is echter het belangrijkste, omdat daarin de snelste ploegen elkander zullen bekampen, n.1. Het IJ (recordhoudster), A. Z. I en Haarlem I. Van den start af zien wij een feilen strijd tussclien Het IJ en „Haarlem". A. van de- Meer weet in de rugbaan een kleinen voor sprong op H. v. Essen (Het IJ) te behalen, dien H. Kooy in de schoolslagbaan nog iets vergroot. Daarna komt C. Zeeman in de vrije slagbaan tegen den geduchten Van Oostrom Soede. Wel loopt deze zew'emmer iets op Zee man in, doch hij kaai niet verhinderen, dat Zeeman met een geweldigen eindspurt alt eerste aantikt. Het blijkt nu, dat Haarlem in recordtijd heeft gezwommen, hetgeen gele. op de minster gunstige baan een zeer goede prestatie genoemd kan worden. Hierna begint het nummer schoonspringen van de,één-meter plank, waarbij het schoon springen van de adspiranten jongens en meisjes lof verdient. Het springen dames en heeren nieuwelingen kon ons niet zoo be koren, daar vele sprongen mislukten. De seniores sprongen zeer fraai en behaal den een overwinning op hun Belgische en Duitsche tegenstanders Lucien van der Ven (kampioen van België) en Fritz Trieling (Rhenus, Keulen). De voornaamste uitslagen luiden als volgt: 3 x 50 M. wisselslag adspiranten: A. meisjes: 1 R. D. Z. 1 minuut 56 3/5 sec. 2 A. D. Z. 1 minuut 58 4/5 sec. B. Jongens: 1 H.V.G.B. 1 minuut 53 2/5 sec. 2 Het IJ, 1 minuut 55 2/5 sec. 3 x 50 M. wisselslag Nationaal: A. Dames; 1 R.D.Z., 1 min. 57 2/5 sec. 2 IN., 1 minuut 58 sec. 3 Het IJ, 1 minuut 57 2/5 sec. B. Heeren: l Haarlem 1 minuut 40 4/5 sec. (recordtijd) 2. Het IJ, 1 minuut 42 3/5 sec. 3. A. Z.. 1 minuut 43 4/5 sec. 4 Haarem Hl 1 min. 44 sec. Schoonspringen Heeren Seniores Internationaal. 1. F. Mette, Het IJ, 90 punten. 2. J. L. Stotijn, H. Z. P. C., 88 punten. 3. L. van der Ven (Antwerpen) 80 punten. Velser Zwemvereeniging. In de concertzaal van hotel „De Prins" te Velsen, gaf de Velser Zwemvereeniging een feestavond, die geopend werd door den voorzitter, den heer J. Bos. Hij deelde mede dat de veveeniging momen teel 75 leden telt, doch dat dit getal in den zomer meestal tot 100 stijgt. Het streven der vereeniging is, zoo zei hij, om te trachten te Velsen een overdekte bad en zweminrichting te krijgen, waaraan een dringende behoefte bestaat. Hierna gaf de voorzitter de leiding over aan den voorzitter van het feestcomité. We kregen eerst eenige zeer goed uitgevoerde nummers van het Concordia strijkje en toen kwam de humorist Piet Claick aan het woord of liever gezegd aan de piano, daar hij zich zelf begeleidde. Hij zong eenige aardige num mers. welke zeer goed insloegen. Daarna gaf de oabaretclub „Varia" eenige zeer goede cabaretstukjes te zien en te ihooren die ook veel succes hadden. De begeleiding op de piano was in uit stekende handen bij mej. Peek. Ook werden nog eenige liedjes door de dames alleen gezongen, waarmee zij veel applaus oogstten. Vervolgens hield Mr. J. Bierenbroodspot, directeur van het Sportfondsenbad, een pro- paganda-rede voor de zwemkunst in het al gemeen en voor de zwemgelegenheid te Vel sen in het bijzonder. Spreker las ook een artikeltje voor in Zuid= Afrikaansch dialect, betrekking hebbende op de vier Hollandsche dames, die daar de zwem kunst volledig kunnen demonstreeren. Daar tusschen de nummers door gedanst werd onder leiding van den heer J. Martens, is het zeer laat geworden. De Nederlandsche zwemsters in Zuid-Afrika. Uit Pretoria wordt aan „De Crt," gemeld: De Nederlandsche zwemsters hebben Noord- Transvaal geslagen in een estafette-wedstrijd over 400 yards met 6 4/5 sec. in 3 min. 26 sec. Mej. Braun is er niet in geslaagd het record op de 300 yards te verbeteren, maar een goe de prestatie is een tijd van 4 min. 6 1/5 sec., wat evenwel nog 8 scc. boven het record is. Internationale zwemwedstrijden van „Het IJ". Zaterdagavond gaf de Zwemvereeniging ..Het IJ" een internationaal Zwemfeest in het Sportfondsenbad te Amsterdam. De Konink lijke Antwerpsche Zwemclub gaf hieraan het internationale tintje. In het eerste nummer de 50 M. vrije slag adspiranten zijn de IJ-jongens op overtui gende wijze favoriet en worden 1. 2 en 3. Daarna volgt het nummer 200 M. vrije slag Nationaal. In dit nummer is weinig strijd. Van Voorst (A.Z.) neemt direct den kop, ge volgd door J. Brink (Dolfijn) en K. Zeegers (A-Z.)In deze volgorde komt ook het einde. Hierna komt het nummer 100 M. School slag Dames nationaal; hier zien wij de Water rat Mej. L. Kollerie aan den start. De eerste twee banen zwemmen de deelneemsters ge lijk op, doch bij het derde keerpunt loopt Mej. Hessels van het IJ uit en behoudt dezen voorsprong tot aan het einde. Tusschen Mej. Kollerie en C. Luyke (O. D. Z.) komt het nu tot een feilen strijd, die in den eindspurt in het voordeel van Mej. Kol lerie wordt beslist. Zij eindigt als nummer twee. De 100 M. vrije slag dames nationaal wordt door Mej. Vierdag (IJ) gewonnen met Mej. Lejeune (O.D.Z.) als goede tweede. In de eerste serie starten de Haarlemmers G. Frost (D. D.) en De Bruyn (D.W.R.) als mede de Schiedammer J. Woerkom en de IJ- man J. Hoffmann. De Haarlemmers blijken echter niet tegen hun sportbroeders opgewassen, want De Bruyn geeft op. terwijl Frost eindigt als nummer laatst. In de tweede serie ontbreekt het echter niet aan spanning. Hier zien wij den Belgischen kampioen J. de Combe tegen de Hollanders L. Korpershoek (Kampioen van Nederland), II. Kooy (Z. C. Haarlem) en C. Vrugt (De Waterratten). De eerste vier banen is er van den uitslag nog niets te zeggen, totdat De Combe op de vijfde baan uitloopt. Korpershoek gooit er nu ook een schepje op en loopt op Kooy en Vrugt uit. Tusschen de Haarlemmers wordt nu heftig gestreden. Tenslotte weet Kooy in de zesde baan op Vrugt uit te loopen. In de laatste baan zakt Korpershoek, die blijkbaar te veel van zijn krachten heeft gevergd, af, terwijl Kooy nu een enormen eindspurt inzet en snel op hem inzwemt. De afstand is echter te groot; Kooy kan hem niet meer inhalen. Het blijkt evenwel, dat onze nationale kam pioen zijn keerpunten niet goed heeft ge nomen en dus gediskwalificeerd wordt, zoodat Kooy tenslotte als No. 2 en Vrugt als No. 3 eindigen. Bij de 100 M. rug Internationaal blijkt A. v. d. Meer (Z. C. Haarlem) in buitengewoon goeden vorm te zijn. Zijn tegenstander is niemand minder dan de ex-wereldrecordhou der G. Blitz va nde Antwerpsche Zwemclub. Bij de eerste twee banen ligt Van der Meer zelfs vóór en passeert de eerste 50 M. in 35 2 5 seconde. In de derde baan komt de Belg echter opzetten en weet gelijk te komen. Van der Meer mist nu een keerpunt en raakt hierdoor achter. Op de laatste baan blijkt echter, dat hij nog voldoende kracht beschikt, hij komt geweldig opzetten en loopt weer op den Belg in. De achterstand Ls echter te groot; hij eindigt met een klein verschil als goede tweede. De 5 x 50 M. vrije slag estafette dames Nationaal bracht een ovei'winning voor de O.D.Z. met de IJ-dames als nummer 2. De 4 x 100 M. vrije slag estafette Interna tionaal werd gewonnen door het IJ. Tweede werd de A.Z., terwijl de Antwerpsche Zwem club zich met de derde plaats tevreden moest stellen. De avond werd besloten met een partij waterpolo tusschen de Antwerpsche Zwem club (Kampioen van Belsrië) en het IJ (Kam pioen van Nederland). Deze wedstrijd werd door de Belgen met 42 gewonnen. De voornaamste uitslagen luiden als volgt: 50 M. vrije slag jongens Internationaal: 1 F. v. d. Bosch. IJ, 30 3 5 sec 2 J. Moolhuizen, IJ. 31 3 5 sec.; 3 L. Paerl. IJ, 33 sec.; 4. A. Maas, Antwerpen. 35 3 5 sec.; 5 H- Leonard, Antwernen, 36 2 5 sec. 200 M. vrije slag Heeren Nationaal; 1 G. v. Voorst. A.Z., 2 min. 32 3 5 sec.: 2. J. Brink, Dolfijn. 2 min. 39 4 5 sec.; 3 K. Zeegers, A.Z., 2 min. 44 3 5 sec. 100 M. Schoolslag Dames Nationaal; 1 F. Hessel, IJ, 1 min. 28 4 5 sec.; 2 L. Kollerie, Waterratten. 1 min 33 2 5 sec.; 3 C. Luyke, O.D Z.. 1 min. 33 4 5 sec. 100 M. vrije slag Dames Nationaal: 1 M- Vierdag, IJ. 1 min. 15 2 5 sec.; 2 M. Lejeune O.D.Z., 1 min. 17 3 5 sec.; 3- D. Huesken, A. D.Z., 1 min. 18 1 5 sec. 200 M. Schoolslag Heeren Internationaal: 1 J. de Combe. Antwerpen, 3 min. 2 5 sec.; 2 H. Kooy. Z. C. Haarlem. 3 min. 3 15 sec.; 3 C. Vrugt, Waterratten. 3 min. 6 sec. 100 M. rugslag Internationaal: 1 G. Blitz. Antwerpen, min. 12 4 5 sec.; 2 A. v. d. Meer Z.C. Haarlem, 1 min. 20 3 5 sec.; 3. W. Sieren- berg, A. Z„ 1 min. 22 2 5 sec. 5 x 50 M. Vrije slag estafette dames natio naal; 1. O.D.Z. Rotterdam, 2 min. 50 sec.: 2 Het IJ. Amsterdam. 3 min. 13 5 sec.; 3. A.D. Z„ Amsterdam, 3 min. 7 15 sec. 4 x 100 M. Vrije slag estafette heeren In ternationaal: 1. Het IJ, Amsterdam. 4 min. 32 1 5 sec.; 2 A.Z., Amsterdam, 4 min. 36 3 5 sec.; 3 K.A.Z.C., Antwerpen, 4 min. 41 sec. De wedstrijden te Engelberg. Uit Engelberg: Bij de wedstrijden hardrijden 500 M., die Za terdagochtend werden gehouden, werd Thun- berg (Finland) eerste in 45.4 seconden. Tweede werd Hooftman (Nederland) 48.4 sec., Derde Keetman (Nederland) 49.4 sec.; terwijl Jongert (Nederland) zesde werd in 52,8 sec. 1000 Meter: 1. Thunberg, 1 min. 38,2 sec.; 2. Blomquist, 1 min. 42 sec.; 3. Keetman 1 min. 44.2 sec.; 4. Hooftman, 1 min. 47.2 sec.; 5. Schenk 1 min. 49 sec; 6. Jongert, 1 min. 49.4 sec.; 7. Koops, 1 min. 50.6 sec.; 8. Blaisse, 1 min. 51,8 sec.; 9. Van der Ruit, 1 min. 53.8 sec.; 10 Langedijk, 1 min. 58.4 sec. Thunberg winnaar. Kectman tweede. Zondag weiden de wedstrijden te Engel berg voortgezet over de 1500 en 5000 Meter. Het sneeuwde hier gedurende den geheelen dag, terwijl het twee graden vroor. De uitslag over de 1500 Meter luidt als volgt: 1. Thunberg tijd 2 min. 31.4 sec., 2. Blom quist tijd 2 min. 33.4 sec., 3. Keetman (Neder land) tijd 2 minuten 43.4 sec., 4. Koops tijd 2 min. 45:6 sec., 5. Hooftman, tijd 2 min. 46.2 sec., 6. Van der Ruit, tijd 2 min. 48.6 sec., 7. Blaisse tijd 2 min. 52.6 sec., 8. Langedijk tijd 2 min. 54.8 sec. Over 5000 Meter werd niet door Blomquist gestart. Ook Hooftman kwam niet uit in dit nummer, zoodat zij voor den totaaluitslag niet in aanmerking kwamen. De uitslag van de 5000 Meter was als volgt 1. Thunberg tijd 9 min. 21 sec., 2. Koops tijd 9 min. 54.8 sec., 3. Van der Ruit tijd 10 min. 2.4 sec., 4. Keetman tijd 10 min. 3,6 sec. 5. Langewijk 10 min. 32,8 sec., 6. Blaisse 10 min. 57,2 sec. De totaaluitslag der wedstrijden luidt als volgt: 1. Clas Thunberg (Helsinglors) met 201.76. 2. W. Keetman (Winkel) met 216.32, 3. L. van Ruit (Amsterdam) met 227.34 punten; 4. R. Koops (Zuid-Laren) 231,18. 5. J. Lange- dijw (Oud-Karspel) 223,74, 6. H. Blaisse (Amsterdam) 235.15. De wedstrijden te Haraar. De uitslagen van de wedstrijd over 5000 M. te Hamar was als volgt: 1. Ballangrud in 8 min. 48.4 sec.; 2. Car- sten Christensen, 8 min. 57.3 sec.; 3. Van der Scheer, 8 min. 59.3 sec.; 4. Wollert Nijgrem, 9 min. 2 scc.;. 5. Heiden, 9 min. 10.1 sec.; 6. Engneslangen 9 min. 12 sec.; 7. Goesta Erics son 9 min. 16.7 sec.; 8. Fr. Mikkelsen, 9 min. 17.8 sec.; 9. Gunnar Almer, 9 min. 31.5 sec.; 10. Hugo Nijgres, 9 min. 42,8 sec.; 11. T. Boot, 9 min. 51.1 sec. Zondag werden de internationale wed strijden in het hardrijden op de schaats te Hamar voortgezet. Er werd gereden over de 500 en 1500 Meter, zoowel voor seniores als voor juniores. In verband met het feit, dat Boot en Blaisse influenza hebben, konden zij niet stai-ten. Van der Scheer maakte een goeden tijd over de 500 Meter, 45.9 sec. Jammer was het dat hij op de 1500 Meter kwam te vallen, en als numero negen eindigde. Desondanks is zijn tijd van 2 min. 39.6 sec. goed te noe men. De uitslag over 500 Meter luidt als volgt: 1. Hugo Nygren 43.8 sec., 2. Ballangrud, 45,1 sec., 3. Engnestangen tijd 45.2 sec., 4. Wol lert Nygren 45.3 sec., 5. Van der Scheer 45.9 sec.. 6. Almer 46.2 sec.. 7. Christensen 46.2 sec„ 8 Heiden 48.1 sec., 9. Erisson 49.3 sec, 10. Mik kelsen 49.7 sec. 1500 Meter sen.: 1. Ballangrud tijd 2 min. 25.4 sec., 2. Chris tensen 2 min. 28 sec., 3. Hugo Nygren tijd 2 min. 30.5 sec., 4. Engnestangen tijd 2 min. 31,5 sec., 5. Wollert Nygren, tijd 2 min. 31,6 sec., 6. Heiden 2 min. 33.4 sec., 7. Almer tijd 2 min. 34.6 sec., 8. Ericsson tijd 2 min. 38.3 sec., 9. Van der Scheer tijd 2 min. 39.6 sec. gevallen. 10 Mikkelsen tijd 2 min. 40.2 sec. Juniores: 500 Meter: 1. Lindboe tijd 45.2 sec,. 2. Sonderman 47.6 sec., 1500 Meter: 1. Lindboe 2 min. 32,3 sec., 2. Sonderman geval len tijd 2 min. 59 sec. De totaaluitslag der wedstrijden te Ha mar luidden als volgt 1. Ballangrud 146.40 punten, 2. Christen sen 148.26 punten. 3. Wollert Nygren 150.03 punten. 4. Engnestangen 150.90 punten. 5. Hugo Nygren 152,24 punten. 6. Van der Scheer 153,03 punten. 7. S. Heiden, 154.24 punten. 8. Gunnar Almer 154.88 punten. 9. Ericsson 157.73 punten. 10. Mikkelsen. BALLANGRUD. Haarlem-Amsterdam (0-18) Op een nat modderig veld is Zaterdagmid dag op het Gemeentelijk Speelte-rein aan de Kleverlaan bovengenoemde wedstrijd ge speeld. Ondanks het slechte weer was nog een vrij talrijk' publiek «gekomen om dezen wedstrijd te aanschouwen; reeds te half twee stonden eenige enthousiasten voor het hek te wachten Ln de hoop dat de match toch. maar door zou gaan. Ze hebben gelijk gehad, want gespeeld werd er! Wij zijn er zeker van dat, hoewel Haarlem verloor, zij die Zater dag aanwezig waren een volgenden keer weer zullen komen. Nu bleken de Amsterdammers door meer routine en geoefendheid nog te sterk voor de wel geestdriftig spelende Haarlemmers. Haarlem was echter ten zeerste gehandicapt doordat op het laatste oogenblik Perre en Hessling niet uit konden komen en Sluiter en de Hart meenden dat door het slechte weer de strijd niet door zou gaan. Met eenige invallers spelende kwam Haarlem zoodoende met slechts 14 spelers uit. En zoo bekeken is een 180 uitslag heuscii zoo raar nog niet. Haarlem gaat dan ook van heden af duchtig 111 training; binnenkort is er weer een wed strijd te verwachten, tegen Amsterdam en ook een tegen Delft. Moge het succes dan, na behoorlijke voorbereiding, grooter zijn. In de volgende opstelling kwam Haarlem nu uit: fullback: Davidson, Threequarters: D. Dalhuisen, II. Hoogeboom, W. Levy, Hooyer, Scrumhalf: Smid, FlyhalfA. Ad- dicks. Forwards: Bolier, v. 01st, S. de Jong, Kooiman, Asjes, A. Nijhoff, Wilson. Na den aftrap nam Amsterdam het spel direct in harden en wist dit in twee tries uit te drukken. Daarna drong Haarlem de Amsterdammers op hun speelhelft terug en leek het alsof Haarlem de eerste puntjes zou veroveren. Helaas echter, de Amsterdammers herstelden zich en maakten vóór de rust nog een try, alzoo ruststand 90 voor Am sterdam (3x3 punten, een try telt voor 3 punten). Na de rust hetzelfde spel met Amsterdam in de meerderheid; weer scoorde zij drie tries en brachten zoodoende den eindstand op 180. De leiding berustte bij den Engelschen. scheidsrechter Gibson. Vooral het spel der verschillende Zuid- Afrikaners, die bij Amsterdam mee speel den. viel op. Noemen we als den ster van het veld den Zuid Afrikaan Du Preecs, en verder zijn landgenoot en' Groeneveld en Lieben- berg; ook Alofs zag genoemd worden. Bij Haarlem uitblinkers te noemen is moeilijk; als we iemand noemden, zouden we de anderen te kort doen, omdat allen hard en enthousiast gewerkt hebben en zich ge heel gaven. De overmacht was echter nu nog te sterk. Zaterdag as. spelen de Amsterdammers in Hilversum een propagandawedstrijd tegen Antwerpen. Dit geschiedt op uitnoodiging van den bekenden cricketer H. v. Boven, die ook in Hilversum een rugby-team wil op richten. Moge zijn poging om de rugby sport in ons land meer algemeen te maken, volko men slagen! 's Zomers cricket, 's winters rugby, zegt de heer Van Boven, die rugby- spel de beste training voor een cricketer noemt en omgekeerd cricket de beste zomer- training voor een rugby-enthousiast. Haarlemsche Kegelbond. De Haarlemsche Kegelbond houdt op Woensdag 21 Januari in zijn gebouw aan de Tempeliersstraat een nieuwjaarsbijeenkomst. De leden zul1 en aangenaam bezig ge houden worden door Kees Pruis. Stella Seemer, Piet Hese en Willem Cieve. Het suc ces is dus reeds bij voorbaat verzekerd.

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 12