TER EUROPEESCHE CONFERENTIE. BUITENLAND De stichting van het Duitsche Rijk". Engeland. J. LOTTGERING MUZIEK. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAC 19 JANUARI 1931 VIERDE BLAD De eventueele toelating van Turkije en Rusland. Samenwerking tusschen Italië en Duitschland: De conflicten in Engeland Mijnwerkers weer aan den arbeid, 230.000 arbeiders uit de katoenindustrie uitgesloten. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. Aangezien de Europeesche Commissie ook in de geheime zitting van des middags niet tot overeenstemming kon komen betreffende de kwestie van toelating van Sovjet-Rusland enTurkije tot de conferentie werd na zeer langdurige besprekingen een sub-commissie van zes leden ingesteld, waarin o.a. Brland, Curtius. Henderson, Titulescu en Grandi zul len zitting nemen. Zij zullen in een der vol gende zittingen een voorstel indienen. Hen derson heeft verklaard, dat net zijn wensch is, dat onder alle omstandigheden overeen stemming wordt verkregen. Briand verklaar de zich als Fransch Minister van Buiten- landsche Zaken tegen de toelating van Sovjet Rusland en Turkije, aangezien de Commissie naar zijn meening het recht mist eigenmach tig een verandering aan te brengen in het aan den Volkenbond gegeven karakter. Men is geneigd uit de plaats gehad heb bende besprekingen de. conclusie te trekken, dat er teekenen zijn, die bewijzen dat er sa mengewerkt zal worden tusschen Duitschland en Italië. Dit zou natuurlijk in dé toekomst van groote politieke beteekenis blijken te zijn. Er heeft later in de Europeesche Commis sie een gedachtenwisseling plaats gehad over het rapport van Colijn. De debatten werden geopend met een groote rede van Henderson, die namens de Engelsche regeering den grootst mogelijken steun toezegde aan de verwezenlijking der in het rapport-Colijn aan de hand gedane adviezen. LONDEN, 17 Jan. (V. D.) Na het mislukken der onderhandelingen in de textielindustrie van Lancashire is de uitsluiting ingegaan. Er liggen thans 70.000 weefgetouwen stil, ter wijl ruim 230.000 werklieden zijn uitgesloten. Er bestaat zeer weinig kans op- nieuwe on derhandelingen. Het steenkoolconflict in Zuid-Wales is ge- .eindigd. De conferentie van mijnwerkersge delegeerden heeft namelijk met 169 tegen 72 stemmen de nieuwe voorwaarden goedge keurd zoodat het werk vandaag hervat kan worden. De staking heeft zeventien dagen geduurd. Frankrijk. Conflict om de landbouw politiek. Aan het slot van de gehouden Kamerzit- ting, waarin de interpellaties nopens de land bouw- en economische politiek der regeering werden behandeld, verklaarde de minister van landbouw, Victor Boret. dat het in het belang van den landbouw noodig is, den graanprijs tot 175 francs per centenaar te verhoogen. Na afloop der zitting werd in de wandel gangen van de Kamer hierover druk beraad slaagd. De onder-staatssecretaris .voor land bouw, Léon Meyer, die tevens maire van Havre is, zeide dat hij het niet eens was met zijn minister en hij verklaarde voorts, dat hij in het kabinet-Steeg zitting had genomen juist om' zich bezig te houden met de quaes - tie van den hoogen levensstandaard. Als men den graanprijs, die nu 167 frcs. per centenaar bedraagt tot 175 frcs. verhoogt, dan zou dit ook een verhooging van den broodprijs ten gevolge hebben. En deze prijspolitiek kon hij niet goed keuren. Enkele bladen verklaren in dit verband, dat onderstaatssecretaris Meyer, als protest tegen de prijsverhooging. uit de regeering zal treden, hetgeen beteekent dat de radica len de prijspo'itiek der regeering niet langer zullen steunen. De „Action Franqaise' het pad. op PARUS, 18 Jan. (V. D.) Hedenmiddag is het in een groote bioscoop hier ter stede tot incidenten gekomen. Toen tijdens de vertoo ning van het journaal het portret van Mi nister Steeg op het witte doek verscheen, barstte een waar bombardement met rotte eieren en dergelijke los. waardoor het linnen' zoo bevuild werd, dat de voorste'ling meest worden stopgezet- De te hulp geroepen politie arresteerde twee personen. Het bleek, dat de ordeverstoorders leden waren van de „Ac tion franqaise". Duitschland. Obstructie in den Dantziger Volksdag. DANTZIG. 17 Jan. (V. D.) De Dantziger Volksvertegenwoordiging kwam gisteren bij een ter behandeling in tweede lezing van het machtigingsontwerp voor de finar.cieele sa neering en de voorstellien tot verlaging der ambtenaarssalarissen Nadat de sociaal-de mocraten het scherpste verzet tegen deze voorstellen had aangekondigd, nam de com munistische afgevaardigde Pienokowski het woord en hield een cbstructierede. die onge veer acht uur duurde en pas tegen midder nacht beëindigd was. Dcor het doen van al lerlei voorstellen var. orde en door het eischen van stemming over elke kleinigheid wisten sociaal-democraten en communisten hun obstructie voort te zetten. Nadat de zit ting ruim een ur geduurd had bleek eht ver- eischte quorum niet meer anawezig te zijn. De voorzitter besloot toen tenslotte, de zit ting te schorsen tot Maandag as. De Duitsche heethoofd aan 't woord. Het Rijksdaglid dr. Göbbels, de leider de- af deeling Berlijn van de nationaal socialis tische partij, heeft in een rede „een beslis- senden strijd tegen de heerschende rechte loosheid" aangekondigd. „Onze weg, zoo verklaarde hij, is legitiem, en wij zullen alle wettelijke mogelijkheden uitputten, als wij aan het bewind komen. Wij vergeten echter niet, wat er is geschied. Wraak is een gerecht, dat koud wordt gege ten. Velen gaat het reorganisatieproces te langzaam, maar wij zullen ons niet laten verleiden tot onbezonnen daden. Wat wij kunnen doen om de massa tegen te houden, wordt gedaan, maar niemand kan boven zijn kracht gaan. De spanning en verontwaardi ging in onze gelederen is tot kookhitte ge stegen. De tijd is voorbij, dat men in Duitschland ongestraft omtrent ons liegen kan. Thans komen millioenen menschen tegen zulke leugens op. Wij zullen ons doel bereiken of omkomen. Ieder nationaal-socialist is innerlijk over tuigd, zoo ging Göbbels voort, dat het jaar 1931 de beslissing zal brengen. Laat men ons niet volgens de wet arbei den, dan komen de gevolgen niet voor onze rekening, maar voor die dergenen. die Duitschland tot een woestenij van rechte loosheid hebben gemaakt. Men heeft de vraag opgeworpen, of wij in staat zijn aan een coalitie deel te nemen en te regeeren. Deze vraag alleen reeds is grove onbeschaamdheid. Tot regeering in staat is ieder, die het volk achter zich weet te scharen. Geeft het volk ons de macht, dan zullen wij ze ook gebruiken. Het jaar 1931 zal van ons ongehoorde of fers aan goed en bloed eischen, maar er is voor ons geen terug". Lord Irwin doet een beroep op de Nationalisten. In een rede in de Wetgevende Vergadering ter gelegenheid van de indiening van maat regelen, ten doel hebbende, de macht der regeering te versterken bij het onderdrukken van terroristische onlusten, gaf lord Irwin, de onderkoning, uiting aan zijn vreugde over de voorloopige overeenstemming op de conferentie van Londen inzake de toeken ning van een constitutie aan Indië, die van die aard was dat zij voldoen zou aan de aan spraken der nationalisten. De onderkoning verzoekt de medewerking van de nationalis tische leiders voor de uitwerking van de bijzonderheden der nieuwe grondwet. Succes voor de Arbeiderspartij. LONDEN, 17 Jan. (Reuter). De arbeiders- candidaat behaalde te Bristol-Qost een meerderheid van 11.324 stemmen. Sir Stafford Cripps (labour) behaald: 19.261 stemmen, Chapman Walker (cons.) 7937 en Baker (lib.) 4010 stemmen. De kiesrechthervorming. De tekst van het ontwerp voor de kies rechthervorming bevat minder dan de in leiding had beloofd, aldus de N. R. Crt. Een paar onderwerpen, die een eindelooze bron van moeilijkheden bleken, toen men ze for muleeren wilde, zijn weggelaten en nu blijft de hoofdschotel der alternatieve stem met nog eenige wijzigingen; afschaffing der bepaling, dat men stemrecht heeft zoowel in de plaats van het district waar men woont als in het district waar men zijn kantoor of zaak heeft, verder afschaffing van die kies districten. die tot nu twee leden kozen en het universiteitsstemrecht. Voor de Londen- sche city wordt een uitzondering gemaakt. De interessantste bepaling na de alternatie ve stem is die, welke voortaan het gebruik van auto's verbiedt, behalve wanneer het eigen auto's of die van familie-leden zijn. Men kan zijn wagen wel beschikbaar stellen, maar deze wordt dan onder toezicht van een autoriteit gebruikt om menschen van alle partijen, die moeilijk kunnen komen, te halen. Over deze bepaling zal van conser vatieve zijde nog wel gevochten worden. Den laatsten tijd zijn door alle partijen ampele berekeningen gemaakt, waaruit blijkt, dat eigenlijk niemand op het oogenblik kan zeg gen hoe het systeem werken zal. In ieder geval schnt niet te kunnen worden beweerd, dat bij het stelsel speciaal de arbeiders partij of de liberalen gebaat zullen zijn. Het is een sprong in het duister waar niemand wat voor voelt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Wij itoomen en verven reeds jaren voor de meest vooraanstaande families. Uw goederen komen bij ons in goed gezelschap GR. HOUTSTRAAT 5 a TELEFOON 10771 NOODWEER OP DE ZWARTE ZEE KOWNO, 17 Jan. (VD.) Naar vla Mos kou wordt gemeld worden door de radiosta tions op de Noordkunst der Zwarte Zee on ophoudelijk S.O.S.-seinen opgevangen, af komstig van stoomschepen, welke door den hevigen storm in nood verkeeren. De Russi sche kruiser „Profintern" is ter assistentie uitgevaren. UITVOERING DER MTZIEKVERFENIGING „HARMONIE-CRESCENDO". De klok wees reeds ruim kwart na achten, en nog steeds traden kleine groepjes belang stellenden de groote gemeente'ij ke concert zaal binnen toen directeur Hofmeester het concert met een opgewekt gespeelde marsch opende. Volgens het progTamma heette deze compositie „The Banner of the Liberty"; wat doet de naam er echter toe? Program mamuziek was dit eerste programmanummer in geen geval; een pittige marsch was 't na tuurlijk. Zijn niet al die marschen pittig als sappige kersen, en gelijken niet him pittig heden op elkaar als de pitten van ons be roemd Betuwsch ooft? Enfin, de marsch bracht de stemming er in en dempte tegelijk het gedruisch van voetstappen en te luid ge voerde gesprekken. Over 't algemeen kwam mij de conversatie van een deel ces publieks wat luidruchtig voor, hetgeen bij de marsch minder hinderde dan bij sommige der vo'gende nummers. In deze kwamen de kwaliteiten der verschillen de instrumentalisten vaak gunstig voor den dag. en de keuze der werken getuigde van een ernstig streven om degelijke kunst ten gehoore te brengen. Wel werden daardoor hooge eischen aan de uitvoerenden gesteld, vooral wijl de op het programma voorko mende werken van Auber, Grieg, Mozart en Bizet oorspronkelijk voor symphonie-orkest gescreven zijn en de strijkersfiguren soms heel moeilijk voor blaasinstrumenten liggen. In dit opzicht gaf de Figaro-Ouverture wel de lastigste taak en. al was noch het tem po, noch de lichtheid van het symphonie-or kest in het arrangement voor harmonie be reikbaar. toch verdient hetgeen bereikt werd een loffelijke vermelding. De tempoversnel ling aan het slot kwam mij wat plotseling voor. Ook in „Morgenstimmung" van Grieg was het tempo te langzaam; de stemming liet hier en in de volgende twee deelen der Peer Gynt-Suite wat te wensc'nen over. In het vierde deel werd een schoone dynamische climax verkregen. De ge'ijkheid van de in zetten der instrumenten kan nog wat ver beterd worden. In het Prélude der Scènes Bohémiennes was vooral de klank van het koper te roe men; hobo's en fluiten deden eveneens ver dienstelijk werk, maar de elarinetten bliezen onzuiver en hun toon was niet edel. Met de volgorde der deelen van deze suite raakten we het spoor bijster, want- in plaats van de verwachte Zigeunerdansen hoorden we een heel gewone marsch. die klaarblijkelijk nim mer uit de pen van Bizet was voortgekomen. De humoristen Pau'ine Hervé en Eduard Kapper hielden het publiek na de muziek nummers aangenaam bezig. Herhaalde lach salvo's getuigden van de ingenomenheid met hun voordrachten. Hierbij waren verschei dene liedjes met pianobegeleiding, doch de beoordeeling daarvan valt buiten mijn ter rein. Ik volsta dus met de vermelding. K. DE JONG. HAARLEMSCHE BESTUURDERSBOND. Door den Haarlemschen Bestuurders Bond wordt morgen (Dinsdagavond) een ledenver gadering gehouden in het gebouw De Cen trale. Door den voorzitter, den heer A. Mars, zal een inleiding worden gehouden over het werkloosheidsvraagstuk. Verder zal in be spreking komen het besluit van den Raad der gemeente Haarlem, om 50 werkloozen te plaatsen in werkverschaffing te Castricum. ORKAAN BOVEN ENGELAND. LONDEN, 17 Januari (VD.) Een vxeese lijke orkaan, die nu en dan een snelheid had van 120 K.M. per uur, heeft Vrijdagavond boven Schotland gewoed. Hij breidde zich naar midden-Engeland uit en bereikte in den nacht Zuid-Engeland. In de havens Langs de Westkust was de scheepvaart geheel stil gelegd. De groote stoomschepen werden door de kracht van den storm zoo vast tegen de kademuren gedrukt, dat sterke sleepbooten niet in staat waren ze vrij te houden. Op de Noordwestkust van Schotland is een visschersvaartuig op de rotsen geworpen. Eerst na buitengewone inspanning van de opvarenden van verschillende reddingsbooten gelukte het de bemanning van het vis schersvaartuig te redden. Te Huil werd een man door een windstoot op de spoorrails geworpen juist op het oogen blik, dat een trein passeerde. Den ongeluk kige werd een been afgereden. In Londen heeft de storm aan verschillende gebouwen groote schade aangericht. HET VERKEER BIJ DE AMSTERDAMSCHE POORT. VERBETERINGEN GEWENSCHT. Door de Verkeerscommissie van de vier samenwerkende organisaties werd Zondag ochtend het verkeersprobleem bij de Amster- damsche Poort in oogenschouw genomen. Met een groote auto werd gedemonstreerd met welke moeilijkheden de voerlieden en automobilisten te kampen hebben, om on gelukken te voorkomen, doch hierbij werd aangetoond dat men veelal dan fn strijd met de desbetreffende verkeersverordenlngen handelt. Hoewel een goede en afdoende oplossing flnancieele offers uit gemeentekas zal vor deren, is de commissie van meening. dat toch noodzakelijk is. Zij zal zich met haar plannen en voorstellen tot de autoriteiten wenden. JAN HOEK IN CASSATIE Het- Corr. Bureau seint ons; De Hooge Raad behandelde heden het cas satieberoep van Jan Hoek. die door he' Arnhemsc'ne Gerechtshof tot levenslange ge vangenisstraf is veroordeeld wegens lust moord op mej. Koperberg te Bennekom. Mr. Maters te Arnhem lichtte drie cassatlemid- delen toe. De conclusie van het O.M. werd bepaald op 2 Februari, He rdenk ingsp leek tigh eden. Keizer Wilhelm de Eerste (1871—18S8) BERLIJN. 18 Januari (V.D.) Alle open bare gebouwen en tal van particuliere wo ningen en zakengebouwen waren heden ter gelegenheid van de herdenking van de stich ting van het Duitsche Rijk. met vlaggen in de oude en de nieuwe, ook in de Pruisische kleuren, getooid. Na een plechtigen kerkdienst in de Ber liner Dom, waar ook de Rijkspresident Von Hindenburg aanwezig was, begon de herden- kïngsfeestelljkheid in den Rijksdag. De zaal was tot op den laatsten plaats be zet. ondanks het feit, dat de nationaal- socialisten niet aanwezig waren. Onder de aanwezigen bevonden zich ook 7 veteranen uit den Fransch-Duitschen oor log van 1870'71, waarvan 4 de proclamatie van de Duitsche eenheid in den spiegelzaal te Versailles hadden bijgewoond. De Rijksregeering was bijna voltallig aan wezig. Nadat Rijkspresident Von Hindenburg RÜksdagpresident Loebe, Rij ksweerminister Groener en de minister van binnenlandsche zaken Wirth in de presidentieele loge hadden plaatsgenomen, speelde het Berliner Funk orc'nester het Branden'ourgische Conzert van Bach. Hierna nam Geheimrat Kahl het woord die de senior is der afgevaardigden van den Rijksdag en die ook aanwezig geweest is. toen voor 60 jaar te Versailles de eenheid van Duitschland werd beklonken. Spreker verhaalde tal van persoonlijke herinneringen en gaf vervolgens oen overzicht van de geschiedenis van de Rijksgedachte. Hierna speelde het orkest de Vijfde Sympho- nie van Beethoven, waarna het woord ge voerd werd door Rijkskanselier Brünlng, die er den nadruk op legde, dat men voor de toekomst ook alles in het. werk zou stellen om wat de proclamatie van Versailles was begonnen, voort te zetten tot heil van de Keizer Friedrich III (1888). nationale welvaart en vrijheid. De plechtig held in den Rijksdag was hiermede ten ein de. Onder stormachtig gejuich van het aan wezige publiek inspecteerde president von Hindenburg vervolgens onder de tonen der muziek de opgestelde Reichswehr. Enkele kreten van nationaa'.-socialisten ..Deut-schland Erwache", werden geheel over stemd. In den avond heeft in het Sportpaleis een feestelijke bijeenkomst plaats gehad van de studenten te Berlijn, waarbij zij tevens het negende lustrum van hun organisatie her dachten. Er waren ongeveer 3000 jongelui aanwe zig- De Duitsche concul-generaal te Genève Dr Voelker, heeft een receptie gehouden, waa: o.m. aanwezig waren, de Duitsche Rijksmi nister van Buitenlandsche Zaken Dr. Cur tius, de Duitsche gezam te Bern. Adolf Muller benevens de leden der Duitsche delegatie te Genève. In zijn begroetingsrede huldigde de consul generaal uit naam van alle te Genève ver blijvende Duitschers. den leider van de Duit sche delegatie. Dr. Curtius. terwij! hij verder de beste wenschen uitsprak voor een gunstig resultaat van de groote taak. voor welker verwezenlijking Dr. Curtius zich te Genève bevindt. Dr. Curtius dankte en begroette zijnerzijds de vertegenwoordigers van de Duitsche kolonie. WEENEN. WEENEN. 18 Januari (V.D.) De Oosten- rijksche Bondskanselier Ender heeft Zondag middag. daarbij vergezeld van den secretaris generaal van het ministerie van Buitenland sche Zaken. Peter, een bezoek gebracht aan den Duitschen gezant graaf Lerchenfeldt. en hem de gelukwenschen overgebracht van de Oostenrïjksche regeering. PARIJS. PARIJS. 18 Januari (V.D.) Ter gelegen heid van de herdenking van de stichting van het Duitsche Rijk hebben de leden van de Duitsche kolonie te Parijs aan een godsdienst oefening deelgenomen. MOTORDIENST. BEëEDIGING OFFICIEREN. Zaterdag werden door den Commandant van de Schoolcomoagnie van den Motor- dienst, Majoor L. J. Schmidt, de bij het korps benoemde reserve-officieren b eilgd. Daartoe waren officieren, onderofficieren, korporaals en soldaten, in verband m"t het ongunstige weer, om 11.30 uur opgesteld In een der garajes. Nadat- door den commandant een inspectie was gehouden, werd door den le luitenant C F. A. Mllders het koninklijk besluit van de benoeming voorgelezen. Vervolgens wees Majoor Schmklt in een korte toesoraak de benoemde officieren op de beteekenis van den eed en eindigde met te zeggen, dat de Schoolcompagnlc van den Mo'.crdienst eeen vaandel heeft en dat daarom het symbool van den Motor-dienst, de auto. zou worden gebruikt bij het afnemen van den eed Gedurende het afleggen van den eed werd het Wilhelmus, gespeeld acoi de KoirnkHjke Militaire Karal, per gramofoonplaat ten ge hoore gebracht. Voor het hoofdgebouw had daarna het défilé plaats. Eerst door den troep en daar na door een colonne van ongeveer 21 auto's van verschillende soorten, geopend door een van de oudjes, voor ingewijden bekend als de Vlinder en gesloten door de nieuwste aan winst de Hudson. De plechtigheid werd onder meer bijge woond door den directeur van don Etaoprn- en Verkeersdienst Luitenant-Kolonel P. W. Best, DE DAG-OPENLUCHTSCHOOL. DE OFFICIEELE OPENING. Keizer Wilhelm II 1888—1918 Zaterdagmiddag had de offlclecle opening plaats van de Dag-openluchtschool aan den Middenweg. In de mooie, ruime, eetzaal van de school waren tal van autoriteiten en gc- noodigden bijeen: o.m. de heeren: K. Brants, Hoofdinspecteur en G. H. Weustink, inspec teur van het L. O.; Dr. de Putto, inspecteur der Volksgezondheid te 's-Gravenhage; W. Roodenburg, wethouder van onderwijs; Mi'. M. Slingenberg, wethouder van financiën; H. L. Warnier, inspecteur van den Dienst voor Lichamelijke Opvoeding alhier; E. P. Schuyt, Hoofd van de Nazorg. Verder mej. M. C. Ber denis van Berlekom, secretaresse der Com missie van Toezicht op het L.O., en de heeren M. H. Maas. Ir. P. F. dc Bordes en G. Smits, onderscheidenlijk directeur, adj.-directeur en architect van Openbare Werken: P. Kalb- fleisch en C. B. M. Segaar. respectievelijk, chef en hoofdcommies der afdeeling onder wijs ten Stadhuize; Dr. L. A. Kersbergen en Dr. A. A. G. Land, voorzitter en secretaris der Vereen, tot Bestrijding der Ti(bercu!ose al hier; Dr. W. J. H. Maschhaupt, adj.-direc teur van den Gem. Geneeskundigen en Ge zondheidsdienst. Voc: waren aanwezig mevr. MaarschalkCoppenaal; mevr. Op 'L EyndeStolp, schoolarts; eenige raadsleden, bestuursleden van de Vcreeniglng voor Opcn- luchtscholcn te Amsterdam, hoofden van openbare en bijzondere scholen; het hoofd der nieuwe Dag-openluchtschool, de heer E. Marema en het personeel dier school. De wethouder van onderwijs, de heer Roo denburg, heette dc autoriteiten in het bij zonder welkom en gaf een overzicht van dc geschiedenis van het ontstaan der school. Door het stichten van de dag-openlucht school heeft de gemeente Haarlem haar be reidheid getoond om groote offers te brengen voor het zwakke kind. Spr. dankte namens het gemeentebestuur allen die hadden mede gewerkt aan de totstandkoming der school: Openbare Werken, in het bijzonder den heer De Bordes, de aannemers, de heeren Van Heekeren en De Laat; den heer Marema. de schoolarts en de commissie van advies waar in zitting hadden de artsen J. van Konijnen burg en E. S. Frank. De school begint met 148 leerlingen en het onderwijzend perso neel wacht een schoone. maar moeilijke taak. Groote samenwerking zal noodig zijn tus schen het personeel en den schoolartsen- dienst. Spr. eindigde met den wensch, dat onder Gods zegen in de school mooi sociaal werk zal verricht worden. De Hoofdinspecteur. de heer Brants, wenschte het gemeentebestuur en den heer Marema en zijn staf geluk en vestigde in het bijzonder de aandacht op het feit. dat in deze Inrichting een nauwe samenwerking zal bestaan tusschen verplegend en onderwij zend personeel. De verhouding tusschen hen moet goed zijn, dan zal in deze school met vrucht kunnen gearbeid worden voor kin- derhell en kindervreugd. De Inspecteur, de heer Weustink. bracht hulde aan den heer De Bordes, die bijzonder goed werk voor de school heeft gedaan. In den heer Marema hebben het schooltoezicht en het gemeentebestuur een uitmuntend hoofd voor de nieuwe inrichting gevonden. Het personeel wacht een heerlijke taak. al zal het 't dichterswoord niet moeten verge ten: ..Onmld'lljk nut sticht niemand, meestal gaat het langs een weg, die zich niet nagaan laat." De Inspecteur van de Volksgezondheid 'el- de dat enkele dingen aan deze school buiten gewoon goed zijn: het systeem llghallen en de zeldzaam goede eetzaal. Aan alle eischen is voldaan. Mej. Berdenis van Berlekom vestigde er de aandacht op dat de dagopenluchtschool een school vol beloften is: beloften voor het onderwijs, voor de opvoeding en voor de ge zondheid der zwakke kinderen die hier oa-

Haarlem's Dagblad | 1931 | | pagina 13